جمعه ۰۸ بهمن ۱۴۰۰
۱۶:۵۰ - ۱۷ مهر ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۷۱۲۸۱
حقوقی، قضایی و انتظامی

سامانه پلیس من چیست؟/سرقت را در سایت پلیس آگاهی ثبت کنید

سردارحاجیان,پلیس من
بعد ثبت مشخصات عنوان خودروی سرقتی، این اطلاعات در دیتا بیس پلیس می نشیند و فرد میتواند برای تکمیل مشخصات طی روز های آینده مراجعه کند.

سخنگوی ناجا در مورد خدماتی که پلیس به مردم ارائه می دهد توضیحاتی داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، سردار حاجیان معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا در مورد فرارسیدن هفته ناجا خاطرنشان کرد:به مناسبت هفته ربیع الا ول و روز نیروی انتظامی، به همه عزیزانی که با دل و جان، باایثارگری و فداکاری برای امنیت کشور تلاش می کنند، تبریک ویژه ای دارم و از طرف فرماندهان به تمام همکاران تبریک عرض می کنم.

او به برنامه ها و شعار های نیروی انتظامی اشاره نمود و بیان کرد:هفته نیروی انتظامی باید از ۱۳ مهر آغاز می شد، ولی به علت اینکه با ۲۸ صفر مصادف شد، این تغییرات از ۱۳ مهر به ۱۷ مهر منتقل شد. همچنین شعار نیروی انتظامی پلیس هوشمند و امنیت پایدار برای خدمت به مردم است.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه پلیس با مردم و برای مردم است، افزود:چندسالی هست که این شعار شکل گرفته و برنامه هایی برای آن تدارک دیده شده است. همان طور که در شعار امسال دیده می شود، هوشمندی پلیس بدین معناست که چقدر پلیس همراه با دگرگونی هایی که در جامعه می افتد، خدمات بهتر را با درنظر گرفتن سرعت و دقت به مردم ارائه می دهد.

هوشمندسازی از اولویت پلیس است

او خاطر نشان کرد :به همین علت پلتفرمی به نام پلیس من ایجاد شد تا مردم از طریق این پلتفرم به صورت مجازی خدماتی مانند نوبت دهی اینترنتی، تعویض پلاک، درخواست صدور گذرنامه، استعلام از فرایند صدور گذرنامه و استعلام از فرایند صدور گواهینامه را دریافت کنند؛ همچنین برای روز های آینده برای آزمون آیین نامه راهنمایی- رانندگی برنامه هایی را درنظر گرفته ایم.

سخنگوی ناجا افزود:هدفمان ارائه خدمات صحیح به مردم است و در فاز اول بیش از ۱۲ نوع خدمات در بحث ثبت سرقت ها، به مردم ارائه داده ایم؛ بدین ترتیب اگر سرقت اتومبیلی یا موتورسیکلتی صورت گیرد، افراد اطلاعتشان را ثبت می کنند و در آخر ردیابی و شناسایی توسط پلیس صورت می گیرد. از آنجایی که زمان در بحث مقابله با جرائم از اهمیت بالایی برخوردار است، هرچه بتوانیم فاصله وقوع سرقت تا شناسایی آن را کاهش دهیم، موفقیت های بیشتری خواهیم داشت.

معاون اجتماعی ناجا گفت :بعد ثبت مشخصات عنوان خودروی سرقتی، این اطلاعات در دیتا بیس پلیس می نشیند و فرد میتواند برای تکمیل مشخصات طی روز های آینده مراجعه کند.

او در پاسخ به این سؤال که برای اینکه نیروهای پلیس را از لحاظ مغز افزاری تجهیز کنیم، چه کاری باید انجام دهیم؟، گفت :ما یک هوش فردی داریم و یک هوش سازمانی، در هوش فردی باتوجه به ظرفیت های هر فرد، قابلیت های مختلفی وجود دارد. اقدامی به نام استعدادیابی در ناجا صورت گرفته که براین اساس ، باتوجه به تست هایی که گرفته می شود، شخصیت فرد شناخته می شود؛ بنابراین هرکس باتوجه به قابلیت هایی که برخوردار است، آموزش های تخصصی گذاشته می شود تا هوش فردی به هوش سازمانی ارتقا یابد.

او افزود :افرادی که دارای قدرت تحلیل، میدان عمل، مهارت های کلامی و هوش هیجانی هستند، در پلیس استفاده می شوند. در بحث هوشمندسازی هم با فاز هایی شامل هوش فردی، سازمانی، تخصص گرایی و حرفه گرایی روبرو هستیم. باید درنظر گرفت که ویژگی های هر پلیس از قبل تعیین شده و در گزینش و استخدام هم این استعدادشناسی در دستور کار قرار می گیرد.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه ما از الکترونیکی شدن به سمت هوشمندسازی رسیدیم، بیان کرد :همانطور که حضرت آقا فرمودند، پلیس باید پلیس مقتدر و مهربان باشد. باید درنظر گرفت که نیروی انتظامی علاوه بر بحث کمک رسانی در بحران جامعه، اقتدار هم باید داشته باشد. اقتدار یعنی مقبولیت و مشروعیت که ناجا از آن برخوردار است. در تلاش هستیم که به فرامین حضرت آقا که فرموردند، نیروی انتظامی باید در تراز انقلاب اسلامی باشد، برسیم.

او با بیان اینکه پلیس در تراز انقلاب اسلامی باید اخلاق مدار، ولایتمدار، حرفه گرا و از مردم باشد، بیان کرد :پلیس نباید اجازه دهد که کسی امنیت آن ها به خطر بیندازد، به لطف خداوند متعال نیروی انتظامی محبوبیت خوبی در میان مردم دارد. در نظرسنجی که توسط نهاد های مختلف انجام شده بود، در بین نهاد ها رضایتمندی بیشتری کسب کرده بود؛ بدین ترتیب نگاه مان توجه به مبنای فرامین امام و خدمت به مردم است.

سخنگوی ناجا ادامه داد :در همه گیری شیوع کرونا بعد از کادر درمان، نیروی انتظامی حضور چشمگیری داشت و در این ایام تمامی ادارات تعطیلاتی داشتند، ولی ما در بین مردم حضور صددرصدی داشتیم. همچنین ، از آنجایی که نیروی انتظامی بیشترین برخورد را با مردم داشت، تعداد فوتی های کرونایی ما در مقایسه با سایر نهاد ها تعداد بالایی بود.

او ادامه داد :فرایند هایی در کنارهم قرار می گیرد تا امنیت عمق پیدا کند، نظم و انضباط تحکیم پیدا کند و این موضوع به همکاری های مردم نیاز دارد. اعتقادمان بر این است که با مشارکت عموم، با مشخص نمودن قدر و سهم سازمان ها و نهاد ها در حوزه امنیت، می توانیم امنیت پایدار را داشته باشیم.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه کشور ما از کشور های امن دنیاست، تصریح کرد :مرز های ما با اقتدار و اشرافیت کامل تحت کنترل مرزبانان غیور کشور است. نیروی انتظامی با رصد بحران ها تجویز های مختلفی را دارد. پلیس با رصد تمام جریانات در کشور تاکتیک های مختلفی را به صورت همزمان به کار می گیرد. ساختار ما به شکلی مشخص شده که بلافاصله تغییر تاکتیک می دهیم و در اکثر مواقع پلیس در بحران ها سریع تر از اتفاق ورود کرده و پیشگیری کرده است.

وی با بیان اینکه پیشگیری هایی که نیروی انتظامی انجام می دهد، دو نوع است، افزود:در پیشگیری انتظامی، پلیس به صورت فیزیکی در معابر و راه ها حضور دارد. در بحث پیشگیری اجتماعی هم بحث مقابله با رویداد ها مطرح است. اینجاست که می گوییم پلیس درمانگر است و قبل از وقوع جرم، پیشگیری کرده و با سایر نهاد های مسئول نسخه مقابله با علل را در دستور کار خود قرار می دهد.

معاون اجتماعی ناجا درباره وقوع جرائم سایبری که اخیراً افزایش پیدا کرده است ، خاطرنشان کرد:حضور در فضای مجازی به عنوان زندگی دوم افراد شکل گرفته است، به همین علت مسئولیت نیروی انتظامی هم در سایت فتا مطرح است. سعی کرده ایم مشخصاتی برای وجود درگاه های جعلی به شهروندان آموزش بدهیم. باید درنظر گرفت که پلیس فتا در فضای مجازی از قوی ترین پلیس های دنیاست و بیشترین کشفیات هم در این حوزه صورت گرفته است.

او ادامه داد :در بحث تکرار جرم، تشدید مجازات را باید برای مجرمین داشت و باید قانون گذار عدم تناسب جرم با مجازات را بررسی کند؛ بعضی مجازات بازدارنده نیستند یا در آئین کیفری ترتیب رسیدگی به افراد اجازه می دهد تا تکرار جرم صورت گیرد.

  • 17
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
آرش فردوسی,بیوگرافی آرش فردوسی,زندگینامه آرش فردوسی بیوگرافی آرش فردوسی کارآفرین موفق ایرانی – آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۷ اکتبر ۱۹۸۵

زادگاه:اوورلند پارک، کانزاس، ایالات متحده

ملیت:آمریکایی ایرانی تبار

شناخته شده برای:تاسیس دراپ باکس

وضعیت تأهل:مجرد

ادامه
عکس های محمد اسلامی,محمد جواد اسلامی,زندگی نامه محمد اسلامی بیوگرافی محمد اسلامی رئیس سازمان انرژی اتمی در دولت سیزدهم (+ تصاویر)

زاده:۱ مهر ۱۳۳۵

زادگاه:اصفهان

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

دین:اسلام

ادامه
آهنگ های پرواز همای,پرواز همای اشعار,کنسرت پرواز همای بیوگرافی پرواز همای و آثار این خواننده ی سنتی (+ تصاویر)

زاده:۲۰ بهمن ۱۳۵۸

زادگاه:احمدسرگوراب گیلان

ملیت:ایرانی

پیشه:خواننده

فارغ التحصیل:لیسانس رشته شعر و آهنگ

ادامه
حضرت الیاس,زندگینامه حضرت الیاس,بیوگرافی حضرت الیاس زندگینامه حضرت الیاس یکی از پیامبران بنی‌اسرائیل

زاده:سال ۹۰۰ پیش از میلاد

زادگاه:احتمالا تیشبه

درگذشت:سال۸۴۹ پیش از میلاد

معجزات:زنده گرداندن مردگان، پایین آوردن آتش از آسمان و ورود به بهشت پیش از مرگ

ستایش شده در:یهودیت، مسیحیت، اسلام

ادامه
زندگی نامه غلامحسین اسماعیلی,غلامحسین اسماعیلی,تحصیلات غلامحسین اسماعیلی بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی رئیس دفتر رئیس‌جمهور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۴ بیرجند

زادگااه:بیرجند

ملیت:ایرانی

حزب سیاسی:مستقل

بیوگرافی غلامحسین اسماعیلی

غلامحسین اسماعیلی در شهر بیرجند در سال ۱۳۴۴ دیده به جهان گشود. پدر او که در حال حاضر در قید حیات نیست؛ در حوزه ی کشاورزی فعالیت داشت و در دروس حوزه به صورت مقدماتی تحصیل کرده بود و به عنوان روحانی محل شناخته میشد. وی دارای سه برادر میباشد که یکی از آن ها درگذشته است.

ادامه
مزدک میرعابدینی,بیوگرافی مزدک میرعابدینی,زندگینامه مزدک میرعابدینی بیوگرافی مزدک میرعابدینی، بازیگر و کارگردان سینمای کشور (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۲۹ فروردین ۱۳۵۵

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر سینما و تلوزیون، کارگردان، تهیه کننده، نویسنده

سالهای فعالیت:۱۳۸۷- تاکنون

همسر:ندا صارمی منفرد

ادامه
ابوالعباس نیریزی,بیوگرافی ابوالعباس نیریزی,زندگینامه ابوالعباس نیریزی زندگینامه ابوالعباس نیریزی ستاره شناس و اخترشناس ایرانی

زاده:نیمه اول سده سوم هجری قمری

زادگاه:نیریز، شهری کوچک در جنوب شیراز فعلی

پیشه:ریاضی دان و اخترشناس ایرانی

ملیت:ایرانی

وفات:۳۱۰ هجری

ادامه
حامد قدوسی,فعالیت های حامد قدوسی,تحصیلات حامد قدوسی بیوگرافی حامد قدوسی و فعالیت های این اقتصاددان (+ تصاویر)

نام خانوادگی:قدوسی

زاده:۱۳۵۶

زادگاه:ارومیه

تحصیلات:مدرک کارشناسی مهندسی صنایع و کارشناسی ارشد مدیریت

سمت:عضو دپارتمان اقتصاد دانشگاه( موسسه) تکنولوژی استیونس

ادامه
 همام تبریزی,بیوگرافی همام تبریزی,آثار همام تبریزی زندگینامه ی همام تبریزی شاعر پارسی‌سرا و تاتی‌سرای ایران

زاده:۶۳۶ هجری

زادگاه:تبریز

درگذشته:صفر ۷۱۴

سمت:شاعر پارسی سرا و تاتی سرای( آذری سرای)

سده:هشتم هجری

ادامه
ویژه سرپوش