چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
۱۶:۵۰ - ۱۷ مهر ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۰۷۱۲۸۱
حقوقی، قضایی و انتظامی

سامانه پلیس من چیست؟/سرقت را در سایت پلیس آگاهی ثبت کنید

سردارحاجیان,پلیس من
بعد ثبت مشخصات عنوان خودروی سرقتی، این اطلاعات در دیتا بیس پلیس می نشیند و فرد میتواند برای تکمیل مشخصات طی روز های آینده مراجعه کند.

سخنگوی ناجا در مورد خدماتی که پلیس به مردم ارائه می دهد توضیحاتی داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، سردار حاجیان معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا در مورد فرارسیدن هفته ناجا خاطرنشان کرد:به مناسبت هفته ربیع الا ول و روز نیروی انتظامی، به همه عزیزانی که با دل و جان، باایثارگری و فداکاری برای امنیت کشور تلاش می کنند، تبریک ویژه ای دارم و از طرف فرماندهان به تمام همکاران تبریک عرض می کنم.

او به برنامه ها و شعار های نیروی انتظامی اشاره نمود و بیان کرد:هفته نیروی انتظامی باید از ۱۳ مهر آغاز می شد، ولی به علت اینکه با ۲۸ صفر مصادف شد، این تغییرات از ۱۳ مهر به ۱۷ مهر منتقل شد. همچنین شعار نیروی انتظامی پلیس هوشمند و امنیت پایدار برای خدمت به مردم است.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه پلیس با مردم و برای مردم است، افزود:چندسالی هست که این شعار شکل گرفته و برنامه هایی برای آن تدارک دیده شده است. همان طور که در شعار امسال دیده می شود، هوشمندی پلیس بدین معناست که چقدر پلیس همراه با دگرگونی هایی که در جامعه می افتد، خدمات بهتر را با درنظر گرفتن سرعت و دقت به مردم ارائه می دهد.

هوشمندسازی از اولویت پلیس است

او خاطر نشان کرد :به همین علت پلتفرمی به نام پلیس من ایجاد شد تا مردم از طریق این پلتفرم به صورت مجازی خدماتی مانند نوبت دهی اینترنتی، تعویض پلاک، درخواست صدور گذرنامه، استعلام از فرایند صدور گذرنامه و استعلام از فرایند صدور گواهینامه را دریافت کنند؛ همچنین برای روز های آینده برای آزمون آیین نامه راهنمایی- رانندگی برنامه هایی را درنظر گرفته ایم.

سخنگوی ناجا افزود:هدفمان ارائه خدمات صحیح به مردم است و در فاز اول بیش از ۱۲ نوع خدمات در بحث ثبت سرقت ها، به مردم ارائه داده ایم؛ بدین ترتیب اگر سرقت اتومبیلی یا موتورسیکلتی صورت گیرد، افراد اطلاعتشان را ثبت می کنند و در آخر ردیابی و شناسایی توسط پلیس صورت می گیرد. از آنجایی که زمان در بحث مقابله با جرائم از اهمیت بالایی برخوردار است، هرچه بتوانیم فاصله وقوع سرقت تا شناسایی آن را کاهش دهیم، موفقیت های بیشتری خواهیم داشت.

معاون اجتماعی ناجا گفت :بعد ثبت مشخصات عنوان خودروی سرقتی، این اطلاعات در دیتا بیس پلیس می نشیند و فرد میتواند برای تکمیل مشخصات طی روز های آینده مراجعه کند.

او در پاسخ به این سؤال که برای اینکه نیروهای پلیس را از لحاظ مغز افزاری تجهیز کنیم، چه کاری باید انجام دهیم؟، گفت :ما یک هوش فردی داریم و یک هوش سازمانی، در هوش فردی باتوجه به ظرفیت های هر فرد، قابلیت های مختلفی وجود دارد. اقدامی به نام استعدادیابی در ناجا صورت گرفته که براین اساس ، باتوجه به تست هایی که گرفته می شود، شخصیت فرد شناخته می شود؛ بنابراین هرکس باتوجه به قابلیت هایی که برخوردار است، آموزش های تخصصی گذاشته می شود تا هوش فردی به هوش سازمانی ارتقا یابد.

او افزود :افرادی که دارای قدرت تحلیل، میدان عمل، مهارت های کلامی و هوش هیجانی هستند، در پلیس استفاده می شوند. در بحث هوشمندسازی هم با فاز هایی شامل هوش فردی، سازمانی، تخصص گرایی و حرفه گرایی روبرو هستیم. باید درنظر گرفت که ویژگی های هر پلیس از قبل تعیین شده و در گزینش و استخدام هم این استعدادشناسی در دستور کار قرار می گیرد.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه ما از الکترونیکی شدن به سمت هوشمندسازی رسیدیم، بیان کرد :همانطور که حضرت آقا فرمودند، پلیس باید پلیس مقتدر و مهربان باشد. باید درنظر گرفت که نیروی انتظامی علاوه بر بحث کمک رسانی در بحران جامعه، اقتدار هم باید داشته باشد. اقتدار یعنی مقبولیت و مشروعیت که ناجا از آن برخوردار است. در تلاش هستیم که به فرامین حضرت آقا که فرموردند، نیروی انتظامی باید در تراز انقلاب اسلامی باشد، برسیم.

او با بیان اینکه پلیس در تراز انقلاب اسلامی باید اخلاق مدار، ولایتمدار، حرفه گرا و از مردم باشد، بیان کرد :پلیس نباید اجازه دهد که کسی امنیت آن ها به خطر بیندازد، به لطف خداوند متعال نیروی انتظامی محبوبیت خوبی در میان مردم دارد. در نظرسنجی که توسط نهاد های مختلف انجام شده بود، در بین نهاد ها رضایتمندی بیشتری کسب کرده بود؛ بدین ترتیب نگاه مان توجه به مبنای فرامین امام و خدمت به مردم است.

سخنگوی ناجا ادامه داد :در همه گیری شیوع کرونا بعد از کادر درمان، نیروی انتظامی حضور چشمگیری داشت و در این ایام تمامی ادارات تعطیلاتی داشتند، ولی ما در بین مردم حضور صددرصدی داشتیم. همچنین ، از آنجایی که نیروی انتظامی بیشترین برخورد را با مردم داشت، تعداد فوتی های کرونایی ما در مقایسه با سایر نهاد ها تعداد بالایی بود.

او ادامه داد :فرایند هایی در کنارهم قرار می گیرد تا امنیت عمق پیدا کند، نظم و انضباط تحکیم پیدا کند و این موضوع به همکاری های مردم نیاز دارد. اعتقادمان بر این است که با مشارکت عموم، با مشخص نمودن قدر و سهم سازمان ها و نهاد ها در حوزه امنیت، می توانیم امنیت پایدار را داشته باشیم.

سخنگوی ناجا با بیان اینکه کشور ما از کشور های امن دنیاست، تصریح کرد :مرز های ما با اقتدار و اشرافیت کامل تحت کنترل مرزبانان غیور کشور است. نیروی انتظامی با رصد بحران ها تجویز های مختلفی را دارد. پلیس با رصد تمام جریانات در کشور تاکتیک های مختلفی را به صورت همزمان به کار می گیرد. ساختار ما به شکلی مشخص شده که بلافاصله تغییر تاکتیک می دهیم و در اکثر مواقع پلیس در بحران ها سریع تر از اتفاق ورود کرده و پیشگیری کرده است.

وی با بیان اینکه پیشگیری هایی که نیروی انتظامی انجام می دهد، دو نوع است، افزود:در پیشگیری انتظامی، پلیس به صورت فیزیکی در معابر و راه ها حضور دارد. در بحث پیشگیری اجتماعی هم بحث مقابله با رویداد ها مطرح است. اینجاست که می گوییم پلیس درمانگر است و قبل از وقوع جرم، پیشگیری کرده و با سایر نهاد های مسئول نسخه مقابله با علل را در دستور کار خود قرار می دهد.

معاون اجتماعی ناجا درباره وقوع جرائم سایبری که اخیراً افزایش پیدا کرده است ، خاطرنشان کرد:حضور در فضای مجازی به عنوان زندگی دوم افراد شکل گرفته است، به همین علت مسئولیت نیروی انتظامی هم در سایت فتا مطرح است. سعی کرده ایم مشخصاتی برای وجود درگاه های جعلی به شهروندان آموزش بدهیم. باید درنظر گرفت که پلیس فتا در فضای مجازی از قوی ترین پلیس های دنیاست و بیشترین کشفیات هم در این حوزه صورت گرفته است.

او ادامه داد :در بحث تکرار جرم، تشدید مجازات را باید برای مجرمین داشت و باید قانون گذار عدم تناسب جرم با مجازات را بررسی کند؛ بعضی مجازات بازدارنده نیستند یا در آئین کیفری ترتیب رسیدگی به افراد اجازه می دهد تا تکرار جرم صورت گیرد.

  • 17
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رضا میرزایی,بیوگرافی رضا میرزایی,زندگینامه رضا میرزایی بیوگرافی رضا میرزایی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

محل تولد:کردکوی

تاریخ تولد:۲۶/۱/۱۳۷۵

پست:مهاجم

ملیت:ایرانی

قد:۱٫۷۷ متر

ادامه
سعید صادقی,بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست,عکس های سعید صادقی بیوگرافی سعید صادقی فوتبالیست ایرانی (+ تصاویر)

ملیت:ایرانی

محل تولد:ساری

پیشه:بازیکن فوتبال – عضو تیم ملی فوتبال ایران

پست:هافبک

پا:راست

تاریخ تولد:۵ اردیبهشت ۱۳۷۳

ادامه
الکساندر نوری,بیوگرافی الکساندر نوری,عکس الکساندر نوری بیوگرافی الکساندر نوری اولین سرمربی ایرانی در بوندس لیگا (+ تصاویر)

زاده:۲۹ مرداد ۱۳۵۸

زادگاه:شهر بوکستهوده آلمان

پیشه:سرمربی و فوتبالیست

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:آلمانی

ادامه
علی شادمان,بیوگرافی علی شادمان,زندگی نامه علی شادمان بیوگرافی علی شادمان، بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر)

زاده:۴ آذر ۱۳۷۵

زادگاه:ایلام

پیشه:بازیگر 

ملیت:ایرانی

تحصیلات:لیسانس رشته کارگردانی

ادامه
حامد سلطانی,بیوگرافی حامد سلطانی,حامد سلطانی مجری بیوگرافی حامد سلطانی و ماجرای فوت همسرش درتصادف (+ تصاویر)

متولد:۱۳ شهریور ۱۳۶۷ 

زادگاه:مشهد

زمینه فعالیت:تلویزیون

پیشه:مجری

مدرک تحصیلی:گرافیک

همسر:مرحوم فائزه صفری

ادامه
خشم حجاج بر کمیل بن زیاد,بیوگرافی کمیل بن زیاد,شهادت کمیل بن زیاد زندگینامه کمیل بن زیاد ؛ زاهدی عابد و سلحشور

زاده: ۷ پیش از هجرت یا ۱۲ پیش از هجرت

ملیت: یمنی

دین: اسلام

مذهب: شیعه اثنی عشری

وفات:  ۸۲ق ، کوفه

ادامه
سعید عزت اللهی در کنار کارلوس کیروش,زندگی نامه سعید عزت اللهی,رابطه ترلان پروانه و سعید عزت اللهی بیوگرافی سعید عزت اللهی؛ بازیکن پرسپولیس و تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۱۰ مهر ۱۳۷۵

محل تولد: ایران، بندر انزلی

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک میانی

قد: ۱۹۰ سانتی متر

ادامه
زندگینامه مارتا استوارت,سن مارتا استوارت,برنامه آشپزی مارتا استوارت بیوگرافی مارتا استوارت؛اولین زن میلیارد خانه دار

تاریخ تولد: ۳ آگوست ۱۹۴۱

محل تولد: نیوجرسی

نام همسر: اندی استورات

ملیت: آمریکایی

حرفه: میلیارد، سرمایه گذار، نویسنده

ادامه
عکس های محمدرضا اخباری,بیوگرافی محمدرضا اخباری,محمدرضا اخباری فوتبالیست بیوگرافی محمدرضا اخباری دروازه بان ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ بهمن ۱۳۷۱ معادل ۱۵ فوریه ۱۹۹۳

محل تولد: ایران، اصفهان

قد: ۱۹۰ سانتی متر

وزن: ۸۷ کیلوگرم

سمت: دروازه بان تیم تراکتور

ادامه
ویژه سرپوش