سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
۱۲:۴۶ - ۳۰ آبان ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۸۳۱۲۶
حقوقی، قضایی و انتظامی

پلیس راهور: انحصار برخى خودروسازان براى تولید خودرو بى‌کیفیت

سردار سیدتیمور حسینى جانشین رییس پلیس راهور فراجا,انتقاد از خودروهای بی کفیفیت
سردار سیدتیمور حسینى جانشین رییس پلیس راهور فراجا گفت: باعث تعجب است که یک بخشی بیش از چهار دهه انحصار مطلق را در اختیار داشته و با هر شکل و هر کیفیتی محصول را تولید کرده و فروخته است و امروز می‌گوید با هزاران میلیارد ضرر انباشته مواجه باشد، به همین دلیل است که بنده به هیچ عنوان این ادعای آنان را نمی‌پذیرم، اما در کنار به این موضوع اعتقاد دارم که هر تولید کننده‌ای باید یک آنالیز درست و جامعی از هزینه‌های خود تهیه کند و در یک فضای رقابتی آزاد این آمار را اعلام کند. ‌

باشگاه خبرنگاران: جانشین رییس پلیس راهور فراجا گفت : ۵۲۰۰ نقطه حادثه خیز درون شهر و جاده ها وجود دارد و روند برطرف کردن این نقاط حادثه خیز را امیدوار کننده نمی بینیم.

سردار سيدتيمور حسينى در خصوص قیمت گذاری دستوری خودروسازان اظهار كرد: به هیچ عنوان قیمت گذاری دستوری خودروها نباید برروی کیفیت آنها تاثیر گذار باشد. قیمت گذاری دستوری به چه معناست؟

وى عنوان كرد: باعث تعجب است که یک بخشی بیش از چهاردهه انحصار مطلق را در اختیار داشته و با هر شکل و هر کیفیتی محصول را تولید کرده و فروخته است و امروز مبگوید با هزاران میلیارد ضرر انباشته مواجه باشد، به همین دلیل است که بنده به هیچ عنوان این ادعای آنان را نمی پذیرم اما در کنار به این موضوع اعتقاد دارم که هر تولید کننده ای باید یک آنالیز درست و جامعی از هزینه های خود تهیه کند و در یک فضای رقابتی آزاد این آمار را اعلام کند .

وى ادامه داد: من بارها اعلام کرده ام که مگر می شود در کشور شخصی و یا ارگانی مخالف پیشرفت صنعت خودروی کشور و ضرر های مالی هنگفت شود؟ برای مثال به آنها گفتم شما قیمت پژو ۲۰۶ را یک میلیارد اعلام کنید و در کنارش واردات خودرو را آزاد کنید تا این دو در کنار هم در یک بازار رقابتی حضور داشته باشید آنوقت شما ملاحظه خواهید کرد که آیا برای همان ۲۰۶ هم کسی حاضر میشود سیصد میلیون تومان پرداخت کند؟

جانشين رييس پليس راهور فراجا افزود : پلیس تنها مجاز به ورود در مسائلی است که مرتبط با ایمنی خودروها باشد، ما به دفعات دیده ایم در سوانح و تصادفات ایربگ خودرویی باز نشده و یا اگر عمل کرده است باز هم در ان سانحه یا با فوت افراد مواجه شدیم و یا سرنشینان ان خودرو جراحات اساسی برداشته اند.

سردار حسینی با اشاره به این موضوع که وجود یک ناظر از سمت پلیس راهور در تمامی موارد مرتبط با ایمنی انسان ها میباشد اساسی است و گفت: برابر مقررات، ما نمی توانیم در مسائلی که در خصوص این حوزه اعمال میشود دخل و تسرفی داشته باشیم در این حوزه نمی توانیم داشته باشیم مگر اینگه قوانین موجود به وسیله مجلس بازنگری شده و تغییراتی را در ان لحاظ نمایند.

جانشین پلیس راهور فراجا در خصوص دریافت گواهینامه برای بانوان به منظور راننگی برای متورسیکلت اظهار کرد؛ ما بنابر قانون موجود در کشور عمل میکنیم وقتی در متن قانون ماده ۲۰ رسیدگی به تخلفات رانندگی به صراحت قید شده است گواهینامه موتورسیکلت مخصوص آقایان یعنی اجازه ای به بانوان برای دریافت گواهینامه موتورسیکلت داده نشده است

وی افزود: موتورسیکلت تا مادامی که به لحاظ قانونی دریافت آن برای بانوان آزاد نشود، بانوان نمی توانند تحت عنوان راننده از ان استفاده کنند زیرا بر اساس قوانین رانندگى با تمام وسايل نقلیه موتوری زمینی اعم از برقی ،بنزینی و هیبریدی یا دیزل ،دو چرخ یا بیشتر و.... نیاز به داشتن گواهینامه دارند و رانندگی با این وسیله نقلیه برای انان ممنوع می باشد‌.

وى با اشاره به موضوع پلاک سوم بيان كرد: پلاك سوم چیپ بسیار کوچکیست که در روی پلاک خودرو نصب شده است.این چیپ به منظور تبادل اطلاعات است تا ما به وسیله ان بتوانیم رفتارهای رانندگی افراد را با سامانه های هوشمند کنترل کرده و هم بتوان روش تعویض پلاک با هر نوع روش خرید و فروش و جابجایی مالک دیگر در سریعرترین زمان ممکن انجام دهیم.

سردار حسينى در خصوص کمبود پلاک در مراکز شماره گذاری خودروها تصريح كرد: ما با انبوهی از پلاک های دپو شده در انبارهایمان روبرو هستیم.اکر بتوانیم از پلاک های موحود استفاده کنیم دیکر نیازی به ساخت پلاک جدید نیز نخواهیم داشت.

وی در خصوص آشفتگی تردد موتورسیکلت سواران درون شهر هشدار داد و تاکید کرد:ما تنها با اعمال قانون نسبت به انها نمی توانیم کار درست را انجام دهیم و به نتیحه مطلوبی برسیم موتورسیکلت یک معلول است، برخورد با معلول دردی را دوا نمیکند، علت جای دیگریست، ما در حال حاضر آشفتگی را در خصوص موتورسواران میبینیم، موتورسیکلت در هر جایی که ببیند انجا برایش جذابیت دارد تردد میکند، آیا همه مشاغلی که امروز در هسته مرکزی شهر و بازار وجود دارند جزء مشاغلی هستند که باید در هسته مرکزی شهر متمرکز باشند؟ ایا روش توزیع و پخش ما به شکل صحیح اجرا میشود؟ ما باید منشا ایجاد یک موضوع را ابتدا پیدا کرده و شناسایی کنیم سپس مطمن شویم که دیگر با این وضعیت روبرو نخواهیم شد .

سردار حسينى تاكيد كرد: ما سال هاست به جای اینکه به سراغ علت اصلی برویم و منشا اصلی را پیدا کنیم برخورد با معلول را پیش گرفته ایم.خیلی از این موتورسواران اگر کار مناسبی داشتند مطمنا این فعالیت را انجام نمی دادند؛ برخورد با معلول دردی را دوا نمیکند. این نشان دهنده این است که ما باید به معلول توجه کنیم اصلاح این وضعیت تنها با اقدام پلیس میسر نخواهد شد هرچند پلیس نیز باید برروی این مسئله توجه داشته باشد.

وى گفت: شهرداری یکی از بخش هایی است که در خصوص آلودگی هوا و ترافیک شهری تکالیف مشخص شده ای را داردو در همین راستا پلیس راهور نیز همواره در کنار شهرداری قرار دارد. امیدوارم یک روز مسئولین بخش ها و دستگاهها متوجه شوند که باید با تفکر سیستمی را پیش بگیرند و متوجه شوند که همه کارها را نمی شود با ابزار پلیس و اقدامات سلبی پلیس پیش ببرند .

سردار حسينى در خصوص نقاط حادثه خیر گفت : ۵۲۰۰ نقطه حادثه خیز درون شهر و جاده ها وجود دارد و روند برطرف کردن این نقاط حادثه خیز را امیدوار کننده نمی بینیم.پلیس راهور تنها ارگانی است که حاضر شده با تمامی سازمان ها و شرکت های مرتبط با ایمنی و سلامت جان انسان ها مذاکره کند.

سردار حسینی در انتهای صحبت های خود در مورد معضل ترافیک این روزهای شهر تهران گفت: ما در تمامی دنیا شاهد ترافیک های سنگینی هستیم اما انها توانسته اند با نظم دهی به ترافیک شهری خود این زمان را برای رانندگان قابل تحمل کنند چیزی که در شهر تهران به هیچ وجه توجهی به ان نشده است.ما باید با فرهنگ سازی مناسب و اجرای قانون درست نظم ترافیکی را در شهر اجرا کنیم تا شهروندان تحمل این بار سنگین ترافیک را داشته باشند.

  • 12
  • 11
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش