شنبه ۰۲ مرداد ۱۴۰۰
۰۹:۱۵ - ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۲۰۱۳۶۷
رفاه و آسیب های اجتماعی

جزئیات شکنجه سه کودک ماهشهری

شکنجه کودکان ماهشهری,اخبار اجتماعی,خبرهای اجتماعی,آسیب های اجتماعی

هنوز هم مبهم است. کسی باور ندارد که یک پدر بتواند چنین بلاهایی سر کودکان خردسالش بیاورد. خواهران و برادری که چندین ماه در شکنجه‌گاه نامادری و پدرشان زجر کشیدند و اشک ریختند؛ اما کسی صدای ناله‌های آهسته آنها را در زیرزمین تاریک خانه‌شان نشنید. کسی نفهمید این کودکان بی‌دفاع، شبانه‌روز کتک خوردند و شکنجه شدند. تا این‌که چند‌ سال عذاب و زجر درنهایت به پایان رسید؛ فاطمه و علی‌اکبر و بنین از شکنجه‌گاه پدر و نامادری‌شان نجات پیدا کردند و حالا نزد عموی خود زندگی می‌کنند. مردی که هنوز هم نمی‌داند چرا برادرش تا این اندازه بی‌رحم شده و دست به چنین کارهای وحشتناکی ‌زده است. او که برادرش را حتی از داعش هم سنگدل‌تر می‌داند، در گفت‌وگو با «شهروند» جزییات این ماجرای تلخ و وحشتناک را روایت کرد.

 

برادرت همیشه فرزندانش را کتک می‌زد؟

نه اصلا؛ او تا زمانی که با همسر سومش ازدواج نکرده بود، رفتار بدی با فرزندانش نداشت. ما هم وقتی متوجه این اتفاق وحشتناک شدیم، تعجب کردیم. هنوز هم شوکه‌ایم که برادرم چرا چنین کاری کرد. او هر چه بود، تا این اندازه هم سنگدل و بی‌رحم نبود.

 

در این مدت شما متوجه این شکنجه‌ها نشده بودید؟

ما خیلی وقت بود که با برادرم ارتباطی نداشتیم. با او قهر کرده بودیم و یک‌ سالی می‌شد که به خانه‌اش رفت‌وآمد نداشتیم؛ درواقع از وقتی با این زن ازدواج کرد، با او قطع رابطه کردیم.

 

چرا؟

ما از عرب‌های ماهشهر هستیم. برای خودمان رسم و رسوماتی داریم که برادرم این رسومات را رعایت نمی‌کرد و هر کاری دلش می‌خواست انجام می‌داد؛ برای همین ارتباط‌مان با او قطع شد.

 

برادرت چه رسمی را رعایت نکرد؟

ما رسم داریم که وقتی همسر فوت می‌کند، تا اربعین مرده باید صبر کنیم و بعد از آن اگر مرد خواست دوباره ازدواج کند، طی یک مراسمی آن هم بعد از گذشت مدتی این کار را انجام می‌دهد ولی برادر ما به هیچ‌کدام از این رسم و رسومات پایبند نبود و بلافاصله چند روز پس از فوت همسرش، با این خانم ازدواج کرد؛ حتی تا روز چهلم هم صبر نکرد. برای همین درست بعد از این ازدواج با برادرم قطع رابطه کردیم.

 

همسر برادرت را می‌شناختید؟

بله؛ او از اقوام دور ما است.

 

چرا همسر دوم برادرت فوت کرد؟

بیماری سرطان پستان داشت و بر اثر همین بیماری نتوانست زنده بماند.

 

همسر اول برادرت چه شد؟

او از برادرم جدا شد.

 

چرا؟

نتوانستند با هم سازگاری داشته باشند، مرتب دعوا می‌کردند و اختلاف داشتند؛ برای همین از هم جدا شدند.

 

بچه‌ها برای کدام‌یک از همسران برادرت هستند؟

فاطمه فرزند همسر اول برادرم است. علی‌اکبر و بنین هم از همسر دوم برادرم هستند.

 

وقتی برای نخستین‌بار به خانه برادرت رفتی، بچه‌ها در چه حالی بودند؟

وضعیت‌شان خیلی بد بود؛ هر کدام بی‌حال و بی‌جان در گوشه‌ای از خانه افتاده بودند. وقتی بچه‌ها را دیدم جای شلاق، فندک و داغ‌شدن روی بدن آنها مشهود بود. حال فاطمه از همه بدتر بود. اصلا جان نداشت. خیلی شکنجه شده بود. گویا از همه بیشتر به او عذاب می‌دادند.

 

بعد از آن چکار کردید؟

روز جمعه متوجه این ماجرا شدیم. رفتیم شکایت کردیم و مادر فاطمه هم شکایت کرد. برادرم آبروی ما را برد. کاری که او کرد داعشی هم نکرد.

 

متوجه شدی که آنها چه بلایی سر بچه‌ها می‌آوردند؟

رفتارهای خیلی بدی داشتند. از همه بیشتر هم با فاطمه. به او اجازه رفتن به مدرسه نمی‌دادند و در عوض او را به خانه‌های مردم می‌فرستادند تا کار کند، با زور فرش بشوید و کارهای خانه را انجام دهد. وقتی هم نمی‌توانست از پس کارها بر بیاید، شکنجه می‌شده است. دیدن فاطمه واقعا ما را ناراحت کرده است.

 

الان حال‌شان چطور است؟

الان که به خانه من آمده‌اند، حال‌شان کمی بهتر شده است. من سعی می‌کنم، به آنها برسم. همسرم هم مشکلی با این موضوع ندارد و رفتار خوبی با آنها دارد.

 

قرار است همیشه شما از این بچه‌ها نگهداری کنید؟

من حاضرم تا آخر عمرم بچه‌ها را بزرگ کنم و شاهد خوشبخت‌شدن‌شان شوم. بهزیستی گفته فعلا تا یک سال اما بعد از آن هم می‌توانم نگهداری کنم.

 

برادرت مشکل مالی داشت؟

تا جایی که می‌دانیم در بازار هم خودش و هم همسرش فروشندگی می‌کردند و وضع درآمدش بد نبود. حتی دورادور می‌گفتیم اگر نیاز مالی داری بگو اما می‌گفت پول دارد و به کمک احتیاجی ندارد.

 

اعتیاد دارد؟

تا جایی که ما اطلاع داریم مواد مصرف نمی‌کرد.

 

هیچ‌وقت نخواستید بچه‌های برادرتان را ببینید؟

برادرم از اول با آنها اینطور رفتار نمی‌کرد، ولی چون ما حس کردیم نامادری بالا سر اینهاست گفتیم بچه‌ها را بده ما نگهداری کنیم؛ ولی قبول نمی‌کرد.

 

فکر می‌کنید چرا آنها چنین بلاهایی سر بچه‌ها آوردند؟

ما خودمان هم درباره دلیل این کار هر روز یک چیزی می‌شنویم؛ شایعه زیاد است. بعضی‌ها می‌گویند که برای جادو و جنبل این کار را می‌کردند. یک‌سری‌ها هم می‌گویند زن سوم برادرم، دو تا بچه دارد و گویا آنها مریض هستند و دکتر از زنده‌بودن آنها قطع امید کرده است، برای همین ممکن است به خاطر همین موضوع قصد داشته این بچه‌ها را بکشد.یک‌سری‌ها هم می‌گویند، داداشم دیوانه شده وبیمار است که اگر همین باشد، باید برود و معالجه شود؛ اما دلیل اصلی را هنوز نمی‌دانیم.

 

چه کسانی به دیدار این بچه‌ها آمده اند؟

از تهران چند نفر آمدند، از بهزیستی هم آمدند؛ فرمانداری و استانداری هم که مرتب با ما در ارتباطند.

 

خواسته شما چیست؟

اشد مجازات برای برادرم و زن برادرم. ما می‌خواهیم آنها مجازات شوند و این‌که بگویند دلیل رفتارشان چه بوده. باید بگویند چرا این کارها را کرده‌اند و این کودکان بی‌دفاع را شکنجه داده‌اند. باید دلیل اصلی‌اش مشخص شود.

 

زن برادرت آزاد شده؟

نمی‌دانم چه کسی برای او ضمانت گذاشته و او آزاد شده است.

 

برادرت از تو کوچکتر است؟

برادرم ٣٧ ساله است؛ از من کوچکتر است.

 

غذای این بچه‌ها فقط نان و آب بود

فاطمه دانشور، عضو سابق شورای شهر و مدیرعامل موسسه مهرآفرین هم جزییاتی از این پرونده را اعلام کرد و در این‌باره گفت: «پدر این بچه‌ها از همسر اولش جدا شد و بار دیگر ازدواج کرد و حاصل ازدواج دوم، ۲ فرزند است.

 

همسر دوم فوت و وی بلافاصله با یک خانم ۲۲ساله ازدواج ‌کرد. این نامادری هم صاحب ٢ فرزند می‌شود.»عضو سابق شورای شهر با بیان این‌که از فروردین‌ماه امسال نامادری آزار و اذیت این کودکان را افزایش داده است، گفت: «این بچه‌ها را در انباری نگه می‌داشته و بشدت آنها را شکنجه می‌داده است. این بچه‌ها مدرسه نرفته‌اند و حتی نمی‌دانند تلویزیون چیست و وقتی برای آنها برنج آوردند، نمی‌دانستند چگونه آن را بخورند. نامادری به این بچه‌ها فقط نان و آب می‌داده است.»

 

مدیرعامل موسسه مهرآفرین با بیان این‌که نامادری با چسب حرارتی لب فاطمه را چسبانده و با چکش دندان‌هایش را شکسته بود، گفت: «تمام پوست این بچه با چسب حرارتی سوزانده و حتی بخش‌هایی از سر بچه دچار کچلی شده است. نامادری فاطمه را بیش از بقیه مورد آزار و اذیت قرار می‌داده و حتی یک تکه از گوشت لب بچه نیز کنده شده است.»وی با بیان این‌که نامادری فاطمه را مجبور به فرش شستن و بعد او را دعوا می‌کرده، گفت: «به دلیل این‌که دختر ۱۲ساله فرش را کثیف شسته بود، ناخن‌هایش را کشیده است. نامادری بچه‌ها را در زیرزمین می‌انداخت، آنها را می‌بست و می‌گفت: اگر فریاد بزنید بیشتر کتک‌تان می‌زنم. آنها هم از ترسشان صدایشان درنمی‌آمد. حتی نامادری چکشی در انباری گذاشته بود و با آن بچه‌ها را تهدید می‌کرد. وقتی میهمان به خانه‌شان می‌آمد، به بچه‌ها می‌گفت: حق ندارید صدایتان دربیاید. این بچه‌ها دو عموی خوب دارند که وضع مالی مناسبی هم دارند، اما با پدر این بچه‌ها به دلیل ازدواج سومش قطع رابطه کردند. بچه‌ها با عموهایشان همسایه بودند. یک روز که نامادری بچه‌ها را دست‌بسته در حیاط می‌زده، زن‌عموی آنها از پشت‌ بام به صورت اتفاقی این صحنه را می‌بیند و بقیه را مطلع می‌کند.»

 

دانشور با تأکید بر این موضوع که این بچه‌ها دچار سوءتغذیه شده‌اند و به لحاظ روانی مشکل دارند، گفت: «جالب است که نامادری این بچه‌ها با قید وثیقه آزاد شده و دو بچه‌اش را با خود برده است. وقتی مددکار ما تحقیق کرد تا بداند سرنوشت آن دو بچه چه شد، همسایه‌ها گفتند این خانواده تعادل روانی ندارند، برای همین درحال حاضر وضع آن دو بچه هم نگران‌کننده است. درحال حاضر نیز پدر بچه‌ها به زندان رفته و همه تقصیرها را به گردن گرفته است.» وی در پایان صحبت‌هایش گفت: «به ازای هر کودک‌آزاری آشکار ۲۰ کودک‌آزاری پنهان وجود دارد و نمی‌دانم چرا تاکنون مجلس لایحه حمایت از کودکان را معلق نگه داشته و به آن رسیدگی نمی‌کند.»

 

 

shahrvand-newspaper.ir
  • 20
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
مطالب پیشنهادی,وبگردی
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱۸
در انتظار بررسی: ۲۵
غیر قابل انتشار: ۳۰
جدیدترین
قدیمی ترین
اون زن کثیف باید به همون شکل که بچه ها رو شکنجه داده شکنجه بشه
از ریاست محترم قوه قضائیه تقاضا داریم با این گونه موارد برخورد جدی نماید. همه مردم ایران منتظر صدور رای متناسب با جرم برای این دو متهم سنگدل و بی رحم هستند.
متاسفانه بخاطر اجازه دادن وثیقه و آزاد کردن این موجودات سنگدل و بی رحم مشخص است بازم هم ما شاهد این قصه های تلخ و شکنجه شدن این کودکان بی گناه هستیم واقعا باعث تعجب است چطور چنین زنی الان آزاد برای خودش می گردد اگر فرار کرد و باز مایل بود به اینکارها ادامه بدهد چی ؟ تا وقتی چنین دستور هایی صادر میشود کودک آزاری ها ادامه خواهد داشت چطور بقید وثیقه آزادش کردند !!!!! خدایا امام زمان (عج) ما را به یاری ما بفرست که قلب ما بیشتر از این توان دیدن این کودک آزاری ها را ندارد .
اگه سلامت روانییشون ثابت شد باید به شدت مجازات بشن
حیف اسم پدر حیف اسم مادر که روی این موجودات داعشی میزارن...نباید نامادریشون آزاد میشد اگه فرار کنه چی؟؟حرامزاده ..حبس ابد باید بخورن و کلی شلاق باید نوش جون کنن دل همه ما خنک بشه جگرم کباب شد....مگه داریم از این جور جانورها؟؟؟؟؟؟
خدا لعنت کنه همچین پدر مادرایی رو ی بچه جز پدر و مادرش کجامیتونه پناه ببره اشک ریختم
امیدوارم از این پس این بچه ها جوری زندگی کنن که این روزهای عذاب رو فراموش کنن لطفا اگر کسی میدونه چطور میشه به این بچه ها دسترسی داشت تا بهشون کمک بشه ودلجویی راهنمایی کنه ممنون میشم
امیدوارم از این پس ا...
بایدهمان چسب داغ روی بدن ولبهای این شکنجه گربریزندتاتجربه بشه برای افرادی ازاین دسته انقدرباهمان چک کش توی سروصورت این زن بکوبند تادیگه دست به این شکنجه گری نزند.
بایدهمان چسب داغ روی...
واقعا اگه قرار هست برای این بچه ها عدالت برقرار بشه باید همونجوری شکنجه بشن ،این چه قانونیه که قرار وثیقه برای این زن روانی صادر کرده که بتونه اینقد راحت بیاد بیرون
ادم دلش اتیش میگیره این بچه ها دیگه چجوری میتونن زندگی کنن اخه
بايد نامادري بدست فاطمه با همان ابزارشكنجه يعني چكش وچسب حرارتي و ميله داغ قصاص بشه تا دل مردم كنك بشه
این پدر ومادر باید همانگونه شکنجه بشن اگه نمیتونین من داوطلب هستم۰۹۱۰
فقط میخوام بدونم دستگاه قضا بر طبق چه قانونی زنی که تمام شواهد و قراین حمل بر مجرم بودن اوست ، او را با وثیقه آزاد کردند. چه کسی مسوولیت این امر را به عهده می گیرد.
فقط میخوام بدونم دست...
نامادري بايد به دست فاطمه با همان أبرار شكنجه يعني چكش وچسب حرارتي و ميله داغ قصاص بشه تا دل مردم مخصوصا دل من حنك بشه
نامادری نباید اعدام بشه.به نظر من باید به همون حال و روز قصاص بشه.با دست بسته و چکش و چسب حرارتی.
نامادری نباید اعدام ...
اعدام که نمیشن نهایت چند سال زندان و احتمالا تبعید
سلام این عمل نامادری نه تنها انسانی بلکه حیوانی‌ام نبوده، چرا ما در مملکت اسلامی زندگی می‌کنیم و خیلی راحت نامادری با وثیقه آزاد شده؟ جزای چنین آدمی اعدام هم نیست چون باید زجر بکشه و تاوان پس بده
چرا نامادریشو آزاد کردن چون زن بود یا پولدار اگه کودک آزاری کرده نباید آزاد میشد
مشاهده کامنت های بیشتر
جواد عزتی,بیوگرافی جواد عزتی,عکس جواد عزتی بیوگرافی جواد عزتی بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر همسرش)

تاریخ تولد: ۲۰ دی ۱۳۶۰

تحصیلات:فارغ التحصیل تئاتر از هنرستان سوره

زمینه فعالیت:بازیگر

همسر:مه لقا باقری

ملیت:ایرانی

ادامه
دارا خسروشاهی کیست,بیوگرافی دارا خسروشاهی,عکس دارا خسرو شاهی بیوگرافی دارا خسروشاهی مدیر عامل اجرایی اوبر (+ تصاویر)

زاده:۷ خرداد ۱۳۴۸

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

پیشه:بیزینس ایرانی آمریکایی و مدیر عامل اجرایی اوبر و  مدیر عامل اجرایی سابق اکسپیدیا 

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
 ناصر خسرو,بیوگرافی ناصر خسرو,ناصر خسرو قبادیانی زندگینامه ناصر خسرو یکی از شاعران و فیلسوفان خراسان

زمینه فعالیت:شاعر، فیلسوف، حکیم، جهانگرد و مبلغ ۹ذیقعده ۳۹۴ قمری مذهب اسماعیلی

تولد:۹ ذیقعده ۳۹۴ قمری

وفات:۴۶۷ شمسی

محل زندگی:شهر قبادیان و شهر بدخشان در افغانستان

زمان حکومت:غزنویان و سلجوقیان

ادامه
 مهرداد جم,بیوگرافی مهرداد جم,عکس های مهرداد جم بیوگرافی مهراد جم از کودکی تا به شهرت رسیدنش (+ تصاویر)

متولد:۱۳۷۶/۰۵/۱۴ آبادان

ملیت:ایرانی

حرفه:خواننده، ترانه سرا، آهنگساز 

سال های فعالیت: ۱۳۹۷ تا کنون

بیوگرافی مهراد جم

محسن سعیدی کیا متولد ۱۴ مرداد سال ۱۳۷۶ در شهر آبادان است که نام هنری او مهراد جم میباشد.

ادامه
سرنا ویلیامز,بیوگرافی سرنا ویلیامز,سرنا ویلیامز تنیسور بیوگرافی سرنا ویلیامز تنیسور مشهور آمریکایی (+ تصاویر)

زاده:۲۶ سپتامبر ۱۹۸۱ ‏

زادگاه:سگینو، میشیگان،  ایالات متحده آمریکا

ملیت:آمریکایی

پیشه:تنیسور  آمریکایی

قد:۱٫۷۵ متر

ادامه
گرشا رضایی,بیوگرافی گرشا رضایی,عکس های گرشا رضایی بیوگرافی گرشا رضایی (خواننده) بهمراه تصاویرش

متولد:۲۲ اردیبهشت ۱۳۶۳

زمینه فعالیت: موسیقی پاپ

پیشه:خواننده، آهنگساز و نوازنده

سالهای فعالیت:۱۳۹۱ تاکنون

ساز تخصصی: گیتار الکترونیک

قد:۱۹۰ سانتیمتر

ادامه
گلاره عباسی,عکس جدید گلاره عباسی,تصاویر جدید گلاره عباسی بیوگرافی گلاره عباسی بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد: ۲۹ تیر ماه ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته تئاتر 

همسر: ادیب راد

ملیت:ایرانی

ادامه
سیما تیرانداز,بیوگرافی سیما تیرانداز,سیما تیرانداز و همسرش بیوگرافی سیما تیرانداز بازیگر سینما و تلویزیون (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۹ شهریور ۱۳۴۹

محل تولد:تهران

تحصیلات:کارشناسی در رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه آزاد و کارشناسی ارشد کارگردانی و بازیگری از دانشکدهٔ سینما و تئاتر

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

سالهای فعالیت:۱۳۶۶ تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
ویشکا آسایش,بیوگرافی ویشکا آسایش,زندگینامه ویشکا آسایش زندگینامه ویشکا آسایش بازیگر و طراح صحنه و لباس در سینما (+ تصاویر خانوادگی)

تاریخ تولد:۱۳۵۱/۸/۱۶

محل تولد:تهران

قد: ۱.۷۶ m

تحصیلات:فارغ التحصیل طراحی صحنه از انگلستان

همسر:رضا قبادی

فرزند: گیو

ادامه
ویژه سرپوش