چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
۱۹:۵۰ - ۱۴ مرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۵۰۹۵۲
سایر حوزه های اجتماعی

ضرب‌وجرح و اذیت‌وآزار معلولان ذهنی نیلوفران آبی بوشهر/ فرد خاطی بازداشت شد

ضرب‌وجرح و اذیت‌وآزار معلولان ذهنی نیلوفران آبی بوشهر,معلولان ذهنی نیلوفران آبی بوشهر
رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر گفت: فیلم منتشرشده در فضای مجازی درباره ضرب‌وجرح کودکان معلول در بوشهر مربوط به مرداد ماه سال گذشته است.

به گزارش تسنیم، در پی انتشار فیلمی از ضرب و شتم معلولان در یک مرکز نگهداری از معلولان در استان بوشهر، دادگستری استان بوشهر اعلام کرد که به‌محض اطلاع از این موضوع برای مرکز نگهداری معلولان در سازمان بهزیستی و دستگاه قضایی پرونده کیفری تشکیل شد.

مهرانگیز رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر ‌در ارتباط با فیلم منتشرشده در فضای مجازی درباره ضرب‌وجرح و اذیت و آزار معلولان ذهنی مرکز نیلوفر آبی در بوشهر اظهار کرد: به‌محض اطلاع از این موضوع به‌همراه دادستان مرکز استان، معاون دادستان و مدیرکل بهزیستی استان از مرکز نگهداری کودکان معلول نیلوفر آبی بازدید به‌عمل آمد.

وی افزود: فیلم منتشرشده در فضای مجازی مربوط به مرداد ماه سال گذشته است. فردی که در فیلم منتشرشده اقدام به ضرب‌وشتم معلولان کرده است همان زمان از مرکز اخراج شده است.

رئیس‌کل دادگستری استان بوشهر بیان کرد: دستور بازداشت فردی که اقدام به ضرب وشتم معلولان کرده است صادر شد، همچنین برای مرکز نگهداری معلولان در سازمان بهزیستی و دستگاه قضایی پرونده کیفری تشکیل شد.

مهرانگیر بیان کرد: در مرکز نیلوفرآبی ۱۰۵ کودک معلول نگهداری می‌شوند و این کودکان از نظر ذهنی و جسمی مشکلات زیادی دارند که نگهداری از آن‌ها مشکلات زیادی دارد. در بازدیدی که از این مرکز به‌عمل آمد وضعیت بهداشتی و نگهداری کودکان مناسب بود و امکانات مناسبی داشت.

عامل ضرب و جرح کودکان معلول در بوشهر بازداشت شد

مهدی مهرانگیر، رئیس کل دادگستری استان بوشهر در گفت‌وگو با میزان، اظهار کرد: بعد از صدور دستور بازداشت عامل ضرب و جرح کودکان معلول در یک مرکز، این فرد در کمتر از ۲ ساعت بازداشت شد.

وی افزود: طی جلسه‌ای که با دادستان مرکز استان و معاونین دادستان و مسئولان بهزیستی استان برگزار شد، مقرر شد هر چه سریع‌تر نسبت به انتقال ۱۰۵ کودک معلولی که در این مرکز نگهداری می‌شود به محل جدید و پلمب مرکز تصمیم گیری شود.

فیلم منتشر شده در فضای مجازی مربوط به سال گذشته است

حسین اسدی‌راد مدیرکل بهزیستی استان بوشهر در گفت‌وگویی با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به فیلم منتشر شده در فضای مجازی در خصوص ضرب و شتم معلولان اظهار داشت: این فیلم مربوط به اوایل سال ۱۴۰۱ بوده است و به محض اطلاع از این موضوع به همراه رئیس کل دادگستری، دادستان مرکز استان، معاون دادستان از مرکز نگهداری کودکان معلول نیلوفر آبی بازدید شد.

وی با بیان اینکه این فیلم مربوط به نگهداری معلولان یکی از مراکز غیردولتی در بوشهر است گفت: این افراد که به عنوان مادریار، پدریار و نیروی خدماتی فعالیت می‌کنند مورد پیگرد قضایی قرار گرفتند.

مدیرکل بهزیستی استان بوشهر با اشاره به صدور بازداشت عاملان ضرب و جرح کودکان از سوی دادستان بوشهر گفت: به دستور دادستان بوشهر پرونده کیفری برای عاملان این حادثه صادر شده است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر هم با بیان اینکه فیلم منتشر شده در فضای مجازی مربوط به مرداد ماه سال گذشته است گفت: فردی که در فیلم منتشر شده اقدام به ضرب و شتم معلولان کرده همان زمان از مرکز اخراج شده است.

مهدی مهرانگیز با بیان اینکه صدور بازداشت عامل ضرب و شتم صادر شده است گفت:  برای مرکز نگهداری معلولان یاد شده در سازمان بهزیستی و دستگاه قضایی پرونده کیفری تشکیل شد.

وی با بیان اینکه در مرکز نیلوفرآبی ۱۰۵ کودک معلول نگهداری می‌شوند خاطرنشان کرد:  این کودکان از نظر ذهنی و جسمی دارای مشکلات هستند که نگهداری از آن‌ها هم مشکلات زیادی دارد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر اضافه کرد: در بازدید از این مرکز وضعیت بهداشتی و نگهداری کودکان بررسی شد و مناسب بود و از امکانات لازم بهره‌مند بودند.

مجوز مرکز نیلوفران آبی لغو شد

سازمان بهزیستی کشور مجوز مرکز متخلف نگهداری معلولان را در بوشهر لغو کرد.

بر این اساس سازمان بهزیستی با لغو  مجوز مرکز و جانمائی افراد دارای معلولیت در دیگر مراکز استان، صیانت از افراد تحت پوشش را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار داد. سازمان بهزیستی به منظور حمایت از مددجویان تحت پوشش و اعاده حقوق افراد مستقر در این مرکز پیگیری حقوقی خود را نیز از طریق مراجع قضایی دنبال می نماید.

سیاست سازمان بهزیستی برخورد شفاف و قاطع با چنین پرونده‌هایی است و در امور مربوط با جامعه هدف سازمان و در راستای صیانت از حقوق همه افراد تحت پوشش سازمان و علی‌الخصوص افراد دارای معلولیت با هیچ کس مماشات نمی کند و این موضوع را تا حصول نتیجه پیگیری و اقدامات قانونی متناسب به عمل خواهد آمد.

  • 19
  • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۰
غیر قابل انتشار: ۱۱
جدیدترین
قدیمی ترین
بی شرف تر از این انسان نه حیوان‌ها هم مگر هست.کسانی که این معلولان رحم نمی کنند باید به بدترین شکل تنبیه شوند.تا درس عبرتی برای بقیه باشد.خداوند انشالله خوارشان کند.لعنت توی روحشون
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
ویژه سرپوش