جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۱۰۸

آیدی کارت کشورهای مختلف و راه های دریافت آن

آیدی کارت,آیدی کارت چیست,ویژگی‌های آیدی کارت اروپاآیدی کارت
اروپا و آمریکا از جمله مهاجرپذیرترین قاره های جهان هستند که اقتصاد، بازار کار، آب و هوای مناسب و... آنها را به بهترین نقاط برای ادامه زندگی تبدیل می کند. در صورتی که بخواهید در برخی کشورهای آمریکایی یا کشورهای اروپایی ادامه زندگی دهید باید برای دریافت آیدی کارت اقدام کنید. 

آیدی کارت چیست؟

هر کشور برای ورود اتباع ممکن است نیاز به آی دی کارت داشته باشد برای مثال کشورهای عضو اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۱ اعلام کردند برای شهروندان خارجی آیدی کارت صادر کرده اند. در حقیقت این کارت اطلاعات مهاجران را در سیستم مهاجرت ثبت می کند. یکپارچه سازی اقامت برای اتباع سایر کشورهای دنیا در محدوده اتحادیه اروپا هدفی بود که از این موضوع درنظر داشتند. 

با آیدی کارت مهاجران راحت تر می توانستند توسط دولت شناسایی و کنترل شوند. در حقیقت باید گفت آیدی کارت اروپا در کنار پاسپورت از جمله مدارک هویتی این قاره محسوب می شود. 

کانادا نیز از جمله کشورهایی است که نیاز به آیدی کارت وجود دارد برای درخواست این کارت می توانید به یکی از ادارات راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید. شما برای ادامه فرآیند نیاز به مدارکی خواهید داشت که هویت و محل زندگی شما را کاملا تایید کنند.

امارات هم آیدی کارت دارد که مانند یک مدرک شناسایی عمل می کند و از طریق مقامات فدرال برای هویت و شهروندی صادر می شود. این موضوع یک قانون ضروری برای همه شهروندان و ساکنان امارات عربی است که خواستار همراه داشتن همیشگی آن هستند. 

آیدی کارت,آیدی کارت چیست,آیدی کارت در کشورهای مختلفآیدی کارت در کشورهای مختلف

ویژگی‌های آیدی کارت اروپا:

آیدی کارت اروپا خصوصیات منحصر به فردی دارد که برای دولت و بسیاری از مهاجران شرایط مخصوصی ایجاد می کند. از جمله این ویژگی ها می توان به امنیت بالای درونی، مشخصات الکترونیکی، قابلیت شناسایی آنلاین، ذخیره امضا و همچنین پیش ‌بینی برخی از نیازهای دیگر افراد و... اشاره کرد. در ادامه به تفسیر برخی خصوصیات مهم این کارت پرداخته ایم. 

امنیت اطلاعات درونی آیدی کارت:

درباره امنیت اطلاعات درونی این کارت الکترونیکی باید اشاره کرد که تمام اطلاعات با استفاده از روش های کدگذاری مهم و رسمی جهان درون تراشه ذخیره می شوند. به طورکلی این آیدی کارت با استانداردهای جهانی ایجاد شده است که مشخص می کند چه کسی توانایی دسترسی به اطلاعات شخصی دارد. 

براساس همین موضوع افراد مطمئن هستند که فقط ادارات قانونی توانایی دسترسی به اطلاعات آنها را دارند. این مسئله از سوء استفاده های مختلف پیشگیری کرده و منجر به اطمینان خاطر مهاجران اروپایی خواهد شد. 

مشخصات الکترونیکی افراد:

زمان دریافت این کارت باید عکس های پرسنلی ارائه شود که به صورت الکترونیکی در بدنه و داخل تراشه حافظه قرار می گیرند. از طرفی نیاز به دو اثر انگشت از تمامی مهاجران هم وجود دارد (به جزء کودکان زیر ۶ سال). در این صورت اطلاعات در تراشه ذخیره شده و هویت افراد را تایید و اثبات می کند. 

ارائه اثر دو انگشت برای متقاضیان این کارت در اداره مهاجرت ضروری است. باید توجه داشت فقط پلیس، نیروهای ادارات ثبت احوال و مأمورین مهاجرتی اجازه دسترسی به اطلاعات هویتی افراد را دارند. 

قابلیت شناسایی آنلاین:

درصورتی که تبعه یکی از کشورهای اتحادیه اروپا هستید و برای دریافت خدمات اقتصادی، مالی یا بانکی مراجعه می کنید، باید از طریق این ارگان ها هویت و مدارک شما شناسایی شود در نتیجه نیاز به تایید به وسیله آیدی کارت وجود دارد. این ادارات می توانند تمام خدماتشان را با استفاده از کارت الکترونیکی اقامت اروپا در سامانه یکپارچه اجازه اقامت الکترونیکی به شما ارائه دهند.

آیدی کارت به ادارات دولتی امکان می دهد تا براساس داده های اینترنتی مراحل ورود به صفحات اینترنتی، پر کردن فرم‌های مخصوص و تأیید سن افراد را آسان تر انجام دهند. درباره دسترسی به اطلاعات کارت اجازه اقامت می توانید مطمئن باشید که تنها مراجعی می توانند به اطلاعات شخصی شما دسترسی داشته باشد که دارای مجوز قانونی باشد، از طرفی مراجعه فقط از طریق سیستم شناسایی آنلاین استفاده می کند که این موضوع به معنی نمایش اطلاعات هویتی و شخصی نیست. 

ذخیره امضا:

آیدی کارت می تواند امضا را ذخیره کند درنتیجه هرزمانی که فرد نیاز به همراه داشتن مدارک شخصی و شناسایی نداشته باشد یا احتمال مفقود شدن آنها وجود دارد می تواند از آیدی کارت خود استفاده کند در این صورت احتمال کلاه برداری هم کاهش پیدا می کند. آیدی کارت می تواند امضا را در هر زمانی بدون نیاز به اسناد دیجیتالی ارائه دهد. 

آیدی کارت,آیدی کارت چیست,مزایای برخورداری از آیدی کارت اروپاویژگی های آیدی کارت

مزایای برخورداری از آیدی کارت اروپا:

همانطور که اشاره شد آیدی کارت اروپا همان مجوز اقامت در کشور منظور محسوب می شود. درنتیجه افراد می توانند با این کارت از بروزترین امکانات آموزشی در دانشگاه های اروپا هم استفاده کنند، برای خود حساب بانکی داشته باشند یا در صورت اقامت می توانند در آن شهر استخدام شوند.

بسیاری از افراد آلمان را کشوری راحت برای مهاجرت امور پرستاری می دانند. در صورتی که مدارک ارائه شده به این کشور مورد تایید قرار بگیرند شما خواهید توانست آیدی کارت آلمان را دریافت کنید. درنتیجه به راحتی در کشورهای اتحادیه اروپا اقدام به افتتاح حساب بانکی کنید. 

ازجمله دیگر مزیت های این کارت می توان به سفر آزادانه و بدون دریافت ویزا به کشورهای حوزه شینگن اشاره داشت. 

همانطور که اشاره شد آیدی کارت می تواند امضا را به صورت آنلاین ذخیره کند درنتیجه افراد در موقعیت های حساس می توانند آیدی کارت را به جای مدارک شخصی همراه داشته باشند. درنتیجه این موضوع احتمال کلاه برداری یا سوء استفاده کاهش پیدا می کند. 

از طرفی خواهید توانست اسناد دیجیتالی را با امضای ذخیره شده در آیدی کارت علامت گذاری کنید. به طورکلی می توان گفت امنیت و رفاه شغلی، امکان افتتاح حساب بانکی در کشورهای اروپایی و بهر‌ه‌مندی از شرایط آسان‌تر برای دریافت ویزای کشورهایی همچون آمریکا و کانادا، از مزایای اصلی آیدی کارت اروپا هستند.

چگونه آیدی کارت اروپا بگیریم؟

آیدی کارت اروپا تنها برای افرادی که اقامت دائم یا موقت این قاره را دارند صادر خواهد شد، به طورکلی بعد از انتخاب کشور مقصد و دریافت اقامت می توانید آیدی کارت را نیز داشته باشید. برای مثال کشورهای اروپایی برای افرادی که به وسیله خودحمایتی اقامت دریافت کرده اند؛ کارت اقامت موقت و همچنین آیدی کارت صادر می کنند. بعد از مدتی فرد باید پاسپورت و آیدی کارت خود را تمدید کند. غالبا در کشورهای اروپایی بعد از ۵ تا ۷ سال با رعایت موارد قانونی می توانند اقامت دائم اروپا را به دست بیاورند. 

آیدی کارت,آیدی کارت چیست,دریافت آیدی کارت اروپاییدریافت آیدی کارت اروپایی

راحت ترین راه دریافت آیدی کارت و مهاجرت به اروپا چیست؟

مهارجت به اروپا و دریافت اقامت دائمی اروپا یک موضوع طولانی است که در ابتدا باید روش های مهاجرت و نوع ویزا مشخص شوند. از جمله راه هایی که برای دریافت اقامت اروپا در نظر گرفته می شوند شامل ادامه تحصیل، سرمایه گذاری، خرید ملک و تمکن مالی می باشند. 

باتوجه به اینکه شرایط هر فرد برای مهاجرت متفاوت است نمی توان تنها با یک راه حل همه افراد را راهنمایی کرد، به همین دلیل پیشنهاد می شوند برای بررسی همه روش و راه های دریافت اقامت اروپا به اطلاعات دیگری مراجعه کنید. در ادامه به انواع راه های مهاجرت و دریافت آیدی کارت اروپا اشاره می شود. 

شرایط اخذ ایدی کارت با ادامه تحصیل در اروپا:

یکی از مطلوب ترین راه های دریافت اقامت اروپا ادامه تحصیل در این قاره است. البته این روش به خودی خود نمی تواند منجر به اقامت دائم شود اما دانشجویان بعد از تمام شدن تحصیلشان می توانند در کشورهای اروپایی ادامه تحصیل داده و اقامت دائم اروپا را کسب کنند. 

اقامت خودحمایتی برای دریافت ویزای دائم آیدی کارت:

یکی از ساده ترین روش هایی که برای دریافت اقامت اروپا می توان درنظر داشت ویزای خودحمایتی است.

کشورهایی مانند اتریش، یونان و فرانسه در چند سال اخیر برنامه ای بای ورود مهاجران و دریافت اقامت ارائه داده اند. در این نوع ویزا متقاضی باید ثابت کند که در کشور خود فردی ثروتمند بوده است. برای مثال برای دریافت خود حمایتی یونان، حقوق ماهانه فرد متقاضی باید حداقل بین ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ یورو باشد.

خرید ملک و دریافت ویزای دائم و آیدی کارت:

برخی از کشورهای عضو شینگن برای دریافت اقامت شهروندان خارجی از برنامه های خرید ملک استفاده می کنند.

در این کشورها مهاجران می توانند خانه یا زمینی خریداری کنند و درنهایت اقامت دائم یا موقت اروپا را به دست بیاورند. یونان و اسپانیا از جمله کشورهایی هستند که امکان دریافت اقامت اروپا از طریق خرید ملک را فراهم کرده‌اند.

دریافت آی دی کارت با ثبت شرکت در اروپا، مناسب سرمایه گذاران و تجار:

بازرگانان همواره دنبال روش هایی هستند که برای سرمایه گذاری مطمئن و بهترین باشند، در این بین کشورهای اروپایی که اقتصاد پویا دارند؛ از جمله مناسب ترین گزینه ها برای سرمایه گذاران تجاری خواهند بود. برای ثبت شرکت در اروپا باید شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی و شرکت‌های تضامنی احداث کرد. اکنون مدیران و سرمایه گذاران خارجی این امکان را دارند که در کشورهای یونان، آلمان و اسلواکی شرکت خود را ثبت کنند. 

دریافت آیدی کارت اروپا با کارآفرینی:

اروپا بهشتی برای کارآفرینان محسوب می شود، بسیاری از دولت های اروپایی مانند آلمان هزینه های بسیاری برای سرمایه گذاری و کارآفرینی انجام می دهند. در این روش افراد می توانند یک طرح جذاب و نوآورانه همچنین مقداری سرمایه اقامت موقت اروپا را از آن خود کنند. کارآفرینی یکی از بهترین روش های دریافت اقامت اروپا است که تقریبا همه افراد با هر شرایطی و تنها با کمی تخصص می توانند از این روش برای دریافت اقامت اروپا اقدام کنند.

آیدی کارت,آیدی کارت چیست,راه های مختلف دریافت آیدی کارتراه های مختلف دریافت آیدی کارت

به طورکلی:

افرادی که دنبال دریافت آیدی کارت اروپا برای سهولت بیشتر در زندگی هستند باید بدانند که این کارت با چه شرایط و ضوابطی به افراد ارائه می شود. افراد باید از مزیت های این کارت اطلاع داشته و سپس برای دریافت آن دست به اقدام بزنند. 

آیدی کارت اروپا می تواند نیازهای مهاجران در کشورهای عضو اتحادیه اروپا را رفع کند همچنین موجب سهولت در دریافت خدمات در تمامی مناطق می شود. درصورتی که قصد دارید در اروپا اقامت داشته باشید یا تابه حال برای دریافت این کارت اقدامی نکرده اید بهتر است هرچه سریع تر با مشاور یا وکلای متخصص در این زمینه مشورت داشته باشید. 

نباید فراموش کرد که برای درخواست کارت اقامت اروپا باید حضوراً به اداره مهاجرت مراجعه کنید، زیرا ثبت اطلاعات مورد نیاز در این کارت نیاز به حضور در اداره مربوطه دارد. . کودکان زیر ۶ سال و کلیه نوزادان نیز برای اقامت در کشورهای اتحادیه باید آیدی خود را دریافت کرده باشند و فقط برخی ضوابط برای کودکان متفاوت است.

گردآوری: بخش گردشگری سرپوش

  • 20
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
ابراهیم بن جعفر ابی طالب زندگینامه ابراهیم بن جعفر ابی طالب

نام پدر: جعفر بن ابی طالب

سن تقریبی: بیشتر از ۵۰ سال

نسبت های مشهور: برادر محمد بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر ابی طالبزندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

زندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب فرزند جعفر بن ابی طالب بوده است، برخی از افراد ایشان را همراه با محمد از نوه های جعفر می دانند که عمال بن زیاد وی را به شهادت رساند. برخی از منابع می گویند که ابراهیم و محمد هر دو از لشکر ابن زیاد فرار کرده بودند که بانویی در کوفه آنها را پناه می دهد، اما درنهایت سرشان توسط همسر این بانو که از یاران ابن زیاد بود از جدا شد و به شهادت رسیدند. 

ادامه
مریم طوسی بیوگرافی مریم طوسی؛ سریع ترین دختر ایران

تاریخ تولد: ۱۴ آذر ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، دونده دوهای سرعت

تحصیلات: کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تهران

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
سوگل خلیق بیوگرافی سوگل خلیق بازیگر جوان سینمای ایران

تاریخ تولد: ۱۶ آبان ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

تحصیلات: لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

ادامه
شیگرو میاموتو سفری به دنیای بازی های ویدیویی با شیگرو میاموتو

تاریخ تولد: ۱۶ نوامبر ۱۹۵۲

محل تولد: سونوبه، کیوتو، ژاپن 

ملیت: ژاپنی

حرفه: طراح بازی های کامپیوتری و نینتندو 

تحصیلات: کالج هنر کانازاوا

ادامه
ویژه سرپوش