سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۱۰۰۰۵

سفر به چابهار با ماشین شخصی

با فرا رسیدن فصل زمستان برخی  از مسافران مقاصد گردشگری جدیدی را برا ی خود انتخاب می کنند که اکثر آنها مربوط به نواحی جنوبی  کشور است. از آنجاییکه بندر چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران است و زیبایی های منحصر به فردی دارد در نظر گردشگران جایگاه ویژه ایی دارد  برخی ترجیح می دهند مسیر رسیدن به چابهار را با ماشین شخصی سپری کنند. در ادامه به نزدکترین مسیر برای رسیدن به شهر زیبای چابهار با ماشین  شخصی  اشاره خواهیم کرد.

پلیس‌راه نیک‌شهر چابهار,مسیر سفر به چابهار با ماشین شخصی,هتل متلسریع‌ترین مسیر سفر به چابهار با ماشین شخصی

سریع‌ترین مسیر سفر به چابهار با ماشین شخصی

اگر بخواهید نزدیک‌ترین راه سفر به چابهار با ماشین شخصی را انتخاب کنید، چیزی در حدود  ۱۹ تا ۲۰ ساعت در مسیر خواهید بود. البته این زمان کاملاً بستگی به ترافیک جاده‌ها دارد. 

فاصله تهران تا چابهار با ماشین شخصی در حالتی که نزدیک‌ترین راه و مسافت را انتخاب کنید، به چیزی حدود ۱۸۱۰ کیلومتر می‌رسد. طی این مسیر از شهرها و استان‌های مختلفی عبور می‌کنید. اولین شهری که باید پس از خروج از تهران از آن عبور کنید، شهر قم است.

ایستگاه اول؛ کاشان

بعد از قم به کاشان می‌رسید. تا اینجا (عوارضی قم کاشان) حدود دو ساعت و نیم رانندگی کرده‌اید و تقریباً ۲۴۰ کیلومتر را طی نموده‌اید. پس اگر نیاز به بازیابی انرژی دارید، کاشان شهر مناسبی برای استراحت است. در ضمن جاهای دیدنی کاشان فراوان هستند. برخی از دیدنی‌های کاشان عبارت‌اند از باغ فین، خانه طباطبایی‌ها، خانه بروجردی‌ها، تپه سیلک و بسیاری از جاهای دیدنی دیگر.

ایستگاه دوم؛ اردستان و اصفهان

از عوارضی قم‌-کاشان، باید آزادراه کاشان‌نطنز را تا شهر اردستان طی کنید. این مسیر هم حدود ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه از شما زمان می‌گیرد و مسافت آن به حدود ۲۲۰ کیلومتر می‌رسد. در اردستان قنات، مسجد جامع اردستان و چند جای دیدنی دیگر وجود دارد که اگر تمایل داشتید، می‌توانید از آنها نیز  دیدن کنید .

اما اگر دوست دارید اصفهان را ببینید، باید قبل از اینکه به سمت اردستان بروید، مسیر خود را به اصفهان تغییر دهید. پس از بازدید از  زیبایی های اصفهان، خود را به نایین و سپس پلیس‌راه نایین-یزد برسانید؛ اما در این صورت راه شما بسیار طولانی‌تر می‌شود. در حالی که اگر به اردستان بروید و از آنجا خود را به پلیس‌راه نایین-یزد برسانید، مسافت  کمتری را تا مقصد نهایی طی خواهید کرد. اگر قصد اقامت در اصفهان را داشتید می توانید از طریق هتل متل بهترین اقامتگاه را برای خود رزو کنید.

فراموش نکنید که این مسیر، نزدیکترین راه از تهران به چابهار است. از اردستان تا پلیس‌راه نایین-یزد حدوداً ۱۰۰ کیلومتر مسافت پیش رو داریدکه می‌توانید یک ساعته آن را طی کنید،البته این زمان کاملاً بستگی به سرعت شما و ترافیک پیش‌رویتان دارد. اگر علاقه داشته باشید تا از اماکن دیدنی  نایین نیز دیدن کنید باید بگوییم که  قلعه نایین، خانه تاریخی پیرنیا، خانه تاریخی امامی، بازار تاریخی، کارونسرا و... از جمله اماکن دیدنی نایین است.

در حالت کلی، نزدیک‌ترین فاصله اصفهان به چابهار حدود ۱۵۰۰ کیلومتر است که تقریباً ۱۷ ساعته طی می‌شود. در این مسیر هم می‌توانید از راه‌های متفاوتی بروید و مقاصد مختلفی را طی کنید.

ایستگاه سوم؛ یزد

رزو هتل در شهر کرمان,سریع‌ترین مسیر سفر به چابهار با ماشین شخصی,هتل متلنحوه ی سفر به چابهار با ماشین شخصی

از پلیس‌راه نایین-یزد وارد آزادراه نایین-اردکان شوید. در مسیر خود از اردکان، میبد و زارچ عبور خواهید کرد تا به یزد برسید. شما می‌توانید در اردکان یا میبد هم توقف کنید و مدتی را به گردش در خانه‌های تاریخی، مسجد جامع،‌ قلعه‌ها، بازار، برج کبوترخانه، کاروانسرا و چند جای دیگر سپری کنید.

اگر می‌خواهید اکثر این اماکن گردشگری را ببینید، بهتر است یک شب را در یزد بگذرانید . هتل متل برای رزو هتل با قیمت مناسب در کنار شماست. در این صورت شما، هم می‌توانید دیدنی‌های میبد و اردکان را تا حدودی ببینید  و از این شهرها سوغاتی هم تهیه کنید. باقلوا، ارده، ظروف سفالی، کیک یزدی و...، از انواع مختلف سوغاتی‌های این سه شهر هستند.

از پلیس راه نایین-یزد تا انتهای آزادراه یزد-میبد حدود یک ساعت و نیم در راه خواهید بود و مسافتی تقریباً ۱۵۰ کیلومتری را طی خواهید کرد. 

ایستگاه چهارم؛ کرمان

اگر تصمیم  ندارید در یزد بمانید از بزرگراه کنارگذر یزد (نرسیده به پل الغدیر) خارج شوید و مسیر خود را در بزرگراه یزد-بافق ادامه دهید تا به انتهای بزرگراه رفسنجان-انار  وبه شهر رفسنجان برسید. تقریباً ۲ ساعت و ۳۷ دقیقه را حرکت کرده‌اید و مسافتی ۲۵۱ کیلومتری را پشت سر گذاشته‌اید.  حتما می دانید که رفسنجان به پسته‌هایش معروف است و می‌توانید علاوه‌بر کمی استراحت، بهترین انواع پسته‌ها را تهیه کنید.

 البته دیدنی های کرمان هم کم نیستند . باغ شاهزاده ماهان، بازار کرمان، آتشکده زرتشتیان، کاروانسرا، حمام وکیل، باغ فتح آباد، موزه‌ها و کلی جاذبه‌های دیگر، در انتظار شما هستند. برای تماشای این اماکن یا تنها بخشی از آن‌ها، بهتر است که یک برنامه‌ریزی زمانی درست و دقیق داشته باشید. اگر به اماکن گردشگری طبیعی علاقه دارید، کلوت شهداد را از دست ندهید.

برای رزو هتل در شهر کرمان نیز، هتل متل در کنار شماست.

از یزد تا رفسنجان حدود ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه در مسیر هستید و مسافت پیش روی شما هم تقریباً ۲۵۰ کیلومتر است.

پس از رفسنجان، باید خود را به بم برسانید که در این بین حدود ۲۸۰ کیلومتر راه خواهید داشت و زمان تقریبی بودن در این مسیر به حدوداً ۲ ساعت و ۵۰ دقیقه می‌رسد. این ساعت‌ها و مسافت‌ها در صورتی است که خود را به مسجد قبل از ورودی شهر بم برسانید، در غیر این صورت طول مسافت و زمان‌بندی کمی بیشتر می‌شوند.

بعد از کمی استراحت در بم، آزادراه بم_نرماشیر را ادامه دهید تا به ابتدای جاده بم_نیک‌شهر_چابهار برسید. از اینجا شهرهای کمتری پیش روی شما خواهند بود، پس بهتر است سوخت خود را چک کنید تا در ادامه مسیر بدون بنزین نمانید. شما در این جاده تا مسجد مرکزی شهر بزمان حدود ۲ ساعت و نیم فاصله دارید و از نظر مسافتی هم ۲۱۵ کیلومتر در راه هستید. بزمان یکی از شهرهایی است که می‌توانید در آن کمی استراحت داشته باشید.

ایستگاه آخر؛ سیستان و بلوچستان

نحوه ی سفر به چابهار با ماشین شخصی,سفر ارزان,سفر به چابهار با ماشین شخصیایستگاه آخر سیستان و بلوچستان

مسیر را ادامه دهید تا به ایرانشهر برسید. می‌توانید کمی در این شهر گشت‌وگذار کنید ، اما با توجه به مسافت ۸۰ کیلومتری احتمالا آنقدرها هم خسته نیستید که نیاز به استراحت داشته باشید.  هرچند  ایرانشهر نیز جاهای دیدنی مختلفی مثل قلعه ناصری را در خود جای داده که در صورت تمایل می‌توانید  بازدی از آن را نیز در برنامه یخود قرار دهید.  اما اگر چنین قصدی ندارید باید در جاده بم_نیک‌شهر_چابهار بمانید و تقاطع جاده بمپور را رد کنید و به رانندگی در همین جاده ادامه دهید.

جاده را تا پلیس‌راه نیک‌شهر چابهار ادامه دهید؛ مسافتی تقریباً ۱۷۰ کیلومتری که طی کردن آن حدود یک ساعت و ۵۰ دقیقه زمان می‌برد. به نیک شهر که رسیدید می‌توانید استراحت کنید. نیک شهر هم دیدنی هایی از جمله قلعه نیکشهر ، آبشارهای مختلف و منطقه محافظت شده کوه پوزک، را دارد.

از پلیس راه نیک‌شهر تا بندر چابهار حدود یک ساعت و ۵۰ دقیقه و تقریبا ۱۴۲ کیلومتر مسافت باقی مانده. با کامل کردن این مسیر  به مقصد خودمی رسید. فراموش نکنید که این نزدیکترین راه سفر از تهران به چابهار با ماشین شخصی بود. اما شما می توانید در صورت تمایل مسیرهای دیگری را نیز انتخاب کنید. 

فراموش نکنید هتل متل در تمام مراحل سفر در کنار شماست و به شما کمک می کند تا سفر ازارنی داشته باشید.

  • 12
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش