شنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۱۰۰۰۵

سفر به چابهار با ماشین شخصی

با فرا رسیدن فصل زمستان برخی  از مسافران مقاصد گردشگری جدیدی را برا ی خود انتخاب می کنند که اکثر آنها مربوط به نواحی جنوبی  کشور است. از آنجاییکه بندر چابهار تنها بندر اقیانوسی ایران است و زیبایی های منحصر به فردی دارد در نظر گردشگران جایگاه ویژه ایی دارد  برخی ترجیح می دهند مسیر رسیدن به چابهار را با ماشین شخصی سپری کنند. در ادامه به نزدکترین مسیر برای رسیدن به شهر زیبای چابهار با ماشین  شخصی  اشاره خواهیم کرد.

پلیس‌راه نیک‌شهر چابهار,مسیر سفر به چابهار با ماشین شخصی,هتل متلسریع‌ترین مسیر سفر به چابهار با ماشین شخصی

سریع‌ترین مسیر سفر به چابهار با ماشین شخصی

اگر بخواهید نزدیک‌ترین راه سفر به چابهار با ماشین شخصی را انتخاب کنید، چیزی در حدود  ۱۹ تا ۲۰ ساعت در مسیر خواهید بود. البته این زمان کاملاً بستگی به ترافیک جاده‌ها دارد. 

فاصله تهران تا چابهار با ماشین شخصی در حالتی که نزدیک‌ترین راه و مسافت را انتخاب کنید، به چیزی حدود ۱۸۱۰ کیلومتر می‌رسد. طی این مسیر از شهرها و استان‌های مختلفی عبور می‌کنید. اولین شهری که باید پس از خروج از تهران از آن عبور کنید، شهر قم است.

ایستگاه اول؛ کاشان

بعد از قم به کاشان می‌رسید. تا اینجا (عوارضی قم کاشان) حدود دو ساعت و نیم رانندگی کرده‌اید و تقریباً ۲۴۰ کیلومتر را طی نموده‌اید. پس اگر نیاز به بازیابی انرژی دارید، کاشان شهر مناسبی برای استراحت است. در ضمن جاهای دیدنی کاشان فراوان هستند. برخی از دیدنی‌های کاشان عبارت‌اند از باغ فین، خانه طباطبایی‌ها، خانه بروجردی‌ها، تپه سیلک و بسیاری از جاهای دیدنی دیگر.

ایستگاه دوم؛ اردستان و اصفهان

از عوارضی قم‌-کاشان، باید آزادراه کاشان‌نطنز را تا شهر اردستان طی کنید. این مسیر هم حدود ۲ ساعت و ۱۵ دقیقه از شما زمان می‌گیرد و مسافت آن به حدود ۲۲۰ کیلومتر می‌رسد. در اردستان قنات، مسجد جامع اردستان و چند جای دیدنی دیگر وجود دارد که اگر تمایل داشتید، می‌توانید از آنها نیز  دیدن کنید .

اما اگر دوست دارید اصفهان را ببینید، باید قبل از اینکه به سمت اردستان بروید، مسیر خود را به اصفهان تغییر دهید. پس از بازدید از  زیبایی های اصفهان، خود را به نایین و سپس پلیس‌راه نایین-یزد برسانید؛ اما در این صورت راه شما بسیار طولانی‌تر می‌شود. در حالی که اگر به اردستان بروید و از آنجا خود را به پلیس‌راه نایین-یزد برسانید، مسافت  کمتری را تا مقصد نهایی طی خواهید کرد. اگر قصد اقامت در اصفهان را داشتید می توانید از طریق هتل متل بهترین اقامتگاه را برای خود رزو کنید.

فراموش نکنید که این مسیر، نزدیکترین راه از تهران به چابهار است. از اردستان تا پلیس‌راه نایین-یزد حدوداً ۱۰۰ کیلومتر مسافت پیش رو داریدکه می‌توانید یک ساعته آن را طی کنید،البته این زمان کاملاً بستگی به سرعت شما و ترافیک پیش‌رویتان دارد. اگر علاقه داشته باشید تا از اماکن دیدنی  نایین نیز دیدن کنید باید بگوییم که  قلعه نایین، خانه تاریخی پیرنیا، خانه تاریخی امامی، بازار تاریخی، کارونسرا و... از جمله اماکن دیدنی نایین است.

در حالت کلی، نزدیک‌ترین فاصله اصفهان به چابهار حدود ۱۵۰۰ کیلومتر است که تقریباً ۱۷ ساعته طی می‌شود. در این مسیر هم می‌توانید از راه‌های متفاوتی بروید و مقاصد مختلفی را طی کنید.

ایستگاه سوم؛ یزد

رزو هتل در شهر کرمان,سریع‌ترین مسیر سفر به چابهار با ماشین شخصی,هتل متلنحوه ی سفر به چابهار با ماشین شخصی

از پلیس‌راه نایین-یزد وارد آزادراه نایین-اردکان شوید. در مسیر خود از اردکان، میبد و زارچ عبور خواهید کرد تا به یزد برسید. شما می‌توانید در اردکان یا میبد هم توقف کنید و مدتی را به گردش در خانه‌های تاریخی، مسجد جامع،‌ قلعه‌ها، بازار، برج کبوترخانه، کاروانسرا و چند جای دیگر سپری کنید.

اگر می‌خواهید اکثر این اماکن گردشگری را ببینید، بهتر است یک شب را در یزد بگذرانید . هتل متل برای رزو هتل با قیمت مناسب در کنار شماست. در این صورت شما، هم می‌توانید دیدنی‌های میبد و اردکان را تا حدودی ببینید  و از این شهرها سوغاتی هم تهیه کنید. باقلوا، ارده، ظروف سفالی، کیک یزدی و...، از انواع مختلف سوغاتی‌های این سه شهر هستند.

از پلیس راه نایین-یزد تا انتهای آزادراه یزد-میبد حدود یک ساعت و نیم در راه خواهید بود و مسافتی تقریباً ۱۵۰ کیلومتری را طی خواهید کرد. 

ایستگاه چهارم؛ کرمان

اگر تصمیم  ندارید در یزد بمانید از بزرگراه کنارگذر یزد (نرسیده به پل الغدیر) خارج شوید و مسیر خود را در بزرگراه یزد-بافق ادامه دهید تا به انتهای بزرگراه رفسنجان-انار  وبه شهر رفسنجان برسید. تقریباً ۲ ساعت و ۳۷ دقیقه را حرکت کرده‌اید و مسافتی ۲۵۱ کیلومتری را پشت سر گذاشته‌اید.  حتما می دانید که رفسنجان به پسته‌هایش معروف است و می‌توانید علاوه‌بر کمی استراحت، بهترین انواع پسته‌ها را تهیه کنید.

 البته دیدنی های کرمان هم کم نیستند . باغ شاهزاده ماهان، بازار کرمان، آتشکده زرتشتیان، کاروانسرا، حمام وکیل، باغ فتح آباد، موزه‌ها و کلی جاذبه‌های دیگر، در انتظار شما هستند. برای تماشای این اماکن یا تنها بخشی از آن‌ها، بهتر است که یک برنامه‌ریزی زمانی درست و دقیق داشته باشید. اگر به اماکن گردشگری طبیعی علاقه دارید، کلوت شهداد را از دست ندهید.

برای رزو هتل در شهر کرمان نیز، هتل متل در کنار شماست.

از یزد تا رفسنجان حدود ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه در مسیر هستید و مسافت پیش روی شما هم تقریباً ۲۵۰ کیلومتر است.

پس از رفسنجان، باید خود را به بم برسانید که در این بین حدود ۲۸۰ کیلومتر راه خواهید داشت و زمان تقریبی بودن در این مسیر به حدوداً ۲ ساعت و ۵۰ دقیقه می‌رسد. این ساعت‌ها و مسافت‌ها در صورتی است که خود را به مسجد قبل از ورودی شهر بم برسانید، در غیر این صورت طول مسافت و زمان‌بندی کمی بیشتر می‌شوند.

بعد از کمی استراحت در بم، آزادراه بم_نرماشیر را ادامه دهید تا به ابتدای جاده بم_نیک‌شهر_چابهار برسید. از اینجا شهرهای کمتری پیش روی شما خواهند بود، پس بهتر است سوخت خود را چک کنید تا در ادامه مسیر بدون بنزین نمانید. شما در این جاده تا مسجد مرکزی شهر بزمان حدود ۲ ساعت و نیم فاصله دارید و از نظر مسافتی هم ۲۱۵ کیلومتر در راه هستید. بزمان یکی از شهرهایی است که می‌توانید در آن کمی استراحت داشته باشید.

ایستگاه آخر؛ سیستان و بلوچستان

نحوه ی سفر به چابهار با ماشین شخصی,سفر ارزان,سفر به چابهار با ماشین شخصیایستگاه آخر سیستان و بلوچستان

مسیر را ادامه دهید تا به ایرانشهر برسید. می‌توانید کمی در این شهر گشت‌وگذار کنید ، اما با توجه به مسافت ۸۰ کیلومتری احتمالا آنقدرها هم خسته نیستید که نیاز به استراحت داشته باشید.  هرچند  ایرانشهر نیز جاهای دیدنی مختلفی مثل قلعه ناصری را در خود جای داده که در صورت تمایل می‌توانید  بازدی از آن را نیز در برنامه یخود قرار دهید.  اما اگر چنین قصدی ندارید باید در جاده بم_نیک‌شهر_چابهار بمانید و تقاطع جاده بمپور را رد کنید و به رانندگی در همین جاده ادامه دهید.

جاده را تا پلیس‌راه نیک‌شهر چابهار ادامه دهید؛ مسافتی تقریباً ۱۷۰ کیلومتری که طی کردن آن حدود یک ساعت و ۵۰ دقیقه زمان می‌برد. به نیک شهر که رسیدید می‌توانید استراحت کنید. نیک شهر هم دیدنی هایی از جمله قلعه نیکشهر ، آبشارهای مختلف و منطقه محافظت شده کوه پوزک، را دارد.

از پلیس راه نیک‌شهر تا بندر چابهار حدود یک ساعت و ۵۰ دقیقه و تقریبا ۱۴۲ کیلومتر مسافت باقی مانده. با کامل کردن این مسیر  به مقصد خودمی رسید. فراموش نکنید که این نزدیکترین راه سفر از تهران به چابهار با ماشین شخصی بود. اما شما می توانید در صورت تمایل مسیرهای دیگری را نیز انتخاب کنید. 

فراموش نکنید هتل متل در تمام مراحل سفر در کنار شماست و به شما کمک می کند تا سفر ازارنی داشته باشید.

  • 12
  • 3
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
سردار اسعد بختیاری,بیوگرافی سردار اسعد بختیاری,عکس سردار اسعد بختیاری زندگینامه سردار اسعد بختیاری رهبر جنبش آزادی خواهی

تاریخ تولد: ۱۲۳۶

محل تولد: منطقه چغاخور در استان چهارمحال و بختیاری

ملیت: ایرانی

حرفه: سیاستمدار

خویشاوندان مهم: صمصام‌السلطنه (برادر)، بی‌بی مریم بختیاری (خواهر)، حسین‌قلی‌خان ایلخانی (پدر)

درگذشت: ۱ آبان ۱۲۹۶

ادامه
علی ضیا,بیوگرافی علی ضیا,عکس های علی ضیا بیوگرافی سید علی ضیا؛ مجری خوب برنامه های ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ شهریور ۱۳۶۴

محل تولد: کاشان

حرفه: مجری برنامه های صدا و سیما و گوینده رادیو

تحصیلات: کارشناسی مکانیک طراحی جامدات از دانشگاه آزاد واحد کاشان

شروع فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

ادامه
احمد علیرضابیگی,بیوگرافی احمد علیرضابیگی,عکس های احمد علیرضابیگی بیوگرافی احمد علیرضابیگی

تاریخ تولد: ۲۲ بهمن ۱۳۴۲

محل تولد: ارومیه، ایران

حرفه: نظامی، سیاستمدار و نماینده تبریز در دو دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

تحصیلات: دکتری امنیت ملی از دانشگاه دفاع ملی

شروع فعالیت: از اوایل انقلاب

حزب سیاسی: بدون حزب سیاسی

ادامه
سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,عکس های سرنای ساریکایا سرنای ساریکایا بازیگر زیبای ترکی

تاریخ تولد: ۱ جولای ۱۹۹۱

محل تولد: آنکارا، ترکیه

حرفه: بازیگر، مدل

شروع فعالیت: سال ۲۰۰۶ تا کنون

تحصیلات: مقطع دبیرستان

ادامه
لیلا حاتمی,بیوگرافی لیلا حاتمی,عکس های لیلا حاتمی بیوگرافی لیلا حاتمی فرزند مرحوم علی حاتمی

تاریخ تولد: ۹ مهر ۱۳۵۱

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع به کار: سال ۱۳۶۱ تا کنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی رشته برق

همسر: علی مصفا

ادامه
عسجدی,زندگینامه عسجدی,آثار عسجدی زندگینامه عسجدی شاعر دربار غزنویان

دوران زندگی: قرن چهارم و پنجم هجری

پادشاهی: پادشاهای غزنوی

حرفه: شاعر 

درگذشت: ۴۳۲ هجری قمری

عسجدی,زندگینامه عسجدی,عسجدی شاعرزندگینامه عسجدی

ادامه
مهدی پاکدل,بیوگرافی مهدی پاکدل,عکس های مهدی پاکدل بیوگرافی مهدی پاکدل و ماجرای ازدواجش

تاریخ تولد: ۱۰ تیر ۱۳۵۹

محل تولد: اصفهان

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر، خواننده، مدل

شروع فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی گرافیک

نام همسر: رعنا آزادی ور

ادامه
ویژه سرپوش
X