صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > تحلیل سیاسی

تحلیل سیاسی

سرپوش - تحلیل سیاسی

پیروز مجتهدزاده: ناسیونالیست‌های لندن مانع همه‌پرسی مجدد می‌شوند تعمیق اختلاف‌ میان مردم و دولت بریتانیا به جایی رسیده که هر لحظه ممکن است نخست‌وزیر استیضاح شود اما بحث این است که هیچ راهی برای بازگشت به سمت بروکسل وجود ندارد.

تشکیل ارتش اروپایی ضربه به هژمونی ناتو و آمریکا اگر ارتش اروپایی تشکیل شود، بدون تردید روسیه از این رویداد بسیار خوشحال می‌شود چراکه آمریکا و تهدید ناتو بدون هزینه مسکو از خاکش دور می‌شوند.

برنامه دموکرات‌ها برای سال پایانی ترامپ با فروكش كردن تب و تاب انتخابات ميان‌دوره‌اي آمريكا واعلام نتايج آن،بسياري از تحليلگران بر اين باورند كه ترامپ يكي از رييس جمهور هاي تك دوره در تاريخ آمريكا خواهد بود.با به دست گرفتن مجلس نمايندگان توسط دموكرات ها وايجاد دودستگي در صحنه سياسي آمريكا ،ترامپ موقعيت سختي را درپيش دارد و در آینده می‌تو

تیم سعید جلیلی کلید زد؛ حرکت به سمت پاستور با تمام قوا سعید جلیلی این روزها از سایه درآمده و مدام سخنرانی یا توییت می کند. انتقاداتی هدفمند که مقدمه ورود او به رقابت های انتخابتی ۱۴۰۰ است. به گزارش نامه نیوز، آفتاب پاییز در پاستور آنقدرها هم کم رمق نیست و برخی را از سایه درآورده است.

عربستان به دنبال اشغال «الحدیده» برای چانه‌زنی در مذاکرات است مواضع آمریکا در مورد پایان جنگ یمن، با فروش سلاح و کمک‌های اطلاعاتی به عربستان در تعارض است و نمی‌توان به حل و فصل این منازعه چهارساله امیدوار بود.

نظارت جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام از نگاه سعید حجاریان اخیراً در پی ورود هیأت عالی مجمع تشخیص مصلحت نظام* به امر نظارت بر سیاست‌های کلی نظام، بحث‌هایی میان صاحبنظران درگرفت. مشکل از آنجا آغاز شد که از این پس مصوبات مجلس شورای اسلامی باید به مرجع دیگری جز شورای نگهبان هم ارسال شود.

آغوش کشورهای عربی تا کجا به روی نتانیاهو باز خواهد شد؟ پس از سفر نتانیاهو به عمان و قهرمانی تیم جودوی اسرائیل در رقابت‌های بین‌المللی در اماراتی که تل‌آویو با آنها روابط دیپلماتیک رسمی ندارد، رهبران اسرائیل از پیشرفت در روابط با کشورهای عربی خوشحال هستند.

آیا سفر محرمانه نتانیاهو به اسلام‌آباد مقدمه‌ای برای عادی‌سازی روابط بین اسرائیل و پاکستان است؟ آیا سفر محرمانه نتانیاهو به اسلام‌آباد مقدمه‌ای برای عادی‌سازی روابط بین اسرائیل و پاکستان به عنوان یک کشور اسلامی است که هیچ روابط دیپلماتیک با آن ندارد؟ وزارت خارجه این کشور این مساله را تکذیب کرده و تلویزیون اسرائیل بر نشستن هواپیمای این رژیم در شهر راولپندی در نزدیکی اسلام‌آباد تصریح دارد.

واشنگتن‌پست: دموکرات‌ها می‌خواهند همه جوانب سیاست خارجی ترامپ را بررسی کنند یک روزنامه آمریکایی نوشت که دموکرات‌ها می خواهند جوانب سیاست خارجی رئیس‌جمهور این کشور را بررسی کنند. به گزارش فارس، روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» نوشت که دموکرات‌ها در تدارک هستند تا تمامی ابعاد سیاست خارجی دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا را بررسی کنند.

گاردین: این انتخابات پیروزی ترامپ نبود/ دموکرات ها سدی در برابر برنامه های ترامپ ایجاد می کنند روزنامه گاردین در تحلیلی درباره نتایج انتخابات میاندوره ای آمریکا نوشت: کنترل دموکرات ها بر مجلس نمایندگان سدی در مقابل برنامه های دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور ایجاد خواهد کرد. به گزارش ایرنا، این روزنامه انگلیسی در تحلیل خود آورده است: در نهایت، موج آبی سنگینی به راه نیفتاد.

دو راهکار پیش روی جهانگیری اسحاق جهانگیری تنها نام یک دولتمرد نیست. او جایگاه و توانمندی‌هایی دارد که دولت‌ها به راحتی نمی‌توانند از کنار نام او بگذرند.

شروط واشنگتن برای پایان جنگ، بسیار کمتر از درخواست‌های ریاض است حسن فحص در القدس العربی نوشت: شروط اعلام شده از سوی وزیر خارجه آمریکا برای آغاز روند پایان دادن به جنگی که ائتلاف عربی در یمن به راه انداخته است، در مقایسه با اطلاعات منتشر شده در مورد درخواست عربستان سعودی از ایران، برای توقف حملات موشکی انصارالله به داخل عربستان، در مقابل تعیین حدودی برای این جنگ

تاثیر انتخابات کنگره بر روابط نظامی آمریکا با عربستان نتیجه انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا می‌تواند تغییرات اساسی برای حمایت آمریکا از عربستان به ویژه در زمینه تسلیحات و همچنین جنگ در یمن در پی داشته باشد.

اردوغان، بن‌سلمان را رها نمی‌کند  موقعیت ترکیه برای رهاکردن ماجرای خاشقجی و صرف‌نظر از پیگیری آن، یکی‌یکی در حال آمدورفت هستند و در هر قدم اردوغان به نمایندگی از حکومت این کشور نشان داده نه‌تنها قصد استفاده از این فرصت‌ها را ندارد، بلکه در جهت مخالف، مصمم است که این ماجرا را هم در صحنه سیاسی و هم در صحنه رسانه‌ای، زنده نگه دارد و

گمانه زنی درباره سرنوشت بن سلمان  بازگشت 'احمد بن عبدالعزیز' برادر کوچک شاه و وزیر کشور اسبق سعودی در شرایطی که رژیم ریاض تحت شدیدترین فشارهای جهانی در خصوص دخالت این کشور در قتل 'جمال خاشقچی' است ، گمانه زنی ها درباره سرنوشت 'محمد بن سلمان' را افزایش داده است.

آیا احمد بن عبدالعزیز موفق به گرفتن قدرت از بن سلمان می‌شود؟ امروز همه توجهات بر روی بازگشت شاهزاده احمد بن عبدالعزیز به عربستان سعودی متمرکز است؛ بویژه انکه در خصوص شایستگی بن سلمان برای منصب ولایت عهدی و امکان ایجاد تغییری در ارکان قدرت، جدالی در خاندان سعودی بر پا شده است.

قدرت واژگان، ابزار ترامپ برای پیروزی اینکه سبک لفاظی رئیس‌جمهوری آمریکا در جریان تراژدی‌ها و تهدیدهای هفته گذشته زیر ذره‌بین قرار گرفته است، مطلب جدیدی نیست. دونالد ترامپ از همان لحظه آغازین کمپین ریاست جمهوری در سال ۲۰۱۵ به شخصیت دردسرآفرین خویش بالیده است.

چرا نامزد راستگرای برزیل از اسرائیل و آمریکا حمایت می‌کند؟ ایالات متحده همچنان آمریکای لاتین را حیاط خلوت خود می‌داند و در این راستا به دنبال گسترش نفوذ خود و اسرائیل در برزیل است.

سفر نتانیاهو به عمان به وضعیت عربستان ارتباط دارد نتانیاهو مهمان سلطان قابوس با مخاطراتی مواجه می‌شود قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین با بیان این‌که سفر نتانیاهو به عمان با وضعیت عربستان در شرایط فعلی ارتباط دارد، گفت: باید در نظر داشته باشیم که طرح معامله قرن بخشی از استراتژی آشکار آمریکایی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران است.

دشواری های منطقی در رسیدن به توافق میان ایران و آمریکا با امتناع ایران از مذاکره با آمریکا در ماه های گذشته و فقدان اراده واقعی از سوی واشنگتن برای گفت وگو، اکنون نگاه ها به نتایج تحریم های نفتی دوخته شده که از ۱۳ آبان به اجرا گذاشته خواهد شد.

۱۲۳۴۵آرشیو
پیروز مجتهدزاده,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
ناتو,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
سيد جلال ساداتيان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
سعید جلیلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
بندر الحدیده,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
سعید حجاریان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
روابط نتانیاهو با اعراب,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
عمران خان و ملک سلمان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
اسحاق جهانگیری,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
بن سلمان و پومپئو,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
محمد بن سلمان و پادشاه عربستان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
اردوغان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
احمد بن عبدالعزیز و بن سلمان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
احمد بن عبدالعزیز,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
جعفر هاشمی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
نتانیاهو وسلطان عمان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
دونالت ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
شاید از دست داده باشید
اولین صحبت های کلودیو رانیری پس از بازگشت به لیگ انگلیس و حضور در تیم فولام
زلزله برخی از شهرهای گیلان را لرزاند
حقوق کارگر کفاف چند روز را می‎دهد؟
ترامپ: به سوالات بازرس ویژه دخالت روسیه در انتخابات پاسخ دادم
برخورد ۵ خودرو در ریگان/ ۱۰ کشته و مجروح
تحریم بن سلمان در دستور کار سناتورهای آمریکایی
راز غیبت قدوس در اردوی تیم ملی/ سردار کمالی واکنش نشان داد
نرگس محمدی و همسرش «علی اوجی» در خارج از کشور/ عکس
علیرضا صمیمی: توپ‌های لیگ برتر مورد تأیید بورکینافاسو هم نیست،‌ چه برسد به فرانسه
رؤسای جمهور آمریکا و ترکیه تلفنی درباره «خاشقچی» گفت‌وگو کردند
پیروزی برزیل مقابل اروگوئه در امارات/ نیمار گلزنی کرد
شنبه سرنوشت ساز در انتظار فوتبال ایران
جدایی‌های غیر منتظره و روابط پایدار سلبریتی‌ها
پیروزی خانگی هلند مقابل قهرمان جهان/ ژرمن ها سقوط کردند
زمین‌لرزه ۵.۱ ریشتری کرمان را لرزاند