صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > تحلیل سیاسی

تحلیل سیاسی

سرپوش - تحلیل سیاسی

منطقه به سمت جنگ پیش می رود؟ در آمریکا، بحث هایی در خصوص چگونگی استفاده از ارتش ایالات متحده برای جلوگیری از فعالیت های ایران و محدود کردن آن، در کشورهای همسایه صورت گرفته است.

چرا ماندن جهانگیری به نفع جریان رقیب است مردم یادتان هست...» بارها از زبان اسحاق جهانگیری در انتخابات ریاست‌جمهوری برای دفاع از عملکرد دولت یازدهم به کار برده شد. دفاعیاتی که در لحظات مختلفی به فریاد روحانی رسید  و موجب شد که برای اولین بار در طول تاریخ سیاسی ایران، دو نفر برای توجیه عملکرد دولت در انتخابات شرکت کنند.

عبور از روحانی خطا است نارضايتي از دولت آقاي روحاني چه در شهرستان‌ها و چه درتهران از اوايل سال تحصيلي خيلي پررنگ بود و اين را در گردهمايي‌هاي دانشجويي مي‌ديدم. حتي در اجتماعاتي كه قبل از اينكه دانشگاه‌ها باز شوند، در تابستان و مناسبت‌هاي مختلف مي‌رفتم، اين امر قابل مشاهده بود.

در ماجرای ایران، اروپا دنبال ترامپ راه نمی افتد وبسایت اندیشکده مطالعات عربی در مصر نوشت: روابط آمریکا-ایران از سال ها پیش تا کنون نشانی اساسی بر روی نقشه های خاورمیانه و یکی از عوامل اصلی تعیین توازن در منطقه بوده است.

پایان ماه عسل ترامپ و بن سلمان؟ مدت اندکی پس از دیدار ولی عهد سعودی با رئیس جمهور آمریکا، یکی از مشاوران ترامپ در مصاحبه ای مطبوعاتی از سطح بی سابقه ای از همکاری بین دو کشور خبر داده و اعلام کرد در آینده خبرهای خوبی از تفاصیل این همکاریها منتشر خواهد شد؛ هر چند که در نهایت کسی از این اخبار مثبت آگاه نشد!

وسواس ترامپ نسبت به ایران اقدام اخیر ترامپ، رئیس جمهور ما، انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس بود. این اقدام، روشی رقت بار برای دور کردن توجه ها از شکست کامل آمریکا در جبهه صلح میان اسرائیل و فسلطین و نداشتن اعتبار در خاورمیانه بود.

۵ نکته درباره ذوق زدگی کیهان و محافظه کاران از انتقادات علیه روحانی آقایان و خانم های محافظه کار! اگر روحانی شکست بخورد، معنایش این نیست که مردم به سمت شما خواهند آمد بلکه گستره و عمق ناامیدی ها، آنقدر زیاد خواهد بود که سمت هیچ کس نخواهند رفت؛ می فهمید که؟!

خاورميانه جدید پوتین در شرايطي که جهان از تصميم دونالد ترامپ، رئيس‌جمهوري آمريكا، براي به‌رسميت‌شناختن بيت‌المقدس به‌عنوان پايتخت اسرائيل به خشم آمده بود، ولاديمير پوتين، رئيس‌جمهوري روسيه، در شطرنج خاورميانه‌اي خود و در راستاي گسترش نفوذ روسيه در منطقه از سه کشور سوريه، مصر و ترکيه ديدار کرد.

نگاهی به تفاوت‌های نظام‌های سياسی در جهان برقراري حكومتي دموكراتيك که قانون‌گذاري آن با نمايندگان ملت باشد يكي از ايده‌آل‌هاي اغلب جوامع مدرن امروزي است. كساني كه تحت لواي اين نوع حكومت زندگي مي‌كنند آن را گرامي مي‌دارند و كساني كه فاقد چنين حكومتي هستند به دنبال آن هستند.

پوتین امپراتور فعلی خاورمیانه است سفر شتابزده و کوتاه ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه به خاورمیانه که شامل سوریه، مصر و ترکیه است، نشان دهنده نفوذ روزافزون مسکو با سرعت بی‌سابقه به ضرر نفوذ آمریکا و صعود محور مقاومت و بازگشت آن به مساله مرکزی جهان عرب است.

  آیا جنگی دیگر در خاورمیانه در راه است؟ هنوز هم وقت برای جلوگیری از فاجعه ای دیگر وجود دارد. اما به نظر می رسد، صحبت های ترامپ مبنی بر دادن اولویت به کشور از سوی دولت و خود او، دروغ باشد. حدود ۱۵ سال پیش در چنین زمانی، ایالات متحده برای جنگ علیه عراق آماده شد. گفته می شد صدام حسین، سلاح های کشتار جمعی در اختیار دارد.

پیام های سیاسی سفر بوریس جانسون به تهران برای کاخ سفید دو بحران قطر و لبنان، اضطراب و دوگانگی سیاست انگلیس در زمانهایی حساس را مشخص کرد؛ چرا که از یک سو لندن می کوشید موضع بی طرفانه ای در این رابطه داشته باشد، از سوی دیگر، برخی اوقات به سمت انتقاد از محور آمریکایی سعودی، گرایش می یافت.

بهره برداری از هرج و مرج برای رسیدن به اهداف سیاسی اسرائیلی ها گمان می کنند که الآن بهترین فرصت برای پیشبرد اهدافشان است.

معمای احمدی‌نژادی‌ها حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با شهروند، طرح رسانه‌ای احمدی‌نژاد به نفع نیست محمدصادق جوادی‌حصار در گفت‌وگو با «شهروند»: مسأله احمدی‌نژاد تبدیل به مسأله نظام خواهد شد علی مطهری: احمدی‌نژاد را علنی محاکمه کنید محسن رضایی: ورود گسترده مسئولان به موضوع احمدی‌نژاد نتیجه خوبی ندارد     محمود احمدی‌نژاد در هما

صلحی که سراب بود در تمام مناطق فلسطینی و نیز شهرهای ایران، ترکیه، آلمان ، عراق، بحرین، پاکستان، اردن و ... تظاهرات ضد اسراییلی برگزار شد    روز گذشته در تمامی مناطق فلسطینی ازجمله قدس، کرانه باختری و نوار غزه تظاهرات ضد اسراییلی برگزار شد.

منافع عربستان، منافع امنیت ملی آمریکا نیست آمریکا هزاران سرباز و چندین پایگاه در منطقه دارد و سالهاست بدون داشتن منطق درستی در آن منطقه می جنگد. حتی به چالش کشیدن سایر قدرت های منطقه ای از سوی ایران نیز دلیلی برای پاره کردن قراردادی که آن را از رسیدن به سلاح هسته ای منع می کند، نیست.

ترامپ به دیکتاتورهای جهان حسادت می کند ترامپ با این خودکامگان موافق است و شاید هم کمی به آنها که از او ثروتمندتر ویا قدرتمندتر هستند و در عین حال محدودیت های قانون، دست و پای آنها را مانند او نبسته است، حسادت می کند تفاوت های عظیمی طی چند دهه ایجاد شده است.

اوج گیری اختلافات میان اعراب خلیج فارس با ادامه یافتن اختلافات سیاسی بین برخی کشورهای عربی و قطر، امیر کویت که میزبان جدیدترین نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بود، روز سه شنبه با سرعت به کار اجلاس پایان داد.

  مسیر اتفاقات همه به سوی جنگ می رود اگر زمانی، توافقنامه ای وجود نداشته باشد، به شرایط قبل سال ۲۰۱۳ باز می گردیم. این امر به معنای تن دادن به برنامه هسته ای ایران، یا ورود به جنگ با این کشور خواهد بود.

نگرانی رییس جمهور ترکیه از افشاگری‌ها در پرونده رضا ضراب، پس از صدور حکم اعدام برای بابک زنجانی اردوغان و دولت ترکیه نگران آن هستند که موضوع ضراب باعث محکومیت شخصیتهای دیگری از ترکیه و کشف اسمها و تفاصیل بیشتری در جریان محاکمه شود.

۱۲۳۴۵آرشیو
ایران و آمریکا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
جهانگیری و روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
صادق زيباكلام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
اتحادیه اروپا و آمریکا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
ترامپ و بن سلمان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
دونالت ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
انتقاد روزنامه کیهان از روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
ولاديمير پوتين,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
ولادیمیر پوتین,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
سفر ترامپ به عربستان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
بوریس جانسون و ظریف,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
بنیامین نتانیاهو وترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
احمدی نژاد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
تظاهرات ضد اسراییلی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
دولت آمریکا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
ترامپ وشی جین پینگ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
امیر کویت,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
زنجانی و اردوغان وضراب,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
شاید از دست داده باشید
پشت‌پرده دیدار تتلو و رئیسی
غزاله سلطانی: با مهراوه دلم قرص شد
یکی از نگهبانان طبقات برج میلاد خود را حلق آویز کرد
واکنش شهرداری ‌به ‌فیلم‌ کتک کاری یک دست فروش‌ در‌ چهارراه‌ ولیعصر
علت مرگ آیت‌الله را در بیمارستان ایست قلبی اعلام کردند ولی علت ایست قلبی را کسی اعلام نکرد
نرخ ارز سکه و ارز در بازار(شنبه ۲۵ آذر ماه ۱۳۹۶)
خودکشی جراح پس از فرزندکشی
اشک های رامین رضائیان بعد از گل به خودی
قیمت خودرو در سال ۹۷ چگونه خواهد بود؟
ستارگانی که ستاره بخت بر روی شانه آن‌ها نشسته است
چرا سراتوی مونتاژ خارجی تنها ٦٧ میلیون تومان قیمت دارد اما سراتوی مونتاژ داخلی ١١٨ میلیون؟!
تمجید یکتا ناصر از محمد رضا گلزار
برترین گوشی های هوشمند در سال ۲۰۱۸ + تصاویر
آپدیت آی او اس ۱۱.۲.۱ به منظور حل مشکلات امنیتی منتشر شد
سرانجام خونین سفرتفریحی و مخفیانه سه پسر جوان تهرانی درشهرستان فریدون‌کنار