صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > تحلیل سیاسی

تحلیل سیاسی

سرپوش - تحلیل سیاسی

احیای صلح یا نوعثمانی گری ترکیه؟ با آغاز بحران سوریه هر یک از کشورهای منطقه و جهان سیاست‌های متفاوتی را نسبت به تحولات این کشور اتخاذ کردند. یکی از کشورهایی که آغاز بحران تا به امروز سیاست‌های مبهم و حتی متناقضی به بحران سوریه داشته است کشور ترکیه است. از آغاز بحران سوریه موضع ترکیه پیچیده متغیر و دارای چرخش‌های متفاوتی بوده است.

آیا عملیات ترکیه در شمال سوریه با هماهنگی مخفیانه آمریکا و روسیه انجام می شود؟ الجزیره نوشت: به گفته همزه تکین، تحلیلگر ترک، هدف از عملیات چشمه صلح در شمال سوریه، از بین بردن گروههای تروریستی کُرد و جلوگیری از ایجاد یک اسرائیل جدید است.

افزایش نفوذ روسیه درخاورمیانه/ پوتین در عربستان چه می‌کند؟ سفر پوتین پس از مدت‌ها به عربستان سعودی بیانگر نفوذ گسترده مسکو در خاورمیانه است. نفوذی که دستاورد حضور قدرتمند روسیه در سوریه، روابط محکم با رقبای منطقه‌ای ریاض و همکاری گسترده در حوزه انرژی است.

آقای نماینده! واقعی می‌گویید یا با ما شوخی دارید؟ دانشمندان، ترک، عرب یا آلمانی وقتی می‌خواهند علم خود را به دیگران انتقال دهند تا جهانیان متوجه اختراع آنها شوند از چه زبانی استفاده می‌کنند؟ حجت‌الاسلام حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون حقوقی مجلس و از مخالفان تدریس زبان انگلیسی در مدارس ایران گفته است: *معتقد نیستیم انگلیسی زبان علمی دنیا است.

ترامپ کردها را به سوی ایران سوق می‌دهد بی شک کنار کشیدن آمریکا از منطقه باعث می‌شود کردها به دنبال حامیان منطقه‌ای قابل اطمینان‌تری بگردند و چه کشوری بهتر از ایران! دونالد ترامپ سرانجام دست به کاری زد که منجر به ناامیدی بسیاری از اطرافیان وی شد.

چرا از اولین مجلس به نیکی یاد می‌شود؟/ دمکراسی ، کارشناسی ، پاکدستی فقط رئیس جمهوری نیست که می‌گوید مجلس اول بهترین مجلس بوده، بلکه کتک‌‌خورده‌های مجلس اول هم از آن با صفت فضای آزاد یاد می‌کنند. با گذشت بیش از سه دهه هنوز هم چهره‌های سیاسی جریان‌های مختلف معتقدند که مجلس اول شورای اسلامی در روزهای ابتدایی انقلاب بهترین دوره از مجالس تاکنون بوده است.

عمران‌خان عازم ایران شد/پاكستان از عهده ميانجي‌گري برخواهدآمد؟ افتخار دُرانی" دستیار نخست وزیر پاکستان صبح امروز (یکشنبه) در گفت‌گو با خبرنگار ایرنا تایید کرد که عمران خان عازم تهران شد. وی گفت: شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه و سید ذوالفقار بخاری دستیار نخست وزیر پاکستان در این سفر عمران خان را همراهی می‌کنند.

کیهان، دختران آزادی را به «برده» تشبیه کرد/راز خشم کیهان از ورود زنان به ورزشگاه فرید مدرسی، روزنامه‌نگار به مقایسه زنان در ورزشگاه و زنان در راهپیمایی اربعین واکنش نشان داد. روزنامه کیهان در صفحه نخست شماره امروز خود با انتشار دو تصویر خاص موضوع حضور زنان در ورزشگاه آزادی را با حضور بانوان در مراسم راهپمیایی اربعین مقایسه کرد و نوشت: «راهیان آزادی، قربانیان آزادی»!

آیا اردوغان واقعا به دنبال کشورگشایی و احیای امپراطوری عثمانی است؟ نیک دانفوراث در فارین پالیسی نوشت: درگیری لفظی بین آنکارا و بغداد در چند هفته گذشته بر سر نقش ترکیه در آزاد سازی موصل به موج جدیدی از ملی گرایی و الحاق گرایی در بین رهبران و رسانه های ترکیه منجر شده است.

انقلاب در اصلاحات/مردم از مجریان اصلاح‌طلب دلخور هستند کلید واژه «اصلاح اصلاحات» چند وقتی هست که از زبان چهره‌های مختلف جریان اصلاح‌طلبی شنیده می‌شود، اما این تغییر در چه صورت امکان‌پذیر است؟

پیامد های تداوم نا آرامی عراق با شروع نا آرامی ها در عراق همه نگاه متوجه آن است که این نا آرامی سر انجام چه و سمت سو هایی به خود خواهد گرفت و اینکه چنین نا آرامی با چنین ابعادی آیا همراه یا فاقد پیامد برای نظام سیاسی عراق خواهد بود؟

پیامدهای استیضاح ترامپ برای ایران قدرت احمدیان، کارشناس مسائل آمریکا و استاد روابط بین‌الملل، معتقد است که استیضاح ترامپ هر چند بعید، اما در صورت موفقیت، باعث روی کار آمدن مایک پنس می‌شود که سیاست‌های ضدایرانی را تقویت خواهد کرد.

فریدون مجلسی:تشکیل کابینه جنگی نتیجه خروج از برجام در آستانه سفر دکتر حسن روحاني به نيويورک وقايع آرامکو اتفاق افتاد و در حالي که انصارا... مسئوليت آن را به عهده گرفت، دولت ايران صراحتا اعلام کرد که نقشي در آن ماجرا نداشته است. در عين حال اتخاذ برخي مواضع نه تنها شرايط را براي رفع مناقشه بهتر نمي‌‌کند، چه بسا بر دامنه مناقشات هم بيفزايد.

صلح، معمای سفر روحانی به نیویورک در خصوص سفر حسن روحاني رئيس جمهور به نيويورک به نظر مي‌رسد در دفعات پيشين که ايشان به آمريکا سفر مي‌کردند فرصت‌هاي بيشتري وجود داشت. به دليل آنکه ايشان نماينده ۲۴ ميليون راي دهندگاني بود که به کليد صلح ايشان دو بار راي دادند.

عبدی: حمله به آرامکو دکترین دفاعی منطقه را تغییر می‌دهد حضور پهپادها و موشک‌های نقطه‌زن کل معادلات دکترین دفاعی اسرائیل را زیر و رو کرده است در حقیقت اکنون دشمن اصلی و بالفعلِ اسرائیل؛ نه کشورهای سوریه، اردن، مصر، عراق، عربستان و غیره است که هر کدام دارای ارتش‌های منظم هستند بلکه انواع و اقسام گروه‌های نظامی و شبه نظامی کوچک و متوسط هستند که در مرزهای ا

سی ان ان: ترامپ راهی برای کاهش تنش ها با ایران پیدا نکند، ریسک بروز یک درگیری گسترده افزایش پیدا خواهد کرد سامانتا وینوگارد در سی ان ان نوشت: روز شنبه این هفته شاهد حملاتی علیه تاسیسات و زیرساخت های نفتی عربستان بودیم. اگرچه دولت آمریکا بالافاصله انگشت اتهام را به سمت ایران نشانه گرفت، جامعه بین المللی هنوز از گمانه زنی در مورد عامل این حملات پرهیز کرده اند.

آیا ترامپ به سرنوشت نیکسون دچار خواهد شد؟ از آنجا که «ترامپ» سیاستمدار حرفه‌ای نیست، سیاست را بر اساس پیشه‌ خود یعنی «تجارت» به پیش می‌برد. «…من تصور می‌کنم، تراژدی “واترگیت” از بدترین نوعی است که این کشور تا به حال به خود دیده است.

نتانیاهو بر لبه پرتگاه اعراب اسرائیل دیگر علاقه‌ای به بنیامین نتانیاهو ندارند زیرا او مرتب علیه آنها به هراس‌افکنی متوسل می‌شود تا پایگاه یهودی و دست‌راستی خود را تقویت کند.

شرایط دیدار روحانی و ترامپ باخروج ترامپ از برجام و اعمال سیاست بیمارگونه فشار حداکثری علیه ایران، تخاصم در روابط ایران و آمریکا بعد از انقلاب ۱۹۷۹ ایران، به نقطه عطف نزدیک می‌شود.

برکناری بولتون چه پیامی برای ایران دارد؟ دونالد ترامپ به سیاق و روش معمول خود جان بولتون مشاور امنیت ملی خود را در طی توئیتی از کابینه اخراج کرد.

۱۲۳۴۵آرشیو
رجب طیب اردوغان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
رجب طیب اردوغان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
دیدار پوتین با مقامات عربستان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
حسن نوروزی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,مجلس
عمران خان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
روزنامه کیهان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
درگیری لفظی بین آنکارا و بغداد,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
اصلاح طلبان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
نا آرامی ها در عراق,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
قدرت احمدیان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
فریدون مجلسی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
دکتر حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
حمله یمنی ها به آرامکو,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دفاع و امنیت
دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
بنیامین نتانیاهو,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
حسین موسویان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
جان بولتون,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
شاید از دست داده باشید
بازی محبوب جی‌تی‌ای ۶ زودتر از موعد عرضه می‌شود
عجیب ترین دسته گل عروس سال ۲۰۱۹ ساخته شد / استفاده از ناگت مرغ به جای گل
فیلم‌هایی که احتمال دارد رکورد «انتقام‌جویان: پایان‌بازی» را بشکنند
آپنه خواب در افراد دیابتی می تواند منجر به نابینایی شود
تاثیر 'هنردرمانی' بر مبتلایان به اسکیزوفرنی
ایران برای اولین بار در جمع ۲۵۰دانشگاه برتر دنیا در علوم کامپیوتر
گوشی‌های تاشو به درد نمی‌خورند!
تویوتا از کوپن GR اسپرت رونمایی کرد
آئودی TT RS با تیونینگ ABT و قدرت ۴۵۳ اسب‌بخار معرفی شد
جنایت برای سوار شدن به اسکیت هوایی!
پنتاگون: نیروهای آمریکایی خارج شده از سوریه به عراق می‌روند/هیاتی از کنگره آمریکا با پادشاه اردن درباره سوریه دیدار کرد
داد والدین از کتاب‌های کمک آموزشی
محاکمه غیابی رئیس یک باند گروگان گیری
مهمانی مرگ!
معرفی زیباترین زن جهان اساس معیارهای علمی/ عکس