صوت و فیلم گزارش تصویری کاریکاتور
کافه سیاست > تحلیل سیاسی

تحلیل سیاسی

سرپوش - تحلیل سیاسی

اکونومیست: نشست ورشو آمریکا را شرمسار کرد نشریه اکونومیست در گزارشی با اشاره به نشست ورشو نوشت: کنفرانسی که قرار بود ایران را منزوی کند، منجر به شرمساری آمریکا شد.

مجمع مسئولیت رد پالرمو را بپذیرد خبر داغ این روزها در رسانه‌های داخلی و همچنین خارجی پذیرش یا رد FATF از سوی ایران است. نشست دوره‌ای FATF روز یکشنبه آینده ۲۸بهمن برگزار می‌شود و در آن وضعیت پیوستن ایران به بحث گذارده می‌شود. قرار است در این جلسه در پاریس نسبت به تعیین تکلیف تعلیق ایران از لیست سیاه تصمیم‌گیری شود.

بین آمریکا و روسیه 'صلح سرد' برقرار است/ در دنیای کنونی، مولفه‌های وقوع جنگ سرد وجود ندارد یک کارشناس مسائل روسیه، اظهار کرد: شاهد جنگ سرد جدیدی بین آمریکا و روسیه نخواهیم بود چراکه 'صلح سردی' بین این دو کشور برقرار است.

چهار سندی که ثابت می‌کند آمریکا به دنبال جنگ با ایران است ترامپ اولین رییس جمهوری نیست که کشور آمریکا را وارد جنگ می‌کند. تاریخ آمریکا پر از نمونه‌هایی است که با تصمیمات غلط کشور را وارد جنگ کرده‌اند.

شکاف بزرگ در ایالات متحده ؛ آیا ترامپ به روزهای آخر ریاست جمهوری خود رسیده است؟ ترامپ در حالی سخنرانی خود در کنگره را ایراد کرد که هیچ چشم انداز مشخصی برای سیاست های داحلی امریکا و همکاری کنگره و کاخ سفید وجود ندارد. سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره که به سخنرانی وضعیت اتحاد معروف است که در روزهای تعطیلی کنگره توسط نانسی پلوسی به تعویق افتاده بود بالاخره برگزار شد.

منافع ایران در افغانستان و مذاکره با طالبان چیست؟ در نشست تحولات افغانستان و امنیت منطقه‌ای کارشناسان به بررسی آخرین تحولات سیاسی افغانستان پرداخته و نظرات‌شان را از منافع ایران در افغانستان و مذاکره با طالبان بیان کردند.

تقی آزاد ارمکی: «استقلال» بدون تعامل با جهان یعنی رادیکالیسم در جهان ایرانی، اسلامی و شیعی ۴۰ سالگی انقلاب، فرصتی تاریخی برای هم کنشگران عرصه‌ انقلاب و هم داوران آن است تا بتوانند ارزیابی دقیقی از چهار دهه‌ گذشته ارائه کنند. داوری که به دور از هرگونه جهت‌گیری سیاسی مخالف یا موافق باشد.

فاز جدید جدال‌ ایران و آمریکا در عراق همان گونه که روزنامه نیویورک تایمز آمریکا گزارش داده است، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌بی‌اس جدیدترین راهبرد خود درباره عراق را اعلام کرد. او در این مصاحبه قویا گفت که پایگاه کشورش در عراق به منظور مقابله با حضور ایران در این کشور حفظ خواهد شد.

حلقه دور مادورو تنگ ‌تر می‌شود تنها چند هفته کافی بود تا همه‌ چیز برای رئیس‌ جمهور ونزوئلا زیر‌و‌رو شود. نیکلاس مادورو که پیش ‌از ‌این قدرت را به طور کامل در کاراکاس در دست داشت، اکنون با سخت ‌ترین بحران سیاسی داخلی و بین ‌المللی در حدود دو دهه اخیر مواجه شده است.

قائم مقام اسبق بانک مرکزی: مجمع با رفع برخی ابهامات FATF را تصویب می‌کند طی چند روز گذشته اروپایی‌ها که ماه‌ها وعده سازوکار مالی جدید با ایران را می‌دادند پس از فراز و فرود‌های بسیار سرانجام پنجشنبه گذشته طی بیانیه‌ای که به قرائت هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان درآمد از ثبت سازوکار مالی اروپا با نام INSTEX خبر دادند.

شرایط فعلی دولت روحانی؛ سیاه‌تر از آن ۸ سال! بالا رفتن روز‌به‌روز قیمت‌ها، صف‌های طویل مردم برای دریافت گوشت یخ‌زده و قیمت بازار آزاد آن که از مرز ۱۰۰ هزار تومان نیز گذشته است، پاسخ‌های اعصاب‌خردکن برخی مسئولان مانند اینکه خوشحال باشید که گوشت هست و یا قیمت سوخت تا جایی که مردم تحمل کنند بالا می‌رود؛ این‌ها همه نمونه‌هایی است از آنچه که مردم

کودتای نرم علیه بنیامین نتانیاهو جلسات مکرری که با مقام‌های سیاسی و نظامی دفاعی درباره مسائل امنیتی برگزار می‌شود نشان از این دارد که نخست‌وزیر  رژیم صهیونیستی در آستانه انتخاباتی که از هم‌اکنون آثار سخت و چالشی بودنش هویداست، بشدت به‌دنبال این است که جایگاه کمپین انتخاباتی خود را بویژه بین نظامیان مستحکم کند.

معنای حقوق ۱۹ میلیونی به گزارش روزنامه اعتماد، پیش از ورود به بحث متذکر شوم که بنده مخالف پرداخت حقوق‌های کلان نیستم.

چرا باید به رابرت مولر اعتماد کرد؟ آیا باید به رابرت مولر و تحقیقات او در مورد رابطه کمپین ترامپ با روسیه اعتماد کرد؟ براساس نظرسنجی واشینگتن‌پست، نیمی از آمریکایی‌ها شک دارند که حتی نتیجه تحقیقات او منصفانه و غیریک‌جانبه باشد.

چرا ایران حق دارد مخالف دخالت‌های آمریکا در خاورمیانه باشد؟ نشریه آمریکایی «اینترنشنال پالسی دایجست» در گزارشی به رویکرد غلط غرب نسبت به ایران و تبعات این رویکرد و تحولات خاورمیانه اشاره کرده و نوشت: ایران هیچ شباهتی به برچسب‌هایی که رسانه‌های غربی به آن می‌زنند ندارد. ایران به یک قدرت در منطقه تبدیل شده که به درستی با هر گونه دخالت غرب مخالف است.

ایران کشور ادعاهاست اینجا کشور ادعاهاست.

مجلسی: ایران و اروپا به رفتار کژدار و مریز رسیده‌اند با فریدون مجلسی دیپلمات اسبق وزارت خارجه و کارشناس مسایل بین المللی درباره به تعویق افتادن آغاز به کار مکانیزم اس.پی وی مصاحبه کرده ایم. بعد از خروج آمریکا از برجام اروپایی ها به این فکر افتادند که ساز و کاری را ترتیب دهند برای ادامه روابط مالی با ایران و پایمال نشدن برجام به نام اس پی وی.

زیباکلام: چاویسم ترکیب پوپولیسم و سوسیالیسم است/بیگدلی: فاشیسم در انتظار ونزوئلا و جهان/سبحانی: چاویست‌ها در حکمرانی بی‌تجربگی کردند کارشناسان مختلف مسائل سیاسی ضمن بررسی ابعاد مختلف سیاست‌های برآمده از ایدئولوژی چاویستی، آینده ونزوئلای چاویستی را مورد بررسی قرار دادند.

تلاش‌ تابلوی زاکانی برای دیده شدن طیف دلواپس ‌اصولگرا در اکثر اوقات برای آنکه خود را از نقش داشتن در مشکلات جامعه مبرا کند، از روش‌های منسوخ شده از جمله تحریف تاریخ یا متهم سازی جریان مقابل یعنی اصلاح‌طلبان استفاده می‌کند.

هزینه فایده حفظ توافق هسته‌ای برای ایران چیست؟ برخی تحلیلگران گفته‌اند احتمال خروج ایران از برجام تا عید وجود دارد و برخی دیگر معتقدند هزینه خروج از برجام بیشتری از چیزی است که تصور می‌شود. زمان همه چیز را مشخص خواهد کرد.

۱۲۳۴۵آرشیو
دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
مجمع تشخیص مصلحت نظام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
آمریکا و روسیه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
دونالد ترامپ,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
دونالد ترامپ و نانسی پلوسی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
افغانستان,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
تقی آزاد ارمکی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
جنگ ایران و آمریکا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
ونزوئلا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
حیدر مستخدمین حسینی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
حجت الاسلام حسن روحانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,دولت
نتانیاهو,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,خاورمیانه
عباس عبدی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
رابرت مولر,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
درگیری غرب در خاورمیانه,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
ایران,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار سیاسی ایران
ایران و اروپا,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
کارشناسان سیاسی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,اخبار بین الملل
علیرضا زاکانی,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,احزاب و شخصیتها
برجام,اخبار سیاسی,خبرهای سیاسی,سیاست خارجی
شاید از دست داده باشید
رقیب نتانیاهو: دروغ‌های ظریف را باور نکنید!
اسد: جنگ هنوز تمام نشده؛ اردوغان جیره‌خوار حقیر آمریکاست
لاریجانی: افزایش ۴۰ درصدی قیمت لوازم خانگی خلاف است
آيت‌الله جزايری بيماری لاعلاج و ناشناخته دارد!
پروژه چابهار ادامه می‌یابد/ هند به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهد
سیتی در رویای کسب ۴ جام در این فصل
وزیر خارجه قطر: از ایران سپاسگزاریم
رونمایی از ۴ کتاب ترجمه
خودروی عجیب ۱.۲ میلیارد تومانی در تهران (+عکس)
همکاری NBA و FIBA برای توسعه بسکتبال در آفریقا
«خون‌خورده» منتشر می‌شود
نرخ بیکاری فرانسه در پایین‌ترین سطح ۱۰ سال اخیر
شکست رئال مادرید مقابل خیرونا در برنابئو
مدال نقره لیگ جهانی به کاتای تیمی بانوان ایران رسید
رمان «بهروز بوچانی» در ایران