سه شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰
۰۹:۳۶ - ۲۲ دي ۱۴۰۰ کد خبر: ۱۴۰۰۱۰۲۱۲۵
جرم و جنایت

روایت جدید از اسیدپاشی شاهین‌شهر

اسید پاشی در شاهین شهر,جزئیات اسید پاشی در اصفهان
یک هفته پس از اسیدپاشی در شاهین‌شهر اصفهان، در شرایطی که هنوز ابعاد پنهان این حادثه روشن نشده است یکی از قربانیان این حادثه روایتی متفاوت از آنچه تاکنون منتشر شده را برای همشهری بازگو کرد. آنطور که این شاهد عینی می‌گوید مرد اسیدپاش در تعقیب زنی با هدف اسیدپاشی روی او بوده که با ممانعت افراد حاضر در محل، روی آنها و خودش اسید پاشیده است.

به‌گزارش همشهری، عصر روز سه‌شنبه ۱۴دی امسال چند نفر که داخل یک مصالح‌فروشی در خیابان نظامی شاهین‌شهر بودند زنی را دیدند که سراسیمه وارد شد. او که ترسیده بود و نفس نفس می‌زد گفت مردی مزاحمش شده است. هنوز حرف‌های این زن تمام نشده بود که مردی از راه رسید. او عصبانی بود و می‌خواست سراغ زن جوان برود اما همان موقع صاحب مصالح‌فروشی و چند نفر دیگر از مشتریان که آنجا بودند مانعش شدند.

در نگاه اول به‌نظر می‌رسید که این ماجرا یک دعوای خانوادگی است اما زن جوان می‌گفت مرد مزاحم را نمی‌شناسد و از ترسش به مصالح‌فروشی پناه آورده است. در این شرایط بود که صاحب مصالح‌فروشی و یکی از مشتریان، مرد مزاحم را بیرون انداختند اما او ناگهان درحالی‌که یک بطری در دست داشت و فریاد می‌کشید برگشت و در شرایطی که قصد داشت محتویات بطری را روی زن جوان بریزد، آن را روی حاضران در مغازه و خودش ریخت.

درون بطری پر از اسید بود و مرد اسیدپاش همراه ۷نفر دیگر شامل: صاحب مصالح فروشی، زن جوان و دختر ۱۲ساله‌اش، مردی که همراه همسر و عروسش به‌عنوان مشتری در آنجا بودند و یکی از مغازه‌داران محل دچار سوختگی شدند. هرچند میزان جراحت اغلب این افراد سطحی بود اما مرد اسیدپاش و مردی که به‌عنوان مشتری در آنجا حضور داشت دچار جراحتی جدی شدند.

از سوی دیگر سر و صدای ناشی از این حادثه باعث شد ساکنان محله خودشان را برای کمک برسانند. چند نفر روی صورت حادثه‌دیدگان آب ریختند تا از شدت سوختگی‌شان کم شود. با این حال مرد اسیدپاش روی زمین نشسته بود و از سوزش اسید به‌خودش می‌پیچید. در این شرایط بود که امدادگران اورژانس با تماس شهروندان از راه رسیدند و حادثه‌دیدگان به بیمارستان منتقل شدند و دقایقی بعد مأموران پلیس نیز مرد اسیدپاش را بازداشت کردند.

حادثه به روایت شاهد عینی

با گذشت یک هفته از این حادثه هولناک که علاوه بر سوختگی مرد اسیدپاش باعث آسیب رسیدن به ۷نفر دیگر شد، یکی از قربانیان که مردی ۴۶ساله است و خودش هم از ناحیه صورت و چشم دچار سوختگی شده در گفت‌وگویی اختصاصی با همشهری ناگفته‌های این حادثه را بازگو می‌کند.

این مرد می‌گوید: «آن روز همراه همسر و عروسم برای خرید سرامیک به مصالح‌فروشی خیابان نظامی رفته بودیم. در حال انتخاب سرامیک بودیم که ناگهان زنی دوان‌دوان وارد مغازه شد و چند لحظه بعد هم مردی داخل آمد. انگار باهم دعوای‌شان شده بود و زن به مغازه پناه آورده بود. فکر کردیم دعوای زن و شوهری است و دخالت نکردیم اما زن می‌گفت که مرد او را تعقیب کرده و می‌خواهد کتکش بزند. به همین دلیل بود که من و صاحب مصالح‌فروشی جلوی مرد عصبانی را گرفتیم و او را بیرون انداختیم. زن که هنوز نفسش جا نیامده بود می‌گفت مسافت زیادی را از دست مرد عصبانی فرار کرده و مجبور شده وارد مغازه شود. او در حال توضیح ماجرا بود که مرد عصبانی بار دیگر وارد شد و این بار محتویات بطری‌ای را که دستش بود روی ما ریخت.»

محتویات بطری که این مرد از آن صحبت می‌کند اسید بود. آنطور که او روایت می‌کند مرد اسیدپاش قصد داشت بطری را روی زن جوان بریزد: «او به طرف زن هجوم برد تا ظرف اسید را روی او خالی کند اما من مانع شدم و بیشترش روی خودش و صورت من و مقدار کمی هم روی بقیه افرادی که آنجا بودند ریخت.»

این شاهد عینی ادامه می‌دهد: «تازه وقتی دست و صورت‌مان شروع به سوزش کرد فهمیدیم که چه اتفاقی افتاده است. با داد و فریاد ما چند نفر به کمک‌مان آمدند و با آب و شیر صورت و چشمان من را شست‌وشو دادند. چند قطره اسید روی پای همسرم و مقدار کمی هم روی دست عروسم ریخته بود. صاحب مغازه، زنی که به مغازه پناه آورده بود و دختر ۱۲ساله‌اش و یکی از کسبه محل هم به شکل سطحی سوخته بودند. با این حال اورژانس ما را به بیمارستان برد.»

قربانی اسیدپاشی درباره وضعیت فرد اسیدپاش می‌گوید: «بیشتر اسید روی سر و صورت او ریخت و چشمانش آسیب زیادی دیده بود. او از شدت درد و سوزش روی زمین نشسته بود و روی سرش خاک می‌ریخت که چند دقیقه بعد مأموران پلیس دستگیرش کردند. او مدام می‌گفت که اشتباه کرده است. آنطور که او می‌گفت از چند سال قبل به دختری علاقه‌مند شده و به خواستگاری‌اش رفته بود اما به او جواب رد داده بودند. او که رفتار عجیبی داشت می‌گفت که قصد داشته روی دختر مورد علاقه‌اش اسید بپاشد اما زن دیگری را به‌جای وی اشتباه گرفته، او را تعقیب کرده و درنهایت این حادثه را رقم زده بود.»

او ادامه می‌دهد: «این حادثه باعث سوختگی شدید صورت و چشمانم شد. هرچند با تلاش کادر درمان بیمارستان، خطری بینایی‌ام را تهدید نمی‌کند اما از مرد اسیدپاش شکایت کردم تا مجازات شود. این مرد می‌خواست روی زن جوان اسید بریزد اما ناخواسته روی خودش هم اسید ریخت. اگر ما در برابرش مقاومت نکرده بودیم علاوه بر زن جوان ما را به‌شدت سوزانده بود.»

  • 15
  • 6
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
مطالب پیشنهادی,وبگردی
سیاوش یزدانی,بیوگرافی سیاوش یزدانی,زندگینامه سیاوش یزدانی بیوگرافی سیاوش یزدانی فوتبالیست مدافع میانی کشور (+ تصاویر)

متولد:۱۲ اسفند ۱۳۷۰

زادگاه: مشهد

پیشه: بازیکن فوتبال

پست: مدافع میانی/ دفاع چپ

مدرک تحصیلی: کارشناسی ارشد

قد: ۱۹۲ سانتیمتر

ادامه
علي مصفا همسر لیلا حاتمی,عکس پرتره علی مصفا,بیوگرافی علی مصفا بیوگرافی علی مصفا و ماجرای ازدواجش (+ تصاویر خانوادگی)

نام خانوادگی:مصفا

تاریخ تولد:۱۱/۹/۱۳۴۵

فعالیت:در بخش های کارگردان، دستیار کارگردان، نویسنده، بازیگر، تهیه کننده.

مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل عمران

نام همسر:لیلا حاتمی

ادامه
زهره کودایی,بیوگرافی زهره کودایی,زندگینامه زهره کودایی بیوگرافی زهره کودایی، گلر تیم ملی فوتبال زنان (+ تصاویر )

متولد:۳ آذر ۱۳۶۸

زادگاه:خوزستان

زمینه فعالیت:ورزش فوتبال

پیشه:دروازه بان فوتبال

ملیت:ایرانی

ادامه
افتخارات یوسف نوری,تحصیلات یوسف نوری,سوابق علمی و پژوهشی یوسف نوری بیوگرافی یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش کشور (+ تصاویر)

زاده:۱۳۴۰

زادگاه:ایلام

ملیت:ایرانی

سمت:سیاست مدار و مدیر اجرایی

دین:اسلام

ادامه
حضرت شیث,بیوگرافی حضرت شیث,زندگینامه حضرت شیث بیوگرافی حضرت شیث، فرزند حضرت آدم علیه السلام

پدر:آدم

مادر:حوا

کنیه:هبة الله

سن:بیش از ۹۰۰ سال

محل دفن:کوه ابوقبیس

ادامه
عنصری بلخی,زندگینامه عنصری بلخی,آثار ابوالقاسم حسن عنصری بلخی زندگینامه عنصری بلخی (ملک الشعرا) و آثار او

نام:ابوالقاسم حسن بن احمد عنصری بلخی

لقب:عنصری بلخی

زاده:۳۵۰ هجری قمری

زادگاه:بلخ

سمت:شاعر پارسی گوی بلخ

وفات:۴۳۱ هجری قمری

ادامه
ابومعشر بلخی,بیوگرافی ابومعشر بلخی,زندگینامه ابومعشر بلخی زندگینامه ابو معشر بلخی بهمراه فعالیت هایش

زادگاه:بلخ

سمت:منجم ایرانی

دوره:خلافت المعتز بالله تا خلافت معتمد رییس منجمان بغداد

ملیت:ایرانی

وفات:واسط

ادامه
تریپل اچ,بیوگرافی تریپل اچ,زندگینامه تریپل اچ بیوگرافی تریپل اچ قهرمان کمربند wwe سنگین‌وزن جهان (+ تصاویر)

زاده:۲۷ ژوئیهٔ ۱۹۶۹

زادگاه:Nashua, New Hampshire

پیشه:کشتی گیر حرفه ای آمریکایی

ملیت:آمریکایی

قد:۱۹۳ سانتیمتر

ادامه
فعالیت های صالح حردانی,صالح حردانی تیم ملی,صالح حردانی و برادرش بیوگرافی صالح حردانی فوتبالیست دفاع راست کشور (+ تصاویر)

زاده:۲۴ شهریور ۱۳۷۷

زادگاه:دیشموک

ملیت:ایرانی

پیشه:فوتبالیست

قد:۱۷۶ سانتی متر

ادامه
ویژه سرپوش