شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳
۱۲:۰۱ - ۰۵ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۳۴۰
جرم و جنایت

مرد طلبکار قربانی توطئه ۲ شرخر شد

طلبکار,مرد طلبکار قربانی توطئه ۲ شرخر
مرد طلبکار که برای پس گرفتن ۳۰۰ میلیون تومان‌طلب خود از مدیر یک شرکت دو شرخر اجیر کرده بود نمی‌دانست قربانی توطئه آنها خواهد شد.

به گزارش ایران، چند روز قبل مرد جوانی هراسان با پلیس تماس گرفت و از ربوده شدن دوستش خبر داد و گفت: یکی از دوستانم مدیر یک شرکت خصوصی است امروز با او قرار ملاقات داشتم، اما به محض اینکه به محل قرار رسیدم، دو مرد که ماسک پزشکی سیاه به چهره داشتند، سوار بر خودرو پرایدی به عمد به آیینه خودرو پرشیا دوستم زدند و تصادف ساختگی راه انداختند.چون خودرو دوستم صفر بود خیلی ناراحت و عصبانی شدمن بلافاصله از ماشین پیاده شدم و دوستم هنوز پیاده نشده بود که آنها به سرعت برق سوار شده و ماشین را همراه با دوستم ربودند.

با شکایت مرد جوان تحقیقات به دستور بازپرس جنایی آغاز شد و با حضور تیم تحقیق در محل و بازبینی دوربین‌های مداربسته محل آدم ربایی، صحنه ربودن مدیر شرکت به‌دست آمد.

رهایی مدیر شرکت

در حالی که تحقیقات برای دستگیری آدم ربایان ادامه داشت، حراست یکی از بیمارستان‌های پایتخت از حضور مرد جوانی خبر داد که برای درمان به بیمارستان آمده و مدعی شده که مورد ربایش قرار گرفته است.

به دنبال این تماس کارآگاهان اداره آگاهی راهی بیمارستان شده و در بررسی‌ها مشخص شد مرد جوان، همان مدیر ربوده شده شرکت است. او در تحقیقات گفت: بعد از اینکه مرا ربودند، به باغی در اطراف تهران بردند و ساعت‌ها شکنجه‌ام دادند. آنها مرا تهدید به قتل کرده و مجبورم کردند دو سفته را که جمعاً مبلغش ۲ میلیارد تومان بود امضا کنم. یک برگه سفید امضا هم با اثر انگشت از من گرفتند و از من خواستند به حسابشان پول واریز کنم.

او ادامه داد: چون پول زیادی در حسابم نبود در نهایت قبول کردند خودرو پرشیا صفرم را به نام آنها بزنم تا مرا آزاد کنند. صبح روز بعد با هم به دفترخانه رفتیم و خودرو را به نام آنها زدم. بعد هم مرا زخمی رها کردند و به هر سختی بود خودم را به اولین مرکز درمانی رساندم.

در ادامه تحقیقات کارآگاهان موفق شدند شماره پلاک خودرو پرایدی را به دست آورند که در محل ربایش مدیر شرکت، تصادف ساختگی با آن صورت گرفته بود. با دستگیری راننده پراید، او مدعی شد از ماجرای آدم ربایی بی‌اطلاع است و خودرواش را در اختیار یکی از دوستانش به نام حمید قرار داده است.با به دست آمدن این سرنخ، کارآگاهان به سراغ شاکی رفتند و اسم و مشخصات حمید را به او دادند. او با شنیدن اسم حمید گفت: من با او کار می‌کردم و مراوده مالی داشتیم، او را به خوبی می‌شناسم. بدین ترتیب حمید بازداشت شد و در تحقیقات به اجیر کردن آدم ربا برای رسیدن به پولی که از شاکی‌طلب داشت اعتراف کرد.به دستور بازپرس جنایی، متهم جوان در اختیار کارآگاهان اداره آگاهی قرار داده شد و تحقیقات برای دستگیری آدم ربایان اجیر شده ادامه دارد.

گفت‌و‌گو با متهم

انگیزه‌ات برای اجیر کردن آدم ربا چه بود؟

من ۳۰۰ میلیون تومان از شاکی پول می‌خواستم، اما هر بار که سراغ طلبم را می‌گرفتم، بهانه می‌آورد.

شکایت نکردی؟

می خواستم شکایت کنم، اما گفتم از راه قانونی به این زودی‌ها به نتیجه نمی‌رسم. به همین خاطر تصمیم گرفتم خودم اقدام کنم. شنیده بودم که شرخرها چک‌های برگشتی را نقد می‌کنند، به همین دلیل به سراغ دو شرخر رفتم. ولی هرگز تصورش را نمی‌کردم که این کار با آدم ربایی و چنین اتهام سخت و سنگینی همراه باشد. در حقیقت من از دو طرف باختم، هم پولم را از دست دادم و هم طعمه مردان شرخر شدم.

چطور این اتفاق افتاد؟

 قرار بود آنها مرد بدهکار را در شهر بگردانند و تهدید کنند و پولم را از او بگیرند. اما ۲۴ ساعت او را شکنجه کرده بودند و بعد هم به من زنگ زدند که از او پولی گیرمان نمی‌آید. بعد پیشنهاد دادند چون پول نقد ندارد، بهتر است ماشین صفر او را به نام بزنم. مدارکم را برای آنها فرستادم اما مردان اجاره‌ای گفتند به شرطی ماشین را به نام من می‌زنند که ۳۵۰ میلیون تومان به آنها بدهم.

چرا این مبلغ را خواستند؟

آنها می‌گفتند خودرو ۷۰۰ میلیون تومان ارزش دارد و ‌طلب من ۳۰۰ میلیون تومان است. در این میان ۴۰۰ میلیون تومان اضافه بود. گفتم ۳۵۰ میلیون تومان به آنها دستمزد می‌دهم و ۵۰ میلیون تومان هم بیشتر از طلبم گیرم می‌آید. من ۳۵۰ میلیون تومان پول را به حساب آنها ریختم ولی آنها ماشین را به نام خودشان زدند و ۳۵۰ میلیون تومان هم از من گرفتند. حالا من مانده‌ام و اتهام آدم ربایی و ۳۵۰ میلیون تومان از دست داده و نرسیدن به طلبم.

  • 13
  • 1
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش