یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
۰۷:۴۲ - ۱۰ مهر ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۷۰۱۸۵۵
جرم و جنایت

قتل به خاطر دو گوشواره

ملیکا,اخبار حوادث,خبرهای حوادث,جرم و جنایت

آخرین جزییات از قتل دختر بچه ٨ ساله هفتکلی که قربانی طمع یک نوجوان ١٤ ساله شد مادر ملیکا در گفت و گو با«شهروند»: این گوشواره ها کادوی من برای تولد ملیکا بود.

 

 سرقت طلا قتل دلخراش دیگری را رقم زد. ملیکا ٨ساله قربانی جنایتی شد که گفته می‌شود عامل ١٤ساله آن با انگیزه سرقت گوشواره‌های این دختربچه مرتکب این قتل شده است. این قاتل نوجوان سه روز پس از کشف جسد ملیکا توسط پلیس آگاهی شناسایی و دستگیر شد.

 

به گفته مسئولان انتظامی این شهرستان، قاتل پس از سرقت طلاهای ملیکا او را خفه و برای این‌که ردی از این جنایت باقی نماند، او را در خانه‌ای متروکه دفن کرده است. هنوز جزییات بیشتری از اعترافات و سایر انگیزه‌های احتمالی این جنایت توسط پلیس خوزستان اعلام نشده است، اما براساس اعلام فرمانداری هفتکل، قاتل از اخبار منتشر شده در فضای مجازی تأثیر گرفته و براساس پرونده‌های جنایی چند وقت اخیر دست به این جنایت زده است.

 

دستگیری قاتل ١٤ساله

ماجرای این پرونده جنایی از سه‌شنبه بعدازظهر با ناپدید شدن مشکوک ملیکا کلید خورد. این دختربچه برای بازی با دوستانش از خانه خارج شد. خانواده ملیکا با تاریک ‌شدن هوا و بازنگشتن این دختربچه به دنبال او رفتند و همه جا را جست‌وجو کردند، اما خبری از این دختر ٨ساله نبود. با اعلام فقدانی ملیکا تیم‌های ویژه‌ای برای پیدا‌کردن او در شهرستان هفتکل تشکیل شد. کارآگاهان در نخستین اقدام تجسس‌های خود را از محل زندگی این دختربچه آغاز کردند. جست‌وجوها برای مشخص شدن سرنوشت او ادامه داشت تا این‌که ٤ ساعت بعد ماموران با صحنه دلخراشی مواجه شدند.

 

حوالی ساعت ١٢ نیمه‌شب سه‌شنبه پلیس آگاهی هفتکل جسد بی‌جان ملیکا را در خانه‌ای متروک در نزدیکی خانه پدربزرگ این دختربچه کشف کرد. نحوه کشف سریع جسد این دختر هم این‌گونه بود که پلیس در ادامه تجسس‌ها به خانه مخروبه در فاصله ١٠٠متری خانه پدربزرگ ملیکا مشکوک شد. با وارد شدن ماموران به داخل این خانه، جست‌وجوها برای یافتن ردی از این دختر ادامه یافت تا این‌که ماموران در یک اتاق ٦ متری دست‌های دختربچه‌ای را که از خاک بیرون زده بود، رویت کردند. ماموران بلافاصله با کنارزدن خاک کف اتاق موفق به کشف جسد ملیکا شدند. بازپرس پرونده دستور انتقال جسد ملیکا را به پزشکی قانونی صادر کرد تا علت مرگ او مشخص شود. حجت‌الاسلام مرعشی، دادستان شهرستان هفتکل علت مرگ ملیکا را خفگی اعلام کرد. با پیدا شدن جسد این دختربچه تحقیقات پلیس وارد فاز جدیدی شد تا این‌که پنجشنبه‌شب قاتل ملیکا دستگیر شد. قاتلی ١٤ساله که ٧٢ ساعت پس از پیدا شدن جسد ملیکا، به قتل این دختربچه اعتراف کرد.

 

خبر دستگیری عامل این حادثه و اعتراف به قتل ملیکا را سردار حیدر عباس‌زاده، رئیس پلیس فرمانده انتظامی خوزستان اعلام کرد. به گفته عباس‌زاده، قاتل که نوجوانی ١٤ساله است با انگیزه سرقت طلاهای ملیکا او را به ساختمان نیمه‌کاره‌ای برد و پس از سرقت گوشواره‌ها او را خفه و برای از بین بردن آثار این جنایت جسد دختربچه را دفن کرد. رئیس پلیس فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به اعترافات قاتل ملیکا گفت: «این نوجوان ١٤ ساله به صراحت به قتل این دختربچه اعتراف کرده و انگیزه اصلی از این جنایت سرقت گوشواره‌های این دختربچه بوده است.

 

در بازرسی از محل زندگی قاتل، گوشواره‌های این دختربچه کشف شده است.» در همین حال اسحاق مرادی، فرماندار هفتکل با تأیید خبر دستگیری قاتل ملیکا و اعترافات صریح او مبنی بر قتل این دختربچه به دلیل سرقت طلاهایش در این‌باره گفت: «قاتل ملیکای ٨ساله یک پسر نوجوان ۱۴ساله است که به قتل اعتراف و انگیزه خود را تأثیرپذیری از فضای مجازی عنوان کرده است.»

 

قتل برای گوشواره‌های ٤٥٠ هزار تومانی

حالا دو روز از دفن ملیکا در آرامستان هفتکل می‌گذرد. دختری که چند روزی از کلاس سومی شدنش می‌گذشت. ملیکا مثل هر روز پس از بازگشت از مدرسه تکالیفش را انجام داد و برای بازی با دوستانش به میدان نزدیک خانه پدربزرگش رفت و دیگر بازنگشت. «من همه محل را زیر رو کردم تا شاید ردی از او پیدا کنم، اما ملیکا در تاریکی یک کوچه ناپدید شده بود و کسی از او خبری نداشت. سراسیمه موضوع را به پلیس اطلاع دادیم، تا این‌که پلیس یک لنگه از دمپایی زرد ملیکا را در نزدیکی خانه مخروبه پیدا کرد...» اینها بخشی از صحبت‌های مادر ملیکاست. مادری که در غم از دست دادن فرزندش به سوگ نشسته است. با وجود این، مادر داغدار برای دقایقی با «شهروند» همکلام شد که در ادامه می‌خوانید:

 

  از روز حادثه تعریف کنید.

ملیکا پس از این‌که از مدرسه آمد، تکالیفش را انجام داد. چند تمرین ریاضی داشت که حل کرد. من به او املا گفتم. مقداری هم مشق شب داشت که همه را انجام داد. بعد به من گفت که می‌خواهد با دوستانش بازی کند. ابتدا مخالفت کردم، چون هوا تاریک شده بود، اما وقتی اصرار او را دیدم، راضی شدم تا همراه مادرم برود. نزدیک خانه ما چند وسیله بازی قرار دارد که بعدازظهرها بچه‌های محل برای بازی به آن‌جا می‌روند. ملیکا با مادرم به آن‌جا رفتند. من هم برای انجام کاری به خانه یکی از همسایه ها رفتم. بعد که به خانه برگشتم، دیدم دمپایی‌های ملیکا در حیاط نیست.

 

  مادر شما همراه ملیکا بود؟

بله ابتدا مادرم با او بود، اما مثل این‌که بعد از چند دقیقه او به مادرم اصرار می‌کند که برای بازی به خانه یکی از دوستانش به نام ریحانه برود، مادرم هم قبول می‌کند. خانه ریحانه تا خانه پدرم چند خانه بیشتر فاصله نیست. مادرم از دور می‌بیند که ملیکا به خانه ریحانه رسیده است. بعد از آن هم او به خانه بازمی‌گردد.

 

  چه زمانی متوجه غیبت ملیکا شدید؟

ملیکا ساعت ٦ از خانه خارج شد. حدود ساعت ٦:٣٠ بود که من از نیامدن او به خانه نگران شدم. ابتدا از مادرم پرس‌وجو کردم. بعد به خانه ریحانه رفتم، اما آنها از ملیکا خبر نداشتند.

 

  یعنی ملیکا به خانه ریحانه نرفته بود؟

حدود ١٥دقیقه با ریحانه بازی کرده بود. بعد هم به آنها گفته بود، که باید به خانه بازگردد. در واقع ریحانه در فاصله بین خانه دوستش ریحانه و خانه ما ناپدید شده بود.

 

  چه زمانی موضوع را به پلیس اطلاع دادید؟

من هرجایی که احتمال می‌دادم ملیکا به آن‌جا رفته باشد را جست‌وجو کردم. به همه خانه‌های اطراف، همسایه‌ها و دوستان او سر زدم، اما هیچ‌کس از او خبر نداشت. وقتی از پیداکردن او ناامید شدم، با پدر ملیکا تماس گرفتم. احتمال دادم که ملیکا با او باشد. اما او هم از ملیکا خبری نداشت. ما چند سالی است که از هم جدا شدیم و من با پدر و مادرم زندگی می‌کنم. ملیکا هم پیش من بود. همسر سابقم همراه با برادر‌هایش خیلی سریع خودش را به خانه پدر من رساند و با پلیس تماس گرفت. تقریبا همه هفتکل تا ساعت ٧شب متوجه گم‌شدن ملیکا شده بودند. پلیس خیلی همکاری خوبی داشت. از همان لحظه اقدامات پلیس برای پیداکردن ملیکا شروع شد.

 

  پلیس چگونه به آن خانه مخروبه مشکوک شد؟

یکی از ماموران پلیس در حین گشتزنی یک لنگه از دمپایی ملیکا نزدیک آن خانه پیدا می‌کند. خیلی از اهالی هفتکل به شهرهای دیگر مهاجرت کرده‌اند و آخر هفته‌ها به این‌جا می‌آیند. به همین دلیل در منطقه‌ای که ما زندگی می‌کنیم، خانه خالی زیاد است. البته خانه‌ای که ملیکا در آن دفن شده بود، چند سالی بود که سکنه ای نداشت و به حالت مخروبه درآمده بود.

 

  قاتل را می‌شناسید؟

هنوز پلیس رسما به من چیزی را اعلام نکرده است. ما هم از طریق سایت‌ها و اخبار موضوع را متوجه شدیم. کسی هم که گفته ملیکا را به قتل رسانده در محل ما زندگی می‌کند، چندباری او را دیده بودم که برادر و خواهرهای کوچکترش را برای بازی به همان میدان نزدیک خانه پدر من آورده بود.

 

  آن‌طور که پلیس اعلام کرده، انگیزه او از این جنایت، سرقت طلاهای ملیکا بوده است. شما این موضوع را تأیید می‌کنید؟

بله؛ من آن گوشواره‌ها را ابتدای سال‌جاری برای تولد ملیکا خریدم. ملیکا متولد فروردین‌ سال ٨٨ بود. من و همسر سابقم بعد از ٣‌سال بچه‌دار شدیم و همین یک بچه را هم داشتیم. من گوشواره‌ها را ٤٥٠‌هزار تومان خریدم. ملیکا آنها را خیلی دوست داشت تا جایی که من اطلاع دارم، خانواده قاتل وضع مالی بدی ندارند، اما شاید از این تیپ خانواده‌ای باشند که پول در اختیار بچه‌هایشان نمی‌گذارند. به‌ هرحال اینها برای من مهم نیست. ملیکا کشته شده و من از حق فرزندم گذشت نمی‌کنم. من برای بزرگ‌کردن او خیلی زحمت کشیدم، او دختر باهوشی بود، آرزو داشتم تا موفقیت‌های او را ببینم.

 

 

 

 

shahrvand-newspaper.ir
  • 13
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۱۱
غیر قابل انتشار: ۱۲
جدیدترین
قدیمی ترین
این نوع اخبار علی رغم چندش بودن اطلاعات خانواده را زیاد میکنه
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش