چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱
۱۱:۰۴ - ۲۲ آبان ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۸۰۵۵۹۱
اخبار خودرو

۱۰ دلیل روشن نشدن موتور خودرو

عیوب موتور خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
روشن نشدن خودرو، بدون شک یکی ار ترسناک ترین اتفاقاتیست که می تواند برای هر فرد رخ دهد و تمام برنامه های روزانه اش را نقش بر آب کند.

در گام اول، پروسه ای که پس از چرخاندن سوییچ اتفاق می افتد را بررسی کنید. ببینید آیا خودرو استارت می خورد و روشن نمی شود یا کلا استارت نمی خورد. در نظر مصرف کنندگان هر دو وضعیت یکسان است چرا که سرانجام خودرو روشن نخواهد شد.

با این که هر دو مورد ذکر شده یکسان به نظر می رسند، اما عملا از دید یک متخصص یا مکانیک کاملا متفاوتند و راهکارهای مربوط به خود را می طلبند.

همواره باید توجه داشت، یک اتومبیل ماشینی کاملاً پیچیده است که می تواند اجتماعی از ایرادات یکسان ناشی از دلایل مختلف را شامل شود. اهمیت این که اول باید به نوع استارت خوردن دقت کرد و سپس به عواملی که  باعث آن می شوند هم ناشی از همین قضیه است. این شما و این ۱۰ مورد که باعث می شوند خودروی شما روشن نشود:

بیشتر بخوانید:

وقتی موتور استارت نمی خورد

اگر سوییچ را می چرخانید و اتفاقی نمی افتد، پس احتمالا مشکلاتی الکتریکی مسبب این گرفتاری هستند. در ادامه با ۵ موردی که می توانند باعث استارت نخوردن خودروتان شوند آشنا خواهید شد.

باتری خوابیده یا ضعیف شده است

عیوب موتور خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو

نوعی از تخلیه باتری وجود دارد که به آن تخلیه پارازیتی می گویند. هنگامی که خودروی خود را خاموش می کنید برخی از اجزای کامپیوتری مثل ساعت یا دزدگیر  برای فعالیت و ذخیره یک سری اطلاعات، مانند انگل از انرژی باتری استفاده می کنند.

تخلیه پارازیتی از آنجایی که ناچیز است با کمی رانندگی روزانه به راحتی جبران می شود. اما اگر خودرو گوشه ای افتاده باشد و به ندرت از آن استفاده شود، در طول مدت باتری آن تخلیه یا به اصطلاح می خوابد و تنها راهکار تعویضش خواهد بود. روشن گذاشتن چراغ های خودرو هنگامی که کاری با آن ندارید به تخلیه هرچه سریعتر باتری منجر خواهند شد.

اتصالات ضعیف در پایانه های باتری

عیوب موتور خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو

اکثر رانندگان با خوردگی ها و رسوبات حاصل از فعل و انفعالات شیمیایی روی باتری مواجه شده اند. این رسوبات می توانند باعث ضعیف شدن اتصالات در پایانه های باتری شوند. البته حتی باتری های تمیز هم در طول زمان عمرشان رو به افول می رود.

تنظیم نبودن یا خرابی سوییج کلاچ

عیوب موتور خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو

اگر در حال استارت زدن باشید و پس از چرخاندن کلید چراغ های پشت آمپر روشن نشدند احتمالا مشکلی در رابطه با سوییچ احتراق، سوییچ کلاچ یا سوییچ پارک در خودروهای گیربکس اتومات، سلونوئید (سیم پیچ استوانه ای برای ایجاد میدان مغناطیسی) استارتر ماشین و یا ایرادی در سیم کشی های مربوط به چرخه استارت خوردن خودرو وجود دارد.

برای استارت خوردن پدال کلاچ باید فشرده یا اینکه گیربکس خودرو در حالت پارک قرار داده شود؛ بنابراین اگر سوییچ مربوطه به خوبی تنظیم نشده باشد خودرو روشن نمی شود.

بیشتر بخوانید:

ارور در سیستم های امنیتی

عیوب موتور خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو

کلید و سوییچ هر خودرو طوری برنامه ریزی شده اند که تنها با همان خودرو کار کند، درست مثل اثر انگشت هر فرد. اما مانند هر قطعه الکترونیکی برنامه ریزی کلیدها می تواند دچار ایراد یا به اصطلاح باگ شود.

بروز این باگ ها می توانند سیستم امنیتی خودرو را دچار سردرگمی کرده و از روشن شدن خودرو جلوگیری کنند. حتی کلیدهای هوشمند امروزی، که با فشردن دکمه ای قادرند خودرو را روشن کنند، می توانند دچار این قبیل مشکلات شوند؛ لذا همواره دقت کنید تا از کلید و سوییچ مناسب خودروتان استفاده کنید.

استارتر یا سلونوئید معیوب

عیوب موتور خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو

برخی اوقات خودرو استارت نمی خورد اما صدایی کوبشی و جرقه مانند به گوش می رسد. این صدا ناشی از فعال شدن و غیر فعال شدن مداوم سلونوئید است. در صورت خرابی چنین قطعاتی خودروی شما استارت نخواهد خورد.

اگر خودرو استارت بخورد اما روشن نشود

استارت خوردن و روشن نشدن معمولاً ناشی از مشکلات مکانیکی خودروهاست. این شما و این ۵ دلیل رایج در این باره:

خالی بودن باک سوخت

عیوب موتور خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو

روشن شدن یک اتومبیل وابسته به سه عنصر حیاتی سوخت، تراکم و احتراق می باشد؛ بله، خیلی پیش پا افتاده به نظر می رسد. اگر باک خودرو خالی باشد، خودرو استارت می خورد ولی روشن نمی شود.

این مشکل احتمالاً ارزانترین مشکل موجود در این نوشتار است اما به خاطر داشته باشید، راندن خودرو با باک خالی یا سوخت کم آسیب های جدی به پمپ سوخت و فیلتر سوخت وارد خواهد کرد.

پمپ سوخت معیوب

عیوب موتور خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو

این نکته مرتبط به مطلب گفته شده بالاست. سوخت داخل باک به عنوان خنک کننده پمپ سوخت هم عمل می کند. اگر با سوخت کم از خودرو کار بکشید، پمپ مقداری هوا به داخل می مکد، در نتیجه گرم شده و خیلی زود دچار ایراد می شود. همواره نیم نگاهی به آمپر سوخت خودروتان داشته باشید.

استارتر خراب

عیوب موتور خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو

خراب بودن سلونوئید تنها عامل ایجاد مشکل در استارتر نیست. دنده ها، بوشینگ ها و قطعات متحرک دیگر می توانند ایراد پیدا کنند و باعث روشن نشدن خودرو شوند.

راه تشخیص این مورد روشن بودن چراغ ها در هنگام خاموش بودن خودرو و کم نور بودنشان در هنگام خاموشی خودروست. در صورت وقوع چنین مشکلی احتمالاً  سیستم استارتر خودرو شما نیاز به تعویض یا بازسازی خواهد داشت.

مشکل‌ در احتراق

عیوب موتور خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو

بدون احتراق و جرقه حاصله توسط‌ شمع، خودرو‌ روشن ‌نخواهد شد. در‌ صورتی‌ که شمع‌ یا کویل خراب تعویض نشوند خودرو روشن ‌نخواهد شد. جرقه‌ها باید در‌ زمان و با‌ ولتاژ‌ مناسب صورت بگیرند تا مرحله‌ احتراق ایجاد و خودرو روشن شود. شمعی که‌ ایراد پیدا‌ کند، با تاثیر‌ منفی که بر‌ عملکرد خودرو باقی‌ می‌گذارد قابل تشخیص است.

اگر‌ اتومبیلتان سنگین‌ حرکت‌ می‌کند یا به سختی‌ استارت می‌خورد، به احتمال زیاد با ایراد در شمع ها‌ یا زمان‌بندی‌ نادرست احتراق سروکار دارید.

مسدود شدن سیستم‌ سوخت رسانی‌ و انژکتورها

عیوب موتور خودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو

اگر سیستم‌ سوخت‌ رسانی‌ خودرو ‌دچار‌ گرفتگی شده باشد، سوختی به‌ سمت پیشرانه جاری‌ نخواهد شد، بدین ترتیب خودرو روشن‌ نمی شود.

این اشکال به دلیل اشکال‌ در فیلترینگ سوخت رخ می دهد، چون ذرات معلق درون سوخت بخوبی از آن جدا نمی شوند و به مرور رسوبات درون آنها موجب گرفتگی مجراهای انتقال سوخت می‌ شود.

فیلتر سوخت در خودروهای مدرن، درون مخزن‌ سوخت قرار دارد و‌ عمر‌ مفید معمول آن ها به ۱۶۰ هزار کیلومتر هم می رسد.

انژکتور کثیف را هم‌ می‌توان از جمله عوامل منجر به‌ روشن نشدن خودرو دانست.

آرمین نعم الحبیب

  • 389
  • 86
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱۴۹
در انتظار بررسی: ۱۶۷
غیر قابل انتشار: ۱۶۸
جدیدترین
قدیمی ترین
سلام ماشین بنده یهو خاموش شد و حالی که باطری یهو خالی بشه دیگه استارت نخورد باهل هم روشن نشد انگار متور سنگین شده بود باباطری به باطری استارت میخورد ولی سنگین استارت میخورد و گاهی میخواست روشن بشه ولی متور سنگین بود
سلام من ماشینم پراید هست داخل حرکت خاموش شد برق داره پمپ بنزینش هم کار میکنه روشن نمیشع میشه لطفا راهنمای کنید
سلام ماشین من وقتی داغ است خاموش میکنم تا زمان خاموش شدن فن یا جدا کردن یونیت فن روشن نمیشود
سلام ماشین من وقتی د...
دقیقا منم همین مشکل رودارم
دقیقا منم همین مشکل ...
از پمپ بنزینه مغزی پمپ بنزین عوض کن درست میشه
سلام ام وئ ام ۱۱۰دارم استارت میخوره روشن نمیشه برق نمیاد سر شمع اشکال از چیست ممنون میشم
سلام ماشین ما نیسان دیزل سالم خاموش کردم رفتم بعد دو ساعت وروشن نشد خواهشا راهنمای کنید
سلام من ام وی ام ایکس ۳۳ اس دارم٫ماشین من پارک کردم برا مشکلی که برا کمپرسور کولر پیش اومده بود و صدا می‌کرد٫اما بعدش اومدم استارت بزنم روشن کنم ٫دیگه روشن نشد ٫استارت میخوره و صفحه کیلومتر هم روشن میشه اما ماشین روشن نمیشه باتری رو هم نگاه گردن و چک کردن گفتن سالم هست شوک هم دادن روشن نشد٫حالا ممکن هست از کمپرسور کولر باشه که جام کرده باشه٫لطفا راهنمایی کنید
سلام قاب ۱۱۱ ریموت فابریک عوص کردم حالا ماشینو روشن نمیکنه سویچ یدک روشن کردم
سلام قاب ۱۱۱ ریموت ف...
سلام تراشه ایموبلایزر که یک قطعه دو میلیمتری عست و داخل سوییچ قبلی هست رو از داخل قاب قبلی به قاب جدید انتقال ندادید . به همین علت روشن نمیشه ماشین .فقط تمیدوارم در حین جابجایی به علت ریز رودن گم نشده باشه .
سلام ماشین من ام وی ام ۱۱۰ استارت می خوره روشن نمیشه با یه تکان روش میشه علت چیست
سلام ماشین من ام وی ...
سلام ضعیف بودن باطری یا ضعیف بودن استارت
سلام ..ماشین ای اف سون مدل ۹۱ دارم...صب استارت زدم روشن نشد..تا الان چنین مشکلی نداشته ...فقط روغن ریزی داشت یکم روغن از دس داد ولی درستش کردم..روغن نریختم دیگه چون بردمش گفتن روغنش فعلا خوبه.....میشه مشکل از کم بودن روغن باشه..چون سخنگو ماشین افت فشار روغن رو اعلام کرد لطفا راهنمایی کنید
سلام من سمند ای اف سون مدل ۹۱ دارم امروز صبح ایستارت زدم روشن نشد ...میشه راهنمایی کنید.. اگه روغن موتور کم باشه میتونه دلیل روشن شدن نباشه...چون روغن ریزی داشت اما درستش کردم ولی روغن نریختم
سلام من سمند ای اف ...
برو روغن ماشین عوض کن درست میشه
سلام من پارس مدل ۸۶ دارم وقتی ماشین یک روز روشن نکنم فردای آن روز که استارت می خوره ولی روشن نمی شه بنزین داره پمپ بنزین سالم تا این که کلی ور رفتن هولوهوش نیم ساعت یه دفعه روشن می شه ممنون می شم راهنمای کنید
من سمند ef7مدل ۹۱دارم بعضی وقتها که ماشین وخاموش میکنم برای مدتی حدودا پنج دقیقه استارت میخوره اما روشن نمیشه وبعداز مدتی روشن میشه آایا ممکنع ایراد از پمپ بنزین باشه؟سپاس
من سمند ef7مدل ۹۱دار...
این مکرد علتهای متفاوتی میتونه داشته باشه
من سمند ef7مدل ۹۱دار...
بله صددرصد
ماشین اردی دارم درحال راه رفتن خاموش میشه یا باید حول بدی یا باطری به باطری کرد تا روشن شه
ماشین من سمند ای اف سون دوگانه مدل ۹۷ است استارت میخوره ولی روشن نمیشه یکبار استپر را تعویض کردم برای دو روز خوب شد دوباره همین اتفاق افتاد گفتند که باطری خرابه باطری هم عوض کردم یک روز خوب شد دوباره همون اتفاق افتاده یعنی استارت میخوره ولی روشن نمیشه چند تقه به استپر زدم حالا روشن میشه نمیدونم مشکل کار از کجاست ؟لطفا راهنمایی کنید یعنی تعویض استپر وباطری درست بوده یا نه ؟
من یک پژو پارس معمولی دارم اگر از زمان خاموش شدنش بگذره بد روشن میشه ولی به محض اینکه خاموش میکنم استارت میزنم سریع روشن میشه ، مشکلش خیلی جاها بردم کسی نمیتونه حل کنه ،
من یک پژو پارس معمول...
تفاوت دود خروجی اگزوز در حالت سرد و حالت گرم رو بفرمایید
من یک پژو پارس معمول...
فشار پمپ بنزین کمه
من یک پژو پارس معمول...
دوشک استارت راعوض کن موقع کرم شدن روشن میشه ولی وقتی سرد شددیکه روشن نمیشه
من یک پژو پارس معمول...
واشر سرسیلندر نیم سوزه
من یک پژو پارس معمول...
سلام سنیور دمای آب رو عوض کن چون این قطعه در دمای اولیه برای استارت کار ساسات رو انجام میده
سلام پژو ۴۰۵ دو گانه دارم مدل ۸۹ زیمنس صبح میخوام روشن کنم برق سر شمع نمیاد بست باطری رو جدا میکنم میزارم دوباره روشن میشه لطفا راهنمایی کنین ممنون
سلام خودرو پراید مدل ۸۴ یهو دیگه روشن نشد باتری ساز اومد گفت سیم کشی اتصالی کرده فیوز داخل موتور سوخته بود بعد کوئل سوخته بود و گفت خازن ایسیو هم سوخته خلاصه ایسیو را تعمیر و یه کوئل دست دوم واسم انداخت پمپ بنزینمم نو انداختم الان ماشین با تک استارت روشن نمیشه خصوصا اول صب قبلا اینطور نبود راهنماییم کنید ممنون
سلام یه مینی بوس ایسوزو ۱۵ ماه تحویل گرفتم که ۶ماه داره سرویس میبرمش حدود ۱۰ روز عیدی خوابیده بوده دو روز پیش روشن کردم یکم احساس کردم استارت بد خورد ولی روشن شد حالا بعد دوروز ایتارت زدم بازری خوابیده چرا؟؟
سلام . پراید صفر گرفتم بعضی اوقات باید ۲یا ۳ بار استارت بزنم تا روشن بشه وقتی هم روشن میشه چراغ چک روشن میشه و موتور بد کار میکنه . باید سوییچ بیرون بیارم بعدا تک استارت روشن میشه وایر شمع تعویض شده است . لطفا راهنمایی کنید .
سلام . پراید صفر گرف...
کد سوئیچ
سلام ماشینموپرو روا هست قسمت گاز سوز خاموشه خودش خاموش شده همین قضیه باعث شده ماشین استارت بخوره ولی روشن نمیشه
سلام.ماشین سمند دارم الان چند روز هست وقتی گرم هست استارت ولی روشن نمیشه فقط با بکسل روشن میشه؟؟خواهشن راهنمائیم کنید؟متشکرم
سلام.ماشین سمند دارم...
پمپ بنزین
سلام.ماشین سمند دارم...
چرا جواب درست ننیدین
ماشین من صبح با تک استارت روشن میشه اما وقتی گرم میشه خیلی استارت میخوره لطفا راهنمایی کنید ۲۰۶ هم هست
ماشین من صبح با تک ا...
به نظر من انژکتورها خراب هستن نشتی بنزین دارن
ماشین من صبح با تک ا...
پمپ بنزین شما ایراد داره
سلام ماشینم سمند دوگانه دستی هست از امروز باسوخت گاز روشن میشه بعد می اندازم بنزین حرکت میکنم یعنی با بنزین روشن نمیشه
ماشینصفر گرفتم ۲۰۶ بخدا ۱روزه گرفتم ...اصلا روشن نمیشه چی بگم ۱۰۰ملیون هزینه کردم ۱روزه خراب شد ماشین روشن نمیشه
ماشینصفر گرفتم ۲۰۶ ب...
کامپیوتر شو چک کن
سلام ماشین بنده بعد از چندکیلومترراه رفتن بعدخاموش کردن استارت میخوره ولی روشن نمیشه یا باحول دادن روشن میشه یا باید موتور خنک بشه روشن بشه لطفا راهنمای کنید
سلام ماشین بنده بعد...
پاسخ
سلام ماشینم پراید هست ماشین روشن میکنی فقط دنده عقب که میزاری استارت میخوره علتش چیست
پراید مدل ۸۴ صبحاخیلی بدروشنی میکنه انژکتور رو شستشو دادم فیل زدم شمع وایرعوض کردم فشنگی اب عوض کردم ولی بازم صبح اذیت میکنه مشکلش به نظرتون چیه
موتور ماشینمو شستم الان استارت میخوره ولی روشن نمیشه چیکار کنم
موتور ماشینمو شستم ا...
استارت میخوره ولی روش نمیشه
استارت میخوره ولی رو...
اب رفته سر شمع هاش باز کن تمیزشون کن
سلام ماشین پراید ۱۳۲دارم الان خواستم استارت بزنم برق ماشین کلا قطع شده باتری هم سالمه ۳فیوز پشت باتری هم عوض کردم باز مشکل برطرف نشد لطفا راهنمایی کنید
پراید ماشین استارت میخوره روشن میشع سریع خاموش میشه
ماشین پس مدت طولانی که بخاطر خراب بودن باطرباطر خاموش بود حالا باطری نو گذاشتم ماشین استرا میخورع روشن نمیشه بکسل کردم جواب نداد میشه راهنمایی بکنید
ماشین پس مدت طولانی ...
امکان پریدن کد سوئیچ داره
سلام من وانت پیکان دارم وقتی زیاد گرم میشه یه وی خاموش میشه باید پمپ یکسره کنم تا روشن بشه بعد دوباره خاموش میشه باید تا ماشین سرد بشه بعدت روشن میشه
سلام من وانت پیکان د...
پمپ بنزین خودرو نیم سوز شده
سلام خودرو ال نود دارم بعد اینکه ماشین خاموش کردم مجدداً بعد از دوسه ساعت بگه روشن میشه علتشچی می تونن باشد
سلام پراید دوگانه دارم صبح خاستم روشن کنم استارت میخوره روشن نمیشه چراغ سی ان جی پشت امرهم خاموشه مشکل از کجا میتونه باشه
ماشینم پیکان وقتی موتور ماشینم خوب گرم بشه خاموش کنم استارت میخوره ولی روشن نمیشه تا چنددقیقه.یاباید هل بدیم تاروشن بشه دلیلش چیه
ماشینم پیکان وقتی مو...
سلام.داداش منم آردی دارم الان چند وقته همین مشکل برا منم پیش اومده خواستم ببینم شما مشکلو پیداش کردین.ممنونم اگه بهم بگین
سلام.داداش منم آردی ...
مشکل استارت داری زغال استارت عوض کن درست ماشینت خوب استارت میخوره ولی روشن نمیشه حتی ۳بار استارت بزنی باتریت خالی میشه استارت مشکل داره کل برق ماشین میکشه به جون خودش برق جاهای دیگه کم میاد این مشکل وقتی موتور گرمه میشه
مشکل استارت داری زغا...
بله همینطوره روشن نمیشه
سلام ماشینم پی کی سیم سوکت چراغ جلو آب شده بود وبعدفیوز سوخت تمام چراغهام قطع شدماشین روشن کردم ریپ میزد بعد کارمیکرد الان برق ماشینم ایراد پیدا کرد موقع روشن کردن ماشین چراغها روشن میکنم خاموش میشه موقع حرکت کردن روشن نشد باطری امتحان کردم سالم بوداستارت میخوره ولی روشن نمیشه
سلام،ماشینم ۲۰۶sdمدل۸۷بعضی موقع استارت میخورد ولی روشن نمیشود وبا جابجا کردن بست باتری دوباره روشن میشود
من برقکارم یحول هوش هجده سال خدمات برق خوذچدرپ انجام میدم با دستگاه های بروز دنیا
من برقکارم یحول هوش ...
من برقکارم من برقکارم ..همش درحد حرف یه مشکل کوچیکو حل کن ن راست میگی
من برقکارم یحول هوش ...
سلام وانت زامیاد دوگانه دارم داشتم باهاش میرفتم که یهویی خاموش شد رو بنزین ولی با گاز کار میکنه شما میگید مشگل چیست؟
سلام وانت زامیاد دوگ...
پمپ بنزینت سوخته
پارس دوگانه مدل ۹۰ دارم زمانیکه امپر میره بالا و فن در حال کارکردنه خاموش میکنم دوباره انارن میزنم چراغهای پش امپر روشن میشه ولی صدای پمپ بنزین نمیاد اسنار نمخوره بعد از چند دقیقه روشن میشه
سلام.خودروی من سمنده معمولیه مدتیه مشکلی پیدا کرده که بیش از ۳ساعت که میمونه روشن نمیشه.البته گاهی وقتها اینطوری میشه که هوای سرد و گرم هم فرق نداره و با تک هل دادن روشن میشه.هیچکس سر درنیاورده میشه مشکلم حل کنید.سپاسگذارم
ماشین من ۲۰۷ مدلش ۹۰ وقتی زیاد روشن باشه با کولر خاموش که میکنم بلافاصله روشن نیشه یا باید ۵ دقیقه صبر کنم یا بست باطریو در بیایرم دوباره بذارم ممنون میشم اگه دلیلشو بهم بگید
سلام،خوروی‌پراید۱۳۱،مدل۹۰،زمانیکه،ماشین کار می مند،بعداز یک‌ودوساعت،خاموش می کنید،مجدا،می خواهید روشن منید،چراغ پشت امپر روشن میشود ولی‌استارت نمیخوردو بعضی وقتها،قسمتهای دوتا‌درب جلو،صدای تیک تیک میاد.
سلام،خوروی‌پراید۱۳۱،...
بنظر من امکان ضعف در رسیدن برق به استارت است.واگر یک رله سر راه استارت نصب کنید شاید مفید باشد
نیسان دارم روشن نمیشه
ماشین سمند یکی روشن نمیشد استارت میخورد هر کاری کردیم روشن نشد.تا اینکه سیوچ اصلش را اورد روشن شد.سیوچ زاپاس یا خورده بود زمین یا اب رفته بود توش چون سیوچ سمند کد داره.
ماشین من استارت میخوره ولی روشن نمیشه در ی صورت روشن میشه ک پدال گاز رو بگیری و اگ رهاش کنی خاموش میشه مشکلش چیه
ماشین من استارت میخو...
ببین اگه دریچه دوده داشته باشه یا استور یا همون موتور پله ای دوده همراه با روغن داشته باشه نوک استور گیر می‌کنه در برخی موارد میسوزه یه سوییس کلی دریچه باید بشه به د استور رو دو انگشته محکم نوکش با تهش رو میگیریم تا حرکت ببینید در موقع باز و بستن باید استور باز و بسته بشه در غیر حرکت باید تعویض استپر بشه
ماشین من استارت میخو...
استپرت خرابه
سلام ماشینم ازرا ۲۰۰۷ماشین روشن همین که خاموش میکنی بعد یک ساعت ۳تا استارت میخوره بعد ۶ساعت تک استارت روشن صبح با تک استارت روشن همه جا بردم میگن فرار بنزین داره پمپ بنزینم کامل عوض کردم سوزنارم شستم نشده
سلام ماشینم ازرا ۲۰۰...
سلام سوزناش نشت داره باید عوض شه
سلام، ماشین من سمند ای اف سون هست،پمپ بنزین رو عوض کردم،رله پمپ بنزین رو عوض کردم، سیم کشی پمپ بنزین رو عوض کردم،انژکتور رو شستم، شمع و وایر و کوئل رو چک کردن سالم هست، با این حال بعد از حدود ۱۰ یا ۱۲ ساعت ماشین به شدت بد روشن میشه و باید کلی استارت بزنم. لطفا راهنماییم کنید خیلی کلافم کرده
سلام، ماشین من سمند ...
شما باید نگاه کنید جرقه زنی خوبه اگه یک و چهار کار کرد دوسه وبرعکس کویل ایراد ندارد چشم رو گیربکس تون باید تعویض بشه
سلام، ماشین من سمند ...
واشر ترسونده یا فشنگی فنت خرابه
سلام، ماشین من ام وی ام ۵۳۰ هست هرزگزد تسمه تایم مشکل داشت تعویض کردم الان ماشین روشن نمیشه، تسمه تایم هم تایم هست اگه کسی میتونه کمک کنه چون خود مکانیک هم نمیتونه روشن کنه
سلام، ماشین من ام وی...
داداش سنسورسرمیلنگ روچک کن
سلام ماشیم من ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۳ هستش سوئیچ رو میچرخونم که استارت بزنم آمپر بنزین ی لحظه بالا میاد بعد سریع به حالت صفر برمیگرده که در این حالت استارت میخورد اما روشن نمیشود .... آمپر بنزین بالا بودنی سریع استارت میزنم روشن میشود للت چیست که آمپر بنزین بلافاصله به حالت صفر برمیگرده و ماشین روشن نمیشود؟ممنون
سلام ماشیم من ۲۰۶ تی...
احتمال مغزی سویچ و یا پیکربندی بی اس آی
سلام من ماشینم پراید مدل۷۷ باسرعت ۴۰داشتم میرفتم که یهو خاموش شد بدون هیچ ریپ زدنی .دیگه روشن نشد.تسمه استارت همه چیش سالمه وقتی حلش میدم میزارم رو ۲که روشن بشه انگا ر یکی با میزاره رو ترمز.ممنون میشم اگه راهنمایم کنید.مرسی
سلام سمند efvبه زحمت روشن می شود با گاز کار می کنه ولی با بنزین روشن هم نمی شو مشکلش چیست
ماشینم پژو ۴۰۵ صبح ها زیاد استارت میخوره تاروشن میشه بعد دو یا سه ثانیه۳ کار میکنه بعد خوب میشه واشر سر سیلند هم ده روز پیش عوَض کردم بازم خوب نشدآب هم کم نمیکنه
ماشینم پژو ۴۰۵ صبح ه...
سوزن های انژکتور نشتی داره و وقتی ماشین خاموشه بنزین نشت میکنه و سرشمع خیس میشه باید سوزن ها رو چک کنی و در نهایت سوزن معیوب تعویض بشه
سلام ماشینم پرایده مدل ۸۵ خاموش شد استارت میخوره ولی روشن نمیشه مشکل از کجاشه برقم پشت امپر میاد ولی استارت که میزنم صدایه استارت جیر تیز میکشه
سلام ماشین من پراید الان ۴روزی میشه بعضی اوقات روشن نمیشه برق هم پشت امپر میاد ولی صدای پمپ نمیاد یکسال هست که پمپ براش گذاشتم ممنون
من یک ماشین فلوکس واگن ایگوانا خریدم خارج از ایران مدل ۲۰۱۲ روز اول در اتوبان خاموش کرد به رخت روشن کردم و بردم گفتند پمپ بنزین نیم سوز شده عوض کردم سی کیلومتر نرمال شد بعد همان ارور داد و گاز نمی‌خورد بعد کلا در سرعت پایین اینکار وایرهایش را کشیده ای کار میکرد بردم مکانیک گفت رنجبر تایمر شل شده و باید عوض بشه عوض کرد اما الان خود مکانیک هم نمیتونه روشنش کنه استارت میخورد ولی اصلا روشن نمیشه مانده در مکانیکی لطفاً اگر کسی فنی هست منو راهنمایی کند چون خارج از ایرانم زبان اینها انگلیسی نیست سخت شده برام این موضوع نیاز به کمک هم زبانانم دارم لطفاً کمکم کنید
من یک ماشین فلوکس وا...
سلام ماشین من پراید مدل ۹۰ هست باگاز خوب کار میکنه ولی موقعی که بابنزین میخوام روشن کنم اصلا روشن نمیشه .بنزین راهم خالی وعوض کردم صافی راهم عوضش کردم ازپمپ بنزین هم بنزین میاد ولی روشن نمیشه اگه هم بشه درست کار نمیکنه وخاموش،میشه .متشکرم از راهنماییتون
سلام خسته نباشید.ماشین من ۲۰۶ وقتی بنزین زدم و حرکت کردم دیدم ماشین قدرت حرکت نداره پام تا اخر روی پدال گاز بود اما ماشین شتاب نمی گرفت مجبور شدم سربالایی باشیب خیلی کم رو با دنده سه برم اما سر پایینی رو میشد با دنده ۵برم اما باز پام تا اخر روی پدال بود اما ماشین یکم شتاب میگرفت باز حالت ایستادن به خودرو دست میداد.نزدیک مقصد سربالایی شیب تند رو با سرعت ی فرقون کشید بالا به زنمت بعدشم که خاموش کردم ی بار روشن کردم روشن شد اما بعد ۱۵ثانیه خاموش شد.دیگه هم روشن نمیشه .استارت میخوره اما روشن نمیشه.صافی زیر باک رو در اوردم خیلی کثیف بود بدون صافی بهش استارت میزنم بنزین زمین نمیریزه.مشکل از کجاس .ممنون میشم
سلام خسته نباشید.ما...
سلام پمپ بنزین ایراد دارد
سلام ماشینم پژو ۴۰۵هست سرسلندر تعویض کردم ما شین با استارت روشن نمیشه ولی با حل دادن روشن میشه مشکل از چی هست؟؟
سلام ماشینم پژو ۴۰۵ه...
سلام منم یه سمند دارم که الان دقیقا همین مشکل برام پیش اومده ... ماشین بعضی وقتا استارت که میزنم اولش که میخواد روشن شه فوری خاموش میشه ، بعد هرچقد استارت بزنی روشن نمیشه تا اینکه هل بدیش و با هل روشن میشه لطفا راهنماییم کنین
ماشینم پراید هستش صبح روشن شد بعده ۱۰ ثانیه خاموش شد وتا حالا روشن نمیشه
ماشینم پراید هستش صب...
حتما استپر خرابه برای منم اینجوری شد استپر عوض کردم درست شد
سلام ماشین آریسان صبح خواستم روشن کنم استارت میخوره روشن نمیشه برق هم داره.باتری دیگه هم اوردم روشن نمیشه
مهندس جان من یه پراید صبا دارم که در هوای سردبا بنزین خیلی دیر روشن میشه اما با گاز زود روشن میشه ودر سربالایی با گاز کشش نداره اما با بنزین خوبه
سلام ماشین من پرایدهسش توحرکت خاموش شده روشن نمیشه تنظیم موتور بردم نتونسته روشنش کنه مشکل از چیه
سلام ماشین من پرایده...
سلام سیم کشی ماشین از قسمتی اتصال کرده باید آن راپیدا کرد
سلام ماشين من ليفان ايكس۶۰برق ميادبنزينم داره روشن نميشه بدجايي گيركردم كمك كنيد لطفا
سلام ماشين من ليفان ...
برق سوزن بنزین ت میاد
سلام خسته نباشید اقا ماشین من ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۸۴ هست ماشینو خاموشی کردم برا چند ثانیه وقتی اومدم روشن کنم سوییچو ی پله چرخوندم چراغ پشت امپرم روشن شد در صورتی که اصلا من کلید چراغو روشن نکرده بودم بعدش برف پاک کنم خودکار میزد اومدم استارت بزنم دیدم استارت میخوره ولی روشن نمیشه پمپ بنزینمم سالمه چک کردم بعد ماشینو حول دادم با دنده روشن کنم بازم نشد چی کار کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید
سلام ماشین رانا صبح ها چراغ انژکتورش روشن نمیشه و پمپ بنزین عمل نمیکنه بعد چند بار استارت زدن و قفل ماشینو باز و بسته کردن روشن میشه
سلام ماشین رانا صبح ...
آب از دزد گیرته
بعد کارواش چراغ ایمولایزر روشنه شده و ماشین روشن نمیشه . را حلی ندارید
سلام ووقتتون بخیر.من ماشینم پرایدکاربرات هست درجاداشت روی گازکارمیکرد وحالا خاموش شده دیگه هرچی استارت میزنم چه باگاز چه بابنزین روشن نمیشود.ممنون میشم راهنماییم کنید.یکجاگیرکردم که دسارسی به هیچ جاندارم.ممنون.
سلام خسته نباشید مهندس من یه مشکلی دارم برای ماشین که هرجا بردم ردیف نشد یه سمند ای اف سون دارم صبح ها روشن نمیشه استارت میخوره و بعد از بکسل زیاد روشن می شود دیگه تا فردا صبح خوبه
خودر تیبا وقتی که موتورگرم است هرچه استارت می خورد روشن نمی شود ولی موتر که سرد است سریع روشن می شودعلت چیست
سلام پراید ۹۰دوگانه دستی ...چند روزی میشه که فقط با گاز کار می‌کنه..پمپ بنزین سالمه...لطفاً راهنمایی کنید .
با سلام من ماشین پراید صبا دارم دیشب وقتی ماشین رو خاموش کردم و وقتی میخاستم دوباره روشن کنم دیگه بنزین نیورد و ماشین استارت میخوره اما روشن نمیشه
با سلام من ماشین پرا...
پمپ بنزین رو چک کن
با سلام من ماشین پرا...
سلام احتمالا مشکل از پمپ بنزین باشه
با سلام ماشین من مگان ۲۰۰۰ ماشین استارت میخوره مشکل برقی هم نداره اما روشن نمیشه
سلام،۲۰۶ تیپ ۵،صبح وقتی ماشین سرد است،با استارت اول روشن نمیشود،ولی در استارت دوم سریع روشن میشود،چه مشکلی دارد ؟
سلام،۲۰۶ تیپ ۵،صبح و...
فشار پمپ بنزین و وضعیت شمع های ماشین تو چک کن
با سلام من پراید۱۳۱ ۹۲دارم که وقتی موتور سرد هست ۴ثانیه طول میکشد تا ماشین روشن شود و وقتی که دوباره خاموشش میکنم دوباره روشن کنم با تک استارت روشن میشود تمام قطعه های از سنسورها سوزن انژکتور پمپ بنزینی استارت دینام باطری سوپاپ ها کاسه نمد سوپاپ کامپیوتر دریچه گاز کامل لوله های هوا کش کامل تعویض کردم شمع و وایرلس شمع کنیستر برقی همه را تعویض کردم اما نتیجه ای نگرفتم نزدیکدو میلیون پانصد خرج کردم لطفاً راهنمایی کنید.باتشکر
با سلام من پراید۱۳۱ ...
این حالت از فشنگی آب هم میشه اونو یه چک کن
سلام خسته نباشیدماشین من ۱۴۱ پراید تسمه دینام پاره کرده بودتو هر چقدر استارت زدم روشن نشد حالا تسمه رو تعویض کردم باز روشن نمیشه لطفا راهنمایم کنید
سلام خسته نباشیدماشی...
علت بودن برق واستارت نمیزند
سلام من ۲۰۶ دارم وقتی سوییچ رو باز میکنم بنزین بالا نمیکشه که روشن بشه استارت میخوره ولی روشن نمیشه بنظرتون مال چیه
سلام من ۲۰۶ دارم وقت...
مربوط به قسمت سوخت ماشینه که احتمالا پمپ آن ایراد پیدا کرده
سلام من ۲۰۶ دارم وقت...
پمپ بنزينت مشكل داره
سلام ماشین ۴۰۵ من بعد از استارت خاموش میشود البته بدون گاز دادن ولی بعد از استارت با ی تک گاز دیگر خاموش نمیشود
سلام ماشین من پارس ۹۲ هستش برا روشن شدن باید گازبدم و به محض اینکه پامو از رو گاز بلند کنم خاموش میشه حتی حبن حرکت
سلام ماشین من پارس ۹...
سلام استوپرموتوربرسی کن
سلام ماشین من پارس ۹...
سلام اگه هنگام هرکت هم این مشکل رو داره فیش استپ موتور رو یه بار(البته آرام و با احتیاط که یه موقع در نیاد فنرش نتونی جا بندازی)رو کمی بکش بیرون و دوباره جا بنداز تا خطاش پاک شه (در حین اینکه ماشین روشنه البته این کارو انجام بده)بعد کنتاکت باطری رو در بیار تا ۵ دقیقه صبر کن و دوباره وصل کن) اگه دیدی درست نشد دوباره فیش استپ موتور رو در بیار و جا بنداز انشالا که با این کار مشکلت حل میشه
سلام ماشینم سمند اس ای مدل ۹۱ هست چند مدتیه ماشین چند ساعتی که خاموش هست بعد برای روشن شدن با استارت اول روشن نمیشه اما با تک استارت دوم سریع روشن میشه دلیل چیه؟؟؟
سلام سوپاپ ماشینو ابندی کردم الان ماشین روشن نمیشه ماشین اردی
سلام ماشین من سمند معمولی دیر روشن میشه ، سه تا استارت میزنم تا روشن بشه میشه راهنمایی کنید
سلام ماشین من سمند م...
سلام پمپ بنزین ضعیف شده .راه حل موقت سویچ را بچرخان وپمپ کار میکنه تا ۳ بار بعد روشن کن .راه اصلی تعویض پمپ
سلام ماشین من پژو۴۰۵هستش مدل ۸۳صبحها با تک استارت روشن میشه ولی بعد از ظهر به هیچ شرایطی مستقیم نیست و روشن نمیشه کسی دلیل این مشکل رو میدونه؟
سلام ماشین من پژو۴۰۵...
معلومات درباره موتر ۲۰۱۸
سلام من دیشب ماشینم رو خاموش کرد اما صبح دیر برق ندار باطری هم تست کردم
خودرو بنده ۴۰۵ مدل ۹۳ هست،وقتایی که موتور سرده یا وقتایی که موتور خیلی داغه با استارت اول روشن نمیشه حتی استارت پشت سره هم که میزنم روشن نمیشه ولی وقتی ۲۰ ثانیه منتظر میمونم و استارت میزنم روشن میشه کسی میدونه علتش چیه
خودرو بنده ۴۰۵ مدل ۹...
دلکو مشکل داره
خودرو بنده ۴۰۵ مدل ۹...
چون شما فرصت نمی دید پمپ بنزین عمل کند ابتدا همیشه باید سویچ را باز کنی بعد چند ثانیه صبر کنی تا بنزین به فشار مناسب پشت سوزن برسد سپس استارت بزن
ماشین من وقتی سرد هست با چند تا استارت روشن میشه وقتی ماشین داغ هست با تکی روشن میشه به نظرتون مال چی میتونه باشه
ماشین من وقتی سرد هس...
س سوپاپ فشار بنزین
ماشین من وقتی سرد هس...
خخخ
ماشین من وقتی سرد هس...
نفهمی بهتره
سلام ماشین من استارت می خوره ولی برق پشت داشتبورد روشن نمیشه
سلام ماشین من مدل ۹۲است ۷۰تا کارکرده امادرسرازیری ذو دایی میکنه فقط درسرازیری دور میکند
سلام،ی سوال داشتم ماتور من استارت میخوره ولی روشن نمیشه ولی من دکمه باک یدک زدم روشن شد ولی بعد چند متر راه رفتن خاموش شد ب نظرتون دلیلش چی میتونه باشه ؟؟
سلام،ی سوال داشتم ما...
سلام فکر کنم مشکل از کنیستر باک باشد که مسدود یا معیوب شده است
مشاهده کامنت های بیشتر
امین تارخ,بیوگرافی امین تارخ,عکس امین تارخ بیوگرافی امین تارخ و علت درگذشت او (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۳۳۲/۵/۲۰

محل تولد: تهران

تاریخ درگذشت: ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

تحصیلات: مدرس رشته بازیگری 

همسر: منصوره شادمنش

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
پوریای ولی,زندگینامه پوریای ولی,بیوگرافی پوریای ولی زندگینامه پوریای ولی اسطوره جوانمردی و از نامدارترین پهلوانان ایران

تاریخ تولد: ۶۵۳ هجری قمری

محل تولد: گرگانج خوارزم

محل زندگی: خوارزم

شهرت: پوریای ولی

درگذشت: ۷۲۲ هجری قمری

آرامگاه: خوی

ادامه
امو بند,بیوگرافی امو بند,عکس های امو بند بیوگرافی و تصاویر اعضای امو بند + دانستنی های جالب درباره این گروه

حرفه: نوازندگی و خوانندگی

تاریخ شروع فعالیت: سال ۱۳۹۱ تا کنون

سبک موسیقی: پاپ

نخستین آلبوم: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ به نام آرام

نخستین کنسرت: ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ در هتل نارنجستان شهر نور

ادامه
تهماسب اول,شاه تهماسب اول,زندگینامه شاه تهماسب اول زندگینامه شاه تهماسب اول، دومین پادشاه صفوی

تاریخ تولد: ۳ اسفند ۸۹۲

محل تولد: شه آباد، اصفهان

سلطنت: ۹۳۰ تا ۹۸۴

جانشین: اسماعیل دوم

درگذشت: ۲۴ اردیبهشت ۹۵۵ خورشیدی

آرامگاه: مشهد، حرم امام رضا

ادامه
حضرت شعیب,زندگی نامه حضرت شعیب,خصوصیات حضرت شعیب زندگینامه حضرت شعیب در قران و روایات

سن: ۲۴۲

محل زندگی: مدین، ایکه

نام قوم: قوم مدین، قوم ایکه

آرامگاه: مکه؛ یمن؛ فلسطین؛‌ تستر

تکرار نام در قرآن: ۱۱

ادامه
مایکل دل,بیوگرافی مایکل دل,زندگینامه مایکل دل زندگینامه مایکل دل بنیانگذار شرکت رایانه ای دل

تاریخ تولد: ۲۳ فوریه ۱۹۶۵

محل تولد: هیوستون، تگزاس، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی

تحصیلات: مدرک دانشگاهی ندارد

حرفه: مؤسس، رئیس و مدیر عامل شرکت دل

ادامه
ابن رشد,زندگینامه ابن رشد,ابن رشد کیست زندگینامه ابن رشد همه‌چیزدان و فیلسوف نامدار

تاریخ تولد: سال ۵۲۰ قمری

محل تولد: قرطبه اندلس

شهرت: حفید

تالیفات: تفسیر مابعدالطبیعة؛ تلخیص الکون و الفساد؛ تلخیص کتاب الشعر؛ تلخیص کتاب العبارة و...

وفات: ۹ صفر ۵۹۵

ادامه
لادن مستوفی,بیوگرافی لادن مستوفی,عکس های لادن مستوفی بیوگرافی و عکس های لادن مستوفی و همسرش

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۵۱

محل تولد: تن کابن، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۳

همسر: شهرام اسدی

ادامه
عارف غلامی,بیوگرافی عارف غلامی,عکس عارف غلامی بیوگرافی عارف غلامی فوتبالیست (+عکس)

تاریخ تولد: ۳۰ فروردین ۱۳۷۶

محل تولد: گرگان

حرفه: فوتبالیست

پست: مدافع میانی

تیم کنونی: استقلال تهران

قد: ۱۸۳ سانتی متر

ادامه
ویژه سرپوش