سه شنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۲
۱۶:۲۶ - ۰۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۲۰۷۳۸
دنیای خودرو

نسل جدید سری ۷ ب‌ام‌و (BMW 7 Series) و شاسی‌بلند لوکس بنز (Benz) معرفی شدند + تصاویر

جدیدترین اخبار دنیای خودرو,نسل جدید سری ۷ ب‌ام‌و
از نسل جدید سری ۷ ب ام و و شاسی بلند لوکس الکتریکی بنز، نخستین مدل کاملا الکتریکی لکسوس رونمایی شد و رنو برای تولید سریعتر مدل های جدید الکتریکی راه حلی ارائه کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از بی بی سی، ب ام و نسل جدید لوکس ترین مدل خود، سری ۷ را رونمایی کرد. سری ۷ جدید به گفته کارخانه پیشرفته ترین ماشینی است که ب ام و تولید کرده و یک مدل کاملاً الکتریکی از آن هم تولید می شود.

برخلاف بنز که مدل های لوکس الکتریکی و بنزینی اش را از هم جدا کرده، ب ام و یک بدنه برای هر دو مدل طراحی کرده است. ب ام و با این کار هزینه ساخت را کاهش داده تا سود بیشتری از فروش این مدل کسب کند.

مدل الکتریکی که با نام i7 فروخته می شود دو موتور با مجموع قدرت ۵۴۴ اسب بخار دارد و می تواند با هر بار شارژ تا ۶۲۵ کیلومتر حرکت کند. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت زیر پنج ثانیه و حداکثر سرعت ماشین ۲۴۰ کیلومتر در ساعت است. قیمت پایه i7 در آلمان ۱۳۸ هزار یورو (حدود ۱۵۰ هزار دلار) است.

جدیدترین اخبار دنیای خودرو,نسل جدید سری ۷ ب‌ام‌و

جلوپنجره بزرگ و چراغ های دو تکه در جلو مهم ترین تغییر ظاهری نسبت به نسل پیشین سری ۷ است. ابعاد ماشین کمی نسبت به قبل بزرگ تر شده و خطوطی که ماشین را شکل داده ساده تر شده است.

اتاق ماشین با چوب و کریستال تزیین شده و بر راحتی سرنشینان عقب تاکید زيادي شده است. علاوه بر یک نمایشگر ۳۸ اینچی که روی سقف نصب می شود، می توان برای صندلی های عقب زیرپایی سفارش داد. دو نمایشگر لمسی کوچک هم روی دستگیره های در عقب گذاشته شده که با آن میتوان بخش هایی از ماشین را کنترل کرد.

فن آوری خودران ماشین به راننده اجازه می دهد تا حداکثر سرعت ۱۳۰ کیلومتر در ساعت در بزرگراه ها دست هایش را از روی فرمان بردارد. ماشین در این حالت با کمک راه یاب ماهواره ای میتواند بدون نیاز به دخالت راننده سبقت بگیرد یا از بزرگراه خارج شود. راننده در این حالت همچنان باید حواسش به جاده باشد.

ب ام و می گوید منتظر مجوزهای قانونی برای ارائه قابلیت فن آوری خودران تا سطح سه در سری ۷ است. در این سطح راننده میتواند در مسیرهایی محدود پس از سپردن رانندگی به ماشین، نگاهش را از جاده بردارد. کارخانه آلمانی می گوید که سطح ۳ خودران تا دو سال دیگر به ماشین اضافه خواهد شد.

ب ام و انتظار دارد که مدل الکتریکی سری ۷ در اروپا طرفدار زيادي داشته باشد و مشتریان آمریکایی بیشتر مدل بنزینی و هیبرید بخرند. موتورهای بنزینی شش و هشت سیلندر است. قوی ترین مدل ۵۳۶ اسب بخار قدرت دارد و قیمتش کمی ارزان تر از مدل الکتریکی است.

شاسی‌بلند الکتریکی بنز

جدیدترین اخبار دنیای خودرو,نسل جدید سری ۷ ب‌ام‌وشاسی‌بلند EQS یکی از ۹ مدل الکتریکی است که بنز تا پایان سال جاری میلادی به خریداران ارائه خواهد کرد

بنز لوکس ترین شاسی بلند الکتریکی خود به نام EQS را رونمایی کرد. این ماشین که از پاییز امسال به بازار عرضه می شود، با شاسی بلند الکتریکی ب ام و iX و تسلا مدل X رقابت می کند.

شاسی بلند EQS از نظر فنی و ظاهری به سدان EQS بنز شباهت زيادي دارد. ارتفاع مدل شاسی بلند حدود بیست سانتی متر از مدل سدان بیشتر است و میتوان برایش ردیف سوم صندلی سفارش داد. به مدل شاسی بلند امکانی اضافه شده که کنترل ماشین را در جاده های ناهموار آسان تر می کند.

مرسدس- بنز می گوید EQS شاسی بلند با هر بار شارژ میتواند تا ۶۶۰ کیلومتر حرکت کند. برای راحت تر شدن رانندگی در خیابان های باریک با چرخاندن فرمان جهت چرخ های عقب هم تغییر می کند. برای داشبورد هم میتوان یک نمایشگر ۵۶ اینچی سفارش داد.

جدیدترین اخبار دنیای خودرو,نسل جدید سری ۷ ب‌ام‌و
جدیدترین اخبار دنیای خودرو,نسل جدید سری ۷ ب‌ام‌و

بنز پیش بینی می کند که شاسی بلند EQS از مدل سدان در آمریکای شمالی محبوب تر شود. قرار است این ماشین در کارخانه ای در ایالت آلاباما تولید شود و از آن جا به کشورهای دیگر صادر خواهد شد.

شاسی بلند EQS را میتوان با یک یا دو موتور الکتریکی سفارش داد. قوی ترین مدل ۵۳۶ اسب بخار نیرو دارد و به گفته کارخانه میتوان باتری هایش را تا ۸۰ درصد در نیم ساعت شارژ کرد.

جدیدترین اخبار دنیای خودرو,نسل جدید سری ۷ ب‌ام‌وشاسی‌بلند EQS در کارخانه جدید بنز در آمریکا تولید می‌شود

شاسی بلند EQS یکی از ۹ مدل الکتریکی است که بنز تا پایان سال جاری میلادی به خریداران ارائه خواهد کرد. این شرکت می گوید از فروش محصولات الکتریکی اش راضی است. بنز در سه ماه اول سال ۲۰۲۲ نزدیک به ۲۲ هزار دستگاه ماشین الکتریکی فروخته که سه برابر مدت مشابه در سال گذشته است. اما سهم ماشین های الکتریکی از کل فروش بنز هنوز بسیار کم است. در سال ۲۰۲۱، ماشین های الکتریکی تنها ۲/۳ درصد از کل فروش بنز را شامل شدند.

لکسوس الکتریکی

جدیدترین اخبار دنیای خودرو,نسل جدید سری ۷ ب‌ام‌وRZ در برنامه الکتریکی شدن محصولات لکسوس نقش مهمی دارد

لکسوس اولین مدل کاملا الکتریکی خود را از پاییز امسال به بازار عرضه می کند. خودروساز ژاپنی هفته گذشته این ماشین را که نامش RZ 450e است، در برنامه ای رونمایی کرد که زنده در اینترنت پخش شد.

لکسوس RZ از نظر فنی به شاسی بلند الکتریکی تویوتا به نام bZ4X شبیه است، اما قدرت و شتاب بیشتری دارد. دو موتور الکتریکی ماشین در مجموع ۳۱۳ اسب بخار نیرو تولید می کنند. شتاب صفر تا ۱۰۰ ماشین زیر شش ثانیه و حداکثر سرعتش ۱۶۰ کیلومتر در ساعت است. لکسوس می گوید RZ با هر بار شارژ بیش از ۴۰۰ کیلومتر حرکت می کند.

جدیدترین اخبار دنیای خودرو,نسل جدید سری ۷ ب‌ام‌و

اتاق ماشین براساس الگوی تازه ای طراحی شده که قرار است در مدل های د یگر لکسوس هم تکرار شود. طراحان لکسوس می گویند برای طراحی اتاق از سوارکاران ماهر الهام گرفته اند که با کوچکترین حرکت افسار، اسب را کنترل می کنند. لکسوس این فلسفه طراحی را" تازونا" نامیده که در ژاپنی به معنی افسار اسب است.

لکسوس در واکنش به انتقاد ها از نمایشگر نسل کنونی ماشین هایش، سیستم کاملا جدیدی طراحی کرده که در آن بخش های مختلف خودرو با یک نمایشگر ۱۴ اینچی لمسی کنترل می شود. از جمله امکانات دیگر، فرمانی به شکل سکان هواپیما است که به گفته کارخانه کنترل ماشین را راحت تر می کند.

جدیدترین اخبار دنیای خودرو,نسل جدید سری ۷ ب‌ام‌ودو موتور الکتریکی ماشین در مجموع ۳۱۳ اسب بخار نیرو تولید می‌کنند

RZ در برنامه لکسوس برای الکتریکی شدن نقش مهمی بازي می کند. خودروساز لوکس گروه تویوتا می خواهد تا سال ۲۰۳۰ همه محصولاتش در آمریکا، اروپا و چین الکتریکی باشد. این شرکت تاکنون تنها یک مدل بنزینی خود را به باتری مجهز کرده که فروشش در سال گذشته به شش هزار دستگاه نرسید.

لکسوس با اولین مدل کاملا الکتریکی می خواهد نقش جدی تری در بازار ماشین های الکتریکی داشته باشد. این کارخانه پیش بینی می کند که در سال اول حداقل ۳۳ هزار دستگاه RZ بفروشد.

شرکت جدید رنو

جدیدترین اخبار دنیای خودرو,نسل جدید سری ۷ ب‌ام‌ورنو می‌خواهد به بازیگری مهم در بازار ماشین‌های الکتریکی تبدیل شود

رنو می گوید در حال بررسی طرحی است که با اجرای آن زیرمجموعه ماشین های الکتریکی اش از کارخانه جدا می شود و سهامش به عنوان شرکتی مستقل در بورس فروخته خواهد شد.

با افزایش فروش ماشین های الکتریکی، اکثر خودروسازان قدیمی طرح هایی مشابه را در نظر دارند. استدلال آنها این است که ساختار مدیریتی خودروسازان قدیمی برای رقابت در بازار ماشین های الکتریکی مناسب نیست. همچنین با از رونق افتادن ماشین های بنزینی، خودروسازان قدیمی زیان ده خواهند شد و با جدا کردن این دو بخش بهتر میتوانند این ضرر را مدیریت کنند.

رنو در رقابت با فولکس واگن، تسلا و خودروسازان چینی سخت در تلاش است تا بتواند با عرضه بیشتر ماشین های الکتریکی، به بازیگری اصلی در بازار تبدیل شود. برای این کار رنو به سرمایه زيادي نیاز دارد و امیدوار است بتواند بخشی از این سرمایه را با فروش سهام زیرمجموعه الکتریکی کارخانه به دست آورد.

رنو می گوید در صورتی که این طرح تصویب شود، سهام بخش الکتریکی کارخانه در نیمه دوم سال ۲۰۲۳ در بازار بورس عرضه خواهد شد.

  • 19
  • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۸
غیر قابل انتشار: ۱۰
جدیدترین
قدیمی ترین
خلایق هرچه لایق لیاقت مسولان جمهوری اسلامی هم پراید
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
ویژه سرپوش