جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
۱۲:۳۱ - ۳۰ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۲۹۴۵
دنیای خودرو

این هفته در جهان خودرو | از محصول جدید منصوری تا اطلاعات تازه از شاسی‌بلند الکتریکی کوچک فورد

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوری
منصوری، خودروساز آلمانی که مالک آن یک ایرانی تبار است از محصول تازه خود رونمایی کرد. این ماشین نمونه ای تقویت شده از یک بنتلی کنتینانتال روباز است و فقط یک دستگاه از آن ساخته شده است. منصوری برای رنگ آمیزی ماشین از روشی نامتعارف استفاده کرده است. در ماشین های دو رنگ معمولاً رنگ کاپوت و سقف متفاوت است، اما منصوری برای هر سمت بنتلی خود رنگی متفاوت انتخاب کرده، به طوری که ماشین از یک سمت سیاه و از سمت دیگر زرد دیده می شود. به بدنه ماشین قطعاتی ساخت کارخانه منصوری اضافه شده تا ماشین اسپرت تر شود. اتاق ماشین هم شبیه به بدنه است و تودوزی هر سمت هم رنگ بدنه همان سمت است.

مدل جدید منصوری، خودروساز ایرانی- آلمانی، نسل جدید لوکس ترین مدل هیوندای، برنامه تازه فورد برای افزایش فروش در اروپا و استفاده از فضای مجازی برای طراحی مدل های جدید هوندا.

بنتلی منصوری

منصوری، خودروساز آلمانی که مالک آن یک ایرانی تبار است از محصول تازه خود رونمایی کرد. این ماشین نمونه ای تقویت شده از یک بنتلی کنتینانتال روباز است و فقط یک دستگاه از آن ساخته شده است.

منصوری برای رنگ آمیزی ماشین از روشی نامتعارف استفاده کرده است. در ماشین های دو رنگ معمولاً رنگ کاپوت و سقف متفاوت است، ولی منصوری برای هر سمت بنتلی خود رنگی متفاوت انتخاب کرده، به طوریکه ماشین از یک سمت سیاه و از سمت دیگر زرد دیده می شود.

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوری
جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوری

به بدنه ماشین قطعاتی ساخت کارخانه منصوری اضافه شده تا ماشین اسپرت تر شود. اتاق ماشین هم شبیه به بدنه است و تودوزی هر سمت هم رنگ بدنه همان سمت است.

منصوری موتور ماشین را هم تقویت کرده است. قدرت موتور به ۷۵۰ اسب بخار افزایش یافته و حداکثر سرعت ماشین ۳۳۲ کیلومتر در ساعت است. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت بنتلی منصوری ۳/۳ ثانیه است.

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوری

شرکت منصوری را یک مهاجر ایرانی تبار به نام کوروش منصوری در سال ۱۹۸۹ میلادی تأسیس کرد. این شرکت محصولات خودروسازان لوکس را با تقویت موتور و تغییر در طراحی برای مشتریان ویژه سفارشی تر می کند.

منصوری قیمتی برای ماشین اعلام نکرده است. قیمت پایه گران ترین بنتلی کنتینانتال حدود ۲۸۰ هزار دلار است. پیش بینی می شود با تغییراتی که منصوری در ماشین داده و تک بودن ماشین قیمت این ماشین چند برابر بیشتر باشد.

لوکس‌ترین مدل هیوندای

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوری

هیوندای سال آینده نسل جدیدی از لوکس ترین مدل خود، گراندیور (Grandeur) را به بازار عرضه خواهد کرد. نسل هفتم این ماشین که در بازارهای خارج از کره جنوبی با نام آزرا فروخته می شود نسبت به قبل تغییرات زيادي کرده است.

هیوندای در سال ۱۹۸۶ با هدف رقابت با ماشین لوکس پرطرفداری که رقیبش دوو می ساخت نسل اول گراندیور را تولید کرد. نسل اول ماشین با همکاري میتسوبیشی تولید شد و به سرعت در بین مدیران کره ای محبوب شد.

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوریدر طراحی هیوندای گراندیور از نسل اول این ماشین الهام گرفته شده است

هیوندای در سال های بعد گراندیور را بعنوان یک سدان لوکس به بازارهای جهانی صادر کرد. با تشکیل زیرمجموعه لوکس جنسیس در هیوندای، فروش گراندیور از سال ۲۰۱۷ در برخی بازارها از جمله آمریکای شمالی متوقف شد.

برخلاف نسل قبل که ظاهری اسپرت داشت، مدل جدید گراندیور بیشتر با نگاه به ماشین های لوکسی نظیر بنتلی و رولزرویس طراحی شده و به گفته هیوندای ظاهرش اقتباسی از نسل اول گراندیور است.

جلوپنجره تمام جلوی ماشین را گرفته و چراغ ها روی سپر است. چراغ راهنما هم لامپ باریکی است که بین جلوپنجره و کاپوت قرار دارد.

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوری

ماشین جادارتر شده و با عایق بندی بهتر نسبت به گذشته کم صدا تر است. هیوندای همه امکانات یک ماشین لوکس را با گراندیور عرضه می کند. ماساژ برای صندلی ها، دوربین هایی که اطراف ماشین را به راننده نمایش می دهند و سیستم جلوگیری از تصادف از جمله امکانات گراندیور است.

گراندیور با دو موتور بنزینی ۲۰۰ و ۳۰۰ اسب بخار و یک قوای محرکه هیبرید ۱۸۰ اسب بخاری ساخته می شود. قیمت پایه ماشین در کره جنوبی ۳۷ میلیون وون معادل ۲۸ هزار دلار آمریکا است. هیوندای در سال ۲۰۲۳ قرار است ۱۱۹ هزار دستگاه گراندیور تولید کند و می گوید ۱۰۹ هزار سفارش خرید در کره جنوبی دریافت کرده است.

«ارزش‌های آمریکایی» فورد

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوریپیش‌بینی می‌شود فورد برانکو با قیمت پایه ۶۰ هزار یورو در اروپا فروخته شود

فورد اعلام کرده که از بهار آینده مدل برانکو را به بازار اروپا عرضه خواهد کرد. برانکو مجموعه ای از شاسی بلندهایی است که فورد از سال گذشته به محصولاتش اضافه کرده تا با ماشین های بیابان نورد جیپ و لندروور رقابت کند.

عرضه این مدل در بازار اروپا بخشی از برنامه تازه فورد است که این کارخانه می گوید در آن بر «ارزش های آمریکایی» تأکید شده است. برانکو مانند موستانگ از جمله مدل های مشهور آمریکایی است و فورد امیدوار است بتواند با تاکید بر این نام ها خود را از رقیبانش متمایز کند.

انتظار می رود قیمت پایه ماشین حدود ۶۰ هزار یورو (۶۳ هزار و ۵۰۰ دلار) باشد که بسیار بیشتر از قیمت پایه ماشین در آمریکا است. البته به احتمال زیاد ماشین با امکانات لوکس بیشتری فروخته خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوریشاسی‌بلند الکتریکی کوچک فورد در سال ۲۰۲۳ به بازار عرضه خواهد شد

فورد تنها خودروساز آمریکایی است که هنوز در اروپا سودآور است، اما رقابت با فولکس واگن و استلانتیس در سال های اخیر برای این کارخانه دشوارتر شده است. در سال جاری میلادی سهم فورد از بازار اروپا حدود پنج درصد بود در حالی که سهم فولکس واگن نزدیک به ۲۵ درصد و سهم استلانتیس نزدیک به ۱۹ درصد است.

فورد در استراتژی جدید خود تولید مدل های هچ بک پرفروش فیستا و فوکوس را هم متوقف می کند. به جای این دو مدل، سه مدل الکتریکی جایگزین خواهد شد که با استفاده از پلتفرم های فولکس واگن ساخته می شوند. فورد هفته گذشته تصویری از یکی از این مدل ها را منتشر کرد که از نظر فنی با فولکس واگن ID4 مشترک است و در سال ۲۰۲۳ به بازار خواهد آمد.

کار در دنیای مجازی

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوریطراحان هوندا در فضای مجازی در کنار یکدیگر کار می‌کنند

هوندا می گوید فضایی مجازی ساخته که طراحان و مهندسان شرکت در سراسر جهان میتوانند در آن کنار یکدیگر کار کنند.

هوندا این سیستم را در دوران کرونا طراحی کرد. با گسترش ویروس و قرنطینه، هوندا برای این که عرضه مدل پایلوت عقب نیفتد، فضایی مجازی ساخت که طراحان شرکت در لس آنجلس بتوانند از طریق واقعیت مجازی با همکاران خود در ژاپن ماشین را ببینند و با هم تبادل نظر کنند.

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوری

پس از این تجربه موفق، هوندا می گوید از این روش در طراحی مدل بعدی خود به نام پرولوگ هم استفاده کرده است. به گفته کارخانه برای نهایی کردن ظاهر ماشین هنوز از ماکت های گلی استفاده می شود، اما برای طراحی اتاق ماشین کاملاً از ابزارهای مجازی استفاده شد و تیمهای طراحی در لس آنجلس و توکیو همزمان در محیطی مجازی کنار یکدیگر کار کردند.

لیسا لی، مدیر طراحی اتاق پرولوگ می گوید با این روش زمان زیادی صرفه جویی می شود، چون با استفاده از امکانات دیجیتال میتوان سریعتر درباره رنگ و جنس مواد تصمیم گرفت. کنار هم بودن تیم ها هم باعث می شود تصمیم گیری سریعتر شود.

هوندا می گوید قصد ندارد این سیستم را به طور کامل جایگزین روش های معمول کند، چون بنظر این کارخانه هنوز روابط انسانی نقش مهمی در شکل دادن به یک خودرو دارد.

entekhab.ir
  • 14
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
درک لانسفورد شگفتی های زندگی درک لونسفورد: بیوگرافی یکی از برجسته ترین بدنسازان جهان

تاریخ تولد: ۱۴ می ۱۹۹۳

محل تولد: آمریکا

حرفه: بدنساز حرفه ای

قد: ۱۶۷/۵ سانتی متر

وزن: ۱۰۲ تا ۱۰۸ کیلوگرم

ادامه
حمید الدین بلخی حمید الدین بلخی، شاعر و نویسنده قرن ششم

ملیت: ایرانی

دوران زندگی: قرن ششم هجری قمری

حرفه: نویسنده، ادیت و شاعر ایرانی

اثر: مقامات حمیدی

درگذشت: ۵۵۹ هجری قمری

ادامه
بدیع الزمان جزری بدیع الزمان جزری، دانشمند مسلمان و پدر علم رباتیک

تاریخ تولد: ۱۱۳۶ میلادی

محل تولد: جزیره ابن عمر

حرفه: همه‌چیزدان، مخترع، ریاضی‌دان، صنعت‌گر و مهندس مکانیک

درگذشت: ۱۲۰۶ میلادی

آثار: الجامع بین العلم و العمل النافع فی صناعة الحیل

ادامه
بیوگرافی آماندا سایفرد آماندا سایفرد؛ از مدلینگ تا سینما و تلوزیون

تاریخ تولد: ۳ دسامبر ۱۹۸۵

محل تولد: آلن تاون، پنسیلوانیا

حرفه: بازیگر، خواننده، صداپیشه و مدل

آغاز فعالیت: ۲۰۰۰

تحصیلات: دیپلم

ادامه
عبدالله بن علی زندگینامه عبدالله بن علی فرزند امام علی (ع)

تاریخ تولد: ۳۵ هجری قمری

نام پدر: امام علی (ع) 

نام مادر: ام البنین

وفات: ۶۱ هجری قمری در کربلا

از یاران: امام حسین (ع)

ادامه
ابوالقاسم زهراوی پدرعلم جراحی نوین؛ ابوالقاسم زهراوی

تاریخ تولد: ۹۳۶ هجری قمری

محل تولد: مدینة الزهراء اسپانیا

ملیت: اسپانیایی

حرفه: پزشک و جراح

شهرت: پدر جراحی مدرن

آثار: التصریف لمن عجر عن التالیف

ادامه
ایمان صفا بیوگرافی هنرمند مردمی؛ ایمان صفا

چکیده ای از بیوگرافی ایمان صفا:

نام کامل: ایمان صفا

تاریخ تولد: ۳۰ آذر ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

حرفه: هنرپیشه، بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس هنر و معماری از دانشگاه آزاد تهران مرکز

ادامه
احمد شاه قاجار زندگینامه احمد شاه قاجار؛ آخرین پادشاه سلسله قاجاریه

تاریخ تولد: ۱۲ بهمن ۱۲۷۵

محل تولد: تبریز، آذربایجان غربی، ایران

سلطنت: ۲۵ تیر ۱۲۸۸ تا ۹ آبان ۱۳۰۴

پیشین: محمدعلی شاه

جانشین: رضا شاه، موسس حکومت پهلوی

درگذشت: ۹ اسفند ۱۳۰۸ در نویی سورسن، اودوسن، فرانسه

ادامه
جمال الدین عبدالرزاق جمال الدین عبدالرزاق اصفهانی، شاعر قرن ششم

زندگی: قرن ششم

محل تولد: اصفهان

حرفه: شاعر، حکیم 

آثار: دیوان اشعار به دو زبان فارسی و عربی

وفات: ۵۸۸ هجری قمری

مدفن: اصفهان

ادامه
ویژه سرپوش