شنبه ۰۲ تیر ۱۴۰۳
۱۲:۳۱ - ۳۰ آذر ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۹۲۹۴۵
دنیای خودرو

این هفته در جهان خودرو | از محصول جدید منصوری تا اطلاعات تازه از شاسی‌بلند الکتریکی کوچک فورد

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوری
منصوری، خودروساز آلمانی که مالک آن یک ایرانی تبار است از محصول تازه خود رونمایی کرد. این ماشین نمونه ای تقویت شده از یک بنتلی کنتینانتال روباز است و فقط یک دستگاه از آن ساخته شده است. منصوری برای رنگ آمیزی ماشین از روشی نامتعارف استفاده کرده است. در ماشین های دو رنگ معمولاً رنگ کاپوت و سقف متفاوت است، اما منصوری برای هر سمت بنتلی خود رنگی متفاوت انتخاب کرده، به طوری که ماشین از یک سمت سیاه و از سمت دیگر زرد دیده می شود. به بدنه ماشین قطعاتی ساخت کارخانه منصوری اضافه شده تا ماشین اسپرت تر شود. اتاق ماشین هم شبیه به بدنه است و تودوزی هر سمت هم رنگ بدنه همان سمت است.

مدل جدید منصوری، خودروساز ایرانی- آلمانی، نسل جدید لوکس ترین مدل هیوندای، برنامه تازه فورد برای افزایش فروش در اروپا و استفاده از فضای مجازی برای طراحی مدل های جدید هوندا.

بنتلی منصوری

منصوری، خودروساز آلمانی که مالک آن یک ایرانی تبار است از محصول تازه خود رونمایی کرد. این ماشین نمونه ای تقویت شده از یک بنتلی کنتینانتال روباز است و فقط یک دستگاه از آن ساخته شده است.

منصوری برای رنگ آمیزی ماشین از روشی نامتعارف استفاده کرده است. در ماشین های دو رنگ معمولاً رنگ کاپوت و سقف متفاوت است، ولی منصوری برای هر سمت بنتلی خود رنگی متفاوت انتخاب کرده، به طوریکه ماشین از یک سمت سیاه و از سمت دیگر زرد دیده می شود.

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوری
جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوری

به بدنه ماشین قطعاتی ساخت کارخانه منصوری اضافه شده تا ماشین اسپرت تر شود. اتاق ماشین هم شبیه به بدنه است و تودوزی هر سمت هم رنگ بدنه همان سمت است.

منصوری موتور ماشین را هم تقویت کرده است. قدرت موتور به ۷۵۰ اسب بخار افزایش یافته و حداکثر سرعت ماشین ۳۳۲ کیلومتر در ساعت است. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت بنتلی منصوری ۳/۳ ثانیه است.

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوری

شرکت منصوری را یک مهاجر ایرانی تبار به نام کوروش منصوری در سال ۱۹۸۹ میلادی تأسیس کرد. این شرکت محصولات خودروسازان لوکس را با تقویت موتور و تغییر در طراحی برای مشتریان ویژه سفارشی تر می کند.

منصوری قیمتی برای ماشین اعلام نکرده است. قیمت پایه گران ترین بنتلی کنتینانتال حدود ۲۸۰ هزار دلار است. پیش بینی می شود با تغییراتی که منصوری در ماشین داده و تک بودن ماشین قیمت این ماشین چند برابر بیشتر باشد.

لوکس‌ترین مدل هیوندای

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوری

هیوندای سال آینده نسل جدیدی از لوکس ترین مدل خود، گراندیور (Grandeur) را به بازار عرضه خواهد کرد. نسل هفتم این ماشین که در بازارهای خارج از کره جنوبی با نام آزرا فروخته می شود نسبت به قبل تغییرات زيادي کرده است.

هیوندای در سال ۱۹۸۶ با هدف رقابت با ماشین لوکس پرطرفداری که رقیبش دوو می ساخت نسل اول گراندیور را تولید کرد. نسل اول ماشین با همکاري میتسوبیشی تولید شد و به سرعت در بین مدیران کره ای محبوب شد.

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوریدر طراحی هیوندای گراندیور از نسل اول این ماشین الهام گرفته شده است

هیوندای در سال های بعد گراندیور را بعنوان یک سدان لوکس به بازارهای جهانی صادر کرد. با تشکیل زیرمجموعه لوکس جنسیس در هیوندای، فروش گراندیور از سال ۲۰۱۷ در برخی بازارها از جمله آمریکای شمالی متوقف شد.

برخلاف نسل قبل که ظاهری اسپرت داشت، مدل جدید گراندیور بیشتر با نگاه به ماشین های لوکسی نظیر بنتلی و رولزرویس طراحی شده و به گفته هیوندای ظاهرش اقتباسی از نسل اول گراندیور است.

جلوپنجره تمام جلوی ماشین را گرفته و چراغ ها روی سپر است. چراغ راهنما هم لامپ باریکی است که بین جلوپنجره و کاپوت قرار دارد.

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوری

ماشین جادارتر شده و با عایق بندی بهتر نسبت به گذشته کم صدا تر است. هیوندای همه امکانات یک ماشین لوکس را با گراندیور عرضه می کند. ماساژ برای صندلی ها، دوربین هایی که اطراف ماشین را به راننده نمایش می دهند و سیستم جلوگیری از تصادف از جمله امکانات گراندیور است.

گراندیور با دو موتور بنزینی ۲۰۰ و ۳۰۰ اسب بخار و یک قوای محرکه هیبرید ۱۸۰ اسب بخاری ساخته می شود. قیمت پایه ماشین در کره جنوبی ۳۷ میلیون وون معادل ۲۸ هزار دلار آمریکا است. هیوندای در سال ۲۰۲۳ قرار است ۱۱۹ هزار دستگاه گراندیور تولید کند و می گوید ۱۰۹ هزار سفارش خرید در کره جنوبی دریافت کرده است.

«ارزش‌های آمریکایی» فورد

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوریپیش‌بینی می‌شود فورد برانکو با قیمت پایه ۶۰ هزار یورو در اروپا فروخته شود

فورد اعلام کرده که از بهار آینده مدل برانکو را به بازار اروپا عرضه خواهد کرد. برانکو مجموعه ای از شاسی بلندهایی است که فورد از سال گذشته به محصولاتش اضافه کرده تا با ماشین های بیابان نورد جیپ و لندروور رقابت کند.

عرضه این مدل در بازار اروپا بخشی از برنامه تازه فورد است که این کارخانه می گوید در آن بر «ارزش های آمریکایی» تأکید شده است. برانکو مانند موستانگ از جمله مدل های مشهور آمریکایی است و فورد امیدوار است بتواند با تاکید بر این نام ها خود را از رقیبانش متمایز کند.

انتظار می رود قیمت پایه ماشین حدود ۶۰ هزار یورو (۶۳ هزار و ۵۰۰ دلار) باشد که بسیار بیشتر از قیمت پایه ماشین در آمریکا است. البته به احتمال زیاد ماشین با امکانات لوکس بیشتری فروخته خواهد شد.

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوریشاسی‌بلند الکتریکی کوچک فورد در سال ۲۰۲۳ به بازار عرضه خواهد شد

فورد تنها خودروساز آمریکایی است که هنوز در اروپا سودآور است، اما رقابت با فولکس واگن و استلانتیس در سال های اخیر برای این کارخانه دشوارتر شده است. در سال جاری میلادی سهم فورد از بازار اروپا حدود پنج درصد بود در حالی که سهم فولکس واگن نزدیک به ۲۵ درصد و سهم استلانتیس نزدیک به ۱۹ درصد است.

فورد در استراتژی جدید خود تولید مدل های هچ بک پرفروش فیستا و فوکوس را هم متوقف می کند. به جای این دو مدل، سه مدل الکتریکی جایگزین خواهد شد که با استفاده از پلتفرم های فولکس واگن ساخته می شوند. فورد هفته گذشته تصویری از یکی از این مدل ها را منتشر کرد که از نظر فنی با فولکس واگن ID4 مشترک است و در سال ۲۰۲۳ به بازار خواهد آمد.

کار در دنیای مجازی

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوریطراحان هوندا در فضای مجازی در کنار یکدیگر کار می‌کنند

هوندا می گوید فضایی مجازی ساخته که طراحان و مهندسان شرکت در سراسر جهان میتوانند در آن کنار یکدیگر کار کنند.

هوندا این سیستم را در دوران کرونا طراحی کرد. با گسترش ویروس و قرنطینه، هوندا برای این که عرضه مدل پایلوت عقب نیفتد، فضایی مجازی ساخت که طراحان شرکت در لس آنجلس بتوانند از طریق واقعیت مجازی با همکاران خود در ژاپن ماشین را ببینند و با هم تبادل نظر کنند.

جدیدترین اخبار خودرو,محصول جدید خودروسازی منصوری

پس از این تجربه موفق، هوندا می گوید از این روش در طراحی مدل بعدی خود به نام پرولوگ هم استفاده کرده است. به گفته کارخانه برای نهایی کردن ظاهر ماشین هنوز از ماکت های گلی استفاده می شود، اما برای طراحی اتاق ماشین کاملاً از ابزارهای مجازی استفاده شد و تیمهای طراحی در لس آنجلس و توکیو همزمان در محیطی مجازی کنار یکدیگر کار کردند.

لیسا لی، مدیر طراحی اتاق پرولوگ می گوید با این روش زمان زیادی صرفه جویی می شود، چون با استفاده از امکانات دیجیتال میتوان سریعتر درباره رنگ و جنس مواد تصمیم گرفت. کنار هم بودن تیم ها هم باعث می شود تصمیم گیری سریعتر شود.

هوندا می گوید قصد ندارد این سیستم را به طور کامل جایگزین روش های معمول کند، چون بنظر این کارخانه هنوز روابط انسانی نقش مهمی در شکل دادن به یک خودرو دارد.

entekhab.ir
  • 14
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
ویژه سرپوش