دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
۱۳:۱۰ - ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۰۲۰۵۳۶۲
دنیای خودرو

«اوتلندر ۲۰۱۷» بخریم یا «هوندا CRV 2015» ؟

اوتلندر 2017,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
متاسفانه هوندا علیرغم همه نکات و مزیت‌های ساختاری، در ایران با مشکلات عمده‌ای مثل نبود قطعات و خدمات پس از فروش دست و پنجه نرم می‌کند که کار را برای استفاده از سی آر-وی سخت می‌کند. میتسوبیشی اما به خوبی توانسته از طریق شبکه نمایندگی رسمی خود در ایران زمینه ارائه خدمات و تامین قطعات را فراهم کرده و اس یووی جان‌سخت، جادار و بزرگ اوتلندر را به یکی از نمادهای خود در ایران تبدیل کند.

به گزارش فرادید، جدا از نوسانات عجیبی که پیوسته آرامش را از باازر خودروهای وارداتی می‌گیرد، هنوز هم خودروهای کره‌ای وضعیت فروش خوبی در ایران دارند. این به شرایط خاصی برمی‌گردد که بر بازار کشورمان حاکم است و به برخی از برندها پاداش مضاعفی را اعطاء نموده که در سال‌های اخیر نمونه بارز آن را می‌توان در غلبه کیا هیوندای بر رقای ژاپنی دید. با اینکه برند رنو و برخی از رقبای آلمان هم اخیرا پای به بازار خودرو گذاشته‌اند ولی در بازار بی سروسامان وارداتی‌ها، کماکان این کره‌ای هستند که در غیاب رقبای آمریکایی و نیز حضور نه‌چندان قدرتمند اروپایی‌ها، دست برتر را از آن خود نموده‌اند.

 

اوتلندر 2017,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

 

این بین در طول سه سال اخیر یک خودرو در بازار حضور داشته که به حقش نرسیده و آن چیزی جز شاسی بلند مشهور هوندا سی‌آر-وی نیست. این خودرو که در ایران در مدل‌هایی با کارکرد کمتر از ۱۰ هزار کیلومتر چیزی نزدیک به ۲۵۰ میلیون تومان قیمت دارد، در مقایسه با رقبای کره‌ای خودرویی جذاب به نظر می‌رسد و در زمینه طراحی، راحتی و هندلینگ محصول هم‌وطنش یعنی میتسوبیشی اوتلندر را به چالش می‌کشد. ببینیم در این آزمایش کوتاه کدامیک از دو خودروی هوندا سی‌آر-وی مدل۲۰۱۵ و میتسوبیشی اوتلندر ۲۰۱۷ دست بالا را دارد؟

 

اوتلندر 2017,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

 

هوندا سی‌آر-وی، غریبه ژاپنی

قضاوت‌ها در باره سی‌آر-وی بسیار متناقض است و گروهی این خودرو را زیبا و گروهی بدقواره میدانند. به دور از هرنوع جانبداری و از نظر اصول طراحی، مدل CR-V یکی از محصولات خوش‌سیمای برند هونداست. ترکیب چراغ‌ها، جلوپنجره و سپر جلو که ساختاری پلکانی دارد به خوبی روی هم سوار شده تا پوزه سی آر-وی را خشن و جذاب‌تر از همیشه نماید. خطوط و منحنی‌های فراوانی در بدنه آن وجود دارد که وجود همین امر نیز به‌تنهایی توانسته ظاهر بسیار شیکی را برای آن تدارک ببیند. چیدمان بخش عقب این خودرو در نوع خودش اصیل و کاربردی است و به خوبی با خطوط موجود در سقف این خودرو ادغام و قالب‌ریزی شده است.مشاهده داشبورد آن تأثیرات دوگانه‌ای را بر ذهن مشتری باقی می‌نهد و مهم‌تر آنکه، به نحو رضایت بخشی هم از مواد نرم در آن استفاده گردیده است.

 

اوتلندر 2017,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

 

صندلی‌ها و نیز فضای موجود در کابین این خودرو امتیازات بالایی را از آن خود می‌نمایند. البته که با طول ۴.۵۸ متر حدود ۱۱ سانتی‌متر از اوتلندر کوتاه‌تر است ولی در اتاق فضای کافی برای پای سرنشینان و بار مسافران وجود دارد. مدل استاندارد این خودرو از تجهیزات کافی و مناسبی بهره می‌برد ضمن اینکه سنسورهای پارک خودرو، صندلی‌های چرمی، دوربین دید عقب، سیستم رصد نقاط کور خودرو و همچنین سیستم حرکت بین خطوط موجب می‌شود تا سی‌آر-وی خودرویی تکنولوژیک باشد.

 

هوندا به لطف یک پیشرانه ۲۴۰۰سی‌سی بی‌صدا که مجهز به سیستم زمان‌بندی متغیر سوپاپ‌ها هم هست، از توانی معادل ۱۸۵ اسب‌بخار و گشتاوری معادل ۲۴۵ نیوتن‌متر سود برده و کششی مناسب را عاید راننده می‌کند گرچه جعبه‌دنده خودکارو CVT که نیرو را به چرخ‌های جلو و یا هر۴چرخ این خودرو منتقل می‌کند در زمینه رانندگی اسپورت چندان راهگشا نیست.

 

میتسوبیشی اوتلندر، انتخاب خاص

یکی از محصولاتی که توانسته میتسوبیشی را از وضعیت مالی نامتعادلش نجات دهد کراس‌اوور اوتلندر است که با ورود میتسوبیشی به بخش بیش‌ازحد رقابتی و سودآور کراس‌اوورهای متوسط توانسته سهمی بالغ بر ۲۰۰ هزار دستگاه را در سال عاید این برند ژاپنی نماید. در مقایسه با نسل قبل، ظاهر اوتلندر به لطف جلو آمدن ستون A ازنظر بصری جذاب‌تر و تهاجمی‌تر شده است، اما واقعیت این است که اوتلندر ۲۰۱۷ بیش از همیشه بهبود داشته و سازنده مخصوصا روی کاهش سروصدای اتاق و لذت رانندگی تمرکز بیشتری به خرج داده است.در فضای اتاق ما با یک طرای کلاسیک مواجهیم.

 

اوتلندر 2017,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

 

میتسوبیشی با طول دقیق ۴.۶۹ متر از ابعادی بزرگتر از هوندا برخوردار است. میتسوبیشی گرچه در ظاهر خودروی پیشرویی نیست ولی اتاقی با کیفیت ساخت بالا تحویل مشتریان می‌دهد و به جای پلاستیک خشک از مواد نرم‌ و با کیفیت استفاده کرده است. وجود تجهیزات مناسب نظیر گرمکن و سردکن، سانروف، سیستم کی‌لس استارتر و کروزکنترل، ما شاهدقطعات چوب مصنوعی در داشبورد و جاهای دیگر و نیز استفاده از پوشش براق مشکی پیانو در کابین توانسته محیط جالبی را برای مسافران اوتلندر فراهم کند

 

موتور ۲.۴ لیتری اوتلندر بدون تغییر نسبت به سال گذشته از۱۷۰ اسب بخار قدرت و ۲۴۰ نیوتن مترگشتاور سود برده که به خوبی از پس وزن۱۴۵۰ کیلوگرم بدنه برمی‌آید. هندلینگ خودرو خوب بوده و گرچه در ابتدای حرکت به نظر می‌رسید کمی آهسته عمل می‌کند ولی این موضوع سریعا رفع شده و خودرو به خوبی شتاب می‌گیرد ضمن اینکه این شاسی‌بلند ژاپنی آشکارا ثبات و پایداری بیشتری در مانورهای سخت دارد.

 

نتیجه

آیا هوندا سی‌آر-وی مدل ۲۰۱۵ علیرغم همه معضلاتش در زمینه خدمات پس از فروش، در بازه قیمتی ۲۵۰ تا ۳۰۰میلیونی می‌تواند اوتلندر سرسخت میتسوبیشی را شکست دهد؟ هوندا جای کوچکتر و ظاهر مدرن‌تری دارد و آرامش اتاقش بیشتر است اما ذاتا یک اس‌یووی به معنی دقیق کلمه نبوده و بیشتر سدانی با اتاق مرتفع است که کیفیت ساخت بالایی دارد.

 

 

 

این خودرو متاسفانه در ایران با مشکلات عمده‌ای مثل نبود قطعات و خدمات پس از فروش دست و پنجه نرم می‌کند که کار را برای استفاده از سی آر-وی سخت می‌کند. میتسوبیشی اما به خوبی توانسته از طریق شبکه نمایندگی رسمی خود در ایران زمینه ارائه خدمات و تامین قطعات را فراهم کرده و اس یووی جان‌سخت، جادار و بزرگ اوتلندر را به یکی از نمادهای خود در ایران تبدیل کند. انتخاب با شماست اما اگر دست ما بود، اوتلندر را به شما پیشنهاد می‌دادیم مخصوصا که به تازگی مدل هیبریدی آن هم وارد بازار ایران شده است.

 

 

 

  • 16
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
ویژه سرپوش