۰۰:۴۲ - ۱۹ بهمن ۱۳۹۷ کد خبر: ۹۷۱۱۰۴۶۱۴
دنیای خودرو

ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹؛ مروری بر اتومبیل های اقتصادی جهان در سال جاری

ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو
در این نوشته مروری خواهیم داشت بر قیمت، مشخصات فنی و تجهیزات امکانات ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ که با قیمتی کمتر از ۷۰ میلیون تومان در بازار اتومبیل های جهان به فروش می رسند.

بنابر آمار منتشر شده، مبلغ پرداخت شده میانگین برای خرید یک خودروی نو در ایالات متحده آمریکا رقمی در حدود ۳۵.۰۰۰ دلار (معادل ۱۵۰ میلیون تومان با ارز ۴.۲۰۰ تومانی) برآورد شده است. اما بسیاری از افراد تمایل و انگیزه‌ای برای صرف چنین هزینه‌ای نداشته و یا با قرار گرفتن در قشر ضعیف‌تر توانایی پرداخت این مبلغ را ندارند.

 

البته در کشوری مانند ایالات متحده آمریکا با حداقل دستمزدی در حدود ۲.۰۰۰ دلار (در حدود ۸.۵ میلیون تومان) و میانگین درآمد در حدود ۴.۰۰۰ دلار (معادل ۱۷ میلیون تومان) و تسهیلات درنظر گرفته شده با کمترین بهره ممکن، خرید خودروی نو با این میانگین قیمت امری غیرممکن نبوده و هر شخصی با هر توان مالی در صورت فعالیت اقتصادی توانایی خرید یک خودروی جدید و مدل روز با امکانات و استانداردهای سخت گیرانه آمریکا را خواهد داشت.

 

ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودروب ام و X5

به این ترتیب یک کارمند با درآمد متوسط، توانایی خرید خودرویی مانند ب ام و X5 مدل ۲۰۱۸ را با قیمتی در حدود ۵۰.۰۰۰ دلار (معادل ۲۱۰ میلیون تومان) را با دستمزد ۱ سال خود خواهد داشت. اما در ایران و میانگین حقوق ۲.۵ میلیون تومان (معادل ۳۵۰ دلار) خرید همین خودرو (پس از اضافه شدن انواع و اقسام تعرفه‌ها و درنظر گرفته شدن سود کلان واردکنندگان خاص حکومتی) نیاز به پس انداز کامل نزدیک به ۷۰ سال از حقوق خواهد داشت.

 

اما همانطور که اشاره شد، برخی مشتریان توان و یا تمایلی برای خرید اتومبیل با این مشخصات را نداشته و با پرداخت هزینه‌ای به مراتب کمتر، یکی از ارزان‌ترین خودروهای جهان را تهیه می‌کند. مجله معتبر Car and Driver آمریکا نیز مانند هر سال فهرستی از ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ را اعلام نموده است. بر اساس قیمت پایه اعلام شده در ایالات متحده، بهترین اتومبیل‌های اقتصادی و ارزان ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۹ که توانایی گذر از استانداردهای این کشور را داشته و با قیمت پایه ای کمتر از ۱۷.۰۰۰ دلار (معادل ۷۱ میلیون تومان) فهرست قابل قبولی از امکانات را در اختیار رانندگان قرار می‌دهند عبارتند از:

 

۱۰ – نیسان ورسا نوت S

ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

قیمت: ۱۶.۵۰۰ دلار (معادل ۶۹ میلیون تومان)

کلاس بدنه: هاچ بک فوق کوچک شهری

 

نیسان ورسا سدان سال‌هاست که با قیمت پایه‌ای در حدود ۱۳.۰۰۰ دلار (معادل ۵۵ میلیون تومان) عنوان ارزان‌ترین خودرو ایالات متحده را به خود اختصاص داده است. نیسان ورسا نوت نیز که اتومبیلی کاملا متفاوت از نسخه سدان بوده، یکی از بهترین‌ها در بین ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ به حساب می‌آید. نیسان ورسا نوت S مدل ۲۰۱۹ از طراحی بدنه‌ای متناسب با سایر خودروهای این شرکت ژاپنی سود برده و ظاهری نسبتا مدرن را از خود به نمایش می‌گذارد.

 

موتور و پیشرانه

موتور استفاده شده در نیسان ورسا نوت S مدل ۲۰۱۹ یک نمونه ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپه DOHC بوده که با حجم دقیق ۱.۵۹۸ سی سی، توانایی تولید نیرویی معادل ۱۰۹ اسب بخار در دور موتور ۶.۰۰۰ دور در دقیقه را داشته و حداکثر گشتاور ۱۰۷ پاوند بر فوت (معادل ۱۴۵ نیوتون متر) در دور موتور ۴.۴۰۰ دور در دقیقه را از طریق یک جعبه دنده اتوماتیک CVT در اختیار راننده قرار می‌دهد.

 

با توجه به قدرت و قیمت پایه، طبیعتا ورسا نوت S عملکرد خارق العاده‌ای از خود نشان نداده و در زمانی در حدود ۱۰ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتردر ساعت و در نهایت به حداکثر سرعتی برابر با ۱۰۹ مایل در ساعت (معادل ۱۷۵ کیلومتر در ساعت) خواهد رسید. مصرف سوخت نیز گرچه پایین و برابر با ۳۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری و ۳۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین بوده، اما در جمع من مصرف ترین خودروهای سال قرار نخواهد گرفت.

 

تجهیزات و امکانات

ترمز ضد قفل (ABS)

ترمز دیسکی در جلو و کایه‌ای در جلو

تایرهای سایز ۱۸۵/۶۵/۱۵

سیستم صوتی با ۴ بلندگو و قابلیت پخش فایل‌های MP3 و سی دی پلیر

سیستم اتصال به تلفن همراه از طریق بلوتوث

کامپیوتر سفری

سیستم کنترل کشش (Traction Control)

سیستم کنترل پایداری الکتریکی (ESC)

۶ کیسه هوای ایمنی

 

۹ – تویوتا یاریس سدان تیپ L

ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

قیمت: ۱۶.۵۰۰ دلار (معادل ۶۹ میلیون تومان)

کلاس بدنه: سدان فوق کوچک شهری

 

تویوتا یاریس سدان در تیپ پایه L نیز که از طراحی مشترکی با مزدا ۲ سود می‌برد نیز یکی دیگر از ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ به حساب می‌آید. تیپ پایه این خودرو نسبت به سال گذشته شاهد کاهش قیمت (!) بوده ولی سطح امکانات و تجهیزات آن تغییری ننموده است. هرچند از لحاظ فنی و سرعت و شتاب، تویوتا تارین سدان را نمی‌توان در جمع اتومبیل‌های برجسته اقتصادی سال قرار داد، اما وجود جعبه دنده دستی و کیفیت بالای ساخت کابین جذابیت بسیاری به این خودروی ارزان قیمت بخشیده است. در مجموع با تکیه بر عواملی که اشاره شد، یاریس توانایی قرار گرفتن در جمع بهترین خودروهای ۲۰۱۹ را نیز خواهد داشت.

 

موتور و پیشرانه

موتور استفاده شده در تویوتا یاریس سدان تیپ L مدل ۲۰۱۹ یک نمونه ۴ سیلندر ۱.۵ لیتری ۱۶ سوپاپ VVT بوده که با حجم دقیق ۱.۴۹۶ سی سی، نیرویی برابر با ۱۰۶ اسب بخار در دور موتور ۶.۰۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۰۳ پاوند بر فوت (معادل ۱۴۰ نیوتون متر) در دور موتور ۴.۰۰۰ دور در دقیقه را در اختیار راننده قرار می‌دهد. نیروی تولیدی نیز توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی در تیپ پایه به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

 

با استفاده از این موتور، یاریس سدان ۲۰۱۹ با شتاب اولیه‌ای در حدود ۸.۷ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و حداکثر سرعت آن نیز در حدود ۱۲۰ مایل در ساعت (معادل ۱۹۳ کیلومتر در ساعت) است. مصرف سوخت نیز مانند تمامی نسل‌های این سدان کوچک پایین بوده و این خودرو توانایی پیمودن ۳۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) اتوبان و ۳۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین را دارد.

 

تجهیزات و امکانات

یکی از نکاتی که یاریس سدان تیپ پایه را به یکی از بهترین‌ها در بین ارزان ترین اتومبیل های ۲۰۱۹ تبدیل نموده، سطح امکانات نسبتا گسترده مدرن آن در بخش سرگرمی و ایمنی است:

 

رینگ‌های آلیاژی ۱۶ اینچی

تایرهای سایز ۱۸۵/۶۰/۱۶

صفحه نمایش ۷.۰ اینچی لمسی رنگی

سیستم صوتی با ۶ بلندگو

۲ ورودی USB

ورودی AUX

اتصال به تلفن همراه

قابلیت پخش فایل‌های صوتی از گوشی به وسیله بلوتوث

سیستم فرمان‌های صوتی

ورود و استارت خودرو بدون نیاز به کلید

دکمه مخصوص استارت خودرو

سیستم کنترل سرعت

ترمز ABS

سیستم کنترل پایداری و کنترل کشش

دوربین کمکی دنده عقب

۶ کیسه هوای ایمنی

 

۸ – شورولت سونیک سدان تیپ LS

ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

قیمت: ۱۶.۳۰۰ دلار (معادل ۶۸ میلیون تومان)

کلاس بدنه: سدان کوچک شهری

 

شورولت سونیک (Sonic) قدرتمندترین نمونه موجود در لیست ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ بوده و علیرغم قیمت پایه پایین فهرست نسبتا کاملی از تجهیرات و امکانات را در اختیار راننده قرار می دهد. این خودرو ظاهر نسبتا جذاب و قدرتمندی داشته و فضای کافی برای ۵ سرنشین را در اختیار سرنشینان قرار داده و با صندق عقب جادار خود، علیرغم قرار گرفتن در جمع ۱۰ خودروی ارزان سال با قدرت و گشتاور بالا، توانایی جابجایی مسافران در مسیرهای نسبتا طولانی و کوهستانی را نیز دارد.

 

موتور و پیشرانه

موتور استفاده شده در شورولت سونیک ۲۰۱۹ یک نمونه ۴ سیلندر ۱.۴ لیتری ۱۶ سوپاپه بوده که با استفاده از سیستم توربوشارژر توانایی تولید نیروی قابل قبول ۱۳۸ اسب بخار در دور موتور ۴.۹۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۴۸ پاوند بر فوت (معادل ۲۰۰ نیوتون متر) در دور موتور ۲.۵۰۰ دور در دقیقه را دارد. نیروی تولیدی نیز توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

 

با استفاده از این پیشرانه سونیک ۲۰۱۹ به زمانی در حدود ۸.۹ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز داشته و حداکثر سرعتی در حدود ۱۱۰ مایل در ساعت (معادل ۱۷۷ کیلومتر در ساعت) دارد. مصرف سوخت نیز برابر با ۲۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۳۴ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۹ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین است.

 

تجهیزات و امکانات

چراغ‌های جلویی اتوماتیک

رینگ‌های ۱۵ اینچی فولادی

تایرهای سایز ۱۹۵/۶۵/۱۵

۱۰ کیسه هوای ایمنی

سیستم صوتی با ۴ بلندگو

غربیلک فرمان با پوشش چرمی

ورود بدون نیاز به کلید (Keyless)

هات اسپات اینترنت ۴G LTE در داخل کابین

چراغ‌های روشنایی در روز مجهز به لامپ‌های LED

دوربین کمکی دنده عقب

سیستم‌های کنترل کشش و پایداری

صقحه نمایش ۷.۰ اینچی لمسی رنگی

پشتیبانی از نرم افزارهای Apple CarPlay و Android Auto

بررسی و مشخصات فنی کیا ریو ۲۰۱۹ (Kia Rio)؛ نسل جدید پراید!

 

۷ – کیا ریو تیپ LX مدل ۲۰۱۹

ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

قیمت: ۱۶.۲۰۰ دلار (معادل ۶۸ میلیون تومان)

کلاس بدنه: سدان کوچک شهری

 

کیا ریو نیز که در نوشته “بررسی و مشخصات فنی کیا ریو ۲۰۱۹ ” به معرفی آن پرداختیم نیز در جمع ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ قرار داشته و اتفاقا یکی از بهترین ها نیز به حساب می آید. این خودرو علیرغم قیمت پایین، در ایران یک خودروی نسبتا گران تلقی شده  با قیمتی بیش از ۲۵۰ میلیون تومان (معادل ۶۰.۰۰۰ دلار) از دسترس بسیاری از خانواده‌های خارج است. ریو ۲۰۱۹ را می‌توان با تکیه بر نکاتی مانند طراحی زیبا، امکانات مناسب و کیفیت بالاتر از متوسط کابین به عنوان یکی از بهترین اتومبیل های دنیا این فهرست قلمداد کرد.

 

موتور و پیشرانه

موتور کیا ریو سدان از یک نمونه ۱.۶ لیتری ۴ سیلندر خطی DOHC با ۱۶ سوپاپ و بلوک آلومینیومی به حجم دقیق ۱.۵۹۱ سی سی تشکیل شده که توانایی تولید نیرویی برابر با ۱۳۰ اسب بخار در دور موتور ۶.۳۰۰ دور در دقیقه را داشته و حداکثر گشتاور آن نیز برابر با ۱۱۹ پاوند بر فوت (معادل ۱۶۱ نیوتون متر) بوده که در دور موتور ۴.۸۵۰ دور در دقیقه در اختیار راننده قرار می گیرد. نیروی تولیدی نیز توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ های جلویی (FWD) منتقل می گردد.

 

هرچند قدرت تولیدی این موتور پایین بوده، اما وزن در حدود ۱.۲ تنی ریو موجب عملکرد قابل قبولی در حد خودروهای ارزان قیمت و کوچک شهری می گردد. با استفاده از این موتور شتاب اولیه کیا ریو ۲۰۱۹ در مدل دستی در حدود ۹.۵ ثانیه و حداکثر سرعت آن نیز در حدود ۱۲۰ مایل در ساعت (معادل ۱۹۳ کیلومتر) بوده که برای برای یک خودروی اقتصادی کوچک شهری رقمی کافی خواهد بود.

 

مصرف سوخت نیز پایین بوده و این خودروی ارزان قیمت جهان در سال ۲۰۱۹ توانایی پیمودن مسافتی به طول ۲۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۳۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین را دارد.

 

تجهیزات و امکانات

رینگ‌های ۱۵ اینچی فولادی

چراغ‌های جلویی اتوماتیک

کامپیوتر سفری

خروجی برق ۱۲ ولت

پوشش پاچه‌ای صندلی‌ها

صندلی راننده با قابلیت تنظیم در ۶ جهت به صورت دستی

سیستم تهویه مطبوع نسل قدیم (Air Conditioning)

۶ کیسه هوای ایمنی

سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی (HAC)

سیستم صوتی با ۴ بلندگوی جداگانه

صفحه نمایش ۵.۰ اینچی لمسی رنگی

اتصال به تلفن‌های همراه از طریق فناوری بدون سیم بلوتوث

ورودی USB و AUX

بررسی و مشخصات فنی هیوندای اکسنت ۲۰۱۹ (Accent)؛ سدانی با قیمت ۶۰ میلیون!

 

۶ – هیوندای اکسنت سدان تیپ SE مدل ۲۰۱۹

ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

قیمت: ۱۶.۰۰۰ دلار (معادل ۶۷ میلیون تومان)

کلاس بدنه: سدان کوچک شهری

 

هیوندای اکسنت ۲۰۱۹ را که تنها در گونه سدان عرضه می‌شود، با توجه به فضای مناسب کابین و تجهیزات استاندارد مدرن می توان در جمع بهترین اتومبیل های ارزان قیمت جهان در سال جاری میلادی قرار داد. این خودرو برای سال ۲۰۱۹ وارد نسل جدید خود شده و یکی از سریع ترین نمونه‌های موجود در ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ به حساب می آید. هیوندای اکسنت سدان مانند کیا ریو در بازار ایران حاضر بوده و با قیمت بالای ۲۵۰ میلیون به سرنوشتی مشابه با خواهر خوانده خود گرفتار شده که در نوشته “بررسی و مشخصات فنی هیوندای اکسنت ۲۰۱۹” به معرفی و مقایسه آن با رقبا پرداختیم.

 

موتور و پیشرانه

موتور موجود برای هیوندای اکسنت تیپ SE یک نمونه ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری ۱۶ سوپاپه DOHC مشابه با ریو ۲۰۱۹ بوده که توانایی تولید نیرویی برابر با ۱۳۰ اسب بخار در دور موتور ۶.۳۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور ۱۱۹ پاوند بر فوت (معادل ۱۶۱ نیوتون متر) در دور موتور ۴.۸۵۰ دور در دقیقه را دارد. نیروی تولیدی نیز توسط یک جعبه دنده ۶ سرعته دستی به چرخ ها منتقل خواهد شد. این خودرو گرچه در کاتالوگ‌ها شتابی در حدود ۹ ثانیه دارد، اما در آزمون های مجله Car & Driver در زمانی نزدیک به ۸.۵ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت رسیده و یکی از چابک ترین اتومبیل های این فهرست به حساب می آید. حداکثر سرعت نیز ۱۲۰ مایل در ساعت (معادل ۱۹۳ کیلومتر در ساعت) بوده که رقمی کاملا کافی برای اتومبیلی در این ابعاد به حساب می آید.

 

مصرف سوخت نیز با توجه به ابعاد و توانایی های موتور و وزن خالص کم، پایین بوده و این خودرو با توانایی پیمودن مسافتی در حدود ۲۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۳ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۳۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین در مدل دستی یک نمونه کم مصرف به حساب می آید.

 

تجهیزات و امکانات

از امکاناتی که اکسنت SE را به عنوان یک نمونه مناسب و منطقی در جمع ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ تبدیل کرده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

ترمزهای دیسکی در بخش جلویی

رینگ‌های با سایز ۱۵ اینچی فولادی با قالپاق

تایرهای سایز ۱۸۵/۶۵/۱۵

سیستم مدیریت پایداری خودرو (VSM)

سیستم کنترل کشش

ترمز ضد قفل (ABS)

سیستم توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)

سیستم کمکی ترمز (BA)

کیسه هوا (Airbag) در ۶ نقطه خودرو

دوربین کمکی دنده عقب

سیستم مدیریت فشار باد تایرها (TPMS)

جلو پنجره با پوشش به رنگ کروم

تنظیم دستی صندلی راننده در ۶ جهت مختلف

سیستم کنترل سرعت (Cruise Control)

ارتباط با تلفن های همراه از طریق فناوری بدون سیم بلوتوث

ورود بدون نیاز به کلید به خودرو

سیستم اطلاعاتی سرگرمی با نمایشگر ۵.۰ اینچی لمسی رنگی

سیستم صوتی با ۴ بلندگوی مجزا

 

۵ – میتسوبیشی میراژ سدان G4 تیپ ES مدل ۲۰۱۹

ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

قیمت: ۱۵.۶۰۰ دلار (معادل ۶۶ میلیون تومان)

کلاس بدنه: سدان فوق کوچک شهری

 

میتشوتبیب میراژ هرچند در سال جدید با اندکی افزایش قیمت در مدل پایه مواجه شده، اما هنوز هم با مبلغ ۱۵.۶۰۰ دلار، یکی از ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ در بازارهای جهانی به حساب می‌آید. این خودرو که در گذشته با نام میتسوبیشی کلت (Colt) نیز به فروش می‌رسید، کیفیت و عملکرد پایین و ضعیفی داشته ولی با توجه به قرار گرفتن در جمع ارزان ترین خودروهای جهان در سال ۲۰۱۹ و خدمات پس از فروش و ضمانتنامه بسیار مناسب، طرفدارانی مخصوص به خود در بین افراد مسن‌تر و بانوان دارد.

 

موتور و پیشرانه

موتور استفاده شده در این خودرو یک نمونه کوچک ۳ سیلندر ۱.۲ لیتری ۱۲ سوپاپه بوده که با حجم دقیق ۱.۱۹۳ سی سی توانایی تولید نیرویی برابر با ۷۸ اسب بخار در دور موتور ۶.۰۰۰ دور در دقیق را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز که در دور موتور ۴.۰۰۰ دور در دقیقه تولید می شود، برابر با ۷۴ پاوند بر فوت (معادل ۱۰۰ نیوتون متر) است. نیروی تولیدی نیز درتیپ پایه توسط یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی، به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد. عملکرد این خودرو نیز مانند بیشتر حاضرین در لیست ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ کند بوده و به زمانی در حدود ۱۳ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر نیاز دارد. حداکثر سرعت آن نیز رقمی در حدود ۱۰۰ مایل در ساعت (معادل ۱۶۰ کیلومتر در ساعت) اعلام شده است.

 

اما مصرف سوخت این خودرو با توجه به بهره گیری از یک موتور کوچک ۳ سیلندر پایین بوده و میراژ GS مدل سال ۲۰۱۹ توانایی پیمودن مسافتی در حدود ۴۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی، ۳۳ مایل (معادل ۷.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری و ۳۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین را دارد.

 

تجهیزات و امکانات

رینگ ۱۴ اینچ فولادی

تایرهای سایز ۱۶۵/۶۵/۱۴

سیستم صوتی با ۴ بلندگوی مجزا

صفحه نمایش لمسی رنگی ۷.۰ اینچی

اتصال از طریق بلوتوث

سیستم تهویه مطبوع نسل قدیم دستی

پوشش پارچه‌ای صندلی‌ها

سیستم کنترل کشش

سیستم کنترل پایداری

سیستم ترمز ضد قفل

سیستم کنترل سرعت

کیسه هوای مخصوص زانوی راننده

دوربین کمکی دنده عقب

 

۴ – فورد فیستا S سدان مدل ۲۰۱۹

ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

قیمت: ۱۵.۲۰۰ دلار (معادل ۶۴ میلیون تومان)

کلاس بدنه: سدان فوق کوچک شهری

 

هرچند فیستا امسال نیز توانست در جمع ارزان ترین خودروهای جهان قرار گیرد، اما به دلیل تصمیم شرکت فورد که در نوشته “فورد دیگر خودروی سواری تولید نخواهد کرد”، این آخرین سال حضور آن در بازارهای جهانی خواهد بود. فیستا را که می‌توان یکی از بهترین خودروهای سایز کوچک جهان دانست، هماهنگی کاملی با برآورده کردن نیازهای یک خانواده کوچک در شهر را با رانندگی و سواری جذاب و همچنین گیربکس ۵ سرعته دستی داشته و همچنین می‌تواند به عنوان خودروی دوم، مورد استفاده خانم خانه برای خرید و جابجا کردن فرزندان قرار گیرد.

 

البته نسخه هاچ بک ST که با قیمتی بیش از ۲ برابر نمونه پایه به فروش می‌رسد، با قدرت بیش از ۲۰۰ اسب بخار، گشتاور ۲۹۰ نیوتون متر و حداکثر سرعت ۲۳۰ کیلومتر در ساعت، رقیبی جدی برای هات‌هچ‌ هایی مانند سیویک، گلف، ولاستر و هیوندای i30N به حساب می‌آید.

 

موتور و پیشرانه

موتور استفاده شده در آخرین مدل فورد فیستا S سدان، یک نمونه ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری ۱۶ سوپاپه به حجم دقیق ۱.۵۹۶ سی سی بوده که توانایی تولید نیروی قابل قبول ۱۲۰ اسب بخار در دور موتور ۶.۳۵۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور تولیدی ۱۱۲ پاوند بر فوت (معادل ۱۵۲ نیوتون متر) در دور موتور ۵.۰۰۰ دور در دقیقه را دارد. این نیرو توسط یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد. شتاب اولیه نیز در حدود ۱۰ ثانیه بوده و این خودرو توانایی دستیابی به حداکثر سرعتی در حدود ۱۲۰ مایل در ساعت (معادل ۱۹۳ کیلومتر در ساعت) را دارد.

 

فورد فیستا سدان ۲۰۱۹ توانایی پیمودن مسافتی معادل ۲۷ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۵ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۳۰ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۸ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین را داشته که از این لحاظ آن را در رده خودروهای با مصرف سوخت متوسط رو به بالا قرار می‌دهد.

 

تجهیزات و امکانات

رینگ‌های ۱۵ اینچی فولادی

تایرهای سایز ۱۸۵/۶۰/۱۵

جلوپنجره به رنگ کروم

چراغ‌های روشنایی در روز

سیستم صوتی و پخش CD با ۶ بلندگو

سیستم اطلاعاتی سرگرمی با صفحه نمایش ۴.۲ اینچی رنگی

سیستم فرامین صوتی

ورود به خودرو بدون نیاز به کلید

سیستم تهویه مطبوع دستی نسل قدیم

روکش پارچه‌ای صندلی‌ها

خروجی برق ۱۲ ولت

کیسه هوای مخصوص زانوی راننده

دوربین کمکی دنده عقب

 

۳ – میتسوبیشی میراژ ES

ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

قیمت: ۱۴.۷۰۰ دلار (معادل ۶۲ میلیون تومان)

کلاس بدنه: هاچ بک فوق کوچک شهری

 

میراژ ES نسخه هاچ بک میراژ G4 سدان بوده که پیشتر به آن اشاره شد. این خودروی فوق کوچک شهری همانند گونه سدان برای سال جدید به امکانات بیشتری در حالت استاندارد مجهز شده اما قیمت آن در حدود ۱.۰۰۰ دلار پایین تر از آن است. میراژ ES مدل ۲۰۱۹ که ظاهری جذاب‌تر از نسخه سدان خود دارد و ار لحاظ امکانات و کیفیت ساخت مشابه با مدل G4 است، در ایران نیز حضور داشته و مدل‌های سال ۲۰۱۸ آن با قیمتی در حدود ۱۶۵ میلیون تومان (نزدیک به ۴۰.۰۰۰ دلار) عملا از دسترس بسیاری از مشتریان خارج شده و یکی دیگر از ارزان اتومبیل های جهان در سال ۲۰۱۹ با قیمتی نزدیک به ۳ برابر در بازار انحصاری و غرق در فساد ایران به فروش می‌رسد.

 

موتور و پیشرانه

موتور استفاده شده در میتسوبیشی میراژ ES مشابه با مدل سدان بوده و از یک نمونه کوچک ۳ سیلندر ۱.۲ لیتری ۱۲ سوپاپه سود می‌‍برد. این موتور با حجم دقیق ۱.۱۹۳ سی سی توانایی تولید نیرویی برابر با ۷۸ اسب بخار در دور موتور ۶.۰۰۰ دور در دقیق را داشته و حداکثر گشتاور تولیدی آن نیز که در دور موتور ۴.۰۰۰ دور در دقیقه تولید می شود، برابر با ۷۴ پاوند بر فوت (معادل م نیوتون متر) است. نیروی تولیدی نیز درتیپ پایه توسط یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی، به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

 

عملکرد میراژ هاچ بک به دلیل وزن کمتر و طراحی آئرودینامیک، بهتر از مدل سدان بوده و این خودرو به زمانی کمتر از ۱۱ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت نیاز دارد. حداکثر سرعت میتسوبیشی میراژ ES نیز در حدود ۱۰۵ مایل در ساعت (برابر با ۱۶۸ کیلومتر در ساعت) است. مصرف سوخت نیز بهتر از مدل سدان بوده و این خودرو با توانایی پیمودن ۴۱ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۵.۷ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی، ۳۳ مایل (معادل ۷.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهره و ۳۶ مایل (معادل ۶.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) یکی از کم مصرف ترین خودروهای موجود در جمع ارزان ترین اتومبیل های ۲۰۱۹ به شمار می آید.

 

تجهیزات و امکانات

از لحاظ تجهیزات امکانات میراژ ES وضعیتی مشابه با مدل سدان دارد و مانند سایر نمونه‌های فهرست ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ به پایین‌تر سطح از امکانات و تجهیزات رفاهی و سرگرمی مجهز شده است. اما امنیت بحثی نیست که سیستم استاندارد آمریکا به آن بی توجه باشد و این خودرو تقریبا از لحاظ سیستم‌های ایمنی در حد نمونه‌های چند ۱۰۰ میلیونی موجود در بازار خواهد بود.

 

۲ – شورولت اسپارک ۲۰۱۹ تیپ LS

ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

قیمت: ۱۴.۰۰۰ دلار (معادل ۵۹ میلیون تومان)

کلاس بدنه: هاچ بک فوق کوچک شهری

 

نسل جدید شورلت اسپارک (Spark) برای سال جدید با یک فیس لیفت مختصر نمایی زیباتر نسل به مدل‌های قبلی خود پیدا کرده است و با قیمت پایه ۱۴.۰۰۰ دلار یکی دیگر از آمریکایی های حاضر در لیست ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ به حساب می‌آید. این خودرو که اولین نسل آن مابین سال‌های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۵ تولید شد، چهره‌ای آشنا برای ایرانیان بوده و در سال‌های نه چندان دور و همزمان با تولید در آمریکا و کره، در ایران با نام دوو ماتیز به فروش می‌رسید. شرکت چری چین نیز در دهه گذشته یک کپی تمام عیار از این خودرو با نام چری QQ را تولید نموده که با فروش در ایران به نام ام وی ام ۱۱۰ خیابان‌های کشور را به یک نمونه بسیار ناامن و زشت دیگر در کنار خاندان پراید آراسته کرد.

 

موتور و پیشرانه

موتور شورولت اسپارک ۲۰۱۹ یک نمونه ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ ۱.۴ لیتری به حجم دقیق ۱.۳۹۹ سی سی بوده که توانایی تولید نیرویی در حدود ۹۸ اسب بخار در دور موتور ۶.۲۰۰ دور در دقیقه و حداکثر گشتاور تولیدی ۹۴ پاوند بر فوت (معادل ۱۲۷ نیوتون متر) در دور موتور ۴.۴۰۰ دور در دقیقه را دارد. نیروی تولیدی تیپ پایه نیز توسط یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی به چرخ‌های جلویی منتقل می‌گردد.

 

این خودرو علیرغم قیمت پایین‌تر عملکردی متوسط نسبت سایر اتومبیل‌های موجود در لیست ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ داشته و در زمانی در حدود ۱۰.۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و در نهایت به حداکثر سرعتی برابر با ۱۱۰ مایل در ساعت (معادل ۱۷۷ کیلومتر در ساعت) را دارد. شورولت اسپارک ۲۰۱۹ توانایی پیمودن مسافتی به طول ۲۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر شهری، ۳۹ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) مسیر بزرگراهی و ۳۳ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۷.۱ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین را دارد.

 

۱ – نیسان ورسا سدان تیپ S

ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,مقایسه خودرو

قیمت: ۱۳.۲۰۰ دلار (معادل ۵۵ میلیون تومان)

کلاس بدنه: سدان فوق کوچک شهری

 

نیسان ورسا سدان تیپ پایه که سال گذشته نیز در صدر جدول ارزان ترین خودروهای جهان قرار گرفته بود، عنوان خود را حفظ نمود و موفق به کسب ارزان ترین خودروی جهان در سال ۲۰۱۹ گردید. این خودرو که از لحاظ جایگاه، مشابه با کوییک سایپا به حساب می‌آید، حتی در پایین‌ترین تیپ و قیمت نیز از تجهیزاتی مانند صفحه نمایش ۷.۰ اینچی لمسی رنگی و دوربین کمکی دنده عقب سود می‌برد.

 

موتور و پیشرانه

موتور استفاده شده در نیسان ورسا سدان ۲۰۱۹ یک نمونه ۴ سیلندر ۱.۶ لیتری خطی ۱۶ سوپاپه بوده که با حجم دقیق ۱.۵۹۸ سی سی است. این موتور توانایی تولید نیرویی برابر با ۱۰۹ اسب بخار در دور موتور ۶.۰۰۰ دور در دقیقه را داشته و حداکثر گشتاوری برابر با ۱۰۷ پاوند بر فوت (معادل ۱۴۵ نیوتون متر) را در دور موتور ۴.۴۰۰ دور در دقیقه توسط یک جعبه دنده ۵ سرعته دستی در اختیار راننده قرار می‌دهد.

 

علیرغم کسب جایگاه نخست در بین ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ نیسان ورسا سدان عملکردی بالاتر از حد متوسط نسبت به رقبا داشته و به زمانی در حدود ۹.۰ ثانیه برای رسیدن از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر نساز دارد. حداکثر سرعت این خودرو نیز رقمی در حدود ۱۱۰ مایل در ساعت (معادل ۱۷۸ کیلومتر در ساعت) اعلام شده است. مصرف سوخت نیز با توجه به قدرت و ورزن کم پایین بوده و توانایی پیمودن مسیری به طول ۲۸ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۸.۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در شهر، ۳۶ مایل با هر گالن سوخت (معادل ۶.۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) در بزرگراه و ۳۱ مایل (معادل ۷.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر) به صورت میانگین را به آن می‌دهد.

 

تجهیزات و امکانات

نیسان ورسا برای کسب عنوان بهترین اتومبیل اقتصادی در بین ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ در قرار دادن امکانات و تجهیزات برای سرنشینان (مشابه با خودروسازان حکومتی با مدیریت فاسد ایران) دست و دلبازی به خرج داده و حتی تیپ پایه این اتومبیل ارزان قیمت از امکاناتی مانند صفحه نمایش ۷.۰ اینچی لمسی رنگی و دوربین کمکی دنده عقب سود می‌برد.

 

فضای موجود برای سرنشینان و محفظه بار بالاتر از بسیاری از خودروهای موجود در این کلاس بدنه بوده که آن را به یکی از بهترین‌ها در بین ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ تبدیل نموده است. اما با توجه به قیمت پایین نمی توان انتظار کیفیت بالایی از کابین و نحوه ساخت را داشت.

 

سخن آخر

همانطور که مشاهده کردید، بسیاری از نمونه‌های اشاره شده در لیست ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ اتومبیل‌هایی بوده که از لحاظ ایمنی در سطحی کاملا استاندارد قرار داشته و تنها کیفیت مواد اولیه استفاده شده در ساخت کابین و یا توانایی‌های دینامیکی آنها پایین تر از نمونه‌های گرانقیمت‌تر است. نکته جالب‌تر نیز این بوده که در برخی موارد، قیمت پایه نسبت به سال گذشته کاهش یافته درصورتیکه امکانات و تجهیزات ایمنی و رفاهی در آنها افزایش پیدا کرده است.

 

اما این رویه در اقتصاد رو به زوال چند سال گذشته ایران کاملا برعکس بوده و همانطور که در مورد تولیدات ۲ خودروساز حکومتی و وابسته ایران مشاهده کردید، نمونه‌هایی مانند پراید منحطط و عامل مرگ بسیاری از افراد در تصادفات رانندگی علیرغم کسب بالاترین استانداردهای ایمنی ملی هر ساله با بهانه‌هایی واهی مانند تحریم، گران‌تر و بی‌کیفیت‌تر شده و حتی تجهیزات ظاهری آن با عناوینی مانند عدم توان در واردات کمتر و کمتر می‌شوند. اتومبیل هایی مانند میتسوبیشی میراژ، هیوندای اکسنت و کیا ریو نیز با وجود اینکه بازار هدف اصلی اقشار کم درآمد و ضعیف بوده، اما با برچسب قیمتی چند صد میلیونی، تنها در اختیار قشری نسبتا محدود قرار دارند.

 

مشخصات فنی ارزان ترین خودروهای ۲۰۱۹ در یک نگاه

 

 

  • 19
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.0 stars from 24 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید