چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
۰۹:۰۸ - ۲۱ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۱۰۸۵
اخبار بازار خودرو

مقدمات بازگشت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به حیطه قیمت گذاری خودرو!

بازارخودرو,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,بازار خودرو
در آخرین جلسه کمیته خودرو که با حضور بعضی از نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن و طراحان طرح تغییر و تحول صنعت و بازار خودرو برگزار شد، مقدمات برگشت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به حوزه‌ قيمت‌گذاري خودرو فراهم آمد. در این جلسه بنا شد تا نهایی شدن طرح نمایندگان مجلس مبنی بر ارائه خودرو در بورس کالا، هیأت تعیین و تثبیت قیمت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، به جای شورای رقابت به قیمت گذاری بپردازد. علت این امر نیز افزایش زیان خودروسازان به واسطه روند صعودی هزینه های تولید است.

مقدمات بازگشت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به حیطه قیمت گذاری خودرو بار دیگر فراهم شده است. در آخرین جلسه کمیته خودرو که با حضور نمایندگان طراح در طرح تحول صنعت و بازار خودرو مجلس برگزار شد، با توجه به زیان تولید محصولات خودرویی در شرکت های خودروساز به واسطه قیمت گذاری شورای رقابت، مصوب شد که« هیأت تعيين و تثبیت قیمت» سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان، قیمت نهایی خودرو را محاسبه و به شرکت های خودرویی ابلاغ کند. قرار است وزارت صمت این مصوبه کمیته خودرو را برای بررسی و اجرا به شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه ارسال کند. آنچه معلوم است نمایندگانی که در این جلسه حضور داشتند بر طرح تغییر و تحول صنعت و بازار خودرو تأکید داشتند و اینکه طرح مذکور ( ارائه خودرو به بورس) قادر خواهد بود خودروسازان را از زیان دهی نجات و بازار را نیز آرام کند. با این حال ظاهرا دغدغه خودروسازان و قطعه سازان حاضر در این جلسه زیان روزانه تولید بوده است. دست اندرکاران صنعت خودرو و قطعه حاضر در جلسه مذکور تاکید کردند که از اعلام وصول و بررسی طرح تحول صنعت و بازار خودرو در صحن علنی تا ارسال آن به شورای نگهبان زمان زیادی نیاز است که در این مدت تولید با زیان بیشتری همراه خواهد شد.

هر چند نظر خودروسازان بر فروش خودرو در حاشیه بازار بوده اما نمایندگان مجلس تأکید کردند که با توجه به رشد قیمت ها در بازار به هیچ عنوان قیمت گذاری در حاشیه بازار را نمی پذیرند. بنابراین در این جلسه مصوب شده که تا زمان نهایی شدن طرح تغییر و تحول صنعت و بازار خودرو در مجلس، هیأت تعیین و تثبیت قیمت در سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به جای شورای رقابت به تعیین قیمت ها بپردازد. در این جلسه همچنین خودروسازان با انتقاد از قیمت گذاری شورای رقابت، تعیین قیمت توسط این شورا را منجر به ضرر تولید و زیان انباشته خوانده اند و تأکید کرده اند که ادامه روند فعلی منجر به ورشکستگی و ناتوانی در تداوم تولید خودرو خواهد شد.

آنچه مشخص است در جلسه مذکور باز هم رأی به حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو داده شده و این بار نیز سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان جایگزین شورای رقابت خواهد شد. اگر این جا به جایی توسط شورای هماهنگی اقتصادی سران سه قوه رأی نهایی را اخذ کند، سازمان حمایت برای بار سوم این وظیفه را به عهده خواهد گرفت و شورای رقابت نیز برای دومین بار از حیطه تعیین قیمت حذف می شود. این عودت و عدول شورای رقابت و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان که برای بار سوم کلید می خورد، به طور حتم نشان از بی تکلیفی و بی برنامگی سیاست گذار خودرو در تعیین قیمت محصولات خودرویی است.

آنچه مشخص است در شرایط کنونی با توجه به روند صعودی نرخ ارز و تورم، تولید خودرو با هزینه زیادی در شرکت های خودروساز انجام می شود، حال آنکه شورای رقابت با فرمولی که ادعا می شود تامین کننده منافع تولید کننده و مصرف کننده است، قیمت هایی را به خودروسازان ابلاغ می کند که همخوانی با هزینه تولید ندارد.به این ترتیب این ناهمخوانی از یکسو مانع از افزایش تولید شده و از سوی دیگر به دلیل فاصله قیمتی کارخانه و بازار، حاشیه سود بالایی را برای سوداگران و دلالان ایجاد کرده است. به این ترتیب با فرمول ابداعی شورای رقابت، تولید کننده و مصرف کننده هر دو متضرر شده اند. حالا اما چشم و امید زنجیره خودروسازی کشور به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان است. این سازمان برخلاف شورای رقابت در محاسبات قیمتی خود کیفیت و بهره وری خودروسازان را نادیده می گیرد و ملاک عمل خود در قیمت گذاری را هزینه تولید در نظر می گیرد. برای همین است که خودروسازان بیشتر تمایل به قیمت گذاری سازمان حمایت دارند تا شورای رقابت. اما این سازمان همین طور که از نامش پیداست باید حافظ منافع تولید کنندگان و مصرف کنندگان باشد، این در شرایطی است که در حال حاضر بعید به نظر می رسد با توجه به رشد هزینه سرسام آور تولید، بتواند مشتریان را راضی نگه دارد. همانطور که پیداست تمامی تصمیمات و برنامه ریزی سیاست گذاران خودرو حول تداوم تولید است و بخش تقاضا نیز ظاهرا چاره ای جز پذیرش شرایط موجود ندارد.

شورای رقابت می رود؟

نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن مجلس در طرح تحول صنعت و بازار خودرو بندی را پیش بینی کردند مبنی بر اینکه شورای رقابت پیش از ارائه خودرو در بورس کالا، قیمت پایه خودرو را تعیین کند. نمایندگان مجلس در اظهارات پراکنده با اذعان به جایگاه قانونی شورای رقابت، در طرح خود جایگاهی برای این شورا تعریف کردند.با این حال رضا شیوا، رئیس شورای رقابت با عرضه خودرو در بورس کالا مخالفت کرده و شیوه قیمت گذاری خودرو توسط این شورا را بهترین روش عنوان کرده است. در این بین هر چند نمایندگان مجلس در طرح خود جایگاهی برای شورای مذکور تعریف کردند با این حال خودروسازان با این جایگاه نیز مخالفت کرده و معتقدند که بهتر است قیمت پایه توسط سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان تعیین شود تا شورای رقابت.

در این زمینه حتی چندی پیش رئیس انجمن خودروسازان از توافق با نمایندگان مجلس بر سر جابه جایی سازمان حمایت با شورای رقابت خبر داده بود. با این شرایط تا پیش از نهایی شدن طرح تحول صنعت و بازار خودرو در مجلس و شورای نگهبان، اگر مصوبه اخیر کمیته خودرو را ملاک قرار دهیم، شورای رقابت ظاهرا باز هم از حیطه قیمت گذاری خودرو کنار گذاشته خواهد شد. این شورا اردیبهشت سال جاری پس از غیبت یکساله با رای نهادهای قضایی به حیطه تعیین قیمت خودرو بازگشت. سال ۹۷ همزمان با درخواست وزیر وقت صنعت، معدن و تجارت( محمد شریعتمداری) از شورای اقتصادی سران قوا مبنی بر حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو، این شورا مصوب کرد که از این پس شورای رقابت دخل و تصرفی در قیمت گذاری کالاها از جمله خودرو نخواهد داشت و تنها می تواند پیشنهاد دهنده باشد و ستاد تنظیم بازار قیمت ها را تعیین و تصویب خواهد کرد. پس از آن سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و همچنین ستاد تنظیم بازار تعیین کننده قیمت خودرو شدند. با این حال شورای رقابت با این مصوبه پا پس نکشید و به مراجع قضایی شکایت کرد. تا اینکه در نهایت قاضی سراج رئیس پیشین سازمان بازرسی کل کشوردر نامه ای به اسحاق جهانگیری اعلام کرد که با اشاره به ماده ۵۸ قانون اجرای سیاست های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی که تعیین مصادیق و تصویب دستورالعمل تنظیم قیمت، مقدار و شرایط دسترسی به بازار کالاها و خدمات انحصاری را بر عهده شورای رقابت گذاشته، حذف شورای رقابت از مرجع تعیین قیمت خودروهای تولید داخل تفسیری اشتباه از مصوبه نهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی است و همچنین وی در نامه خود متذکرشد که فرآیند قیمت گذاری خودرو باید به روند پیشین و شورای رقابت بازگردد.

هر چند این نامه به نوعی بر بازگشت شورای رقابت به عرصه قیمت گذاری صحه می گذاشت اما واقعیت این است که سال جاری همزمان با اوج گیری قیمت ها در بازار و همچنین روند کند تولید در شرکت های خودروساز، به نظر می رسید که رضا رحمانی وزیر پیشین صمت از سر ناچاری رضایت به بازگشت شورای رقابت به حیطه قیمت گذاری داد.آنچه مشخص است سازمان حمایت و ستاد تنظیم بازار در دو راهی حمایت از منافع تولید کنندگان و مصرف کنندگان قرار گرفته بودند، به طوریکه از یک جهت خودروسازان همراه با ضرر به تولید خودرو می پرداختند و به ناچار دستگاه های دولتی با افزایش قیمت خودرو این ضرر را جبران می کردند و از سویی پاسخگوی نارضایتی متقاضیان از قیمت ها نیز بودند. در هر صورت به نظر می رسید که بازگشت شورای رقابت می توانست سرپوشی بر تمام نارضایتی ها از قیمت گذاری خودرو باشد. با این شرایط هم اکنون باز هم به حذف شورای رقابت از قیمت گذاری خودرو رای داده شده تا بار دیگر سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان سکان قیمت گذاری خودرو را برعهده گیرد.در صورت اجرایی شدن این روند، پیش بینی می شود که شورای رقابت باز هم برای احقاق حقوق خود متوسل به مراجع قضایی شود.

جا به جایی بی حاصل

اما جایگزینی سازمان حمایت با شورای رقابت، موافقان و مخالفانی به همراه دارد. حسن کریمی سنجری کارشناس خودرو در این ارتباط به« دنیای اقتصاد» می گوید در اینکه شورای رقابت بر خلاف اسم و جایگاهی که دارد نتوانسته عمل کند، شکی نیست.این کارشناس خودرو ادامه می دهد:رویه اعضای این شورا سبب شده تولید کنندگانی که قیمت محصولاتشان توسط شورای رقابت تعیین می شود از جمله شرکت های خودروساز ناراضی باشند، این در حالیست که این شورا براساس قانون، یک نهاد فرا قوه ای است و می توانست با توجه به جایگاه و دست بالایی که در اختیار داشت، بهتر عمل کند.کریمی سنجری با اشاره به اینکه با مدیران خودروساز هم نظر است که شورای رقابت باید از پروسه قیمت گذاری کنار گذاشته شود می گوید ولی جای خالی شورای رقابت نباید با هیأت تعیین و تثبیت قیمت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان پر شود.

این کارشناس خودرو با اشاره به عملکرد گذشته سازمان حمایت در زمینه قیمت گذاری خودرو می گوید در دوره وزارت رحمانی سازمان حمایت نزدیک به ۱۵ ماه عهده دار تعیین قیمت محصولات خودروسازان بود اما تنها کاری که کرد فریز کردن قیمت بود و اجازه نداد خودروسازان قیمت محصولات خود را افزایش دهند و همین مسئله زیان سنگین چند هزار میلیارد تومانی به آنها تحمیل کرد.

کریمی سنجری پیشنهاد می کند با توجه به اینکه بحث عرضه محصولات خودروسازان بر اساس قیمت های حاشیه بازار مخالفان فراوانی دارد بهتر است سیاست گذار خودرویی به جای اینکه به دنبال این باشد که شورای رقابت را نگه دارد یا آن را با هیأت تعیین و تثبیت قیمت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان جایگزین کند یک کمیته فنی مالی تشکیل دهد و این کمیته در طول زنجیره تولید خودروسازان حضور داشته باشد و با توجه به جمیع جهات از جمله هزینه های سربار، قیمت تمام شده هر یک از محصولات خودروسازان را تعیین کند.او ادامه می دهد:سیاست گذار خودرویی نیز درصدی بعنوان سود خودروساز به آن اضافه کرده تا از این مسیر قیمت محصولات تولیدی خودروسازان تعیین شود.

فربد زاوه کارشناس خودرو نیز با کریمی سنجری در ارتباط با بی اثر بودن جایگزینی شورای رقابت با هیأت تعیین و تثبیت قیمت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان برای خودروسازان موافق است.زاوه به خبرنگار ما می گوید:در شرایط حاضر چنانچه بخواهیم جلوی ضرر و زیان شرکت های خودروساز را بگیریم باید اجازه دهیم قیمت ها بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین شود.این کارشناس خودرو ادامه می دهد آنچه سبب زیان شرکت های خودروساز شده است نه مرجع قیمت گذار بلکه وضعیت حاکم بر اقتصاد کشور و روند صعودی نمودار تورم است.

زاوه تأکید می کند:در شرایط فعلی هر گونه دستکاری در مکانیزم عرضه و تقاضا به بهانه تنظیم بازار علاوه بر اینکه وضعیت را بدتر می کند سبب تولید فساد نیز در داخل شرکت های خودروساز می شود.این کارشناس خودرو معتقد است جا به جایی شورای رقابت با هیأت تعیین و تثبیت قیمت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان در بهترین حالت ممکن است اندکی از شیب صعودی ضرر و زیان خودروسازان بکاهد و گرنه ضرر و زیان آنها حتمی است.زاوه می گوید:حضور یک نهاد برای تعیین قیمت محصولات تولیدی خودروسازان به معنای وجود بوروکراسی برای تعیین قیمت است و در فاصله هنگامی که برای این رفت و برگشت دستورالعمل ها طی می شود خودروسازان مشغول زیان دهی هستند.

donya-e-eqtesad.com
  • 19
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
شیخ بهایی,درباره شیخ بهایی,لقب شیخ بهایی زندگی نامه شیخ بهایی شاعر و عارف ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ فوریهٔ ۱۵۴۷

زادگاه: بعلبک، لبنان

تاریخ مرگ: ۱ سپتامبر ۱۶۲۱

آثار برجسته: کشکول

محل دفن: حرم امام رضا (علیه السلام)، مشهد، ایران

ملیت: ایرانی

ادامه
محسن ربیع خواه,افتخارات محسن ربیع خواه,بازی های باشگاهی محسن ربیع خواه بیوگرافی محسن ربیع خواه و تصاویری از وی

زادروز: ۳ دی ۱۳۶۶ ‏

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۹ متر

پست: هافبک دفاعی، مدافع

ملیت: ایرانی

ادامه
مهدی کوشکی,ازدواج اول مهدی کوشکی,گروه لیو مهدی کوشکی بیوگرافی مهدی کوشکی بازیگر و کارگردان سینمای ایران + تصاویر همسرانش

تاریخ تولد: مرداد ماه ۱۳۵۹

محل تولد: خرم آباد، ایران

حرفه: بازیگر، نویسنده

ملیت: ایرانی

تحصیلات: لیسانس ادبیات نمایشی

قد: ۱.۷۰

ادامه
حضرت زینب (س),زندگینامه حضرت زینب (س),سرگذشت حضرت زینب (س) زندگی نامه حضرت زینب (س) از کودکی تا به شهادت رسیدنش

نام پدر: حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)

نام مادر: حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

ناریخ ولادت: پنجم جمادی الأولی سال پنجم (یا ششم) هجری قمری

محل تولد: مدینه منوره

همسر: عبدالله بن جعفر بن ابی‎طالب

وفات: شب یکشنبه ۱۵ رجب سال ۶۲ هجری قمری

ادامه
خواهران منصوریان,زندگی نامه خواهران منصوریان,زندگینامه خواهران منصوریان بیوگرافی خواهران منصوریان ( شهربانو - الهه - سهیلا ) + تصاویر

ملیت: ایران

زادهٔ: ۸ بهمن ۱۳۶۴

محل تولد: سمیرم

قد: ۱٫۷۵ متر

وزن: ۶۰ کیلوگرم

ورزش: ووشو

ادامه
نظامی گنجوی,کتاب نظامی گنجوی,زندگی نامه ی نظامی گنجوی زندگینامه نظامی گنجوی و آثارش (+ تصاویر)

زادروز: ۵۳۷ هـ. ق گنجه

محل زندگی: گنجه

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر، تاریخ نگار و داستان سرا 

سبک: عراقی

عنوان: حکیم نظامی

ادامه
محمود فکری,عکس محمود فکری,تعداد بازی ملی محمود فکری بیوگرافی محمود فکری و فوتبالیست شدن او (+ تصاویر)

زادروز: ۴ مرداد ۱۳۵۲

زادگاه: جوی بار، ایران

پُست: مدافع

ملیت: ایرانی

سال فعالیت: ۱۳۶۵

ادامه
سحر قریشی,طلاق سحر قریشی از همسرش,زندگی نامه سحر قریشی بیوگرافی سحر قریشی و علت مشهور شدنش (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۶ دی ماه ۱۳۶۶

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۰ متر

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر، مدل

ادامه
مارکوپولو,زندگینامه مارکوپولو,کتاب سفرهای مارکوپولو بیوگرافی مارکوپولو و کتاب سفرهای او (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۵ سپتامبر ۱۲۵۴

زادگاه: ونیز، ایتالیا

تاریخ مرگ: ۹ ژانویهٔ ۱۳۲۴

ملیت: ونیزی

حرفه: تاجر و جهانگرد

ادامه
ویژه سرپوش