چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹
کد مقاله: ۹۹۰۶۰۰۰۹۶

روش ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو و محافظت از آن

آفتاب سوختگی رنگ خودرو,روش ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو,رفع آفتاب سوختگی رنگ خودروآفتاب سوختگی رنگ خودرو، بیشتر در خودرو‌هایی با رنگ بدنه تیره صورت می‌گیرد
آفتاب سوختگی رنگ خودرو یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای مالکین خودرو بوجود بیاید از آنجا که رنگ خودرو یکی از مهمترین ملاک ها در زیبایی بصری خودرو محسوب می شود محافظت از رنگ و بدنه ماشین جز مهمترین وظایف یک راننده به حساب می آید که بسیاری به آن توجهی نمی کنند. 

آفتاب سوختگی رنگ خودرو

هربار که ماشینتان را کنار خیابان پارک می کنید، رنگ ماشین شما تحت یک واکنش شیمیایی قرار می‎گیرد. قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و دیگر آلودگی ها در طول روز هم میتواند از دلایل دیگری باشد که رنگ ماشین شما عوض و رنگ پریده می شود. بدین ترتیب در صورتیکه به خوبی از ماشین خود مراقبت نکنید به مرور زمان متوجه آفتاب سوختگی رنگ خودرو می شوید بیش از آنچه که تصورش را می کردید آسیب دیده است و دیگر احتیاج به ترمیم جدی خواهد داشت.

روش محافظت از آفتاب سوختگی رنگ خودرو

یکی دیگر از روش های محافظت از آفتاب سوختگی رنگ خودرو که البته زیبایی زیادی هم به اتومبیل شما می دهد استفاده از کاور خودرو می باشد. استفاده از کاورهای شفاف یا مات کننده میتواند انتخاب خوبی برای بدنه خودرو باشد. در صورتیکه بخواهید از کاورهای طرح دار و یا رنگی استفاده کنید بهتر است بدانید که گاهی ناچار به گرفتن مجوز از پلیس راهنمایی و رانندگی می شوید. کاور بدنه هزینه زیادی دارد و معمولاً برای خودروهای لوکس استفاده می شود.

محافظ رنگ خودرو,آفتاب سوختگی رنگ خودرو,دلایل آفتاب سوختگی رنگ خودروتابش نور مستقیم خورشید منجر به آفتاب سوختگی رنگ خودرو می‌شود 

ماشین را در سایه پارک کنید. بطورحتم بهترین کار برای محافطت از آفتاب سوختگی رنگ خودرو در برابر نور خورشید پارک کردن آن در سایه است، ولی باید مواظب باشید هر سایه از بدنه ماشین شما مراقبت نمی کند به عنوان مثال شیره بعضی از درختان هم برای بدنه ماشین ضرر دارند و می توانند به آن آسیب وارد کنند. در صورتیکه پارکینگ دارید حتماً از آن استفاده کنید و در فصول گرم سال به ویژه تابستان اتومبیل خود را خارج از پارکینگ پارک نکنید البته اگر هم پارکینگ ندارید میتوانید از کاور های پارچه ایی برای محافظت از ماشین استفاده کنید.

شما میتوانید بر روی اتومبیل خود یک لایه نانو سرامیک بکشید. این کار هزینه دار میباشد ولی تضمینی مطمئن برای رفع و ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو است. اجرای سرامیک خودرو برای هر خودرو متفاوت است ولی به صورت رایج چنانچه آسیب جدی به رنگ خودرو شما وارد نشده باشد اول رنگ خودرو شما در دو مرحله پولیش می شود و بعد یک لایه نانو سرامیک بر روی خودرو شما قرار می گیرد. هزینه نانو سرامیک اتومبیل بسیار متفاوت است و بستگی به اندازه خودرو شما دارد.

ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو 

رنگ خودرو در اثر قرار گیری مستقیم زیر تابش نور خورشید و باد و باران بتدریج کیفیت اولیه خود را از دست داده و دیگر جلا و شفافیت قبل را نخواهد داشت. به همین علت بعد از طی بازه زمانی، خودرو شما دیگر درخشندگی قبل را نداشته و در نتیجه از زیبایی آن کم می گردد. یکی از راه هایی که میتوان با استفاده از آن مجدداً ظاهر زیبایی به خودرو بخشید، رنگ آمیزی مجدد آن میباشد که در کشور ما ضمن این که از هزینه زیادی برخوردار میباشد، یک عمل غیر منطقی محسوب شده و سبب می شود ارزش خودرو پایین بیاید ولی روش های به صرفه تری هم وجود دارد که با استفاده از آن میتوانید آفتاب سوختگی رنگ خودرو خود را مجدداً شفاف کرده و زیبایی آنرا دوباره به آن برگردانید.

ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو نقره ای مقداری سخت تر از دیگر رنگها مثل سفید و مشکی است. به همین علت اکثر خودروهای داخل ایران سفید و مشکی هستند چون این دو رنگ به راحتی ترمیم و تعمیر می شوند. آفتاب سوختگی رنگ خودرو که در اصطلاح به آن کچلی رنگ می گویند، برای بخش هایی از بدنه اتومبیل مثل سقف و کاپوت خودرو بیشتر اتفاق می افتد. 

ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو,روش محافظت از آفتاب سوختگی رنگ خودرو,آفتاب سوختگی رنگ خودرواگر میزان آفتاب سوختگی رنگ خودرو کم باشد میتوانید از پولیش و واکس خودرو استفاده کنید

رفع آفتاب سوختگی رنگ خودرو با پولیش

برای رفع آفتاب سوختگی رنگ خودرو و زیباتر کردن رنگ اتومبیل باید پولیش آفتاب سوختگی را روی خودروی خود انجام دهید. با پولیش رفع آفتاب سوختگی، جلا و شفافیت رنگ خودروی شما باز می گردد و ظاهر آن مجددا زیبا می شود. برای پولیش آفتاب سوختگی از پولیش نانو استفاده کنید که کیفیت بسیار خوبی دارد و ظاهر اتومبیل شما را واقعا زیبا می کند. پولیش آفتاب سوختگی، به صورت کامل رنگ خودروی شما را ترمیم می کند و ایرادات رنگ اتومبیل را از بین می برد.

- برای پولیش آفتاب سوختگی رنگ خودرو، در یک مکان دور از نور خورشید، خودروی خود را پارک نموده و بعد از آن اقدام به شستشوی آن نمایید و صبر کنید تا به طور کامل خشک شود.

- مقدار اندکی رابینگ کامپاند (یا پولیش سخت) را روی دستگاه پولیش بزنید. پیش از این که بافر یا دستگاه پولیش را روشن کنید آنرا کمی به آرامی روی ناحیه ای که دچار آفتاب سوختگی شده بکشید تا رابینگ کامپاند به اندازه یکسان به روی بدنه خودرو کشیده شود و آفتاب سوختگی رنگ خودرو از بین برود.

- بعد از انجام این کار، قدری مایع پولیش را روی یک ابر اسفنجی تمیز ریخته و مجدداً به صورت دورانی دور تا دور اتومبیل را بپوشانید و این کار را آن قدر تکرار کنید تا آفتاب سوختگی رنگ خودرو شما از بین رفته و جلا و زیبایی رنگ آن مجدداً برگردد.

- پس از این که کل بدنه خودرو را با پولیش و رابینگ کامپاند پولیش کردید باید آنرا با آب بشویید و با یک دستمال خشک و تمیز خشک کنید. اکنون برترین زمان است که ببینید آیا تمام نقاط روی بدنه خودرویتان توسط رابینگ کامپاند پوشش داده شده است یا خیر. در‌صورتی‌که جایی از بدنه خودرو باقی مانده بود که هنوز دچار آفتاب سوختگی بود مجدداً دستگاه را روشن کنید و مرحله های قبل را تکرار کنید تا این آفتاب سوختگی رنگ خودرو از بین برود.

- در آخر میتوانید از واکس بدنه خودرو برای آفتاب سوختگی رنگ خودرو استفاده کرده و ضمن جلا دادن رنگ بدنه خودروی خود، آنرا در برابر تابش های شدید نور خورشید، ایمن سازید. در واقع واکس بدنه خودرو، خود بعنوان یک لایه محافظ عمل کرده و از آسیب های سطحی وارده به بدنه وسیله نقلیه شما، جلوگیری به عمل می آورد.

رفع آفتاب سوختگی رنگ خودرو با محافظ رنگ

در بازار محصولاتی بعنوان محافظ رنگ خودرو وجود دارد که با استفاده از آنها میتوانید رنگ بدنه خودروی خود را در برابر تابش اشعه نور خورشید، مقاوم سازید. با استفاده از محافظ رنگ بدنه خودرو، پوسته رویی رنگ ماشین شما، دارای استحکام بیشتری شده و رنگ پریدگی در مراحل بسیار دیرتری برای آن اتفاق خواهد افتاد. در این شرایط هم میتوانید با تمدید و تجدید بکار بردن محافظ رنگ خودرو، از مشکلات آفتاب سوختگی رنگ خودرو جلوگیری نمایید.

آفتاب سوختگی رنگ خودرو,روش ترمیم آفتاب سوختگی رنگ خودرو,روش محافظت از آفتاب سوختگی رنگ خودروبا نگهداری مناسب خودرو، میتوان از آفتاب سوختگی رنگ خودرو جلوگیری کرد

گردآوری: بخش خودرو سرپوش

  • 15
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
لبرون جیمز,عکسهای لبرون جیمز,قد لبرون جیمز بیوگرافی لبرون جیمز، بسکتبالیست مشهور و با استعداد (+تصاویر)

لقب: کینگ جیمز

متولد: ۳۰ دسامبر ۱۹۸۴

محل تولد: آکرون اوهایو

قد: ۲۰۳ سانتیمتر

وضعیت تأهل: متأهل

ادامه
احمد جنتی,سن احمد جنتی,احمد جنتی بیوگرافی زندگینامه احمد جنتی و فعالیت های او (+ تصاویر)

زاده: ۳ اسفند ماه ۱۳۰۵  

زادگاه: لادان، اصفهان

شروع به کار : ۲۷ اسفند ماه ۱۳۷۵

سمت: پنجمین رئیس مجلس خبرگان رهبری

تحصیلات: اجتهاد

گمارنده: سید علی خامنه ای

ادامه
امام حسین (ع),درباره امام حسین (ع),تصاویر امام حسین (ع) زندگینامه امام حسین (ع) از امامت تا شهادتش

زادگاه: مدینه، حجاز

کنیه: اَباعَبْدِاللّه، ابوعلی

زادروز: ۳ شعبان ۴ ه‍.ق

نقش: سومین امام شیعیان

فوت: ۱۰ محرم ۶۱ ه‍.ق

محل دفن: حرم امام حسین، کربلا، عراق

ادامه
شیخ بهایی,درباره شیخ بهایی,لقب شیخ بهایی زندگی نامه شیخ بهایی شاعر و عارف ایرانی (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ فوریهٔ ۱۵۴۷

زادگاه: بعلبک، لبنان

تاریخ مرگ: ۱ سپتامبر ۱۶۲۱

آثار برجسته: کشکول

محل دفن: حرم امام رضا (علیه السلام)، مشهد، ایران

ملیت: ایرانی

ادامه
محسن ربیع خواه,افتخارات محسن ربیع خواه,بازی های باشگاهی محسن ربیع خواه بیوگرافی محسن ربیع خواه و تصاویری از وی

زادروز: ۳ دی ۱۳۶۶ ‏

زادگاه: تهران

قد: ۱٫۷۹ متر

پست: هافبک دفاعی، مدافع

ملیت: ایرانی

ادامه
مهدی کوشکی,ازدواج اول مهدی کوشکی,گروه لیو مهدی کوشکی بیوگرافی مهدی کوشکی بازیگر و کارگردان سینمای ایران + تصاویر همسرانش

تاریخ تولد: مرداد ماه ۱۳۵۹

محل تولد: خرم آباد، ایران

حرفه: بازیگر، نویسنده

ملیت: ایرانی

تحصیلات: لیسانس ادبیات نمایشی

قد: ۱.۷۰

ادامه
حضرت زینب (س),زندگینامه حضرت زینب (س),سرگذشت حضرت زینب (س) زندگی نامه حضرت زینب (س) از کودکی تا به شهادت رسیدنش

نام پدر: حضرت امیرالمؤمنین (علیه السلام)

نام مادر: حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)

ناریخ ولادت: پنجم جمادی الأولی سال پنجم (یا ششم) هجری قمری

محل تولد: مدینه منوره

همسر: عبدالله بن جعفر بن ابی‎طالب

وفات: شب یکشنبه ۱۵ رجب سال ۶۲ هجری قمری

ادامه
خواهران منصوریان,زندگی نامه خواهران منصوریان,زندگینامه خواهران منصوریان بیوگرافی خواهران منصوریان ( شهربانو - الهه - سهیلا ) + تصاویر

ملیت: ایران

زادهٔ: ۸ بهمن ۱۳۶۴

محل تولد: سمیرم

قد: ۱٫۷۵ متر

وزن: ۶۰ کیلوگرم

ورزش: ووشو

ادامه
نظامی گنجوی,کتاب نظامی گنجوی,زندگی نامه ی نظامی گنجوی زندگینامه نظامی گنجوی و آثارش (+ تصاویر)

زادروز: ۵۳۷ هـ. ق گنجه

محل زندگی: گنجه

ملیت: ایرانی

پیشه: شاعر، تاریخ نگار و داستان سرا 

سبک: عراقی

عنوان: حکیم نظامی

ادامه
ویژه سرپوش