یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳
۱۲:۴۲ - ۰۲ دي ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۱۰۰۰۳۴۱
سایر وسایل نقلیه

پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو ماند

سید محمد پولادگر,اخبار خودرو,خبرهای خودرو,وسایل نقلیه
در پایان انتخابات مجمع فدراسیون تکواندو، سید محمد پولادگر در سمت ریاست این فدراسیون ابقا شد.

به‌ گزارش ‌ایسنا، صبح امروز (شنبه) دوم دی ماه، مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون تکواندوی ایران به ریاست محمدرضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و با حضور شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک در آکادمی ملی المپیک برگزار شد که در پایان، محمد پولادگر رئیس کهنه کار این فدراسیون بار دیگر با کسب ۴۱ رأی در سمت ریاست جدید فدراسیون تکواندو ابقا شد.

 

مسعود امینی باغبادرانی، سید محمد پولادگر، سیروس رضایی لیماهی، علیرضا صیاد، لقمان کشاورز، مختار کلانتری و جمشید محمدی سهرابی هفت نامزد نهایی این انتخابات بودند که کلانتری در اعتراض به فرمایشی بودن انتخابات، کناره گیری کرد و سیروس رضایی و علیرضا صیاد هم به نفع پولادگر کنار کشیدند.

 

 سجاد مردانی و کیمیا علیزاده به عنوان نماینده ورزشکاران در این مجمع حضور داشتند.

 

پولادگر از سال ۱۳۷۹ تا کنون ریاست فدراسیون تکواندو را بر عهده داشته است و از امروز نیز به مدت چهار سال دیگر در این سمت خواهد بود.

 

پولادگر: قصد ثبت نام نداشتم/ به اصرار مدیران ورزشی آمدم

پولادگر در مجمع انتخاباتی فدراسیون تکواندو علی‌رغم این که پیش از این حواشی زیادی برای کناره‌گیری وی از شرکت در انتخابات تکواندو وجود داشت، اظهار کرد: من قصد ثبت‌نام در مجمع انتخاباتی فدراسیون تکواندو را نداشتم، به دلایلی که خود می دانید و اگر امروز در این مجمع حضور دارم به اصرار مدیران ورزشی است. امروز فضا به شکلی سنگین است که حملات بسیار زیاد و ناجوانمردانه علیه من شده بود و سیاه نمایی تا حدی بود که ورزش تکواندو را به گونه دیگری نشان می دادند. به ویژه‌ این که در حال‌ حاضر فضای مجازی سبب شده است تا  اخبار هر چه‌ سریع‌تر منتشر شود.

 

پولادگر در ادامه‌ ‌اضافه کرد: دلم نمی خواست که در تکواندو بمانم و بعد از این همه خستگی و شدت حجم کار در این دوره از انتخابات می خواستم دیگر در انتخابات فدراسیون تکواندو شرکت نکنم . به‌ هر حال بیش از ۱۴ رویداد ورزشی داشته ایم  که به جز شرکت در مسابقات قهرمانی کشوری و لیگ کار بسیار سنگینی بود و من معتقدم که ایجاد حاشیه فقط می‌تواند مشکلات را در این ورزش زیاد کند.

 

رییس فدراسیون تکواندو در مجمع انتخابات همچنین ‌اضافه کرد: قصد نداشتم در این سمت بمانم، اما اصرار دوستان سبب شد در چند روز گذشته بدترین و سخت ترین ساعات زندگی ام را سپری کنم و مصلحت اندیشی نمایم که آیا بایستم و از حقیقت دفاع کنم و یا این که کناره‌گیری کنم، اما به این  نتیجه‌ رسیدم که باید حقیقت را فدای مصلحت نکنم. به هر صورت اگر این برادر خسته را از ادامه ماموریت معاف کنید و به من رای ندهید دست و بازوی شما را می بوسم.

 

کلانتری: در انتخابات فرمایشی شرکت نمی‌کنم/ داورزنی امروز گفت پولادگر می‌ماند

اما مختار کلانتری که در چند روز گذشته از او به عنوان مدعی اصلی این انتخابات نام برده می‌شد، با فرمایشی نامیدن این انتخابات، کناره گیری کرد.

 

کلانتری با اعلام این که به خواسته وزیر ورزش و جوانان در مجمع انتخاباتی فدراسیون تکواندو شرکت کرده است، اظهار کرد: بنده قصد شرکت کردن در این مجمع را نداشتم، اما به گفته وزیر ورزش و جوانان با این مضمون که در انتخابات شرکت کن، اما حس رقابتی با محمد پولادگر نداشته باش در این مجمع شرکت کردم و برای این که خواسته وزیر ورزش و جوانان به طور کامل تحقق یابد، از شرکت کردن در این انتخابات نیز انصراف می‌دهم.

 

کلانتری همچنین در جمع خبرنگاران درباره علل کناره‌گیری خود از شرکت در انتخابات فدراسیون تکواندو، خاطر نشان کرد: مجمعی که رای آن مشخص است و از سوی مسئولان وزارت ورزش و جوانان به پولادگر اعلام کرده‌اند که در این انتخابات شرکت کند، تصور نمی‌کنم که حضور در چنین انتخاباتی ضرورت داشته باشد. من فکر می‌کردم که تغییراتی صورت بگیرد و حتی قول تغییرات نیز در این فدراسیون را داده بودند و گفته بودند که محمد پولادگر از شرکت در این انتخابات کناره‌گیری خواهد کرد، اما متاسفانه نمی دانم که چطور صبح رای تغییر کرد و داورزنی، معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان به من گفت‌ که تصمیم بر این شده که پولادگر در انتخابات فدراسیون تکواندو حضور داشته باشد. مشخص خواهد شد که در پایان مجمع انتخابات فدراسیون تکواندو چه کسی رییس این فدراسیون خواهد شد.

 

مختار کلانتری در پایان افزود: من در انتخاباتی که فرمایشی باشد شرکت نمی‌کنم.

.....

لقمان کشاورز: اعتماد و وفاق ملی از تکواندو حذف شده است

لقمان کشاورز، یکی از اعضای مجمع انتخابات فدراسیون تکواندو، در حاشیه ریاست مجمع انتخابات فدراسیون تکواندو با بیان این که هیچ سیاه نمایی علیه محمد پولادگر وجود نداشته و تمامی مسائل عنوان شده واقعیت دارد، اظهار کرد: تکواندو در حال‌ حاضر از مسیر واقعی خود خارج شده است و اعتماد و وفاق ملی از تکواندو حذف شده است.

 

وی ادامه‌ داد: تکواندو در آیین‌نامه‌ خود مشکلات زیادی دارد و در طی دو سال گذشته به نتایج خوبی دست پیدا نکرده‌ایم و اگر نتیجه‌ خوبی نیز کسب شده است توسط بازیکنانی که رنکینگ پایین داشتند این نتایج حاصل شده است نه تکواندوکارانی که دارای رنکینگ بالا بودند.

 

کشاورز خاطر نشان کرد: در بحث ارزیابی ها نیز این فدراسیون به شکل سنتی تا به امروز عمل کرده است و انتخاب مربیان سلیقه محوری بوده است. ما چطور می‌توانیم در چنین فدراسیونی وفاق ملی ایجاد کنیم، در حالی که بسیاری از تکواندوکاران مطرح و مربیان خوبی این رشته خانه نشین هستند و اجازه فعالیت ندارند.

 

وی در پایان صحبت‌های خود ، بیان‌ کرد: در حال‌ حاضر با لاترین نظام شایسته سالاری که باید توسط مدیریت فدراسیون اجرا شود در این فدراسیون وجود ندارد و این یک خلاء در فدراسیون تکواندو است. عدم وجود منابع مالی در استان‌ها سبب شده است تا استعدادهای خوبی در شهرستان‌ها از بین برود. علی‌رغم این که تکواندو در سال‌های گذشته از نظر مدال آوری نتایج خوبی داشته است، اما کرسی‌های بین‌المللی نداشته ایم.

 

امروز کسانی در مجمع حضور دارند که اکثرا از دوستان رییس فدراسیون است و برخی از هیات های تکواندو که باید در مجمع حضور پیدا می‌کردند، حضور ندارند. ما در حال‌ حاضر با تکواندوی پاک مواجه نیستیم. افزایش دوپینگی‌ها در تکواندو به حدی شده است که اگر دو ورزشکار در این فدراسیون دوپینگش  مثبت اعلام شود، احتمال حذف تکواندو از  المپیک ۲۰۲۰ وجود دارد . حتی من شاهد این قضیه بودم که ورزشکاری اسمش المپیکی شد و شش ماه از حضور از میادین بین‌المللی محروم گردید، اما با دستور رییس فدراسیون تکواندو در مسابقات بین‌المللی حضور پیدا کرد. آیا واقعا با این شرایط می‌توان در فدراسیون مدیریت خوبی داشت؟

 

 

 

 

 

  • 17
  • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش