شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۹
۱۶:۰۶ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۵۰۳۳۶۴
فناوری اطلاعات و ارتباطات

معاون وزیر ارتباطات منتشر کرد؛

جدول نوع فعالیت کاربران اینترنت/ حضور ۷۰ درصدی در سایتهای اجتماعی

فعالیت کاربران اینترنت,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات
معاون وزیر ارتباطات با انتشار جدول نوع فعالیت کاربران ۶ سال به بالای اینترنت در کشور، گفت: کاربر ایرانی بخش عمده‌ای از اطلاعات بهداشت و سلامت خود را از طریق اینترنت کسب می‌کند.

به گزارش مهر، امیر ناظمی در توئیتر با انتشار جدول جمعیت کاربر اینترنت در ایران بر مبنای نوع فعالیت، نوشت: کاربر ایرانی بخش عمده‌ای از اطلاعات بهداشت و سلامت خود را از طریق اینترنت کسب می‌کند. به همین دلیل سلامت الکترونیک فراتر از پرونده سلامت و نسخه است.

معاون وزیر ارتباطات و رئیس سازمان فناوری اطلاعات به عنوان متولی اجرای دولت الکترونیک در کشور، گفت: درمان‌محوری گرایش نظام سلامت است که به سلامت الکترونیکی نیز به ارث رسیده است و فرصت بازسازی نظام اداری با دولت الکترونیک نشده است.

مطابق داده های این جدول بیش از ۷۰ درصد فعالیت جمعیت کاربر اینترنت در سایتهای اجتماعی حضور دارند. بازی و دانلود بازی ، عکس ، فیلم و موسیقی ۵۵.۱ درصد حضور کاربران در اینترنت را تشکیل می دهد.

ارتباطات ۱۹.۷ درصد زمان کاربران در اینترنت را به خود اختصاص می دهد. ۱۹.۲ درصد ارسال محتوای تولید شده توسط کاربر و ۲.۲ درصد مشارکت الکترونیکی از دیگر فعالیتهای کاربران در اینترنت است.

در این آمار، ۳۵.۷ درصد کاربران ایرانی برای دریافت اطلاعات در ارتباط با موضوعات سلامت و بهداشت در اینترنت جستجو می کنند. ۱۹.۱ درصد کاربران در خصوص بانکداری الکترونیکی در اینترنت فعال هستند و ۳۳.۶ درصد از فعالیت کاربران در اینترنت به دریافت اطلاعات در ارتباط با کالا و خدمات مربوط می شود.

فعالیت کاربران اینترنت,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات

سازمان رگولاتوری گران شدن بسته های اینترنتی را پیگیری می کند/ مردم برای VDSL ثبت نام کنند

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات با تأکید بر مطلوب بودن سرعت اینترنت همراه در ایران، گفت: برای اینترنت ثابت هم VDSL در حال راه اندازی است. مردم الآن هم می توانند برای آن ثبت نام کنند تا بعد از عملیاتی شدن این خدمات را دریافت کنند.

سید جمال هادیان در گفت و گو با خبرنگار جماران، در خصوص گران شدن اخیر بسته های اینترنت اظهار داشت: یکی دو شرکت خدمات اینترنت را نسبت به ماه های قبل گران کرده اند. اما چون هیچ مصوبه ای در این خصوص وجود ندارد، سازمان رگولاتوری در حال پیگیری است که به نرخ های قبل برگردد.


رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات در خصوص سرعت اینترنت در ایران گفت: سرعت اینترنت ۴G ایران مطلوب و خوب است. سرعت اینترنت ما متوسط به بالای جهان و با بعضی از کشورهای اروپایی قابل مقایسه است. البته هرچه تکنولوژی بالاتر می رود سرعت اینترنت هم افزایش پیدا می کند. اگر ۵G عملیاتی شود تحول بزرگی رخ خواهد داد. اما الآن به سرعت ۴G در سطح کشور در حال گسترش است.

قول وزیر ارتباطات در خصوص اینترنت ایرلاین ها

وی افزود: فکر می کنم حدود ۷۰ درصد از جاده های اصلی کشور هم پوشش اینترنت دارند و بقیه در دست اقدام است. اما استفاده از اینترنت در قطار، مترو و هواپیما نیاز به تکنولوژی خاصی دارد. چون اشیاء قابل حرکت هستند. الآن در مورد قطار دارد کار می شود. در مورد هواپیما هم وزیر ارتباطات قول داده که بعضی از ایرلاین های ما تا پایان امسال در تمام طول مسیر دارای اینترنت شوند.

هادیان با بیان اینکه به نظر ما در همه جای شهرها الآن اینترنت ۳G و ۴G هست ادامه داد: قطعی اینترنت در بعضی از نقاط چند دلیل دارد. یکی از آنها تداخل دکل ها است. مسأله بعدی نزدیک بودن به بعضی از مراکز حساسی است که از حوزه امواج استفاده می کنند. این موارد نیاز به لکه گیری دارد. تیم اجرایی باید یکی یکی همپوشانی امواج را بررسی یا دکل را جا به جا کند و یا دکل جدیدی نصب کند. این کار هم دارد انجام می شود. یعنی اگر کسی از هر روستا، شهر و یا منطقه ای در تهران برای ما موقعیت بفرستد، بلافاصله آن را بررسی می کنیم.

قطعی اینترنت را به ۱۹۵ اعلام کنید

وی تصریح کرد: شهروندان می توانند هرگونه اختلال در دسترسی به اینترنت را از طریق سامانه ۱۹۵ به ما اعلام کنند. بلافاصله ما موضوع را برای مسئول این کار می فرستیم و موضوع بررسی می شود. به مدیرکل استان اعلام می کنند و خیلی سریع کار انجام می شود. اما وقتی که نیاز به کار فنی، مثل نصب دکل داشته باشد، نیاز به زمان دارد.

۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا پایان امسال به شبکه ملی اطلاعات وصل می شوند

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات تأکید کرد: الآن پروژه وزارت ارتباطات این است که طبق قانون ۸۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار تا آخر امسال باید دارای اینترنت باشند و به شبکه ملی اطلاعات وصل شوند. اما به تدریج این کار برای همه جای کشور در حال انجام است. USO پروژه توسعه ارتباطات روستایی و وصل شدن روستاها به شبکه ملی اطلاعات است که قانون و محدوده معین کرده و به سرعت دارد کار می شود و ارتباطات ثابت و همراه دارد گسترش پیدا می کند و یکی از اهداف آن هم توسعه اشتغال و مهاجرت معکوس است.

مردم برای VDSL ثبت نام کنند

وی افزود: برای اینترنت ثابت هم VDSL در حال راه اندازی است. مردم الآن هم می توانند با مراجعه به مراکز مخابرات برای آن ثبت نام کنند تا در آینده نزدیک که این نوع خدمات راه اندازی و عملیاتی شد از این خدمات استفاده کنند. مشکل فعلی اینترنت ثابت ما استفاده از سیم مسی و فاصله یا مراکز مخابراتی است. در این نوع خدمات به دلیل اینکه ۹۰ درصد مسیر از فیبر نوری استفاده می شود، سرعت چند برابر افزایش پیدا می کند.

  • 10
  • 5
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
استیو هانکه,زندگینامه استیو هانکه,زندگی نامه استیو هانکه بیوگرافی استیو هانکه، اقتصاددان مشهور آمریکا (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۹ دسامبر ۱۹۴۲

محل تولد: ماکن، جورجیا

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

فارغ التحصیل: دانشگاه کلرادو بولدر

مؤسسه: مدرسه معادن کلرادو، دانشگاه برکلی، دانشگاه جانز هاپکینز

ادامه
ویژه سرپوش