۱۱:۲۱ - ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۱۱۰۴۳۷۹
فناوری اطلاعات و ارتباطات

از هوش مصنوعی تا تحول دیجیتال

۱۱ کتاب تکنولوژی محبوب سال ۲۰۲۰

کتاب های تکنولوژی محبوب سال ۲۰۲۰,اخبار دیجیتال,خبرهای دیجیتال,اخبار فناوری اطلاعات

اگرچه صنعت تکنولوژی سبب تغییرات وسیعی در بخش کتاب و کتابفروشی و کتابخوانی شده ولی خود این صنعت انبوهی از محتوا و موضوعات و عناوین کتاب را به جهان افزوده است. سایت BookAuthority اخیرا طبق مقیاس هایی چون نظرات و پیشنهادهای کاربران برخی از محبوب ترین کتاب ها برای خواندن در سال ۲۰۲۰ را معرفی کرده که در امتداد با تعدادی از آن ها آشنا می شوید.

Innovation in Health Informatics( نوآوری در حوزه انفورماتیک پزشکی):کتاب Innovation in Health Informatics توضیح می دهد که چطور آخرین دستاوردهای حوزه اطلاعات و تکنولوژی های ارتباطی توانسته اند در حوزه سلامت و پزشکی راه پیدا کنند. این کتاب اپلیکیشن ها و برنامه های کنونی و آتی را در حوزه تکنولوژی و سیستم پزشکی معرفی می کند. از موضوعاتی که در این کتاب بررسی شده، داده های بزرگ، تحلیل داده های پزشکی، هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) ، یادگیری ماشینی، تکنولوژی های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده، ۵G، سنسورها، اینترنت اشیا(IoT) ، نانوتکنولوژی و بایوتکنولوژی است.

User Friendly:کتاب User Friendly روایتگر داستان ناگفته و مخفی الگوهایی است که بصورت پنهانی بر دنیای مدرن ما حاکم است. Kuang نویسنده این کتاب که یک خبرنگار است در این کتاب از تاریخچه طراحی محصولات تبلیغاتی و نوآوری های تکنولوژی می گوید. از حوادث تاثیرگذار قبل تا ورود به عصر دیجیتال و بازسازی مجدد دنیا طبق قوانینی که زمانی قانون های مبهمی برای برقراری ارتباط با کاربران بودند. در این کتاب به قوانین پنهانی اشاره می شود که در دنیا ایجاد شده، قانونی که باعث شدند دنیای ما تغییر و تحول کند. کتاب User Friendly نگاهی عمیق، مفصل و کاربردی به حوزه ای می اندازد که زمانی پنهان بود.

Artificial Intelligence, Healthcare and the Law( هوش مصنوعی ، پزشکی و قوانین):امروزه تلفیق تکنولوژی های روباتیک و سیستم های هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) در محیط های پزشکی، رو به افزایش است. اکنون، دستاوردهای نوین تکنولوژی توانسته راههای جدید ارتباطی با خردسالان، کهن سالان و افراد معلول را کشف کند. ولی با وجود این، زمینه بروز نگرانی ها پیرامون امنیت اطلاعات و داده های مردم همچنین افزایش پیدا کرده است. مسائلی مانند حفاظت از اطلاعات ، کاهش ارتباطات انسانی و تعرض به حریم شخصی تنها برخی از مسائلی است که سبب بروز نگرانی می شود. از آنجا که این حوزه های تکنولوژی همچنان جدید محسوب میشوند ، روش های قانون گذاری در این زمینه نیز همچنان محل سوال است.

Innovation+ Equality( نوآوری+ برابری):چگونه می توان به نوآوری های بیشتر، با سرعت فراتر دست پیدا کرد. آیا نابرابری اقتصادی، هزینه ای است که باید برای نوآوری ها بپردازیم؟ دستاوردهای چشمگیر تکنولوژیک که طی دو دهه گذشته معرفی شده اند، بطور کل برای جامعه مفید بوده اند. مانند گوشی های هوشمند و تکنولوژی هایی که خالقان آنها اکنون میلیاردر هستند. ولی این دستاوردها سبب بروز پدیده گپ یا فاصله طبقاتی شده اند، به طور مثال در آمریکا عمده ثروت تنها در دست ۱/ ۰درصد جمعیت است. آیا این وضعیت هزینه اجتناب ناپذیر رشد تکنولوژی است؟

( طراحی وب، انقلاب دنیای دیجیتال از ۱۹۹۰ تا امروز):سه دهه قبل، دستاوردهای چشمگیر و عظیمی در حوزه تکنولوژی معرفی شدند. از نخستین نسخه های کامپیوترهای خانگی گرفته تا گوشی های تلفن همراه یا محصولات حوزه واقعیت افزوده. وب، اکنون عملا از زندگی روزمره ما انسانها ، جداناپذیر است. ولی دنیای وب از ابتدا اینگونه نبوده:ویدئوهای خنده دار یا گشت و گذارهای تفریحی یا اموتیکون های بانمک، همگی زاده گذشت زمان در این حوزه بوده اند. در این کتاب مجموعه ای از تغییر و تحولات دنیای وب معرفی می شود، از ابتدا تا به امروز. به عنوان مثال نخستین وب سایتی که صدا در آن بکار رفته بود، اولین وب سایتی که ویدئو در آن بکار رفت، نخستین وب سایتی که فراگیر شد و....

امنیت سایبری به همه مربوط است:نویسنده این کتاب Scott Schober، سابقاً هم کتاب دیگری منتشر کرده بود به نام Hacked Again. در آن کتاب اسکات مجموعه ای از داستان های آموزشی از تجربیات هک شدن خود را ارائه می کند تا افراد دیگر از خطاهای او درس بگیرند. با استقبالی که از آن کتاب شد وی به کمک یک نویسنده دیگر به بحث امنیت کسب وکارهای نوپا پرداخته است

Tools and Weapons( ابزارها و اسلحه ها):نویسنده این کتاب برد اسمیت رئیس هیأت مدیره مایکروسافت است و خود بیل گیتس هم مقدمه ای بر آن نوشته است. این کتاب، یک راهنمای جذاب و کاربردی است که توضیح می دهد تکنولوژی چطور هم به ما قدرت می دهد و هم زندگی ما را تهدید می کند. از حریم فردی گرفته تا حملات سایبری، این کتاب راهنمایی کاربردی برای مهیاسازی برای آینده تکنولوژی است.

The Spatial Web( وب فضایی):آیا تابحال تصور کرده اید که آینده چه شگفتی هایی برای ما خواهد داشت؟ آیا آینده مانند آن چیزی خواهد بود که در فیلم هایی مثل بلید رانر، ماتریکس، جنگ ستارگان، استار ترک یا... به تصور کشیده شده است؟ دنیایی پر از روبات ها، ابزارها و دستگاه های توسعه یافته و هوشمند، آواتارهای مجازی، حمل و نقل های لحظه ای؟

آینده قرار نیست همیشه مرموز باقی بماند. کتاب The Spatial Web تصویری از آینده اجتناب ناپذیر ما انسانها را به تصویر می کشد؛ تصویر دنیایی واقعی. در این کتاب راه حل هایی برای آماده سازی و بهره برداری از دستاوردهای آتی هم معرفی می شود.

Digital( دیجیتال):در سال ۲۰۱۸، سرمایه گذاری استارت آپ های آفریقایی به بیش از ۷۰۰ میلیون دلار در سال رسید. در سرتاسر این قاره، مردم روز به روز با قدرت پلت فرم های دیجیتال آشناتر میشوند ، پلت فرم هایی که میتواند تغییرات اساسی در زندگی آن ها ایجاد کند. در ۱۰ سال پیش ، تعداد کسب و کارها به مقدار قابل توجهی فزونی پیدا کرد. Joshua در کتاب خویش توضیح می دهد که چطور درک و ارتباط با تکنولوژی میتواند به کسب و کارهای گوناگون این قاره کمک کند تا رونق بگیرند.

AI for People and Business( هوش مصنوعی برای مردم و کسب و کارها):درصورتی که مدیرعامل یا هر نوع مسئول ارشد یک سازمان یا شرکت هستید و به هر نوعی میتوانید از هوش مصنوعی (Artificial Intelligence) در شرکت خود استفاده کنید این کتاب مناسب شماست. در این کتاب توضیح داده می شود که هوش مصنوعی چیست و چطور میتوان فرصت های بالقوه ای را با استفاده از این تکنولوژی کشف کرد. در این کتاب استراتژی های استفاده موفق و کاربردی از هوش مصنوعی هم توضیح داده می شود.

Digital Transformation( تحول دیجیتال):در این کتاب، راهکارهایی برای سازگاری و درک واقعی تکنولوژی هایی معرفی می شود که برای کسب و کارها و حتی دولت ها، ایجاد مشکل کرده ، اینکه این معضلات را چطور بشناسیم و از تغییر و تحول دیجیتالی برای رونق اکثر کسب و کار بهره ببریم. تکنولوژی هایی مثل پردازش ابری، تحلیل داده های بزرگ، هوش و اینترنت این روزها تأثير بسیار بر انواع مختلف کسب و کارها دارد و مدیران با داشتن داده های بیشتر در این حوزه ها می در شرکت خود تغییرات اساسی و مهمی ایجاد کنند

حانیه شریف

donya-e-eqtesad.com
  • 18
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید