دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
۱۳:۰۵ - ۰۸ خرداد ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۳۰۶۶۴
تجارت و بازرگانی

نحوه دریافت گواهینامه :ISO 9001 همه چیزهایی که باید بدانید

اخذ گواهینامه ایزو 9001 اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱

ما هر ساله با هزاران سازمان درباره دریافت گواهینامه ISO 9001 صحبت می کنیم. برخی از آنها واقعاً نمی دانند ISO 9001 چیست، اما می دانند که به آن نیاز دارند. برخی دیگر تحقیقات زیادی انجام داده اند اما هنوز سوالاتی دارند. در این مقاله، به متداول‌ترین درخواست‌هایی که در هوداک سیستم فرتاک دریافت می‌کنیم، پرداخته‌ایم تا همه چیزهایی را که باید درباره دریافت گواهینامه ISO 9001 بدانید، کشف کنید.

چرا اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ مهم است؟

اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ نشانه ای از اعتبار و تضمین کیفیت برای کالا ها و یا خدمات است.

افزایش پتانسیل سود و گسترش سهم بازار، صرفه جویی در زمان و مدیریت منابع، و کاهش مشکلات و موانع از مزایای دریافت گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ است. ضمن اینکه، اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ کمک می کند، تصویر و اعتبار برند خود را بهبود ببخشید.

اگر تصمیم دارید تا به اهداف تجاری خود دست پیدا کنید، استفاده از داده ها و شواهد جهت آگاهی از تصمیم گیری برای شما ضروری است. جمع آوری گزارش های لازم و مستند سازی کافی فرآیندها نیز ضرورت دارد.

اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱  سیستم های مدیریت کیفیت در این زمینه به سازمان شما  کمک می کند، چارچوبی را برای مستند سازی کلیه فرآیندهای کسب و کار فراهم کنید.

چگونه می توانم برای دریافت گواهینامه ISO 9001 اقدام کنم؟

درخواست برای گواهینامه ISO 9001 آسان است: تنها کاری که باید انجام دهید این است که با شرکت هوداک سیستم فرتاک تماس بگیرید. ما تمام اطلاعاتی را که در مورد مراحل بعدی نیاز دارید در اختیار شما قرار خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که دستیابی به گواهینامه ISO 9001 تا حد امکان برای شما و سازمانتان آسان است.

چگونه می توانم گواهینامه ISO 9001:2015 را دریافت کنم؟

برای دستیابی به ایزو ۹۰۰۱، باید شواهدی را مستند کنید که نشان دهد سیستم مدیریت کیفیت (QMS) شما مستقر است و استانداردهای مورد نیاز برای صدور گواهینامه را برآورده می کند. ما در شرکت هوداک سیستم فرتاک ابزارها و توصیه هایی را ارائه خواهیم کرد که به شما در انجام این کار کمک می کند.

فرآیند صدور گواهینامه با بازدید یکی از حسابرسان متخصص آغاز می شود. به این مورد "ارزیابی مرحله اول" می گویند. آن‌ها با خط‌ مشی‌ها و رویه‌های شما آشنا می‌شوند و هر شکافی را که برای دریافت گواهینامه باید برطرف کنید، شناسایی می‌کنند.

آنها گزارش کاملی از یافته‌های خود را همراه با یک «تحلیل شکاف» به شما ارائه می‌کنند، که به شما امکان می‌دهد عناصری را که برای دستیابی به گواهینامه باید ارائه دهید، شناسایی کنید. می توانید از این گزارش به همراه ابزارها و اطلاعاتی که می توانیم ارائه دهیم، برای ایجاد تغییرات لازم استفاده کنید.

حسابرس پس از مدتی باز خواهد گشت (مرحله دوم ارزیابی) تا مطمئن شود که همه چیز درست است، و گواهینامه ISO 9001 شما بلافاصله پس از بررسی مستقل از بخش انطباق صادر خواهد شد.

دریافت گواهینامه ISO 9001 چقدر طول می کشد؟

مدت زمان لازم برای دستیابی به ISO 9001 به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله اندازه سازمان شما، الزاماتی که در حال حاضر انجام داده اید، و تعداد منابعی که برای کار بر روی سیستم مدیریت خود در دسترس دارید، اما به طور متوسط، این فرآیند معمولاً ۳ تا ۶ ماه طول می کشد. اگرچه برخی از مراجعین داریم که این فرآیند را در کمتر از دو هفته به پایان رسانده اند و برخی دیگر بسیار طولانی تر شده اند. هر کسب و کار منحصر به فرد است!

البته، راه یگر دریافت گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ از مراجع خصوصی است که به نسبت مراجع اصلی اعتبار کمتری دارند، اما مدت زمان دریافت گواهینامه و همچنین هزینه های آن بسیار پایین تر است.

اگر نماینده تعیین شده ای دارید که مسئولیت صدور گواهینامه شما را در سازمان شما بر عهده می گیرد، می تواند به روند صدور گواهینامه کمک کند. و اگر از قبل آماده شده باشید، زمان کمتری برای دستیابی به گواهینامه شما نیاز است!

اجرای گواهینامه ISO 9001 چقدر سخت است؟

میزان کار بستگی به اندازه و پیچیدگی سازمان شما دارد. حسابرسان به شما نمایش واضحی از فرآیندها و اسنادی ارائه می‌دهند که ممکن است در حال حاضر داشته باشید یا نداشته باشید، و این اطمینان را به شما می‌دهند که فرآیند صدور گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ آنقدرها هم که فکر می کنید پیچیده نیست.

ارزیابی ISO 9001 شما در دو مرحله انجام می شود، اما هرچه بیشتر آماده شوید، روند صدور گواهینامه سریعتر و آسان تر خواهد بود. توصیه می کنیم به الزامات ISO 9001 نگاهی بیندازید و تا آنجا که می توانید اسناد مورد نیاز را آماده نگه دارید.

حسابرس شرکت هوداک سیستم فرتاک هر شکافی را در خط ‌مشی‌ها و رویه‌های موجود شما شناسایی می‌کند و گزارش کاملی از توصیه‌های خود و همچنین ابزارها و اطلاعاتی را که می‌توانید برای تهیه مستندات خود استفاده کنید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

آیا به مشاور ISO 9001 نیاز دارم؟

نیازی به استخدام مشاور نیست حسابرسان متخصص هوداک سیستم فرتاک به شما کمک می کنند تا قبل از ارزیابی نهایی، هر حوزه ای را در سیستم مدیریت کیفیت خود که ممکن است نیاز به بهبود داشته باشد، شناسایی کنید. ما همچنین با اسناد، الگوها و ابزارهایی که به شما در تنظیم فرآیندهای مورد نیاز برای ISO 9001 کمک می‌کند، از شما پشتیبانی می‌کنیم.

آیا ISO 9001 نیاز به ارزیابی منظم دارد؟

بله، و این تعهد به بهبود مستمر، یکی از بزرگترین نقاط قوت ISO 9001 است. پس از دریافت گواهینامه، حسابرسان متخصص هوداک سیستم فرتاک به صورت سالانه از شما بازدید خواهند کرد. این بازدیدها اطمینان حاصل می کند که QMS شما همچنان با استانداردهای بالای ISO 9001 مطابقت دارد و به شما کمک می کند تا مناطقی را که ممکن است نیاز به بهبود داشته باشند شناسایی کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا درخواست دریافت گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ می توانید هم اکنون با هوداک سیستم فرتاک تماس داشته باشید.

  • 21
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
هزینه دریافت گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ چقدر است؟ چه مدارکی لازم دارد؟
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
ویژه سرپوش