یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳
۱۱:۵۹ - ۰۸ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۵۶۴
تجارت و بازرگانی

در سازمان گمرک، بروکراسی پیچیده و رفتار‌های نامناسب دیده می‌شود/ مردم از رفتارهای گمرک اذیت و آزار می‌بینند

گمرک,آزار و اذیت مردم در گمرک
محمد وحیدی گفت: در سازمان گمرک، هم بروکراسی پیچیده است و هم رفتار‌های نامناسب در آن‌جا دیده می‌شود و از طرفی، چقدر اذیت و آزار توسط سیستم‌های گمرکی و آلوده بودن این سیستم وجود دارد. از این‌رو و به باور من، موضوع مهمتر این است که باید اساس حرکت اقتصادی گمرک بر اساس حرکت اقتصادی کشور و مبتنی بر رفع نیاز‌های عمومی باشد.

در طول سال‌ها و حتی دهه‌های گذشته، انتقادات زیادی در خصوص عملکرد سازمان گمرک ایران مطرح بوده است. عده‌ای بر این باورند که اگر این سازمان از پیچیدگی، رانت‌ها و فساد‌های موجود در خود خلاص می‌شد، شرایط بازار و تجارت بین‌المللی، مسیر بهتری را دنبال می‌کرد.

در این باره محمد وحیدی، نماینده بجنورد به اقتصاد۲۴ گفت: اینکه اگر سازمان گمرک مدیریت شفاف و قوی‌ای داشت، اوضاع بهتر بود، سوال یکی از محور‌های اساسی رفع موانعی است که قرار است ما به آن برسیم.

وی افزود: صادرات کالا‌های اساسی کشور که در بازار‌های بین‌المللی ظرفیت دارند و کمک مستقیم به تولید می‌کنند و واردات کالا‌هایی که می‌توانند در افزایش ظرفیت‌های تولیدی کشور نقش‌آفرینی کنند، از مهمترین اهداف هر دولت باید باشد.

نماینده بجنورد تصریح کرد: اگر عملکرد گمرک طی سال‌های مختلف مورد بررسی قرار بگیرد، می‌بینیم یک سازمان با کارایی بسیار کمتر از فرصت‌هایی است که می‌توان برای کشور ایجاد کرد. بعضی اوقات در خبر‌ها می‌خوانیم که رییس قوه قضاییه شخصاً دستور داد که کالا‌های فاسدشدنی زودتر ترخیص شوند تا تاریخ‌شان منقضی نشود. اساساً باید روال کار طوری باشد که کار به دستور رییس قوه قضاییه و یا رییس جمهور و... نرسد، یعنی سیستم به خاطر تسریع امور و بهبود اوضاع می‌باید شرایط را به نسبت گذشته تغییر دهد.

ساختار گمرک ناکارآمد است

وحیدی اظهار داشت: به نظر من یا ساختار گمرک ناکارآمد است یا در درون ساختار فساد وجود دارد که این فساد درون‌سازمانی مانع از بهره‌وری و افزایش ظرفیت این سازمان می‌شود یا سازمان با قوانینی دست و پنجه نرم می‌کند که این قوانین کارایی ندارد و اگر قوانین مشکل دارند باید رفع شوند.

وی یادآور شد: الان حتی افراد عادی برای تمدید واردات خودرویی که به عنوان خودروی همراه داشتند، مشکل دارند. مثلاً فردی از کشوری جنگ‌زده مثل اوکراین خودرویی را آورده و نمی‌توانسته خانواده‌اش را آن‌جا رها کند و باید با خودروی شخصی وارد کشور می‌شده و این خودرو الان داخل کشور است و می‌خواهد دو، سه بار تمدید کند، ولی این‌قدر در گیر و دار گمرک اذیت می‌شود که بیزار می‌شود و می‌خواهد خودرویش را آتش بزند.

عضو مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی افزود: در سازمان گمرک، هم بروکراسی پیچیده است و هم رفتار‌های نامناسب در آن‌جا دیده می‌شود و از طرفی، چقدر اذیت و آزار توسط سیستم‌های گمرکی و آلوده بودن این سیستم وجود دارد. از این‌رو و به باور من، موضوع مهمتر این است که باید اساس حرکت اقتصادی گمرک بر اساس حرکت اقتصادی کشور و مبتنی بر رفع نیاز‌های عمومی باشد. مثلاً اگر در خشکسالی نیاز داریم که نهاده‌های دامی وارد کنیم، باید سیستم کار را تسریع کند نه اینکه شاهد فاسد شدن این نهاده‌ها به خاطر عدم‌ترخیص به موقع باشیم.

وحیدی گفت: متوجه نمی‌شوم سیستم گمرک، چه سیستمی است. اگر شما ثبت سفارش در کشور مبدا کرده‌اید و مجوز واردات یک کالای اساسی داده‌اید تا نیاز کشور رفع شود، چرا کالا باید در گمرک فاسد شود؟ یا مثلاً کالا‌هایی که در زنجیره تولید کشور مورد نیاز است، گمرک در ترخیص این کالا‌ها دچار مشکل است. شاید بگویند ما در مجموعه گمرکات بین‌المللی دچار تحریم هستیم، پس چطور می‌شود این کالا توسط بعضی افراد به راحتی وارد کشور می‌شود، ولی در مرز‌های زمینی یعنی گمرکات متفاوت عمل می‌کنند، یعنی یک گمرک کار را سخت و دیگری آسان می‌گیرد.

گمرک‌ها از یک رویه پیروی نمی‌کنند

نماینده بجنورد تصریح کرد: گمرک‌ها از یک رویه پیروی نمی‌کنند و در این سازمان، چندرویه‌ای را شاهدیم و یک جایی باید نقص این ساختار برطرف شود و حقیقتاً مردم به حق از این بابت گله‌مند هستند. به نظر من، باید برای این ساختار در مجموعه وزارت اقتصاد، یک تصمیم جدی‌تر گرفته شود و آقای وزیر اقتصاد باید پاسخگو باشد.

وی اظهار داشت: اتفاقاً اگر ارزش پول ملی ما کاهش پیدا کرده، بخشی از آن به خاطر این است که وقتی کالای وارداتی به موقع وارد فرآیند بازار نشود، در کشور تورم ایجاد می‌کند و این تورم توسط کالای وارداتی دپو شده در گمرک است. رفتار‌های گمرک مشخصاً باید رفتار‌هایی پیشگیرانه از حوادثی باشد که در حوزه اقتصاد قابلیت پیش‌بینی دارند. مگر اقتصاددان‌های دنیا مثل بخش‌های دیگر، قابلیت پیش‌بینی را جزو حوزه علم نمی‌دانند؟ پس چرا می‌گذاریم در کشور بیماری ایجاد و به تومار تبدیل شود و بعد بخواهیم جراحی کنیم؟

  • 12
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش