۱۸:۴۴ - ۲۶ تير ۱۳۹۶ کد خبر: ۹۶۰۴۰۶۷۱۴
مسکن، راه، عمران

مدیرکل راه‌آهن جنوب:

مشکلات گرما برای خطوط ریلی و تمهیدات راه‌آهن

اخبار اقتصادی,خبرهای اقتصادی,مسکن و عمران,عبدالکریم درویش زاده
مدیرکل راه‌آهن جنوب در خصوص خارج شدن قطار مسافری خرمشهر - تهران از ریل در روزهای گذشته که باعث مسدود شدن خط شد، گفت: در تابستان امسال شدت گرمای استان خوزستان نسبت به مدت مشابه سال قبل و در پنجاه سال اخیر بی‌سابقه بوده است که این موضوع برای راه‌آهن نیز مقداری مشکل‌ساز شد.

به گزارش ایسنا، عبدالکریم درویش زاده در نشست خبری که امروز، ۲۶ تیرماه در محل اداره‌کل راه‌آهن جنوب در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: محدوده راه‌آهن جنوب که شامل هفت تپه به اهواز، بندر امام و خرمشهر، در کل تمام خطوط به جزء یک بلاک ۱۱ کیلومتری ( حد فاصل ایستگاه کارون به میاندشت) به صورت کامل با ریل‌های ال۶۰ و تراورس‌های بتنی که بهترین نوع روسازی در شبکه‌های راه‌آهن است، بازسازی شده است و خط فرسوده‌ای در محدوده اداره‌کل راه‌آهن جنوب وجود ندارد.

 

وجود خط ریلی فرسوده در محور جنوب واقعیت ندارد

وی افزود: این‌که گفته می‌شود بخشی از خطوط راه‌آهن جنوب فرسوده شده است، واقعیت ندارد و فقط بخشی از خطوط در محدوده اداره‌کل راه‌آهن زاگرس خط U 33 با تراورس فلزی است که در حال بازسازی آن منطقه هستیم اما تمام خطوط محور جنوب به جزء ۱۱ کیلومتر، بازسازی شده که مقدمات بازسازی این ۱۱کیلومتر نیز در دست انجام است و در آینده نزدیک کار بازسازی آن انجام خواهد شد.

 

درویش زاده با اشاره به این‌که در راه‌آهن جوشکاری ریل‌ها به چند روش انجام می‌شود، تصریح کرد: یکی از این روش‌ها جوشکاری طویل است که فاصله بین دو ایستگاه به طور کامل جوشکاری و ریل پیوسته می‌شود. در برخی  از مناطق نیز متناسب با نیاز و شرایط، جوشکاری منقطع انجام می‌گیرد و ریل‌ها متناسب با شرایط منطقه در قطعات مختلف جوشکاری می‌شوند.

 

وی ادامه داد: در منطقه خوزستان جوشکاری از نوع جوشکاری طویل است و فاصله بین دو ایستگاه به طور کامل جوشکاری می‌شود. برای انجام این‌ کار و با توجه به این‌که می‌دانیم انبساط و انقباض در ریل‌ها اتفاق می‌افتد، بر اساس روش‌های خاصی، کار جوشکاری را انجام می‌دهیم. یکی از کارهایی که در این زمینه انجام می‌گیرد آن است که باید درجه تعادل منطقه را طی یک پروسه چندین ساله بدست بیاوریم و بر این اساس، باید در زمان جوشکاری دمای ریل‌های منطقه را به درجه حرارت تعادل برسانیم و سپس عملیات جوشکاری را انجام دهیم.

 

درویش زاده عنوان کرد: عملیات جوشکاری در منطقه در سال‌های گذشته، مورد توجه بوده و به درستی اجرا شده است اما افزایش درجه حرارت دما به بیش از آنچه در ۵۰ سال گذشته بوده، باعث شد تا دمای هوا از درجه تعادل بالاتر رود و انبساط طولی در ریل‌ها ایجاد شود و این انبساط طولی به عنوان فشار در ریل، ذخیره و در مقطعی که فشار از تحمل ریل و تراورس بالاتر می‌رود و در یک نقطه، ضعف ایجاد شده و به شکل انحناء در ریل در می‌آید.

 

وی اظهار کرد: اگر در جاهایی که قوس داریم این اتفاق بیفتد، این انحناء خود را نشان می‌دهد و به سمت بیرون قوس هدایت می‌شود و موج‌هایی را در ریل ایجاد می‌کند. در خط مستقیم کمتر شاهد این اتفاق هستیم. در مواقعی، فشار در ریل در حدی است که به شکل یک زانوزدگی در محل اتصالات، جوش یا در وسط ریل اتفاق می‌افتد و قابل شناسایی است اما در برخی از مواقع، وقتی که قطار از منطقه عبور می‌کند، تحت تاثیر نیروهایی که قطار وارد می‌کند فرار خط در زیر قطار اتفاق می‌افتد و باعث مشکل می‌شود.

 

درویش زاده تصریح کرد: به دلیل این‌که این مسایل و مشکلات شناسایی شود، بازدیدهایی از خط اتفاق می‌افتد. در این زمینه دو روز پیش از آنکه شاهد خارج شدن قطار مسافری خرمشهر - تهران از ریل باشیم، از خط اهواز – هفت تپه بازدید انجام گرفت و مورد خاصی مشاهد نشد اما این مساله فرار خط، در زمان عبور قطار اتفاق افتاد و پیش از این اتفاق، چندین قطار بدون هیچ مشکلی عبور کرده بودند.

 

وی افزود: قطار خرمشهر- تهران در زمانی که بر روی ریل حرکت می‌کرد، در دو نقطه پشت سر هم فرار ریل زیر قطار اتفاق می‌افتد. قسمتی از خط در حد فاصل دو نقطه به شکل مستقیم جابه‌جا شده بود و در دو طرف آن، موج‌هایی ایجاد شده بود که باعث فرار خط شد. در این حادثه قطار فرار خط اول را رد می‌کند و در فرار خط دوم، سه واگن انتهای قطار از خط خارج می‌شوند.

 

درویش زاده گفت: خوشبختانه در این حادثه اتفاقی برای هیچکدام از مسافران پیش نیامد و در مدت کوتاهی و کمتر از یک ساعت، مسافران از واگن‌هایی که از خط خارج شده بودند به واگن‌های ابتدایی قطار منتقل شدند و قسمتی از قطار که از خط خارج شده بود، از قطار جدا و بخش سالم قطار به حرکت خود ادامه داد و در ایستگاه‌های هفت تپه و اندیمشک واگن به قطار اضافه شد.

 

وی ادامه داد: عملیات جمع‌آوری واگن‌هایی که از خط خارج شده بودند، حدود یک ساعت زمان برد و خوشبختانه واگن‌ها صدمه زیادی ندیده بودند. برای قطارهایی که از تهران عازم اهواز بودند نیز تمهیدات لازم را در نظر گرفتیم و با ترمیم خط در سریعترین زمان ممکن خط را آماده کردیم.

 

مدیرکل راه‌آهن جنوب عنوان کرد: متاسفانه در روزهای گذشته خبری مبنی بر خروج قطار از خط در محدوده شوش منتشر شد که این خبر صحت ندارد. پس از حادثه خروج خط قطار خرمشهر - تهران در نزدیکی هفت تپه، در محدوده راه‌آهن جنوب هیچ‌گونه خروج از خط دیگری رخ نداده است و فقط در محدوده راه‌آهن زاگرس یک قطار مسافری در شوش دچار نقص فنی شد که این نقص فنی در کمتر از یک ساعت برطرف و قطار به مسیر خود ادامه داد. بنابراین از رسانه‌های استان درخواست داریم پیش از تایید صحت اخبار، خبری را منتشر نکنند.

 

کاهش سرعت قطارها برای جلوگیری از بروز حوادث در ساعات اوج گرما

درویش زاده در خصوص ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از چنین حوادثی عنوان کرد: با توجه به این‌که از ساعت ۱۲ تا ۱۹ شاهد اوج گرما هستیم، در این فاصله زمانی جلوی قطارهای مسافری، یک دریزین پیشرو همراه با کارشناس و نیروهای متخصص اعزام می‌شود تا در صورتی که مشکلی روی خط بوجود آمده باشد، شناسایی و از ورود قطار به آن محدوده جلوگیری شود.

 

وی گفت: همچنین در نقاطی که کارشناسان تشخیص می‌دهند انبساط طولی در ریل ایجاد شده است، با ایجاد برش در ریل، افزایش طول ایجاد شده را خنثی کرده و با ایجاد اتصال، خط را می‌بندیم. یکی دیگر از اقدامات جهت جلوگیری از چنین حوادثی، با توجه به این‌که شاهد افزایش سرعت در محدوده ریلی استان بودیم، به منظور کاهش شدت هرگونه سانحه احتمالی، سرعت حرکت قطارها را در محدوده زمانی ساعت ۱۲ تا ۱۹ کاهش دادیم. این اقدامات تا کنون موثر واقع شده و امیدواریم از بروز اتفاقات مشابه جلوگیری کنیم.

 

آخرین وضعیت طرح راه‌آهن اهواز - اصفهان

مدیرکل راه‌آهن جنوب در خصوص قول رئیس جمهور در زمینه راه‌اندازی خط ریلی اهواز - اصفهان، گفت: پرو‍ژه‌های مهم و ملی از طریق معاونت ساخت وزارت راه و شهرسازی پیگیری و عملیاتی می‌شوند. پروژه اهواز- ایذه- اصفهان جزو پروژه‌های مهمی است که تمام مسئولان استان از جمله استاندار و معاونت عمرانی و نمایندگان استان در مجلس و مدیریت راه‌آهن جنوب در حال پیگیری آن هستند.

 

درویش زاده تصریح کرد: در این زمینه معاونت ساخت وزارت راه و شهرسازی قراردادی با یک شرکت از کشور کره جنوبی جهت مطالعه مسیر منعقد کرده است که این شرکت نیز مطالعات اولیه خود را ارائه داده و برای مطالعات تکمیلی، فرصت دو تا سه ماهه نسبت به زمان قبلی مورد توافق، درخواست کرده و منتظر ارائه این مطالعات هستیم. با توجه به این‌که تمامی مسئولان بر اهمیت این پروژه واقف هستند، امیدواریم شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه باشیم.

 

خط ریلی شملچه به عراق همچنان در انتظار اقدام عراق

وی در خصوص پروژه راه‌آهن شلمچه به بصره، عنوان کرد: توافقاتی با کشور عراق صورت گرفت که طی آن قرار شد پلی به طول ۷۰۰ متر بر روی رودخانه اروند توسط کشور ایران ساخته و ۳۲ کیلومتر خط آهن در حد فاصل شلمچه به بصره توسط طرف عراقی ایجاد شود.

 

مدیرکل راه‌آهن جنوب اظهار کرد: تمام اقدامات لازم برای ساخت پل از جمله طراحی اولیه و شناسایی پیمانکاران مشاور صورت گرفته است و تا مرحله برگزاری مناقصه نیز پیش رفتیم اما با توجه به این‌که طرف عراقی هنوز به تعهد خود نسبت به ساخت خط عمل نکرده، منتظر انجام تعهدات توسط این کشور هستیم. در این زمینه جلسات مختلفی در سطح استان و وزارت راه و شهرسازی ایران و وزارت حمل و نقل عراق برگزار شده است و امیدواریم عراق به تعهدات خود پایبند باشد.

 

کاهش حمل و نقل بار در محور جنوب در سال ۹۵

درویش زاده با بیان این‌که روند رو به رشدی در بحث حمل و نقل داشتیم، عنوان کرد: میزان بارگیری در حمل و نقل ریلی منطقه جنوب در سال ۹۲ حدود ۵ میلیون تن بود که این رقم در سال ۹۳با ۱۰ درصد افزایش به ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن رسید و این رقم در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳ با افزایش ۴۰ درصدی به ۷ میلیون و ۷۳۰ هزار تن رسید اما این میزان در سال ۹۵ به ۷ میلیون و ۴۵۰ هزار تن کاهش پیدا کرد.

 

وی افزود: بارگیری در سه ماهه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰ درصد رشد داشته است و در تخلیه نیز در این مدت زمان ۱۵ درصد رشد را شاهد هستیم. امیدواریم با اقدامات صورت گرفته، بتوانیم تا پایان سال به رشد ۵۰ درصد در حمل بار دست یابیم.

 

مدیرکل راه‌آهن جنوب خاطرنشان کرد: در بخش مسافر با توجه به این که بازسازی ریلی در منطقه زاگرس و لرستان در حال انجام است، امسال امکان افزایش قطار مسافری وجود نداشت و از این رو شاهد افزایش جابجایی مسافر نبودیم اما سعی خواهیم کرد این بازسازی تا پایان سال به پایان برسد تا شاهد حمل و نقل ایمن در راه‌آهن جنوب باشیم.

 

افتتاح خط دوم اهواز - اندیمشک تا پایان امسال

درویش زاده گفت: خط دوم اهواز – اندیمشک به طول ۱۴۰ کیلومتر و با اعتبار  ۲۴۰میلیارد تومان در گذشته کلنگ‌زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شد که اکنون عملیات زیرسازی این طرح حدود ۹۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد. کار روسازی در بخش‌هایی که عملیات زیرسازی به اتمام رسیده آغاز شده و ۶۵کیلومتر از خط دوم این مسیر را نیز تکمیل کرده ایم.

 

وی ادامه داد: به علت آنکه مشکلاتی برای پیمانکار این طرح پیش آمد، برای مدتی روند کار کند شده اما با جلساتی که اخیرا با پیمانکار در ستاد برگزار کردیم، امیدواریم حداکثر در پایان سال شاهد افتتاح این خط باشیم.

 

 

 

 

 

 

  • 18
  • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.3 stars from 21 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
سوگل طهماسبی,بیوگرافی سوگل طهماسبی,عکسهای سوگل طهماسبی بیوگرافی سوگل طهماسبی + مصاحبه و علت ازدواج نکردنش

نام کامل: سوگل طهماسبی

تاریخ تولد: ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ 

محل تولد: اهواز

پیشه :بازیگر

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما و تلویزیون

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۱ تا کنون

ادامه
علیرضا طلیسچی,بیوگرافی علیرضا طلیسچی,عکسهای علیرضا طلیسچی بیوگرافی علیرضا طلیسچی + عکسهای فوق‌العاده جذاب او

نام کامل: علیرضا طلیسچی

تاریخ تولد: ۷ مهر ۱۳۶۴

محل تولد: تهران

فعالیت:خواننده، ترانه سرا و آهنگساز

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم عمران و لیسانس موسیقی

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
آناهیتا درگاهی,بیوگرافی آناهیتا درگاهی,عکسهای آناهیتا درگاهی بیوگرافی آناهیتا درگاهی + ماجرای طلاق جنجالی‌اش

نام کامل: آناهیتا درگاهی

تاریخ تولد: ۷ بهمن ۱۳۶۵

زمینه فعالیت: نقاشی، بازیگری، تهیه کنندگی

تحصیلات: فوق لیسانس رشته نقاشی

همسر: اشکان خطیبی

همسر سابق: محمد پروین

ادامه
بهنام صفوی,بیوگرافی بهنام صفوی,عکس‌های بهنام صفوی بیوگرافی بهنام صفوی + عکس همسر و پسرش

نام کامل: بهنام صفوی

تاریخ تولد: ۱۵ تیرماه ۱۳۶۲

محل تولد: شیراز

تحصیلات: مدرک کارشناسی رشتهٔ مهندسی عمران

فعالیت: خوانندگی، نوازندگی،تنظیم کننده و آهنگساز

سبک موسیقی: پاپ

ادامه
شیدا یوسفی,بیوگرافی شیدا یوسفی,عکس‌های شیدا یوسفی بیوگرافی شیدا یوسفی، بازیگر نقش نگین در 'ممنوعه'

نام کامل: شیدا یوسفی

تاریخ تولد: ۲۰ آذر ۱۳۶۵

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

فعالیت: بازیگر، دستیار کارگردان و منشی صحنه

وضعیت تاهل:مجرد

ادامه
محسن ابراهیم‌زاده,بیوگرافی محسن ابراهیم‌زاده,عکس‌های محسن ابراهیم‌زاده بیوگرافی محسن ابراهیم‌زاده + عکس‌های فوق العاده جذاب از او

نام کامل: محسن ابراهیم‌زاده

تاریخ تولد: ۱۷ شهریور ۱۳۶۶

محل تولد: تربت حیدریه

تحصیلات: دیپلم

پیشه: خواننده و آهنگساز و ترانه سرا

سبک: پاپ

ادامه
میلاد کی‌مرام,بیوگرافی میلاد کی‌مرام,عکس های میلاد کی‌مرام بیوگرافی میلاد کی‌مرام + مصاحبه و عکس‌های جدید

نام کامل: میلاد کی مرام

تاریخ تولد: ۴ اردیبهشت ۱۳۶۵ 

زادگاه: بندر انزلی، گیلان 

سال های فعالیت: ۱۳۷۵ تاکنون 

مدرک تحصیلی: مهندس الکترونیک 

وضعیت تاهل: مجرد

ادامه
بهنام بانی,بیوگرافی بهنام بانی,عکس‌های بهنام بانی بیوگرافی بهنام بانی + رمز موفقیت او در عرصه موسیقی

نام کامل: بهنام بانی

تولد: ۱۱ مهر ۱۳۶۶  

ملیت: ایران

سبک‌: پاپ

حرفه: خوانندگی

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

ادامه
فاطمه گودرزی,بیوگرافی فاطمه گودرزی,عکس فاطمه گودرزی بیوگرافی فاطمه گودرزی + مصاحبه

نام کامل: فاطمه گودرزی

تاریخ تولد:۱۳۴۲/۴/۱۹

محل تولد:تهران

تحصیلات: دیپلم اقتصاد

فعالیت: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

همسر:عبدالرضا گنجی

ادامه
بیوگرافی شهره سلطانی,شهره سلطانی,عکس‌های شهره سلطانی بیوگرافی شهره سلطانی + ماجرای کافه پر حاشیه‌اش

نام کامل: شهره سلطانی

سال تولد: ۱۳۴۸

محل تولد :بجنورد

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر، خواننده، نوازنده سنتور و پیانو

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
بهنوش بختیاری,بیوگرافی بهنوش بختیاری,عکس بهنوش بختیاری بیوگرافی بهنوش بختیاری + جزئیاتی از زندگی شخصی

نام: بهنوش

نام خانوادگی: بختیاری

تاریخ تولد: ۱۳۵۴/۲/۲۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس زبان فرانسه

وضعیت تاهل: متاهل

ادامه
الیزابت دوم,ملکه سلطنتی بریتانیا,ملکه انگلیس الیزابت دوم (ملکه انگلیس)

نام کامل: الیزابت الکسندرا مری

سلطنت: ۶ فوریه ۱۹۵۲ – تاکنون

تاجگذاری: ۲ ژوئن ۱۹۵۳

همسر: شاهزاده فیلیپ، دوک ادینبرو

پدر: جرج ششم

 

ادامه
اندیشه فولادوند,بیوگرافی اندیشه فولادوند,عکس های اندیشه فولادوند بیوگرافی اندیشه فولادوند + مصاحبه

نام کامل: اندیشه فولادوند

تاریخ تولد: ۷ /۷/ ۱۳۶۲

محل تولد: تهران

زمینه فعالیت: بازیگر، شاعر، موسیقی‌دان

مدرک تحصیلی: لیسانس فلسفه 

نام پدر: فرهاد فولادوند (شاعر)

ادامه
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید