چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۰۹۷

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور برای داوطلبان

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور,چند بار می توان کنکور داد,تعداد دفعات شرکت در کنکور سراسریتعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور برای داوطلبان خانم ها مشکلی ندارد
داوطلبان خانم، مجوز شرکت در کنکور سراسری برای هر چندبار که میخواهند را دارند درحالیکه اقایان، مجوز شرکت در این ازمون را برای دوسال متوالی دارند ولی اگر بخواهند برای سومین بار در کنکور، شرکت کنند باید معافیت کامل از سربازی و یا کارت معافیت از خدمت داشته باشند.

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور

رشته های تحصیلی دبیرستان در آزمون سراسری را تحت عناوین رشته اصلی و شناور می شناسند و داوطلبان بر طبق آن میتوانند در یک رشته اصلی و یک یا هر دو رشته شناور بطور هم زمان در ازمون کنکور ثبت نام کنند. در حال حاضر هیچ محدودیتی برای تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور تعيين نشده و حتی دانشجویان دوره های روزانه، مجوز شرکت مجدد در کنکور را دارند و در صورتی که از رشته قبولی خود راضی بودند؛ می توانند از دانشگاه فعلی خود انصراف دهند. تنها محدودیت کنکور مجدد، مربوط به قوانین خدمت سربازی آقایان میباشد که باید از وضعیت مشخصی برخوردار باشند وگرنه چنین افرادی نمیتوانند تحصیل کنند.

کنکور برای سومین بار ویژه داوطلبان آقا

حضور داوطلبان آقا در کنکور برای سومین بار به دلیل اعزام آن ها به خدمت سربازی، برایشان محدودیت دارند؛ به همین خاطر، آن ها مجوز شرکت در کنکور برای دو سال متوالی را دارند، به این معنی که اگر در کنکور امسال شرکت کرده اند ، صرفا یکبار دیگر میتوانند در سال بعد در این ازمون شرکت کنند مگر آنکه کارت معافیت از سربازی داشته باشند. تنها یک راه حل برای داوطلبان آقا وجود دارد که بتوانند بدون رفتن به خدمت سربازی، چندین سال پشت کنکور بمانند و برای سومین بار ، کنکور دهند. به این ترتیب باید در یکی از دانشگاه های غیرروزانه ثبت نام کنند و معافیت تحصیلی بگیرند.

شما میتوانید در یکی از دانشگاه های آزاد، پیام نور، علمی کاربردی، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان از طریق انتخاب رشته کنکور سراسری و یا ثبت نام در رشته های بدون کنکور، وارد شوید و وقتی که پذیرفته شدید برای دو ترم، درخواست مرخصی بدهید و با شرکت در کنکور سال بعد و قبولی در آن، از دانشگاه محل تحصیلتان انصراف دهید. البته مرخصی ترم اول دانشگاه ازاد و سایر دانشگاه ها، مشوط به پرداخت شهریه است. از این رو شما ملزم به پرداخت هزینه انصراف از تحصیل هستید تا بتوانید از رشته تحصیلی ثبت نامی خود، بطور قطعی انصراف دهید.

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور کارشناسی ارشد

در نظر داشته باشید که افراد پس از ورود به دانشگاه بمدت ۱ سال نمیتوانند در کنکور سراسری شرکت کنند ولی بعد از آن مجوز چنین کاری را دارند. همچنین این دسته از افراد برای قبولی در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی، صرفا می توانند در دوره های پردیس خود گردان و ظرفیت مازاد شرکت کنند.

کنکور برای سومین بار ویژه داوطلبان آقا,چند مرتبه می توان در کنکور شرکت کرد,تعداد دفعات مجاز برای شرکت آقایان در کنکورتعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور برای سومین بار ویژه داوطلبان آقا محدودیت دارد

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور دکتری

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور برای داوطلبان مقطع دکتری، مانند داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد است؛ یعنی باید ۱ سال از تحصیل انها در دانشگاه گذشته باشد تا بتوانند مجددا در ازمون شرکت کنند. اگر چنین افرادی میخواهند در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی تحصیل کنند، صرفا مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های پردیس خود گردان و مازاد هستند.

اگر فرد دارای مدرک لیسانس در دورۀ روزانه، مجددا در کنکور شرکت کند و در دورۀ روزانه یکی از این رشته ها، مثلاً پزشکی، قبول شود، نیازی نیست که شهریه بپردازد. البته فراموش نکنید که چنین افرادی نباید تعهد خدمت به سازمان یا دستگاه اجرایی خاص، تعد سهمیه بومی یا سهمیه مناطق محروم را داشته باشند. همچنین آن ها نباید از نظر سازمان نظام وظیفه، ممنوعیت تحصیل داشته باشند. صدور معافیت تحصیلی برای هر مقطع برطبق تصمیم نظام وظیفه عمومی، صرفا یک بار می باشد.

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور برای پذیرفته شدگان دوره ی روزانه

داوطلبان کنکوری که با شرکت در کنکور سال قبل توانسته اند در دوره روزانه قبول شوند ولی در آن دوره ثبت نام نکرده اند، می توانند مجددا در کنکور، شرکت کنند ولی مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه در مرحلۀ انتخاب رشته، نیستند.

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور برای دانشجویان اخراج آموزشی

دانشجویان اخراجی اموزشی و دانشجویان کارشناسی دارای مدرک معادل کاردانی باید برای ثبت نام در کنکور و عدم محدودیت در انتخاب رشته، با موسسۀ مربوط و همچنین اداره کل امور دانشجویان داخل و صندوق رفاه دانشجویان وزارت مربوط، تسویه حساب کامل کنند و مشکل نظام وظیفه( برای آقایان) نداشته باشند.

چند سال میتوان پشت کنکور ماند,تعداد دفعات شرکت در کنکور سراسری,تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور کارشناسی ارشدتعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور برای دانشجویان دوره های روزانه محدودیت ندارد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 19
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
ویژه سرپوش