سه شنبه ۰۴ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۱۲۰۰۹۷

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور برای داوطلبان

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور,چند بار می توان کنکور داد,تعداد دفعات شرکت در کنکور سراسریتعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور برای داوطلبان خانم ها مشکلی ندارد
داوطلبان خانم، مجوز شرکت در کنکور سراسری برای هر چندبار که میخواهند را دارند درحالیکه اقایان، مجوز شرکت در این ازمون را برای دوسال متوالی دارند ولی اگر بخواهند برای سومین بار در کنکور، شرکت کنند باید معافیت کامل از سربازی و یا کارت معافیت از خدمت داشته باشند.

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور

رشته های تحصیلی دبیرستان در آزمون سراسری را تحت عناوین رشته اصلی و شناور می شناسند و داوطلبان بر طبق آن میتوانند در یک رشته اصلی و یک یا هر دو رشته شناور بطور هم زمان در ازمون کنکور ثبت نام کنند. در حال حاضر هیچ محدودیتی برای تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور تعيين نشده و حتی دانشجویان دوره های روزانه، مجوز شرکت مجدد در کنکور را دارند و در صورتی که از رشته قبولی خود راضی بودند؛ می توانند از دانشگاه فعلی خود انصراف دهند. تنها محدودیت کنکور مجدد، مربوط به قوانین خدمت سربازی آقایان میباشد که باید از وضعیت مشخصی برخوردار باشند وگرنه چنین افرادی نمیتوانند تحصیل کنند.

کنکور برای سومین بار ویژه داوطلبان آقا

حضور داوطلبان آقا در کنکور برای سومین بار به دلیل اعزام آن ها به خدمت سربازی، برایشان محدودیت دارند؛ به همین خاطر، آن ها مجوز شرکت در کنکور برای دو سال متوالی را دارند، به این معنی که اگر در کنکور امسال شرکت کرده اند ، صرفا یکبار دیگر میتوانند در سال بعد در این ازمون شرکت کنند مگر آنکه کارت معافیت از سربازی داشته باشند. تنها یک راه حل برای داوطلبان آقا وجود دارد که بتوانند بدون رفتن به خدمت سربازی، چندین سال پشت کنکور بمانند و برای سومین بار ، کنکور دهند. به این ترتیب باید در یکی از دانشگاه های غیرروزانه ثبت نام کنند و معافیت تحصیلی بگیرند.

شما میتوانید در یکی از دانشگاه های آزاد، پیام نور، علمی کاربردی، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان از طریق انتخاب رشته کنکور سراسری و یا ثبت نام در رشته های بدون کنکور، وارد شوید و وقتی که پذیرفته شدید برای دو ترم، درخواست مرخصی بدهید و با شرکت در کنکور سال بعد و قبولی در آن، از دانشگاه محل تحصیلتان انصراف دهید. البته مرخصی ترم اول دانشگاه ازاد و سایر دانشگاه ها، مشوط به پرداخت شهریه است. از این رو شما ملزم به پرداخت هزینه انصراف از تحصیل هستید تا بتوانید از رشته تحصیلی ثبت نامی خود، بطور قطعی انصراف دهید.

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور کارشناسی ارشد

در نظر داشته باشید که افراد پس از ورود به دانشگاه بمدت ۱ سال نمیتوانند در کنکور سراسری شرکت کنند ولی بعد از آن مجوز چنین کاری را دارند. همچنین این دسته از افراد برای قبولی در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی، صرفا می توانند در دوره های پردیس خود گردان و ظرفیت مازاد شرکت کنند.

کنکور برای سومین بار ویژه داوطلبان آقا,چند مرتبه می توان در کنکور شرکت کرد,تعداد دفعات مجاز برای شرکت آقایان در کنکورتعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور برای سومین بار ویژه داوطلبان آقا محدودیت دارد

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور دکتری

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور برای داوطلبان مقطع دکتری، مانند داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد است؛ یعنی باید ۱ سال از تحصیل انها در دانشگاه گذشته باشد تا بتوانند مجددا در ازمون شرکت کنند. اگر چنین افرادی میخواهند در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی تحصیل کنند، صرفا مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه های پردیس خود گردان و مازاد هستند.

اگر فرد دارای مدرک لیسانس در دورۀ روزانه، مجددا در کنکور شرکت کند و در دورۀ روزانه یکی از این رشته ها، مثلاً پزشکی، قبول شود، نیازی نیست که شهریه بپردازد. البته فراموش نکنید که چنین افرادی نباید تعهد خدمت به سازمان یا دستگاه اجرایی خاص، تعد سهمیه بومی یا سهمیه مناطق محروم را داشته باشند. همچنین آن ها نباید از نظر سازمان نظام وظیفه، ممنوعیت تحصیل داشته باشند. صدور معافیت تحصیلی برای هر مقطع برطبق تصمیم نظام وظیفه عمومی، صرفا یک بار می باشد.

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور برای پذیرفته شدگان دوره ی روزانه

داوطلبان کنکوری که با شرکت در کنکور سال قبل توانسته اند در دوره روزانه قبول شوند ولی در آن دوره ثبت نام نکرده اند، می توانند مجددا در کنکور، شرکت کنند ولی مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه در مرحلۀ انتخاب رشته، نیستند.

تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور برای دانشجویان اخراج آموزشی

دانشجویان اخراجی اموزشی و دانشجویان کارشناسی دارای مدرک معادل کاردانی باید برای ثبت نام در کنکور و عدم محدودیت در انتخاب رشته، با موسسۀ مربوط و همچنین اداره کل امور دانشجویان داخل و صندوق رفاه دانشجویان وزارت مربوط، تسویه حساب کامل کنند و مشکل نظام وظیفه( برای آقایان) نداشته باشند.

چند سال میتوان پشت کنکور ماند,تعداد دفعات شرکت در کنکور سراسری,تعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور کارشناسی ارشدتعداد دفعات مجاز شرکت در کنکور برای دانشجویان دوره های روزانه محدودیت ندارد

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 19
  • 4
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی رسول خطیبی سرمربی تیم پیکان

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
ویژه سرپوش