چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۶۰۱۰۷

درصد هر سوال در کنکور به چه صورت می باشد؟

درصد هر سوال در کنکور,درصد هر تست در کنکور سراسری,میزان درصد سوالات کنکور سراسریآگاهی از درصد هر تست در کنکور سراسری در بهبود عملکرد شما در کنکور سراسری تاثیر بسیار زیادی دارد
از مهم ترین اهداف متقاضیان ورود به دانشگاه می توان به شرکت در ازمون کنکور سراسری و قبولی در آن اشاره کرد. کلیه داوطلبان برای مدیریت زمان کنکور سراسری باید چند تکنیک ساده را یادبگیرند تا بتوانند در آزمون، موفق شوند. در این مطلب از سرپوش درصد سوالات کنکور سراسری آورده شده است

درصد هر سوال در کنکور

اگر در ازمون سراسری، از درصد هر تست به ازای پاسخ های درست و نادرست، آگاه باشید؛ عملکرد بهتری خواهید داشت. در ادامه در هر سه گروه آزمایشی تجربی – ریاضی و انسانی با درصد هر تست در کنکور سراسری اشنا شوید:

>> درصد سوالات عمومی

در هر ازمون کنکوری باید به سوالات بخش عمومی، فارغ از رشته مورد نظرتان پاسخ دهید. ۴ درس که سوالات بخش عمومی دارند نظیر معارف اسلامی، ادبیات فارسی، زبان انگلیسی و زبان عربی می باشند.

۲۵ سوال برای هر کدام از این درس ها درنظر گرفته شده و مسلما محاسبه ی هر درسی از ۱۰۰ درصد می باشد. بنابراین هر تست دروس عمومی ۴ درصد است؛ یعنی شما درصورت از دست دادن یک تست، ۴ درصد از نمره و درصد کلی آن درس را از دست می دهید.

>> درصد سوالات اختصاصی

درصد سوالات اختصاصی در رشته های مختلف، متفاوت است ولی اگر به سوالات باتوجه به درصدش و ضریب هر درس، پاسخ دهید؛ به نتیجه بسیار بهتری می رسید.

۱. درصد هر سوال رشته ریاضی در کنکور:

سوالات تخصصی که در کنکور برای رشته ریاضی درنظر گرفته شده، شامل ۳ بخش میباشد و هر کدام از این بخش ها دارای تعداد سوالات متفاوتی می باشند و مسلما درصد هر سوال با دیگری در کنکور، فرق دارد. سه درس ریاضی، فیزیک و شیمی در رشته ریاضی وجود دارد که داوطلبان موظفند به آنها پاسخ دهند.

درصد هر سوال در کنکور,درصد هر سوال در کنکور ریاضی,درصد سوالات زیست شناسی,درصد سوالات شیمی در کنکور ریاضیدرصد هر تست در کنکور سراسری برای هر سه گروه تجربی، ریاضی و انسانی متفاوت است

- درصد سوالات ریاضی کنکور:

در درس ریاضی، سوالاتی از دروس حسابان، هندسه، آمار و ریاضی قرار دارد. درس ریاضی در دفترچه دوم با ۵۰ سؤال میباشد و مدت زمان لازم برای پاسخگویی به آن ها توسط داوطلب ۸۰ دقیقه می باشد. هر سوال ریاضی دارای ۲ درصد است و شما به ازای هر سوالی که در این درس، پاسخ می دهید؛ میتوانید ۲ درصد از ۱۰۰ درصد را کسب کنید.

- درصد سوالات فیزیک کنکور:

۴۰ عدد از سوالات کنکور ریاضی، مربوط به سوالات درس فیزیک است که شما ۵۰ دقیقه فرصت دارید تا بعنوان یک داوطلب، به آنها پاسخ دهید. هر سوال از این ۴۰ سؤال، ۲.۵ درصد دارد.

- درصد سوالات شیمی در کنکور:

درس شیمی به عنوان آخرین درس کنکور ریاضی میباشد که به سوالات آن پاسخ می دهید. ۳۰ سوال از این درس در کنکور آمده که مدت زمان اختصاص داده شده برای پاسخگویی، نیم ساعت می باشد؛ به این معنی که یک دقیقه برای پاسخ هر سؤال، وقت دارد و هر سؤال شیمی، ۳.۳۳ درصد دارد. در حقیقت ۱۰ درصد برای هر ۳ سوال درنظر گرفته شده است. بنابراین درس شیمی، بالاترین درصد را در بین دروس تخصصی رشته ریاضی دارد.

۲. درصد هر سوال رشته تجربی در کنکور:

۵ درس اختصاصی در رشته تجربی وجود دارد که از آن ها می توان به زمین شناسی، ریاضی، زیست، فیزیک و شیمی اشاره کرد. تعداد سوالات هر کدام از این درس ها در کنکور، متفاوت است و همچنین در مدت زمان متفاوتی می توانید به آن ها پاسخ دهید.

> سوالات زمین شناسی:

اولین درس دفترچه کنکور، درس زمین شناسی میباشد که ۲۰ سوال دارد و مدت زمان اختصاص داده شده حدود ۱۶ دقیقه است. در واقع هر تست در درس زمین شناسی رشته تجربی دارای ۵ درصد می باشد.

> سوالات ریاضی:

۳۰ سوال از سوالات کنکور تجربی به درس ریاضی اختصاص دارد که ۵۰ دقیقه زمان دارید تا آن ها را حل کنید؛ یعنی هر سوال ریاضی، حدود ۳.۳۳ درصد دارد. در حقیقت هر ۳ سؤال ریاضی، ۱۰ درصد از کل نمره را به خود اختصاص می دهد.

> سوالات زیست شناسی:

از درس اصلی و تخصصی رشته تجربی می توان به زیست شناسی اشاره کرد که ۵۰ سؤال دارد و مدت زمان اختصاصی برای پاسخ به این سوال ها حدود ۴۰ دقیقه میباشد و هر سؤال ۲ درصد از نمره کل را تشکیل می دهد و برای این که درصدهای بالایی در زیست شناسی دریافت کنید باید تعداد سوالات زیادی را پاسخ دهید.

> سوالات فیزیک:

۳۰ سوال از درس فیزیک در کنکور آورده شده است و شما به ۳۷ دقیقه زمان برای حل کردن این سوالات نیاز دارید که درصورت برخورداری از مهارت کافی و لازم، میتوانید از عهده چنین موضوعی به خوبی بربیایید.

هر سؤال از درس فیزیک، ۳.۳۳ درصد نمره را تشکیل می دهد و درواقع هر ۳ تست، متشکل از ۱۰ درصد آن درس در کنکور سراسری می باشد.

> سوالات شیمی:

سوالات درس شیمی به عنوان آخرین سوالات تخصصی کنکور سراسری تجربی محسوب میشود که ۳۵ سوال هستند و مدت زمان اختصاصی برای پاسخگویی به آن ها ۳۷ دقیقه است. هر سؤال این درس در کنکور، حدود ۲.۸۵ درصد نمره را تشکیل می دهد و درواقع پائین ترین درصد، پس از درس زیست شناسی، متعلق به درس شیمی است.

درصد هر تست در کنکور سراسری,میزان درصد سوالات کنکور سراسری,درصد هر سوال در کنکور تجربیسوالات اختصاصی کنکور در رشته های مختلف دارای درصدهای مختلفی هستند

۳. درصد هر سوال رشته انسانی در کنکور:

رشته انسانی، دروس تخصصی بیشتری نسبت به دو رشته قبلی دارد؛ به همین خاطر، دانش آموزان، سختتر می توانند به مطالعه بپردازند.

* سوالات ریاضی:

تعداد سوالات درس ریاضی در کنکور انسانی، ۲۰ سؤال میباشد و ۲۵ دقیقه زمان دارید تا به آن ها پاسخ دهید. هر سؤال در این درس، متعلق به ۵ درصد نمره می باشد.

* سوالات اقتصاد:

۱۵ سوال اقتصاد در کنکور انسانی وجود دارد که برای پاسخ دهی به آنها ۱۰ دقیقه نیز فرصت دارید. درصورت کم تر بودن تعداد سوالات، درصد اختصاصی برای هر سؤال نیز بالاتر می رود. هر سؤال درس اقتصاد، تشکیل دهنده ی ۶.۶۶ درصد نمره میباشد و به عنوان مهم ترین درس تخصصی رشته انسانی شناخته می شود.

* سوالات زبان و ادبیات فارسی:

مدت زمان پاسخ دهی به ۳۰ سؤال زبان و ادبیات فارسی در کنکور انسانی، ۳۰ دقیقه است که هر سوالش دارای ۳.۳۳ درصد میباشد که پاسخ صحیح دادن به هر سؤال، معادل ۱۰ درصد نمره می باشد.

* سوالات عربی:

۲۰ سؤال درس عربی در کنکور آورده شده که ۵ درصد از بخش عربی اختصاصی کنکور شما را دربر میگیرد.

* سوالات تاریخ و جغرافیا:

سوالات تاریخ و جغرافیا برای گروه انسانی اختصاص داده شده است و تعداد این سوالات در کنکور انسانی، ۳۰ عدد میباشد و زمان اختصاصی آن ۲۵ دقیقه است. مسلما هر سؤال، ۳.۳۳ درصد از نمره را تشکیل می دهد.

* سوالات علوم اجتماعی:

در کنکور انسانی نیز ۲۰ سوال درمورد علوم اجتماعی وجود دارد که هر سؤال، دارای ۵ درصد با زمان تقریبی ۱۵ دقیقه می باشد. سعی کنید سوالات این درس را به منظور ارتقاء رتبه کلی خود بدرستی پاسخ دهید.

* سوالات فلسفه و منطق:

تعداد سوالات فلسفه و منطق در کنکور انسانی نیز ۲۰ عدد است و ۱ دقیقه برای پاسخ به هر سوالی اختصاص داده شده است. در واقع هر سؤال آن متشکل از ۵ درصد نمره می باشد.

* سوالات روانشناسی:

آخرین سوالات اختصاصی کنکور رشته انسانی، مربوط به سوالات روانشناسی است که ۲۰ عدد میباشد و هر سؤال، معادل ۵ درصد نمره است و داوطلبان می توانند بمدت ۱۵ دقیقه به آن ها پاسخ دهند.

درصد هر سوال در کنکور انسانی,درصد سوالات عمومی در کنکور سراسری,درصد سوالات اختصاصی در کنکوراگر با توجه به درصد هر درس پاسخ دهید، نتیجه بهتری میگیرید

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 16
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
روبرتو تورس,بیوگرافی روبروتو تورس,روبرتو تورس بازیکن فولاد خوزستان بیوگرافی روبروتو تورس، بازیکن فوتبال اسپانیایی (+ تصاویر)

زاده:۱۶ اسفند ۱۳۶۷

زادگاه:پامپلونا

ملیت:اسپانیایی

پست:هافبک هجومی

پیشه:بازیکن فوتبال

ادامه
سپیده معافی,بیوگرافی سپیده معافی,عکس سپیده معافی بیوگرافی سپیده معافی بازیگر ایرانی- آمریکایی (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۸ سپتامبر ۱۹۸۵

محل تولد:رگنسبورگ، بایرن، آلمان غربی

ملیت:ایرانی- آمریکایی

شهروندی:ایالات متحده آمریکا

حرفه:بازیگر سینما و تلویزیون

ادامه
آلفرد نوبل,زندگینامه آلفرد نوبل,آلفرد برنهادر نوبل زندگینامه آلفرد برنهادر نوبل؛ مخترع دینامیت و پایه گذار جایزه نوبل

تاریخ تولد: ۲۱ اکتبر ۱۸۳۳

محل تولد: استکهلم، سوئد

حرفه: شیمی ‌شناس، مهندس، مخترع، بازرگان و نیکو کار

شناخته شده برای: اختراع دینامیت، بنیانگذار جایزه نوبل

دین: بی دین، خداناباور

درگذشت: ۱۰ دسامبر ۱۸۹۶

ادامه
علی فتح الله زاده,بیوگرافی علی فتح الله زاده,عکس های علی فتح الله زاده علی فتح الله زاده؛ محبوب ترین مدیر باشگاه استقلال

تاریخ تولد: ۱۹ دی ۱۳۳۷

محل تولد: خوی، ایران

حرفه: مدیرعامل باشگاه فوتبال استقلال تهران

شروع فعالیت: ۲۳ مهر ۱۴۰۱

تحصیلات: دکتری اقتصاد از آکادمی ملی علوم آذربایجان

ادامه
شهرام ناظری,بیوگرافی شهرام ناظری,عکس های شهرام ناظری بیوگرافی استاد شهرام ناظری؛ موسیقیدان بزرگ ایرانی

تاریخ تولد: ۲۹ بهمن ۱۳۲۸

محل تولد: کرمانشاه. ایران

حرفه: موسیقی دان، خواننده و آهنگسرا

ژانر: موسیقی اصیل ایرانی، موسیقی کُردی، موسیقی مقامی و خانقاهی ایرانی

شروع فعالیت: ۱۳۵۲ تا کنون

ادامه
سردار اسعد بختیاری,بیوگرافی سردار اسعد بختیاری,عکس سردار اسعد بختیاری زندگینامه سردار اسعد بختیاری رهبر جنبش آزادی خواهی

تاریخ تولد: ۱۲۳۶

محل تولد: منطقه چغاخور در استان چهارمحال و بختیاری

ملیت: ایرانی

حرفه: سیاستمدار

خویشاوندان مهم: صمصام‌السلطنه (برادر)، بی‌بی مریم بختیاری (خواهر)، حسین‌قلی‌خان ایلخانی (پدر)

درگذشت: ۱ آبان ۱۲۹۶

ادامه
علی ضیا,بیوگرافی علی ضیا,عکس های علی ضیا بیوگرافی سید علی ضیا؛ مجری خوب برنامه های ایرانی

تاریخ تولد: ۲۶ شهریور ۱۳۶۴

محل تولد: کاشان

حرفه: مجری برنامه های صدا و سیما و گوینده رادیو

تحصیلات: کارشناسی مکانیک طراحی جامدات از دانشگاه آزاد واحد کاشان

شروع فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

ادامه
احمد علیرضابیگی,بیوگرافی احمد علیرضابیگی,عکس های احمد علیرضابیگی بیوگرافی احمد علیرضابیگی

تاریخ تولد: ۲۲ بهمن ۱۳۴۲

محل تولد: ارومیه، ایران

حرفه: نظامی، سیاستمدار و نماینده تبریز در دو دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی

تحصیلات: دکتری امنیت ملی از دانشگاه دفاع ملی

شروع فعالیت: از اوایل انقلاب

حزب سیاسی: بدون حزب سیاسی

ادامه
سرنای ساریکایا,بیوگرافی سرنای ساریکایا,عکس های سرنای ساریکایا سرنای ساریکایا بازیگر زیبای ترکی

تاریخ تولد: ۱ جولای ۱۹۹۱

محل تولد: آنکارا، ترکیه

حرفه: بازیگر، مدل

شروع فعالیت: سال ۲۰۰۶ تا کنون

تحصیلات: مقطع دبیرستان

ادامه
ویژه سرپوش
X