جمعه ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۶۰۱۰۷

درصد هر سوال در کنکور به چه صورت می باشد؟

درصد هر سوال در کنکور,درصد هر تست در کنکور سراسری,میزان درصد سوالات کنکور سراسریآگاهی از درصد هر تست در کنکور سراسری در بهبود عملکرد شما در کنکور سراسری تاثیر بسیار زیادی دارد
از مهم ترین اهداف متقاضیان ورود به دانشگاه می توان به شرکت در ازمون کنکور سراسری و قبولی در آن اشاره کرد. کلیه داوطلبان برای مدیریت زمان کنکور سراسری باید چند تکنیک ساده را یادبگیرند تا بتوانند در آزمون، موفق شوند. در این مطلب از سرپوش درصد سوالات کنکور سراسری آورده شده است

درصد هر سوال در کنکور

اگر در ازمون سراسری، از درصد هر تست به ازای پاسخ های درست و نادرست، آگاه باشید؛ عملکرد بهتری خواهید داشت. در ادامه در هر سه گروه آزمایشی تجربی – ریاضی و انسانی با درصد هر تست در کنکور سراسری اشنا شوید:

>> درصد سوالات عمومی

در هر ازمون کنکوری باید به سوالات بخش عمومی، فارغ از رشته مورد نظرتان پاسخ دهید. ۴ درس که سوالات بخش عمومی دارند نظیر معارف اسلامی، ادبیات فارسی، زبان انگلیسی و زبان عربی می باشند.

۲۵ سوال برای هر کدام از این درس ها درنظر گرفته شده و مسلما محاسبه ی هر درسی از ۱۰۰ درصد می باشد. بنابراین هر تست دروس عمومی ۴ درصد است؛ یعنی شما درصورت از دست دادن یک تست، ۴ درصد از نمره و درصد کلی آن درس را از دست می دهید.

>> درصد سوالات اختصاصی

درصد سوالات اختصاصی در رشته های مختلف، متفاوت است ولی اگر به سوالات باتوجه به درصدش و ضریب هر درس، پاسخ دهید؛ به نتیجه بسیار بهتری می رسید.

۱. درصد هر سوال رشته ریاضی در کنکور:

سوالات تخصصی که در کنکور برای رشته ریاضی درنظر گرفته شده، شامل ۳ بخش میباشد و هر کدام از این بخش ها دارای تعداد سوالات متفاوتی می باشند و مسلما درصد هر سوال با دیگری در کنکور، فرق دارد. سه درس ریاضی، فیزیک و شیمی در رشته ریاضی وجود دارد که داوطلبان موظفند به آنها پاسخ دهند.

درصد هر سوال در کنکور,درصد هر سوال در کنکور ریاضی,درصد سوالات زیست شناسی,درصد سوالات شیمی در کنکور ریاضیدرصد هر تست در کنکور سراسری برای هر سه گروه تجربی، ریاضی و انسانی متفاوت است

- درصد سوالات ریاضی کنکور:

در درس ریاضی، سوالاتی از دروس حسابان، هندسه، آمار و ریاضی قرار دارد. درس ریاضی در دفترچه دوم با ۵۰ سؤال میباشد و مدت زمان لازم برای پاسخگویی به آن ها توسط داوطلب ۸۰ دقیقه می باشد. هر سوال ریاضی دارای ۲ درصد است و شما به ازای هر سوالی که در این درس، پاسخ می دهید؛ میتوانید ۲ درصد از ۱۰۰ درصد را کسب کنید.

- درصد سوالات فیزیک کنکور:

۴۰ عدد از سوالات کنکور ریاضی، مربوط به سوالات درس فیزیک است که شما ۵۰ دقیقه فرصت دارید تا بعنوان یک داوطلب، به آنها پاسخ دهید. هر سوال از این ۴۰ سؤال، ۲.۵ درصد دارد.

- درصد سوالات شیمی در کنکور:

درس شیمی به عنوان آخرین درس کنکور ریاضی میباشد که به سوالات آن پاسخ می دهید. ۳۰ سوال از این درس در کنکور آمده که مدت زمان اختصاص داده شده برای پاسخگویی، نیم ساعت می باشد؛ به این معنی که یک دقیقه برای پاسخ هر سؤال، وقت دارد و هر سؤال شیمی، ۳.۳۳ درصد دارد. در حقیقت ۱۰ درصد برای هر ۳ سوال درنظر گرفته شده است. بنابراین درس شیمی، بالاترین درصد را در بین دروس تخصصی رشته ریاضی دارد.

۲. درصد هر سوال رشته تجربی در کنکور:

۵ درس اختصاصی در رشته تجربی وجود دارد که از آن ها می توان به زمین شناسی، ریاضی، زیست، فیزیک و شیمی اشاره کرد. تعداد سوالات هر کدام از این درس ها در کنکور، متفاوت است و همچنین در مدت زمان متفاوتی می توانید به آن ها پاسخ دهید.

> سوالات زمین شناسی:

اولین درس دفترچه کنکور، درس زمین شناسی میباشد که ۲۰ سوال دارد و مدت زمان اختصاص داده شده حدود ۱۶ دقیقه است. در واقع هر تست در درس زمین شناسی رشته تجربی دارای ۵ درصد می باشد.

> سوالات ریاضی:

۳۰ سوال از سوالات کنکور تجربی به درس ریاضی اختصاص دارد که ۵۰ دقیقه زمان دارید تا آن ها را حل کنید؛ یعنی هر سوال ریاضی، حدود ۳.۳۳ درصد دارد. در حقیقت هر ۳ سؤال ریاضی، ۱۰ درصد از کل نمره را به خود اختصاص می دهد.

> سوالات زیست شناسی:

از درس اصلی و تخصصی رشته تجربی می توان به زیست شناسی اشاره کرد که ۵۰ سؤال دارد و مدت زمان اختصاصی برای پاسخ به این سوال ها حدود ۴۰ دقیقه میباشد و هر سؤال ۲ درصد از نمره کل را تشکیل می دهد و برای این که درصدهای بالایی در زیست شناسی دریافت کنید باید تعداد سوالات زیادی را پاسخ دهید.

> سوالات فیزیک:

۳۰ سوال از درس فیزیک در کنکور آورده شده است و شما به ۳۷ دقیقه زمان برای حل کردن این سوالات نیاز دارید که درصورت برخورداری از مهارت کافی و لازم، میتوانید از عهده چنین موضوعی به خوبی بربیایید.

هر سؤال از درس فیزیک، ۳.۳۳ درصد نمره را تشکیل می دهد و درواقع هر ۳ تست، متشکل از ۱۰ درصد آن درس در کنکور سراسری می باشد.

> سوالات شیمی:

سوالات درس شیمی به عنوان آخرین سوالات تخصصی کنکور سراسری تجربی محسوب میشود که ۳۵ سوال هستند و مدت زمان اختصاصی برای پاسخگویی به آن ها ۳۷ دقیقه است. هر سؤال این درس در کنکور، حدود ۲.۸۵ درصد نمره را تشکیل می دهد و درواقع پائین ترین درصد، پس از درس زیست شناسی، متعلق به درس شیمی است.

درصد هر تست در کنکور سراسری,میزان درصد سوالات کنکور سراسری,درصد هر سوال در کنکور تجربیسوالات اختصاصی کنکور در رشته های مختلف دارای درصدهای مختلفی هستند

۳. درصد هر سوال رشته انسانی در کنکور:

رشته انسانی، دروس تخصصی بیشتری نسبت به دو رشته قبلی دارد؛ به همین خاطر، دانش آموزان، سختتر می توانند به مطالعه بپردازند.

* سوالات ریاضی:

تعداد سوالات درس ریاضی در کنکور انسانی، ۲۰ سؤال میباشد و ۲۵ دقیقه زمان دارید تا به آن ها پاسخ دهید. هر سؤال در این درس، متعلق به ۵ درصد نمره می باشد.

* سوالات اقتصاد:

۱۵ سوال اقتصاد در کنکور انسانی وجود دارد که برای پاسخ دهی به آنها ۱۰ دقیقه نیز فرصت دارید. درصورت کم تر بودن تعداد سوالات، درصد اختصاصی برای هر سؤال نیز بالاتر می رود. هر سؤال درس اقتصاد، تشکیل دهنده ی ۶.۶۶ درصد نمره میباشد و به عنوان مهم ترین درس تخصصی رشته انسانی شناخته می شود.

* سوالات زبان و ادبیات فارسی:

مدت زمان پاسخ دهی به ۳۰ سؤال زبان و ادبیات فارسی در کنکور انسانی، ۳۰ دقیقه است که هر سوالش دارای ۳.۳۳ درصد میباشد که پاسخ صحیح دادن به هر سؤال، معادل ۱۰ درصد نمره می باشد.

* سوالات عربی:

۲۰ سؤال درس عربی در کنکور آورده شده که ۵ درصد از بخش عربی اختصاصی کنکور شما را دربر میگیرد.

* سوالات تاریخ و جغرافیا:

سوالات تاریخ و جغرافیا برای گروه انسانی اختصاص داده شده است و تعداد این سوالات در کنکور انسانی، ۳۰ عدد میباشد و زمان اختصاصی آن ۲۵ دقیقه است. مسلما هر سؤال، ۳.۳۳ درصد از نمره را تشکیل می دهد.

* سوالات علوم اجتماعی:

در کنکور انسانی نیز ۲۰ سوال درمورد علوم اجتماعی وجود دارد که هر سؤال، دارای ۵ درصد با زمان تقریبی ۱۵ دقیقه می باشد. سعی کنید سوالات این درس را به منظور ارتقاء رتبه کلی خود بدرستی پاسخ دهید.

* سوالات فلسفه و منطق:

تعداد سوالات فلسفه و منطق در کنکور انسانی نیز ۲۰ عدد است و ۱ دقیقه برای پاسخ به هر سوالی اختصاص داده شده است. در واقع هر سؤال آن متشکل از ۵ درصد نمره می باشد.

* سوالات روانشناسی:

آخرین سوالات اختصاصی کنکور رشته انسانی، مربوط به سوالات روانشناسی است که ۲۰ عدد میباشد و هر سؤال، معادل ۵ درصد نمره است و داوطلبان می توانند بمدت ۱۵ دقیقه به آن ها پاسخ دهند.

درصد هر سوال در کنکور انسانی,درصد سوالات عمومی در کنکور سراسری,درصد سوالات اختصاصی در کنکوراگر با توجه به درصد هر درس پاسخ دهید، نتیجه بهتری میگیرید

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 16
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
ویژه سرپوش