یکشنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۲
کد مقاله: ۱۴۰۱۰۶۰۱۰۷

درصد هر سوال در کنکور به چه صورت می باشد؟

درصد هر سوال در کنکور,درصد هر تست در کنکور سراسری,میزان درصد سوالات کنکور سراسریآگاهی از درصد هر تست در کنکور سراسری در بهبود عملکرد شما در کنکور سراسری تاثیر بسیار زیادی دارد
از مهم ترین اهداف متقاضیان ورود به دانشگاه می توان به شرکت در ازمون کنکور سراسری و قبولی در آن اشاره کرد. کلیه داوطلبان برای مدیریت زمان کنکور سراسری باید چند تکنیک ساده را یادبگیرند تا بتوانند در آزمون، موفق شوند. در این مطلب از سرپوش درصد سوالات کنکور سراسری آورده شده است

درصد هر سوال در کنکور

اگر در ازمون سراسری، از درصد هر تست به ازای پاسخ های درست و نادرست، آگاه باشید؛ عملکرد بهتری خواهید داشت. در ادامه در هر سه گروه آزمایشی تجربی – ریاضی و انسانی با درصد هر تست در کنکور سراسری اشنا شوید:

>> درصد سوالات عمومی

در هر ازمون کنکوری باید به سوالات بخش عمومی، فارغ از رشته مورد نظرتان پاسخ دهید. ۴ درس که سوالات بخش عمومی دارند نظیر معارف اسلامی، ادبیات فارسی، زبان انگلیسی و زبان عربی می باشند.

۲۵ سوال برای هر کدام از این درس ها درنظر گرفته شده و مسلما محاسبه ی هر درسی از ۱۰۰ درصد می باشد. بنابراین هر تست دروس عمومی ۴ درصد است؛ یعنی شما درصورت از دست دادن یک تست، ۴ درصد از نمره و درصد کلی آن درس را از دست می دهید.

>> درصد سوالات اختصاصی

درصد سوالات اختصاصی در رشته های مختلف، متفاوت است ولی اگر به سوالات باتوجه به درصدش و ضریب هر درس، پاسخ دهید؛ به نتیجه بسیار بهتری می رسید.

۱. درصد هر سوال رشته ریاضی در کنکور:

سوالات تخصصی که در کنکور برای رشته ریاضی درنظر گرفته شده، شامل ۳ بخش میباشد و هر کدام از این بخش ها دارای تعداد سوالات متفاوتی می باشند و مسلما درصد هر سوال با دیگری در کنکور، فرق دارد. سه درس ریاضی، فیزیک و شیمی در رشته ریاضی وجود دارد که داوطلبان موظفند به آنها پاسخ دهند.

درصد هر سوال در کنکور,درصد هر سوال در کنکور ریاضی,درصد سوالات زیست شناسی,درصد سوالات شیمی در کنکور ریاضیدرصد هر تست در کنکور سراسری برای هر سه گروه تجربی، ریاضی و انسانی متفاوت است

- درصد سوالات ریاضی کنکور:

در درس ریاضی، سوالاتی از دروس حسابان، هندسه، آمار و ریاضی قرار دارد. درس ریاضی در دفترچه دوم با ۵۰ سؤال میباشد و مدت زمان لازم برای پاسخگویی به آن ها توسط داوطلب ۸۰ دقیقه می باشد. هر سوال ریاضی دارای ۲ درصد است و شما به ازای هر سوالی که در این درس، پاسخ می دهید؛ میتوانید ۲ درصد از ۱۰۰ درصد را کسب کنید.

- درصد سوالات فیزیک کنکور:

۴۰ عدد از سوالات کنکور ریاضی، مربوط به سوالات درس فیزیک است که شما ۵۰ دقیقه فرصت دارید تا بعنوان یک داوطلب، به آنها پاسخ دهید. هر سوال از این ۴۰ سؤال، ۲.۵ درصد دارد.

- درصد سوالات شیمی در کنکور:

درس شیمی به عنوان آخرین درس کنکور ریاضی میباشد که به سوالات آن پاسخ می دهید. ۳۰ سوال از این درس در کنکور آمده که مدت زمان اختصاص داده شده برای پاسخگویی، نیم ساعت می باشد؛ به این معنی که یک دقیقه برای پاسخ هر سؤال، وقت دارد و هر سؤال شیمی، ۳.۳۳ درصد دارد. در حقیقت ۱۰ درصد برای هر ۳ سوال درنظر گرفته شده است. بنابراین درس شیمی، بالاترین درصد را در بین دروس تخصصی رشته ریاضی دارد.

۲. درصد هر سوال رشته تجربی در کنکور:

۵ درس اختصاصی در رشته تجربی وجود دارد که از آن ها می توان به زمین شناسی، ریاضی، زیست، فیزیک و شیمی اشاره کرد. تعداد سوالات هر کدام از این درس ها در کنکور، متفاوت است و همچنین در مدت زمان متفاوتی می توانید به آن ها پاسخ دهید.

> سوالات زمین شناسی:

اولین درس دفترچه کنکور، درس زمین شناسی میباشد که ۲۰ سوال دارد و مدت زمان اختصاص داده شده حدود ۱۶ دقیقه است. در واقع هر تست در درس زمین شناسی رشته تجربی دارای ۵ درصد می باشد.

> سوالات ریاضی:

۳۰ سوال از سوالات کنکور تجربی به درس ریاضی اختصاص دارد که ۵۰ دقیقه زمان دارید تا آن ها را حل کنید؛ یعنی هر سوال ریاضی، حدود ۳.۳۳ درصد دارد. در حقیقت هر ۳ سؤال ریاضی، ۱۰ درصد از کل نمره را به خود اختصاص می دهد.

> سوالات زیست شناسی:

از درس اصلی و تخصصی رشته تجربی می توان به زیست شناسی اشاره کرد که ۵۰ سؤال دارد و مدت زمان اختصاصی برای پاسخ به این سوال ها حدود ۴۰ دقیقه میباشد و هر سؤال ۲ درصد از نمره کل را تشکیل می دهد و برای این که درصدهای بالایی در زیست شناسی دریافت کنید باید تعداد سوالات زیادی را پاسخ دهید.

> سوالات فیزیک:

۳۰ سوال از درس فیزیک در کنکور آورده شده است و شما به ۳۷ دقیقه زمان برای حل کردن این سوالات نیاز دارید که درصورت برخورداری از مهارت کافی و لازم، میتوانید از عهده چنین موضوعی به خوبی بربیایید.

هر سؤال از درس فیزیک، ۳.۳۳ درصد نمره را تشکیل می دهد و درواقع هر ۳ تست، متشکل از ۱۰ درصد آن درس در کنکور سراسری می باشد.

> سوالات شیمی:

سوالات درس شیمی به عنوان آخرین سوالات تخصصی کنکور سراسری تجربی محسوب میشود که ۳۵ سوال هستند و مدت زمان اختصاصی برای پاسخگویی به آن ها ۳۷ دقیقه است. هر سؤال این درس در کنکور، حدود ۲.۸۵ درصد نمره را تشکیل می دهد و درواقع پائین ترین درصد، پس از درس زیست شناسی، متعلق به درس شیمی است.

درصد هر تست در کنکور سراسری,میزان درصد سوالات کنکور سراسری,درصد هر سوال در کنکور تجربیسوالات اختصاصی کنکور در رشته های مختلف دارای درصدهای مختلفی هستند

۳. درصد هر سوال رشته انسانی در کنکور:

رشته انسانی، دروس تخصصی بیشتری نسبت به دو رشته قبلی دارد؛ به همین خاطر، دانش آموزان، سختتر می توانند به مطالعه بپردازند.

* سوالات ریاضی:

تعداد سوالات درس ریاضی در کنکور انسانی، ۲۰ سؤال میباشد و ۲۵ دقیقه زمان دارید تا به آن ها پاسخ دهید. هر سؤال در این درس، متعلق به ۵ درصد نمره می باشد.

* سوالات اقتصاد:

۱۵ سوال اقتصاد در کنکور انسانی وجود دارد که برای پاسخ دهی به آنها ۱۰ دقیقه نیز فرصت دارید. درصورت کم تر بودن تعداد سوالات، درصد اختصاصی برای هر سؤال نیز بالاتر می رود. هر سؤال درس اقتصاد، تشکیل دهنده ی ۶.۶۶ درصد نمره میباشد و به عنوان مهم ترین درس تخصصی رشته انسانی شناخته می شود.

* سوالات زبان و ادبیات فارسی:

مدت زمان پاسخ دهی به ۳۰ سؤال زبان و ادبیات فارسی در کنکور انسانی، ۳۰ دقیقه است که هر سوالش دارای ۳.۳۳ درصد میباشد که پاسخ صحیح دادن به هر سؤال، معادل ۱۰ درصد نمره می باشد.

* سوالات عربی:

۲۰ سؤال درس عربی در کنکور آورده شده که ۵ درصد از بخش عربی اختصاصی کنکور شما را دربر میگیرد.

* سوالات تاریخ و جغرافیا:

سوالات تاریخ و جغرافیا برای گروه انسانی اختصاص داده شده است و تعداد این سوالات در کنکور انسانی، ۳۰ عدد میباشد و زمان اختصاصی آن ۲۵ دقیقه است. مسلما هر سؤال، ۳.۳۳ درصد از نمره را تشکیل می دهد.

* سوالات علوم اجتماعی:

در کنکور انسانی نیز ۲۰ سوال درمورد علوم اجتماعی وجود دارد که هر سؤال، دارای ۵ درصد با زمان تقریبی ۱۵ دقیقه می باشد. سعی کنید سوالات این درس را به منظور ارتقاء رتبه کلی خود بدرستی پاسخ دهید.

* سوالات فلسفه و منطق:

تعداد سوالات فلسفه و منطق در کنکور انسانی نیز ۲۰ عدد است و ۱ دقیقه برای پاسخ به هر سوالی اختصاص داده شده است. در واقع هر سؤال آن متشکل از ۵ درصد نمره می باشد.

* سوالات روانشناسی:

آخرین سوالات اختصاصی کنکور رشته انسانی، مربوط به سوالات روانشناسی است که ۲۰ عدد میباشد و هر سؤال، معادل ۵ درصد نمره است و داوطلبان می توانند بمدت ۱۵ دقیقه به آن ها پاسخ دهند.

درصد هر سوال در کنکور انسانی,درصد سوالات عمومی در کنکور سراسری,درصد سوالات اختصاصی در کنکوراگر با توجه به درصد هر درس پاسخ دهید، نتیجه بهتری میگیرید

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 16
  • 2
۵۰%
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
الکساندر میتروویچ بیوگرافی الکساندر میتروویچ بازیکن فوتبال موفق صربستانی

تاریخ تولد: ۱۶ سپتامبر ۱۹۹۴

محل تولد: اسمدرفو، صربستان و مونته‌نگرو

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۹

ادامه
ویژه سرپوش