چهارشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۹
۰۷:۴۶ - ۰۸ آذر ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۹۰۱۱۲۰
اخبار کنکور و آزمون ها

آخر هفته با اخبار دانشگاهی

توصیه وزیر علوم به دانشگاه‌ها برای تکمیل ظرفیت، «تلاش کنید!» / از آغاز ثبت‌نام کنکور دکتری ۹۹ تا اعلام نتایج تکمیل ظرفیت‌ها

اخبار دانشگاهی آذر 98,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور
برای مرور مهمترین اخبار دانشگاهی طی یک هفته گذشته در حوزه آموزش و پژوهش با ما همراه باشید.

حوزه آموزش و پژوهش در هفته‌ای که گذشت با اخبار متنوع و فراوانی روبه رو بود که خلاصه‌ای از آن‌ها را می‌توانید در ادامه مرور کنید.

ثبت‌نام آزمون ورودی دوره دکتری آغاز شد

ثبت‌نام شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری «نیمه متمرکز Ph.D» سال ۹۹ از چهارشنبه ۶ آذر ماه ۹۸ آغاز شده است و تا روز سه شنبه ۱۲ آذر ماه ۹۸ ادامه دارد.

*برای جزئیات خبر اینجا را کلیک کنید.

بیش از ۲۰ هزار نفر در مرحله تکمیل ظرفیت ارشد ۹۸ پذیرفته شدند

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فهرست اسامی پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد ناپیوسته بر روی سایت سازمان سنجش قرار دارد و داوطلبان می‌توانند با مراجعه به این سایت از پذیرفته شدن خود مطلع شوند. تعداد ۱۶ هزار و ۳۰۰ نفر برای پذیرش در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی زیر مجموعه وزارت علوم پذیرفته شده‌اند و تعداد ۸ هزار و ۲۱۹ نفر پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد هستند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تعداد ۲ هزار و ۹۴ نفر هم در مؤسسات یا دانشگاه‌ها پذیرفته شده‌اند هم در دانشگاه آزاد که این افراد می‌توانند در یک دانشگاه ثبت نام کنند.

اخبار دانشگاهی آذر 98,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور

راهنمای پذیرفته شدگان نهایی تکمیل ظرفیت ارشد ناپیوسته دانشگاه آزاد منتشر شد

راهنمای پذیرفته شدگان نهایی انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته گروه غیر پزشکی سال ۹۸ دانشگاه آزاد اسلامی ۶ آذر ماه ۹۸ بر روی سامانه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد قرار گرفت.

*برای جزئیات خبر اینجا را کلیک کنید.

مهلت ثبت‌نام دوره‌های کاردانی فنی و حرفه‌ای دانشگاه جامع تا ۱۰ آذر ادامه دارد

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره تمدید پذیرش دوره کاردانی فنی و دوره کاردانی حرفه‌ای «ناپیوسته» نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی‌کاربردی مهرماه سال ۱۳۹۸ منتشر شد، مطابق این اطلاعیه مهلت ثبت‌نام دوره‌های فوق‌الذکر تا دهم آذرماه تمدید شد.

نتایج هفتمین آزمون استخدامی دهه اول دی ۹۸ اعلام می‌شود

حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور بیان کرد: آزمون استخدامی در دو نوبت صبح و عصر در ۱۸۰ شهر و ۲۵۰ حوزه امتحانی در روز پنجشنبه ۳۰ آبان ۹۸ برگزار شد. بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده فهرست اسامی معرفی شدگان مرحله اول این آزمون در دهه اول دی ماه ۹۸ منتشر خواهد شد.

*برای جزئیات خبر اینجا را کلیک کنید.

اخبار دانشگاهی آذر 98,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور

کارنامه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد منتشر می‌شود

نتایج تکمیل ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ ششم آذر ماه بر روی سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار گرفت. کارنامه کلیه داوطلبانی که در تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی انتخاب رشته کرده‌اند عصر روز چهارشنبه ششم آذرماه ۹۸ در پایگاه اعلام نتایج مرکز سنجش و پذیرش قرار گرفت.

دانشگاه‌ها برای تکمیل ظرفیت خود بیشتر تلاش کنند

منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در همه زیرنظام‌های آموزشی اُفت دانشجو را داشته‌ایم و این به مؤسسات غیردولتی منتهی نمی‌شود و بنابراین ما در وزارت علوم تلاش داریم این بخش غیردولتی را نیز مورد حمایت قرار داده و حفظ کنیم، هر چند ممکن است برخی تصمیمات منطبق با مدیران مؤسسات غیردولتی نباشد. تجمیع مؤسسات غیردولتی در راستای برون‌رفت از مشکلاتی که آن‌ها را از دست‌یابی به توفیقات علمی و آموزشی باز می‌دارد، پیشنهادی است که من به آن‌ها می‌دهم.

وی با اشاره به اینکه هرجا مؤسسات خصوصی را محدود کردیم آن‌ها ظرفیت‌های کامل خودشان را به میدان نمی‌آورند، تأکید کرد: دانشگاه‌ها برای تکمیل ظرفیت خود باید بیشتر تلاش کنند و در این‌باره اطلاع‌رسانی بیشتری داشته باشند.

*برای جزئیات خبر اینجا را کلیک کنید.

فروش صندلی در دانشگاه‌های علوم پزشکی ارتباطی به سازمان سنجش ندارد

ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فروش صندلی در دانشگاه‌های علوم پزشکی در مورد افرادی صدق می‌کند که خارج از سیستم سازمان سنجش آموزش کشور یعنی از روش انتقال دانشجویان داخل به خارج صورت می‌گیرد، چرا که معرفی‌شدگان سازمان سنجش در یک آزمون سراسری و براساس نمره کسب شده وارد دانشگاه‌ها می‌شوند؛ بنابراین این موضوع ارتباطی به معرفی شدگان این سازمان ندارد.

*برای جزئیات خبر اینجا را کلیک کنید.

اخبار دانشگاهی آذر 98,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور

آزمون TOLIMO هفتم آذرماه ۹۸ در تهران برگزار می‌شود

سازمان سنجش آموزش کشور طی اطلاعیه‌ای درباره تاریخ و نحوه برگزاری آزمون (الکترونیکی) زبان انگلیسی پیشرفته (TOLIMO) توضیح داد. براساس این اطلاعیه، یکصد و سی و هفتمین آزمون زبان انگلیسی پیشرفته (تولیمو) به روش الکترونیکی، صبح روز پنجشنبه هفتم آذرماه ۹۸ در شهر تهران برگزار خواهد شد.

کارت ورود به جلسه آزمون کارآموزی وکالت منتشر شد

کارت ورود به جلسه آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانون‌های وکلای دادگستری ایران سال ۹۸ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر شد. آزمون پروانه کارآموزی وکالت کانون‌های وکلای دادگستری ایران صبح روز جمعه هشتم آذرماه در ۲۵ شهرستان برگزار خواهد شد.

*برای جزئیات خبر اینجا را کلیک کنید.

۵۱۳ نفر در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پذیرش می‌شوند

آن دسته از داوطلبان چهل و ششمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی که در مرحله اصلی مجاز به انتخاب رشته محل بوده و در اعلام نتایج مردود اعلام شده اند یا به هر دلیل موفق به انجام انتخاب رشته نشده بودند، می‌توانند در مرحله تکمیل ظرفیت تا ۹ آذرماه ۹۸ شرکت کنند. ظرفیت پذیرش در مرحله تکمیل ظرفیت چهل و ششمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی ۵۱۳ نفر در ۲۲ رشته است. این ظرفیت در مجموع سهمیه‌های آزاد، مناطق محروم و رزمندگان و ایثارگران است.

*برای جزئیات خبر اینجا را کلیک کنید.

دانشگاه‌های ایرانی در ۱۰ حوزه موضوعی تایمز حضور چشمگیری دارند

محمدجواد دهقانی، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) گفت: یکی از رتبه‌بندی¬‌های مهمی که رتبه‌بندی جهانی تایمز به صورت سالانه انجام می‌دهد، ارزیابی و سنجش دانشگاه‌ها در حوزه‌های موضوعی مختلف است، این رتبه‌بندی در ۱۱ حوزه موضوعی کلی که برخی از آن‌ها دارای چندین موضوع فرعی است، دانشگاه‌‌های برتر جهان را معرفی می¬‌کند در این رتبه‌بندی دانشگاه‌های ایران در حوزه‌های موضوعی مختلف حضور چشمگیری دارند.

اخبار دانشگاهی آذر 98,نهاد های آموزشی,اخبار آزمون ها و کنکور,خبرهای آزمون ها و کنکور

کیفیت آموزشی ۴۳ دانشگاه و موسسه آموزشی ارزیابی شد

تیم‌های اعزامی دفتر نظارت و ارزیابی آموزش عالی وزارت علوم، کیفیت آموزشی و چگونگی انجام برخی فعالیت‌های ۴۳ دانشگاه و موسسه آموزشی را ارزیابی کرد.

۴۰۰ عضو هیئت علمی جدید در دانشگاه آزاد جذب خواهند شد

محمد مهدی طهرانچی رییس دانشگاه آزاد از جذب ۴۰۰ عضو هیئت علمی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد و گفت: فراخوان جدید جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی به زودی در ماه جاری اعلام خواهد شد تا بتوانیم نیروی جوان، متعهد و دارای تخصص را به بدنه دانشگاه اضافه کنیم.

snn.ir
 • 17
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱۰
در انتظار بررسی: ۱۸
غیر قابل انتشار: ۱۸
جدیدترین
قدیمی ترین
توروخدا پیگیر باشید تکمیل ظرفیت باآزمون رو.بحث سرنوشت ما هست...
 • 0
 • 8
با سلام. اینجا کسی جواب سوالارو نمیده؟ درمورد رشته های با ازمون کارشناسی ازاد سوال داشتم
 • 0
 • 2
تکمیل ظرفیت رشته های باآزمووووووونننن
 • 0
 • 5
هنگامی که این نظرات را دیدم،فهمیدم افراد زیادی با من همدرد هستند اما جالب اینجاست که برای نوشتن مصاحبات این افراد و افراد تعیین کننده سرنوشت ما بسیاری از خبرگزارن درحال فعالیت اند اما هیچ شخصی حاضر نیست درد و مشکل ما را برای تکمیل ظرفیت به آنها برساند.امیدوارم جرقه ای در مغز اعضایی که مسئول تکمیل ظرفیت هستند ایجاد شود...
 • 0
 • 3
سلام.اگه واقعا میخواین کار ثمربخشی انجام بدین برای رشته های با آزمون سراسری دانشگاه ازاد تکمیل بزارین. چون واقعا اینا رشته رشته های پرمتقاضی هستن. از وزیر علوم میخوایم که در این راستا تلاش کنن. متشکریم
 • 0
 • 2
هیچ راهی برای انصراف تکمیل ظرفیت نیست من دانشجوی ارشد دانشگاه کردستان روزانه هستم تکمیل ظرفیت تربیت مدرس روزانه قبول شدم راهی هست همون دانشگاه کردستان بمونم؟
 • 0
 • 2
سلام من دانشجوی کارشناسی ارشد روزانه دانشگاه کردستان هستم تکمیل ظرفیت تربیت مدرس روزانه قبول شدم هیچ راهی نداره همین دانشگاه کردستان بمونم؟
 • 0
 • 1
بسم الله الرحمن الرحیم اعضای محترم شورای سنجش و پذیرش دانشجو باعرض سلام و خسته نباشید باگذشت بیش از دو ماه از نتیجه کنکور سراسری سال۱۳۹۸ داوطلبان کنکور با سردرگمی و اضطراب زیاد چشم به راه برگزاری تکمیل ظرفیت کنکور برای امتحان مجدد شانس قبولیشان در دانشگاه بودند.لیکن با تصمیم این شورا در سال گذشته برای حذف این فرایند، برگزاری آن دور از انتظار بود.با این حال در تعدادی از مقاطع و دانشگاه ها اعم از دانشگاه پیام نور،جامع علمی کاربردی،دانشگاه آزاد اسلامی،غیرانتفاعی،کاردانی، کارشناسی ناپیوسته،کارشناسی ارشدو... شاهد برگزاری تکمیل ظرفیت بودیم ولی در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری با ایجاد تبصره هایی برگزاری آن برای رشته های باآمون لغو شد و تنها در قسمت کدرشته های صرفا براساس سوابق تحصیلی(رشته های بدون آزمون)برای تمامی افراد که در کنکور شرکت کرده یا نکرده اند شاهد تکمیل ظرفیت بودیم که اکثریت داوطلبان با هدف قبولی در رشته های باآزمون در کنکور شرکت میکنند.متاسفانه خبرهایی در رابطه با فروش صندلی های دانشگاه ها پخش شد که جناب دکتر غلامی در سفر خود به استان مازندران انجام این عمل ناشایسته در رشته های علوم پزشکی را تایید کردند و گفتند که در رشته های زیر مجموعه وزارت علوم چنین اتفاقی شکل نگرفته است.در این خصوص با پیگیری های متعدد سازمان سنجش آموزش کشور میگوید که مرتبط به وزارت علوم و تحقیقات و فناوری بوده و باید دانشگاه ها با اعلام نیاز و صدور مجوز از طرف این وزارتخانه این فرایند انجام پذیردبا تمام این مسائل و رویدادها از این شورا درخواست به عمل می آوریم تا در رابطه با انجام تکمیل ظرفیت در رشته های باآزمون کنکور سراسری تجدید نظر کنند و داوطلبان برای ادامه ی تحصیلات عالی در دانشگاه برای نیمسال دوم مورد پذیرش قرار بگیرند. باتشکر و آرزوی توفیق روزافزون برای مسئولان مربوطه.
 • 0
 • 6
باسلام.تنها در رشته های باآزمون کنکور سراسری تکمیل ظرفیت صورت نگرفته.از وزیر علوم خواهش میکنیم در این باره اقدام کنند.ممنون
 • 0
 • 6
چرااااا رشته های با آزمون سراسری تکمیل ظرفیت ندارن چراااا؟؟؟؟
 • 0
 • 5
مشاهده کامنت های بیشتر
پروانه سلحشوری,تصاویر پروانه سلحشوری,بیوگرافی پروانه سلحشوری بیوگرافی پروانه سلحشوری و انتقادات آن به نظام حکومتی ایران

متولد: ۱۳۴۳

محل تولد: مسجدسلیمان، خوزستان

ملیت: ایران

همسر: برات قبادیان

فرزندان: دو پسر و یک دختر

شغل: سیاستمدار

ادامه
پیر امیدیار,بیوگرافی پیر امیدیار,پیرامیدیار بیوگرافی پیر امیدیار، بنیان گذار و رئیس سایت Ebay (+ تصاویر)

زاده:۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ 

محل تولد: پاریس، فرانسه

شغل: بنیانگذار شرکت eBay

مادر: الهه میر جلالی امیدیار

پدر: کوروش امیدیار

همسر: پاملا کر امیدیار

ادامه
برادران رایت,برادران رایت اختراع هواپیما,زندگی نامه ی برادران رایت زندگینامه ی برادران رایت و اختراعات آنها

ویلبر رایت

ارویل رایت

- تاریخ تولد برادران رایت

ویلبر رایت: ۱۶ آوریل ۱۸۶۷

ارویل رایت: ۱۹ آگوست ۱۸۷۱

ادامه
حضرت محمد (ص),تولد حضرت محمد (ص),میلاد حضرت محمد (ص) زندگی نامه حضرت محمد (ص) از ولادت تا رحلتش

نام پدر: عبدالله

نام مادر: آمنه

شهرت: خاتم پیامبران، رسول خدا، امین

كنیه: ابوالقاسم و ابوابراهیم.

القاب حضرت محمد (ص): رسول اللّه، نبى اللّه، مصطفى، محمود، امین، امّى، خاتم، مزّمل، مدّثر، نذیر، بشیر، مبین، كریم، نور، رحمت، نعمت، شاهد، مبشّر، منذر، مذكّر، یس، طه‏ و... 

زمان تولد: ۱۷ ربیع الاول ۵۷۱ میـلادی

ادامه
علی صادقی,فیلم های علی صادقی,علی صادقی و ملیکا زارعی بیوگرافی علی صادقی بازیگر معروف طنز ایرانی (+ مصاحبه)

تولد: ۱۰ آذر ماه ۱۳۵۹ 

محل زندگی: تهران

ملیت: ایرانی

پیشه: بازیگر

مدرک تحصیلی: فوق دیپلم کامپیوتر

ادامه
سهراب سپهری,دبستان سهراب سپهری,زندگینامه سهراب سپهری زندگینامه سهراب سپهری (+ عکس)

زادروز: ۱۵ مهر ۱۳۰۷

محل تولد: کاشان

پیشه: شاعر، نقاش و مدرّس هنرستان هنرهای زیبا

مرگ: ۲۱ ماه آوریل ۱۹۸۰

علت مرگ: سرطان خون 

ادامه
محسن تنابنده,همسر محسن تنابنده,محسن تنابنده عکس بیوگرافی محسن تنابنده، فیلمنامه نویس و بازیگر مطرح ایرانی(+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۶ فروردین ماه ۱۳۵۴

محل تولد: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته بازیگری

همسر: روشنک گلپا

فرزند: یک پسر به نام نامی

ادامه
برد پیت,فیلم های برد پیت,برد پیت و ورزش مورد علاقه اش بیوگرافی برد پیت مشهورترین بازیگر آمریکایی (+ تصاویر همسران برد پیت)

ملیت: آمریکایی

تاریخ تولد: ۱۸ دسامبر ۱۹۶۳

محل تولد: شانی، اکلاهما، آمریکا

محل زندگی: اسپرینگفیلد، میزوری

زمینه فعالیت: بازیگر سینما و تلویزیون

همسران: جنیفر آنیستون (۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵)، آنجلینا جولی (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶)

ادامه
پوریا فیاضی,پوریا فیاضی بازیکن والیبال,تصاویر اینستاگرامی پوریا فیاضی بیوگرافی پوریا فیاضی و سوابق ورزشی اش (+ مصاحبه)

تاریخ تولد:۲۲ دی ۱۳۷۱

زادگاه: ارومیه، ایران

قد: ۱۹۵ سانتیمتر

رشته ورزشی: والیبال

پُست: دریافت کننده قدرتی

ادامه
ویژه سرپوش