سه شنبه ۰۵ تیر ۱۴۰۳
کد مقاله: ۱۴۰۰۰۶۰۰۶۷

معرفی دانشگاه کالج لندن و شرایط اخذ پذیرش در این دانشگاه

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه کالج لندن,رشته های دانشگاه کالج لندن,شرایط تحصیل در دانشگاه کالج لندن از قدیمی ترین دانشگاه های دولتی کشور انگلیس میتوان به دانشگاه کالج لندن اشاره کرد
یکی از دانشگاه های ممتاز در سطح جهان، دانشگاه کالج لندن نام دارد که نتایج چشمگیری را طبق آخرین بررسی چارچوب برتری پژوهش از آن خود کرده است. سطح کیفیت تدریس این دانشگاه درحوزه های مختلف بالاست که از این حوزه ها می توان به پزشکی، حقوق، زبان، تاریخ، مهندسی و فیزیک نجوم اشاره کرد.

دانشگاه کالج لندن

یکی از قدیمی ترین کشورهایی که تحصیلات اکادمیک ارائه میدهد و در بین متقاضیان مهاجرت تحصیلی، همیشه جذابیت خاصی دارد. از برترین دانشگاه های انگلستان می توان به دانشگاه یو سی ال( UCL) یا دانشگاه لندن اشاره کرد. این دانشگاه اقدام به برگزاری کلاس های اموزشی با هدف رقابت با دانشگاه هایی مانند کمبریج و آکسفورد کرده است.

دانشجویان فارغ التحصیل از دانشگاه لندن، قطعاً در آینده یک قرارداد کاری با بهترین کارفرمایان، منعقد خواهند کرد؛ بدین دلیل که مدرک این دانشگاه در کل جهان معتبر است و از ارزش بسیاری برخوردار است.

تاریخچه دانشگاه کالج لندن

در بلومزبری شهر لندن انگلستان، یک دانشگاه دولتی وجود دارد که از قدیمی ترین و دانشگاه های کشور انگلیس به شمار میرود و دانشگاه کالج لندن نام دارد. تأسیس این دانشگاه در سال ۱۸۲۶ به منظور رقابت با دانشگاه های آکسفورد و کمبریج انجام گرفت. یو سی ال یکی از مهمترین دانشگاه ها در سطح دنیا از نظر تحقیقات و تحصیلات عالی محسوب میشود. در این دانشگاه، چند موزه وجود دارد که از مشهورترین آنان می توان به موزه باستان شناسی مصر و موزه جانورشناسی گرانت اشاره کرد. یکی از افتخارات دانشگاه کالج لندن اینست که تا به حال ۳۲ جایزه نوبل دریافت کرده است.

کالج دانشگاهی لندن,تاریخچه دانشگاه کالج لندن,بورسیه دانشگاه کالج لندناز افتخارات دانشگاه کالج لندن اینست که تا به حال ۳۲ جایزه نوبل دریافت کرده است

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کشور انگلستان

دانشجویانی که می توانند در دانشگاه کالج لندن پذیرش میشوند ، باید برای ورود به کشور انگلستان، ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کنند. چنانچه دانشجویان عضو اتحادیه اروپا نباشند، باید نسبت به دریافت ویزای نوع ۴ یا TIER4 اقدام کنند. این نکته را برای کسب ویزا در نظر بگیرید که باید به صورت کاملاً منظم، تمامی مدارک لازم را به اداره مربوطه تحویل بدهید تا به خاطر نقص در پرونده، شانس گرفتن ویزا را از دست ندهید. بنابراین برای عدم پیشگیری با چنین مشکلی بهتر است با یک وکیل با تجربه مشورت کنید. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان عبارتست از:

- نامه پذیرش از دانشگاه

- مدرک زبان بین المللی( تافل یا آیلتس)

- گذرنامه

- گواهی تمکن مالی

- پرداخت هزینه ویزا و ارائه رسید

تحصیل در دانشگاه کالج لندن و شرایط اخذ ویزای همراه

یکی از موضوعات مهم و قابل توجه برای متقاضیان متاهل تحصیل در دانشگاه لندن، شرایط اخذ ویزای همراه دانشجویی انگلستان می باشد. دانشجویان می توانند با تحصیل در دانشگاه کالج لندن در مقطع تحصیلات تکمیلی، ویزای همراه را برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود بگیرند. برای دریافت ویزای همراه به مدارکی همچون پر نمودن درخواست، پاسپورت همراهان، گواهی تمکن مالی، رسید پرداخت هزینه درخواست، مدرک اثبات ارتباط با متقاضی اصلی نیاز است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه کالج لندن

شرایط پذیرش دانشگاه کالج لندن، به خاطر این که در بین ۲۰ دانشگاه برتر دنیا قرار دارد، دشوارتر است و این دانشگاه اقدام به پذیرش دانشجویانی می کند که از جایگاه بالایی در زمینه علمی و اموزشی قرار دارند. از شروط پذیرش در دانشگاه کالج لندن می توان به کسب نمرات بالا و مدرک بین المللی زبان اشاره کرد. در ادامه با شرایط کلی پذیرش در دانشگاه کالج لندن اشنا شوید:

> دانشجویان بین المللی برای این که در دانشگاه کالج لندن پذیرش شوند باید از طریق UCAS مانند دانشجویان داخلی اقدام کنند.

> یکی از دیگر شروط پذیرش در دانشگاه کالج لندن اینست که با نمرات بالا در آزمون A- LEVEL قبول شده باشید که نمرات آن باتوجه به رشته و مقطع تحصیلی دانشجو، فرق دارد.

> دانشجو برای اخذ پذیرش از دانشگاه کالج لندن باید مدرک زبان آیلتس با نمره ۶.۵ یا تافل با نمره ۹۲ داشته باشد.

> انگیزه نامه از دیگر شرایط لازم برای تحصیل در دانشگاه کالج لندن می باشد.

> دانشجویی که قصد تحصیل در دانشگاه کالج لندن را دارد باید مدرک دیپلم دوازده ساله با تمامی ریز نمرات را داشته باشد.

> رزومه از دیگر شرایط پذیرش در دانشگاه کالج لندن به شمار می رود.

بورسیه تحصیلی دانشگاه کالج لندن

با توجه به زیاد بودن هزینه های تحصیل در خارج از کشور، هر کسی توانایی پرداخت این هزینه ها را ندارد؛ به همین خاطر اخذ بورسیه تحصیلی برای چنین افرادی بسیار مناسب است. دانشجویان بین المللی با داشتن بورسیه تحصیلی می توانند در انگلیس و دانشگاه یو سی ال تحصیل کنند ولی نکته ی قابل توجه اینست که دانشجو باید رزومه ی قوی داشته باشد و بیشتر برای مقاطع تحصیلات تکمیلی، برنامه های بورسیه تحصیلی ارائه میشود و در مقطع کارشناسی، امکان اخذ چنین بورسیه ای ضعیف تر است. دانشجویان ایرانی و خارجی نخبه می توانند از دانشگاه کالج لندن، کمک هزینه تحصیلی دریافت کنند. اکثر دانشجویان مقطع فوق لیسانس و دکترا می توانند از بورسیه های تحصیلی این دانشگاه بهره مند شوند. چند نمونه از برنامه های کمک هزینه تحصیلی عبارتست از:

>> بورس تحصیلی فارغ التحصیلان

>> بورس تحصیلی خانواده اردلان

>> بورس تحصیلی دنیس هالند

>> بورس های تحصیلی چوپینگ

>> فلوشیپ دانشکده دکتری

دانشگاه کالج لندن,هزینه ی تحصیل در دانشگاه کالج لندن,بورسیه تحصیلی دانشگاه کالج لندندانشجویانی می توانند در دانشگاه کالج لندن پذیرش شوند که ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت کنند

دانشکده های دانشگاه کالج لندن

- دانشکده هنر و علوم انسانی

- بارتلت( محیط ساخته شده)

- دانشکده علوم مغز

- دانشکده علوم مهندسی

- انستیتوی آموزش

- دانشکده حقوق

- دانشکده علوم زندگی

- دانشکده علوم ریاضی و فیزیک

- دانشکده علوم پزشکی

- دانشکده علوم بهداشتی جمعیت

- دانشکده علوم اجتماعی و تاریخی

هزینه ی تحصیل در دانشگاه کالج لندن

شهریه تحصیل از دیگر موارد قابل توجه در زمینه مهاجرت به خارج از کشور و اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های برتر خارجی به شمار می رود. شهریه تحصیل برای دانشجویان داخلی و دانشجویان بین المللی در دانشگاه کالج لندن با هم فرق دارد. همه دانشجویان باید قبل از این که به دانشگاه انتخابی خود بروند، شهریه تحصیل خود را در نظر بگیرند. شهریه و هزینه دوره های تحصیلی را می توان باتوجه به عوامل گوناگونی در نظر گرفت که از این عوامل می توان به سطح تحصیلات دانشگاهی، گرایش انتخابی و دانشگاه مد نظر شما اشاره کرد. در این صورت برای ارسال مدارک خود به دانشگاه کالج لندن باید حتماً رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی خود را پیش از ارسال مدارک تعيين کنید.

نکاتی درباره ی دانشگاه کالج لندن

* نخستین دانشگاهی که اقدام به پذیرفتن زنان نمود، دانشگاه کالج لندن بود.

* در کشور انگلیس، نخستین دانشگاهی که برای پذیرش در بعضی از دوره ها نظیر اقتصاد، ریاضیات، حقوق، پزشکی، مطالعات اجتماعی و سیاسی اروپا، روانشناسی و فیزیک نظری از سطح A استفاده کرد، دانشگاه کالج لندن بود.

* دانشگاه کالج لندن به مدیریت موزه های حائز اهمیت از نظر فرهنگی می پردازد و در زمینه های مختلف مقالات سیاسی، جایزه سالانه اورول را تنظیم می کند.

کالج دانشگاهی لندن,تاریخچه دانشگاه کالج لندن,بورسیه دانشگاه کالج لندنانگیزه نامه یکی از شرایط لازم برای تحصیل در دانشگاه کالج لندن می باشد

* تعداد برندگان جایزه نوبل دانشگاه کالج لندن، ۲۹ برنده می باشد. از فارغ التحصیلان برجسته ی این دانشگاه میوان به ماهاتما گاندی، نماینده جنبش استقلال هند و الكساندر گراهام بل، مخترع تلفن و ویلیام استنلی، پیشگام اولیه اقتصاد مدرن اشاره کرد.

* نخستین مؤسسه ی کشور انگلیس که برای پذیرش دانشجو، کاملا سکولار و فارغ از مذهب بود، دانشگاه کالج لندن نام داشت.

گردآوری: بخش دانشگاه سرپوش

  • 17
  • 2
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
ویژه سرپوش