چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۴۰۲
۰۸:۵۱ - ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۲۰۰۸۲۶
دانشگاه

امتحانات پایان ترم 'حضوری' برگزار می‌شود/ احتمال ادامه‌دار شدن آموزش مجازی در نیم‌سال آینده

دانشگاه تربیت مدرس,اخبار دانشگاه,خبرهای دانشگاه,دانشگاه
رئیس دانشگاه تربیت مدرس با تاکید بر این که به احتمال ۹۹ درصد امتحانات پایان ترم دانشجویان این دانشگاه حضوری برگزار می‌شود، گفت: خوابگاه‌ها در دوره امتحانات نیز برای دانشجویان بازگشایی نخواهند شد.

دکتر محمدتقی احمدی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به تشریح برنامه آموزشی دانشگاه تربیت مدرس در شرایط شیوع کرونا ویروس پرداخت و خاطر نشان کرد:  تعطیلی ناشی از این اپیدمی کرونا می‌تواند سناریوهای مختلفی را برای برنامه ریزی ایجاد کند اما آن چه که احتمال دارد و ما در دانشگاه تربیت مدرس براساس آن برنامه ریزی کرده‌ایم این است که تمامی کلاس‌های این ترم به جز دورس عملی که نیاز به حضور دانشجو دارد، به صورت کامل و مجازی برگزار شود و به اتمام برسد. بنابراین برنامه ما این است که برای ترم جاری آموزش حضوری برای دروس نظری نداشته باشیم. مگر این که چرخشی در تصمیمات ستاد مقابله با کرونا پیش بیاید تا امکان رفت و آمدهای حضوری در دانشگاه‌ها فراهم شود.

وی در ادامه تصریح کرد:  اولین جایی که به دلیل شیوع کرونا بسته شد مراکز آموزشی، دانشگاه‌ها و مدارس بودند بنابراین آخرین جایی که باید شروع به فعالیت کند این مراکز هستند به همین جهت این مراکز نسبت به سایر محافل عمومی دیرتر باز خواهند شد چرا که قابلیت توسعه اپیدمی از این طریق وجود دارد.

دکتر احمدی تاکید کرد: در تابستان جاری ما برای گرفتن امتحانات پایان ترم و همچنین برای آموزش دروس عملی زمان بندی خاصی را به منظور حضور دانشجویان در دانشگاه تربیت مدرس تعریف کردیم و به این جمع بندی رسیدیم که امتحانات دانشجویان به صورت حضوری برگزار شود و کلاس‌های عملی دانشگاه به صورت فشرده و حضوری در مرداد ماه برگزار شوند.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس همچنین خاطر نشان کرد: امتحانات عملی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس اواخر مرداد یا شهریور ماه برگزار خواهد شد. در  عین حال تصور می‌کنیم ترم جاری به هیچ عنوان حذف شود و دانشجویان را به حذف ترم توصیه نمی‌کنیم مگر این که دلایل خیلی محکم و مشکلاتی نظیر بیماری داشته باشند. اما دانشجویان به صورت دل بخواهی نمی‌توانند ترم یا درسی را حذف کنند.

دکتر احمدی از احتمال ادامه دار شدن تعطیلی آموزش حضوری دانشگاه‌ها و ارائه آموزش‌های مجازی دانشجویان در ترم آینده خبر داد و گفت: ممکن است ما برای آینده نیز با تداوم شیوع کرونا ویروس مواجه باشیم و با شروع هوای سرد این جریان مجددا تشدید شود؛ به همین جهت ممکن است ترم دوم نیز به صورت مجازی برگزار شود،‌بنابراین احتمال مجازی شدن ترم از نیمه دوم پاییز وجود دارد.

به گفته رئیس دانشگاه تربیت مدرس،‌ به طور کلی ما پذیرفتیم در دوران پسا کرونا نیز ارائه دروس به صورت ترکیبی(مجازی و حضوری) باشد. چرا که آموزش‌های مجازی قابلیت‌های خوبی را دارد که برای دوران عادی نیز مفید و کمک کننده است و زیر ساخت‌های لازم برای ارائه این آموزش ها در دانشگاه تربیت مدرس نیز وجود دارد ضمن این که در شرایط فعلی ما این زیر ساخت‌ها را تقویت کرده‌ایم.

دکتر احمدی تاکید کرد: در گذشته ۲۰ تا ۱۵ درصد اساتید از آموزش ترکیبی آموزش استفاده می‌کردند و این نوع آموزش‌ها یکی از اهداف راهبردی ما در دانشگاه تربیت مدرس بود و  اکثریت ارائه این نوع آموزش ضروری تشخیص ندادند و مشارکت کمتری وجود داشت اما در شرایط فعلی این مهارت شکل گرفته است و ما این نوع روش در دوران پساکرونا نیز حفظ خواهیم کرد و ما در ترم‌های بعد از این آموزش های مجازی دست برنخواهیم داشت اما سعی ما همچنان آموزش‌های گروهی است.

وی در خصوص امکان ارائه امتحان پایان ترم دانشجویان در دانشگاه‌های محل اقامت خود نیز گفت: وزارت علوم این شرایط را به دانشگاه‌ها توصیه کرده است اما ما هنوز این موضوع را به صورت سرلوحه برنامه خود نپذیرفته‌ایم بلکه تاکید داریم دانشجویان حتی المقدور با تسهیلاتی که در نظر گرفته شده به صورت حضوری امتحان بدهند. مثلا دانشجو در یک بازه‌ زمانی یک هفته‌ای می‌تواند امتحانات خود را بدهد.

رئیس دانشگاه تربیت مدرس تاکید کرد: دانشجویانی که برای امتحانات پایان ترم به دانشگاه مراجعه کنند امکان اقامت در خوابگاه‌ها را ندارند و برنامه ریزی های ظریفی صورت می‌گیرد تا حتی المقدور دانشجویان از خوابگاه‌ها استفاده نکنند و تنها برای شرکت در امتحانات رفت و آمد کنند.  البته ما بازه زمانی امتحانات را باز گذاشتیم که دانشجویان در رفت و آمد دچار مشکل نشوند.

احمدی در توضیح عدم واگذاری خوابگاه ها به دانشجویان شرکت کننده گفت: با توجه به این که وسایل شخصی اکثریت دانشجویانی که خوابگاه‌ها را ترک کرده‌اند هنوز در اتاق‌ها باقی مانده‌، بنابراین این اتاق ها اشغال هستند و به هم زدن آن دردسر ساز است بنابراین اصلاح این وضعیت آسان نیست ضمن این که امکان انتقال آلودگی در محیط‌های خوابگاهی بیشتر است.

وی تاکید کرد:دانشگاه تربیت مدرس به منظور بازگشایی خوابگاه‌ها در ترم آتی، کمیته دیده بانی را تشکیل داده است تا این کمیته فرآیندهای موجود را بررسی کند و بتوانیم براساس بهره گیری از الگوهای بین المللی، توصیه‌های مسولان و سایر مسائل تصمیم گیری کنیم.

  • 19
  • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رسول خطیبی رسول خطیبی سرمربی تیم پیکان

تاریخ تولد: ۳۱ شهریور ۱۳۵۷

نام مستعار: رسول پاشا

محل تولد: تبریز، ایران

حرفه: فوتبالیست سابق، مربی فوتبال

باشگاه کنونی: سرمربی باشگاه پیکان

آغاز فعالیت: ۱۳۷۱ تاکنون

ادامه
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
ویژه سرپوش