جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹
۱۵:۴۲ - ۱۲ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۰۵۸۸
لیگ قهرمانان و جام ملت ها

شوک به پرسپولیس؛ AFC آل کثیر را ۶ ماه محروم کرد!/ باشگاه پرسپولیس بیانیه صادر کرد

محرومیت عیسی آل کثیر,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ قهرمانان و جام ملت ها
مهاجم باشگاه پرسپولیس برای مدت ۶ ماه از هر گونه فعالیت ورزشی محروم شد.

به گزارش فارس، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا ( AFC ) خبرداد کمیته انضباطی عیسی آل کثیر، مهاجم باشگاه پرسپولیس را به علت نقض قانون ۵۸.۱ انضباطی برای مدت ۶ ماه از هر گونه فعالیت ورزشی محروم کرد.

این محرومیت آل کثیر به علت خوشحالی پس از گل با تیم فوتبال پاختاکور که حرکتی نژاد پرستانه اطلاق شد. همینطور این بازیکن ۱۰ هزار دلار جریمه نقدی شد.

واکنش ها به تصمیم جنجالی AFC:

توییت خبرنگار سرشناس عربستانی: به خدا پرسپولیس مظلوم است

خبرنگار سرشناس عربستانی واکنش جالبی به محرومیت ۶ ماه عیسی آل کثیر داشت و طعنه تندی به AFC زد.

به گزارش ایسنا، کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا تنها ساعاتی قبل از دیدار پرسپولیس برابر النصر عربستان دست به تصمیم عجیی زد.

AFC عیسی آل کثیر مهاجم پرسپولیس را ۶ ماه از همراهی تیم محروم کرد و ۱۰ هزار دلار جریمه کرد تا این بازیکن تاثیر گذار پرسپولیس دیدار حساس برابر النصر را از دست دهد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا شادی گل آل کثیر را توهین نژاد پرستانه قلمداد کرده است و چنین محرومیت سنگینی را برای این بازیکن در نظر گرفت.

سعد الحارثی، خبرنگار سرشناس عربستانی اینگونه به محرومیت بازیکن پرسپولیس واکنش نشان داد: به خدا پرسپولیس مظلوم است. به خدا مظلوم است. فهمیدیم چه کسی AFC را اداره می کند.

بیانیه باشگاه پرسپولیس در واکنش به محرومیت عیسی آل‌کثیر

در پی صدور حکم کنفدراسیون فوتبال آسیا در مورد محرومیت عیسی آل‌کثیر، مهاجم تیم پرسپولیس در آستانه دیدار حساس این تیم در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل النصر عربستان، باشگاه پرسپولیس بیانیه ای به شرح زیر صادر کرد:

آنچه که در آستانه بازی مهم و سرنوشت ساز نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا رخ داده، مصداق کامل تصمیم‌گیری عجولانه و بدون بررسی دقیق در فوتبال آسیا به شمار می‌رود. 

محرومیت عیسی آل‌کثیر در فاصله چند ساعت مانده به بازی نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان، تصمیمی بسیار غیرمنطقی و ناعادلانه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به شمار می‌رود. 

در این زمینه باشگاه پرسپولیس در پی درخواست AFC مبنی بر ارائه توضیح بابت شادی گل عیسی آل‌کثیر بعد از گلزنی مقابل نماینده ازبکستان، طی لایحه ای مفصل کلیه موارد مربوط به این نحوه شادی را با جزئیات بیان کرد و مستندات لازم در این زمینه شامل عکس‌ها و ویدئوهای مربوط به شادی گل‌های سال‌های قبل این بازیکن و حتی تصاویر مربوط به برادرزاده عیسی آل‌کثیر را که این بازیکن شادی گل خود را همیشه تقدیم او کرده است، را نیز ضمیمه لایحه دفاعیه خود کرد تا ثابت کند که شادی گل این بازیکن به هیچ وجه ارتباطی با مسائل نژادپرستانه نداشته و مسبوق به سابقه بوده است. 

در حالی که انتظار می‌رفت کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان عالی ترین مرجع فوتبال در قاره آسیا با بررسی دقیق موضوع و با در نظر گرفتن همه جوانب، را‌یی عادلانه و مبتنی بر واقعیت اتخاذ کند، کمیته انضباطی این کنفدراسیون بدون توجه به دلایل و مستندات باشگاه پرسپولیس، در اقدامی شتاب زده حکم به محرومیت بازیکن ارزنده تیم پرسپولیس صادر کرد که قطعا با هیچ معیاری مورد قبول جامعه فوتبال، باشگاه پرسپولیس و هواداران آن نمی‌باشد.

در این زمینه باشگاه پرسپولیس بدون اتلاف وقت اعتراض خود به این رای را همراه با مستندات کامل ارائه کرده و خواستار اجرای عدالت در مورد بازیکن ارزشمند تیم پرسپولیس است و تا آخرین لحظه نیز پیگیر احقاق حق تیم پرسپولیس و هواداران میلیونی‌اش خواهد بود. 

این اتفاق با همه ابعاد ناخوشایندی که دارد، قطعا در عزم و اراده تیم بزرگ پرسپولیس و کادر فنی بادرایت و بازیکنان غیرتمند آن خدشه ای وارد نخواهد کرد و برعکس، باعث بالارفتن انگیزه تیم در راه نبرد با نماینده عربستان خواهد بود. 

همه اعضای باشگاه و هواداران میلیونی پرسپولیس، یکدل و یکصدا در کنار بازیکنان و کادرفنی هستیم و حامی عیسی آل‌کثیر عزیز. 

تمامی اقدامات قانونی برای برطرف کردن محرومیت ناشی از این حکم انجام خواهد شد و باشگاه نیز به طور کامل پیگیر به سر‌انجام رسیدن این پرونده خواهد بود. ضمن اینکه پاداش ویژه‌ای نیز برای برد تیم در بازی امروز مقابل النصر از سوی هیئت مدیره باشگاه در نظر گرفته شده است که کمترین تقدیر از غیرتمندی بازیکنان و کادرفنی تیم بزرگ پرسپولیس به شمار می رود.

 آل‌کثیر: شادی گلم به خاطر برادرزاده‌ام است که چشم‌های کوچکی دارد

محرومیت عیسی آل کثیر,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ قهرمانان و جام ملت ها

عیسی آل کثیر در خصوص نحوه شادی پس از گلش گفت: این مدل شادی که که با چشم انجام می‌دهم از چند سال قبل با من بوده و برای الان نیست.

 عیسی آل‌کثیر درباره صعود پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: این روزها متاسفانه تماشاگران نمی‌توانند به ورزشگاه بیایند ولی من میان آن‌ها بودم و می‌دانم چه حالی دارند. همه بچه‌های تیم این‌طور هستند. یکی از دلایل موفقیت پرسپولیس در کنار حمایت هواداران و درایت کادر فنی، شاید همین باشد که باعث می‌شود بازیکنان با تمام وجود وارد زمین بشوند. ما از همین‌جا انرژی‌های مثبت هواداران را حس می‌کنیم.

فارس نوشت: وی درباره گل های حساسی که با وجود آسیب‌دیدگی به ثمر رسانده، اضافه کرد: این حاصل کار همه تیم است. اگر پشتیبانی و حمایت تیم در زمین نباشد، نه گلی در کار است و نه پیروزی. بچه‌های تیم واقعا از تمام وجود و جانشان مایه می‌گذارند و با جان و دل هم این کار را انجام می‌دهند.

مهاجم گلزن پرسپولیس درباره دو گلی که برابر پاختاکور زد خاطر نشان کرد: با وجود فشار و فشردگی زیاد بازی‌ها، با تلاش همه بچه‌ها بازی خوبی شد. نیمه دوم، بهتر هم شدیم. هرچه جلوتر می‌رویم، هماهنگ‌تر می‌شویم و شناخت بهتری پیدا می‌کنیم. کادر فنی و آقا یحیی واقعا کار خیلی سختی را انجام داده‌اند و می‌دهند. 

آل‌کثیر درباره شادی گل منحصر به فرد خود افزود: می‌توانید از آن‌هایی که سال‌هاست من را می‌شناسند بپرسید. اصلا اهل این نیستم که بخواهم باعث ناراحتی دیگران بشوم. این مدل شادی که که با چشم انجام می‌دهم از چند سال قبل با من بوده و برای الان نیست. فکر نمی‌کنم اصلا توضیح لازم داشته باشد که ربطی به بازی با پاختاکور نداشت. در همین مسابقات هم در بازی‌های قبلی مقابل الشارجه و السد انجام دادم.

وی ادامه داد: حرف و حدیث و حساسیتی نبود. به هر حال من این شادی را به خاطر برادرزاده‌ام انجام می‌دهم که واقعا دوستش دارم و چشم‌های کوچکی دارد. از سال‌های قبل، گل که می‌زدم به افتخارش، چشم‌هایم را مثل او می‌کردم، همین.

مهاجم پرسپولیس درباره پیش‌بینی خود از بازی بعد و ادامه روند گل‌زنی گفت: واقعیت این است که این‌قدر همگی حضور در فینال را می‌خواهیم که فرقی نمی‌کند چه کسی گل می‌زند. مهم این است که پیروز شویم. پس همه سعی می‌کنیم که تیم، گل نخورد و همه سعی می‌کنیم که تیم گل بزند. قطعا بازی بسیار سنگین و سختی هم داریم. با حریفی رو به رو هستیم که از نظر فوتبالی قابل احترام است، همان‌طور که پرسپولیس این گونه است.

محرومیت عیسی آل کثیر,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ قهرمانان و جام ملت ها

توضیحات یک کارشناس حقوقی درباره محرومیت آل کثیر

کارشناس حقوقی فوتبال ایران می گوید: باشگاه ها باید آئین نامه های انضباطی را به بازیکنان توضیح دهند و آنها را توجیه کنند.

غلامرضا رفیعی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره محرومیت عیسی آل کثیر اظهار کرد: واقعا جای تاسف است که یک محرومیت به فوتبال ایران داده شده است. هم بازیکن به بازی کردن نیاز دارد و هم باشگاه پرسپولیس نیاز دارد که از او استفاده کند. متاسفانه ما بازیکنان خودمان را قبل از تورنمنت ها توجیه نمی کنیم. یعنی قبل از اینکه به مسابقات برویم باید به آنها بگوییم که در یک بازی بر اساس موارد انضباطی چه خطراتی وجود دارد. در آئین نامه انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا همه این مسائل شمرده شده است. متاسفانه حرکتی که بازیکن پرسپولیس انجام داده رنگ و لعاب گنجانده شدن در ماده ۵۸ آئین نامه انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا را دارد. همه باشگاه های دنیا از پزشک و روانشناس استفاده می کنند اما متاسفانه برخی باشگاه ها از کارشناسان حقوقی استفاده نمی کنند که اینگونه مسائل را به بازیکنان توضیح بدهند و آنها را توجیه کنند.

وی افزود: آن چیزی که یقینا می دانم این است که AFC تا زمانی که از پرسپولیس پاسخ نگیرد رای صادر نمی کند. حال ما نمی دانیم باشگاه پرسپولیس دقیقا چه پاسخی به کمیته انضباطی AFC داده و اینکه آیا مستندات خوب با دفاعیه خوب ارائه شده است یا خیر.

وی ادامه داد: اینکه گفته می شود این کار آل کثیر مسبوق به سابقه بوده است، من اگر جای مدیران باشگاه بودم به او توصیه می کردم که در بازی های بین المللی چنین کاری نکند چون بخش زیادی از قاره آسیا چشم بادامی هستند. در ماده ۵۸ آئین نامه انضباطی همه این مسائل به طور کامل نوشته شده است. AFC درباره بازیکن پرسپولیس حداقل مجازات و حداقل جریمه را در نظر گرفته است.

رفیعی در پاسخ به این سوال که آیا پرسپولیس می توانست به خاطر اینکه آل کثیر قبلا هم چنین خوشحالی هایی انجام داده است آن را به AFC ارائه کند یا خیر؟ گفت: اگر چنین بوده است باشگاه باید مستندات لازم را ارائه می کرد و در یک لایحه خوب توضیح می داد که حرکت آل کثیر نژادپرستانه نبوده است. البته ما نمی دانیم پرسپولیس دقیقا چه دفاعیه ای برای کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرده است چون کمیته انضباطی بر اساس دفاعیه باشگاه پرسپولیس تصمیم گرفته است. بنابراین قاعدتا دفاعیه باشگاه قانع کننده نبوده است. البته رای صادر شده قابل تجدید نظر خواهی است و باشگاه باید هر چه زودتر به آن اعتراض کند تا جریمه و محرومیت در کمیته استیناف دوباره بررسی شود.

وی در پایان در پاسخ به این سوال که اگر محرومیت آل کثیر پابرجا بماند او از حضور در لیگ ایران هم محروم می شود یا خیر؟ گفت: او از حضور در تمامی مسابقات از جمله مسابقات دوستانه هم محروم است و به مدت شش ماه نمی تواند فعالیت فوتبالی انجام بدهد مگر اینکه کمیته تجدید نظر این رای را بشکند. اگر هم کمیته تجدید نظر رای بدوی را تایید کرد باید به دادگاه عالی ورزش شکایت کنند.

***

ورود مجلس به موضوع محرومیت ۶ ماهه مهاجم پرسپولیس

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی از ورود مجلس به موضوع محرومیت مهاجم پرسپولیس در آستانه بازی نیمه نهایی در لیگ قهرمانان آسیا خبر داد و گفت که از کنفدراسیون فوتبال آسیا انتظار می رود که شائبه تکراری دریافت رشوه از عربستان را دامن نزند.

به گزارش ایسنا احمد نادری در واکنش به محرومیت مهاجم گلزن تیم فوتبال پرسپولیس توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا در آستانه بازی پرسپولیس در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت:

«از کنفدراسیون فوتبال آسیا که به ناحق عیسی آل کثیر، بازیکن سرشناس ایرانی را محروم کرده، انتظار می رود خشم میلیون ها طرفدار پرسپولیس را برنیانگیزد و شائبه تکراری دریافت رشوه از عربستان را دامن نزند. مجلس با فوریت به این موضوع ورود خواهد کرد.» 

کنفدراسیون فوتبال آسیا عیسی آل کثیر مهاجم تیم پرسپولیس را به مدت ۶ ماه از هرگونه فعالیت فوتبالی محروم کرد و محرومیت او از اکنون قابل اجراست. این تصمیم به دلیل شادی بعد از گل آل کثیر در دیدار برابر پاختاکور گرفته شده است؛ سرپرست باشگاه پرسپولیس اعلام کرده که این تیم به این رای اعتراض خواهد کرد تا محرومیت کاهش پیدا کند.

***

رسول‌پناه: تلاش می‌کنیم محرومیت آل‌کثیر کاهش پیدا کند/ انتظار داشتیم رأی AFC عادلانه باشد 

مهدی رسول‌پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس در مورد محرومیت عیسی آل‌کثیر و اعتراض باشگاه پرسپولیس به این محرومیت اظهار داشت: این اتفاق دو روز پیش افتاد. دیروز لایحه‌ای چهار صفحه‌ای با تمام مدارک و مستندات‌مان ارائه کردیم و دفاعیه خوبی هم انجام شد، اما متأسفانه یک ساعت پیش رأی AFC اعلام شد و عیسی آل‌کثیر با این رأی ناعادلانه محروم شد. ما از کنفدراسیون فوتبال آسیا به‌عنوان عالی‌ترین مرجع فوتبال آسیا انتظار داشتیم رأی عادلانه بدهد. 

وی که با شبکه خبر گفت‌وگو می‌کرد، در پاسخ به این پرسش که «آیا دفاعیه پرسپولیس به موقع ارسال شده است؟»، خاطر نشان کرد: بله، ما اعتراض خودمان را اعلام کردیم. نامه‌ای هم تنظیم کردیم و به AFC ارسال می‌کنیم.

رسول‌پناه درباره  اینکه بعید است آل‌کثیر در بازی امشب حضور داشته باشد و موضوع کاهش محرومیت او و همچنین جریمه ۱۰ هزار دلاری گفت: قطعاً تلاش می‌کنیم که حداقل محرومیت آل‌کثیر کاهش پیدا کند. این رأی ناعادلانه است و متأسفانه فرصت را از ما گرفت.

***

آل‌کثیر: فقط خدا می‌داند چقدر انگیزه داشتم/ پرسپولیس فقط یک نفر نیست

عیسی آل‌کثیر، مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس که به خاطر شادی بعد از گلش از سوی AFC به مدت ۶ ماه از فعالیت‌های فوتبالی محروم شده است در گفت‌وگویی تلویزیونی و کمتر از یک ساعت مانده به بازی پرسپولیس - النصر اظهار کرد:  زبانم نمی‌چرخد. نمی‌دانم چه بگویم. در اتاق هتل بودم و برای جلسه قبل از بازی پایین رفتم. بازیکنان قضیه را گفتند و من نمی‌دانستم. از آقای گل‌محمدی پرسیدم که گفتند این اتفاق افتاده است.

او که به سختی و با ناراحتی صحبت می‌کرد، ادامه داد: باشگاه و آقای پیروانی پیگیر قضیه بودند ولی متاسفانه یک ساعت قبل از بازی این خبر را دادند که هیچ کاری نتوانیم بکنیم و به بعد از بازی موکول شود. پرسپولیس یک نفر نیست و ۴۰ میلیون نفر است. مطمئن باشید با این کارها نمی‌توانند برای تیم‌شان تعصب بخرند. بازیکنان و هوداداران پرسپولیس به تیم‌شان عشق و تعصب دارند. توکل بر خدا. امیدوارم با دعای خیر مردم بتوانیم این بازی را ببریم.

او درباره هودارانش که بعد از بازی‌های پرسپولیس به در خانه پدر و مادرش می‌روند هم بیان کرد: آن‌ها در این چند بازی برای من سنگ تمام گذاشتند و شادی‌شان را با خانواده‌ام تقسیم کردند. از همه آن‌ها و تمام مردم ایران تشکر می‌کنم که در این چند وقت به ما تبریک گفتند. فقط خدا می‌داند چقدر برای این بازی انگیزه داشتم. این لابی است و نمی‌دانم چه کار باید کرد. 

***

گل‌محمدی: محرومیت آل‌کثیر ناجوانمردانه و شوک بدی برای پرسپولیس بود/ این موضوع به ما انگیزه می‌دهد

یحیی گل‌محمدی درباره محرومیت ناگهانی عیسی آل‌کثیر در آستانه دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس ایران و النصر عربستان اظهار داشت: نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاد و جوانمردانه نبود. در جلسه فنی بازی ناگهان به من گفتند ما آل‌کثیر را نداریم که این موضوع، شوک بدی برای تیم پرسپولیس بود. اشکالی ندارد. این موضوع انگیزه بزرگی برای ماست که بتوانیم این بازی را ببریم.

***

اطلاعیه فدراسیون فوتبال درباره محرومیت عیسی آل‌کثیر

فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران بنا بر وظیفه ذاتی خود، همواره حامی کلیه نمایندگان اعزامی کشور عزیزمان در عرصه‌های بین‌المللی است. درباره باشگاه پرسپولیس نیز، فدراسیون فوتبال، هم در پرونده محرومیت سیامک نعمتی و هم درباره پرونده مفتوحه علیه عیسی آل‌کثیر همکاری‌های لازم را با باشگاه پرسپولیس انجام داده است که درباره سیامک نعمتی خوشبختانه مشکل به وجود آمده حل شد اما درباره عیسی آل کثیر، تاکنون نتیجه دلخواه حاصل نشده است.

فدراسیون فوتبال ضمن تاکید بر مسوولیت مستقیم باشگاه‌ها در حل و فصل و پیگیری مشکلات حقوقی مربوط به آن‌ها، از هیچ‌گونه کمک و حمایت به نمایندگان کشور عزیزمان دریغ نداشته و نخواهد داشت. بدیهی است درباره تجدیدنظر خواهی نسبت به رای مذکور نیز اقدامات حقوقی و قانونی لازم در فرجه مقرر صورت خواهد گرفت.

 • 36
 • 68
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۱۳
غیر قابل انتشار: ۱۸
جدیدترین
قدیمی ترین
لعنت بهشون
برادرزادۀ عیسی چشمهای کوچکی دارد و عیسی گل هایش را همیشه به او تقدیم میکند. لابی النصر باعث شد تا ۳ساعت قبل از بازی او را بدلیل واهی محروم کنند|
این بی جنبه رو باید تبیه کرد اون لخت شدن و کارت زرد گرفتن و این از حرکت زشت چشم بادومی کردنش
یعنی چی با این خبر موافقم؟مگه آدم می تونه با خبر موافق یا مخالف باشه؟
این از بی لیاقتی باشگاه است که از قوانین انظباطی فوتبال بی اطلاع و از عادت شادی گل این بازیکن جلوگیری نکرده است. حرکتی که برای آسیای شرقی ها توهین میباشد
مشاهده کامنت های بیشتر
باباطاهر,اشعار باباطاهر,شعرهای باباطاهر زندگی نامه باباطاهر شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و پنجم

زادگاه: لرستان یا همدان

زاده: ۳۲۶ خورشیدی

پیشه: شاعر، دوبیتی سرا

ملیت: ایرانی

زمینه کاری: شعر، موسیقی

ادامه
لویی پاستور,نظریات لویی پاستور,لوئی پاستور زندگی نامه لویی پاستور دانشمند فرانسوی مشهور (+ تصاویر)

زاده: ۲۷ دسامبر ۱۸۲۲

زادگاه: ایالت دول، ژورا

ملیت: فرانسه

محل تحصیل: اکول نرمال سوپریور، دانشگاه پاریس

فوت: ۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵

ادامه
دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

ادامه
ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسک زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

ادامه
محمدحسین کنعانی زادگان,علاقه محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس,افتخارات  محمدحسین کنعانی‌زادگان بیوگرافی محمدحسین کنعانی زادگان + تصاویر اینستاگرامی

زادروز: ۳ فروردین ماه ۱۳۷۳

زادگاه: آبادان، ایران

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: دفاع وسط / دفاع راست

ملیت: ایرانی

ادامه
جیل بایدن,تصاویر جیل بایدن,بیوگرافی جیل بایدن بیوگرافی جیل بایدن، همسر جو بایدن (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۵ ژوئن ۱۹۵۱

محل تولد: هامونتن، نیوجرسی

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

حزب سیاسی: دموکرات

همسران: بیل استیونسون، جو بایدن

فرزندان: اشلی، بی، هانتر

ادامه
بیدل دهلوی,زندگینامه بیدل دهلوی,بیدل دهلوی زندگی نامه زندگی نامه بیدل دهلوی شاعر پارسی گوی هندی

متولد: ۱۰۵۴ هجری قمری

زادگاه: پتنه هندوستان

فوت: ۴ صفر ۱۱۳۳ (قمری)

آرامگاه: قریهٔ خواجه رواش کابل

پیشه: شاعر

ادامه
پروفسور سمیعی,بیمارستان پروفسور سمیعی در آلمان,پروفسور سمیعی بیوگرافی بیوگرافی پروفسور سمیعی و افتخاراتش (+ تصاویر مجید سمیعی)

زادهٔ: ۲۹ خردادماه ۱۳۱۶

زادگاه: تهران 

محل زندگی: هانوفر، آلمان

ملیت: ایرانی و آلمانی

محل تحصیل: دانشگاه یوهانس گوتنبرگ

پیشه: جراحی مغز و اعصاب

ادامه
هانده دوغان دمیر,بیوگرافی هانده دوغان دمیر,تحصیلات هانده دوغان دمیر بیوگرافی هانده دوغان دمیر، بازیگر جوان ترکیه ای (+ تصاویر)

زاده: ۲۲ نوامبر ۱۹۸۵

زادگاه: آنکارا – ترکیه

قد: ۱۷۰ سانتیمتر 

مدرک: لیسانس رشته جامعه شناسی

شغل: بازیگر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنجشنبه ۶ آذر
  هفته سوم لیگ برتر ایران
  تراکتور - سپاهان
  ساعت: ۱۶:۳۰
 • هفته سوم لیگ برتر ایران
  نفت‌ مسجدسلیمان - پرسپولیس
  ساعت: ۱۶:۳۵
 • لیگ اروپا
  لیل - میلان
  ساعت: ۲۱:۲۵
 • لیگ اروپا
  کلوژ - رم
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • جمعه ۷ آذر
  لیگ برتر والیبال
  شهرداری ورامین - لبنیات هراز آمل
  ساعت: ۱۷:۰۰
 • هفته ۱۰ لیگ برتر انگلیس
  کریستال پالاس - نیوکسل
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش