یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
۱۲:۱۷ - ۲۰ دي ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۰۱۲۹۸
سرپوش فوتبالی

صدور احکام دیدار فولاد - استقلال؛ هاشمی‌نسب و غبیشاوی محروم شدند/ جریمه نکونام نصف شد

دیدار استقلال و فولاد,صدور احکام دیدار فولاد و استقلال
کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با صدور احکام دیدار جنجالی فولاد و استقلال در هفته دوازدهم لیگ برتر رای به محرومیت‌هایی داد.

به گزارش ورزش سه، با توجه به مسائل پیش آمده در دیدار فولاد و استقلال در هفته دوازدهم لیگ برتر ، امروز کمیته انضباطی  احکام خود را صادر کرد که محرومیت و جرایمی را برای اعضای دو تیم و هردو باشگاه در نظر گرفته است.

کمیته انضباطی در چند بخش مختلف اقدام به صدور رای کرده که در ادامه آمده است:

-باشگاه فولاد خوزستان بخاطر سوءرفتار تیمی ناشی از ۶ اخطار و پرتاب بطری و اشیاء به داخل زمین و توهین به مقام رسمی از سوی تماشاگران منتسب به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی و در صورت قطعیت محکومیت یک جلسه، محرومیت تعلیقی تماشاگران موضوع دادنامه مورخ ۴ مهرماه نیز اجرا خواهد شد.

-علیرضا ابراهیمی، مدیر رسانه فولاد خوزستان به دلیل بد رفتاری در قبال مقام رسمی مسابقه به یک جلسه محرومیت از حضور در ورزشگاه و پرداخت مبلغ ۲۶۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

-نادر غبیشاوی، مربی تیم فولاد خوزستان به دلیل بد رفتاری در قبال مقام رسمی مسابقه به دو جلسه محرومیت با احتساب محرومیت ناشی از دستور موقت که یک جلسه آن نیز به مدت شش ماه تعلیق می گردد و پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

-باشگاه استقلال به دلیل پرتاب بطری توسط تماشاگران منتسب به پرداخت مبلغ ۵۱۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

مهدی هاشمی نسب، مربی تیم استقلال به دلیل بد رفتاری در قبال مقام رسمی مسابقه به دو جلسه محرومیت که یک جلسه آن به مدت شش ماه تعلیق می گردد و پرداخت مبلغ ۲۶۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

***

جریمه نکونام نصف شد

کمیته استیناف آرای خود را درباره پرونده های مطروحه صادر کرد.

آرای صادره به شرح زیر است:

*در خصوص استیناف باشگاه فرهنگی ورزشی رعد پدافند اصفهان نسبت به رأی کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال که به موجب آن حکم به برائت باشگاه پرسپولیس خوزستان دائر بر استفاده از بازیکن غیرمجاز به نام آقای محسن دریکوندی در بازی دو تیم از سری مسابقات دسته اول فوتسال بزرگسالان کشور صادر نموده است   با عنایت به مجموع محتویات پرونده و استدلالات مندرج در رای صادره ، ایراد و اعتراض موثری که خدشه بر دادنامه معترض عنه وارد نماید بعمل نیامده ، مستنداً به ماده ۱۰۶ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن رد اعتراض دادنامه صادره ، عیناً تائید و اعلام می گردد. رأی صادره قطعی است.

*در خصوص استیناف باشگاه فرهنگی ورزشی استقلال تهران  نسبت به رای کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال که به موجب آن حکم به محکومیت آقای جواد نکونام به پرداخت مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی بدلیل عدم حضور در نشست خبری و همچنین محکومیت باشگاه تجدیدنظرخواه به پرداخت دو میلیارد ریال از باب مسئولیت تضامنی در جریان مسابقه فوتبال با تیم پرسپولیس تهران از هفته پنجم لیگ برتر (معوقه) با عنایت به مجموع محتویات پرونده و استدلالات مندرج در رای صادره ، ایراد و اعتراض موثری که خدشه بر دادنامه معترض عنه وارد نماید بعمل نیامده ، مستنداً به ماده ۱۰۶ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن رد اعتراض دادنامه صادره با تعدیل جزای نقدی نسبت به آقای نکونام به مبلغ پانصد میلیون ریال و تعدیل جزای نقدی مربوط به باشگاه به یک میلیارد و پانصد میلیون ریال ، در نتیجه تائید و اعلام می گردد. رأی صادره قطعی است.

*در خصوص استیناف باشگاه پرسپولیس تهران نسبت به رأی کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال که به موجب آن حکم به محکومیت آقای دکتر علیرضا حقیقت  پزشک رسمی باشگاه پرسپولیس تهران به مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی بدلیل قصور از حضور در بازی بدون اطلاع ایفمارک و محکومیت آقای علی اسدی  به محرومیت ۱۸ ماه از حضور در کلیه ورزشگاههای فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی بدلیل حضور در مسابقه رسمی بدون داشتن مجوز و کارت شناسایی (پزشکی) و همچنین محکومیت باشگاه پرسپولیس تهران به مبلغ یک میلیارد ریال جریمه نقدی به علت قصور در جایگزین نمودن پزشک رسمی و عدم اطلاع  غیبت پزشک تیم در جریان مسابقه فوتبال دو تیم پرسپولیس تهران و سپاهان اصفهان با بررسی محتویات پرونده و گزارشات موجود ملاحظه می گردد اولا در خصوص محکومیت آقای علیرضا حقیقت پزشک تیم پرسپولیس با توجه به مفاد لایحه دفاعیه باشگاه پرسپولیس مبنی بر بیمار بودن وی قصوری متوجه نامبرده نبوده و در واقع باشگاه متبوع به وظایف خود عمل ننموده است بنابراین این بخش از دادنامه نقض و به استناد ماده ۱۰۶ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال حکم به برائت مشارالیه صادر می گردد ثانیاٌ آقای دکتر  علی اسدی (از اعضای کادر پزشکی تیم پرسپولیس) بدون داشتن کارت مجاز در کنار تیم حضور داشته و بر خلاف آنچه که در حکم کمیته محترم انضباطی آمده است ایشان از کارت پزشکی شخص دیگر استفاده ننموده  بنابراین از باب رعایت اصل تناسب تخلف با مجازات تعیین شده میزان محرومیت ایشان  به شش ماه محرومیت کلیه فعالیت های مرتبط با فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی اصلاح و تعدیل می گردد و در خصوص  محکومیت باشگاه پرسپولیس نظر به استدلالات مندرجه در رای صادره ایراد و اعتراضی موثری که خدشه بر دادنامه معترض عنه وارد نماید به عمل نیامده مستنداٌ به ماده مرقوم ضمن رد اعتراض دادنامه صادره از این جهت تائید و اعلام می گردد این رای قطعی است.

*در خصوص درخواست اعاده دادرسی باشگاه ورزشی پدیده ستارگان شهرستان آباده  نسبت به دادنامه کمیته استیناف که مبین صدور حکم بر تائید دادنامه کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به این شرح که طبق دادنامه اصداری کمیته محترم انضباطی قرار رد دعوی باشگاه یاد شده را به لحاظ عدم رفع نقص در مهلت مقرر صادر نموده است که ر کمیته استیناف نائید شده است و در حال حاضر مورد اعاده دادرسی قرار گرفته در حالیکه دادنامه مذکور در راستای عدم رفع نقص باشگاه صادر شده و دلالتی بر ورود در ماهیت امر ندارد تا قابلیت اعاده دادرسی را داشته باشد لذا با توجه به مراتب مذکور نظر به اینکه اعاده دادرسی مطروحه با جهات اعلامی مطابقت ندارد لذا مستنداً به مواد۱۰۸-۱۰۹ و ۱۱۰ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال حکم بر رد درخواست متقاضی صادر و اعلام می گردد. رأی صادره قطعی است.

*در خصوص استیناف محمد امین رضایی به طرفیت علی خماند  نسبت به رأی کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال که به موجب آن حکم به محکومیت تجدیدنظرخواه به پرداخت مبلغ ۶۲۵ میلیون ریال اصل خواسته موضوع قرارداد کارگزاری و هزینه دادرسی در حق تجدیدنظرخوانده صادر شد با عنایت به مجموع محتویات پرونده و استدلالات مندرج در رای صادره ، ایراد و اعتراض موثری که خدشه بر دادنامه معترض عنه وارد نماید بعمل نیامده ، مستنداً به ماده ۱۷ آئین دادرسی کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال ضمن رد اعتراض، دادنامه صادره، عیناً تائید و اعلام می گردد این رأی قطعی است.

*در خصوص استیناف باشگاه فرهنگی ورزشی سپاهان اصفهان به طرفیت باشگاه فرهنگی ورزشی هوادار  نسبت به رأی کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال که به موجب آن قرار رد دعوای تجدیدنظرخواه به خواسته مبلغ سیصد میلیون ریال فراتر از مبلغ یک میلیارد و پانصد میلیون ریال حق آموزش بازیکن علی نصر اصفهانی صادر شد با عنایت به مجموع محتویات پرونده و استدلالات مندرج در رای صادره، ایراد و اعتراض موثری که خدشه بر دادنامه معترض عنه وارد نماید بعمل نیامده ، مستنداً به ماده ۱۷ آئین دادرسی کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال ضمن رد اعتراض ، دادنامه صادره، عیناً تائید و اعلام می گردد این رأی قطعی است.

*در خصوص استیناف باشگاه استقلال تهران نسبت به رأی کمیته محترم انضباطی فدراسیون فوتبال که به موجب آن حکم به محکومیت آقای دکتر محمد علی زارع پزشک رسمی باشگاه استقلال تهران به یک میلیارد ریال جریمه نقدی بدلیل در اختیار گذاشتن کارت خود به دیگری و قصور از حضور در بازی بدون اطلاع ایفمارک و محکومیت آقای دکتر محمد آقا محمد آبادی به محرومیت ۱۸ ماه از حضور در کلیه ورزشگاههای فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی بدلیل استفاده از کارت آقای دکتر محمد علی زارع  در مسابقه رسمی و همچنین محکومیت باشگاه استقلال تهران به یک میلیارد ریال جریمه نقدی به علت قصور در جایگزین نمودن پزشک رسمی و غیبت پزشک تیم دارای کارت در جریان مسابقه فوتبال دو تیم استقلال تهران و تراکتور تبریز با عنایت به مجموع محتویات پرونده و استدلالات مندرج در رای صادره ، ایراد و اعتراض موثری که خدشه بر دادنامه معترض عنه وارد نماید بعمل نیامده، مستنداً به ماده ۱۰۶ مقررات انضباطی فدراسیون فوتبال ضمن رد اعتراض دادنامه صادره با اصلاح و تعدیل محکومیت آقای دکتر محمد آقا محمدآبادی به شش ماه محرومیت از کلیه فعالیت های مرتبط با فوتبال ، فوتسال و  فوتبال ساحلی  تائید و اعلام می گردد .رأی صادره قطعی است.ضمناٌ متذکر می گردد نسبت به گزارش ناظر  پزشکی مبنی بر تخلف آقای محمود باقری فیزیوتراپیست تیم استقلال تهران دائر بر حضور بر روی نیکمت تیم استقلال تهران بدون مجوز لازم توسط کمیته محترم انضباطی نفیاٌ یا اثباتاٌ اظهار نظری نگردیده است که در این خصوص ضرورت اظهار نظر و اتخاذ تصمیم وجود دارد.

 • 14
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۳۰ تیر
  کی لیگ کره جنوبی
  چونبوک موتورز - اولسان اچ دی
  ۱۳:۳۰
 • دوستانه
  کوئینز پارک - تاتنهام
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  اسپارتاک ترناوا - استون ویلا
  ۱۷:۳۰
 • دوستانه
  منچستر یونایتد - گلاسکو رنجرز
  ۱۸:۳۰
 • دوستانه
  راپید وین - آث میلان
  ۱۹:۰۰
 • لیگ برتر روسیه
  روستوف - زسکامسکو
  ۲۰:۳۰
 • سری آ برزیل
  فلامینگو - کریسیوما
  ۲۲:۳۰
 • سوپرلیگ آرژانتین
  ریسينگ کلاب - گودوی کروز
  ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۳۱ تیر
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - شیکاگو فایر
  ۰۳:۰۰
 • دوستانه
  پاتوم تایلند - دورتموند
  ۱۶:۳۰
 • دوشنبه ۱ مرداد
  سوپرلیگ آرژانتین
  دفنسا و جاستیسیا - بوکاجونيورز
  ۰۲:۳۰
ویژه سرپوش