سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
۱۶:۰۷ - ۳۰ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۱۷۱۸
سرپوش فوتبالی

افشای فایل صوتی مهدی رسول پناه؛ حرف های شگفت انگیز رسول پناه درباره یحیی و شجاع!

رسول پناه,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,حواشی فوتبال
افشای صحبت های مهدی رسول پناه در مقابل باشگاه پرسپولیس ، واکنش های بسیاری را به همراه داشته است.

به گزارش ورزش سه،  هواداران فوتبال هر کدام باتوجه به علاقه شان، جهت گیری خاص خود را درباره فایل صوتی منتشره از مهدی رسول پناه را داشته اند؛ هواداران پرسپولیس، آن را زمینه سازی برای یک تصمیم جدید می دانند و هواداران استقلال هم با کنار هم چیدن کلمات، آنچه را که می خواهند، درست می کنند. اما واقعیت این فایل صوتی ۸ دقیقه و ۱۴ ثانیه ای چیست؟

* بازخوانی ماجرا؛ رسول پناه چه گفت؟

به نظر می رسه شما اختلافتون با یحیی طوریه که درست نمیشه؟« نه من چیز دیگه ای می گم. من تا حالا در کار سرمربی دخالت کردم؟ اما او میاد میگه چرا ایکس را گذاشتی آنجا؟ آخه آقا شما چه کاره ای؟ مگر[ باشگاه] قانون نداره؟ من چه مشکلی[ با یحیی] دارم؟ من که ده بار تعریف کردم ازش.» من نمیفهمم مشکل چیه به خدا، چرا تیمی که رفته فینال آسیا باید اینقدر مشکل داشته باشه؟« ببینید، یک ذره جوگیر شدن، باد بخوابه، خوب می شن! ما داریم پول بدهیم؟ اگر کسی دارد بیاید پولشان را بدهد. اکنون بحث همه بحث پوله و می خوان قرارداد را زیاد کنن! من باید چیکار کنم؟ شما جای من باشی الان چیکار می کنی؟ اینو بگو!»

« علی علیپور چی می گفت؟ من به علی علیپور خیلی پول پیشنهاد دادم، شب گذشته به بشار گفتم ۲۰۰ هزار دلار جدا می دم، از جیبم می دم! اصلاً دوست دارم بهت[ ۲۰۰ هزار دلار] بدم، چون دوستت دارم! موافقت نکرد...» از یک طرف می گید نمی تونه بره از طرف دیگر می گید موافقت نکرد!« نمی تونه بره، من این رو رفاقتی گفتم، الان هم می گم. شجاع و بشار باید بمانند، اگر بروند... تو پیشنهادی داری؟ خب قانون وجود دارد. ما نباید آنها را عادت بدهیم، همین هواداری که می آید[ جلوی باشگاه] اشتباه می کند چون بازیکنان را شارژ می کند.»

درصورتی که بازیکنان به اندازه هوادار عاشق تیم باشند، بالاخره پول کم یا زیاد می آید.« دمت گرم، اگر عاشق بود و لوگو را بوس میکرد ، شب در فرودگاه استوری نمی ذاشت اعصاب مردم رو خورد کنه.» آقای رسول پناه، باشگاه اشتباه نکرد که پول ترابی رو نداد و تونست فسخ کنه؟« می تونست فسخ کنه، اشتباه نکن! اصلاً ما پولش را دادیم، می تونست ۴۰۰ هزار دلار رو بده و بره. الان هم می گه من این ۴۰۰ هزار دلار رو می دم. الان هم این پول رو می ده بدبخت. ای بابا الان چی شد؟ یا حسن کچل یا کچل حسن چه فرقی داره؟»

« جریان النصر اصلاً مشکل پرسپولیس نبود، مشکل فدراسیون بود، من این رو توضیح وکیل دادم، ولی نمیان این کار رو بکنن! شاید وزارت ورزش مشکل دارد، من بیایم جور وزارت رو هم بکشم؟ یک نفر دیگه خراب کرده، اگر هوادار بیاد، می گم آدرس آن طرف است( اشاره به خیابانی که فدراسیون فوتبال در آن استقرار دارد)»

« من اگر تصمیم عجولانه می گرفتم تیم قهرمان غرب آسیا نمی شد، کاری که آقای سعادتمند کرد. نماینده مدیرعامل سرپرسته. انصاری فرد دو روز قبل از این که بره سکته کرد و از دماغش خون اومد. ما بهش( یحیی) گفتیم که فردا- پس فردا در این تعطیلی( ۲۸ صفر) بیاید و صحبت کنیم. می دانید الان دعوا سر چیه؟ بوی دو میلیون دلار در دماغ یه عده پیچیده گیج شدن ! یک سال دیگه می گیریم اما فکر کردند صبح می گیریم گیج شدن ! این همه پیشکسوت که اُرد می دن بیان خرج کنن! ما هزار تومن از وزیر ورزش نگرفتیم اما وزیر انقدر معرفت داشت که برای پرسپولیس و استقلال زندگی اش را گذاشت. من اگر بیام ۱۲۰ میلیارد با شجاع قرارداد ببندم و فردا پایش پیچ بخورد، نمی گن این دیوانه بود؟»

* افشاگری از یک جمع خصوصی؟

پیش از اینکه نکات ابهام آمیز گفته های رسول پناه بررسی شود، باید به یک نکته دیگر بپردازیم. رسول پناه این صحبت ها را کجا مطرح کرد؟ بسیاری تصور می کنند که فایل صوتی او حاصل یک عملیات فوق سری بوده اما اینطور نیست. چند ساعت بعد از اینکه تجمع هواداران پرسپولیس( ۲۳ مهر ماه- هفته پیش) در مقابل وزارت ورزش و باشگاه پرسپولیس به پایان رسید، در ساعت ۲۰ مهدی رسول پناه از باشگاه پرسپولیس خارج شد و در مسیر درب قرمز و مشکی باشگاه تا خودرویش برای دقایقی با خبرنگاران و هواداران صحبت هایی را انجام داد که حاصل یک فایل صوتی هشت دقیقه ای است که آن را بازخوانی کردیم. یعنی این صحبت ها نه در یک جمع خصوصی و خودمانی بلکه در محلی است که احتمالا رسول پناه نیمی از نفرات حاضر در آن را نمی شناخت.

رسول پناه,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,حواشی فوتبال

* اختلاف عمیق با یحیی گل محمدی

پیش از انتشار این فایل هم اختلافات بین کادرفنی و مدیران باشگاه پرسپولیس ، معلوم بود اما حالا میتوان به عمق و نوع اختلاف یحیی گل محمدی و مهدی رسول پناه پی برد. او در ابتدای صحبت هایش می گوید:« من در کار سرمربی دخالت کردم؟ اما او می گوید چرا ایکس را گذاشتی آنجا؟ آخه آقا شما چه کاره ای...» این نشان می دهد که رسول پناه اعتقاد دارد یحیی گل محمدی قصد دخالت در کار او را دارد. نکته بعدی جایی است که سرپرست باشگاه پرسپولیس از« بوی پاداش دو میلیون دلاری» صحبت می کند و باتوجه به جملات قبلی، بنظر می رسد مخاطبش یحیی گل محمدی، شجاع خلیل زاده و چند بازیکن ناراضی دیگر است. این نشان می دهد که اختلاف آشکار بعدی، بر سر درخواست های مالی کادرفنی و اعضای تیم پرسپولیس است. یک جای دیگر رسول پناه می گوید:اگر من تصمیم عجولانه می گرفتم... مثل سعادتمند...» این یعنی استعفای گل محمدی قبل از لیگ قهرمانان آسیا جدی بود و حتی احتمال جدایی او هم وجود داشت!

* جریان النصر؛ یک حرف تازه؟

یک بخش از صحبت های مهدی رسول پناه که در شبکه های اجتماعی باعث جلب توجه شده، جایی است که با اشاره به فدراسیون فوتبال، درباره داستان النصر اظهار نظر می کند. در این باره برداشت ها به شدت متناقض هستند و هرکسی بر اساس منفعت و علاقه خود، برداشت هایی را انجام می دهد اما به نظر میرسد مقصود رسول پناه کاملاً متفاوت با آن چیزی بوده که عامه مخاطبان فهمیده اند. یک برداشت این است که در این ماجرا پرسپولیس باید محکوم می شد و برداشت دوم این است که اگر این اتفاق رخ می داد، مشکل فدراسیون فوتبال بود و هواداران پرسپولیس باید به این نهاد اعتراض می کردند. اساسا هم این حرف تازه ای نبود و پيشتر هم به میان آمده بود.

* ترابی و پرداخت ۴۰۰ هزار دلار به پرسپولیس

وقتی یکی از خبرنگاران درباره ماجرای مهدی ترابی و اشتباه باشگاه پرسپولیس در فسخ قرارداد او سؤال کرد، مهدی رسول پناه یک نکته جالب را گفت و بر شایعات فضای مجازی صحه گذاشت. او گفت که اگر ما پول ترابی را به موقع پرداخت می کردیم هم او می توانست ۴۰۰ هزار دلار بدهد و جدا شود، حالا هم این پول را پرداخت خواهد کرد. اما آیا این اتفاق به واقعیت تبدیل خواهد شد؟

رسول پناه,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,حواشی فوتبال

* شجاع خلیل زاده؛ تعهد ۱۲۰ میلیاردی از کجا آمد؟

بخشی از صحبت های رسول پناه درباره شجاع خلیل زاده و خواسته های او بود. سرپرست پرسپولیس یک بار به او کنایه زد و گفت که اگر به پرسپولیس علاقه داشت، در فرودگاه استوری نمی گذاشت تا اعصاب هواداران خورد شود. بعد در آخرین ثانیه های گفتگویش، اظهار داشت :« من شش سال با او قرارداد ببندم فردا پایش در رفت، نمی گویند چرا تعهد ۱۲۰ میلیاردی درست کردی؟ قضیه برانکوی دوم نمی شود و نمی گویند مدیرعامل چقدر دیوانه بود؟» یعنی اگر به این صحبت ها استناد کنیم، شجاع برای هر سال ۲۰ میلیارد تومان درخواست کرده! چیزی که با واقعیت به هیچ وجه تطابق ندارد و احتمالا رسول پناه این حرف ها را زده تا نگاه هواداران حاضر در محل و همچنین چند خبرنگار را به سوی خود جلب کند...

* مقصر شماره یک حواشی پرسپولیس:مهدی رسول پناه

این که یک فایل صوتی از صحبت های مدیرعامل باشگاه منتشر شود، اتفاق عجیبی نیست. این اتفاقات در همه جای دنیا رخ می دهند اما نمی توان از یک نکته گذشت. رسول پناه این صحبت ها را نه در یک جمع خصوصی بلکه در خیابان انجام داده! صحبت هایی که گلایه از سرمربی و بازیکنان باشگاه در آن هستند و میتواند خاطر اعضای تیم را آزرده کند. البته بعید است که او چنین قصدی را داشته باشد اما دوباره می رسیم به همان نکته قدیمی؛ رسول پناه که خود در فوتبال نبوده، حالا می توان با اطمینان گفت که به هیچ وجه از بازتاب صحبت ها، واکنش ها و اعمالش اطلاع ندارد چرا که جو فوتبال را به هیچ وجه نمی شناسد.

 • 10
 • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امام جواد (ع),زندگینامه امام جواد (ع),ولادت امام جواد (ع) زندگینامه امام جواد علیه السلام (ابوجعفر ثانی) نهمین امام شیعیان

روز ولادت:۱۰ رجب سال ۱۹۵ ه ق

مکان ولادت:مدینه- عربستان سعودی

مدت امامت:۱۷ سال

مدت عمر:۲۵ سال

روز شهادت:۳۰ ذیقعده سال ۲۲۰ ه ق

قاتل:معتصم

ادامه
رضا شیری,زندگینامه رضا شیری,بیوگرافی رضا شیری بیوگرافی رضا شیری خواننده ی محبوب ایرانی (+ تصاویر خانوادگی)

زاده:۲۲ تیر ۱۳۶۲

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

تحصیلات:دیپلم معماری

ادامه
ژوزه مورینیو,شبکه اجتماعی ژوزه مورینیو,فعالیت های ژوزه مورینیو بیوگرافی ژوزه مورینیو یکی از مربیان برتر فوتبال جهان + تصاویر خانوادگی

متولد: ۲۶ ژانویهٔ ۱۹۶۳

محل تولد:پرتغال

فعالیت فعلی:مربیگری

پست گذشته:هافبک

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
راغب,زندگینامه راغب,اظهارات راغب در مورد مهاجرتش به یزد زندگینامه راغب خواننده ایرانی موسیقی پاپ (+ تصاویر)

نام هنری:مصطفی راغب

متولد:اسفند ماه ۱۳۶۸

زادگاه:تهران

مهارت:نقاشی، بازیگری و موسیقی پاپ

مدرک تحصیلی:کارشناسی مدیریت

شغل:تدریس و آموزش صداسازی و آواز

ادامه
محمود احمدی نژاد,دکتر محمود احمدی نژاد,عکس محمود احمدی نژاد بیوگرافی محمود احمدی نژاد ششمین رئیس جمهور ایران (+ تصاویر)

زادروز: ۶ آبان ۱۳۳۵

زادگاه: آرادان، گرمسار، ایران

دین: اسلام، شیعه

ملیت:ایرانی

پیشه:سیاستمدار ،  هیئت علمی

ادامه
ساره بیات,عکس ساره بیات,بیوگرافی ساره بیات متولد بیوگرافی ساره بیات بازیگر سینمای ایران (+ تصاویر خانوادگی)

تایخ تولد: ۱۴ مهر ۱۳۵۸

محل تولد:تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۸۰  تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
روبرت امرسون لوکاس,تصاویر روبرت امرسون لوکاس,بهینه‌سازی ساختار مالیات رابرت لوکاس بیوگرافی رابرت لوکاس و فعالیت های او در زمینه اقتصاد (+ تصاویر)

زاده:۱۵ سپتامبر ۱۹۳۷

زادگاه:یاکیما، واشینگتن,  ایالات متحده آمریکا

زمینه:اقتصاد کلان

ملیت:ایالات متحده آمریکا

مکتب فکری:اقتصاد کلان کلاسیک نو

ادامه
بیوگرافی و زندگینامه لیندا کیانی عکس,لیندا کیانی,عکس های جدید لیندا کیانی بیوگرافی لیندا کیانی بازیگر موفق کشور (+ تصاویر اینستاگرامی)

تاریخ تولد:۲۳ شهریور ۱۳۵۹

محل تولد:آبادان

تحصیلات:فوق لیسانس فلسفه

ملیت:ایرانی

زمینه فعالیت:بازیگر

ادامه
ابوریحان بیرونی,درباره ی ابوریحان بیرونی,شرح حال ابوریحان بیرونی زندگینامه ابوریحان بیرونی دانشمند مشهور ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۳ ذیحجه ۳۶۲

زادگاه:کاث،  خوارزم

ملیت:ایران

دین:اسلام

دیگر نام ها:ابوریحان محمد بن احمد بیرونی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۲۷ ارديبهشت
  پلی آف لیگ برتر انگلیس
  بورنموث - برنتفورد
  ساعت: ۲۱:۳۰
 • پلی آف لیگ برتر انگلیس
  بارنزلی - سوانسی
  ساعت: ۲۳:۴۵
ویژه سرپوش