پنجشنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۹
۱۶:۰۷ - ۳۰ مهر ۱۳۹۹ کد خبر: ۹۹۰۷۰۱۷۱۸
سرپوش فوتبالی

افشای فایل صوتی مهدی رسول پناه؛ حرف های شگفت انگیز رسول پناه درباره یحیی و شجاع!

رسول پناه,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,حواشی فوتبال
افشای صحبت های مهدی رسول پناه در مقابل باشگاه پرسپولیس ، واکنش های بسیاری را به همراه داشته است.

به گزارش ورزش سه،  هواداران فوتبال هر کدام باتوجه به علاقه شان، جهت گیری خاص خود را درباره فایل صوتی منتشره از مهدی رسول پناه را داشته اند؛ هواداران پرسپولیس، آن را زمینه سازی برای یک تصمیم جدید می دانند و هواداران استقلال هم با کنار هم چیدن کلمات، آنچه را که می خواهند، درست می کنند. اما واقعیت این فایل صوتی ۸ دقیقه و ۱۴ ثانیه ای چیست؟

* بازخوانی ماجرا؛ رسول پناه چه گفت؟

به نظر می رسه شما اختلافتون با یحیی طوریه که درست نمیشه؟« نه من چیز دیگه ای می گم. من تا حالا در کار سرمربی دخالت کردم؟ اما او میاد میگه چرا ایکس را گذاشتی آنجا؟ آخه آقا شما چه کاره ای؟ مگر[ باشگاه] قانون نداره؟ من چه مشکلی[ با یحیی] دارم؟ من که ده بار تعریف کردم ازش.» من نمیفهمم مشکل چیه به خدا، چرا تیمی که رفته فینال آسیا باید اینقدر مشکل داشته باشه؟« ببینید، یک ذره جوگیر شدن، باد بخوابه، خوب می شن! ما داریم پول بدهیم؟ اگر کسی دارد بیاید پولشان را بدهد. اکنون بحث همه بحث پوله و می خوان قرارداد را زیاد کنن! من باید چیکار کنم؟ شما جای من باشی الان چیکار می کنی؟ اینو بگو!»

« علی علیپور چی می گفت؟ من به علی علیپور خیلی پول پیشنهاد دادم، شب گذشته به بشار گفتم ۲۰۰ هزار دلار جدا می دم، از جیبم می دم! اصلاً دوست دارم بهت[ ۲۰۰ هزار دلار] بدم، چون دوستت دارم! موافقت نکرد...» از یک طرف می گید نمی تونه بره از طرف دیگر می گید موافقت نکرد!« نمی تونه بره، من این رو رفاقتی گفتم، الان هم می گم. شجاع و بشار باید بمانند، اگر بروند... تو پیشنهادی داری؟ خب قانون وجود دارد. ما نباید آنها را عادت بدهیم، همین هواداری که می آید[ جلوی باشگاه] اشتباه می کند چون بازیکنان را شارژ می کند.»

درصورتی که بازیکنان به اندازه هوادار عاشق تیم باشند، بالاخره پول کم یا زیاد می آید.« دمت گرم، اگر عاشق بود و لوگو را بوس میکرد ، شب در فرودگاه استوری نمی ذاشت اعصاب مردم رو خورد کنه.» آقای رسول پناه، باشگاه اشتباه نکرد که پول ترابی رو نداد و تونست فسخ کنه؟« می تونست فسخ کنه، اشتباه نکن! اصلاً ما پولش را دادیم، می تونست ۴۰۰ هزار دلار رو بده و بره. الان هم می گه من این ۴۰۰ هزار دلار رو می دم. الان هم این پول رو می ده بدبخت. ای بابا الان چی شد؟ یا حسن کچل یا کچل حسن چه فرقی داره؟»

« جریان النصر اصلاً مشکل پرسپولیس نبود، مشکل فدراسیون بود، من این رو توضیح وکیل دادم، ولی نمیان این کار رو بکنن! شاید وزارت ورزش مشکل دارد، من بیایم جور وزارت رو هم بکشم؟ یک نفر دیگه خراب کرده، اگر هوادار بیاد، می گم آدرس آن طرف است( اشاره به خیابانی که فدراسیون فوتبال در آن استقرار دارد)»

« من اگر تصمیم عجولانه می گرفتم تیم قهرمان غرب آسیا نمی شد، کاری که آقای سعادتمند کرد. نماینده مدیرعامل سرپرسته. انصاری فرد دو روز قبل از این که بره سکته کرد و از دماغش خون اومد. ما بهش( یحیی) گفتیم که فردا- پس فردا در این تعطیلی( ۲۸ صفر) بیاید و صحبت کنیم. می دانید الان دعوا سر چیه؟ بوی دو میلیون دلار در دماغ یه عده پیچیده گیج شدن ! یک سال دیگه می گیریم اما فکر کردند صبح می گیریم گیج شدن ! این همه پیشکسوت که اُرد می دن بیان خرج کنن! ما هزار تومن از وزیر ورزش نگرفتیم اما وزیر انقدر معرفت داشت که برای پرسپولیس و استقلال زندگی اش را گذاشت. من اگر بیام ۱۲۰ میلیارد با شجاع قرارداد ببندم و فردا پایش پیچ بخورد، نمی گن این دیوانه بود؟»

* افشاگری از یک جمع خصوصی؟

پیش از اینکه نکات ابهام آمیز گفته های رسول پناه بررسی شود، باید به یک نکته دیگر بپردازیم. رسول پناه این صحبت ها را کجا مطرح کرد؟ بسیاری تصور می کنند که فایل صوتی او حاصل یک عملیات فوق سری بوده اما اینطور نیست. چند ساعت بعد از اینکه تجمع هواداران پرسپولیس( ۲۳ مهر ماه- هفته پیش) در مقابل وزارت ورزش و باشگاه پرسپولیس به پایان رسید، در ساعت ۲۰ مهدی رسول پناه از باشگاه پرسپولیس خارج شد و در مسیر درب قرمز و مشکی باشگاه تا خودرویش برای دقایقی با خبرنگاران و هواداران صحبت هایی را انجام داد که حاصل یک فایل صوتی هشت دقیقه ای است که آن را بازخوانی کردیم. یعنی این صحبت ها نه در یک جمع خصوصی و خودمانی بلکه در محلی است که احتمالا رسول پناه نیمی از نفرات حاضر در آن را نمی شناخت.

رسول پناه,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,حواشی فوتبال

* اختلاف عمیق با یحیی گل محمدی

پیش از انتشار این فایل هم اختلافات بین کادرفنی و مدیران باشگاه پرسپولیس ، معلوم بود اما حالا میتوان به عمق و نوع اختلاف یحیی گل محمدی و مهدی رسول پناه پی برد. او در ابتدای صحبت هایش می گوید:« من در کار سرمربی دخالت کردم؟ اما او می گوید چرا ایکس را گذاشتی آنجا؟ آخه آقا شما چه کاره ای...» این نشان می دهد که رسول پناه اعتقاد دارد یحیی گل محمدی قصد دخالت در کار او را دارد. نکته بعدی جایی است که سرپرست باشگاه پرسپولیس از« بوی پاداش دو میلیون دلاری» صحبت می کند و باتوجه به جملات قبلی، بنظر می رسد مخاطبش یحیی گل محمدی، شجاع خلیل زاده و چند بازیکن ناراضی دیگر است. این نشان می دهد که اختلاف آشکار بعدی، بر سر درخواست های مالی کادرفنی و اعضای تیم پرسپولیس است. یک جای دیگر رسول پناه می گوید:اگر من تصمیم عجولانه می گرفتم... مثل سعادتمند...» این یعنی استعفای گل محمدی قبل از لیگ قهرمانان آسیا جدی بود و حتی احتمال جدایی او هم وجود داشت!

* جریان النصر؛ یک حرف تازه؟

یک بخش از صحبت های مهدی رسول پناه که در شبکه های اجتماعی باعث جلب توجه شده، جایی است که با اشاره به فدراسیون فوتبال، درباره داستان النصر اظهار نظر می کند. در این باره برداشت ها به شدت متناقض هستند و هرکسی بر اساس منفعت و علاقه خود، برداشت هایی را انجام می دهد اما به نظر میرسد مقصود رسول پناه کاملاً متفاوت با آن چیزی بوده که عامه مخاطبان فهمیده اند. یک برداشت این است که در این ماجرا پرسپولیس باید محکوم می شد و برداشت دوم این است که اگر این اتفاق رخ می داد، مشکل فدراسیون فوتبال بود و هواداران پرسپولیس باید به این نهاد اعتراض می کردند. اساسا هم این حرف تازه ای نبود و پيشتر هم به میان آمده بود.

* ترابی و پرداخت ۴۰۰ هزار دلار به پرسپولیس

وقتی یکی از خبرنگاران درباره ماجرای مهدی ترابی و اشتباه باشگاه پرسپولیس در فسخ قرارداد او سؤال کرد، مهدی رسول پناه یک نکته جالب را گفت و بر شایعات فضای مجازی صحه گذاشت. او گفت که اگر ما پول ترابی را به موقع پرداخت می کردیم هم او می توانست ۴۰۰ هزار دلار بدهد و جدا شود، حالا هم این پول را پرداخت خواهد کرد. اما آیا این اتفاق به واقعیت تبدیل خواهد شد؟

رسول پناه,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,حواشی فوتبال

* شجاع خلیل زاده؛ تعهد ۱۲۰ میلیاردی از کجا آمد؟

بخشی از صحبت های رسول پناه درباره شجاع خلیل زاده و خواسته های او بود. سرپرست پرسپولیس یک بار به او کنایه زد و گفت که اگر به پرسپولیس علاقه داشت، در فرودگاه استوری نمی گذاشت تا اعصاب هواداران خورد شود. بعد در آخرین ثانیه های گفتگویش، اظهار داشت :« من شش سال با او قرارداد ببندم فردا پایش در رفت، نمی گویند چرا تعهد ۱۲۰ میلیاردی درست کردی؟ قضیه برانکوی دوم نمی شود و نمی گویند مدیرعامل چقدر دیوانه بود؟» یعنی اگر به این صحبت ها استناد کنیم، شجاع برای هر سال ۲۰ میلیارد تومان درخواست کرده! چیزی که با واقعیت به هیچ وجه تطابق ندارد و احتمالا رسول پناه این حرف ها را زده تا نگاه هواداران حاضر در محل و همچنین چند خبرنگار را به سوی خود جلب کند...

* مقصر شماره یک حواشی پرسپولیس:مهدی رسول پناه

این که یک فایل صوتی از صحبت های مدیرعامل باشگاه منتشر شود، اتفاق عجیبی نیست. این اتفاقات در همه جای دنیا رخ می دهند اما نمی توان از یک نکته گذشت. رسول پناه این صحبت ها را نه در یک جمع خصوصی بلکه در خیابان انجام داده! صحبت هایی که گلایه از سرمربی و بازیکنان باشگاه در آن هستند و میتواند خاطر اعضای تیم را آزرده کند. البته بعید است که او چنین قصدی را داشته باشد اما دوباره می رسیم به همان نکته قدیمی؛ رسول پناه که خود در فوتبال نبوده، حالا می توان با اطمینان گفت که به هیچ وجه از بازتاب صحبت ها، واکنش ها و اعمالش اطلاع ندارد چرا که جو فوتبال را به هیچ وجه نمی شناسد.

 • 10
 • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقم با این خبر مخالفم
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
باباطاهر,اشعار باباطاهر,شعرهای باباطاهر زندگی نامه باباطاهر شاعر و دوبیتی سرای اواخر سده چهارم و پنجم

زادگاه: لرستان یا همدان

زاده: ۳۲۶ خورشیدی

پیشه: شاعر، دوبیتی سرا

ملیت: ایرانی

زمینه کاری: شعر، موسیقی

ادامه
لویی پاستور,نظریات لویی پاستور,لوئی پاستور زندگی نامه لویی پاستور دانشمند فرانسوی مشهور (+ تصاویر)

زاده: ۲۷ دسامبر ۱۸۲۲

زادگاه: ایالت دول، ژورا

ملیت: فرانسه

محل تحصیل: اکول نرمال سوپریور، دانشگاه پاریس

فوت: ۲۸ سپتامبر ۱۸۹۵

ادامه
دراگان اسکوچیچ,زندگی نامه دراگان اسکوچیچ,دراگان اسکوچیچ اهل کشور بیوگرافی دراگان اسکوچیچ (+ تصاویر)

زادگاه: رییکا، یوگسلاوی سابق

قد: ۱٫۸۱ متر

زاده: ۳ سپتامبر ۱۹۶۸

پست: هافبک

مدرک تحصیلی: لیسانس حرکت شناسی

پیشه: مربی فوتبال

ادامه
ایلان ماسک,بیوگرافی ایلان ماسک,زندگی نامه ایلان ماسک زندگی نامه ایلان ماسک و کارآفرینی های او (+ تصاویر)

زادگاه: پرتوریا، آفریقای جنوبی

زاده: ۲۸ ژوئن ۱۹۷۱

محل زندگی: لس آنجلس

ملیت: آمریکایی، کانادایی، آفریقای جنوبی

پیشه: مهندس، مخترع، بنیانگذار و کارآفرین

ادامه
محمدحسین کنعانی زادگان,علاقه محمدحسین کنعانی زادگان به پرسپولیس,افتخارات  محمدحسین کنعانی‌زادگان بیوگرافی محمدحسین کنعانی زادگان + تصاویر اینستاگرامی

زادروز: ۳ فروردین ماه ۱۳۷۳

زادگاه: آبادان، ایران

قد: ۱٫۸۸ متر

پست: دفاع وسط / دفاع راست

ملیت: ایرانی

ادامه
جیل بایدن,تصاویر جیل بایدن,بیوگرافی جیل بایدن بیوگرافی جیل بایدن، همسر جو بایدن (+ تصاویر خانوادگی)

زاده: ۵ ژوئن ۱۹۵۱

محل تولد: هامونتن، نیوجرسی

ملیت: ایالات متحده آمریکا 

حزب سیاسی: دموکرات

همسران: بیل استیونسون، جو بایدن

فرزندان: اشلی، بی، هانتر

ادامه
بیدل دهلوی,زندگینامه بیدل دهلوی,بیدل دهلوی زندگی نامه زندگی نامه بیدل دهلوی شاعر پارسی گوی هندی

متولد: ۱۰۵۴ هجری قمری

زادگاه: پتنه هندوستان

فوت: ۴ صفر ۱۱۳۳ (قمری)

آرامگاه: قریهٔ خواجه رواش کابل

پیشه: شاعر

ادامه
پروفسور سمیعی,بیمارستان پروفسور سمیعی در آلمان,پروفسور سمیعی بیوگرافی بیوگرافی پروفسور سمیعی و افتخاراتش (+ تصاویر مجید سمیعی)

زادهٔ: ۲۹ خردادماه ۱۳۱۶

زادگاه: تهران 

محل زندگی: هانوفر، آلمان

ملیت: ایرانی و آلمانی

محل تحصیل: دانشگاه یوهانس گوتنبرگ

پیشه: جراحی مغز و اعصاب

ادامه
هانده دوغان دمیر,بیوگرافی هانده دوغان دمیر,تحصیلات هانده دوغان دمیر بیوگرافی هانده دوغان دمیر، بازیگر جوان ترکیه ای (+ تصاویر)

زاده: ۲۲ نوامبر ۱۹۸۵

زادگاه: آنکارا – ترکیه

قد: ۱۷۰ سانتیمتر 

مدرک: لیسانس رشته جامعه شناسی

شغل: بازیگر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • چهارشنبه ۵ آذر
  هفته سوم لیگ برتر ایران
  گل گهرسیرجان - فولاد
  ساعت: ۱۶:۱۰
 • هفته سوم لیگ برتر ایران
  استقلال - ماشین‌سازی
  ساعت: ۱۶:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  المپیاکوس - منچسترسیتی
  ساعت: ۲۱:۲۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لیورپول - آتالانتا
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اینتر - رئال‌مادرید
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • پنجشنبه ۶ آذر
  هفته سوم لیگ برتر ایران
  نفت‌ مسجدسلیمان - پرسپولیس
  ساعت: ۱۶:۳۵
 • جمعه ۷ آذر
  هفته ۱۰ لیگ برتر انگلیس
  کریستال پالاس - نیوکسل
  ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش