چهارشنبه ۰۳ مرداد ۱۴۰۳
۱۸:۰۵ - ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۶۰۱۰۴
ایران

تکلیف قرارداد اسدبیگی با پرسپولیس و ادعای ذوب‌آهن مشخص شد/ کارقانونی استقلال برای خالی کردن لیست

اسدبیگی,اسدبیگی در پرسپولیس
با پایان یافتن مهلت قانونی نقل و انتقالات وضعیت بازیکن جنجالی پرسپولیس و ادعاهایی که درباره بازی کردن او وجود داشت، مشخص شد.

به گزارش فارس، در پی جذب سینا اسدبیگی توسط پرسپولیس، باشگاه ذوب‌آهن به عنوان بازیکن پیشین این بازیکن مدعی شد که قرارداد سرخ‌ها با اسدبیگی باطل است،  چراکه این بازیکن با این تیم اصفهانی قرارداد دارد. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

از طرف دیگر باشگاه پرسپولیس مدعی شد که جذب اسدبیگی مشکل قانونی ندارد چراکه این بازیکن قراردادی با ذوب‌آهن امضا نکرده است و به همین دلیل به عنوان بازیکن آزاد به این تیم پیوسته است.

با وجود این مسائل اسدبیگی در هفته دوم در بازی پرسپولیس مقابل فولاد در نیمه دوم به میدان رفت تا نشان دهد که پرسپولیسی‌ها بر روی جذب این بازیکن و به عقد قرارداد با او مطمئن هستند. این در حالی بود که باشگاه فولاد با تکیه بر ادعای باشگاه ذوب‌آهن شکایت خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بابت بازی اسدبیگی در بازی مقابل پرسپولیس مطرح کرد.

از طرف دیگر فرصت نقل و انتقالات در پایان روز یکشنبه ۳۰ مرداد به پایان رسید و تیم‌ها باید لیست خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تا پایان این تاریخ آماده می‌کردند و نکته جالب اینجاست که باشگاه ذوب‌آهن نام سینا اسدبیگی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در لیست خود نیاورده است که این موضوع نشان‌دهنده این است که ادعای باشگاه پرسپولیس برای جذب این بازیکن ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ادعای درستی بوده است.

در این رابطه یکی از مسئولان کمیته تنظیم مقررات فدراسیون فوتبال اعلام کرد که تا پایان روز ۳۰ مرداد، باشگاه ذوب‌آهن هیچ‌گونه سندی مبنی بر قرارداد سینا اسدی ارائه نکرد و از آنجا که مهلت نقل و انتقالات در پایان ۳۰ مرداد به اتمام رسیده، به همین دلیل ادعای ذوب‌آهن در خصوص اسدبیگی درست نیست. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اگر قراردادی بین این باشگاه و این بازیکن امضا شده بود، باید تا ۳۰ مرداد این قرارداد ثبت می‌شد و به همین خاطر شکایت باشگاه ذوب‌آهن قانونا وجاهت و قابلیت رسیدگی ندارد. ‌‌‌‌‌‌‌‌‌

در پی این مسئله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مشخص شد که قرارداد باشگاه پرسپولیس با سینا اسدبیگی بدون ایراد و مشکل بوده و ادعاهایی که در خصوص این بازیکن و قراردادش با ذوب‌آهن مطرح شده بود، صحیح نیست. با این شرایط این بازیکن بدون مشکل برای پرسپولیس بازی کرده و قرارداد او هیچ‌گونه شبهه‌ای ندارد.

***

کارقانونی استقلال برای خالی کردن لیست/ مطهری چگونه بدون فسخ قرارداد کنارگذاشته شد؟

همانطور که اعلام شده بود باشگاه استقلال با قراردادن نام ارسلان مطهری در لیست مازاد خود، یک جای خالی در لیست بزرگسالان تیم ایجاد کرد تا بتواند نام کاوه رضایی را در صورت فراهم شدن شرایط به ثبت برساند.

این اقدام باشگاه استقلال برخلاف آنچه که تصور می‌شود به منزله فسخ نیست چرا که در این حالت بازیکن مدنظر همچنان تحت قرارداد باشگاه است.

بر اساس ماده دوم از ضمیمه سوم آیین نامه نقل و انتقالاتی که روی سایت سازمان لیگ نیز موجود است، یک باشگاه باید تا ۳۰ روز قبل از پایان مهلت نقل و انتقالات لیست مازاد خودش را به سازمان لیگ اعلام کند. اگر نام بازیکنی در لیست مازاد اعلام نشود و در لیست ثبت نام نیز به سازمان لیگ ارئه نگردد، باشگاه ملزم به پرداخت حقوق و مزایای بازیکن طبق قرارداد، تا زمان عقد قرارداد او با باشگاه جدید یا اتمام قرارداد فعلی است.

ضمن اینکه باشگاه مذکور باید غرامتی را هم به میزان ۲۰درصد کل حقوق و مزایای قراداد به بازیکن بپردازد.

همچنین در این ماده ذکر شده بازیکنی که نامش در لیست مازاد اعلام نشده و در لیست اعلامی به سازمان لیگ برای ثبت نام نیز وجود ندارد، بعد از اتمام زمان نقل و انتقالات می‌تواند ضمن فسخ قرارداد، مبادرت به عقد قرارداد با هر باشگاه دیگری کند.

به نظر می‌رسد موضوع بحث این پرونده که کار را به کمیته‌های وضعیت و تدوین مقررات کشانده نحوه پرداخت مطالبات و به خصوص غرامت ذکر شده به بازیکن توسط باشگاه استقلال باشد اما به هرحال باید دید که ارکان نامبرده چه حکمی را در پرونده ارسلان مطهری و باشگاه استقلال صادر خواهد کرد.

اسدبیگی,اسدبیگی در پرسپولیس

***

دلیل منتفی شدن حضور عزت‌اللهی، مطهری و انصاری فرد در تراکتور/ بهتاج: هواداران ما مانند ایجنت‌ها هستند

سرپرست باشگاه تراکتور ضمن تشریح فعالیت‌های نقل و انتقالاتی تیم، توضیحاتی در خصوص تکمیل زیرساخت‌های باشگاه ارائه داد.

اسدبیگی,اسدبیگی در پرسپولیس

ایوب بهتاج درباره آخرین وضعیت باشگاه تراکتور اظهار داشت: به هواداران قول داده‌ایم برای اینکه آنان در جریان تمامی امور قرار گیرند، موضوعات به طور شفاف بیان خواهد شد. ابتدای صحبت‌هایمان جا دارد از کارکنان باشگاه تشکر کرده و همچنین از آنان عذرخواهی کنم؛ چرا که در این ۲۱ روز که به باشگاه تراکتور آمده‌ام، کارکنان باشگاه یک روز تا ساعت ۲۲:۳۰ و مابقی روزها تا ساعت ۲ بامداد برای پیشبرد امور باشگاه تلاش کرده‌اند.

* عزت اللهی گفت تراکتور اولویت من برای بازی کردن در ایران است

وی در خصوص روند مذاکره با سعید عزت اللهی، توضیح داد: عزت اللهی شاگرد بردیف بود و ارتباط نزدیکی با این سرمربی دارد. بردیف با عزت االهی تماس گرفته است، ولی این بازیکن اعلام کرده که دوست دارد فوتبالش را در خارج از کشور ادامه دهد و اگر بخواهد به ایران بازگردد، تراکتور و قربان بردیف اولویت اصلی‌اش است. 

سرپرست باشگاه تراکتور در رابطه با مذاکره با کریم انصاری‌فرد، گفت: این بازیکن را از دوران نونهالی می‌شناسم و با خود او و برادرش صحبت کرده‌ام که اعلام کرده دوست دارد فوتبالش را در اروپا ادامه دهد.

* مطهری می‌خواست در استقلال بماند

بهتاج با اشاره به مذاکرات باشگاه با ارسلان مطهری، خاطرنشان کرد: تا آخرین لحظات نقل و انتقالات در تهران حضور داشتم و پیگیر وضعیت این بازیکن بودم. مطهری جدایی از استقلال را نپذیرفت و در این تیم ماندنی شد. باشگاه تراکتور مشتری اصلی این بازیکن بود و امیدوارم اتفاقات بعدی به صلاح همه باشد.

* جای تبلیغ کردن برای خودم دنبال پیشبرد اهداف باشگاه هستم

سرپرست باشگاه تراکتور با بیان اینکه تاکنون ۲۶ جلسه کاری با سرمربی تیم برگزار کرده‌ایم، افزود: ۱۴ جلسه کاری نیز با مالک باشگاه برگزار کرده‌ایم و با توجه به اینکه باشگاه خصوصی هستیم در زمینه بودجه‌بندی، شفاف‌سازی مسائل مالی باشگاه کار کرده‌ایم. علاقه نداشتن به رسانه‌ای کردن کارها یکی از ضعف‌هایم است؛ چرا که به دنبال تبلیغات نیستیم و هدفمان پیشبرد امور باشگاه است. ما حدود شش جلسه کاری پس از ساعت ۱۲ بامداد با حضور مالک و سرمربی تیم برگزار کرده‌ایم که نشانگر اهمیت امورات باشگاه در خصوص جذب بازیکن و بودجه‌بندی است. 

* ۲۰ هزار یورو دستگاه پیشرفته بدنسازی خریدیم و جزو اولین‌ها در ایران شدیم

وی ادامه داد: خوشحالم که با موافقت زنوزی، یکی از بهترین مربیان بدنساز خارجی که پیش از این با استراماچونی در استقلال هم کار کرده، به تراکتور آمده است و او مورد پسند بردیف هم هست. دستگاه‌های پیشرفته فیزیوتراپی به ارزش بیش از ۲۰ هزار یورو توسط صادقیان به عنوان عضو هیات مدیره باشگاه، از اروپا خریداری شده که از این حیث جزء اولین‌ها در فوتبال ایران هستیم. این موضوعات نشانگر دید حرفه‌ای باشگاه است و امکانات تراکتور روز به روز تکمیل‌‌تر می‌شود.

بهتاج با بیان اینکه قدردان زحمات سهرابی و محمودی هستم، بیان کرد: قرارداد تنها یک بازیکن جدید ثبت شده بود که مذاکره و انعقاد قرارداد سایر بازیکنان طی چند روز اخیر انجام شد و سید محمد حسینی و حجت حق‌وردی آخرین بازیکنانی هستند که به جمع ما اضافه‌ شده‌اند.

* آخرین وضعیت ورزشگاه شهید سلیمانی برای میزبانی از هواداران تراکتور

سرپرست تراکتور با بیان اینکه حدود ۹۰ درصد هتل باشگاه تکمیل شده است، افزود: با تلاش شبانه‌روزی مجموعه دریک و همکاری قنبری، هتل تجهیز شده و از ظرفیت این مجموعه برای ارتقای رفاه باشگاه استفاده خواهیم کرد. همچنین استادیوم «سردار سپهبد شهید سلیمانی» پیش از این جنبه تمرینی داشت که با توسعه امکانات، این استادیوم ظرفیت میزبانی از مسابقات را به طور کامل خواهد داشت.

بهتاج در خصوص برگزاری بازی‌های خانگی تراکتور با حضور هواداران، گفت: ظرفیت استادیوم شهید سلیمانی محدود است و براساس دستورالعمل‌ها، صرفاً می‌توانستیم میزبان سه هزار هوادار باشیم و با توجه به محبوبیت تراکتور، قطعاً تعداد هوادار بیشتری حضور می‌یافتند و نمی‌توانستیم میزبان حداقل ۲۰ هزار نفر باشیم. استادیوم شهید سلیمانی از نظر سخت افزاری تکمیل شده و وضعیتش روز به روز بهتر خواهد شد. اگر هم قرار بر میزبانی از هواداران در این استادیوم باشد، ضرورت دارد که همه همکاری کنند و ظرفیت تعیین شده رعایت شود.

* احتمال برگزاری دیدار با هوادار در ورزشگاه یادگار امام

وی با اشاره به بازی خانگی تراکتور در هفته چهارم، اظهار داشت: قدردان اداره‌کل ورزش و جوانان استان و مجموعه استانداری هستم سعی می‌شود بازی دو تیم تراکتور و هوادار در ورزشگاه یادگار امام(ره) و در حضور هواداران برگزار شود.

سرپرست تراکتور تأکید کرد: هیچ بازیکنی به تیم تحمیل نشده و همانطور که بردیف هم اعلام کرده است، تمامی بازیکنان با نظر این سرمربی جذب شده‌اند و این روال همواره ادامه خواهد داشت.

*بردیف و دستیارانش فیلم بیش از ۲۲۰ بازیکن خارجی را دیدند

بهتاج در خصوص جذب مهاجم خارجی، توضیح داد: بردیف و دستیارانش فیلم بیش از ۲۲۰ بازیکن را تماشا کرده و سه بازیکن را به باشگاه معرفی کرده‌اند. باشگاه به هیچ عنوان با این نفرات مخالفت نکرده است. مثلاً با یکی از این بازیکنان مذاکره کرده و به توافق مالی هم رسیدیم، ولی اعضای خانواده‌اش به ایران نیامدند. همچنین در حال توافق نهایی با یکی از باشگاه‌ها بودیم که مصدومیت بازیکن کروات این تیم، باعث شد از صدور رضایت‌نامه بازیکن مدنظر ما منصرف شوند. طی روزهای اخیر بردیف به ما اعلام کرده که برای پست مهاجم، بازیکنی باید جذب شود که به تیم کمک کند و به همین دلیل موضوع با وسواس شدید پیگیری می‌شود.

* هواداران تراکتور می‌توانند مانند ایجنت‌ها بازیکن معرفی کنند

وی ادامه داد: برخی از هواداران ساعت‌ها وقت گذاشته و به دنبال یافتن و معرفی مهاجم به باشگاه هستند که این موضوع برای بردیف جالب بود. هواداران ما آگاه هستند و می‌توانند همچون ایجنت و بدون چشم داشت مالی صرفاً برای صلاح تیم و از روی دلسوزی، بازیکن معرفی می‌کنند. چنین کاری در هیچ کجای دنیا رخ نمی‌‌دهد که نشانگر استثنایی بودن هواداران تراکتور است.

* برای بازیکنان جوان رضایت‌نامه قطعی صادر نمی‌کنیم

سرپرست باشگاه تراکتور در خصوص آینده بازیکنان جوان تیم نیز گفت: این بازیکنان جوان سرمایه باشگاه هستند، اما شاید نتوانند امسال در ترکیب تیم قرار بگیرند. ما تا به امروز مجوز خروج قطعی هیچ کدام از این بازیکنان را صادر نکرده‌ایم؛ چرا که موضوعاتی نظیر شرایط تیم‌های خواهان آنان، پیشنهادات مالی‌شان و ... برای ما مهم بوده و پیشنهاداتی را می‌پذیریم که در سطح بازیکنان ما باشد تا آنان در رفاه و آسایش فوتبالشان را ادامه دهند. اگر پیشنهادات خوبی طی روزهای آتی برسد، شاید با خروج قرضی بازیکنان جوان موافقت کنیم.

وی تأکید کرد: بازیکنان جوان سرمایه‌های تراکتور هستند و به هیچ عنوان رضایتنامه قطعی برای آنان صادر نمی‌کنیم و تنها با انتقال قرضی‌شان موافقت می‌کنیم. بازیکنان جوان سال‌هاست برای باشگاه و باشگاه نیز برای آنان زحمت کشیده و تأکید آقای زنوزی بر مواظبت و حمایت از آنان است.

بهتاج در خصوص آکادمی باشگاه، تصریح کرد: آکادمی باشگاه تا امروز به طور شفاهی وجود داشت؛ چرا که چهار تیم نونهالان، نوجوانان، جوانان و امید داریم و آکادمی، چارت و روش‌های ویژه‌ای دارد. آکادمی باشگاه روبین کازان یکی از بهترین‌های اروپاست و اکنون افرادی کنار بردیف حضور دارند که سال‌ها تجربه کار در آکادمی را دارند. همان طور که زنوزی هم تأکید دارد، ما این افراد را موظف کرده‌ایم که برای آکادمی برنامه داده و نظارت کنند تا باشگاه به معنای واقعی کلمه بازیکنان با استعداد را پرورش دهد. تیم‌داری در رده‌‌های پایه با آکادمی خیلی متفاوت است، معتقدم کار ما تاکنون تیم‌داری در رده‌های پایه بود و با توجه به برنامه‌هایمان تحولات را خواهید دید.

وی با بیان اینکه هواداران از تیم‌های خود انتظار نتایج خوب دارند، گفت: با حضور بردیف که یکی از بزرگترین مربیان دنیاست، ما برای نخستین بار مقابل گل گهر، با یک تیم ایرانی بازی کردیم. ضرورت دارد به کادرفنی و بازیکنان خارجی فرصت بدهیم تا با فوتبال ایران آشنا شوند. تیم در دو هفته اول نتایج خوبی کسب نکرده، اما فوتبال خوب و رو به رشدی انجام داده‌ایم. 

سرپرست تراکتور با تأکید بر اینکه همه باید پشتیبان هم باشیم، گفت: هواداران به همدیگر انرژی مثبت بدهند و انرژی‌های منفی را علیه رقباء استفاده کنند. معتقدم نباید خودزنی کنیم. زنوزی و باشگاه نساجی تنها نفراتی هستند که برای فوتبال ایران خرج می‌کنند و باید ارزش قائل شویم. مگر با انرژی منفی و انتقاد از همدیگر، می‌توان بر رقبا غلبه کرد؟ ما باید در فضای مجازی و استادیوم به تیم انرژی بدهیم. فراموش نکنیم که «عیبی یوخ» را هواداران تراکتور وارد ادبیات هواداری کرده‌اند. جا دارد از زنوزی و اعضای هیات مدیره به دلیل اعتماد به من تشکر کنم. من با تمام توان برای موفقیت تراکتور تلاش خواهم کرد.

 • 11
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲ مرداد
  -
  ۱۸:۰۰
 • دوستانه
  اشتورم گراتس - پورتو
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  دیناموکیف - پارتیزان بلگراد
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لوگانو - فنرباغچه
  ۲۲:۰۰
 • دوستانه
  اسپورتینگ - سویا
  ۲۳:۰۰
 • چهارشنبه ۳ مرداد
  دوستانه
  منچسترسیتی - سلتیک
  ۰۳:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - چین تایپه
  ۱۳:۰۰
 • دوستانه
  کاشیما آنتلرز - برایتون
  ۱۳:۳۰
 • دوستانه
  سرزو اوزاکا - دورتموند
  ۱۳:۴۵
 • دوستانه
  روتاخ اگرن - بایرن مونیخ
  ۱۵:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید آرژانتین - امید مراکش
  ۱۶:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید ازبکستان - امید اسپانیا
  ۱۶:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید گینه - امید نیوزیلند
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید مصر - امید دومینیکن
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید عراق - امید اوکراین
  ۲۰:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید ژاپن - امید پاراگوئه
  ۲۰:۳۰
 • دوستانه
  گالاتاسرای - لچه
  ۲۱:۰۰
 • فوتبال المپیک
  امید فرانسه - امید آمریکا
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۴ مرداد
  دوستانه
  چلسی - رکسام
  ۰۵:۳۰
 • دوستانه
  آرسنال - بورنموث
  ۰۶:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - قطر
  ۱۳:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد هرمزگان - ایرالکو اراک
  ۱۹:۰۰
ویژه سرپوش