شنبه ۰۵ خرداد ۱۴۰۳
۱۴:۳۷ - ۱۲ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۱۱۳۷
ایران

حجت کریمی مذاکره با بیرانوند را تایید کرد

واکنش‌ها به فسخ قرارداد بیرانوند با پرسپولیس | مهر: بیرانوند با استقلال به توافق رسید

علیرضا بیرانوند,واکنش‌ها به فسخ قرارداد بیرانوند با پرسپولیس و احتمال حضور در استقلال
دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس در صورت انتقال به استقلال، جنجالی‌ترین نقل و انتقال تابستانی ۲۰ سال گذشته را شکل خواهد داد.

به گزارش ورزش سه، یقینا همه علاقمندان به فوتبال به صورت لحظه به لحظه، جدایی احتمالی علی بیرانوند از باشگاه پرسپولیس را تعقیب می‌کنند. گلر پرسپولیسی‌ها که شایعه حضورش در استقلال از روز گذشته با خبری که در خبرگزاری ایسنا منتشر شده بود آغاز شد، در حال حاضر در متن ماجرایی است که ممکن است منجر به تمدید قرارداد او با رقم بالاتر در باشگاه پرسپولیس یا جدایی‌اش از جمع قرمزها و حضورش در باشگاهی دیگر بشود؛ باشگاهی که بتواند تمنیات مالی او را پاسخ بدهد.

از آنجایی که بیرانوند قبلا نیز به استقلال نزدیک شده اما در نهایت به پرسپولیس پیوسته، مدیران باشگاه استقلال به شدت در قبال شایعه حضور او در این باشگاه، دست به عصا هستند. در شرایطی که سرنوشت ادامه کار سید حسین حسینی، دیگر دروازه‌بان ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ با استقلال نامشخص است اما مذاکراتی بین طرفین در جریان است، بحث‌هایی درباره صحبت‌های بیرانوند با حجت کریمی در شب گذشته مطرح شده که هیچ منبعی آن را تایید نکرده اما ظاهرا چیزهایی بین طرفین از سوی افراد واسط رد و بدل شده است.

امروز حجت کریمی در ابتدا  منکر موضوع تماس بیرانوند و باشگاه استقلال شد اما بعد آن را تایید کرد و سپس به خبرنگار ورزش سه گفت نه تایید میکند و نه تکذیب!

جالب اینکه علی امیری، معاون ورزشی باشگاه استقلال هم که مهره کلیدی این باشگاه در موضوع نقل و انتقالات است و با جواد نکونام، سرمربی آبی‌ها نیز در هماهنگی کامل است، در این باره به سختی صحبت می‌کند.

وقتی از امیری درباره حضور احتمالی بیرانوند در استقلال می‌پرسیم، او می‌گوید: البته خیلی از فوتبالی‌ها می‌دانند که آقای بیرانوند، طرفدار استقلال بوده و به همین دلیل هم یک‌بار قصد حضور در استقلال را داشته است اما به هر صورت ایشان بازیکن باشگاه پرسپولیس محسوب می‌شود و ما در زمینه حضور ایشان در باشگاه استقلال اظهارنظر خاصی نمی‌توانیم انجام بدهیم.

امیری که به هیچ وجه دوست ندارد در این زمینه چیزی درز بدهد، در پاسخ به این سوال که آیا صحبتی بین کریمی و بیرانوند انجام گرفته است، می‌گوید: ما در فصل نقل و انتقالات مطابق با نظر آقای جواد نکونام و در پست‌های مورد نیاز ایشان اقدام به جذب بازیکنان ممتاز فوتبال ایران خواهیم کرد و امیدوارم که هواداران از نتیجه کار باشگاه استقلال راضی باشند.

آخرین سوال ما از امیری درباره حضور یک هوادار متمول برای تامین عدد اغواکننده‌ای برای کشاندن بیرانوند به استقلال است که او باز هم پاسخی به این سوال نمی‌دهد‌.

با این صحبت‌های مبهم باید در انتظار تحولات بعدی این خبر پر سر و صدا و جنجالی باقی ماند، چرا که نه حجت کریمی و نه علی امیری، هیچ تمایلی به افشاگری در این زمینه ندارند.

حجت کریمی مذاکره با بیرانوند را تایید کرد

در شرایطی که بازار شایعات پیرامون آینده فوتبالی علیرضا بیرانوند بسیار داغ شده و به اوج خود رسیده است، سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال در صحبت های کوتاهی، مذاکره با دروازه بان تیم پرسپولیس را تایید کرد.

حجت کریمی در این خصوص گفت: ما با بیرانوند مذاکره داشته ایم و این موضوع صحت دارد. در نقل و انتقالات تابستانی هستیم و باشگاه‌ها مذاکرات را با گزینه‌های مد نظر انجام می‌دهد و مذاکره با بیرانوند هم در همین راستا انجام گرفته است.

احتمال محرومیت دروازه‌بان تیم ملی به دلیل فسخ با پرسپولیس!

فسخ قرارداد بیرانوند با پرسپولیس به احتمال فراوان تبعات سنگینی برای وی خواهد داشت.

البته با توجه به دستورالعمل نقل و انتقالاتی که به تازگی در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مصوب شده است، این اقدام دروازه‌بان تیم ملی ممکن است تبعات سنگینی برایش داشته باشد.

۲ روز قبل علی خطیر، عضو  کارگروه تدوین و شفاف‌سازی سقف بودجه و مشاور عالی رئیس فدراسیون فوتبال در نشستی خبری عنوان کرد: قوانین فیفا که به بازیکن اجازه می‌دهد در صورتی که ۲ ماه حقوقش را دریافت نکند، می‌تواند قرارداد خود را با باشگاه فسخ کند، مربوط به بازیکنان و مربیان بین‌المللی است نه بازیکنان و مربیان داخلی (بطور مثال قوانین نقل و انتقالاتی فیفا در لیگ اسپانیا شامل بازیکنان و مربیان اسپانیایی نمی شود بلکه شامل مربیان و بازیکنان غیر اسپانیایی می‌شود؛ در مقابل بازیکنان و مربیان اسپانیایی در لیگ اسپانیا شامل قوانین نقل و انتقالاتی فدراسیون فوتبال اسپانیا می‌شوند ). مشابه همین، قوانین نقل و انتقالاتی فیفا نیز در لیگ ایران شامل بازیکنان و مربیان خارجی تیم‌ها خواهد شد و بازیکنان و مربیان ایرانی باید از قوانین نقل و انتقالاتی لیگ کشورمان تبعیت کنند.

وی افزود: قوانین نقل و انتقالاتی فدراسیون فوتبال ایران نیز حق فسخی به واسطه دریافت نکردن حقوق برای بازیکن و مربی ایرانی قائل نشده است‌، بلکه مطابق ماده ۱۳ نقل و انتقالات بازیکنان و مربیان ایرانی در صورتیکه بیش از ۳۰ روز از دریافت مطالبات معوقه آنها گذشته باشد می توانند به کمیته وضعیت فدراسیون شکایت نمایند و کمیته وضعیت مطابق محتوی پرونده اعلام رای می نماید که از اخطار تا بستن پنجره نقل و انتقالاتی را شامل می شود. 

البته از فصل بعد یکسری اصلاحاتی در این قانون به نفع بازیکنان و مربیان داده شده و در صورتی که بازیکن و مربی ۴ ماه حقوقش را دریافت نکند، حق فسخ قرارداد با باشگاه را خواهد داشت.  توضیح اینکه مسئولیت فسخ غیرموجه قرارداد بازیکن با خودش است. اگر کمیته وضعیت تشخیص به غیرقانونی بودن فسخ بدهد، بازیکن ۴ ماه محروم و باشگاه مقصد نیز ۲ پنجره نقل و انتقالاتی‌اش بسته می‌شود.

حواشی بیرانوند برای بالا بردن رقم قرارداد؟

برنا نوشت: این حواشی بیرانوند فقط برای بالا بردن قرارداد جدید با پرسپولیس است و مذاکرات جدید با درویش توسط مدیربرنامه های بیرانوند در حال انجام است و تا عصر قرارداد جدید با پرسپولیس بعد از حل شدن مسائل مالی منعقد خواهد شد.

واکنش وحید امیری به جدایی بیرانوند از پرسپولیس

وحید امیری به جدایی بیرانوند واکنش نشان داد و اعتقاد دارد که او به استقلال نخواهد رفت.

علیرضا بیرانوند,واکنش‌ها به فسخ قرارداد بیرانوند با پرسپولیس و احتمال حضور در استقلال

پورعلی گنجی: کاری که بیرانوند کرده، واکنشی به مشکلات باشگاه پرسپولیس است

مرتضی پورعلی‌گنجی، مدافع سرخپوشان، با انتشار پستی در صفحه شخصی خود درباره مشکلات باشگاه مالی پرسپولیس و اتفاقات رخ‌داده پیرامون بیرانوند صحبت کرده و نسبت به عدم پرداخت پاداش به تیم قهرمان لیگ برتر و جام حذفی گلایه‌هایی را مطرح کرده است.

متن منتشرشده توسط پورعلی‌گنجی را به شرح زیر است:

«سلام به هواداران باشگاه بزرگ پرسپولیس. یک ماه پس از بالا بردن دو جام قهرمانی و جشن‌های شیرین به همراه هواداران، شرایط طوری است که انگار قرار است آن روزهای خوب از دماغ همه ما بیرون بیاید! ما احتمالا تنها یا از معدود باشگاه‌هایی هستیم که هنوز تمرینات پیش فصل را آغاز نکرده‌ایم و از تمدید قرارداد و توافق با بازیکنان هیچ خبری نیست.

این حال و روز باشگاهی است که همین چند روز پیش، دو جام قهرمانی را بالای سر برده و کار مسئولان فوتبال ایران را برای برگزار نکردن بازی سوپرجام ساده کرده است؛ باشگاهی که باید امروز با تزریق منابع مالی به واسطه عملکرد درخشان در فصل گذشته، بهتریت شروع را داشته باشد اما از همه جا می‌شویم که امسال، سال سیاست‌های انقباضی و کاهش هزینه‌ها و ... است.

من به عنوان یک بازیکن حق دارم از خودم سوال کنم که چرا پرسپولیس بعد از نمایش فوق‌العاده پارسال که با همت بازیکنان و کادرفنی و البته حمایت مدیران باشگاه حاصل شد، باید در چنین مضیقه‌ای قرار داشته باشد؟ تا کی قرار است قهرمانی‌ها بدون پاداش و بدون جایزه باقی بماند؟ اگر فوتبال منفعت بزرگی به همراه دارد، این منفعت مالی چرا به بازیکنان و مربیان به عنوان مهم‌ترین چرخ‌دنده‌های این بازی بزرگ نمی‌رسد و چرا همیشه وقتی که قرار است اصلاحاتی در اقتصاد فوتبال صورت بگیرد، حتما نظر اولیه روی کاهش دستمزد‌ها است؟

سوال دیگر من این است ما به واسطه عملکرد خوب‌مان در فصل گذشته آیا نباید تفاوتی با بقیه داشته باشیم؟ آیا نباید این زحمت و این تمرکز و این ایجاد شادی با واکنش مناسب (از نظر اقتصادی) مواجه بشود؟ دلخوشی ما البته به تشویق هواداران میلیونی پرسپولیس و خوشحال کردن آنها است اما در دنیای واقعی بعد از اتمام جشن، سعی می‌کنند پاداش برپاکنندگان را هم در نظر بگیرند.

البته صحبت من لزوما مادی و مالی نیست؛ بحث من ایجاد فرهنگی برای قدردانی از کسانی است که برای ما شادی‌آفرین بوده‌اند. از گذشته تا امروز، این مسئله از فوتبالیست‌های ممتاز ایران دریغ شده و امروز هم می‌بینید که ستارگان پرسپولیس بابت قراردادهایی که مبلغ چندانی ندارند و در فوتبال ایران رقم کاملا معقولی به حساب می‌آیند، چه دردسری را پشت سر می‌گذارند.

کاری که علی بیرانوند انجام داده و گره ذهنی که او در آن گیر کرده، واکنشی به این اتفاقات است؛ اینکه پرسپولیس به عنوان پرطرفدارترین باشگاه فوتبال ایران، آنقدر درگیر مشکلات اقتصادی است که توان ایجاد ملزومات لازم برای شروع تمرینات پیش فصل را ندارد. تاکید می‌کنم آن هم بعد از کسب دو جام قهرمانی و در شرایطی که امروز باید خودمان را آماده یک فصل رقابتی جدید و تقویت تیم برای یورش به فتح قهرمانی آسیا کنیم.

بسیار عجیب است که آن روزهای خوش،‌ جای خود را به این سردرگمی امروز داده است.»

علیرضا بیرانوند,واکنش‌ها به فسخ قرارداد بیرانوند با پرسپولیس و احتمال حضور در استقلال

مهر: بیرانوند با استقلال به توافق رسید

خبرگزاری مهر نوشت بیرانوند و کریمی به توافق کامل دست پیدا کرده‌اند و قرار است ظرف ۲۴ ساعت باشگاه استقلال مبلغ نهایی شده را برای بیرانوند آماده کند تا دروازه بان فصل پیش پرسپولیس در لیگ بیست و سوم پیراهن استقلال را بر تن کند.

 • 18
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
زندگینامه امامزاده داوود زندگینامه امامزاده داوود در تهران

عنوان شده است که ایشان همراه با برخی از بستگان خود در همراه با امام رضا به ایران می آیند اما در منطقه شمال غربی تهران به شهادت رسیدند. مرقد ایشان در زمان صفویه ساخته شد و سپس در زمان فتحعلی شاه گسترش پیدا کرد. 

دلیل مرگ این امامزاده را به صورت دقیق نمی دانند اما براساس روایات بومیان آن منطقه مشخص می شود که وی همزمان با بستگان خود به همراه امام رضا به ایران می آیند که همزمان با امام ایشان نیز به شهادت رسیدند و سال شهادت را نیز به سال ۴۸۰ هجری قمری نسبت داده اند، البته باز هم باید اشاره کرد که این تاریخ دقیق نیست و تنها براساس شواهد محاسبه شده است. 

براساس آنچه مردم محلی می گویند، امامزاده داوود در آبادی کیگا که در نزدیکی روستای کن قرار دارد، شهید شده، همجنین برخی می گویند وی با همدستی فردی به اسم نجیم گبر و یکی از درویش های روستا به شهادت رسیده است. ز منظر دیگر قاتل این حضرت شخصی به نام محمود فرح‌زادی می باشد.

ادامه
کاظم نوربخش بیوگرافی کاظم نوربخش بازیگر کمدین ایرانی

تاریخ تولد: ۱ مهر ۱۳۵۵

محل تولد: بیجار، کردستان، ایران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم انسانی

ادامه
جیمی ولز بیوگرافی جیمی ولز نابغه پشت ویکی پدیا

تاریخ تولد: ۷ اوت ۱۹۶۶

محل تولد: هانتسویل، آلاباما، ایالات متحده آمریکا

ملیت: آمریکایی، بریتانیایی

حرفه: موسس بنیاد ویکی مدیا

ثروت: ۱/۵ میلیون دلار

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۵ خرداد
  جی لیگ ژاپن
  هوکایدو - کاشیما آنتلرز
  ۰۸:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  العین امارات - یوکوهاما مارینوس
  ۱۳:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - کانادا
  ۱۴:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  اوساسونا - ویارئال
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر روسیه
  زنیت - روستوف
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  الاتحاد کلبا - بنی یاس
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی انگلیس
  منچسترسیتی - منچستر یونایتد
  ۱۷:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - فرانسه
  ۱۷:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  یوونتوس - مونزا
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی آلمان
  کایزرسلاترن - بایرلورکوزن
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آث میلان - سالرنیتانا
  ۲۲:۱۵
 • جام حذفی فرانسه
  لیون - پاری سن ژرمن
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - رئال بتیس
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش