جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲
۱۴:۳۷ - ۱۲ تير ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۴۱۱۳۷
ایران

حجت کریمی مذاکره با بیرانوند را تایید کرد

واکنش‌ها به فسخ قرارداد بیرانوند با پرسپولیس | مهر: بیرانوند با استقلال به توافق رسید

علیرضا بیرانوند,واکنش‌ها به فسخ قرارداد بیرانوند با پرسپولیس و احتمال حضور در استقلال
دروازه‌بان ملی‌پوش پرسپولیس در صورت انتقال به استقلال، جنجالی‌ترین نقل و انتقال تابستانی ۲۰ سال گذشته را شکل خواهد داد.

به گزارش ورزش سه، یقینا همه علاقمندان به فوتبال به صورت لحظه به لحظه، جدایی احتمالی علی بیرانوند از باشگاه پرسپولیس را تعقیب می‌کنند. گلر پرسپولیسی‌ها که شایعه حضورش در استقلال از روز گذشته با خبری که در خبرگزاری ایسنا منتشر شده بود آغاز شد، در حال حاضر در متن ماجرایی است که ممکن است منجر به تمدید قرارداد او با رقم بالاتر در باشگاه پرسپولیس یا جدایی‌اش از جمع قرمزها و حضورش در باشگاهی دیگر بشود؛ باشگاهی که بتواند تمنیات مالی او را پاسخ بدهد.

از آنجایی که بیرانوند قبلا نیز به استقلال نزدیک شده اما در نهایت به پرسپولیس پیوسته، مدیران باشگاه استقلال به شدت در قبال شایعه حضور او در این باشگاه، دست به عصا هستند. در شرایطی که سرنوشت ادامه کار سید حسین حسینی، دیگر دروازه‌بان ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ با استقلال نامشخص است اما مذاکراتی بین طرفین در جریان است، بحث‌هایی درباره صحبت‌های بیرانوند با حجت کریمی در شب گذشته مطرح شده که هیچ منبعی آن را تایید نکرده اما ظاهرا چیزهایی بین طرفین از سوی افراد واسط رد و بدل شده است.

امروز حجت کریمی در ابتدا  منکر موضوع تماس بیرانوند و باشگاه استقلال شد اما بعد آن را تایید کرد و سپس به خبرنگار ورزش سه گفت نه تایید میکند و نه تکذیب!

جالب اینکه علی امیری، معاون ورزشی باشگاه استقلال هم که مهره کلیدی این باشگاه در موضوع نقل و انتقالات است و با جواد نکونام، سرمربی آبی‌ها نیز در هماهنگی کامل است، در این باره به سختی صحبت می‌کند.

وقتی از امیری درباره حضور احتمالی بیرانوند در استقلال می‌پرسیم، او می‌گوید: البته خیلی از فوتبالی‌ها می‌دانند که آقای بیرانوند، طرفدار استقلال بوده و به همین دلیل هم یک‌بار قصد حضور در استقلال را داشته است اما به هر صورت ایشان بازیکن باشگاه پرسپولیس محسوب می‌شود و ما در زمینه حضور ایشان در باشگاه استقلال اظهارنظر خاصی نمی‌توانیم انجام بدهیم.

امیری که به هیچ وجه دوست ندارد در این زمینه چیزی درز بدهد، در پاسخ به این سوال که آیا صحبتی بین کریمی و بیرانوند انجام گرفته است، می‌گوید: ما در فصل نقل و انتقالات مطابق با نظر آقای جواد نکونام و در پست‌های مورد نیاز ایشان اقدام به جذب بازیکنان ممتاز فوتبال ایران خواهیم کرد و امیدوارم که هواداران از نتیجه کار باشگاه استقلال راضی باشند.

آخرین سوال ما از امیری درباره حضور یک هوادار متمول برای تامین عدد اغواکننده‌ای برای کشاندن بیرانوند به استقلال است که او باز هم پاسخی به این سوال نمی‌دهد‌.

با این صحبت‌های مبهم باید در انتظار تحولات بعدی این خبر پر سر و صدا و جنجالی باقی ماند، چرا که نه حجت کریمی و نه علی امیری، هیچ تمایلی به افشاگری در این زمینه ندارند.

حجت کریمی مذاکره با بیرانوند را تایید کرد

در شرایطی که بازار شایعات پیرامون آینده فوتبالی علیرضا بیرانوند بسیار داغ شده و به اوج خود رسیده است، سرپرست مدیرعاملی باشگاه استقلال در صحبت های کوتاهی، مذاکره با دروازه بان تیم پرسپولیس را تایید کرد.

حجت کریمی در این خصوص گفت: ما با بیرانوند مذاکره داشته ایم و این موضوع صحت دارد. در نقل و انتقالات تابستانی هستیم و باشگاه‌ها مذاکرات را با گزینه‌های مد نظر انجام می‌دهد و مذاکره با بیرانوند هم در همین راستا انجام گرفته است.

احتمال محرومیت دروازه‌بان تیم ملی به دلیل فسخ با پرسپولیس!

فسخ قرارداد بیرانوند با پرسپولیس به احتمال فراوان تبعات سنگینی برای وی خواهد داشت.

البته با توجه به دستورالعمل نقل و انتقالاتی که به تازگی در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مصوب شده است، این اقدام دروازه‌بان تیم ملی ممکن است تبعات سنگینی برایش داشته باشد.

۲ روز قبل علی خطیر، عضو  کارگروه تدوین و شفاف‌سازی سقف بودجه و مشاور عالی رئیس فدراسیون فوتبال در نشستی خبری عنوان کرد: قوانین فیفا که به بازیکن اجازه می‌دهد در صورتی که ۲ ماه حقوقش را دریافت نکند، می‌تواند قرارداد خود را با باشگاه فسخ کند، مربوط به بازیکنان و مربیان بین‌المللی است نه بازیکنان و مربیان داخلی (بطور مثال قوانین نقل و انتقالاتی فیفا در لیگ اسپانیا شامل بازیکنان و مربیان اسپانیایی نمی شود بلکه شامل مربیان و بازیکنان غیر اسپانیایی می‌شود؛ در مقابل بازیکنان و مربیان اسپانیایی در لیگ اسپانیا شامل قوانین نقل و انتقالاتی فدراسیون فوتبال اسپانیا می‌شوند ). مشابه همین، قوانین نقل و انتقالاتی فیفا نیز در لیگ ایران شامل بازیکنان و مربیان خارجی تیم‌ها خواهد شد و بازیکنان و مربیان ایرانی باید از قوانین نقل و انتقالاتی لیگ کشورمان تبعیت کنند.

وی افزود: قوانین نقل و انتقالاتی فدراسیون فوتبال ایران نیز حق فسخی به واسطه دریافت نکردن حقوق برای بازیکن و مربی ایرانی قائل نشده است‌، بلکه مطابق ماده ۱۳ نقل و انتقالات بازیکنان و مربیان ایرانی در صورتیکه بیش از ۳۰ روز از دریافت مطالبات معوقه آنها گذشته باشد می توانند به کمیته وضعیت فدراسیون شکایت نمایند و کمیته وضعیت مطابق محتوی پرونده اعلام رای می نماید که از اخطار تا بستن پنجره نقل و انتقالاتی را شامل می شود. 

البته از فصل بعد یکسری اصلاحاتی در این قانون به نفع بازیکنان و مربیان داده شده و در صورتی که بازیکن و مربی ۴ ماه حقوقش را دریافت نکند، حق فسخ قرارداد با باشگاه را خواهد داشت.  توضیح اینکه مسئولیت فسخ غیرموجه قرارداد بازیکن با خودش است. اگر کمیته وضعیت تشخیص به غیرقانونی بودن فسخ بدهد، بازیکن ۴ ماه محروم و باشگاه مقصد نیز ۲ پنجره نقل و انتقالاتی‌اش بسته می‌شود.

حواشی بیرانوند برای بالا بردن رقم قرارداد؟

برنا نوشت: این حواشی بیرانوند فقط برای بالا بردن قرارداد جدید با پرسپولیس است و مذاکرات جدید با درویش توسط مدیربرنامه های بیرانوند در حال انجام است و تا عصر قرارداد جدید با پرسپولیس بعد از حل شدن مسائل مالی منعقد خواهد شد.

واکنش وحید امیری به جدایی بیرانوند از پرسپولیس

وحید امیری به جدایی بیرانوند واکنش نشان داد و اعتقاد دارد که او به استقلال نخواهد رفت.

علیرضا بیرانوند,واکنش‌ها به فسخ قرارداد بیرانوند با پرسپولیس و احتمال حضور در استقلال

پورعلی گنجی: کاری که بیرانوند کرده، واکنشی به مشکلات باشگاه پرسپولیس است

مرتضی پورعلی‌گنجی، مدافع سرخپوشان، با انتشار پستی در صفحه شخصی خود درباره مشکلات باشگاه مالی پرسپولیس و اتفاقات رخ‌داده پیرامون بیرانوند صحبت کرده و نسبت به عدم پرداخت پاداش به تیم قهرمان لیگ برتر و جام حذفی گلایه‌هایی را مطرح کرده است.

متن منتشرشده توسط پورعلی‌گنجی را به شرح زیر است:

«سلام به هواداران باشگاه بزرگ پرسپولیس. یک ماه پس از بالا بردن دو جام قهرمانی و جشن‌های شیرین به همراه هواداران، شرایط طوری است که انگار قرار است آن روزهای خوب از دماغ همه ما بیرون بیاید! ما احتمالا تنها یا از معدود باشگاه‌هایی هستیم که هنوز تمرینات پیش فصل را آغاز نکرده‌ایم و از تمدید قرارداد و توافق با بازیکنان هیچ خبری نیست.

این حال و روز باشگاهی است که همین چند روز پیش، دو جام قهرمانی را بالای سر برده و کار مسئولان فوتبال ایران را برای برگزار نکردن بازی سوپرجام ساده کرده است؛ باشگاهی که باید امروز با تزریق منابع مالی به واسطه عملکرد درخشان در فصل گذشته، بهتریت شروع را داشته باشد اما از همه جا می‌شویم که امسال، سال سیاست‌های انقباضی و کاهش هزینه‌ها و ... است.

من به عنوان یک بازیکن حق دارم از خودم سوال کنم که چرا پرسپولیس بعد از نمایش فوق‌العاده پارسال که با همت بازیکنان و کادرفنی و البته حمایت مدیران باشگاه حاصل شد، باید در چنین مضیقه‌ای قرار داشته باشد؟ تا کی قرار است قهرمانی‌ها بدون پاداش و بدون جایزه باقی بماند؟ اگر فوتبال منفعت بزرگی به همراه دارد، این منفعت مالی چرا به بازیکنان و مربیان به عنوان مهم‌ترین چرخ‌دنده‌های این بازی بزرگ نمی‌رسد و چرا همیشه وقتی که قرار است اصلاحاتی در اقتصاد فوتبال صورت بگیرد، حتما نظر اولیه روی کاهش دستمزد‌ها است؟

سوال دیگر من این است ما به واسطه عملکرد خوب‌مان در فصل گذشته آیا نباید تفاوتی با بقیه داشته باشیم؟ آیا نباید این زحمت و این تمرکز و این ایجاد شادی با واکنش مناسب (از نظر اقتصادی) مواجه بشود؟ دلخوشی ما البته به تشویق هواداران میلیونی پرسپولیس و خوشحال کردن آنها است اما در دنیای واقعی بعد از اتمام جشن، سعی می‌کنند پاداش برپاکنندگان را هم در نظر بگیرند.

البته صحبت من لزوما مادی و مالی نیست؛ بحث من ایجاد فرهنگی برای قدردانی از کسانی است که برای ما شادی‌آفرین بوده‌اند. از گذشته تا امروز، این مسئله از فوتبالیست‌های ممتاز ایران دریغ شده و امروز هم می‌بینید که ستارگان پرسپولیس بابت قراردادهایی که مبلغ چندانی ندارند و در فوتبال ایران رقم کاملا معقولی به حساب می‌آیند، چه دردسری را پشت سر می‌گذارند.

کاری که علی بیرانوند انجام داده و گره ذهنی که او در آن گیر کرده، واکنشی به این اتفاقات است؛ اینکه پرسپولیس به عنوان پرطرفدارترین باشگاه فوتبال ایران، آنقدر درگیر مشکلات اقتصادی است که توان ایجاد ملزومات لازم برای شروع تمرینات پیش فصل را ندارد. تاکید می‌کنم آن هم بعد از کسب دو جام قهرمانی و در شرایطی که امروز باید خودمان را آماده یک فصل رقابتی جدید و تقویت تیم برای یورش به فتح قهرمانی آسیا کنیم.

بسیار عجیب است که آن روزهای خوش،‌ جای خود را به این سردرگمی امروز داده است.»

علیرضا بیرانوند,واکنش‌ها به فسخ قرارداد بیرانوند با پرسپولیس و احتمال حضور در استقلال

مهر: بیرانوند با استقلال به توافق رسید

خبرگزاری مهر نوشت بیرانوند و کریمی به توافق کامل دست پیدا کرده‌اند و قرار است ظرف ۲۴ ساعت باشگاه استقلال مبلغ نهایی شده را برای بیرانوند آماده کند تا دروازه بان فصل پیش پرسپولیس در لیگ بیست و سوم پیراهن استقلال را بر تن کند.

 • 18
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
سروش صحت بیوگرافی سروش صحت بازیگر و مجری پرطرفدار ایرانی

تاریخ تولد: ۸ آذر ۱۳۴۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و مجری

آغاز فعالیت: ۱۳۷۶ تاکنون

تحصیلات: لیسانس آلودگی شیمیایی دریا

ادامه
عبدالقادر گیلانی زندگینامه عبدالقادر گیلانی شاعر و عارف قرن ششم

تاریخ تولد: ۱ رمضان ۴۷۱ هجری قمری

محل تولد: صومعه سرا، گیلان

محل زندگی: گیلان، بغداد

حرفه: عارف، صوفی، محدث، و شاعر

درگذشت: ۸ ربیع الاول ۵۶۱ هجری قمری

محل دفن: محله باب ‌الشیخ بغداد

ادامه
استیو جابز زندگینامه ثروتمند بزرگ استیو جابز و بنیان گذار شرکت اپل (+ تصاویر دوران جوانی)

تاریخ تولد: ۲۴ فوریه ۱۹۵۵

محل تولد: سان فرانسیسکو، کالیفرنیا

ملیت: آمریکایی

حرفه: کارآفرین، مخترع، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت رایانه‌ای اپل

سال های فعالیت: ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۱

درگذشت: ۵ اکتبر ۲۰۱۱ در پالو آلتو، کالیفرنیا

ادامه
پاتریک دمپسی بیوگرافی پاتریک دمپسی جذابترین مرد ۲۰۲۳

تاریخ تولد: ۱۳ ژانویه ۱۹۶۶

محل تولد: لوئیستون، مین

ملیت: آمریکایی

حرفه: بازیگر، رانندهٔ اتومبیل‌رانی

شروع فعالیت: ۱۹۸۵ تاکنون

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۹ آذر
  لیگ اروپا
  باکا توپولا - وستهم
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  آ ا ک آتن - برایتون
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  اسپارتا پراگ - رئال بتیس
  ۲۱:۱۵
 • لیگ اروپا
  آتالانتا - اسپورتینگ
  ۲۱:۱۵
 • لیگ کنفرانس اروپا
  بشیکتاش - کلوب بروژ
  ۲۱:۱۵
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الاتحاد - الخلیج
  ۲۱:۳۰
 • لیگ اروپا
  لیورپول - لاسک
  ۲۳:۳۰
 • لیگ اروپا
  سروت - آاس رم
  ۲۳:۳۰
 • لیگ کنفرانس اروپا
  استون ویلا - لژیا
  ۲۳:۳۰
 • لیگ اروپا
  مارسی - آژاکس
  ۲۳:۳۰
 • جمعه ۱۰ آذر
  هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  مس رفسنجان - ذوب آهن اصفهان
  ۱۱:۰۰
 • هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  سایپا تهران - سپاهان اصفهان
  ۱۱:۰۰
 • هفته ۶ لیگ برتر والیبال زنان
  مهرسان تهران - پیکان تهران
  ۱۴:۳۰
 • جام جهانی نوجوانان
  نوجوانان آرژانتین - نوجوانان مالی
  ۱۵:۳۰
 • لیگ برتر فوتسال
  سفیر گفتمان - فرش آرا
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  گیتی پسند - گهر زمین سیرجان
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الامارات - الاتحاد کلبا
  ۱۶:۱۵
 • لیگ ستارگان قطر
  السد - شمال
  ۲۰:۰۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الهلال - النصر
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  مونزا - یوونتوس
  ۲۳:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  رنس - استراسبورگ
  ۲۳:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  لاس پالماس - ختافه
  ۲۳:۳۰
 • شنبه ۱۱ آذر
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  بوستون سلتیکس - فیلادلفیا
  ۰۴:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  فنیکس سانز - دنور ناگتس
  ۰۶:۳۰
 • جام جهانی نوجوانان
  نوجوانان آلمان - نوجوانان فرانسه
  ۱۵:۳۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرن مونیخ - یونیون برلین
  ۱۸:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - ولورهمپتون
  ۱۸:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - گرانادا
  ۲۱:۰۰
 • لیگ برتر پرتغال
  فامالیسائو - پورتو
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آث میلان - فروزینونه
  ۲۳:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - منچستریونایتد
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش