۰۸:۳۴ - ۰۳ تير ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۴۰۰۷۳۲
ایران

جانشین بیرانوند، انصاری و علیپور کیست؟

چالش بزرگ پرسپولیس: ۱-۱۵-۷۰

فرشاد احمدزاده,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,نقل و انتقالات فوتبال

با اضافه شدن فرشاد احمدزاده به جمع بازیکنان پرسپولیس تعداد چپ پا‌ها در این تیم زیاد شده اما همین حالا سهمیه بزرگسال فهرست پرسپولیس جایی ندارد و احمدزاده هم احتمالا جای یکی از بازیکنان آمده که باید جدا شوند یا می‌خواهند جدا شوند. در تیم پرسپولیس علی علیپور به‌شدت دنبال جدایی است و احتمالا نخستین بازیکنی است که از این تیم جدا می‌شود، بیرانوند هم می‌خواهد لژیونر شود و وضعیت نفراتی مثل بشار رسن، مهدی شریفی و ماریو بودیمیر روشن نیست. اگر تصور کنیم بشار رسن با مصاحبه‌ای که انجام داده در حال جدایی است، فرشاد احمدزاده جای او را پر خواهد کرد و ظاهرا در خط میانی مشکل چندانی وجود ندارد اما در صورت جدایی علیپور و بیرانوند، دو ملی‌پوش تاثیرگذار سرخ‌ها، این تیم با چالش جدی در انتها و نوک زمین خودش مواجه خواهد شد.

بوژیدار رادوشویچ پولش را گرفت و در پرسپولیس ماندنی شد اما کیست که اطمینان داشته باشد این گلر کروات می‌تواند جای بیرانوند ملی‌پوش را پر کند. رادو در بازی‌هایی که به‌عنوان دروازه‌بان اصل برای تیمش به میدان رفته آمار خوبی از خود بر جای گذاشته و برخی معتقدند با استحکام خط دفاع پرسپولیس و سازمان دفاعی سرخ‌ها حتی او نیز می‌تواند کار را برای پرسپولیس در بیاورد اما یادمان نرود بیرانوند در برخی مسابقات تعیین کننده، آنچه بیشتر از همتای کرواتش دارد را به رخ کشیده بود و با اتکا به جانشینش شاید دست یافتن به قله‌های مرتفعی که در سه سال گذشته فتح شده کار دشواری باشد.

اوضاع در خط جلوی تیم هم با رفتن شماره ۷۰ کاملا به‌ هم خواهد ریخت. در خط حمله حتی وقتی پرسپولیس علیپور را داشت در فصل تازه به پایان رسیده خیلی سخت گل می‌زد حال چه رسد به اینکه او را هم نداشته باشد. در واقع برای پرسپولیسی که با دو مهاجم نوک بازی می‌کرد چالش پیدا کردن یک زوج مناسب برای علیپور طی فصل گذشته کار بسیار دشواری بود و در نهایت هم نتیجه‌ای نداد. برانکو از نفراتی مثل نعمتی، عالیشاه، ترابی، شریفی و بودیمیر کنار علیپور استفاده کرد اما مشکل گلزنی پرسپولیس حل نشد و این تیم در خط حمله طراوت لازم را نداشت. حالا تصور کنید علیپور هم برود و پرسپولیس در جذب مهدی طارمی ناکام بماند.

آنگاه داستان خط حمله بی‌خاصیت تیم آنقدر پیچیده می‌شود که سرمربی جدید را با بزرگترین چالش فنی‌اش در بدو ورود به این مجموعه مواجه می‌کند. این مساله در خط دفاع پرسپولیس هم به گونه دیگری وجود دارد اما خب به اندازه خط حمله و دروازه نیست. اینجا هم یکی از بهترین‌های پرسپولیس طی سه فصل گذشته در حال جدایی است و شاید بعد از رفتن برانکو، جدایی بیرانوند، علیپور و البته محمد انصاری کار سرمربی جدید را سخت کند.

 گفته می‌شود محمد انصاری مدافع مستحکم و خوش اخلاق پرسپولیس از یک تیم لیگ برتری پیشنهاد بسیار خوبی دارد و با توجه به مطالبات معوقه از پرسپولیس بی میل به جدایی نیست. هر چند محمد انصاری یکی از بهترین بازیکنان فصول گذشته پرسپولیس بوده اما در بازگشت از مصدومیت شرایط سختی برای حضور در ترکیب اصلی سرخ‌ها خواهد داشت.

البته هنوز تکلیف ادامه حضور محمد نادری در پرسپولیس قطعی نیست اما چنانچه این بازیکن جوان در جمع سرخ‌ها بماند پرسپولیس نادری، مصلح و حتی ربیع‌خواه را در دفاع چپ خواهد داشت. در دفاع میانی هم بیرون نشستن یکی از بین سیدجلال و شجاع در موارد معدود و نادری رخ می‌دهد و شاید انصاری با در نظر گرفتن این مساله تصمیم به جدایی گرفته است. البته شاید اگر برانکو در راس کادر فنی پرسپولیس باقی می‌ماند جایگاه محمد انصاری تا حدودی تضمین شده بود اما حالا سرمربی جدید بدون ذهنیت قبلی و با در نظر گرفتن ۸ ماه دور از مسابقه بودن او درباره‌اش تصمیم خواهد گرفت.

در عین حال با توجه به اینکه انصاری هم در دفاع میانی و هم در دفاع چپ عملکرد کم نقصی ارائه می‌دهد حفظ این بازیکن می‌تواند به بالا رفتن قدرت دفاعی سرخ‌ها در فصل آینده کمک کند اما طبیعتا او هم تمایلی به نیمکت‌نشینی ندارد ضمن اینکه با پیشنهادی سه برابر پرسپولیس هر بازیکنی برای جدایی وسوسه خواهد شد.

در خط میانی پرسپولیس دغدغه چندانی دارد. با وجود شایعاتی که درباره پیشنهاد سپاهان به کمال کامیابی‌نیا شنیده می‌شد اما او در جمع سرخ‌ها ماندنی است. نفراتی مثل ربیع‌خواه، نوراللهی، نعمتی و عالیشاه هم در این تیم ماندنی هستند و قرارداد دارند. در مورد نفر آخر این گروه البته شایعاتی درباره جدایی شنیده می‌شد اما یادتان باشد آن شایعات مربوط به زمانی بود که برانکو در این تیم حضور داشت و حالا عالیشاه هم با حضور سرمربی جدید دنبال فرصت‌های تازه‌ای در ترکیب اصلی خواهد بود.

به هر حال آنچه می‌تواند هشدار دهنده و خطرناک باشد اینکه پرسپولیس در صورت جدایی بیرانوند و علیپور یک دروازه‌بان و یک مهاجم نوک ایده‌آل می‌خواهد که بعید است در بازار داخلی به چنین گزینه‌هایی دست پیدا کند و همانقدر که برای جذب مربی خارجی هزینه خواهد کرد باید کیسه را برای خرید دو بازیکن در دو پست مهم و تاثیرگذار شل کند.

همچنین در صوت جدایی انصاری، باشگاه پرسپولیس نیاز به جذب یک مدافع میانی فوق‌العاده توانمند و درجه یک در حد شجاع و سیدجلال دارد که قطعا با انفعال در این زمینه و کم کاری در راه جذب نفرات برجسته، کنار آمدن با این سه نقطه خالی یا دارای ضعف می‌تواند بزرگترین چالش مدیران باشگاه پرسپولیس بعد از انتخاب سرمربی جدید باشد. چالشی که طی یک ماه آینده می‌تواند مهم‌ترین اخبار پرسپولیس را در بر بگیرد چرا‌که جدایی قطعی نفراتی مثل بیرانوند، انصاری و علیپور مثل بمب صدا خواهد کرد و صید نفراتی به‌عنوان جانشین این گزینه‌ها نیز می‌تواند تبدیل به مهم‌ترین اخبار نقل و انتقالاتی پرسپولیس و فوتبال ایران شود.

العربی، مشتری جدید علیپور

می‌گفتند کار انتقال علی علیپور به باشگاه زولته‌وارخم تمام شده و فقط مانده پرداخت پول رضایتنامه این بازیکن که باشگاه بلژیکی باید به پرسپولیس پرداخت کند. این پیشنهاد ۹۰۰ هزار یورویی را پرسپولیسی‌ها به خاطر اینکه رقمش بیشتر از پیشنهادهای یونانی و اسپانیایی علیپور بود، پذیرفتند اما احتمالش کم نیست که زیر توافق‌شان با زولته‌وارخم بزنند. به این دلیل که به تازگی باشگاه العربی هم پیشنهاد خود برای جذب علیپور را به باشگاه پرسپولیس فرستاده و منتظر پاسخ است. البته رقم پیشنهادی این باشگاه رسانه‌ای نشده و از آنجا که علیپور هم بازیکن پرسپولیس است و باشگاه باید برایش تصمیم بگیرد، هنوز مشخص نیست که تکلیف او چه خواهد شد. آیا سر قول و قرارشان با زولته‌وارخم بلژیک می‌مانند؟ یا علی علیپور را با رقمی بالاتر به العربی قطر می‌فرستند؟

  • 21
  • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.2 stars from 25 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
  • جمعه ۲۸ تیر
    فینال جام ملت های آفریقا
    سنگال - الجزایر
    ساعت: ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید