۰۸:۳۴ - ۰۳ تير ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۴۰۰۷۳۲
ایران

جانشین بیرانوند، انصاری و علیپور کیست؟

چالش بزرگ پرسپولیس: ۱-۱۵-۷۰

فرشاد احمدزاده,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,نقل و انتقالات فوتبال

با اضافه شدن فرشاد احمدزاده به جمع بازیکنان پرسپولیس تعداد چپ پا‌ها در این تیم زیاد شده اما همین حالا سهمیه بزرگسال فهرست پرسپولیس جایی ندارد و احمدزاده هم احتمالا جای یکی از بازیکنان آمده که باید جدا شوند یا می‌خواهند جدا شوند. در تیم پرسپولیس علی علیپور به‌شدت دنبال جدایی است و احتمالا نخستین بازیکنی است که از این تیم جدا می‌شود، بیرانوند هم می‌خواهد لژیونر شود و وضعیت نفراتی مثل بشار رسن، مهدی شریفی و ماریو بودیمیر روشن نیست. اگر تصور کنیم بشار رسن با مصاحبه‌ای که انجام داده در حال جدایی است، فرشاد احمدزاده جای او را پر خواهد کرد و ظاهرا در خط میانی مشکل چندانی وجود ندارد اما در صورت جدایی علیپور و بیرانوند، دو ملی‌پوش تاثیرگذار سرخ‌ها، این تیم با چالش جدی در انتها و نوک زمین خودش مواجه خواهد شد.

بوژیدار رادوشویچ پولش را گرفت و در پرسپولیس ماندنی شد اما کیست که اطمینان داشته باشد این گلر کروات می‌تواند جای بیرانوند ملی‌پوش را پر کند. رادو در بازی‌هایی که به‌عنوان دروازه‌بان اصل برای تیمش به میدان رفته آمار خوبی از خود بر جای گذاشته و برخی معتقدند با استحکام خط دفاع پرسپولیس و سازمان دفاعی سرخ‌ها حتی او نیز می‌تواند کار را برای پرسپولیس در بیاورد اما یادمان نرود بیرانوند در برخی مسابقات تعیین کننده، آنچه بیشتر از همتای کرواتش دارد را به رخ کشیده بود و با اتکا به جانشینش شاید دست یافتن به قله‌های مرتفعی که در سه سال گذشته فتح شده کار دشواری باشد.

اوضاع در خط جلوی تیم هم با رفتن شماره ۷۰ کاملا به‌ هم خواهد ریخت. در خط حمله حتی وقتی پرسپولیس علیپور را داشت در فصل تازه به پایان رسیده خیلی سخت گل می‌زد حال چه رسد به اینکه او را هم نداشته باشد. در واقع برای پرسپولیسی که با دو مهاجم نوک بازی می‌کرد چالش پیدا کردن یک زوج مناسب برای علیپور طی فصل گذشته کار بسیار دشواری بود و در نهایت هم نتیجه‌ای نداد. برانکو از نفراتی مثل نعمتی، عالیشاه، ترابی، شریفی و بودیمیر کنار علیپور استفاده کرد اما مشکل گلزنی پرسپولیس حل نشد و این تیم در خط حمله طراوت لازم را نداشت. حالا تصور کنید علیپور هم برود و پرسپولیس در جذب مهدی طارمی ناکام بماند.

آنگاه داستان خط حمله بی‌خاصیت تیم آنقدر پیچیده می‌شود که سرمربی جدید را با بزرگترین چالش فنی‌اش در بدو ورود به این مجموعه مواجه می‌کند. این مساله در خط دفاع پرسپولیس هم به گونه دیگری وجود دارد اما خب به اندازه خط حمله و دروازه نیست. اینجا هم یکی از بهترین‌های پرسپولیس طی سه فصل گذشته در حال جدایی است و شاید بعد از رفتن برانکو، جدایی بیرانوند، علیپور و البته محمد انصاری کار سرمربی جدید را سخت کند.

 گفته می‌شود محمد انصاری مدافع مستحکم و خوش اخلاق پرسپولیس از یک تیم لیگ برتری پیشنهاد بسیار خوبی دارد و با توجه به مطالبات معوقه از پرسپولیس بی میل به جدایی نیست. هر چند محمد انصاری یکی از بهترین بازیکنان فصول گذشته پرسپولیس بوده اما در بازگشت از مصدومیت شرایط سختی برای حضور در ترکیب اصلی سرخ‌ها خواهد داشت.

البته هنوز تکلیف ادامه حضور محمد نادری در پرسپولیس قطعی نیست اما چنانچه این بازیکن جوان در جمع سرخ‌ها بماند پرسپولیس نادری، مصلح و حتی ربیع‌خواه را در دفاع چپ خواهد داشت. در دفاع میانی هم بیرون نشستن یکی از بین سیدجلال و شجاع در موارد معدود و نادری رخ می‌دهد و شاید انصاری با در نظر گرفتن این مساله تصمیم به جدایی گرفته است. البته شاید اگر برانکو در راس کادر فنی پرسپولیس باقی می‌ماند جایگاه محمد انصاری تا حدودی تضمین شده بود اما حالا سرمربی جدید بدون ذهنیت قبلی و با در نظر گرفتن ۸ ماه دور از مسابقه بودن او درباره‌اش تصمیم خواهد گرفت.

در عین حال با توجه به اینکه انصاری هم در دفاع میانی و هم در دفاع چپ عملکرد کم نقصی ارائه می‌دهد حفظ این بازیکن می‌تواند به بالا رفتن قدرت دفاعی سرخ‌ها در فصل آینده کمک کند اما طبیعتا او هم تمایلی به نیمکت‌نشینی ندارد ضمن اینکه با پیشنهادی سه برابر پرسپولیس هر بازیکنی برای جدایی وسوسه خواهد شد.

در خط میانی پرسپولیس دغدغه چندانی دارد. با وجود شایعاتی که درباره پیشنهاد سپاهان به کمال کامیابی‌نیا شنیده می‌شد اما او در جمع سرخ‌ها ماندنی است. نفراتی مثل ربیع‌خواه، نوراللهی، نعمتی و عالیشاه هم در این تیم ماندنی هستند و قرارداد دارند. در مورد نفر آخر این گروه البته شایعاتی درباره جدایی شنیده می‌شد اما یادتان باشد آن شایعات مربوط به زمانی بود که برانکو در این تیم حضور داشت و حالا عالیشاه هم با حضور سرمربی جدید دنبال فرصت‌های تازه‌ای در ترکیب اصلی خواهد بود.

به هر حال آنچه می‌تواند هشدار دهنده و خطرناک باشد اینکه پرسپولیس در صورت جدایی بیرانوند و علیپور یک دروازه‌بان و یک مهاجم نوک ایده‌آل می‌خواهد که بعید است در بازار داخلی به چنین گزینه‌هایی دست پیدا کند و همانقدر که برای جذب مربی خارجی هزینه خواهد کرد باید کیسه را برای خرید دو بازیکن در دو پست مهم و تاثیرگذار شل کند.

همچنین در صوت جدایی انصاری، باشگاه پرسپولیس نیاز به جذب یک مدافع میانی فوق‌العاده توانمند و درجه یک در حد شجاع و سیدجلال دارد که قطعا با انفعال در این زمینه و کم کاری در راه جذب نفرات برجسته، کنار آمدن با این سه نقطه خالی یا دارای ضعف می‌تواند بزرگترین چالش مدیران باشگاه پرسپولیس بعد از انتخاب سرمربی جدید باشد. چالشی که طی یک ماه آینده می‌تواند مهم‌ترین اخبار پرسپولیس را در بر بگیرد چرا‌که جدایی قطعی نفراتی مثل بیرانوند، انصاری و علیپور مثل بمب صدا خواهد کرد و صید نفراتی به‌عنوان جانشین این گزینه‌ها نیز می‌تواند تبدیل به مهم‌ترین اخبار نقل و انتقالاتی پرسپولیس و فوتبال ایران شود.

العربی، مشتری جدید علیپور

می‌گفتند کار انتقال علی علیپور به باشگاه زولته‌وارخم تمام شده و فقط مانده پرداخت پول رضایتنامه این بازیکن که باشگاه بلژیکی باید به پرسپولیس پرداخت کند. این پیشنهاد ۹۰۰ هزار یورویی را پرسپولیسی‌ها به خاطر اینکه رقمش بیشتر از پیشنهادهای یونانی و اسپانیایی علیپور بود، پذیرفتند اما احتمالش کم نیست که زیر توافق‌شان با زولته‌وارخم بزنند. به این دلیل که به تازگی باشگاه العربی هم پیشنهاد خود برای جذب علیپور را به باشگاه پرسپولیس فرستاده و منتظر پاسخ است. البته رقم پیشنهادی این باشگاه رسانه‌ای نشده و از آنجا که علیپور هم بازیکن پرسپولیس است و باشگاه باید برایش تصمیم بگیرد، هنوز مشخص نیست که تکلیف او چه خواهد شد. آیا سر قول و قرارشان با زولته‌وارخم بلژیک می‌مانند؟ یا علی علیپور را با رقمی بالاتر به العربی قطر می‌فرستند؟

 • 21
 • 4
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
گری هوپر,بیوگرافی گری هوپر,زندگینامه گری هوپر بیوگرافی گری هوپر، مهاجم انگلیسی

نام کامل:گری هوپر

زادروز:۲۶ ژانویهٔ ۱۹۸۸

زادگاه:هارلو، انگلستان

قد:۱٫۷۷ متر

پست:مهاجم

ادامه
مهران مدیری,بیوگرافی مهران مدیری,عکس مهران مدیری بیوگرافی مهران مدیری بازیگر توانمند ایرانی (+ عکس فرزندان)

نام اصلی: مهران مدیری

تولد: ۱۸ فروردین ۱۳۴۶

تهران، ایران

زمینه فعالیت: هنرپیشه، کارگردان، تهیه‌کننده

طراح صحنه و مجری

محل زندگی: تهران

ادامه
هانده ارچل,بیوگرافی هانده ارچل,عکس هانده ارچل بیوگرافی هانده ارچل و علت مشهور شدنش (+عکس)

چکیده ای از بیوگرافی هانده ارچل:

تولد : ۲۴ نوامبر ۱۹۹۳

محل تولد: استانبول (ترکیه)

محل زندگی: استانبول، ترکیه

ملیت: پدر (ترکیه) مادر (آلمان)

پیشه: بازیگر و مجری و مدل (ستاره سینمای ترکیه و بهترین مدل ترکیه)

ادامه
گروه سون,بیوگرافی گروه سون,عکس گروه سون بیوگرافی گروه سون (+ نحوه تشکیل گروه سون)

گزیده ای از بیوگرافی گروه سون:

نام مستعار: سون

سبک‌: پاپ

ساز: گیتار و پیانو

اعضای کنونی:

ادامه
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • ﺳﻪشنبه ۳۰ مهر
  لیگ قهرمانان اروپا
  اتلتیکومادرید - بایرلورکوزن
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  یوونتوس - لوکوموتیو مسکو
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  گالاتاسرای - رئال مادرید
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۱ آبان
  لیگ قهرمانان آسیا
  گوانگژو - اوراواردز
  ساعت: ۱۵:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لایپزیش - زنیت
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اینتر - دورتموند
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  اسلاویا پراگ - بارسلونا
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • پنجشنبه ۲ آبان
  لیگ اروپا
  آاس رم - مونشن گلادباخ
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • جمعه ۳ آبان
  هفته هشتم لیگ برتر ایران
  شهرخودرو - گل گهر
  ساعت: ۱۶:۱۰
 • هفته هشتم لیگ برتر ایران
  شاهین شهرداری بوشهر - پرسپولیس
  ساعت: ۱۶:۴۵
 • هفته هشتم لیگ برتر ایران
  نفت آبادان - تراکتور
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • هفته هشتم لیگ برتر ایران
  استقلال - پارس جنوبی جم
  ساعت: ۱۹:۰۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید