دوشنبه ۰۴ تیر ۱۴۰۳
۲۰:۴۷ - ۰۶ دي ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۰۰۴۹۹
جهان

تأثیر بزرگ جام‌جهانی روی بازار نقل‌وانتقالات/ ۱۰ بازیکنی که ارزش‌شان را بالا بردند؛ از هافبک قهرمان تا مهدی طارمی

تأثیر بزرگ جام‌جهانی روی بازار نقل‌وانتقالات,بازیکنان باارزش جام جهانی قطر
برگزاری جام‌جهانی پیش از نقل‌وانتقالات زمستانی باعث شده تا برخی بازیکنان کمتر شناخته‌شده وارد این بازار شوند.

به گزارش خبرورزشی، نشریه «گاردین» ده بازیکنی که در جام‌جهانی درخشیدند و می‌توانند انتقالی پرسود برای خود دست و پا کنند، را مرور کرده است.

الکسیس مک‌آلیستر (آرژانتین)

تأثیر بزرگ جام‌جهانی روی بازار نقل‌وانتقالات,بازیکنان باارزش جام جهانی قطر

برایتون در موقعیت خوبی قرار دارد و قبل از شروع جام‌جهانی قرارداد الکسیس مک‌آلیستر را تا سال ۲۰۲۵ تمدید کرده، اما باشگاه‌های لیگ قهرمانان اروپا در پی جذب او خواهند بود. مک‌آلیستر برای موفقیت آرژانتین مهره‌ای کارآمد بوده و در هر شش بازی آرژانتین در جام‌جهانی که منجر به پیروزی شد حضور داشت، گل اول مقابل لهستان را به ثمر رساند، و به آنخل دی‌ماریا در به ثمر رساندن گل مهم روز فینال کمک کرد. اما این عملکرد فوق‌العاده او در خط میانی بود که نام او را برجسته کرد. ۹ تکل انجام داد، ۳ بار قطع مسیر توپ داشت و بیش از هر بازیکن دیگری پاس‌ها را مهار کرد (۱۲). علاوه بر این، ۸۹ درصد از پاس‌های خود را به مقصد رساند و عملکرد خوب خود را به همه ثابت کرد. برایتون در سال ۲۰۱۹ با مک‌آلیستر قراردادی به مبلغ ۷ میلیون پوند امضا کرد ولی اگر تصمیم به فروش او داشته باشند، خیلی بیشتر از این به دست خواهند آورد.

سفیان امرابط (مراکش)

تأثیر بزرگ جام‌جهانی روی بازار نقل‌وانتقالات,بازیکنان باارزش جام جهانی قطر

صعود مراکش به نیمه‌نهایی آنقدرها جذاب نبود، اما درخشش آنها تاثیرگذار بود. انضباط و تلاش شیوه اصلی بازی ولید الرکراکی بود، و هیچ بازیکنی به اندازه هافبک دفاعی فیورنتینا، سفیان امرابط، این ارزش‌ها را به نمایش نگذاشت. تنها سه بازیکن دیگر، که یکی از آنها هموطنش اشرف حکیمی بود، تعداد تکل‌های بیشتری از ۱۶ تکل او در جام‌جهانی انجام دادند. تلاش‌های او در زمین بوده که باعث شد مراکش فقط ۵ گل در تورنمنت دریافت کند.

عزالدین اوناحی (مراکش)

تأثیر بزرگ جام‌جهانی روی بازار نقل‌وانتقالات,بازیکنان باارزش جام جهانی قطر

نزدیک شدن به عزالدین اوناحی تقریباً غیرممکن است. او در طول جام‌جهانی تنها دو بار دریبل خورد و فقط هفت بار توپ را از دست داد، و این موضوع عملکرد خوب او را در مالکیت توپ ثابت می‌کند. بازی با توپ او عالی‌ست و تیم را برای ضدحمله آماده می‌کند. این بازیکن ۲۲ ساله که در حال حاضر در آنژه فرانسه بازی می‌کند در صف انتقالی بزرگ قرار دارد.

آندریس نوپرت (هلند)

تأثیر بزرگ جام‌جهانی روی بازار نقل‌وانتقالات,بازیکنان باارزش جام جهانی قطر

آندریس نوپرت در ۲۸ سالگی هنوز زمان دارد تا با انتقالی بزرگ به باشگاهی بزرگ برود، چیزی که دو سال پیش بسیار بعید به نظر می‌رسید. او در دسته دوم هلند بازی می‌کرد و به فکر تغییری بزرگ بود اما بحران مصدومیت در گواهد ایگلز باعث شد فرصتی که می‌خواست را بدست بیاورد. نوپرت از شانس خود استفاده کرد و به هیرنوین رفت و به تیم هلند دعوت شد. این دروازه‌بان دو متری اولین بازی ملی خود را در جام‌جهانی انجام داد و سفری فوق‌العاده را به پایان رساند. او در ۵ بازی در جام‌جهانی ۱۸ سیو انجام داد و دو بار کلین شیت کرد.

دومینیک لیواکوویچ (کرواسی)

تأثیر بزرگ جام‌جهانی روی بازار نقل‌وانتقالات,بازیکنان باارزش جام جهانی قطر

اصلاً تعجب‌آور نبود که امیلیانو مارتینس با توجه به تعداد سیوهای مهمی که در بازی‌ها و ضربات پنالتی انجام داد، برنده دستکش طلایی شود. اما تمجید از دومینیک لیواکوویچ هم کاملاً منطقی بود. دروازه‌بان کرواسی فوق‌العاده بود و بیشتر از هر دروازه‌بان دیگری در تورنمنت سیو انجام داد (۲۴)، از جمله ۱۱ سیو مقابل برزیل که بیشترین تعداد سیوی بود که یک دروازه‌بان در یک بازی داشته است. او همچنین ۴ پنالتی را مهار کرد تا به حفظ رکورد ۱۰۰ درصدی کشورش در ضربات پنالتی کمک کند. تورنمنت‌ها فرصت‌های عالی برای دروازه‌بان‌ها ایجاد می‌کنند تا استعداد خود را به نمایش بگذارند و اگر باشگاهی به دنبال یک سنگربان بی‌نظیر باشد، لیواکوویچ (که درصد موفقیت سیوهایش ۸۰.۶ درصد بود) گزینه اصلی آنهاست.

مهدی طارمی (ایران)

تأثیر بزرگ جام‌جهانی روی بازار نقل‌وانتقالات,بازیکنان باارزش جام جهانی قطر

مهدی طارمی در تیر ماه ۳۰ ساله شد، اما با وجود تمام استعدادهایش دیر شکوفا شد. مهاجم ایرانی سه سال پیش توسط باشگاه پرتغالی ریو آوه انتخاب شد و با به ثمر رساندن ۲۱ گل در ۳۷ بازی به سرعت تاثیر خود را گذاشت و راهی پورتو شد. او به درخشش در آنجا ادامه داد و ۶۳ گل دیگر در ۱۱۷ بازی به ثمر رساند و از جام‌جهانی استفاده کرد تا خود را در کانون توجه قرار دهد. او با عملکرد خوب در مرحله گروهی قطر و زدن ۲ گل و یک پاس گل و ۹ پاس کلیدی، که تنها ۸ بازیکن دیگر در کل تورنمنت توانستند عملکرد بهتری داشته باشند، شهرت خود را افزایش داد. هواداران چلسی ممکن است طارمی را با ضربه دوچرخه‌ای تماشایی که او را برنده گل برتر فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰ لیگ قهرمانان اروپا کرد، به یاد داشته باشند. طارمی استعدادش را دارد تا انتقال بزرگ دیگری را در کارنامه خود ثبت کند.

رندال کولو موانی (فرانسه)

تأثیر بزرگ جام‌جهانی روی بازار نقل‌وانتقالات,بازیکنان باارزش جام جهانی قطر

رندال کولو موانی تنها ۱۸۱ دقیقه در جام‌جهانی بازی کرد، اما اینکه پس از مصدومیت کریستوفر انکونکو در ترکیب تیم ملی فرانسه قرار گرفت، استعداد او را نشان می‌دهد. او سومین گل سریع تاریخ جام‌جهانی توسط بازیکن تعویضی را به ثمر رساند و در فینال یک پنالتی گرفت. علاقه‌مندان باید به تاثیر او برای اینتراخت فرانکفورت در این فصل نیز نگاه کنند: او در ۱۴ بازی لیگ، ۵ گل به ثمر رسانده و بیش از هر بازیکن دیگری در بوندسلیگا (۹) پاس گل به ثبت رساند.

گونسالو راموس (پرتغال)

تأثیر بزرگ جام‌جهانی روی بازار نقل‌وانتقالات,بازیکنان باارزش جام جهانی قطر

این که در اولین بازی خود در ترکیب اصلی کشورت در بزرگترین تورنمنت، جایگزین یکی از بهترین بازیکنان تاریخ شوی، کاری دلهره‌آور است، اما نه برای گونسالو راموس. این بازیکن ۲۱ ساله در مرحله یک‌هشتم نهایی جام‌جهانی در بازی مقابل سوئیس به جای کریستیانو رونالدو به میدان آمد و با تمام وجود از این فرصتی که در اختیارش قرار گرفت نهایت استفاده را کرد و در عرض ۵۰ دقیقه سه گل به ثمر رساند، و تبدیل به جوانترین بازیکنی شد که از سال ۱۹۶۲ به بعد در جام‌جهانی هت‌تریک می‌کند. موفقیت‌های او به اینجا ختم نمی‌شود. راموس در ۱۱ بازی لیگ برای بنفیکا ۹ گل به ثمر رساند. او زمان زیادی برای پیشرفت دارد و انتقال بعدی او می‌تواند برای حرفه‌اش بسیار مهم باشد.

سرجینیو دِست (آمریکا)

تأثیر بزرگ جام‌جهانی روی بازار نقل‌وانتقالات,بازیکنان باارزش جام جهانی قطر

سرجینیو دِست در این فصل فقط پنج بازی برای میلان در سری آ انجام داد و به سختی به تیم اصلی راه پیدا کرد. این بازیکن ۲۱ ساله در جام‌جهانی تجربه بهتری داشت، به آمریکا کمک کرد که به مرحله یک‌هشتم راه پیدا کند و تاثیر مثبت خود را به عنوان مدافع کناری به خوبی نشان داد. دِست یک دفاع راست هجومی و پرانرژی است. دریبل‌های موفق او بیشتر از تمام هم‌تیمی‌هایش بود و تنها یک بازیکن آمریکایی دیگر شوت‌های بیشتری از او زد. او هنگام دفاع کمی متزلزل به نظر می‌رسد اما یک مربی رده بالا می‌تواند این بخش از بازی او را بهبود ببخشد.

محمد قدوس (غنا)

تأثیر بزرگ جام‌جهانی روی بازار نقل‌وانتقالات,بازیکنان باارزش جام جهانی قطر

کیفیت بازی محمد قدوس مدتی است که به خوبی شناخته شده و شایعه شده بود که اورتون در تابستان به دنبال بستن قرارداد با او بوده است. این انتقال به سرانجام نرسید اما او به درخشش در آژاکس ادامه داد و در لیگ قهرمانان این فصل ۴ گل زد و دو پاس گل داد. جام‌جهانی به قدوس سکوی پرشی داد تا استعداد خود را به مخاطبان بیشتری نشان بدهد، با اینکه غنا در مرحله گروهی حذف شد. او تهدید دائمی برای حریفان بود و در سه بازی دو باز گلزنی کرد.

 • 14
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۳ تیر
  لیگ ملت‌های والیبال
  فرانسه - برزیل
  ۱۰:۳۰
 • کی لیگ کره جنوبی
  ججو یونایتد - اولسان اچ دی
  ۱۲:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - لهستان
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - ایتالیا
  ۱۸:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  صربستان - اسلوونی
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسکاتلند - مجارستان
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  سوئیس - آلمان
  ۲۲:۳۰
 • سری آ برزیل
  فلومیننزه - فلامینگو
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۴ تیر
  کوپا آمریکا
  آمریکا - بولیوی
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  اروگوئه - پاناما
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  آلبانی - اسپانیا
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  کرواسی - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۵ تیر
  کوپا آمریکا
  کلمبیا - پاراگوئه
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  برزیل - کاستاریکا
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  فرانسه - لهستان
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  هلند - اتریش
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - صربستان
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  انگلیس - اسلوونی
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش