۰۹:۴۳ - ۲۹ تير ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۴۰۸۱۶۷
فوتبال در جهان

کلوپ: نمی‌توانیم هر سال پول خرج کنیم

ما سیتی و پاری‌سن‌ژرمن نیستیم

یورگن کلوپ,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,اخبار فوتبال جهان

یورگن کلوپ از بازیکنانی که در اختیار دارد راضی است اگرچه باشگاه در این تابستان خرید بزرگی نکرده. تنها ورودی جدید در این تابستان به ترکیب تیم قهرمان اروپا مدافع هلندی ۱۷ ساله، سپ فان دن برگ به قیمت دو میلیون یورو است و مربی آلمانی انتظار ندارد این موضوع تغییر قابل توجهی در تیمش ایجاد کند. لیورپول در سال ۲۰۱۸ در دو پنجره نقل و انتقالات زمستان و تابستان، ویرجیل فان‌دایک، فابینیو، آلیسون بکر، نبی کیتا و ژردان شکیری را خرید.

کلوپ به سایت لیورپول گفت: «ما کاملا آرام هستیم و منتظر اتفاقاتی هستیم که در هفته‌های پیش رو رخ می‌دهد.

همانطور که قبلا گفته‌ام این بزرگترین پنجره نقل و انتقالات برای لیورپول نیست. ما در دو سال گذشته پول زیادی خرج بازیکنان مورد نیاز کرده‌ایم و نمی‌توانیم هر سال به یک شکل در تیم سرمایه‌گذاری کنیم. شاید خیلی‌ها انتظار دارند ما دوباره ۲۰۰ یا ۳۰۰ میلیون پوند خرج کنیم اما فقط دو باشگاه هستند که می‌توانند هر سال از این پول‌ها بدهند، منچسترسیتی و پاری‌سن‌ژرمن. هرچند در حال حاضر به نظر می‌رسد بارسلونا و رئال مادرید هم می‌توانند اما ما خوبیم و من از تیمم واقعا راضی هستم. شاید یک پست باشد که اگر یک نفر برای آن جذب کنیم، بد نباشد اما هیچ فشاری وجود ندارد چون ما برای همه موقعیت‌ها راه‌حل داریم. من واقعا منتظر شروع فصل جدید هستم، دوباره واقعا هیجان‌انگیز خواهد بود.»

لیورپول که در دو بازی تدارکاتی برابر ترانمیر و برادفورد به ترتیب ۶ بر صفر و ۳ بر یک به پیروزی رسیده، آماده‌سازی برای فصل جدید را با بازی دوستانه بامداد فردا برابر تیم سابق کلوپ، بوروسیادورتموند در ایندیانا ادامه می‌دهد. سه ستاره لیورپول، محمد صلاح، روبرتو فیرمینو و آلیسون بکر که در کوپا آمه‌ریکا و جام ملت‌های آفریقا حضور داشته‌اند استراحت بیشتری می‌کنند و هفته آینده به اردوی تیم در اویان ملحق می‌شوند.

نخستین بازی این تیم در فصل جدید لیگ برتر ۱۸ مرداد برابر تیم تازه وارد نوریچ سیتی خواهد بود.

بدون امثال میلنر نمی‌توانید موفق شوید

اثر جیمز میلنر در رختکن لیورپول هم بالا بود. کلوپ می‌گوید این بازیکن ۳۳ساله همچنان می‌تواند در میادین موثر باشد اما می‌تواند مربی خوبی هم برای لیورپول شود: «او هنوز چند سال می‌تواند بازی کند و مطمئن نیستم حالا زمان مناسبی برای صحبت درباره آینده او باشد اما کاملا مطمئنم درهای باشگاه برای بازیکنی مانند او باز است. شما می‌توانید در لحظات متفاوتی در فصل گذشته ببینید که او چه تاثیری داشت. چهار سال پیش -که میلنر به صورت آزاد از منچستر سیتی به لیورپول پیوست- نمی‌دانم مردم در لیورپول چه فکری درباره‌اش می‌کردند اما آن انتقال عالی بود چون بدون بازیکنانی مانند میلی، موفقیت در فوتبال غیرممکن است.»

لیورپول تور آمریکای خود را با بازی مقابل دورتموند در جمعه آغاز کرد. آنها یکشنبه با سویا بازی می‌کنند و سپس به مصاف اسپورتینگ می‌روند.

سالی با ۱۳ ماه

حتی هوای توفانی ساوث‌بند در آمریکا هم نتوانسته احوال یورگن کلوپ را دگرگون کند. برنامه تمرینات لیورپول به دلیل توفان‌های ایندیانا تغییر کرد.

 آنها قرار بود در ورزشگاه مشهور نوتردام تمرین کنند اما به دلیل وضعیت جوی، این تمرین لغو شد، چرا که مسوولان زمین بر این باور بودند که تمرین باعث آسیب به چمن می‌شود.

دانشگاه نوتردام اماکن ورزشی بسیار خوبی دارد و به این ترتیب، لیورپول به ورزشگاه آلومنی رفت تا تمرین کند.

کلوپ در نشست خبری‌اش گفت: «نوتردام... وای! هیچ باشگاه فوتبالی در دنیا چنین امکاناتی ندارد. این واقعا رویایی است.»

ویرجیل فان‌دایک، جوردن هندرسون، گئورگینیو واینالدوم و ترنت الکساندر-آرنولد در تمرینات لیورپول حاضر شده‌اند. اندی رابرتسون هم از مصدومیت رهایی یافته است. او تحت عمل جراحی کوچکی قرار گرفت تا عفونت دست راستش برطرف شود اما نام‌های بزرگی در تمرینات لیورپول غایب هستند.

 آلیسون بکر در تعطیلات است و سه بازیکن اصلی خط حمله لیورپول یعنی روبرتو فیرمینو، محمد صلاح و سادیو مانه هم به تمرینات برنگشته‌اند. آنها در کوپاآمه‌ریکا و جام ملت‌های آفریقا حضور یافته‌اند و به همین دلیل مدتی بعد به اردوی لیورپول ملحق خواهند شد.

اما فصل جدید دارد از راه می‌رسد و لیورپول حدود دو هفته دیگر باید در کامیونیتی شیلد به مصاف منچستر سیتی برود. به این ترتیب کلوپ با چالشی بزرگ روبه‌رو است. آلیسون، فیرمینو و صلاح چند روز دیگر به تیم می‌آیند اما فصل اخیر برای مانه ادامه داشته و او دیروز در فینال جام ملت‌های آفریقا کاپیتان سنگال برابر الجزایر بود و پس از آن، سرانجام راهی تعطیلات تابستانی می‌شود.

کلوپ می‌گوید: «فصل برای او ۱۳ ماه طول کشیده است. من نگران تعداد زیاد بازی‌هایی هستم که او انجام داده است. من نمی‌خواهم نق بزنم اما این موضوع کاملا آشکار است.

ما باید ببینیم چطور می‌توانیم با این موضوع کنار بیاییم. بازیکنان برزیلی ما فصل را بسیار عالی به پایان رساندند و دو قهرمانی کسب کردند. برای صلاح اوضاع کمی متفاوت بود اما من مرتبا با او در تماس هستم و هر سه بازیکن تهاجمی ما اوضاعشان خوب است.

اوضاع سادیو خاص است چون تورنمنت جام ملت‌های آفریقا بسیار طولانی بوده است و بازی با منچستر سیتی هم در راه است. من با او پس از بازی صحبت می‌کنم تا راه حلی پیدا کنیم.

ما بازی‌های مهمی در پیش داریم و من تا حد زیادی می‌دانم کدام بازیکنان را در اختیار دارم. امیدوارم این دوره را بدون مشکل به پایان برسانیم و این گروه را برای دیدارهای اول فصل آماده کنیم. بعد از این چند بازی هم سادیو آماده خواهد بود و می‌تواند دوباره به میدان برود.»

مدافع نوجوان جدید

کلوپ در کل از اوضاع بسیار راضی است. او حتی از اورتون بابت انتقالات تابستانی‌اش تمجید کرده و بعد هم گفته: «می‌دانم افراد زیادی نیستند که دوست داشته باشند این حرف را بزنم!»

اما لیورپول در انتقالات تابستانی چندان فعال نبوده است و سپ فان‌دن‌برگ تنها بازیکنی بوده که آنها خریده‌اند.

این مدافع هلندی ۱۷ساله باید منتظر بماند تا فیفا مجوز بازی او را صادر کند. او از تیم زووله به لیورپول پیوسته است اما کلوپ که در تمرینات از این بازیکن نوجوان بسیار راضی است، گفته او می‌تواند نقشی مهم در آینده لیورپول داشته باشد: «وقتی او مقابل من ایستاد و دیدم از من بلندتر است، تعجب کردم. در زندگی‌ام کمتر چنین چیزی پیش آمده، مخصوصا که او ۱۷ساله است و هنوز رشدش ادامه دارد!

او پسری فوق‌العاده است و تصمیم گرفت که به تیم ما بیاید که این خبر خوبی است. قرار نیست او درگیر یک پروژه بلندمدت شود و مثلا پنج سال صبر کند تا برای ما بازی کند اما لزوما هم همین حالا به میدان نخواهد رفت.

ما در پست مدافع میانی مشکل چندانی نداریم و گزینه‌های زیادی داریم. فصل گذشته، در یک دوره تنها یک مدافع میانی داشتیم و مجبور شدیم از فابینیو در این پست استفاده کنیم اما این اتفاق دیگر نباید بیفتد. اگر اینطور شود، باید راه حلی پیدا کنیم.

سپ بازیکن بااستعدادی است. او باید در تمرینات فیزیکی پیش‌فصل ما جا بیفتد که برای او دشوار است. پس ما به او کمک می‌کنیم تا رشد کند.»

سیتی، بخت نخست قهرمانی

لیورپول در فصل گذشته لیگ برتر تنها یک شکست را تجربه و ۹۷ امتیاز کسب کرد اما نتوانست فاتح لیگ شود. کلوپ گفت که منچستر سیتی دوباره بخت نخست قهرمانی لیگ است: «من در حال حاضر تمام تمرکزم را روی لیورپول گذاشته‌ام. تمام تمرکزم را. عالی خواهد بود اگر بتوانیم دوباره پا به پای من‌سیتی پیش برویم چون تنها در این صورت است که امکان گذر از آنها را خواهیم داشت. آنها با فاصله زیادی بخت نخست قهرمانی هستند. من هیچ مشکلی با این موضوع ندارم. آنها اوضاع بسیار خوبی دارند و این را سال گذشته هم نشان دادند. آنها در فصل قبل‌تر هم ۱۰۰ امتیاز کسب کرده بودند.»

صحبت درباره قرارداد جدید زود است

کلوپ گفت هنوز برای مذاکره با لیورپول بر سر قراردادی جدید زود است. سه سال از قرارداد فعلی او با این باشگاه باقی مانده است.

 این مربی توانست لیورپول را به قهرمانی اروپا برساند و گفته می‌شد که می‌خواهد قرارداد بلندمدتی با این باشگاه امضا کند. قرارداد فعلی او تا سال ۲۰۲۲ است اما کلوپ می‌گوید: «من تا زمانی که قراردادم تمام نشده از باشگاه نخواهم رفت. این از من. به همین دلیل است که قراردادها در فوتبال مهم هستند. ما زمان کافی برای صحبت در این زمینه را داریم. نیازی نیست که حالا این کار را انجام دهیم. سه سال قرارداد دارم و حالا واقعا زود است که نگران قراردادم باشم.

مالکان باشگاه کار من را دوست دارند. من هم کار مالکان باشگاه را دوست دارم. من عاشق تیم هستم. تیم من درخشان است. ملوود فوق‌العاده است. من بی‌صبرانه منتظر رفتن به زمین تمرین جدید در کرکبی هستم. این یعنی یک قدم به جلو.

ما همه می‌خواهیم گذشته و سنت قدیم را نگه داریم اما باید گامی هم به جلو برداریم. این نگرش ما است.»

          

نقش ماتیپ را نادیده نگیرید

کلوپ بر این باور است که یوئل ماتیپ نقش مهمی در تیم لیورپول و موفقیت فصل گذشته‌اش داشت، هرچند که چندان به این نقش پرداخته نشد. او بر این باور است که ماتیپ در ماه‌های پایانی فصل گذشته یکی از بهترین‌های دنیا بود.

این مدافع نقش کلیدی در کنار ویرجیل فان‌دایک در خط دفاع لیورپول در نیم‌فصل دوم داشت. او جای خالی جو گومز و دژان لوورن مصدوم را پر کرد.

ماتیپ نقش مهمی در قهرمانی لیورپول در لیگ قهرمانان اروپا ایفا کرد. حتی زمانی که گومز و لوورن به آمادگی برگشتند هم ماتیپ همچنان در ترکیب ثابت ماند.

عملکرد فان‌دایک در فصل درخشان لیورپول باعث شد که بسیاری او را بهترین مدافع حال حاضر دنیا بدانند اما هنگامی که از کلوپ درباره کاپیتان تیم ملی هلند سوال شد، او ترجیح داد به زوج او در خط دفاعی بپردازد: «به نظرم همه چیز درباره او گفته شده و همه می‌گویند که او چه انسان و چه بازیکنی است اما افراد زیادی نیستند که به تاثیر یوئل ماتیپ در یک‌سوم پایانی فصل گذشته بپردازند.

 من در آن دوره مدافعان زیادی را در دنیا ندیدم که بهتر از ماتیپ بازی کرده باشند. او تا حد زیادی بدون اشتباه بازی کرد.

ویرجیل بازیکن اصلی خط دفاعی ما بود و داشتن او در دفاع همیشه عالی است. او کارهای زیادی را در زمین سر و سامان می‌بخشد. او بازیکنی فوق‌العاده است و خرید خیلی خوبی است.»

new​spaper.iran-varzeshi.‎​com
 • 14
 • 2
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.4 stars from 16 votes
همه چیز درباره
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۲۸ مرداد
  هفته دوم لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - منچستریونایتد
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • پنجشنبه ۳۱ مرداد
  هفته اول لیگ برتر ایران
  پرسپولیس - پارس جنوبی جم
  ساعت: ۱۹:۱۰
 • هفته اول لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - سایپا
  ساعت: ۲۰:۱۵
 • جمعه ۱ شهریور
  هفته اول لیگ برتر ایران
  ماشین‌سازی‌تبریز - استقلال
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • هفته اول لیگ برتر ایران
  شاهین شهرداری بوشهر - سپاهان
  ساعت: ۲۰:۱۵
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید