یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱
۱۱:۵۶ - ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۶۲۹۸۳
فوتبال ملی

توضیح فدراسیون فوتبال درمورد مشکل خریداران بلیت جام جهانی/ اصولی: با اسکوچیچ درمورد رقم توافق کردیم

جام جهانی 2022 قطر,بلیط فوتبال
سخنگوی فدراسیون فوتبال توضیحاتی درخصوص مشکل خریداران بلیت جام جهانی ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، احسان اصولی در مورد آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال کشورمان پیش از برگزاری دو بازی دوستانه مقابل اروگوئه و سنگال اظهار داشت: اردوی تیم ملی در اتریش برقرار است و  تیم با سرمربیگری کی‌روش، جهت برگزاری دو بازی مقابل اروگوئه و سنگال در حال آماده سازی است. آرزو می‌کنیم تیم ملی ما بتواند در این دو مسابقه بازی خوبی به نمایش بگذارد و این دیدارها برای تیم ملی ما نتایج درخشانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در جام جهانی به دنبال داشته باشد.

وی افزود: خیلی از برنامه‌های صدا و سیما در بخش‌های مختلف نیز الحق و الانصاف در جهت ایجاد وفاق، همدلی و تقویت تیم ملی در آستانه برگزاری رقابت‌های بسیار مهم پیش رو تلاش می‌کنند. بیشتر دوستان، صاحب نظران و اهالی فوتبال به اتفاق معتقد هستند باید فضای همدلی، دور از تنش و حاشیه‌سازی برای مجموعه تیم ملی و مجموعه فوتبال کشورمان فراهم شود. از برنامه‌ها و رسانه‌هایی که در بخش‌های مختلف این همکاری را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام می‌دهند کمال تشکر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دارم.

سخنگوی فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: برخی مواقع به صورت جسته و گریخته صحبت‌ها و گفتگوهایی مطرح می‌شود که به نظر می‌رسد برخی‌ در این مسیر حرکت نمی‌کنند. مشخصا دیدیم یکی از برنامه ها بار دیگر مخالف فضای همدلی حرکت کرد، مشخص نیست چه زمانی می‌خواهند دست از این نگاه و روش بردارند. نقد و نقادی سر جای خودش اما پس از اردوی تیم ملی در قطر که آن گزارش را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تهیه کردند تاکنون مدام برنامه‌شان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ به شکلی اداره و جهت‌دهی می‌کنند که به نظر می‌رسد به سود فوتبال ما نیست.

اصولی در مورد اینکه قطعا همه برنامه‌های تلویزیونی و رسانه‌ها دلسوز تیم ملی هستند و آن را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ دوست دارند، گفت: قطعا همین‌طور است، اما روش‌ها ممکن است متفاوت باشد. ما آماده پاسخگویی به هر نقد، ایراد و سوالی هستیم؛ مثلا دیده‌اید در برنامه‌ تهران ورزشی و شب‌های فوتبالی این آمادگی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نشان داده‌ایم. هر وقت خواستید فدراسیون پای کار بوده و پاسخگو بوده است. خود من هم آماده بودم. خواهش می‌کنم کمک کنید. تبعات زیر سوال بردن ارکان فدراسیون، مجمع، هیات رئیسه و هیات‌های فوتبال به فدراسیون و تیم ملی می‌رسد. رئیس فدراسیون و هیات رئیسه منتخب مجمع هستند، آنها تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی می‌کنند و  فوتبال را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اداره می‌کنند. رفتن به این سمت که ارکان و سازمان اجرایی فدراسیون را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ زیر سوال ببریم، بحث را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ مسئله‌دار می‌کند.

وی عنوان کرد: مثلا در حوزه هیات‌های فوتبال استان‌ها باید بگویم آنها از لحاظ اجرایی برای باشگاه‌داری حرفه‌ای منع شده‌اند. کافی است اساسنامه هیات‌های استانی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بخوانیم. دوستان باید اطلاعات خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در این حوزه بیشتر کنند. باید ببینند در اساسنامه هیات‌های استانی چه تعریف و وظایفی در نظر گرفته شده است. آیا دخالت در بحث باشگاه‌داری برای هیات‌ها داده شده؟ چنین نقشی تعریف نشده بلکه هیات‌ها موظف هستند در حوزه آموزش‌، استعدادیابی،‌ فوتبال پایه و... فعالیت کنند. مجری این برنامه شب گذشته هیات فوتبال خراسان رضوی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ زیر سوال می‌برد.

عضو هیات رئیسه فدراسیون افزود: به او پیغام دادم اگر لازم است خودم بیایم و توضیح بدهم. فضایی که در همه هیات‌های استانی وجود دارد بیشتر مبتنی بر حوزه آموزش‌، استعدادیابی و... است. هیات‌ها رکن تشکیل‌دهنده فدراسیون ما هستند و در همه دنیا مطابق اساسنامه مورد تایید فیفا و AFC، مجمع و هیات‌ها تعریف شده‌اند. به نوعی در مناطق مختلف کشور به دنبال توسعه فوتبال هستند. چه خوب است دوستان به ما وقت بدهند تا پاسخ سوالاتشان را بدهیم. در همه برنامه‌‌های تلویزیونی این ظرفیت برای فدراسیون و همه افرادی که نام آنها مطرح شده، در نظر گرفته‌اند اما متاسفانه در این برنامه چنین فضایی را برای مخاطبان ایجاد نمی‌کنند.

اصولی درباره اینکه ظاهرا دست‌اندرکاران این برنامه به دنبال دعوت رئیس فدراسیون هستند، گفت: تا جایی که می‌دانم دعوتی صورت نگرفته و بیشتر یک پیام رسانه‌ای بوده است. 

وی درمورد اینکه تعداد زیادی از مردمی که بلیت جام جهانی را خریده‌اند، پاسخی از طرف فدراسیون دریافت نکرده‌اند و به این دلیل که اسکان در قطر شرایط سختی دارد، باید هرچه زودتر تکلیف‌شان مشخص شود، توضیح داد: درخصوص فروش بلیت‌ها که در سامانه فدراسیون اتفاق افتاد، پیامک و لینکی برای همه افرادی که بلیت خریده‌اند صادر و براساس آن واریزی داشتند. برای این واریز هم رسیدی دریافت کرده‌اند که سند و مدرک خرید بلیت است. در این میان سامانه مربوطه به فدراسیون فوتبال با سامانه فیفا ارتباط دارد. طبق پیگیری‌های من مشکلات فنی در حال رفع شدن است. باید تک تک افراد در سامانه فیفا رجیستر شوند و بلیت‌ها به نام صادر خواهد شد.

سخنگوی فدراسیون تصریح کرد: فدراسیون در حال انجام این کار است. پس از طی شدن این مرحله، کد رجیستری نهایی به نام هر فرد را در اختیار قرار می‌دهند تا از طریق سایتی که فیفا معرفی می‌کند، بلیت رجیستر شده  را به نام خود دریافت کنند مثل بلیت‌ هواپیما باید شماره رجیسترشده ای را در سامانه فیفا به آنها اختصاص بدهیم. برای برخی افراد پیامک رفته که وجه واریز نکرده‌اند. این افراد مهلت داشتند که پول واریز کنند و پس از اتمام آن مهلت، در صورت واریز نکردن وجه دیگر موضوع برای‌شان منتفی خواهد شد. قطعا فدراسیون اجازه دارد و اعلام هم کرده بلیت این افراد را می‌تواند به متقاضی دیگری واگذار کند اما درباره افرادی که وجه واریز کرده‌اند، صد در صد این اتفاق می‌افتد.

اصولی درخصوص حدود زمانی رجیستر شدن افراد در سامانه فیفا با توجه به اینکه خریداران بلیت نگران از دست رفتن زمان هستند، گفت: در چند مرحله ثبت نام انجام داده و در هر مرحله‌ نیز مجوز افزایش ظرفیت را از فیفا گرفته‌ایم. همین الان نیز مجدد درخواست داده‌ایم تا بتوانیم از طریق سامانه فدراسیون که دسترسی‌اش برای مردم ما راحت‌تر است، بازهم افزایش ظرفیت داشته باشیم. همه این‌ها باید یک کاسه شده  و سپس روی سامانه بارگذاری شود. زمان بردن کار به این دلیل بود که می‌خواستیم تعداد بیشتری از هواداران‌مان را داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد:  اکنون نیز رایزنی می‌کنیم اما همزمان بحث‌های فنی، ارتباطی و ثبت در سامانه  پیش می‌رود. باید انطباق‌های فنی وجود داشته باشد که در مورد این موضوع و جزییات فنی، دوستان ما در حوزه IT  بهتر می‌توانند دتوضیح بدهند افرادی که وجه واریز کرده‌اند، نگران نباشند و موضوع آنها به زودی حل می‌شود. به زودی شماره ثبت در سامانه فیفا را دریافت خواهند کرد. من مجدد بحث را پیگیری می‌کنم.

سخنگوی فدراسیون درمورد آخرین وضعیت تسویه حساب با دراگان اسکوچیچ، پاسخ داد: این بحث نهایی شده  است. عدد و رقم توافق‌شده مشخص است اما فرآیند اداری موضوع در حال انجام است. ۲ روز قبل با خزانه دار فدراسیون صحبت می‌کردم که اطلاعاتی به من داد. ظرف چند روز آینده تسویه حساب نهایی با اسکوچیچ اتفاق خواهد افتاد.

اصولی درخصوص حضور دستیاران اسکوچیچ در اتریش برای دریافت نقدی از فدراسیون، توضیح داد: به این دلیل که بحث پرداخت آنها ارزی بود، توافق کردند که پول خود را در اتریش دریافت کنند و این اتفاق در حال انجام است.

وی درباره اینکه درباره اضافه شدن جواد نکونام به کادرفنی تیم ملی حرف تازه‌ای وجود دارد، خاطرنشان کرد: نه همان حرف‌های قبلی است. باشگاه فولاد خوزستان نماینده کشورمان در لیگ قهرمانان آسیا است و باید مراقبش باشیم. همچنین باید ظرفیت جواد نکونام را برای تیم ملی نیز در نظر بگیریم. موضوعات در حال شکل گرفتن است و امیدواریم بحث به شکلی حل و فصل شود که هم تیم ملی از ظرفیت نکونام استفاده کند و هم فولاد خوزستان متضرر نشود اما هنوز اتفاق خاصی رخ نداده است. 

 • 16
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
افسانه بایگان,بیوگرافی افسانه بایگان,عکس افسانه بایگان بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۱۳۴۰/۱۰/۲۶

محل تولد:تهران

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

پیشه:هنرپیشه

ادامه
میریام فارس,بیوگرافی میریام فارس,میریام فارس خواننده لبنانی بیوگرافی میریام فارس خواننده، رقاص و بازیگر لبنانی (+ تصاویر)

متولد:۳ مهٔ ۱۹۸۳ روستای كفر شلال٫ جنوب لبنان

ملیت:لبنانی

سبک( ها):پاپ عربی

حرفه( ها):خواننده، رقاص، بازیگر

زمینهٔ فعالیت:موسیقی

ادامه
داوود عابدی,بیوگرافی داوود عابدی,داوود عابدی مجری بیوگرافی داوود عابدی، گوینده و مجری سابق صدا و سیمای ایران (+ تصاویر)

زاده:یک تیر ۱۳۵۴

زادگاه:تهران

تحصیلات:کارشناسی روزنامه نگاری

پیشه:مجری و گوینده خبر

ملیت:ایرانی

ادامه
سحر زکریا,بیوگرافی سحر زکریا,عکس سحر زکریا بیوگرافی سحر زکریا و ماجرای کشف حجابش (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:بازیگر

تولد:۲۸ آذر ۱۳۵۲

محل تولد:اراک 

ملیت:ایرانی

بیوگرافی سحر زکریا

زمان و محل تولد سحر زکریا به تاریخ ۲۸ آذر ۱۳۵۲در اراک برمی گردد. مادر این بازیگر، اهل شمال بود و اصلیت پدرش که به عنوان مهندس برق، فعالیت داشت؛ از اراک بود. همین امر باعث شد که سحر تا مقطع پنجم ابتدایی در شهرهای مختلفی زندگی کند. با این که محل تولد سحر، گیلان بوده است ولی پدرش برای او از اراک، شناسنامه گرفته است. سحر دارای یک خواهر میباشد که کوچکتر از خودش است و متاهل شده و در حال حاضر ، فرزند دارد.

ادامه
المیرا شریفی مقدم,عکس المیرا شریفی,تصاویر خانم المیرا شریفی مقدم المیرا شریفی مقدم، گوینده و مجری ایرانی (+تصاویر خانوادگی)

سال تولد:۱۳۶۰

محل تولد:تبریز

تحصیلات:دانشجوی رشته میکروبیولوژی

پیشه:گویندگی خبر

ملیت:ایرانی

وضعیت تاهل:متاهل

ادامه
کتانه افشاری نژاد,بیوگرافی کتانه افشاری نژاد,زندگینامه کتانه افشاری نژاد بیوگرافی کتانه افشاری نژاد، بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

تاریخ تولد:۳ مرداد ۱۳۵۲

محل تولد:تهران

فعالیت:بازیگر و گوینده

سالهای فعالیت:۱۳۷۰- تاکنون

ملیت:ایرانی

ادامه
شقایق دهقان,بیوگرافی شقایق دهقان,عکس شقایق دهقان بیوگرافی شقایق دهقان بازیگر و نویسندهٔ ایرانی (+ تصاویر)

زاده:۴ اسفند ۱۳۵۷

زادگاه:آلمان

وضعیت تاهل:متاهل

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر و نویسندهٔ ایرانی

ادامه
خزر معصومی,بیوگرافی خزر معصومی,عکس های خزر معصومی بیوگرافی خزر معصومی و ماجرای کشف حجاب او (+ تصاویر)

زاده:۱۳۶۰

زادگاه:تهران

ملیت:ایرانی

سمت:بازیگر

تحصیلات:فارغ التحصیل رشته حقوق

ادامه
دنیا مدنی,بیوگرافی دنیا مدنی,عکس های دنیا مدنی بیوگرافی دنیا مدنی بازیگر سینما و تئاتر (+ تصاویر)

زمینه فعالیت:سینما، تلویزیون، تئاتر

متولد:۱۳ تیرماه ۱۳۶۹ تهران

پیشه:بازیگر

سال های فعالیت:۱۳۹۱- تاکنون

تحصیلات:طراحی لباس

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • یکشنبه ۶ آذر
  جام جهانی
  بلژیک - مراکش
  ۱۶:۳۰
 • جام جهانی
  کرواسی - کانادا
  ۱۹:۳۰
 • جام جهانی
  اسپانیا - آلمان
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۷ آذر
  جام جهانی
  کامرون - صربستان
  ۱۳:۳۰
 • جام جهانی
  کره جنوبی - غنا
  ۱۶:۳۰
 • جام جهانی
  برزیل - سوئیس
  ۱۹:۳۰
 • جام جهانی
  پرتغال - اروگوئه
  ۲۲:۳۰
 • سه شنبه ۸ آذر
  جام جهانی
  اکوادور - سنگال
  ۱۸:۳۰
 • جام جهانی
  هلند - قطر
  ۱۸:۳۰
 • جام جهانی
  ولز - انگلیس
  ۲۲:۳۰
 • جام جهانی
  ایران - آمریکا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش