جمعه ۰۱ تیر ۱۴۰۳
۱۸:۳۸ - ۲۶ آبان ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۸۲۷۵۵
فوتبال ملی

طارمی: ایرانی‌ها عاشق فوتبال‌اند/ صعود از گروه، اتفاق بسیار بزرگی خواهد بود

جهانبخش: شادی گل و خواندن سرود ملی یک مسئله شخصی است/ بیرانوند: تیم ملی برای همه ایرانی هاست

تیم ملی فوتبال ایران,جام جهانی قطر
بازیکن تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: از بچگی عاشق پوشیدن پیراهن تیم ملی بوده‌ایم و تمام تمرکزمان روی بازی با انگلیس است تا بهترین عملکردمان را داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، علیرضا جهانبخش، بازیکن باتجربه تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری که امروز (پنجشنبه) در دوحه محل برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برگزار شد، اظهار کرد: خوشحالم که اینجا هستم. برای ما به عنوان تیم ملی ایران، آمدن به جام جهانی همیشه کار بزرگی بوده است و همیشه سعی کردیم که با تمام تلاش به این مرحله برسیم. در دو دوره قبل، شرایط خوبی داشتیم و این دوره هم بازیکنان آماده هستند که تورنمنت خوبی داشته باشیم.

او ادمه داد: جدا دارد که از میزبانی کشور قطر تشکر کنم. تا الان همه چیز خوب پیش رفته است. بازی دوستانه‌ای که دیروز داشتیم، می تواند به ما کمک کند. (ایران ۲ بر صفر برابر تونس شکست خورد.) از طرف دیگر کل تیم آماده است. تا آغاز جام جهانی زمان کمی داریم اما همه بازیکنان تلاش خود را می کنند که آمادگی خوبی داشته باشند و با قدرت وارد مسابقات شویم. امیدوارم که این کیفیت و شرایط خوب در تیم را در بازی خودمان به نمایش بگذاریم و باعث شادی مردم کشورمان شویم.

جهانبخش درباره سابقه بازی در لیگ برتر انگلیس و بازی نخست تیم ملی ایران مقابل این تیم در جام جهانی گفت: من تجربیات زیادی در انگلیس به دست آوردم. از ذهنیتی که در فوتبال انگلیس وجود دارد و بازیکنانی که با آن‌ها بازی کردم، شناخت دارم. بازی کردن جلوی انگلیس اتفاق مهمی است که برای خودم به عنوان بازیکن و تیم ملی در یک تورنمنت،‌ رخ می‌دهد. این بازی نسبت به بازی‌های دیگر از نظر عملکرد فرقی ندارد. نسبت به شناختی که از این تیم دارم، می‌تواند برای من متفاوت باشد. در این سال‌ها درباره نوع بازی تیم ملی انگلیس صحبت شده است و من از نزدیک دیده‌ام و با مربیان مختلف درباره انگلیسی‌ها حرف زدم. همه جا درباره انگلیس صحبت می‌شود و این‌ها چیزهایی است که از نظر ذهنی به خود من کمک می‌کند. سعی کردم به تیم ملی و بازیکنان کمک کنم. برای خودم همه بازی‌ها یک شکل است و تمام تلاشم را می‌کنم که بهترین عملکرد را داشته باشم.

جهانبخش در پاسخ به سوال یک خبرنگار خارجی مبنی بر اینکه خیلی‌ها تیم ملی ایران و سایر تیم‌های آسیایی را دست کم می‌گیرند و می‌گویند این تیم‌ها به دور دوم صعود نمی‌کنند. آیا این مساله برای او انگیزه ایجاد می کند؟ گفت: من از سال ۲۰۱۲ به تیم ملی دعوت شدم و در این سال‌ها با تیم‌های مختلفی بازی کردم و به نظرم عملکرد تیم‌های آسیایی بهتر شده است. ما در سال ۲۰۱۸ شانس زیادی برای صعود به مرحله دوم داشتیم. در این سال‌ها پیشرفت فوتبال آسیا خوب بوده است. بازیکنان آسیایی شاغل در اروپا به تیم‌های ملی خود کمک می‌کنند و از طرفی فکر می‌کنم ذهنیتی که درباره تیم‌های آسیایی وجود دارد، باعث ایجاد انگیزه می‌شود و برای ما هم اینطور است. انگیزه ما بیشتر می‌شود و کمک می‌کند که فشار مضاعفی بگذاریم و به امید خدا این بار به دور دوم برویم. امیدوارم که تیم‌های آسیایی به دور دوم صعود کنند.

جهانبخش در پاسخ به سوال خبرنگار انگلیسی‌زبان درباره شرایط این روزها در داخل ایران و اینکه این اتفاقات چه تاثیری در روند آماده‌سازی تیم ملی خواهد داشت و همچنین اینکه آیا شما بعد از گلزنی شادی می‌کنید و آیا سرود ملی خوانده خواهد شد یا خیر؟ گفت: من فکر می‌کنم شما از رسانه‌های انگلیسی هستید و اگر ایران و انگلیس هم‌گروه نبودند، این سوال پرسیده نمی‌شد. باید این را بگویم که تمرکز من و تمام هم‌تیمی‌هایم این است که به خاطر اینکه از بچگی عاشق پوشیدن پیراهن تیم ملی بودیم، آمادگی این را داریم که تنها به فوتبال فکر کنیم و تمام هدفمان این است که به پیراهن تیم ملی احترام بگذاریم و هر آنچه داریم برای تیم ملی انجام دهیم.

او افزود: ما چهار روز با یکی از بزرگترین بازی‌های زندگی خودمان فاصله داریم و تمام تمرکزمان را روی این بازی گذاشته‌ایم که باعث خوشحالی و افتخار مردم شویم. شما راجع به شادی پس از گل پرسیدید که این یک مساله شخصی است. هر بازیکنی یک شادی متفاوت دارد. تمام تمرکز ما روی این است که بازی را به خوبی انجام دهیم و بهترین عملکرد خودمان را برای مردم و شادی و افتخار ایشان داشته باشیم.

***

بیرانوند: می‌خواهیم تاریخ‌سازی کنیم/ تیم ملی برای ایران است

دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید این تیم به جام جهانی آمده که تاریخ بسازد و به دور دوم این رقابت‌ها را راه یابد.

تیم ملی فوتبال ایران,جام جهانی قطر

علیرضا بیرانوند، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری که امروز (پنجشنبه) در دوحه برگزار شد گفت: سه بار متوالی به جام جهانی صعود کرده‌ایم. در جام جهانی ۲۰۱۸ خیلی خوب بودیم و شانس بزرگی داشتیم که برای اولین بار در تاریخ از دور گروهی صعود کنیم. این مساله در این جام جهانی به ما کمک می‌کند. می‌دانیم که کار، سخت است. با برنامه و بازی‌های دوستانه‌ای که به خصوص مقابل اروگوئه و سنگال و بازی دیروز مقابل تونس داشتم، نشان دادیم که حرف‌های زیادی برای گفتن داریم و مطمئن باشید که ما آمده‌ایم تا تاریخ‌سازی کنیم.

وی ادامه داد: جام جهانی یکی از بزرگترین رویدادهای دنیای فوتبال است. می‌خواهیم در این جام جهانی تاریخ بسازیم و برای اولین بار به دور دوم جام جهانی صعود کنیم.

بیرانوند در پاسخ به سوال خبرنگار انگلیسی‌زبان درباره شرایط این روزها در داخل ایران و اینکه این اتفاقات چه تاثیری در روند آماده‌سازی تیم ملی خواهد داشت و همچنین اینکه آیا شما بعد از گلزنی شادی می‌کنید و آیا سرود ملی خوانده خواهد شد یا خیر؟ گفت: آقای جهانبخش کاپیتان تیم ملی است و حرف‌های او حرف‌های بنده است. ما به اینجا آمدیم و تمرکزمان را روی یکی از بزرگترین تورنمنت‌های فوتبال گذاشتیم. هر کسی آرزوی حضور در اینجا را دارد و تمرکزمان را اینجا گذاشتیم که بهترین عملکرد را داشته باشیم. شادی گل یک مساله شخصی است و باید دید بعد از گل چه اتفاقی رخ می‌دهد. وقتی که اینجا هستیم، می‌خواهیم مردم را خوشحال کنیم. تیم ملی برای ایران است. ما پایبند به همه چیز هستیم و می‌خواهیم تمام مردم را خوشحال کنیم و برای اولین بار از گروهمان صعود کنیم.

***

طارمی: ایرانی‌ها عاشق فوتبال‌اند/ صعود از گروه، اتفاق بسیار بزرگی خواهد بود

مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با سیات فدراسیون جهانی فوتبال از حضور خود در جام جهانی و آماده‌سازی تیم‌ملی برای این رقابت‌ها سخن گفت.

تیم ملی فوتبال ایران,جام جهانی قطر

سایت فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) با مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران گفت‌وگویی انجام داده و با او درباره سومین حضور پیاپی تیم‌ملی در جام جهانی و علاقه مردم ایران به فوتبال صحبت کرده است.

فیفا نوشت: ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در گروهی سخت شامل انگلیس، ولز و آمریکا قرار گرفته است. مهدی طارمی در مصاحبه با فیفا از مسیر سخت تیمش در این مسابقات صحبت کرد. کارلوس کی‌روش سومین بار متوالی است که رهبری تیم ملی ایران را در جام جهانی بر عهده دارد. زمانی که ایران به دور سوم انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ رسید، برای قطعی شدن حضورش در رقابت نهایی جام جهانی  با رقیب سرسختش عراق بازی کرد که طارمی سرنوشت این حضور را با زدن تک گل این بازی رقم زد و باعث جشن و شادی در زمین فوتبال و در  میان مردم ایران شد.

طارمی، ستاره فعلی پورتو یکی از بهترین گلزنان تاریخ فوتبال ایران است و بسیاری از امیدها و رویاهای ایران بر دوش او است.

در ادامه این گفت‌وگو را می‌خوانید:

*‌ ابتدا از علاقه مردم ایران به فوتبال بگو.

ایرانی‌ها عاشق فوتبال هستند و یکی از علائمش حمایت آنها از تیم ملی است. آنها بیشتر ورزش‌ها را دوست دارند اما فوتبال جایگاه ویژه‌ای در قلب آنها دارد. فوتبال بخش بزرگی از زندگی بسیاری از ایرانیان است و احساسات بسیاری را برمی انگیزد. وقتی تیم ملی برنده می‌شود، هفته آنها را می‌سازد و اگر شکست بخورد، آن را خراب می‌کند.

*‌ از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه چه خاطره‌ای در ذهنت باقی مانده؟

ما در روسیه همه تلاشمان را کردیم اما متأسفانه نتوانستیم به خوبی از پس کار صعود از گروه برآییم. ما این شانس را داشتیم که برای اولین بار در تاریخ خود از مرحله گروهی عبور کنیم اما بخت یارمان نبود. فوتبال همین است. با وجود حذف زودهنگام، نکات مثبت زیادی از آن مسابقات یاد گرفتیم. حتی پس از شکست مقابل اسپانیا، هواداران ما در خیابان‌ها جشن می‌گرفتند زیرا ما نمایش خوبی ارائه دادیم. ما سه بازی انجام دادیم و شانس پیشرفت داشتیم. فکر می‌کنم دوره خاصی در زندگی همه بود.

* صعود تیم ملی به جام جهانی چه معنایی دارد؟

وقتی کشور شما واجد شرایط حضور در بازی‌های جام جهانی می‌شود، قطعاً اتفاق خاصی است. ما می‌توانیم پرچم کشورمان را به اهتزاز درآوریم. این مساله ما را سرشار از غرور می‌کند که بدانیم یکی از ۳۲ تیم حاضر در این رقابت هستیم. ما از همه چیز مایه گذاشتیم تا مطمئن شویم که جواز صعود را کسب می‌کنیم. صرف نظر از اینکه بازیکن چه کشوری باشید، حضور در جام جهانی بزرگترین افتخار است.

* این بار چه چیزی لازم است تا ایران موفق شود؟

برای ما، راهیابی به مرحله حذفی بسیار بزرگ خواهد بود. ما برای رسیدن به آن همه کار خواهیم کرد. البته مشکلاتی پیش روی ما هست اما همیشه نکات مثبت و منفی وجود دارد. همه بازیکنان، مربیان و فدراسیون تمام تلاش خود را می‌کنند تا ما را به بهترین شکل برای جام جهانی آماده کنند و مطمئن شویم که یک اردوی آماده‌سازی موفق خواهیم داشت. من احساس خوبی درباره این مسابقات دارم زیرا شاهد تلاش تیم بوده‌ام. صعود به مرحله حذفی برای اولین بار برای هواداران ما معنی زیادی دارد و باعث افتخار ماست.

* گل‌های تو به تیم‌ملی کمک کرد تا به جام جهانی برسد و اکنون همه انتظارات زیادی از تو دارند. آیا این فشار را احساس می‌کنی؟

خوب است که از یک بازیکن انتظار داشته باشیم اما فوتبال یک ورزش تیمی است. یک بازیکن می تواند برای تیم تفاوت ایجاد کند اما این همه چیز نیست. غیرممکن است که بگوییم یک بازیکن می‌تواند همه کارها را به تنهایی انجام دهد. البته من تمام توانم را برای تیم ملی می‌گذارم. تا این لحظه، من هر کاری که می‌توانستم انجام داده‌ام. همانطور که قبلاً گفتم، همه چیزم را می‌دهم تا هواداران عزیزمان را خوشحال کنم. حضور در جام جهانی افتخاری برای خودم و کشورم است. اگر بتوانیم پرچم کشورمان را هر روز بالاتر از این به اهتزاز در آوریم، به عنوان یک تیم کار خود را انجام داده‌ایم. قول می دهم که سعی کنم بهترین فوتبالم را در جام جهانی بازی کنم.

* می‌توانی درباره موقعیت بحرانی تیم‌ملی برای صعود به جام جهانی بیشتر توضیح دهی؟ شما با باخت به بحرین و عراق شروع کردید، بعد از آن همه‌گیری کووید-۱۹ پیش آمد و مهم‌تر از همه، بازی‌های شما در یک کشور دیگر برگزار شد.

مرحله اول انتخابی، آزمون سختی برای ما بود و صعودمان در هاله‌ای از ابهام بود. با توجه به شرایط بی‌سابقه‌ای که جهان با شیوع کرونا با آن مواجه شد، AFC مجبور شد [درباره بازی‌ها] تصمیم بگیرد؛ تصمیمی که ما به آن احترام می‌گذاریم. (برگزاری تمام مسابقات انتخابی در یک کشور) همه چیز روی هوا بود و قطعاً کار برای ما سخت‌تر شده بود. ما به بحرین رفتیم و در گرمای سوزان بازی کردیم اما به لطف تلاش همه، توانستیم صعود کنیم.

* پیروزی ۳-۰ مقابل بحرین در کشور خودش چقدر لذت‌بخش بود؟

همانطور که قبلاً گفتم عوامل متعددی خارج از کنترل ما بود. در آن زمان بحرین و عراق رقبای اصلی ما بودند. ما باید در همه بازی‌ها پیروز می‌شدیم تا به صدر گروه صعود کنیم. در آن شرایط استثنایی، پیروزی برابر بحرین، بسیار خاص بود اما با تلاش تیم توانستیم به این موفقیت برسیم.

* کرونا چگونه بر مسابقات مقدماتی تأثیر گذاشت؟

تأثیر بسیار زیادی داشت زیرا هیچ‌کس نمی‌دانست آینده چه خواهد شد. ما قبلاً فشار مسابقات و بعد از آن شرایط ناگوار کووید-۱۹ را داشتیم. بنابراین مطمئناً دوره بسیار دشواری بود؛ یک فاجعه جهانی بود. هیچ چیز خوبی آن زمان رخ نمی‌داد و عزیزان مردم هر روز از دنیا می‌رفتند. فوق‌العاده استرس زا بود.

* از آن لحظه، تا سال ۲۰۲۲ مقابل هواداران خود بازی نکردید. گلزنی به عراق مقابل تماشاگران خانگی چه حسی داشت؟

حس وقتی که به تیم خود کمک می‌کنید تا به جام جهانی راه پیدا کند، شادی خالص است؛ پس مطمئناً لحظه‌ای خاص بود. وقتی پیراهن کشور خود را می‌پوشید و پرچم آن را به اهتزاز در می آورید، احساس غرور زیادی به شما دست می‌دهد.

* شما در دور سوم با هشت برد، یک تساوی و یک شکست در صدر گروه قرار گرفتید. چقدر به تیم و مسیری که پشت سر گذاشته‌اید افتخار می‌کنید؟

اولاً چیزی به نام بازی دوستانه برای ما وجود ندارد. ما با هر مسابقه مانند یک فینال رفتار می‌کنیم زیرا می‌خواهیم هر بار که بازی می‌کنیم پیشرفت کنیم. اگر این کار را نکنیم، هرگز پیشرفت نخواهیم کرد. ثانیا، ما تمام تلاش خود را برای پیروزی در مسابقات گذاشتیم. ما می‌خواستیم در هر ۱۰ مسابقه پیروز شویم اما متأسفانه به دلیل عوامل خارج از کنترل ما (مانند همه‌گیری کرونا) ترکیب ما کمی ضعیف شد. این به وضوح بر ما تأثیر منفی گذاشت. ما می‌خواستیم از ۱۰ بازی ۱۰ پیروزی بسازیم اما اینطور نشد. به هر حال، توانستیم در صدر گروه قرار بگیریم و مایه افتخار هوادارانمان باشیم.

* به نظر خودت در کدام مسابقه مقدماتی بهترین عملکرد را داشتی؟

برای من، مسابقه‌ای که در آن صعود را قطعی کردیم؛ لحظه‌ای از شادی لبریز بود و همه در آن سهیم بودند.

* جشن صعود چگونه بود؟

بعد از بازی عراق، همه دور هم جمع شدیم و در آن لحظه شریک شدیم. هواداران عزیزمان هم حضور داشتند و آن شادی را با حدود ۱۰۰ هزار نفر تقسیم کردیم! برای من هیچ چیز بهتر از آن لحظه در طول سفرمان به جام جهانی نیست.

*‌ درباره خاطرات کودکی‌ات از تماشای جام جهانی بگو؟

هر کسی که فوتبال بازی می‌کند احتمالاً این مسابقات را با جدیت دنبال می‌کند، به همین سادگی. بیشتر کودکان عاشق تماشا و بازی فوتبال هستند. آنها ممکن است در نهایت به حرفه‌های کاملاً متفاوتی بپردازند یا به طور کامل ورزش دیگری انجام دهند اما عشق آنها به این ورزش همچنان ریشه‌دار است. این برای همه صادق است، حتی آنهایی که در دوران کودکی عاشق این بازی نبودند. جام جهانی بزرگترین رویداد فوتبال است و همه نام‌های بزرگ در آن حضور دارند. وقتی آنها را تماشا می‌کنید، باعث می‌شود روزی رویای بازی در بزرگترین صحنه را داشته باشید.

* در مورد حریفان گروه ایران صحبت کن. بزرگ‌ترین چالش پیش روی تیم‌ملی چیست؟

ما برای همه حریفانمان احترام قائلیم. در فوتبال باید اینگونه باشد. ممکن است تیم‌ها کمی قوی‌تر یا ضعیف‌تر باشند اما در نهایت، چیزی که باعث افتخار شما می‌شود تلاشی است که انجام می‌دهید. ما تمام تلاش خود را برای پیروزی در این سه بازی می‌کنیم اما به چیزهایی نیاز داریم. فوتبال غیر قابل پیش‌بینی است، بنابراین هرگز نمی‌توانیم بگوییم که می‌بریم یا می‌بازیم.

* ایرانی‌ها به دلیل نزدیکی به قطر، امتیاز ویژه‌ای برای سفر به این کشور دارند. تشویق هواداران برای شما چه معنایی خواهد داشت؟ همچنین، چه چیزی طرفداران شما را از بقیه متمایز می کند؟

همانطور که گفتم ایرانی‌ها عاشق فوتبال هستند. در روسیه، ما با اسپانیا و پرتغال بازی می‌کردیم و هر دو بار هواداران ایرانی از حریفان بیشتر بودند. آنها فوتبال را خیلی دوست دارند. قطر به خانه نزدیک است و این قطعا می‌تواند به ما کمک زیادی کند.

* بیشتر منتظر بازی با کدام بازیکنان هستید و چرا؟

برای من، این مهم نیست. مهمترین چیز این است که در این تورنمنت یک کار به یاد ماندنی انجام دهیم. بازیکنان بزرگ زیادی در گروه ما حضور دارند اما این چیزی را برای من تغییر نمی‌دهد. نمی‌گویم احترامی برای این تیم‌ها قائل نیستم، در واقع بازی مقابل چنین بازیکنان باکیفیتی افتخار بزرگی است ولی موفقیت تیم‌ملی اولویت من است. اگر می‌خواهیم پیشرفت کنیم، مهم نیست با چه کسی روبرو می‌شویم.

 • 15
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۹
غیر قابل انتشار: ۱۳
جدیدترین
قدیمی ترین
خوندن یا نخوندن سرود مسئله ای شخصیه!!!!. متاسفانه همه چیز رو قاطی کردید و گند زدید. شما به عنوان تیم کشور ایران شرکت کرده بودید و با این کارتون به کشور بی حرمتی کردید
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - هلند
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - آرژانتین
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - صربستان
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - سپاهان
  ۱۷:۴۵
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ایتالیا
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - انگلیس
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - اسلوونی
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش