پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
۰۸:۴۴ - ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ کد خبر: ۹۵۱۲۰۲۷۸۲
فوتبال ملی

امید نمازی:

من را در ایران می‌زدند چون آنها دوست داشتند دستیار کارلوس باشند

اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,فوتبال ملی,امید نمازی
امید نمازی می‌گوید مشکلش این است که در ایران به او می‌گویند آمریکایی و آنجا ایرانی می‌خوانندش، اما به ایرانی بودنش افتخار می‌کند.

دستیار پیشین کارلوس کی‌روش در آمریکا با تیم‌ملی جوانان این کشور به قهرمانی کونکاکاف رسید و به عنوان دستیار اول این تیم، اولین قهرمانی رده سنی جوانان این منطقه مهم فوتبال دنیا را کسب کردند. او به همین بهانه با خبرانلاین گفت و گو کرده‌است.

 

دو سال پیش که شروع کردی، اصلا فکر می‌کردی که یکدفعه چنین اتفاقی برایت بیفتد؟

راستش من به کار خودم اعتماد دارم و همیشه به این فکر می‌کنم که موفق خواهم شد. متاسفانه وقتی در ایران بودیم کسی از سوابق پیشین من خبر نداشت وگرنه من هرجا بودم موفق بودم و هیچ تیمی نبوده که هدایتش را بر عهده داشته باشم و به شکست بر بخورد. این را هم از روی خودخواهی و این‌ها نمی‌گویم، اما حقیقت است و ققط لازم است که دیده شود.

 

با این حال همانطور که گفتم به کار خودم اعتقاد دارم و مطمئن هستم که با کار سخت و پیگیری همه مسائل، آدم می‌تواند در هر زمینه‌ای موفق باشد. در ضمن من دائما در حال پیشرفت و یاد گرفتن هستم. در طول این سال‌ها همه کلاس‌های مربیگری که در آمریکا برگزار شده را رفتم و همیشه دنبال این پیشرفت بودم.

 

تو چند سال قبل که دستیار کی‌روش بودی، به نوعی تنها ایرانی حاضر در سیستم او تلقی می‌شدی. اما با این حال باز هم خیلی‌ها تو را ایرانی نمی‌خواندند. از جمله آقای مایلی‌کهن که البته الان دیگر چنین نظری ندارد. اگر برگردی به آن دوران چه جوابی برای این حرف‌ها داری؟

من از ابتدا گفته بودم، دستیاری کی‌روش پستی است که خیلی‌ها دنبال آن بودند. حالا امید نمازی از آمریکا می‌آید و بعد از شش ماه کار در استیل‌آذین، در کنار کی‌روش قرار می‌گیرد. مطمئنا خیلی‌ها از این مسئله خوشحال نبودند و صحبت‌هایی انجام دادند. مشکل من اما در این است که صحبت‌ها در حالی انجام شد که بدون هیچ تحقیقاتی بود.

 

اینکه ببینند رزومه این فرد چیست و چه کار کرده است؟ من قبل از اینکه به فوتبال ایران بیایم در فوتبال آمریکا خیلی موفق بودم و حتی کسانی که در این ورزش هستند من را می‌شناسند و می‌دانند همیشه تیم‌ را توانسته از یک جای پایین به یک جای بالا ببرد. در ایران اما اصلا همه فکر می‌کنند فقط فوتبال ایران و شاید اروپا مهم است.

 

در حالی که هیچ توجهی به فوتبال آمریکا ندارند. ولی اگر کمی تحقیقات می‌کردند، می‌فهمیدند من از سال ۱۹۹۹ چه به عنوان دستیار و چه به عنوان سرمربی همیشه موفق بوده‌ام. اما این نادیده گرفته شد و خیلی‌ها انتقادات بی‌ربط می‌کردند. اما مشکلی نیست و من باز هم با پیگیری و کار سخت دائم دنبال پیشرفت بودم. فکر هم می‌کنیم تا حدودی ثابت کردم که مربی خوبی هستم و می‌توانم در چه سطحی مربیگری کنم.

 

نکته دیگر درباره ایران و کی‌روش اینکه وقتی تو داشتی می‌رفتی، صحبت‌هایی را درباره تو انجام داد که به نوعی خودش خط بطلانی روی همه اعتباری کشید که در طول دو سال به تو داده بود.

آن که کاملا مشخص بود. نوعی لج و لجبازی بیش نبود. وگرنه ببینید که رابطه من با او درست روز قبل از اینکه بروم و بعد از رفتنم با او چطور بود؟ مطمئن باشید که از روی لج بازی و ناراحتی این حرف را زد. حتی خودش به من گفت و اتفاقا نشان داد که اگر بروی دیگر هیچ وفاداری نسبت به تو نخواهم داشت. من قبلا هم گفتم این کار او اصلا قشنگ نبود.

 

درست است که من وسط کار او را رها کردم، اما دلایلی داشتم که برایش توضیح دادم و فکر می‌کردم این دلایل کافی باشد. شرایطی پیش آمده بود که من نمی‌توانستم به کار خودم ادامه دهم و حتی به خود او هم گفتم که اگر ادامه می‌دادم، به نوعی در حق فوتبال ایران ناحقی می‌شد. چون من آن تمرکز کامل را نداشتم. یک سری مسائل شخصی اتفاق افتاده بود که باید می‌رفتم و دوباره در آمریکا زندگی می‌کردم

 

تو الان با تیم زیر ۲۰ ساله‌ها هستی و به احتمال زیاد در المپیک ۲۰۲۰ هم خودت هدایت تیم را برعهده داشته باشی. چون خوب کار کردی و معمولا هم اینطور است که به مربی موفق دست نمی‌زنند دیگر؟

البته ابتدا این را بگویم که من در این تیم زیر ۲۰ ساله‌ها که قهرمان شد، دستیار اول بودم و در اصل من کار هدایت زیر ۱۸ ساله‌ها را دارم. چون نمی‌خواهم بعدا فکر کنند که من رزومه الکی از خودم گفتم. به هر حال این تیم، تیم زیر ۱۹ سال و تیمی که من هدایتش را بر عهده دارم، تیم‌هایی خواهند بود که بازیکنان‌شان به گفته شما در تیم المپیک بعدی حضور خواهند داشت و مطمئنا اگر من به کارم در فدراسیون ادامه دهم، در المپیک هم با این تیم همکاری خواهم داشت. البته هنوز هیچ چیز مشخص نیست و باید بعد از جام‌جهانی ببینیم چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

 

یک سوال سیاسی هم از تو بپرسیم. درباره اتفاقات اخیر پیش آمده در دولت ترامپ؛ به هر حال تو الان در اینجا ایرانی محسوبت نمی‌کنند و شاید در آنجا آمریکایی!

بدبختی ما هم همین است که نه در آنجا ایرانی هستیم، نه در اینجا آمریکایی. البته که من همیشه خودم را با تمام وجود یک ایرانی می‌دانم و درباره ممنوعیت به وجود آمده توسط دولت ترامپ کاملا مخالف هستم و این اقدام را اصلا درست نمی‌دانم.

 

به هر حال یک جنبشی از ایرانی‌های موفق الان در آمریکا وجود دارد و مصادف با این تصمیمات شاید قهرمانی اخیر شما هم برای مردم خیلی مهم باشد.

می‌دانید که فوتبال در اینجا هنوز خیلی بزرگ نشده است، اما انعکاس این قهرمانی در مجمع فوتبال خیلی بالا بوده و به آن پرداخته شده است. ولی اینطور نیست که در ایران یک خبر فوتبالی بتواند با سیاست یکی شود و تاثیرات عمده‌ای در تصمیمات سیاسی بگذازد.

 

مسابقات تیم خودت از کی شروع می‌شود؟

تیم زیر ۱۸ ساله‌ها در آوریل، درست یک ماه بعد از عید در تورنمنتی در اسلواکی با تیم‌های بلاروس، مجارستان و روسیه بازی خواهد داشت

 

همچنان با فدراسیون آمریکا ادامه خواهی داد؟

من تا پایان سال ۲۰۱۷ با آنها قرارداد دارم و بعد از آن باید صحبت‌های مربوط به تمدید را انجام دهم و باید ببینم برای خودم بهتر است که به کار ادامه دهم یا اینکه دنبال موقعیت‌های دیگر بروم.

 

 

 

 

 • 12
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲ مرداد
  -
  ۱۸:۰۰
 • دوستانه
  اشتورم گراتس - پورتو
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  دیناموکیف - پارتیزان بلگراد
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لوگانو - فنرباغچه
  ۲۲:۰۰
 • دوستانه
  اسپورتینگ - سویا
  ۲۳:۰۰
 • چهارشنبه ۳ مرداد
  دوستانه
  منچسترسیتی - سلتیک
  ۰۳:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - چین تایپه
  ۱۳:۰۰
 • دوستانه
  کاشیما آنتلرز - برایتون
  ۱۳:۳۰
 • دوستانه
  سرزو اوزاکا - دورتموند
  ۱۳:۴۵
 • دوستانه
  روتاخ اگرن - بایرن مونیخ
  ۱۵:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید آرژانتین - امید مراکش
  ۱۶:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید ازبکستان - امید اسپانیا
  ۱۶:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید گینه - امید نیوزیلند
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید مصر - امید دومینیکن
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید عراق - امید اوکراین
  ۲۰:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید ژاپن - امید پاراگوئه
  ۲۰:۳۰
 • دوستانه
  گالاتاسرای - لچه
  ۲۱:۰۰
 • فوتبال المپیک
  امید فرانسه - امید آمریکا
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۴ مرداد
  دوستانه
  چلسی - رکسام
  ۰۵:۳۰
 • دوستانه
  آرسنال - بورنموث
  ۰۶:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - قطر
  ۱۳:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد هرمزگان - ایرالکو اراک
  ۱۹:۰۰
ویژه سرپوش