چهارشنبه ۰۶ تیر ۱۴۰۳
۲۰:۰۳ - ۰۸ تير ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۰۴۰۹۸۵
لیگ برتر و جام حذفی

مهدی پور: قراردادی که من با استقلال بستم، از نصف پیشنهادی که داشتم هم کمتر بود/ امیدوارم وریا بماند

مهدی مهدی ‌پور,تمدید مهدی مهدی ‌پور با استقلال
مهدی مهدی‌پور می‌گوید که اگر استقلال در چند پست کلیدی و مهم تقویت شود، می‌تواند با سایر رقبا برای کسب عنوان قهرمانی رقابت کند.

به گزارش ورزش سه، مهدی مهدی‌پور یکی از عناصر کلیدی در خط میانی استقلال در فصل گذشته بود. بازیکنی که در ۲۸ مسابقه آبی‌ها از ابتدا به میدان رفت و فرهاد مجیدی روی توانایی‌های این بازیکن حساب ویژه‌ای باز کرده بود.

طی روزهای اخیر اخباری درخصوص یک پیشنهاد خارجی برای این بازیکن مطرح شد و حتی برخی اعلام کردند مهدی‌پور در آستانه جدایی از جمع آبی‌پوشان است اما در نهایت او در استقلال ماندگار شد و روز گذشته نیز قراردادش را به‌مدت دو فصل تمدید کرد.

در این مصاحبه خواهیم خواند:

* ماجرای تمدید من با استقلال طولانی نبود

* موفقیتم در فصل قبل را مدیون مجیدی هستم

* مدیریت نباید در نقل و انتقالات سراسیمه عمل کند

* در سه، چهار پست کلیدی نیاز به تقویت داریم

* حضور و ماندن وریا در استقلال الزامی است

* جانشین علی کریمی بودن کار سختی بود

* اوایل که به استقلال آمدم از خودم راضی نبودم

* توصیه پدرم در گل به فولاد موثر بود

* منظورم از آن استوری دانشگر نبود

* اگر شرایط خوبی برای تیم ملی مهیا نشود، نتیجه مثبتی رقم نمی خورد

* دو ماه در پادگان ما را خیلی اذیت کردند و مانند کابوس بود

مهدی‌پور پس از این تمدید قرارداد، گفت‌وگوی مفصلی را با ما انجام داد که متن آن را در زیر می خوانیم:

* درباره تمدید قراردادت صحبت کن. یک پروسه طولانی بود. چرا اینقدر ماجرا طولانی شد؟

حقیقتا خیلی هم ماجرای تمدید قراردادم با استقلال طولانی نشد. یکی دوتا پیشنهاد خوب داشتم که به دست خود باشگاه هم رسیده بود. حقیقتا علاقه قلبی خودم این بود که بمانم. پس از صحبت‌هایی که با مدیریت باشگاه داشتم، در استقلال ماندگار شدم. اتفاقا به نظرم ماجرای تمدیدم طولانی نبود و خیلی کوتاه، مختصر و مفید بود. فقط کمی بحث آن پیشنهاد مطرح شده بود که اصلا نه بحث بازار گرمی در میان بود و نه چیز دیگری. قبل از اینکه این پیشنهاد به دست خودم برسد، به دست باشگاه رسیده بود. خدا را شکر صحبت‌هایمان منجر به تمدید شد و دو فصل دیگر در استقلال ماندگارم.

* استقلال قهرمان شد ولی شرایط اکنون برایتان کمی سخت است. فکر می‌کنید فصل بعد چگونه پیش برود با توجه به اینکه مجیدی از تیم جدا شده و سرمربی جدید آمده است.

جا دارد قبل از صحبت درباره این مسئله از آقا فرهاد تشکر کنم. فصل گذشته هم به‌عنوان یک بزرگتر و هم یک برادر در کنار ما بود. او به شخص خود من خیلی کمک کرد. خیلی از جاها از جمله داخل یا بیرون از زمین اگر مشکلی برایم پیش می‌آمد، ایشان مانند یک برادر کنار من بودند. زمانی‌که من به استقلال آمدم، وضعیت چندان خوبی در تیم نداشتم و با تغییرات روی نیمکت، مشخص نبود سرمربی جدید چه تصمیمی درباره من دارد اما آقای مجیدی از همان آغاز کار اعتماد ویژه‌ای به من داشتند و همواره روی من به‌عنوان یکی از بازیکنان مهم و تأثیرگذار تیمش حساب باز کرده بود. از این بابت جا دارد از ایشان تشکر ویژه‌ای کنم که موفقیتم در فصل قبل را مدیون آقا فرهاد هستم. تیم استقلال فصل قبل تمامی رکوردها را شکست و به هر حال با جدایی آقا فرهاد کار برای سرمربی بعدی کمی سخت می‌شود. قطعا برای کسی که بعد از مجیدی بخواهد هدایت استقلال را برعهده بگیرد، جو سنگین می‌شود. با این حال مدیریت باشگاه انتخاب هوشمندانه‌ای کرد. خود من تا زمانی‌که با آقای ساپینتو کار نکنم نمی‌توانم نظر بدهم ولی ایشان هم سابقه بازیکنی و هم مربیگری خوبی دارند و می‌توانند به استقلال کمک کنند.

* تا قبل از اینکه شما، روزبه و آرمان تمدید کنید، هواداران نگران بودند که استقلال نتوانسته است که مانند پرسپولیس بازیکنان ستاره‌ای جذب کند. شما این نگرانی را برای فصل بعد دارید که پرسپولیس پس از جذب نفرات مورد نظرش قدرتمندتر شده است یا خیر؟

خب به هر حال برای همه ما خیلی مهم است که تیم قدرتمندی را روانه مسابقات کنیم. چون به هر حال بدون ابزار نمی‌توان به جنگ رقبا رفت. ولی خب چیزی که خود من به آن اعتقاد دارم این است که استقلال فصل قبل با اقتدار قهرمان شده است. قطعا تیم شایسته‌ای بوده که به این عنوان دست پیدا کرده است. با توجه به اتفاقاتی که رخ داده و تعدادی از بازیکنان خوبمان که از ما جدا شده‌اند، به نظرم مدیریت باید تمام تلاشش را به‌کار بگیرد تا شاکله اصلی تیم فصل قبل را حفظ کند. سه، چهار بازیکن که در چند پست حساس می‌توانند خیلی به ما کمک کنند، باید به تیم اضافه شوند. ولی مهم این است بازیکنان جدید باید کیفیت لازم را داشته باشند تا بتوانند به تیم کمک کنند. اگر قرار باشد سراسیمه تصمیم بگیرند و بازیکنانی که به تیم اضافه می‌شوند از کیفیت لازم برخوردار نباشند، قطعا به مشکل می‌خوریم. بازیکنان فصل قبل ثابت شده‌اند و امتحانشان را پس داده‌اند. تمدید و حفظ تمامی بازیکنانمان واجب است. به نظرم بازیکنانی که اضافه می‌شوند باید در حد و اندازه‌ای باشند که هم لباس استقلال را بپوشند و هم به تیم کمک کنند. مسئله دیگر این است که امیدوارم وریا غفوری در کنار ما باشد. به هر حال وریا بزرگتر و کاپیتان تیم ماست. به نظرم حضور او در کنار ما الزامی است. قطعا تیم ما به حضور وریا نیاز دارد. امیدوارم بحث تمدید غفوری نیز انجام شود و او نیز در تیم بماند.

* زمانی‌که قراردادت را تمدید کردی درباره وریا بحثی پیش نیامد که قرار است او در تیم بماند یا خودت چیزی در این خصوص نپرسیدی؟

من صحبت‌هایی درباره وریا انجام دادم که اکنون زمان آن نیست بتوانم راجع به آن صحبت کنم. ولی امیدوارم که وریا به‌عنوان کاپیتان ما در فصل بعد نیز در کنار ما باشد. ما قطعا به‌ وجود او نیاز داریم. ان‌شاءالله که به توافق برسند و وریا بماند.

* درباره نیاز استقلال به جذب چند بازیکن جدید صحبت کردی. خودت این را ثابت کردی و زمانی‌که به استقلال آمدی، علی کریمی رفته بود و هواداران نگران آن پست بودند. ولی به‌جای کریمی آمدی و همه انتظار داشتند مانند او بدرخشی. فشار رویت زیاد بود. چطوری از زیر این فشار خارج شدی و تقریبا ستاره استقلال شدی.

هر بازیکنی که عملکرد درخشانی در استقلال دارد و جدا می‌شود، قطعا کار برای بازیکن جانشین او سخت خواهد بود. چون هواداران ‌او را با نفر قبلی مقایسه می‌کنند که عملکرد خوبی داشته است. ولی خب زمانی‌که به استقلال آمدم، اوایل کمی دچار مشکل شدم به نحوی که خودمم از خودم راضی نبودم. ولی رفته‌رفته بهتر شدم بخصوص با آمدن آقا فرهاد شرایطم خیلی بهتر شد. رفته‌رفته با شرایط و بچه‌های تیم آشنا شدم و این مسائل به من کمک کرد تا عملکردی که هم مدنظر خودم بود، هم هواداران و کادرفنی نشان دهم. امیدوارم از این به بعد نیز طوری کار کنم که هواداران از من راضی باشند.

* با زبیر زوج خیلی خوبی تشکیل دادی و هر دو نفر در میانه میدان عملکرد خوبی داشتید.

من و زبیر در ذوب آهن و قبل از آن در تیم ملی جوانان با هم بازی کردیم و شناخت خوبی از همدیگر داشتیم. فکر می‌کنم امسال هماهنگیمان بهتر شد. شکل بازی تیممان نیز هم به من و هم به زبیر کمک کرد تا بتوانیم بیشتر توانایی‌هایمان را نشان دهیم. خدا را شکر شرایطمان طوری بود که می‌توانستیم بازی همدیگر را بخوانیم.

* فصل قبل یک گل خارق العاده به فولاد زدی. درباره آن گل صحبت می‌کنی؟ یک گل خوشگل به ثمر رساندی.

پدر من فوتبالیست بود و همیشه چیزی را به من گوشزد می‌کرد که وقتی توپ روی پای تخصصی فوتبالیست می‌چسبد، فاصله و دروازه‌بان مهم نیست. فقط مهم این است که به خودت اطمینان داشته باشی و از هر فاصله‌ای شوت بزنی. به نظرم فقط جرأت لازم بود تا آن اتفاق رخ بدهد. بازی با فولاد کمی گره خورده بود. به نظرم بهترین راه برای رسیدن به گل همین بود که خدا هم کمک کرد.

* البته فاصله هم خیلی زیاد بود. کمی آن جسارت مورد نیاز باید بیشتر از حد معمول می‌بود.

بله شرایط خاصی پیش آمد. به نظرم با توجه به وضعیت جدول در آن مقطع از فصل، فقط کسب سه امتیاز مهم بود که بتوانیم در جدول شرایطمان را بهتر کنیم که خدا کمک کرد توانستم گلزنی کنم ولی مهم‌تر از گل، سه امتیازی بود که کسب کردیم.

* قطعا مسائلی مانند آشنایی با مربی جدید و کیفیت و... تأثیرگذار است. فکر می‌کنی استقلال با تغییراتی که داشته بتواند با وجود این رقبا قهرمانی خود را تکرار کند؟

قطعا شرایط کمی سخت شده است. با رفتن آقا فرهاد و آمدن آقای ساپینتو، قرار است تفکر جدیدی وارد باشگاه ما شود. مقداری هماهنگ شدن با اندیشه‌های آقای ساپینتو می‌تواند زمان‌بر باشد. امیدوارم بتوانیم این زمان را کوتاه کرده و به شرایط آرمانی خودمان برسیم. به هر حال تیمی که فصل قبل با آن شرایط قهرمان شده، می‌تواند کاندیدای نخست قهرمانی باشد. البته ما کار سختی داریم. تیم‌های رقیب در بازار نقل و انتقالات شرایط خوبی داشته‌اند.

* پیش از این نیز توضیح دادی استوری که منتشر کردی درباره خودت بود هر چند مورد حمله هم قرار گرفتی. برای خودت شخصا چه اتفاقی افتاد که از پول گذشتی و تمدید کردی؟ آیا پیشنهاد استقلال به پیشنهاد خارجی نزدیک بود یا اهداف دیگری مانند حضور در تیم ملی باعث شد بمانی؟

آن استوری که گذاشتم ۱۰۰ درصد راجع به من بود. من علاقه‌ای نداشتم این جو علیه دانشگر راه بیفتد. من، محمد و سیاوش دوستان صمیمی همدیگر هستیم. اگر من دو رفیق صمیمی در باشگاه استقلال داشتم، سیاوش و محمد بودند. خیلی ناراحت شدم که جوی علیه دانشگر راه افتاد. با او تماس گرفتم و گفتم چیزی که نوشتم راجع به خودم بود و به او گفتم اصلا نمی‌خواستم علیه او جوی ایجاد شود. خیلی هم بابت این موضوع ناراحت شدم. من خودم پیشنهاد خوبی داشتم ولی خب علاقه داشتم در استقلال بمانم.

* نمی‌توان شرایط دلار و ریال را در نظر نگرفت. یک تفاوت عددی خیلی عجیبی بین قراردادهای داخل و خارج از ایران به‌وجود می‌آید. واقعا چه اتفاقی می‌افتد که تو از این پیشنهاد بگذری و در استوری هم بنویسی خانوده خیلی مهم‌تر از پول است.

قراردادی که من با استقلال بستم، از نصف پیشنهادی که داشتم هم کمتر بود. ولی خب هم شرایط خیلی خوبی در باشگاه استقلال دارم و هم احساس آرامش دارم و واقعا علاقه قلبی‌ام این بود که بمانم.  چون هم شرایط تیم خوب بود و هم احساس آرامش می‌کردم و هم این که امسال سال جام جهانی بود و احساس کردم استقلال بیشتر کمک می‌کند.

* به تیم ملی برگردیم. شرایط خودت را در این رقابت چگونه می‌بینی و فکر می‌کنی تا شروع جام جهانی اوضاع برای خودت چگونه پیش برود؟

قبل از از اینکه راجع به خودم صحبت کنم امیدوارم شرایط تیم ملی مناسب شود‌. اردویی که در قطر داشتیم به نظرم آن طوری نبود که بخواهد به تیم ملی در راه صعود از این گروه سخت کمک کند. تیم ملی قطعاً به شرایط بهتری نیاز دارد تا بتواند این مهم را انجام دهد و چیزی که مردم می‌خواهند؛ برآورده کند. در حالی‌که صعود از این گروه کار بسیار سختی خواهد بود و به غیرت تمام بازیکنان نیاز دارد و به این نیاز دارد که تیم ملی هر آنچه احتیاج دارد برایش مهیا شود. اگر این شرایط فراهم نشود اتفاق مثبتی رقم نمی‌خورد. شرایط خودم خوب است. به دو اردو دعوت شدم و نیاز به زمان دارم تا مانند استقلال به فرم خوبم برسم.

* روز گذشته علی دایی در مصاحبه‌ای اعلام کرد صعود از گروه و اذیت کردن تیمی مانند انگلیس گمراه کردن مردم است. خودت در این‌‌باره چه نظری داری؟

من هم نظرم مانند آقای دایی است. شرایط خیلی سختی در این گروه داریم. تیم ملی فوق‌العاده خوبی داریم. ولی از معیار ارزش تیم‌ها استفاده کنیم نشان می‌دهد چه شرایط سختی در این گروه داریم. کار صعود سخت است اما غیرممکن نیست و بچه‌های ما نشان دادند کارهای سخت را انجام می‌دهند اما به هرحال نظر علی‌آقا هم منطقی و قابل احترام است.

* به گذشته فلش بک بزنیم. آقای قلعه نویی درباره تو و زمانیکه برای سربازی عازم تراکتور شدی، گفت اکنون تیم من ۸ نفره شد.

جدایی‌ام از ذوب‌آهن و پیوستنم به تراکتور برای سربازی تصمیم درستی بود. سال بعد هم تراکتور دیگر سرباز نگرفت و اگر آن سال نمی‌رفتیم شرایطمان پیچیده می‌شد و شاید مجبور می‌شدیم برای ادامه فوتبالمان به لیگ یک برویم و مسیر فوتبالی من، پهلوان و اسماعیلی‌فر تغییر پیدا می‌کرد. امیرخان هم حق داشت که از رفتن ما ناراحت شود، چون ما بازیکنان تأثیرگذار ذوب آهن بودیم ولی مجبور بودیم تصمیمی بگیریم که به نفع آینده ما باشد.

* ولی برگشتتان از تراکتور عذاب آور بود و خیلی اذیت شدید.

خدمت ما تمام شد و دو ماه پادگان بودیم؛ آنقدر اذیت شدیم و از نظر بدنی تحلیل رفتیم که فصل بعد را در ذوب‌آهن علنا از دست دادیم تا آن شرایط بدنی قبل پادگان را به دست بیاوریم. انتظارات باشگاه همزیاد بود ولی دو ماه پادگان خیلی ما را اذیت کرد که اگر حواسمان را جمع نمی‌کردیم شاید فوتبال‌مان تمام می‌شد.

* با خود سردار آجورلو صحبت نکردید که چرا این اتفاق رخ داد؟

زمانی‌که ما رفتیم سردار آجورلو بودند ولی وقتی که جدا شدیم، ایشان یک سال جدا شده بود و تراکتور به بخش خصوصی واگذار شده بود.

* آن زمانی‌که اذیت شدی، سربازی را چگونه دیدی؟

دوران بسیار سختی در پادگان بود که مثل کابوس بود. باورمان نمی‌شد وقتی لباس خدمت تن کردیم فکر می‌کردیم شوخی است. حقیقتا یک و نیم فصلی که در تراکتور بودم؛ انتظار داشتم مسئولان به ما کمک کنند اما این کار را نکردند اما هواداران این تیم خیلی به ما محبت داشتند‌. کاری که مسئولان می‌توانستند؛ برای ما نکردند. بازگشت ما همزمان بود با بازی برای ذوب در آسیا و بازی ملی بود اما این کمک را به ما نکردند و فقط ۴ روز قبل از بازی ما را مرخص کردند و رفتیم با الاتحاد بازی کردیم و بعد برگشتیم دوباره سه هفته باقی‌مانده آموزشی را پشت سر گذاشتیم. به نظرم مسئولین می‌توانستند در این خصوص کمک کنند ولی این کار را انجام ندادند.

 • 18
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۵ تیر
  جام ملت های اروپا
  فرانسه - لهستان
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  هلند - اتریش
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - صربستان
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  انگلیس - اسلوونی
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۶ تیر
  کوپا آمریکا
  پرو - کانادا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  شیلی - آرژانتین
  ۰۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلواکی - رومانی
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اوکراین - بلژیک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  گرجستان - پرتغال
  ۲۲:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  جمهوری چک - ترکیه
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۷ تیر
  کوپا آمریکا
  اکوادور - جامائیکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  ونزوئلا - مکزیک
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ژاپن - کانادا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  لهستان - برزیل
  ۲۱:۳۰
 • جمعه ۸ تیر
  کوپا آمریکا
  پاناما - آمریکا
  ۰۱:۳۰
 • کوپا آمریکا
  اروگوئه - بولیوی
  ۰۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - فرانسه
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - آرژانتین
  ۲۱:۳۰
ویژه سرپوش