سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲
۱۸:۵۰ - ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۱۵۵۹
لیگ برتر و جام حذفی

ماتا: محرومیت ساپینتو اتحاد ما را بیشتر کرد/ عنایتی: استقلال تا اینجا فوق العاده بوده

روی ماتا,مربی استقلال
مربی استقلال درباره بازی فردای تیمش می‌گوید اگرچه تیم نفت مسجدسلیمان جایگاه خوبی در جدول ندارد اما مطمئن هستیم که بازی سختی در پیش خواهد بود.

به گزارش ایسنا، روی ماتا مربی استقلال در نشست خبری قبل بازی تیمش مقابل نفت مسجد سلیمان در هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد: من، سرمربی و کادر فنی استقلال، به مردم ترکیه تسلیت می‌گوییم. همچنین به مردم آذربایجان تسلیت می‌گوییم و امیدواریم که مشکلات سریعا برطرف شوند و شرایط به حالت مطلوب برگردد.

او درباره بازی فردای تیمش برابر نفت مسجدسلیمان نیز گفت: یک بازی سخت در پیش داریم. اگرچه تیم نفت جایگاه خوبی ندارد اما مطمئن هستیم که بازی سختی در پیش خواهد بود. از وقتی که مربی این تیم عوض شده است، این تیم گلی دریافت نکرده است. این هم برای نفت یک امتیازی در مقابل ما خواهد بود. برای اینکه سه امتیاز بازی برای ما باشد، باید مسیری را که طی می‌کنیم، ادامه دهیم و باید در نبردهای هوایی پیروز باشیم و جنگنده باشیم. باید کیفیت خود را با توپ نشان دهیم. ما لحظات خوبی را سپری می‌کنیم اما نباید "شل" باشیم. هر بازی سخت خواهد بود. بازی پیش رو هم یکی از همین بازی‌هاست.

او درباره وضعیت آمانوف گفت:‌ تا الان هیچ اطلاعی ندارم. او در ۳ روز اخیر در تمرین حاضر نشده است.

او درباره تقابل خط حمله‌های دو تیم و فاصله امتیازی استقلال با تیم‌های بالای جدول گفت: بازی سختی در پیش داریم اما شرایط تیم ما خیلی خوب است. اگر ما سطح خود را نگه داریم، امیدوارم بتوانیم پیروز میدان باشیم. ما دو هفته پیش ۸ امتیاز با صدر جدول فاصله داشتیم و همه انتقاد کردند اما الان وضعیت فرق کرده است. این فوتبال است و ما باید کار خود را انجام دهیم و امیدوارم که خوشحال شویم.

ماتا درباره غیبت ساپینتو در این بازی گفت: سرمربی ما برای ما اهمیت دارد. همه این را می‌دانند که نیمکت تیم حریف در خیلی از بازی‌ها وقتی عقب می‌افتد، حرکاتی انجام می‌دهد که باعث برهم زدن‌ آرامش تیم می‌شود و تیم را تحریک می‌کند. چرا باید مربی تیم حریف از نیمکت خودش، به سمت نیمکت ما بیاید؟ چرا فدراسیون روی این موضوع واکنش نشان نمی‌دهد؟ باید یک قانون وجود داشته باشد وگرنه وضعیت مثل جنگل می‌شود. هر کسی که به نیمکت حریف بیاید، باید کارت قرمز بگیرد. ما تا حالا به سمت نیمکت حریف رفته‌ایم؟ نمی‌توانند با ما چنین رفتاری داشته باشند. آن‌ها مربی ما را تحریک کردند. پس از اینکه ما ۳ بر یک مقابل مس کرمان جلو افتادیم، آن‌ها مربی ما را هل دادند. باید فوتبال بازی کرد و جلوی این مسائل را گرفت. شاید اینطور، این مشکلات حل شود. ما در نتیجه برابر مس کرمان جلو بودیم پس چرا حریف را تحریک کنیم؟ این برای فوتبال ایران خوب نیست. ما می‌خواهیم کیفیت بازی را بالا ببریم. هر چقدر کیفیت بالاتر باشد، همه از بازی لذت می‌برند. از مربی‌های دیگر خواهش کنید که روی تیم خود تمرکز کنند.

مربی استقلال افزود: شما صحنه‌های بازی با مس کرمان را دیدید؟ دیدید که وقتی ساپینتو را هل دادند، او واکنشی نشان نداد؟ به خاطر این است که می‌خواهیم فدراسیون واکنش نشان دهد. به صورت مستمر دارند ما را تحریک می‌کنند. هر وقت که ساپینتو کنار تیم نبود، بازیکنان یک، ۱۰۰ درصد دیگر به خود اضافه کردند چون ما تیم هستیم و اتحادمان بیشتر می‌شود.

او درباره نقل و انتقالات تیمش گفت: همانطور که می‌دانید، وقتی پنجره باز بود، ما نمی‌توانستیم بازیکن بگیریم. الان بازار آزاد وجود دارد و برای جذب بازیکن آزاد باید دقت داشت. بازیکنی که می‌آوریم، باید سطح بالایی داشته باشد تا بتواند تفاوتی در تیم ایجاد کند. اگر بازیکنی بگیریم که در سطح بازیکنان ما باشد، خوب نیست چون ما از تیم خود راضی هستیم و اعتقاد زیادی به بازیکنان داریم. ما سختی کشیدیم اما هر روز رو به جلو بودیم و همه بازیکنان تیم پیشرفت داشتند. برخی از بازیکنان مصدوم به تیم برمی‌گردند. رقابتی که بین بازیکنان ایجاد شده خیلی خوب است و این به پیشرفت کمک می‌کند. اگر قرار است یک بازیکن بیاوریم، باید بازیکنی بیاوریم که خیلی خوب باشد. اگر نشد، بازیکنان خود را حفظ می‌کنیم. ما بازیکنان زیادی را با مدیریت نگاه کردیم. همه کار خود را انجام دادند اما نمی‌شود آن بازیکن مد نظر را گرفت. ما از بازیکنان خود راضی هستیم. ما به تمام امکان‌های موجود نگاه کردیم اما در این موقعیت اگر نتوانیم بازیکنی در سطح بالا بیاوریم، لازم نیست بازیکنی بیاوریم.

مربی استقلال تاکید کرد: من درباره تیم خودم صحبت می‌کنم. ما بازیکنان خوبی داریم؛ چه ایرانی چه خارجی. باور دارم که بازیکن خارجی‌ای باید اضافه کنیم که سطح بالایی داشته باشد. بازیکنان خوبی حضور دارند و باید کسی را جذب کنیم که سطح بالایی داشته باشد. در غیر این صورت، ما باید به بازیکنان اعتماد به نفس بدهیم.

***

عنایتی: هر لحظه غفلت برابر استقلال برای ما گران تمام می‌شود

سرمربی نفت مسجد سلیمان می‌گوید «امیدوارم بازی خوبی مقابل استقلال داشته باشیم چون می‌دانیم هر لحظه غفلت، می‌تواند برای ما خیلی گران تمام شود.»

روی ماتا,مربی استقلال

رضا عنایتی سرمربی نفت مسجد سلیمان در نشست خبری قبل بازی تیمش مقابل استقلال در هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر ضمن همدردی با زلزله‌زدگان ترکیه با بیان این که «خدا به بازمانده‌های زلزله ترکیه صبر بدهد،» اظهار کرد: خیلی خوشحال هستم که به کمپ حجازی برگشتم. امیدوارم این کمپ شرایط خوبی پیدا کند تا دغدغه برای استقلالی‌ها وجود نداشته باشد. بازی سختی مقابل استقلال داریم و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بازی خوبی مقابل این تیم داشته باشیم چون می‌دانیم هر لحظه غفلت کنیم، می‌تواند خیلی گران برای ما تمام شود.

او افزود: استقلال بازیکنان خوبی دارد و بازیکنانش در لحظه می‌توانند بازی را تغییر دهند. ما نکات لازم را گوشزد کردیم و امیدوارم بازی قابل قبولی انجام دهیم. با توجه به شرایط جدول، سعی می‌کنیم در بازی‌های باقی مانده لیگ امتیاز بگیریم و شرایط را برای خودمان ایده‌آل کنیم. عزم استانی می‌خواهد تا تمام مشکلات ما رفع شود تا با یک شرایط خوب جلو برویم و بدون دغدغه مالی تیم را در لیگ نگه داریم. می‌دانیم که کار سختی داریم.

او درباره قبول کردن هدایت نفت مسجد سلیمان و آینده این تیم در رقابت‌های لیگ برتر گفت: این مساله واقعا سخت است. من در مصاحبه‌های قبلی‌ام گفتم که می‌خواهم ریسک کنم. با وجود پتانسیل بازیکنان، می‌توانیم کار را پیش ببریم و امیدوارم که تیم بتواند کارهای بزرگی کند.

عنایتی درباره وضعیت باشگاه مسجد سلیمان و عملی نشدن وعده‌ها گفت: ما صحبت‌های خود را با دوستانمان در مدیریت انجام دادیم. اجازه بدهید بازی تمام شود و بعد از بازی صحبت کنیم. می‌دانیم که در باشگاه نفت چه رخ داده است. مشکلات وجود دارد اما امیدوارم تا آخر هفته مشکلات برطرف شود. نمی‌خواهم ذهنمان روی مسائل دیگر برود.

سرمربی نفت مسجد سلیمان درباره وضعیت تیم ملی فوتبال ایران و اینکه آیا مربی ایرانی بهتر است یا خارجی؟ گفت:  طبیعی است که بگویم مربی ایرانی بهتر است و به نظر من مربی داخلی بیشتر می‌تواند کمک کند چون او از بازیکنان شناخت دارد و فکر می‌کنم مربی ایرانی بیشتر به درد تیم ملی بخورد. خیلی فوتبال را پیچیده نکنید. فوتبال یک روال دارد و دیدید که مربیان بزرگ دنیا به مشکل خورده‌اند. هر روز فوتبال یک ماجرا دارد و مربیان ایرانی ما دانش لازم را دارند و باید یک اعتمادی شکل بگیرد. اتفاقات خوبی با مربی ایرانی رخ خواهد داد. اینکه بخواهیم همه چیز را برای خود بزرگ کنیم، درست نیست. ما باید خودمان را بزرگ فرض کنیم و مربیان ایرانی می‌توانند کارهای بزرگ کنند.

او درباره بازی با استقلال گفت: استادیوم آزادی یادآور خاطرات خوبی برای من است. ما با هواداران استقلال خاطرات خوبی را رقم زدیم. بر حسب وظیفه باید تیم نفت مسجد سلیمان را هدایت کنم اما هواداران می‌دانند که من چه خاطراتی دارم. امیدوارم به سمت حرفه‌ای‌گری پیش برویم و ما روز قشنگی خواهیم داشت.

او درباره تقابل تیمش با استقلال و تقابل خط حمله‌های دو تیم با توجه به عملکرد گلزنی دو تیم گفت: اینکه پیش‌بینی کنیم چه اتفاقی می‌افتد نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم. ما می‌خواهیم روی نقاط ضعف حریف کار کنیم. تیم ما به لحاظ اعتماد به نفس شرایط بهتری پیدا کرده است. ما تغییر سیستم دادیم و به نظر من این مساله جواب داده است. امیدوارم با دست پر از زمین برگردیم.

او درباره شرایط تیمش گفت: وقتی که به مسجد سلیمان رفتم، فکر می‌کردم جو ملتهب‌تر باشد اما استقبال خوب بود و من امیدوارتر شدم. این تیم، تنها دلخوشی این شهر است و وظیفه ماست که ما مردم را خوشحال کنیم.

عنایتی درباره صحبت‌های مدیرعامل سابق استقلال مبنی بر قبول کردن هدایت این تیم گفت: من در مصاحبه‌های قبلی صحبت کردم. الان استقلال سرمربی بزرگ و خوبی دارد. اجازه بدهید درباره بازی خودمان صحبت کنیم. به اندازه کافی هم در این رابطه صحبت کردیم.

سرمربی نفت مسجد سلیمان درباره کادر فنی تیمش گفت: به حاشیه‌ها نپردازید. مدیر رسانه و کادر فنی من مشخص است. مشکلی از این بابت وجود ندارد. من صحبت‌ها را با دوستان انجام دادم و من یکسری تفکرات دارم و باید با مجموعه‌ای کار کنم که با تفکرات من همسو باشد. تمام باشگاه از تمام برنامه‌های من باخبر است.

او درباره محروم و مصدوم تیمش گفت: یک بازیکن ما اسماعیل بابایی محروم است. چند بازیکن مصدوم داریم اما بازیکنان باانگیزه هستند که کار بزرگ انجام دهند.

عنایتی درباره شرایط نفت مسجد سلیمان گفت: در فوتبال اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی رقم می‌خورد. این‌ها تجربه است که به ما اضافه می‌شود. شما در عمل انجام شده‌ای قرار می‌گیری. کار بزرگ این نیست که فقط یک تیم را که قهرمان شده است را قهرمان کنی. خیلی روی این مساله فکر کردم و خواستم تا یک کار بزرگ‌تر انجام دهم. این مساله کمتر از قهرمانی نیست.

او در پاسخ به این سوال که آیا در امارات و در قرارداد بازیکنان آپشن وجود دارد و آیا در قراردادهای امارات آپشن رضایت مدیرعامل وجود دارد؟ گفت: آپشن همیشه هست. برای اینکه ما یک بازیکن انگیزه‌اش زیاد شود، آپشن وجود دارد. زیاد اطلاعات در این رابطه ندارم. شاید مدیرعامل خواسته این را مد نظر قرار دهد که من هم از تو راضی باشم. آپشن در امارات هم وجود داشته است. فکر می‌کنم یک اتفاق برد - برد است.

 • 17
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
محمد بن راشد آل مکتوم بیوگرافی محمد بن راشد آل مكتوم حاکم موفق دبی

تاریخ تولد: ۱۵ ژوئیه ۱۹۴۵

محل تولد: دبی

ملیت: امارات متحده عربی

لقب: والاحضرت شیخ محمد

حرفه: حاکم دبی

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۱۴ اسفند
  لیگ آزادگان
  دریا بابل - داماش گیلان
  ۱۵:۰۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - استقلال
  ۱۷:۰۰
 • جام حذفی ایران
  سپاهان - شمس آذر قزوین
  ۱۷:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  آدانا دمیراسپور - کاراگومروک
  ۱۷:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  العین امارات - النصر
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی ایران
  پرسپولیس - نفت و گاز گچساران
  ۲۰:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  اینتر - جنوا
  ۲۳:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  شفیلد یونایتد - آرسنال
  ۲۳:۳۰
 • سه شنبه ۱۵ اسفند
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  میلواکی باکس - لس آنجلس کلیپرز
  ۰۴:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  لس آنجلس لیکرز - اوکلاهاما سیتی تاندر
  ۰۷:۰۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  چونبوک موتورز - اولسان هیوندای
  ۱۳:۳۰
 • لیگ آزادگان
  فجر سپاسی - مس کرمان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ آزادگان
  خیبر خرم آباد - چادرملو اردکان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ ستارگان قطر
  الدحیل - المرخیه
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  معيذر - الاهلی دوحه
  ۲۰:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  ام صلال - شمال
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الهلال - الاتحاد
  ۲۱:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  ساندرلند - لسترسیتی
  ۲۳:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  رئال سوسیداد - پاری سن ژرمن
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بایرن مونیخ - لاتزیو
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش