یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲
۱۸:۵۰ - ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ کد خبر: ۱۴۰۱۱۱۱۵۵۹
لیگ برتر و جام حذفی

ماتا: محرومیت ساپینتو اتحاد ما را بیشتر کرد/ عنایتی: استقلال تا اینجا فوق العاده بوده

روی ماتا,مربی استقلال
مربی استقلال درباره بازی فردای تیمش می‌گوید اگرچه تیم نفت مسجدسلیمان جایگاه خوبی در جدول ندارد اما مطمئن هستیم که بازی سختی در پیش خواهد بود.

به گزارش ایسنا، روی ماتا مربی استقلال در نشست خبری قبل بازی تیمش مقابل نفت مسجد سلیمان در هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر اظهار کرد: من، سرمربی و کادر فنی استقلال، به مردم ترکیه تسلیت می‌گوییم. همچنین به مردم آذربایجان تسلیت می‌گوییم و امیدواریم که مشکلات سریعا برطرف شوند و شرایط به حالت مطلوب برگردد.

او درباره بازی فردای تیمش برابر نفت مسجدسلیمان نیز گفت: یک بازی سخت در پیش داریم. اگرچه تیم نفت جایگاه خوبی ندارد اما مطمئن هستیم که بازی سختی در پیش خواهد بود. از وقتی که مربی این تیم عوض شده است، این تیم گلی دریافت نکرده است. این هم برای نفت یک امتیازی در مقابل ما خواهد بود. برای اینکه سه امتیاز بازی برای ما باشد، باید مسیری را که طی می‌کنیم، ادامه دهیم و باید در نبردهای هوایی پیروز باشیم و جنگنده باشیم. باید کیفیت خود را با توپ نشان دهیم. ما لحظات خوبی را سپری می‌کنیم اما نباید "شل" باشیم. هر بازی سخت خواهد بود. بازی پیش رو هم یکی از همین بازی‌هاست.

او درباره وضعیت آمانوف گفت:‌ تا الان هیچ اطلاعی ندارم. او در ۳ روز اخیر در تمرین حاضر نشده است.

او درباره تقابل خط حمله‌های دو تیم و فاصله امتیازی استقلال با تیم‌های بالای جدول گفت: بازی سختی در پیش داریم اما شرایط تیم ما خیلی خوب است. اگر ما سطح خود را نگه داریم، امیدوارم بتوانیم پیروز میدان باشیم. ما دو هفته پیش ۸ امتیاز با صدر جدول فاصله داشتیم و همه انتقاد کردند اما الان وضعیت فرق کرده است. این فوتبال است و ما باید کار خود را انجام دهیم و امیدوارم که خوشحال شویم.

ماتا درباره غیبت ساپینتو در این بازی گفت: سرمربی ما برای ما اهمیت دارد. همه این را می‌دانند که نیمکت تیم حریف در خیلی از بازی‌ها وقتی عقب می‌افتد، حرکاتی انجام می‌دهد که باعث برهم زدن‌ آرامش تیم می‌شود و تیم را تحریک می‌کند. چرا باید مربی تیم حریف از نیمکت خودش، به سمت نیمکت ما بیاید؟ چرا فدراسیون روی این موضوع واکنش نشان نمی‌دهد؟ باید یک قانون وجود داشته باشد وگرنه وضعیت مثل جنگل می‌شود. هر کسی که به نیمکت حریف بیاید، باید کارت قرمز بگیرد. ما تا حالا به سمت نیمکت حریف رفته‌ایم؟ نمی‌توانند با ما چنین رفتاری داشته باشند. آن‌ها مربی ما را تحریک کردند. پس از اینکه ما ۳ بر یک مقابل مس کرمان جلو افتادیم، آن‌ها مربی ما را هل دادند. باید فوتبال بازی کرد و جلوی این مسائل را گرفت. شاید اینطور، این مشکلات حل شود. ما در نتیجه برابر مس کرمان جلو بودیم پس چرا حریف را تحریک کنیم؟ این برای فوتبال ایران خوب نیست. ما می‌خواهیم کیفیت بازی را بالا ببریم. هر چقدر کیفیت بالاتر باشد، همه از بازی لذت می‌برند. از مربی‌های دیگر خواهش کنید که روی تیم خود تمرکز کنند.

مربی استقلال افزود: شما صحنه‌های بازی با مس کرمان را دیدید؟ دیدید که وقتی ساپینتو را هل دادند، او واکنشی نشان نداد؟ به خاطر این است که می‌خواهیم فدراسیون واکنش نشان دهد. به صورت مستمر دارند ما را تحریک می‌کنند. هر وقت که ساپینتو کنار تیم نبود، بازیکنان یک، ۱۰۰ درصد دیگر به خود اضافه کردند چون ما تیم هستیم و اتحادمان بیشتر می‌شود.

او درباره نقل و انتقالات تیمش گفت: همانطور که می‌دانید، وقتی پنجره باز بود، ما نمی‌توانستیم بازیکن بگیریم. الان بازار آزاد وجود دارد و برای جذب بازیکن آزاد باید دقت داشت. بازیکنی که می‌آوریم، باید سطح بالایی داشته باشد تا بتواند تفاوتی در تیم ایجاد کند. اگر بازیکنی بگیریم که در سطح بازیکنان ما باشد، خوب نیست چون ما از تیم خود راضی هستیم و اعتقاد زیادی به بازیکنان داریم. ما سختی کشیدیم اما هر روز رو به جلو بودیم و همه بازیکنان تیم پیشرفت داشتند. برخی از بازیکنان مصدوم به تیم برمی‌گردند. رقابتی که بین بازیکنان ایجاد شده خیلی خوب است و این به پیشرفت کمک می‌کند. اگر قرار است یک بازیکن بیاوریم، باید بازیکنی بیاوریم که خیلی خوب باشد. اگر نشد، بازیکنان خود را حفظ می‌کنیم. ما بازیکنان زیادی را با مدیریت نگاه کردیم. همه کار خود را انجام دادند اما نمی‌شود آن بازیکن مد نظر را گرفت. ما از بازیکنان خود راضی هستیم. ما به تمام امکان‌های موجود نگاه کردیم اما در این موقعیت اگر نتوانیم بازیکنی در سطح بالا بیاوریم، لازم نیست بازیکنی بیاوریم.

مربی استقلال تاکید کرد: من درباره تیم خودم صحبت می‌کنم. ما بازیکنان خوبی داریم؛ چه ایرانی چه خارجی. باور دارم که بازیکن خارجی‌ای باید اضافه کنیم که سطح بالایی داشته باشد. بازیکنان خوبی حضور دارند و باید کسی را جذب کنیم که سطح بالایی داشته باشد. در غیر این صورت، ما باید به بازیکنان اعتماد به نفس بدهیم.

***

عنایتی: هر لحظه غفلت برابر استقلال برای ما گران تمام می‌شود

سرمربی نفت مسجد سلیمان می‌گوید «امیدوارم بازی خوبی مقابل استقلال داشته باشیم چون می‌دانیم هر لحظه غفلت، می‌تواند برای ما خیلی گران تمام شود.»

روی ماتا,مربی استقلال

رضا عنایتی سرمربی نفت مسجد سلیمان در نشست خبری قبل بازی تیمش مقابل استقلال در هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر ضمن همدردی با زلزله‌زدگان ترکیه با بیان این که «خدا به بازمانده‌های زلزله ترکیه صبر بدهد،» اظهار کرد: خیلی خوشحال هستم که به کمپ حجازی برگشتم. امیدوارم این کمپ شرایط خوبی پیدا کند تا دغدغه برای استقلالی‌ها وجود نداشته باشد. بازی سختی مقابل استقلال داریم و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بازی خوبی مقابل این تیم داشته باشیم چون می‌دانیم هر لحظه غفلت کنیم، می‌تواند خیلی گران برای ما تمام شود.

او افزود: استقلال بازیکنان خوبی دارد و بازیکنانش در لحظه می‌توانند بازی را تغییر دهند. ما نکات لازم را گوشزد کردیم و امیدوارم بازی قابل قبولی انجام دهیم. با توجه به شرایط جدول، سعی می‌کنیم در بازی‌های باقی مانده لیگ امتیاز بگیریم و شرایط را برای خودمان ایده‌آل کنیم. عزم استانی می‌خواهد تا تمام مشکلات ما رفع شود تا با یک شرایط خوب جلو برویم و بدون دغدغه مالی تیم را در لیگ نگه داریم. می‌دانیم که کار سختی داریم.

او درباره قبول کردن هدایت نفت مسجد سلیمان و آینده این تیم در رقابت‌های لیگ برتر گفت: این مساله واقعا سخت است. من در مصاحبه‌های قبلی‌ام گفتم که می‌خواهم ریسک کنم. با وجود پتانسیل بازیکنان، می‌توانیم کار را پیش ببریم و امیدوارم که تیم بتواند کارهای بزرگی کند.

عنایتی درباره وضعیت باشگاه مسجد سلیمان و عملی نشدن وعده‌ها گفت: ما صحبت‌های خود را با دوستانمان در مدیریت انجام دادیم. اجازه بدهید بازی تمام شود و بعد از بازی صحبت کنیم. می‌دانیم که در باشگاه نفت چه رخ داده است. مشکلات وجود دارد اما امیدوارم تا آخر هفته مشکلات برطرف شود. نمی‌خواهم ذهنمان روی مسائل دیگر برود.

سرمربی نفت مسجد سلیمان درباره وضعیت تیم ملی فوتبال ایران و اینکه آیا مربی ایرانی بهتر است یا خارجی؟ گفت:  طبیعی است که بگویم مربی ایرانی بهتر است و به نظر من مربی داخلی بیشتر می‌تواند کمک کند چون او از بازیکنان شناخت دارد و فکر می‌کنم مربی ایرانی بیشتر به درد تیم ملی بخورد. خیلی فوتبال را پیچیده نکنید. فوتبال یک روال دارد و دیدید که مربیان بزرگ دنیا به مشکل خورده‌اند. هر روز فوتبال یک ماجرا دارد و مربیان ایرانی ما دانش لازم را دارند و باید یک اعتمادی شکل بگیرد. اتفاقات خوبی با مربی ایرانی رخ خواهد داد. اینکه بخواهیم همه چیز را برای خود بزرگ کنیم، درست نیست. ما باید خودمان را بزرگ فرض کنیم و مربیان ایرانی می‌توانند کارهای بزرگ کنند.

او درباره بازی با استقلال گفت: استادیوم آزادی یادآور خاطرات خوبی برای من است. ما با هواداران استقلال خاطرات خوبی را رقم زدیم. بر حسب وظیفه باید تیم نفت مسجد سلیمان را هدایت کنم اما هواداران می‌دانند که من چه خاطراتی دارم. امیدوارم به سمت حرفه‌ای‌گری پیش برویم و ما روز قشنگی خواهیم داشت.

او درباره تقابل تیمش با استقلال و تقابل خط حمله‌های دو تیم با توجه به عملکرد گلزنی دو تیم گفت: اینکه پیش‌بینی کنیم چه اتفاقی می‌افتد نمی‌توانم درباره آن صحبت کنم. ما می‌خواهیم روی نقاط ضعف حریف کار کنیم. تیم ما به لحاظ اعتماد به نفس شرایط بهتری پیدا کرده است. ما تغییر سیستم دادیم و به نظر من این مساله جواب داده است. امیدوارم با دست پر از زمین برگردیم.

او درباره شرایط تیمش گفت: وقتی که به مسجد سلیمان رفتم، فکر می‌کردم جو ملتهب‌تر باشد اما استقبال خوب بود و من امیدوارتر شدم. این تیم، تنها دلخوشی این شهر است و وظیفه ماست که ما مردم را خوشحال کنیم.

عنایتی درباره صحبت‌های مدیرعامل سابق استقلال مبنی بر قبول کردن هدایت این تیم گفت: من در مصاحبه‌های قبلی صحبت کردم. الان استقلال سرمربی بزرگ و خوبی دارد. اجازه بدهید درباره بازی خودمان صحبت کنیم. به اندازه کافی هم در این رابطه صحبت کردیم.

سرمربی نفت مسجد سلیمان درباره کادر فنی تیمش گفت: به حاشیه‌ها نپردازید. مدیر رسانه و کادر فنی من مشخص است. مشکلی از این بابت وجود ندارد. من صحبت‌ها را با دوستان انجام دادم و من یکسری تفکرات دارم و باید با مجموعه‌ای کار کنم که با تفکرات من همسو باشد. تمام باشگاه از تمام برنامه‌های من باخبر است.

او درباره محروم و مصدوم تیمش گفت: یک بازیکن ما اسماعیل بابایی محروم است. چند بازیکن مصدوم داریم اما بازیکنان باانگیزه هستند که کار بزرگ انجام دهند.

عنایتی درباره شرایط نفت مسجد سلیمان گفت: در فوتبال اتفاقات غیرقابل پیش‌بینی رقم می‌خورد. این‌ها تجربه است که به ما اضافه می‌شود. شما در عمل انجام شده‌ای قرار می‌گیری. کار بزرگ این نیست که فقط یک تیم را که قهرمان شده است را قهرمان کنی. خیلی روی این مساله فکر کردم و خواستم تا یک کار بزرگ‌تر انجام دهم. این مساله کمتر از قهرمانی نیست.

او در پاسخ به این سوال که آیا در امارات و در قرارداد بازیکنان آپشن وجود دارد و آیا در قراردادهای امارات آپشن رضایت مدیرعامل وجود دارد؟ گفت: آپشن همیشه هست. برای اینکه ما یک بازیکن انگیزه‌اش زیاد شود، آپشن وجود دارد. زیاد اطلاعات در این رابطه ندارم. شاید مدیرعامل خواسته این را مد نظر قرار دهد که من هم از تو راضی باشم. آپشن در امارات هم وجود داشته است. فکر می‌کنم یک اتفاق برد - برد است.

 • 17
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
میثم تمار,زندگینامه میثم تمار,بیوگرافی میثم تمار زندگینامه میثم تمار از یاران باوفای امام علی (ع)

محل زندگی: عراق، کوفه

دلیل شهرت: صحابه امام علی، اما حسن و امام حسین (ع)

لقب: ابوسالم، ابوصالح

شهادت: ۲۲ ذی‌الحجه ۶۰ق، کوفه

محل دفن: مسجد کوفه

آثار: تفسیر قرآن، کتابی در حدیث

ادامه
دمیتری مدودف,بیوگرافی دمیتری مدودف,زندگینامه دمیتری مدودف دمیتری مدودف سیاستمدار روس

تاریخ تولد: ۱۴ سپتامبر ۱۹۶۵ 

محل تولد: سن پترزبورگ

ملیت: روسیه

حرفه: رئیس جمهور و نخست وزیر

حزب سیاسی: حزب کمونیست اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی (قبل از ۱۹۹۱)، مستقل (۱۹۹۱-۲۰۱۱)، حزب روسیه واحد (از ۲۰۱۲)

ادامه
پاکو خمز,بیوگرافی پاکو خمز,زندگینامه پاکو خمز بیوگرافی و عکس های پاکو خمز همراه با موفقیت های وی

تاریخ تولد: ۱۸ آوریل ۱۹۷۰

محل تولد: لاس پالماس، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست، سرمربی 

پست: مدافع میانی

باشگاه کنونی: تراکتور

ادامه
ایگور کاتاتو,زندگینامه ایگور کاتاتو,بیوگرافی ایگور کاتاتو بیوگرافی ایگور کاتاتو برزیلی؛ بازیکن فوتبال اهل برزیل

تاریخ تولد: ۱ ژوئیه ۱۹۹۵

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر، هافبک هجومی

باشگاه کنونی: سپاهان اصفهان

قد: ۱ متر ۸۳ سانتی متر

ادامه
حضرت شعیا,زندگینامه حضرت شعیا,بیوگرافی حضرت شعیا حضرت شعیا پیامبر بنی اسرائیل

تاریخ تولد: سده ۸ پیش از میلاد

محل زندگی: بیت المقدس

مدت پیامبری: ۴۰ سال

نسبت:حضرت یعقوب

درگذشت: سده ۷ پیش از میلاد

ستایش شده در: یهودیت، کلیسای کاتولیک، کلیسای ارتدکس شرقی، ارتدوکسی مشرقی، اسلام

ادامه
سارا خادم الشریعه,بیوگرافی سارا خادم الشریعه بیوگرافی سارا سادات خادم الشریعه استاد بزرگ شطرنج

تاریخ تولد: ۲۰ اسفند ۱۳۷۵

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عناوین: استاد بین‌المللی (۲۰۱۵)، استادبزرگ زنان (۲۰۱۳)، استاد بین‌المللی زنان (۲۰۱۱)، استاد فیده زنان

(۲۰۰۸)

وضعیت تاهل: متاهل 

ادامه
رسول خادم,بیوگرافی رسول خادم,تصاویر رسول خادم رسول خادم ورزشکار و سیاستمدار مردمی

تاریخ تولد: ۲۷ اسفند ۱۳۵۰

محل تولد: مشهد، ایران

حرفه: کشتی گیر، مدیر ورزشی و سیاستمدار

سبک ورزشی: کشتی آزاد

تحصیلات: دکتری جامعه شناسی

ادامه
ژیلا شاهی,بیوگرافی ژیلا شاهی,عکس های ژیلا شاهی بیوگرافی ژیلا شاهی، بازیگر توانمند سینمای ایران (+ تصاویر)

تاریخ تولد: ۲۲ اسفند ۱۳۶۴

محل تولد: اردبیل، ایران

حرفه: بازیگر سینما و تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۹ تا کنون

آثار برنده جایزه: قصر شیرین، موقعیت مهدی

ادامه
هجویری,زندگینامه هجویری,بیوگرافی هجویری درباره زندگی هجویری دانشمند بزرگ سده پنجم

لقب: داتا گنج بخش

دوره زندگی: سده پنجم هجری

محل تولد: غزنین

نام اثر: کشف المحجوب

درگذشت: ۴۸۱ و ۵۰۰ هجری قمری

محل دفن: میان دروازه بهاتی لاهور

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۱۲ فروردين
  لیگ ستارگان قطر
  السیلیه - الدحیل
  ۲۲:۱۵
 • سری آ ایتالیا
  یوونتوس - هلاس ورونا
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  الچه - بارسلونا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الهلال - الخلیج
  ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۱۳ فروردين
  اردیویسه هلند
  اسپارتا روتردام - فاینورد
  ۱۶:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  کلن - مونشن گلادباخ
  ۱۷:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - وایادولید
  ۱۷:۴۵
 • لیگ یک فرانسه
  موناکو - استراسبورگ
  ۱۸:۳۵
 • لیگ برتر انگلیس
  نیوکسل - منچستریونایتد
  ۱۹:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  آاس رم - سمپدوریا
  ۱۹:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  ویارئال - رئال سوسیداد
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  النصر دبی - الاتحاد کلبا
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  ناپولی - آث میلان
  ۲۲:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  پاری سن ژرمن - لیون
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - رئال بتیس
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  پورتو - پورتیموننز
  ۲۳:۰۰
 • دوشنبه ۱۴ فروردين
  سری آ ایتالیا
  امپولی - لچه
  ۲۰:۰۰
 • لیگ ستارگان قطر
  العربی - ام صلال
  ۲۲:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  اورتون - تاتنهام
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  والنسیا - رایو وایه کانو
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش