چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳
۲۱:۱۴ - ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۱۲۰۸
لیگ برتر و جام حذفی

حسینی: داور همین صحنه را در محوطه جریمه پرسپولیس پنالتی می‌گرفت؟/ گل‌محمدی: دو فینال دیگر در پیش داریم

مجتبی حسینی,سرمربی پیکان
سرمربی پیکان گفت: خیلی به داور بازی با پرسپولیس اعتقاد داریم ولی مطمئنم اگر صحنه مشابه با آنچه پنالتی گرفت در محوطه جریمه حریف می‌افتاد عکس العملی نشان نمی‌داد.

به گزارش تسنیم، مجتبی حسینی در نشست خبری بعد از دیدار تیم فوتبال پیکان مقابل پرسپولیس که به برتری یک بر صفر سرخپوشان انجامید، گفت: هفته‌های سختی را پشت سر می‌گذاریم، هم در زندگی خصوصی به علت درگذشت مادر عزیزم و هم بازی‌هایی که نمی‌دانم در موردش چه بگویم. احساس می‌کنم تیم ما یتیم است.

وی افزود: تمام نقاط قوت‌ پرسپولیس را از کار انداخته بودیم. هیچ کدام از بازیکنان شاخص پرسپولیس را در زمین ندیدید و همه آنها مهار شده بودند. حتی قبل از گل پرسپولیس ما می‌توانستیم به گل برسیم. از داور محترم این بازی که خیلی قبولش دارم می‌خواهم صادقانه بگوید اگر این اتفاق در محوطه پرسپولیس می‌افتاد پنالتی می‌گرفت یا نه؟ وجدانا و شرافتا جرأت داشت پنالتی بگیرد یا نه؟!

حسینی تصریح کرد: در ۹۰ دقیقه هیچ فرصتی به پرسپولیس ندادیم؛ به جز روی چند ضربه ایستگاهی که آنها را هم برگشت دادیم. یادم نمی‌آید موقعیتی داده باشیم. واقعیت این صحنه‌ای را پنالتی گرفتند که نمی‌دانم چه بود. خیلی خیلی صحنه عجیبی بود. خیلی به داور بازی (موعود بنیادی‌فرد) اعتقاد داریم ولی مطمئنم اگر این صحنه در محوطه جریمه حریف می‌افتاد هیچ عکس العملی نشان نمی‌داد. متأسفانه سه بازیکن ما را هم برای بازی با سپاهان محروم کردند. شش،‌ هفت مصدوم هم داریم. در مسابقه‌ای که هیچ خشونتی از فوتبال ما دیده نمی‌شد سه بازیکن ما اخطار گرفتند.

سرمربی پیکان در پاسخ به این پرسش که آیا از تعویض‌هایش در این بازی راضی بوده است؟ گفت: شما راضی بودید؟! به هر حال بچه‌های ما زحمت شان را کشیدند. اکثر بازیکنان ما خیلی جوان بودند. هر دو تعویض ما موقعیت داشتند.

حسینی در خصوص اعتراض تماشاگران پرسپولیس به رشید مظاهری بابت اتلاف وقت، عنوان کرد: زمانی می‌توانید بگویید دروازه‌بان وقت تلف می‌کند که روی زمین بخوابد. رشید روی زمین خوابید؟ آیا دکتری از تیم ما به زمین رفت؟ مظاهری به خاطر اینکه تمرکز تیم ما بهم نخورد کمی شروع مجددها را با تأخیر آغاز می کرد. گلرهای زیادی هستند و سال های قبل هم در همین پرسپولیس بودند و چپ و راست می خوابیدند و پای‌شان را می‌گرفتند؛ اما شما یک بار دیدید بچه‌های ما این کار را کنند؟ به مظاهری کم لطفی شد.

وی در واکنش به این پرسش که آیا قبول دارد اتفاقات بازی نتیجه عکس‌العمل باشگاه پیکان نسبت به تغییر ورزشگاه بازی است و شاید انفعال این باشگاه باعث حق‌خوری از پیکانی‌ها شده است، گفت: قانوناً ما نباید در این زمین بازی می‌کردیم. این زمین و هواداران پرسپولیس داور را تحت تأثیر قرار داد. متأسفانه باشگاه ما حمایت لازم را از ما نکرد. جا دارد از آقای عظیمی که با حضورشان در رختکن ما را حمایت کردند تشکر کنم؛ اما واقعا‌ً احساس می‌کنم تیم بی‌کسی هستیم. باشگاه علیه بازیکنانش بیانیه می‌دهد؛ بازیکنانی که با کمترین قرارداد و بیشترین جانفشانی توانستند سهمیه را در این لیگ سخت و پُر حاشیه حفظ کنند. خیلی در حق بچه‌ها کم لطفی شد.

سرمربی پیکان در واکنش به سؤالی مجدد درباره فحاشی هواداران پرسپولیس به رشید مظاهری عنوان کرد: گفتم که در حق او کم لطفی شد. خیلی جوانمردانه بازی کردیم؛ شما دیدید در یک صحنه برانکارد وارد زمین شود؟ بچه‌های ما اصلاً این چیزها را بلد نیستند. آمده بودیم براساس بضاعت‌مان جلوی تیم فوق‌العاده خوب پرسپولیس بایستیم. بچه‌ها نه خشونتی انجام دادند و نه چیزی؛ فقط می‌خواستیم با مسائل تاکتیکی مقابل این تیم بایستیم.

«شما جزو مربیانی هستید که اعتقاد دارید نتیجه در زمین رقم می‌خورد؛ آیا با مدیران جدید پیکان و عدم حمایت آنها ادامه فعالیت می‌دهید؟» حسینی در پاسخ به این پرسش عنوان کرد: اصلاً به مدیریت کاری نداریم؛ قرارداد بستیم و وظیفه قانونی و وجدانی من است که تا جایی می‌توانم برای تیم زحمت بکشم. قراردادم هم تمام شود باید ببینیم مدیران من را می‌خواهند یا خیر؛ چون شایعات زیادی هم بود. در این دست اندازهایی که در این فصل افتادیم دوستان خیلی از ما خوششان نمی‌آمد. حالا هم دو بازی مانده و انجام می‌دهیم تا ببینیم بعد از آن ما را می‌خواهند یا نه!

***

گل‌محمدی: به بازیکنانم گفته بودم روی زمین خاکی و آسفالت هم باید ببریم

سرمربی تیم پرسپولیس گفت، پیش از رویارویی با پیکان به شاگردانش تأکید کرده است در هر زمینی حتی زمین خاکی و آسفالت هم باید برنده از زمین خارج شوند.

مجتبی حسینی,سرمربی پیکان

یحیی گل‌محمدی پس از پیروزی یک بر صفر تیمش مقابل پیکان در نشست خبری اظهار داشت: از سه امتیازی که گرفتیم خیلی خوشحال هستیم و خدا را شکر می‌کنیم. هر بازی در لیگ حکم فینال را دارد و حساسیت بازی‌ها خیلی زیاد است و می‌تواند روی عملکرد تیم تأثیر بگذارد. امروز در مجموع توانستیم با توجه به اینکه تیم حریف تیم منظم و تاکتیکی بود، عملکرد خوبی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: پیکان موقعیت زیادی به ما نداد و بازیکنان این تیم چشم به ضدحمله داشتند و در یکی دو مورد نیز خطرناک ظاهر شدند. در مجموع بازی سختی بود و به سختی می‌توانستیم از لایه‌های دفاعی حریف بگذریم. خدا را شکر توانستیم سه امتیاز را بگیریم و در کورس قهرمانی بمانیم. از تمام بازیکنان که تمرکز خوبی در بازی داشتند و با دوندگی زیاد و تعصب نتیجه آن را گرفتند، قدردانی می‌کنیم. ضمن اینکه این برد را به همه هواداران و به خصوص هوادارانی که در استادیوم بودند تبریک می‌گویم. با همه ناهماهنگی‌هایی که وجود داشت باز هم استقبال خوبی از این بازی شد و از همه آنها تشکر می‌کنم، اما باز هم می‌توانستیم استادیوم را پُرتر ببینیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به سؤال خبرنگار ورزشی تسنیم مبنی بر تحت فشار بودن این تیم با توجه به هجمه‌های زیاد از سوی رقبا تصریح کرد: در هر صورت به بازیکنان هم گفتم که در چمن مصنوعی، آسفالت و خاکی باید بازی را ببریم. درست است که در استادیوم آزادی هواداران‌مان حضور دارند، اما در این شرایطی که تیم ما دارد فقط گرفتن سه امتیاز هدف ما بود و هر جایی بازی برگزار می‌شد به دنبال سه امتیاز بودیم. هر جایی بازی می‌شد از آن استقبال می‌کردیم و برای ما مهم نبود که بازی در آزادی برگزار شود و فقط مهم این بود که هواداران در کنار ما باشند.

گل‌محمدی ادامه داد: ضمن اینکه این شرایط در زمان استراماچونی نیز برای استقلال اتفاق افتاده است و با پیکان در استادیوم آزادی دو بار بازی کردند. بعضی تصمیم‌گیری‌ها دست باشگاه، مربیان، سازمان لیگ و فدراسیون نیست و تصمیماتی است که بحث امنیت هواداران اولویت دارد. از تیم پیکان به خاطر بازی باشرف، خیلی خوب و باغیرتی که انجام دادند، تشکر می‌کنم و علی‌رغم صحبت‌هایی که علیه مجتبی حسینی می‌شد، نشان دادند چقدر خوب فوتبال بازی و دفاع و حمله کردند. حسینی مربی کاربلد و باشرفی در فوتبال ایران است و برای او آرزوی موفقیت می‌کنم. این هجمه‌ها به هر حال بود و فشار زیادی به ما وارد شد، اما خدا را شکر که بازی را بردیم.

وی در پاسخ به این سؤال که از عملکرد دیاباته و پریرا مهاجمان خارجی این تیم در طول مسابقات راضی بوده است یا خیر، اظهار داشت: در مجموع بخواهیم درباره لیگ حساب کنیم، باید بگویم با توجه به دقایقی که بازی کردند برای ما مثمرثمر بودند. همه بازیکنان که به بازی آمدند به خصوص در بازی امروز عملکرد خوبی داشتند. ما چهار فینال دیگر در لیگ و جام حذفی داریم و همه بازیکنانی که در تیم هستند شرایط خوبی دارند و می‌توانند به تیم کمک کنند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به اعلام یک ضربه پنالتی به سود این تیم و عدم اعلام پنالتی در پی خطا روی سعید صادقی که منجر به اعتراض شدید او شد، گفت: اعتقاد دارم در بازی‌های حساس در هفته پایانی لیگ، داوری که بتواند خوب تمرکز کند، می‌تواند قضاوت خوبی داشته باشد. به جز آن صحنه روی سعید صادقی فکر می‌کنم در همه دقایق بازی بنیادی‌فرد تمرکز خوبی داشت. هنوز آن صحنه را ندیدم، اما ظاهراً کارشناسان گفتند که پنالتی بوده است. امیدوارم در هفته‌های پایانی همه داوران بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند و ما هم به آنها کمک و شرایطی را فراهم کنیم تا راحت‌تر و بدون اشتباه سوت بزنند.

سرمربی تیم پرسپولیس درباره اینکه به نظر می‌رسید این تیم در مسابقه با پیکان استرس داشت، یادآور شد: این موضوع طبیعی است. رقابت خیلی فشرده و پایاپای است و تیم سپاهان و حتی استقلال هنوز پا پس نکشیدند. هنوز لیگ تمام نشده و دو هفته سرنوشت‌ساز برای ما مانده است و باید شرایطی را فراهم کنیم تا با تمرکز بیشتر و به دور از حاشیه این دو بازی را ان‌شاءالله با پیروزی پشت سر بگذاریم. هدف اصلی ما گرفتن جام و لیگ برتر است.

گل‌محمدی در پاسخ به این سؤال که در صورت کسب قهرمانی، این عنوان برای او شیرین‌تر خواهد بود، خاطر نشان کرد: همه قهرمانی‌ها با سختی به دست می‌آید. از پنجمین قهرمانی متوالی پرسپولیس خاطرات ماندنی و خیلی خوبی دارم و هیچ وقت آن را فراموش نمی‌کنم. با توجه به رقابت در بالای جدول این قهرمانی نیز می‌تواند یکی از پرخاطره‌ترین قهرمانی‌های پرسپولیس باشد. توکل به خدا و با یک اتحاد و همدلی به سمت قهرمانی می‌رویم و باید بیشتر تمرکز و تلاش کنیم و این راه را باید برویم.

 • 10
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲۹ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  هلند - برزیل
  ۱۲:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کانادا - ژاپن
  ۱۶:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ترکیه
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ترکیه - گرجستان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  اسلوونی - آرژانتین
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  پرتغال - جمهوری چک
  ۲۲:۳۰
 • چهارشنبه ۳۰ خرداد
  لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - فرانسه
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  کرواسی - آلبانی
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  شهرداری گرگان - طبیعت
  ۱۷:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - صربستان
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  آلمان - مجارستان
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایتالیا - لهستان
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسکاتلند - سوئیس
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۳۱ خرداد
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - کلومبوس کرو
  ۰۳:۰۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  آلمان - کانادا
  ۰۶:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ایران - هلند
  ۱۰:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  برزیل - آمریکا
  ۱۴:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  ترکیه - آرژانتین
  ۱۴:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - صربستان
  ۱۶:۳۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - سپاهان
  ۱۷:۴۵
 • لیگ ملت‌های والیبال
  بلغارستان - ایتالیا
  ۱۸:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  دانمارک - انگلیس
  ۱۹:۳۰
 • لیگ ملت‌های والیبال
  کوبا - اسلوونی
  ۲۲:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - ایتالیا
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش