یکشنبه ۰۲ مهر ۱۴۰۲
۲۱:۱۴ - ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۲۱۲۰۸
لیگ برتر و جام حذفی

حسینی: داور همین صحنه را در محوطه جریمه پرسپولیس پنالتی می‌گرفت؟/ گل‌محمدی: دو فینال دیگر در پیش داریم

مجتبی حسینی,سرمربی پیکان
سرمربی پیکان گفت: خیلی به داور بازی با پرسپولیس اعتقاد داریم ولی مطمئنم اگر صحنه مشابه با آنچه پنالتی گرفت در محوطه جریمه حریف می‌افتاد عکس العملی نشان نمی‌داد.

به گزارش تسنیم، مجتبی حسینی در نشست خبری بعد از دیدار تیم فوتبال پیکان مقابل پرسپولیس که به برتری یک بر صفر سرخپوشان انجامید، گفت: هفته‌های سختی را پشت سر می‌گذاریم، هم در زندگی خصوصی به علت درگذشت مادر عزیزم و هم بازی‌هایی که نمی‌دانم در موردش چه بگویم. احساس می‌کنم تیم ما یتیم است.

وی افزود: تمام نقاط قوت‌ پرسپولیس را از کار انداخته بودیم. هیچ کدام از بازیکنان شاخص پرسپولیس را در زمین ندیدید و همه آنها مهار شده بودند. حتی قبل از گل پرسپولیس ما می‌توانستیم به گل برسیم. از داور محترم این بازی که خیلی قبولش دارم می‌خواهم صادقانه بگوید اگر این اتفاق در محوطه پرسپولیس می‌افتاد پنالتی می‌گرفت یا نه؟ وجدانا و شرافتا جرأت داشت پنالتی بگیرد یا نه؟!

حسینی تصریح کرد: در ۹۰ دقیقه هیچ فرصتی به پرسپولیس ندادیم؛ به جز روی چند ضربه ایستگاهی که آنها را هم برگشت دادیم. یادم نمی‌آید موقعیتی داده باشیم. واقعیت این صحنه‌ای را پنالتی گرفتند که نمی‌دانم چه بود. خیلی خیلی صحنه عجیبی بود. خیلی به داور بازی (موعود بنیادی‌فرد) اعتقاد داریم ولی مطمئنم اگر این صحنه در محوطه جریمه حریف می‌افتاد هیچ عکس العملی نشان نمی‌داد. متأسفانه سه بازیکن ما را هم برای بازی با سپاهان محروم کردند. شش،‌ هفت مصدوم هم داریم. در مسابقه‌ای که هیچ خشونتی از فوتبال ما دیده نمی‌شد سه بازیکن ما اخطار گرفتند.

سرمربی پیکان در پاسخ به این پرسش که آیا از تعویض‌هایش در این بازی راضی بوده است؟ گفت: شما راضی بودید؟! به هر حال بچه‌های ما زحمت شان را کشیدند. اکثر بازیکنان ما خیلی جوان بودند. هر دو تعویض ما موقعیت داشتند.

حسینی در خصوص اعتراض تماشاگران پرسپولیس به رشید مظاهری بابت اتلاف وقت، عنوان کرد: زمانی می‌توانید بگویید دروازه‌بان وقت تلف می‌کند که روی زمین بخوابد. رشید روی زمین خوابید؟ آیا دکتری از تیم ما به زمین رفت؟ مظاهری به خاطر اینکه تمرکز تیم ما بهم نخورد کمی شروع مجددها را با تأخیر آغاز می کرد. گلرهای زیادی هستند و سال های قبل هم در همین پرسپولیس بودند و چپ و راست می خوابیدند و پای‌شان را می‌گرفتند؛ اما شما یک بار دیدید بچه‌های ما این کار را کنند؟ به مظاهری کم لطفی شد.

وی در واکنش به این پرسش که آیا قبول دارد اتفاقات بازی نتیجه عکس‌العمل باشگاه پیکان نسبت به تغییر ورزشگاه بازی است و شاید انفعال این باشگاه باعث حق‌خوری از پیکانی‌ها شده است، گفت: قانوناً ما نباید در این زمین بازی می‌کردیم. این زمین و هواداران پرسپولیس داور را تحت تأثیر قرار داد. متأسفانه باشگاه ما حمایت لازم را از ما نکرد. جا دارد از آقای عظیمی که با حضورشان در رختکن ما را حمایت کردند تشکر کنم؛ اما واقعا‌ً احساس می‌کنم تیم بی‌کسی هستیم. باشگاه علیه بازیکنانش بیانیه می‌دهد؛ بازیکنانی که با کمترین قرارداد و بیشترین جانفشانی توانستند سهمیه را در این لیگ سخت و پُر حاشیه حفظ کنند. خیلی در حق بچه‌ها کم لطفی شد.

سرمربی پیکان در واکنش به سؤالی مجدد درباره فحاشی هواداران پرسپولیس به رشید مظاهری عنوان کرد: گفتم که در حق او کم لطفی شد. خیلی جوانمردانه بازی کردیم؛ شما دیدید در یک صحنه برانکارد وارد زمین شود؟ بچه‌های ما اصلاً این چیزها را بلد نیستند. آمده بودیم براساس بضاعت‌مان جلوی تیم فوق‌العاده خوب پرسپولیس بایستیم. بچه‌ها نه خشونتی انجام دادند و نه چیزی؛ فقط می‌خواستیم با مسائل تاکتیکی مقابل این تیم بایستیم.

«شما جزو مربیانی هستید که اعتقاد دارید نتیجه در زمین رقم می‌خورد؛ آیا با مدیران جدید پیکان و عدم حمایت آنها ادامه فعالیت می‌دهید؟» حسینی در پاسخ به این پرسش عنوان کرد: اصلاً به مدیریت کاری نداریم؛ قرارداد بستیم و وظیفه قانونی و وجدانی من است که تا جایی می‌توانم برای تیم زحمت بکشم. قراردادم هم تمام شود باید ببینیم مدیران من را می‌خواهند یا خیر؛ چون شایعات زیادی هم بود. در این دست اندازهایی که در این فصل افتادیم دوستان خیلی از ما خوششان نمی‌آمد. حالا هم دو بازی مانده و انجام می‌دهیم تا ببینیم بعد از آن ما را می‌خواهند یا نه!

***

گل‌محمدی: به بازیکنانم گفته بودم روی زمین خاکی و آسفالت هم باید ببریم

سرمربی تیم پرسپولیس گفت، پیش از رویارویی با پیکان به شاگردانش تأکید کرده است در هر زمینی حتی زمین خاکی و آسفالت هم باید برنده از زمین خارج شوند.

مجتبی حسینی,سرمربی پیکان

یحیی گل‌محمدی پس از پیروزی یک بر صفر تیمش مقابل پیکان در نشست خبری اظهار داشت: از سه امتیازی که گرفتیم خیلی خوشحال هستیم و خدا را شکر می‌کنیم. هر بازی در لیگ حکم فینال را دارد و حساسیت بازی‌ها خیلی زیاد است و می‌تواند روی عملکرد تیم تأثیر بگذارد. امروز در مجموع توانستیم با توجه به اینکه تیم حریف تیم منظم و تاکتیکی بود، عملکرد خوبی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: پیکان موقعیت زیادی به ما نداد و بازیکنان این تیم چشم به ضدحمله داشتند و در یکی دو مورد نیز خطرناک ظاهر شدند. در مجموع بازی سختی بود و به سختی می‌توانستیم از لایه‌های دفاعی حریف بگذریم. خدا را شکر توانستیم سه امتیاز را بگیریم و در کورس قهرمانی بمانیم. از تمام بازیکنان که تمرکز خوبی در بازی داشتند و با دوندگی زیاد و تعصب نتیجه آن را گرفتند، قدردانی می‌کنیم. ضمن اینکه این برد را به همه هواداران و به خصوص هوادارانی که در استادیوم بودند تبریک می‌گویم. با همه ناهماهنگی‌هایی که وجود داشت باز هم استقبال خوبی از این بازی شد و از همه آنها تشکر می‌کنم، اما باز هم می‌توانستیم استادیوم را پُرتر ببینیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به سؤال خبرنگار ورزشی تسنیم مبنی بر تحت فشار بودن این تیم با توجه به هجمه‌های زیاد از سوی رقبا تصریح کرد: در هر صورت به بازیکنان هم گفتم که در چمن مصنوعی، آسفالت و خاکی باید بازی را ببریم. درست است که در استادیوم آزادی هواداران‌مان حضور دارند، اما در این شرایطی که تیم ما دارد فقط گرفتن سه امتیاز هدف ما بود و هر جایی بازی برگزار می‌شد به دنبال سه امتیاز بودیم. هر جایی بازی می‌شد از آن استقبال می‌کردیم و برای ما مهم نبود که بازی در آزادی برگزار شود و فقط مهم این بود که هواداران در کنار ما باشند.

گل‌محمدی ادامه داد: ضمن اینکه این شرایط در زمان استراماچونی نیز برای استقلال اتفاق افتاده است و با پیکان در استادیوم آزادی دو بار بازی کردند. بعضی تصمیم‌گیری‌ها دست باشگاه، مربیان، سازمان لیگ و فدراسیون نیست و تصمیماتی است که بحث امنیت هواداران اولویت دارد. از تیم پیکان به خاطر بازی باشرف، خیلی خوب و باغیرتی که انجام دادند، تشکر می‌کنم و علی‌رغم صحبت‌هایی که علیه مجتبی حسینی می‌شد، نشان دادند چقدر خوب فوتبال بازی و دفاع و حمله کردند. حسینی مربی کاربلد و باشرفی در فوتبال ایران است و برای او آرزوی موفقیت می‌کنم. این هجمه‌ها به هر حال بود و فشار زیادی به ما وارد شد، اما خدا را شکر که بازی را بردیم.

وی در پاسخ به این سؤال که از عملکرد دیاباته و پریرا مهاجمان خارجی این تیم در طول مسابقات راضی بوده است یا خیر، اظهار داشت: در مجموع بخواهیم درباره لیگ حساب کنیم، باید بگویم با توجه به دقایقی که بازی کردند برای ما مثمرثمر بودند. همه بازیکنان که به بازی آمدند به خصوص در بازی امروز عملکرد خوبی داشتند. ما چهار فینال دیگر در لیگ و جام حذفی داریم و همه بازیکنانی که در تیم هستند شرایط خوبی دارند و می‌توانند به تیم کمک کنند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به اعلام یک ضربه پنالتی به سود این تیم و عدم اعلام پنالتی در پی خطا روی سعید صادقی که منجر به اعتراض شدید او شد، گفت: اعتقاد دارم در بازی‌های حساس در هفته پایانی لیگ، داوری که بتواند خوب تمرکز کند، می‌تواند قضاوت خوبی داشته باشد. به جز آن صحنه روی سعید صادقی فکر می‌کنم در همه دقایق بازی بنیادی‌فرد تمرکز خوبی داشت. هنوز آن صحنه را ندیدم، اما ظاهراً کارشناسان گفتند که پنالتی بوده است. امیدوارم در هفته‌های پایانی همه داوران بتوانند عملکرد خوبی داشته باشند و ما هم به آنها کمک و شرایطی را فراهم کنیم تا راحت‌تر و بدون اشتباه سوت بزنند.

سرمربی تیم پرسپولیس درباره اینکه به نظر می‌رسید این تیم در مسابقه با پیکان استرس داشت، یادآور شد: این موضوع طبیعی است. رقابت خیلی فشرده و پایاپای است و تیم سپاهان و حتی استقلال هنوز پا پس نکشیدند. هنوز لیگ تمام نشده و دو هفته سرنوشت‌ساز برای ما مانده است و باید شرایطی را فراهم کنیم تا با تمرکز بیشتر و به دور از حاشیه این دو بازی را ان‌شاءالله با پیروزی پشت سر بگذاریم. هدف اصلی ما گرفتن جام و لیگ برتر است.

گل‌محمدی در پاسخ به این سؤال که در صورت کسب قهرمانی، این عنوان برای او شیرین‌تر خواهد بود، خاطر نشان کرد: همه قهرمانی‌ها با سختی به دست می‌آید. از پنجمین قهرمانی متوالی پرسپولیس خاطرات ماندنی و خیلی خوبی دارم و هیچ وقت آن را فراموش نمی‌کنم. با توجه به رقابت در بالای جدول این قهرمانی نیز می‌تواند یکی از پرخاطره‌ترین قهرمانی‌های پرسپولیس باشد. توکل به خدا و با یک اتحاد و همدلی به سمت قهرمانی می‌رویم و باید بیشتر تمرکز و تلاش کنیم و این راه را باید برویم.

 • 10
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
امیرحسین صدیق امیرحسین صدیق بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۸ آبان ۱۳۵۱

محل تولد: نیشابور

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

شروع فعالیت: ۱۳۷۰ تاکنون

تحصیلات: دیپلم بازیگری از مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما

ادامه
باران خوش اندام باران خوش اندام و ماجرای جدایی تا ازدواج مجدد

نام کنونی: نها خوش اندام

تاریخ تولد: ۳۰ شهریور ۱۳۵۲

محل تولد: تهران

اصالت: کورد کورمانج خراسان

حرفه: شاعر، نویسنده، تصنیف سرا

آغاز فعالیت: ۱۳۹۲ تا کنون

ادامه
ساناز سعیدی بیوگرافی ساناز سعیدی بازیگر سینما و تلویزیون و تئاتر

تاریخ تولد: ۲۴ فروردین ۱۳۶۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس معماری 

ادامه
جی پی مورگان بیوگرافی جی پی مورگان: مردی که بانکداری را متحول کرد

تاریخ تولد: ۱۷ آوریل ۱۸۳۷

محل تولد: هارتفورد، کنتیکت

ملیت: آمریکایی

حرفه: بانکدار و سرمایه گذار

محل تحصیل: دانشگاه گوتینگن

درگذشت: ۳۱ مارس ۱۹۱۳

ادامه
علی شریفی زارچی بیوگرافی علی شریفی زارچی استادیار اخراج شده شریف

تاریخ تولد: دهه ۶۰ شمسی

محل تولد: تهران

حرفه: استادیار اخراج شده از دانشگاه صنعتی شریف، رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر

تحصیلات: دانش‌آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از دانشگاه صنعتی شریف و دکتری بیوانفورماتیک از دانشگاه تهران، دانش آموخته دوره‌های پژوهشی و پسادکتری در ماکس پلانک آلمان و دانشگاه دولتی آمریکا

افتخارات: دریافت مدال طلای المپیاد جهانی کامپیوتر در سال ۲۰۰۰، انتخاب به عنوان رئیس کمیته علمی المپیاد جهانی کامپیوتر انتخاب

ادامه
عمران خان بیوگرافی عمران خان نخست وزیر سابق پاکستان

تاریخ تولد: ۵ اکتبر ۱۹۵۲

محل تولد: لاهور، پاکستان

ملیت: پاکستانی

حرفه: نخست وزیر سابق پاکستان

شروع فعالیت: ۲۵ آوریل ۱۹۹۶

حزب سیاسی: تحریک انصاف پاکستان

ادامه
ژوائو فلیکس ژائو فلیکس سوپراستار نوظهرو فوتبال

تاریخ تولد: ۱۰ نوامبر ۱۹۹۹

محل تولد: ویزئو، پرتغال

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم / هافبک هجومی / وینگر

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۱۴ 

ادامه
رضا شکاری رضا شکاری بازیکن با استعداد فوتبال ایران

تاریخ تولد: ۱۰ خرداد ۱۳۷۷

محل تولد: محله خاک سفید، تهرانپارس

اصالت: سراب، آذربایجان شرقی، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: باشگاه فوبتال سپاهان

ادامه
الکساندر میتروویچ بیوگرافی الکساندر میتروویچ بازیکن فوتبال موفق صربستانی

تاریخ تولد: ۱۶ سپتامبر ۱۹۹۴

محل تولد: اسمدرفو، صربستان و مونته‌نگرو

حرفه: فوتبالیست

پست: مهاجم

باشگاه کنونی: الهلال عربستان

شماره پیراهن: ۹

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۱ مهر
  -
  ۱۸:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  نانت - لوریان
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  الریان - العربی
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  -
  ۱۹:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  ساسولو - یوونتوس
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  خور فکان - الامارات
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  برنتفورد - اورتون
  ۲۰:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  وردربرمن - کلن
  ۲۰:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - سلتاویگو
  ۲۰:۰۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  باشاک شهیر - گالاتاسرای
  ۲۰:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  ام صلال - الاهلی دوحه
  ۲۰:۳۰
 • اردیویسه هلند
  آلمره سیتی - آیندهوون
  ۲۱:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  لاتزیو - مونزا
  ۲۲:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  برنلی - منچستریونایتد
  ۲۲:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  برست - لیون
  ۲۲:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  آلمریا - والنسیا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  پورتو - ژیل ویسنته
  ۲۳:۰۰
 • یکشنبه ۲ مهر
  سری آ ایتالیا
  امپولی - اینتر
  ۱۴:۰۰
 • لیگ یک فرانسه
  متز - استراسبورگ
  ۱۴:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  استوک‌سیتی - هال سیتی
  ۱۴:۳۰
 • بازیهای آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ (فوتبال)
  امید ایران - امید مغولستان
  ۱۵:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال سوسیداد - ختافه
  ۱۵:۳۰
 • اردیویسه هلند
  آژاکس - فاینورد
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - تاتنهام
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  چلسی - استون ویلا
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - وستهم
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  برایتون - بورنموث
  ۱۶:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  اودینزه - فیورنتینا
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر امارات
  الوحده امارات - حتا
  ۱۶:۵۰
 • بوندسلیگا آلمان
  بایرلورکوزن - هایدنهایم
  ۱۷:۰۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  بشیکتاش - کایسری اسپور
  ۱۷:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رایو وایه کانو - ویارئال
  ۱۷:۴۵
 • لیگ ستارگان قطر
  الغرافه - الدحیل
  ۱۸:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  مون پلیه - رن
  ۱۸:۳۵
 • لیگ برتر انگلیس
  شفیلد یونایتد - نیوکسل
  ۱۹:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  آینتراخت فرانکفورت - فرایبورگ
  ۱۹:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  بولونیا - ناپولی
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر روسیه
  روستوف - زسکامسکو
  ۱۹:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال بتیس - کادیز
  ۲۰:۰۰
 • لیگ ستارگان قطر
  معيذر - شمال
  ۲۰:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  پورتیموننزه - بنفیکا
  ۲۰:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  آلانیااسپور - فنرباغچه
  ۲۰:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  پاری سن ژرمن - مارسی
  ۲۲:۱۵
 • سری آ ایتالیا
  تورینو - آاس رم
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - رئال مادرید
  ۲۲:۳۰
 • دوشنبه ۳ مهر
  لیگ MLS آمریکا
  اورلاندو سيتي - اینتر میامی
  ۰۳:۰۰
 • لیگ آزادگان
  دریا بابل - نفت مسجدسلیمان
  ۱۷:۱۵
 • لیگ آزادگان
  مس کرمان - سایپا
  ۱۸:۰۰
 • جام حذفی عربستان
  الجبلین - الهلال
  ۱۸:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  هاتای اسپور - ترابزون اسپور
  ۲۰:۳۰
 • جام حذفی عربستان
  احد - النصر
  ۲۱:۳۰
 • سوپرلیگ یونان
  پاناتینایکوس - آ ا ک آتن
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  اسپورتینگ - ریوآوه
  ۲۲:۴۵
ویژه سرپوش