شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
۲۰:۵۸ - ۲۱ شهریور ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۶۱۵۶۹
لیگ برتر و جام حذفی

جدایی سامره از استقلال تکذیب شد

نوری: استقلالی‌ها تلویزیون را تحریم کنند/ روشن: اگر خطیر در کار نکونام دخالت کند با او برخورد می‌کنیم

محمد نوری,صحبت های نوری و روشن درباره استقلال
پیشکسوت استقلال گفت: با نگاهی کلی به برنامه‌های تلویزیون در بخش فوتبالی می‌توان دریافت که عده‌ای دائماً در حال زیر و رو کردن مسائل و مشکلات باشگاه استقلال هستند.

محمد نوری بازیکن اسبق تیم استقلال در گفت‌وگو با خبرورزشی، با اشاره به اتفاقات اخیر پیرامون پخش برخی برنامه‌ها برای بررسی مشکلات باشگاه استقلال اظهار داشت: جای تعجب است باشگاه پرسپولیس این همه مشکل دارد، این همه گرفتاری در تیم پرسپولیس می‌بینیم اما یک برنامه برای رسیدگی به مشکلات این باشگاه ساخته نمی‌شود!

وی افزود: یک نفر نیست بگوید چرا فلان بازیکن داشت می‌آمد نیامد؟ یا چرا این تیم با وجود اینکه در لیگ قهرمانان آسیا بازی می‌کند دروازه‌بان ذخیره درست و حسابی ندارد. مگر این تیم نماینده ایران د رآسیا نیست؟ الان استقلال بود در حد تیم ملی بزرگ می‌شد و نداشتن دروازه بان ذخیره مطمئن را به بحران ملی تبدیل می‌کردند! همین حالا با مصدومیت دروازه‌بان ملی پوش تیم پرسپولیس که نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا هم به شمار می‌رود این تیم در شرایط بحرانی قرار گرفته اما هیچکس نمی‌رود بگوید چرا این تیم دروازه‌بان ذخیره مطمئنی برای خودش انتخاب نکرده است! این تنها یکی از مشکلات بزرگ پرسپولیس است.

وی ادامه داد: در نقطه مقابل می‌بینیم کافی است که یک ماشین جلوی در پارکینگ باشگاه استقلال پارک کند، آن وقت تمام دوربین‌ها آن را نشانه می‌گیرند و درباره‌اش برنامه می‌سازند. الان چند وقتی است که تیم استقلال در حال نتیجه‌گیری است. ما از ۴ بازی سه پیروزی داشتیم و یک باخت که آن هم با مشکلات داوری بود. آقایان چشم ندارند نتیجه‌گیری استقلال را ببینند. به همین خاطر به سراغ برنامه‌های تخریبی می‌روند و تیم استقلال را زیر فشار قرار می‌دهند. این روش درستی نیست.

بازیکن سال‌های گذشته استقلال ادامه داد: رفتن به سراغ مدیران قبلی باشگاه استقلال به یکی از عادت‌های برنامه‌های تلویزیونی فوتبالی تبدیل شده است. چرا مدیران سابق پرسپولیس روی خط این برنامه‌ها نمی‌آیند تا درباره مشکلات امروز و دیروز باشگاه حرف بزنند؟ اما به محض بروز کوچکترین اتفاقی در باشگاه استقلال مدیران سابق باشگاه به خط می‌شوند و آنها را دعوت می‌کنند! یا به تلویزیون یا پای گفتگوی تلفنی.

نوری خاطرنشان کرد: همین حالا باشگاه استقلال به خاطر وقفۀ به وجود آمده در مسابقات لیگ برتر دچار مشکل شده است. تیم راه افتاده بود و داشت نتیجه می‌گرفت. بازی آخر مقابل استقلال خوزستان فوق العاده ظاهر شدیم. یک تیم هماهنگ و رو به جلو. آنهایی که نگران موفقیت استقلال هستند شرایطی ایجاد می‌کنند که این تیم زمین بخورد یا لااقل چوب لای چرخش قرار بگیرد.

پیشکسوت استقلال تاکید کرد: این تیم به اندازه کافی مشکل دارد، پول ندارد، اسپانسر ندارد، بازیکنان خوبی را از دست داده ولی با این همه توانسته نتیجه بگیرد اما آقایان این را هم نمی‌توانند ببینند و با راه‌اندازی برنامه‌های مختلف در تلویزیون و رادیو مشکلات عجیب و غریبی برای استقلال به وجود می‌آورند.

نوری گفت: آن‌هایی که در زمین فوتبال حریف استقلال نمی‌شوند در رسانه‌ها به دنبال زمین زدن این تیم هستند. واقعا جای تاسف دارد. تلویزیون که باید با دادن حق پخش به استقلال این تیم را از مشکلات مالی نجات بدهد خودش این تیم را از راه‌های دیگر به مشکلات بیشتر دچار می‌کند. اگر تلویزیون انقدر به فکر استقلال است و مشکلات و دغدغه‌های باشگاه استقلال برایش اهمیت دارد پولش را بدهد.

وی در آخر تأکید کرد: حق پخشی که تلویزیون به استقلال نمی‌دهد سالی بیش از ۱۰۰۰ میلیارد است. اگر همین پول را به استقلال بدهد دیگر لازم نیست برایش دلسوزی کند و این همه برنامه بسازد که مشکلاتش را زیر ذره بین قرار بدهد.

***

حسن روشن: اگر خطیر در کار نکونام دخالت کند با او برخورد می‌کنیم

حسن روشن به حمایت از جواد نکونام سرمربی استقلال پرداخت و علیه خطیر موضع گرفت.

محمد نوری,صحبت های نوری و روشن درباره استقلال

حسن روشن که برای دیدن بازی تیم ملی فوتبال ایران و آنگولا در ورزشگاه آزادی حاضر شده است، درباره حضور خود گفت: من و آقای مناجاتی را که بزرگ ما هستند، دعوت کردند تا بیاییم بازی را ببینیم. نه راجه به من اما درباره آقای مناجاتی کار خوبی کردند که دعوت کردند تا بچه‌ها را ببینیم و بتوانیم روحیه‌ای به آن‌ها بدهیم. تیم جمع و جوری داریم. با جهانبخش و حاج صفی که صحبت می‌کردیم گفتم که چیز بدی در این تیم ندیدیم اما فکر می‌کنم بهترین چیز این است که رفاقت چاشنی کار همه اعضای تیم باشد. خود آقای قلعه نویی پیشنهاد دعوت از ما را کرده بود و از فدراسیون هم با خلوص نیت زنگ زدند که به ورزشگاه بیاییم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بر خلاف مرتبه قبل که او را نشناختند و به ورزشگاه راه ندادند، اینبار با او برخورد خوبی شد یا خیر، گفت: امروز خیلی راحت داخل آمدیم. شاه هم این‌قدر راحت این طرف و آن طرف نمی‌رفت. دفعه قبل خیلی به ما برخورد. هماهنگ هم شده بود اما ما را به خانه خودمان راه ندادند. ما هم گفتیم بهتر است که دیگر نیاییم اما امروز برخورد خوبی شد وخوشحال شدیم. پیشنهاد می‌کنم هر بار یک‌سری از پیشکسوتان را دعوت کنند. واقعا بچه‌ها از دیدن ما خوشحال شدند و ما هم خیلی خوشحال شدیم که بتوانیم کمکی داشته باشیم.

وی درباره لزوم میدان دادن به جوانان در تیم ملی فوتبال ایران، خاطرنشان کرد: با وضعی که ما داریم و مخصوصا دیگر تیم‌های دیگر آسیایی، حق با شماست اما به این راحتی هم نیست. اگر بخواهند همه تیم یا نصف آن را عوض کنند کار سختی است. باید در جاهایی که خود بچه‌ها نمی‌توانند کار کنند، تغییراتی ایجاد کنند. برای جام جهانی این تیم باید حتما جوان شود. در حال حاضر باید قهرمانی آسیا ملاک کار باشد که قدرت آخرشان را با قهرمانی خود نشان بدهند و در اوج خداحافظی کنند تا جایشان را به جوانان بدهند. تیم باتجربه یا تیم جوان ما در جام جهانی کار زیادی نمی‌تواند بکند اما شاید با همین بازیکنان و تجربه‌ای که دارند، در جام ملت‌های آسیا نتیجه بگیریم و بعد از ۴۵ سال قهرمان شویم و بعد از آن تیم را عوض کنند.

پیشکسوت باشگاه استقلال در ادامه درباره دعوای نکونام و خطیر، گفت: آنچه به من مربوط است این است که گفتم دعوای خانگی را آدم در خانه حل می‌کند. یکی، دوبار با نکونام جلسه داشتیم و او درد و دل‌هایش را کرد اما با خطیر جلسه نداشتیم چون ما نمی‌توانیم به او بگوییم بیا جلسه بگذاریم چرا که این رسم ما نیست. برای حل این مشکل پیشکسوتان باید با حضور هر دوی آن‌ها  جلسه بگذارند و مشکلات را در خانه خودمان حل کنیم چون تیم و هوادار لطمه می‌خورد. تا اینجا که من شنیدم مدیرعامل نباید در کار مربی دخالت کند و حق با نکونام است اما این بحث یک طرفه است چون باید حرف‌های خطیر را هم بشنویم. اگر خطیر خارج از کارهای یک مدیر عامل اقدام می‌کند ما با او حتما برخورد می‌کنیم. باید مدیرعاملی باشد که اول کمیته‌های مختلف را درست کند تا هر اتفاقی می‌افتد در آن کمیته مطرح شود و نتیجه آن از سوی مدیرعامل یا هیات مدیره مطرح شود. اینکه مدیرعامل برای خودش تصمیم بگیرد درست نیست.

وی در پایان درباره جلسه پیشکسوتان استقلال با  حجت کریمی، اظهار کرد: او از ما دعوت کرد بگوید در مدتی که بوده چه کارهایی انجام داده است. اینکه می‌گفت این را می‌خواستم بیاورم یا آن را از عیوب او بود چرا که یک مجموعه و همه کمیته‌ها باید تصمیم‌گیری کنند نه مدیرعامل. در این صورت نه ما و نه کس دیگری نمی‌تواند برای حل مشکلات کمک کند.

***

باشگاه استقلال خبر اخراج علی سامره را تکذیب کرد

علی سامره از تیم استقلال اخراج نشده است.

محمد نوری,صحبت های نوری و روشن درباره استقلال

ساعتی پیش یکی از خبرگزاری ها مدعی شد علی سامره در تمرینات استقلال حاضر نشده و دلیل آن تصمیم جواد نکونام منبی بر اخراج این پیشکسوت استقلال از باشگاه است.

باشگاه استقلال ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد علی سامره در تیم اجرایی باشگاه استقلال به عنوان سرپرست و مدیر تیم حضور دارد و هرگونه تغییری در استقلال از طریق رسانه رسمی این باشگاه اطلاع رسانی می شود.

 • 12
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
فردریش نیچه نگاهی ژرف به زندگینامه و اندیشه‌های فردریش نیچه

تاریخ تولد: ۱۵ اکتبر ۱۸۴۴

محل تولد: روکن، آلمان

حرفه: فیلسوف و منتقد فرهنگی

درگذشت: ۱۹۰۰ میلادی

مکتب: فردگرایی، اگزیستانسیالیسم، پسانوگرایی، پساساختارگرایی، فلسفه قاره‌ای

ادامه
هدیه بازوند بیوگرافی هدیه بازوند؛ بازیگر کرد سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۲۷ مرداد ۱۳۶۶

محل تولد: بندرعباس، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۹۶ تاکنون

تحصیلات: فارغ التحصیل لیسانس رشته مهندسی معماری

ادامه
سانجیو باجاج بیوگرافی سانجیو باجاج میلیارد و کارآفرین موفق هندی

تاریخ تولد: ۲ نوامبر ۱۹۶۹

محل تولد: هندی

ملیت: هندی

حرفه: تاجر، سرمایه گذار و میلیارد 

تحصیلات: دکتری مدیریت از دانشگاه هاروارد

ادامه
محمد مهدی احمدی بیوگرافی محمدمهدی احمدی، داماد محسن رضایی

تاریخ تولد: دهه ۱۳۶۰

محل تولد: تهران

حرفه: مدیرعامل بانک شهر

مدرک تحصیلی: دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی تهران، کارشناسی ارشد علوم اقتصادی دانشگاه تهران، کارشناسی اقتصاد بازرگانی دانشگاه شهید بهشتی

نسبت خانوادگی: داماد محسن رضایی، برادر عروس قالیباف، برادر داماد رحمانی فضلی

ادامه
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
ندا قاسمی بیوگرافی ندا قاسمی؛ بازیگر تازه کار و خوش چهره تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی ندا قاسمی

نام کامل: ندا قاسمی

تاریخ تولد: ۳۰ خرداد ۱۳۶۰

محل تولد: کرمانشاه

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر، مجری و صداپیشه

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

تحصیلات: دکترای شیمی آلی

ادامه
غلامعلی حداد عادل بیوگرافی غلامعلی حداد عادل؛ سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۲۴

محل تولد: تهران

حرفه: سیاستمدار ایرانی، عضور مجمع تشخیص مصلحت نظام، دانشیار بازنشسته دانشگاه، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و بنیاد سعدی

آغاز فعالیت: ۱۳۵۷ تاکنون

حزب سیاسی: اصولگرا

تحصیلات: لیسانس و فوق لیسانس فیزیک از دانشگاه تهران و شیراز (پهلوی قدیم)، دکتری فلسفه از دانشگاه تهران

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
فرزان عاشورزاده بیوگرافی فرزان عاشورزاده تکواندوکار ایرانی

تاریخ تولد: ۵ آذر ۱۳۷۵

محل تولد: تنبکابن، مازندران

محل زندگی: آمریکا

حرفه: تکواندوکار

لقب جهانی: سونامی تکواندو جهان

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۶ خرداد
  جی لیگ ژاپن
  سرزو اوزاکا - اوراوا ردز
  ۱۳:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  مجارستان - سوئیس
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسپانیا - کرواسی
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی ایران
  سپاهان - گل گهرسیرجان
  ۱۹:۴۵
 • جام حذفی ایران
  آلومینیوم اراک - مس رفسنجان
  ۲۰:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  ایتالیا - آلبانی
  ۲۲:۳۰
 • یکشنبه ۲۷ خرداد
  لیگ MLS آمریکا
  فیلادلفیا یونیون - اینتر میامی
  ۰۳:۰۰
 • جام ملت های اروپا
  لهستان - هلند
  ۱۶:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  اسلوونی - دانمارک
  ۱۹:۳۰
 • جام ملت های اروپا
  صربستان - انگلیس
  ۲۲:۳۰
 • سری آ برزیل
  کورینتیانس - سائوپائولو
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش