سه شنبه ۰۷ آذر ۱۴۰۲
۱۴:۲۹ - ۰۱ مهر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۷۰۰۳۲
لیگ برتر و جام حذفی

برخورد زشت باشگاه استقلال با گوستاوو بلانکو

خانی: از خدایم است استعفا کنم/ باید با نکونام برای حل مشکلات جلسه بگذاریم

علیرضا خانی,عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال
عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال گفت: بعد از جلسه با وزیر، در دستور کار داریم با نکونام جلسه ای داشته باشیم، مرگ یک بار شیون یک بار باید مشکلات تمام شود.

علیرضا خانی در گفت و گو با آنا در مورد اینکه چرا باشگاه استقلال نمی تواند در جذب اسپانسر موفق عمل کند، اظهار کرد: ما در این مدتی که گذشته با شرکت های مختلفی وارد مذاکره شدیم اما نمی دانم چرا پای قرارداد بستن که می رسید این افتقا رخ نمی داد و یکسری مسائلی پیش می آمد که عملا ما به بن بست می خوردیم.

از روی ناچاری با اسپانسر برای ۴ بازی قرارداد بستیم

وی در مورد اینکه چرا با شرکتی قرارداد بسته شده که شرایط مالی نامشخصی داتشته و اکنون یکی از چک های آنها برگشت خورده گفت: لیگ در حال آغاز شدن بود و ما مجبور شدیم که با این شرکت قرارداد امضا کنیم. از روی ناچاری این اتفاق افتاد و تصمیم گرفتیم با ۴ بازی شروع کنیم که متاسفانه یکی از چک ها پاس نشد و البته بخش حقوقی باشگاه پیگیر این موضوع هست.

با گرفتن اسپانسر فقط یک چهارم هزینه های باشگاه تامین می شود

عضو هیئت مدیره استقلال تصریح کرد: این نکته را فراموش نکنیم حتی اگر باشگاه بتواند با یک اسپانسر خوب هم قرارداد امضا کند آن شرکت نهایت یک چهارم هزینه های ما را می تواند تامین کند. به نظر شما سه چهارم بقیه مخارج چطور باید تامین شود؟ آیا بلیت فروشی داریم؟ تبلیغات محیطی در اختیارمان است؟ حق پخش داریم؟ ما مشکلمان این است که آن حامی اصلی را نداریم که اگر داشتیم مثل بقیه تیم ها این همه مشکلات نداشتیم.

با جدایی چند بازیکن توانستیم سقف قرارداد را رعایت کنیم

خانی با تاکید بر اینکه وقتی قرارداد بازیکنان در سال گذشته ۴۸۰ میلیارد تومان بوده و امسال با افزایش ۲۰درصد قرارداد هزینه های باشگاه به ۵۲۰ میلیارد رسیده، گفت: با این شرایط به سختی توانستیم سقف قرارداد را اجرا کنیم. سقف قرارداد ما ۳۰۰ میلیارد تومان بود که با جدایی محبی، قائدی، غلامی و سیلوا توانستیم این هزینه ها را کم کنیم و سقف را رعایت کنیم.

در مورد قرارداد مهری و هاشمی نسب اطلاعی ندارم

وی در پاسخ به این سوال که به نظر می رسد باز هم استقلال در اجرای قانون سقف قرارداد، شائبه هایی داشته باشد مثل قراردادی که با سعید مهری و مهدی هاشمی نسب بسته شده است، گفت: من در جریان قرارداد این دو نفر نیستم. این موضوع را باید آقای خطیر توضیح دهد. البته در اولین جلسه ای که در هیئت مدیره داشته باشیم حتما در مورد این دو قرارداد می پرسیم.

منتظر بودیم تکلیف وزیر مشخص شود تا جلسه برگزار کنیم

خانی در مورد جلسه ای که قرار است هیئت مدیره استقلال با وزیر ورزش داشته باشد و این که چرا زودتر این نشست برگزار نشده، گفت: باید اول تکلیف آقای هاشمی در مجلس روشن می شد و بعد این جلسه برگزار می شد که خوشبختانه آقای هاشمی رای کسب کرد و اکنون آقای افضلی رئیس هیئت مدیره پیگیر است و حتما این نشست با وزیر گذاشته می شود تا از مشکلات استقلال او را آگاه کنیم.

۸۸ درصد سهام استقلال در اختیار وزارت ورزش است

وی در خصوص اینکه مگر دست وزیر ورزش برای کمک به باشگاه باز است که با این جلسه مشکلات برطرف شود، عنوان کرد: اتفاقا یکی از مباحثی که می خواهیم مطرح کنیم همین است. سازمان خصوصی سازی زیر بار اینکه ما زیر مجموعه آنها هستیم نمی رود. وزارت اقتصاد هم همین طور. به طور طبیعی ۸۸ درصد سهام باشگاه در اختیار وزارت ورزش است. بالاخره باید تکلیف مالکیت باشگاه مشخص شود و بدانیم با چه ارگانی طرف هستیم. ما می خواهیم با وزیر جلسه بگذاریم و از او راهکار بگیریم که برای حل شدن مشکلات چه کنیم. یک جایی باید تکلیف این موضوع روشن شود. از سال ۹۳ که ردیف بودجه استقلال و پرسپولیس قطع شده هزینه های دو باشگاه روی هم تلنبار شده و وضعیت دو باشگاه را سخت کرده است. باز هم تاکید می کنم جذب اسپانسر فقط یک چهارم هزینه های ما را تامین می کند. 

ایرانسل و یا همراه اول نهایت ۱۳۰ الی ۱۵۰ میلیارد تومان بدهند

عضو هیئت مدیره استقلال در واکنش به این موضوع که به نظر می رسد این باشگاه قدرت چانه زنی برای جذب اسپانسر ندارد، گفت: دو شرکت بزرگ ایرانسل و همراه اول اکنون می توانند کمک حال ما باشند. شما فکر می کنید سقف پرداختی هر یک از اینها چقدر می تواند باشد؟ نهایت ۱۳۰ میلیارد یا ۱۵۰ میلیراد تومان. این طور هم که شنیدم ظاهرا پرسپولیس با ۱۳۰ میلیارد تومان با ایرانسل قرارداد بسته است. به نظر شما حتی همین پرسپولیس هم می تواند با این مبلغ هزینه هایش را پوشش بدهد؟ جز این دو شرکت بقیه چنین هزینه ای نمی کنند. در واقع وقتی حساب و کتاب می کنند با این شرایط اقتصادی که در مملکت داریم کسی پا جلو نمی گذارد.در مقابلش اندازه همین می توانند در آمد داشته باشند؟

هیات مدیره سیاست گذار است و عامل اجرایی مدیرعامل است

وی در مورد اینکه با همه این مسائل باید فرقی بین مدیریت باشگاه استقلال با بقیه باشد و شما در این باشگاه سمت گرفته اید که این مشکلات را برطرف کنید و به نظر شما جواد نکونام و بازیکنانش حق دارند از این وضعیت کلافه باشند یا نه، گفت: این حرف درست است، حوزه من کاملا مشخص است. کار من تامین منابع مالی برای استقلال نیست. تخصص من به عنوان عضو هیئت مدیره بازاریابی و مارکتینگ نیست. تخصص من در حوزه مالی است یعنی صورت های مالی و جمع آوری اطلاعات و غیره. ما بحث درآمدی را پیگیر هستم. جلسات زیادی داشتیم و حتی تا پای قرارداد هم رفتیم اما نمی دانم چه اتفاقاتی افتاد که منجر به نتیجه نشد. هیات مدیره سیاست گذار است و بحث اجرا با مدیرعامل مجموعه است و او باید پیگیر باشد.

۴۰ میلیارد را بابت مطالبات سال گذشته بازیکنان دادیم

وی افزود: ما به نکونام هم حق می دهیم اما به این نکته توجه کنید اگر دوستان نسبت تناسب بلد باشند متوجه می شوند. وقتی آن ۴۰ میلیاردی که گرفتیم و می خواستیم توانستیم ۱۰ درصد قرارداد بازیکنان را بدهیم اما آن را بابت مطالبات سال قبل بازیکنان دادیم. می شد ۱۰ درصد را داد و بعد دوباره ۳۰ میلیارد دیگر به باشگاه تزریق شود تا بخش دیگری از قرارداد داده شود اما شما بگویید کجای تاریخ باشگاه استقلال سابقه داشته تا هفته پنجم لیگ ۸۰ میلیارد پرداختی انجام شود؟

اداره مالیات بدهی باشگاه مربوط به سال ۸۶ تا ۹۲ را از حسابمان برداشت کرد

خانی ادامه داد: نمی خواهم در مورد مدیریت گذشته حرف بزنم اما در قانون تجارت وقتی مسئولیتی را پذیرفتم باید همه مسائل آن شرکت را بپذیرم. ولی ما منابع هم جور کردیم و باید مطالبات سال گذشته را پرداخت می کردیم. پول در حساب هم بود تا یکسری مشکلات دیگر را برطرف کنیم اما به یکباره مالیات وسط آمد و پول باشگاه را برداشت کرد. این موضوع اصلا در دوره ما نبوده و مالیات مربوط به سال ۸۶ تا ۹۲ می شده اما در دوره میدریتی ما اداره مالیات به دنبال گرفتنش بوده است. مشکلاتی بوده که از قبل بوده و همه در دوران مدیریتی ما در حال انجام است. بخش زیادی از این مشکلات برای مدیریت های گذشته است و بعد می گویند هیئت مدیره هیچ کاری نمی کند. به خدا که هیچ کدام از مشکلات فعلی باشگاه استقلال برای مدیریت ما نیست. ما این مشکلات را ارث بردیم و تحت فشار هم هستیم اما پیگیری هم می کنیم. در این باشگاه سندهای مالی موجود نیست. قراردادها نیست. ما این ها را به چه کسی بگوییم؟

اصل سند قرارداد مرغوبکار در باشگاه نیست!

وی در پاسخ به این سوال که اکنون چه سندهایی در باشگاه نیست، گفت: اصل قرارداد مرغوبکار در باشگاه نیست و کپی آن هست. خیلی از قرارداهایی که به عنوان مشاور بیمه هست اصل سند نیست. قرارداد ۱۰۰ میلیاردی با مشاور بیمه بسته شده که اصل قرارداد نیست. یا مشاور دیگر ۴۰۰ میلیون قرارداد بسته و اصل سند نیست اصلا نمی دانیم قراردادها درست است یا خیر. آیا این امضاها اصل است یا خیر نمی دانیم. همه این موضوعات را به مراجع ذی صلاح گزارش کرده ایم.

منابع مالی بود ۹۰ درصد مشکلات حل بود

عضو هیئت مدیره استقلال ادامه داد: ما در باشگاه انضباط مالی را ایجاد کردیم. صورت های مالی را درست کردیم و همه را به موقع در کدال بارگذاری کردیم. گزارشات را دیوان محاسبات دادیم. مشکل اصلی ما این است که متابع مالی نیست اگر بود ۹۰ درصد مشکلات باشگاه حل بود.

بازیکنان توقع دارند که به موقع پول خود را بگیرند و حق دارند

وی در جواب به این پرسش که خبر دارد با توجه به شرایط مالی بازیکنان در اعتصاب هستند و دیروز تمرین ریکاوری را انجام نداند، گفت:بازیکنان حق دارند. نکونام مربی با دانشی است و تلاش می کند. بازیکنان توقع دارند به موقع پول بگیرند اما اینکه می گویند مدیریت کاری نمی کند درست نیست. ما همه تلاش و توان خود را گذاشته ایم. این حرف بی انصافی است. شما نمی دانید به کجاها رفته ایم که منابع تامین شود.

از خدایم است استعفا بدهم

خانی در این خصوص که شاید این فشار از این بابت باشد اگر هیئت مدیره نمی تواند منابع مالی تامین کند، استعفا دهند و بروند، گفت: به خدا از خدایم است. اصلا برایم مهم نیست و ما اینجا منافعی نداریم. ما حاضریم هر کسی می تواند کمک کند بیاید. اینجا دنبال منافع و پست نیستیم. ۲۳ سال در ارگان های مختلف کار کردیم و در ارگان های خصوصی بودیم. اشتباه هم کردیم که به استقلال آمدیم. هدف ما کمک به تیم محبوبمان بوده و تا الان هم کمترین کوتاهی نکردیم.ما خالصانه آمدیم که کمک کنیم.

به نظر شما مشکل منزل ۱۰۵ متری مبله در برجی در منطقه سعادت آباد چیست؟

وی در مورد اینکه چرا باشگاه بدون در نظر گرفتن نظر بلانکو برای او خانه اجاره کرده و او اکنون هم اتاقی بازیکن گل گهر شده، گفت: باشگاه یک واحد در منطقه سعادت آباد تهران، ۱۰۵ متر مبله در یک برج اجاره کرده است. به نظر شما این واحد چه اشکالی می تواند داشته باشد؟ هزینه های حضور این بازیکن در هتل برای باشگاه خیلی سنگین می شد. من سوالی از شما می پرسم حضور در آپارتمان شخصی راحت تر است یا زندگی در هتل؟ من البته از ماجرای حضور بلانکو در اتاق تورس بازیکن گل گهر خبر ندارم و باید این موضوع را از باشگاه بپرسم اما شما بگویید چه اتفاقاتی رخ می دهد که حضور در منزلی در سعادت آباد تهران رد می شود؟ یعنی همه باشگاه های دنیا برای در اختیار گذاشتن منزل به بازیکن او را با خودشان می برند؟

اختلاف بین مدیرعامل و سرمربی سلیقه ای هست

خانی در پاسخ به این سوال که چرا هیئت مدیره باشگاه تلاشی برای کم شدن اختلافات بین نکونام و مدیریت نمی کند و چرا اعضای هیئت مدیره در تمرینات حضور پیدا نمی کنند، گفت: ما در هیئت مدیره نقشمان سیاست گذاری است. و اختلاف بین مدیرعامل و سرمربی را سلیقه ای دیدم. کار اجرایی دست مدیرعامل است. گاهی اختلافات سلیقه ای است. من دو سال پیش در باشگاه استقلال خوزستان بودم و همین مشکلات را دیده بودم اگر اختلاف فراتر باشد ورود می کنیم. ما حتی یک بار هم نکونام را دعوت کردیم اما چون تیم در کوران مسابقات بود خود آقای نکونام خواست در نوبت بعدی باشد. حضور ما در تمرین باعث ایجاد شک بیشتر می شود. ما باید جلسه ای با او داشته باشیم اگر اختلاف و مشکلی هست باید برطرف شود. شاید بخشی اش سوتفاهم باشد.

مرگ یک بار شیون یک بار باید با نکونام جلسه بگذاریم تا مشکلات حل شود

وی در مورد اینکه نکونام در قبال دعوت باشگاه گارد گرفت و گفت شرکت نمی کند و حتی علیه خود او صحبت کرد و گفت خانی علیه ما صحبت نکند نمی خواهد کاری انجام دهد، گفت: من آن روز صحبت بدی نکردم. او را دعوت کرده بودیم و خودش گفت بگذارید مسابقات تمام شود. ما در دستور کار داریم که با نکونام جلسه بگذاریم منتظر هستیم که ابتدا با وزیر صحبت کنیم و بعد با سرمربی جلسه می گذاریم. مرگ یک بار و شیون یک بار. یک جا باید این مشکلات تمام شود.

***

برخورد زشت باشگاه استقلال با گوستاوو بلانکو

گوستاوو بلانکو مهاجم جدید استقلال که به دلیل سقف قرارداد نمی‌تواند قراردادش را با این باشگاه امضا کند اکنون به دلیل سو مدیریت در باشگاه استقلال بی خانمان است.

علیرضا خانی,عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال

به این بازیکن اعلام کردند که برات خونه گرفتیم این بازیکن اعلام کرد که اول باید خونه را ببینم بعد هتل را تحویل دهم اما گویا این خانه‌ای که مدیران استقلال برای وی گرفتند مورد پسند این بازیکن نبود. 

گوستاوو که قصد بازگشت به اتاقش در هتل داشت به او اعلام کردند تسویه حساب شده است. 

این بازیکن که بلاتکلیف است حالا گفته می‌شود رفیقش تورس به او اعلام کرد بیاید در اتاق او زندگی کند.

 • 17
 • 5
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
زندگینامه لقمان حکیم زندگینامه لقمان حکیم و روایت های قرآنی وی

دوران زندگی: دوران حضرت داوود

محل تولد: حبشه

شهرت: لقمان حکیم

محل دفن: فلسطین یا ناحیه راشدیه در شمال بغداد

زندگینامه لقمان حکیمبیوگرافی لقمان حکیم

ادامه
 محمدرضا حیاتی بیوگرافی محمدرضا حیاتی مجری اسبق صدا و سیما / حواشی زندگی وی

تاریخ تولد: ۲۷ دی ۱۳۳۴

محل تولد: آبادان

محل زندگی: تهران

حرفه: گوینده و مجری صدا و سیما 

شروع فعالیت: ۱۳۵۵ تاکنون

تحصیلات: لیسانس رشته علوم سیاسی

ادامه
زندگینامه آرتمیس یکم زندگینامه آرتمیس یکم نخستین بانوی دریاسالار ایرانی

تولد: سده ۵ (پیش از میلاد)، هالیکارناس

سلطنت: ۴۶۰–۴۸۴ پیش از میلاد

جانشین: ۴۸۴ پیش از میلاد

تاجگذاری: پیسیندلیس

درگذشت: سده ۵ (پیش از میلاد)

ادامه
یسنا میرطهماسب بیوگرافی یسنا میرطهماسب بازیگر نوظهور سینما

تاریخ تولد: ۲۸ فروردین ۱۳۷۸

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

آغاز فعالیت:  سال ۱۳۹۱ تاکنون

تحصیلات: دانشجوی رشته معماری

ادامه
زر امیرابراهیمی بیوگرافی زر امیرابراهیمی و حواشی زندگی او (+تصاویر)

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۶۰ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: سال ۱۳۷۸ تاکنون

تحصیلات: فارغ‌التحصیل رشته بازیگری تئاتر

ادامه
جرمی دوکو بیوگرافی جرمی دوکو فوتبالیست تازه نفس

تاریخ تولد: ۲۷ می ۲۰۰۲

محل تولد: آنتورپ، بلژیک

حرفه: فوتبالیست

باشگاه کنونی: منچستر سیتی، تیم ملی بلژیک

پست: مهاجم

ادامه
صدیقه وسمقی بیوگرافی صدیقه وسمقی فعال سیاسی اجتماعی

تاریخ تولد: سال ۱۳۴۰

محل تولد: تهران

محل زندگی: ایران

حرفه: شاعر، نویسنده، مترجم، اسلام‌پژوه، حقوق‌دان، تحلیل‌گر مسائل سیاسی و اجتماعی، استاد دانشگاه

تحصیلات: دکترای فقه و مبانی حقوق اسلامی در دانشگاه تهران

آثار: «زن، فقه، اسلام» - «حتماً راهی هست» و …

ادامه
جوزف جان تامسون زندگینامه جوزف جان تامسون

تاریخ تولد: منچستر، منچستر بزرگ

محل تولد: ۳۰ اوت ۱۹۴۰

ملیت: بریتانایی

حرفه: فیزیکدان

شهرت: مدل تامسون، کشف الکترون و ایزوتوپ، پراکندگی تامسون، طیف‌سنجی جرمی، کار بر روی خواص الکتریکی گازها

محل تحصیل: دانشگاه منچستر، دانشگاه کمبریج

ادامه
احسان قائم مقامی بیوگرافی احسان قائم مقامی اولین استاد بزرگ شطرنج ایران

تاریخ تولد: ۲۰ مرداد ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: شطرنج باز

عنوان: استاد شطرنج ایران

بهترین ریتنیگ: ۲۶۸۹

رنکینگ: ۳۸۷

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۷ آذر
  جام جهانی نوجوانان
  نوجوانان آرژانتین - نوجوانان آلمان
  ۱۲:۰۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  کاوازاکی - جوهور دارالتعظیم
  ۱۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  پاتوم تایلند - اولسان هیوندای
  ۱۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  اینچئون - یوکوهاما مارینوس
  ۱۳:۳۰
 • لیگ آزادگان
  مس سونگون - داماش گیلان
  ۱۴:۰۰
 • لیگ آزادگان
  نفت مسجدسلیمان - نفت و گاز گچساران
  ۱۴:۴۵
 • لیگ قهرمانان آسیا
  شاندونگ تایشان - کایا فیلیپین
  ۱۵:۳۰
 • جام جهانی نوجوانان
  نوجوانان فرانسه - نوجوانان مالی
  ۱۵:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الفیحا - آخال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نساجی مازندران - مومبای سیتی
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  نوبهار نمنگان - الهلال
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  العین امارات - پاختاکور
  ۱۹:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  شاختار - آنتورپ
  ۲۱:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لاتزیو - سلتیک
  ۲۱:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بارسلونا - پورتو
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  فاینورد - اتلتیکومادرید
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آث میلان - دورتموند
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  پاری سن ژرمن - نیوکسل
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  منچسترسیتی - لایپزیش
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  یانگ بویز - ستاره سرخ بلگراد
  ۲۳:۳۰
 • چهارشنبه ۸ آذر
  لیگ قهرمانان آسیا
  کیچه هنگ کنگ - چونبوک موتورز
  ۱۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  پوهانگ استیلرز - هانوی اف سی
  ۱۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  اوراوا ردز - ووهان تری تاونز
  ۱۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  بانکوک یونایتد - لاین سیتی سیلرز
  ۱۷:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  گالاتاسرای - منچستریونایتد
  ۲۱:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  سویا - آیندهوون
  ۲۱:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  رئال سوسیداد - سالزبورگ
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بنفیکا - اینتر
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  براگا - یونیون برلین
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  رئال مادرید - ناپولی
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  آرسنال - لانس
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بایرن مونیخ - کپنهاگن
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش