دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲
۱۰:۳۶ - ۱۷ آذر ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۰۹۰۹۸۷
لیگ برتر و جام حذفی

فکری: شنیده ام اشکان خورشیدی، داور مسابقه پرسپولیسی است

گل‌محمدی: حاضرم همین فردا تیم را به برانکو تحویل دهم/ گولسیانی: از هواداران عذرخواهی می‌کنم

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: هیچ کس برای پرسپولیس بهتر از برانکو نیست و حاضرم تیم را تحویل او بدهم.

به گزارش فارس، یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پیش از بازی با هوادار، اظهار داشت: لیگ قهرمانان را گذراندیم و تلاش زیادی کردیم تا از گروه صعود کنیم اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد. اکنون شروع دوباره لیگ است. خوشبختانه ۶_۵ بازی پشت سر هم داریم که می‌تواند به روند پیشرفت تیم کمک کند. اولین دیدار هم بازی فردا مقابل هوادار است که نتایج به نسبت خوبی با محمود فکری گرفته و تیم قابل احترامی برای ما است. باید سعی کنیم دیدارهای آینده را ببریم و پیروز شویم تا مسیر خودمان را ادامه بدهیم.

*باید از لحاظ ذهنی، روحی و روانی آماده شویم

وی افزود: موضوع مهم این است بازی قبلی را فراموش کنیم و از لحاظ ذهنی، روحی، روانی و فکری سعی کنیم خود را ریکاوری کرده و آماده بازی با هوادار کنیم. بازیکنان من احساس مسئولیت خود را نشان دادند و احساس می‌کنم با توجه به اینکه همه ما برای جبران نتایج قبلی اراده داریم، فکر می‌کنم بتوانیم بازی‌های خوبی را انجام بدهیم.

*باید بازی هجومی به نمایش بگذاریم

سرمربی تیم پرسپولیس تاکید کرد: برخی مسائل مثل مصدومیت‌ها و بدشانسی‌ها وجود دارد. البته من به شانس در فوتبال اعتقاد زیادی ندارم اما مقداری مصدومیت‌ها در این مدت ما را اذیت کرد‌. مرتضی پورعلی‌گنجی و یاسین سلمانی را برای کل فصل از دست دادیم. وحید امیری، امید عالیشاه، میلاد سرلک و... در کل به تناوب بازیکنان زیادی مصدوم یا به خاطر ویروس آنفولانزا مریض شدند. به هر صورت اکنون شرایط بهتر است و باید سعی کنیم فردا بازی خوب و هجومی را به نمایش بگذاریم‌.

*این روزهایی که می بینیم را پیش بینی کرده بودم

گل‌محمدی در پاسخ به این سوال که آیا پرسپولیس پس از حضور رضا درویش در تمرین روز گذشته و صحبت او با بازیکنان و خودش به ساحل آرامش رسیده است، عنوان کرد: شاید یک جورهایی این روزها را خودم پیش‌بینی کرده و می‌دانستم با توجه به عملکردمان در خیلی از بخش‌ها روزهای سختی در پیش داریم. نمی‌خواهم وارد جزئیات شوم اما این روزها قابل پیش‌بینی بود‌. اکنون موضوعی که خیلی برای ما مهم است و باید آن را حل کنیم این است که بتوانیم راه و مسیری که در پیش گرفته‌ایم، با قدرت، تمرکز و انرژی بیشتری در همه بخش‌های فنی و غیرفنی ادامه بدهیم.

*شاید انتظار درستی نباشد که روند موفقیت یک تیم سال ها ادامه داشته باشد

وی درمورد اینکه خبرنگار شبکه اسکای، ۲ روز قبل از پپ گواردیولا پرسید ۴ بازی متوالی پیروز نشدن منچسترسیتی برای همه فوتبالدوستان خیلی عجیب است و این یک اتفاق غیرقابل تصور محسوب می‌شود که سرمربی سیتی نیز در پاسخ عنوان کرد وظیفه من است با مدیریت خود شرایط را به سمت موفقیت تغییر بدهم و اکنون که پرسپولیس برای اولین بار با هدایت خودش چنین شرایط سختی را تجربه می‌کند در شرایطی که او در هر تیمی بوده تیمش در نوک قله قرار داشت یا برای قهرمانی می‌جنگید، چه راهکاری برای خروج سرخ‌پوشان از این وضعیت دارد، توضیح داد: به مورد خوبی اشاره کردید. یک تیم ممکن است مثل پرسپولیس یا منچسترسیتی سال‌ها در سطح یا رده‌های اول قرار گرفته باشد و جام‌های متعددی به دست بیاورد. شاید انتظار درستی نباشد که این روند سال‌های سال ادامه پیدا کند.

*به هواداران حق می‌دهم

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: مگر اینکه برنامه‌ریزی، امکانات و سازماندهی خوبی داشته باشیم. پس از قهرمانی‌های سال قبل باید به لیگ قهرمانان می‌آمدیم. متاسفانه همان تیمی که سال گذشته داشتیم هم به سختی حفظ کردیم و نتوانستیم ۳_۲ بازیکن را نگه داریم‌. بچه‌هایی هم که آمدند نیاز به زمان دارند. با توجه به بازی کردن در یک تیم بزرگ ممکن است از لحاظ روحی و روانی دچار افت شوند و نتوانند خودشان را پیدا کنند. هواداران هم انتظار دارند همیشه تیم بالا باشد و وقتی چنین اتفاقی می‌افتد که هواداران عادت ندارند تیم در رتبه ششم جدول باشد یا چنین نتایجی بگیرد، عصبانی یا ناراحت می‌شوند. به آنها حق می‌دهم و هیچ وقت نمی‌گویم چرا چنین اتفاقی افتاد.

گل‌محمدی اضافه کرد: هوادار دوست دارد تیمش برنده یا قهرمان شود. عصبانیتش ما را عصبانی نمی‌کند و با ناراحتی‌شان هم ناراحت نمی‌شویم. از این مسئله باید خوب استفاده کرده و سعی کنیم این نتایج را با اراده و تمرکز بیشتر جبران کنیم.

*بزرگ‌ترین مشکل ما مصدومیت‌های بد موقع بود

وی درپاسخ به این سوال که بزرگ‌ترین مشکل پرسپولیس در این فصل چیست، گفت: بزرگ‌ترین مشکل ما مصدومیت‌های بد موقع بود. مرتضی پورعلی‌گنجی و یاسین سلمانی در ساختار دفاع و حمله پرسپولیس را دچار مشکل کرد. مصدومیت‌های خیلی زیاد و طولانی وحید امیری را داشتیم. امید عالیشاه در ۳ مقطع مصدوم شد و هنوز هم آسیب دیده است. مهدی ترابی و سرلک نیز مصدوم شدند. اتفاقاتی به این شکل برای ما افتاد.

سرمربی پرسپولیس افزود: همین بازیکنان نزدیک ۴۰_۳۰ درصد تیم هستند و نبودشان اثر منفی می‌گذارد. نفرات جایگزین هم نیاز به زمان دارند. برخی اتفاقات و حواشی را هم می‌دانید از شروع فصل به وجود آمد و مشکلات زیادی به ویژه در بحث مالی، امکاناتی و پروازی داشتیم. همه این موارد وجود داشت. نمی‌توانیم زیاد درموردشان صحبت کرده و نبش قبر کنیم. تنها موضوع مهم الان برای ما بازی با هوادار است که باید با تمام وجود و تمرکز به زمین برویم و این بازی را ببریم.

*هیچ کس بهتر از برانکو برای پرسپولیس نیست

گل‌محمدی درپاسخ به این سوال که در این مقطع انتشار خبر مذاکره با برانکو حرفه‌ای بود، پاسخ داد: اینکه حرفه‌ای بود یا نبود قطعا یک شیطنت بود. هیچکس بهتر از برانکو برای پرسپولیس نیست. اگر بگویند امشب می‌آید تا از فردا مربیگری کند تیم را تحویلش می‌دهم. هیچ مشکلی از این بابت ندارم. برخی با آوردن اسم او فکر می‌کنند ناراحت می‌شوم اما واقعا اینگونه نیست‌. استاد من بوده و همه ما خیلی از موفقیت‌های تیم در سال‌های اخیر را مدیونش هستیم. بهترین مربی‌ای که می‌تواند انتخاب شود، برانکو است.

*بیشتر شیطنت ها علیه پرسپولیس فوتبالی نیست

وی در واکنش به اینکه برانکو خبر مذاکره با پرسپولیس را تکذیب کرد، گفت: می‌دانم. به هر صورت او هم جام ملت‌های آسیا را با تیم ملی عمان پیش رو دارد. بیشتر شیطنت‌ها فوتبالی نیست و آنهایی که می‌فهمند می‌دانند دلیل این جوی که راه افتاده به خاطر چیست.  اگر لازم شد بعدا درموردش صحبت می‌کنم.

*هواداران، پرسپولیس را تنها نگذارند

سرمربی پرسپولیس درخصوص اینکه آیا در دیدار با هوادار به فکر دربی هم هستند، ادامه داد: بازی فردا برای ما تاثیرگذار است. الان مهم‌ترین دیداری که کسب ۳ امتیازش برای همه ما مهم است، بازی با هوادار است و پس از این بازی فرصت داریم درمورد دربی صحبت، آنالیز و فکر کنیم. شاید در بازی مهم با هوادار جو ورزشگاه آزادی مثل دیدار با الدحیل نشود اما از هواداران می‌خواهیم پرسپولیس را تنها نگذارند. این تیم متعلق به خودشان است. همه ما هم فقط یک هدف و آرزو داریم که آن هم خوشحال بودن طرفداران است.

*دوست داریم جو دیدار با الدحیل را بار دیگر ببینیم

گل‌محمدی افزود: وقتی تیم نتیجه نمی‌گیرد خودمان شرمنده هواداران هستیم که در این سرما می‌آیند و از تیم حمایت می‌کنند. دوست داریم همان جوی که در بازی با الدحیل داشتیم بار دیگر ببینیم و ان‌شاءالله این اتفاق می‌افتد.

*درباره باهویی تا فردا تصمیم می گیرم

وی در پاسخ به این سوال که آیا در بازی با هوادار به دلیل محرومیت شهاب زاهدی از نبیل باهویی که در دیدار با الدحیل یک دقیقه هم به زمین نرفت استفاده می‌کنند، اظهار داشت: امروز تصمیم می‌گیریم. جلسه فنی داشته و بعد از ظهر هم تمرین داریم. درمورد این مسئله تا فردا تصمیم خواهیم گرفت.

*عالیشاه به بازی فردا نمی‌رسد

سرمربی پرسپولیس درمورد اینکه آیا امید عالیشاه به بازی فردا می‌رسد، گفت: خیر‌.

*خودم دوست دارم بازیکنان از پایه‌های پرسپولیس بالا بیایند

گل‌محمدی درواکنش به این موضوع که در سال‌های اخیر برخی بازیکنان خارجی مثل شیخ دیاباته، تمیروف، استوکس، اوساگونا و نبیل باهویی با مبالغ ۲۰۰_۳۰۰ هزار دلاری یا ۱۰_ ۱۵ میلیاردی به پرسپولیس آمدند و روی هم رفته آمار ۴۵_۴۶ بازی و ۷_۶ گل را ثبت کردند و آیا از لیگ‌های پایین‌تر کشورمان یا تیم‌های پایه بازیکنی پیدا نمی‌شد تا چنین هزینه‌ای به پرسپولیس تحمیل نشود، توضیح داد: اکنون ما میلاد سورگی، بابایی، امید فهیمی را داریم‌. ۲ جوان دیگر هم ۲ روز قبل به تیم اضافه شدند. خود من دوست دارم بازیکنان از پایه‌های پرسپولیس بالا بیایند و تن خودم می‌خوارد تا به جوان بازی بدهم اما این روند یک پروسه است که نیاز به برنامه‌ریزی خوبی دارد.

وی اضافه کرد: تیم هم باید نتیجه بگیرد و هم آرام آرام این بازیکنان را بالا بیاوریم. اگر ناگهان بالا بیایند به مشکلاتی می‌خورند که ممکن است سرخورده شوند و نتوانند خودشان را پیدا کنند. تیم‌های بزرگ مجبور هستند یک جور دیگر فکر کنند و دنبال بازیکنانی بروند که با تجربه بیشتر می‌توانند به تیم برای قهرمان شدن کمک کنند. حرف‌تان کاملا درست است. با توجه به قوانین جدید می‌توانیم از تیم‌های پایه و ب هم بازیکن بگیریم تا به تیم کمک کند اما در باشگاه‌های ما دیده نمی‌شود که سراغ تیم ب بروند یا از جوانان و رده‌های پایه بیشتر استفاده کنند.

سرمربی پرسپولیس درمورد آخرین وضعیت نامه‌نگاری‌ها برای تشکیل تیم ب، عنوان کرد: هیات مدیره باید درمورد این موضوع تصمیم‌گیری کند زیرا در دستور کارش بود. اتفاقاتی افتاد اما خبر ندارم به کجا رسید. بازهم پیگیری می‌کنم.

***

گولسیانی: از هواداران عذرخواهی می‌کنم/ به مدیران هشدار داده بودم

مدافع تیم فوتبال پرسپولیس با انتشار پستی در فضای مجازی از هواداران این تیم بابت از دست دادن ضربه پنالتی در دیدار برابر الدحیل قطر عذرخواهی کرد.

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس

تیم‌های فوتبال پرسپولیس و الدحیل قطر در هفته ششم و پایانی مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا روز سه شنبه ۱۴ آذر به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با برتری دو بر یک نماینده قطر به پایان رسید تا پرسپولیس شانس حضور در مرحله حذفی این مسابقات را از دست دهد. در نیمه دوم و در دقیقه ۸۰ بازی «گئورگی گولسیانی» مدافع گرجستانی تیم پرسپولیس شانس باز کردن دروازه حریف را از روی نقطه پنالتی داشت که ضربه او با برخورد به تیرک افقی دروازه به بیرون رفت و در ادامه با اشتباهی که روی گل دوم الدحیل قطر داشت، شب تلخی را به پایان رساند.

در همین رابطه این بازیکن با انتشار پستی در صفحه شخضی خود در فضای مجازی از هواداران پرسپولیس عذرخواهی و اعلام کرد که ۳ ماه است هنوز پولی از باشگاه دریافت نکرده و دو هفته گذشته با ارسال نوتیس برای دریافت مطالبات خود به مدیران این تیم هشدار داده بود.

متن گولسیانی به شرح زیر است:

«خانواده و هواداران عزیز پرسپولیس می‌خواهم بابت بازی قبل عذرخواهی و ناامیدی خود را اعلام کنم. من پیام‌های تشویق‌کننده زیادی دریافت کرده‌ام و همچنین پیام‌های فحش‌دهنده زیادی دریافت کرده‌ام، این بخشی از فوتبال است و بنابراین قابل قبول است. من از ضربه پنالتی شانس زیادی داشتم تا تو را خوشحال کنم، به آن اعتماد هم داشتم، اما در فوتبال برای هر بازیکنی این اتفاق می‌افتد. بطری‌ها و سنگ‌های زیادی به سمت ما پرتاب شد، به تیمی که سال گذشته تمام جام‌ها را برد، تیمی که هنوز چیزهای زیادی برای اثبات دارد. ما یک خانواده بزرگ هستیم، امنیت و احترام خانواده در هر موقعیتی از همه مهمتر است. حالا داستان دوم بسیاری از مردم می‌پرسند که آیا من واقعاً یک نامه اخطار برای پرداخت تأخیر به باشگاه فرستادم یا خیر. بله، من واقعاً آن را ارسال کردم.

من معتقدم پول مهمترین چیز در زندگی نیست، اما گاهی اوقات دوره‌های سخت ظاهر می‌شود، زمانی که ما کاملاً بی پول هستیم و باید مراقب خانواده خود باشیم. من خجالت نمی کشم که بگویم هر یک درصدی که در زندگی ام به دست آورده ام با لیترهای ریخته شده عرق به دست می‌آید. و من در قبال خانواده عظیمم مسئولیت کامل دارم و وقتی آنها در رنج هستند هرگز از انجام هیچ کار سختی دریغ نخواهم کرد. موضوع این است که بیش از سه ماه از آخرین پرداختی ام می‌گذرد. یک ماه پیش با نمایندگان باشگاه صحبت کردم و وضعیت بد مالی خود را به وضوح توضیح دادم و درخواست حمایت احتمالی کردم. قول‌هایی گرفتم، اما… برای بار دوم کمک خواستم، دوباره قول‌هایی گرفتم که هرگز محقق نشد.

در این مدت دوستان عزیزم، برخی از هم تیمی‌ها و یکی از هواداران ما کمک‌های فراموش نشدنی و گرانبهایی را برای من و خانواده ام انجام دادند. دو هفته پیش، یک نامه هشدار رسمی به باشگاه فرستادم، اما هنوز منتظر هستم. برای جلوگیری از انتشار اطلاعات داخلی، به هیچ کس و فقط اعضای باشگاه اطلاع ندادم. بعد از بازی قبلی این اطلاعات در همه رسانه‌ها پخش شده است. خواسته یا ناخواسته نقشه قربانی که تمام عصبانیت مردم را به سمت من هدایت کند با موفقیت اجرا شد. یک خانواده قوی همیشه سعی می‌کند مشکلات خانوادگی درون خانواده را حل کند. و هرگز یکی از اعضای خانواده را قربانی عدالت عمومی نمی‌کند.»

همچنین در ادامه این پست مدافع پرسپولیس از هواداران این تیم برای یافتن پسربچه ای که در دیدار برابر الدحیل خواستار دریافت پیراهن او شده بود، کمک خواسته است.

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس

***

فکری: شنیده ام اشکان خورشیدی، داور مسابقه پرسپولیسی است

محمود فکری می‌گوید اشکان خورشیدی پرسپولیسی است اما امیدوار است سوت عادلانه‌ای برای این مسابقه بزند.

یحیی گل‌محمدی,سرمربی تیم پرسپولیس

محمود فکری در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل پرسپولیس بیان کرد: تمرینات خیلی خوبی را پشت سر گذاشتیم و بچه‌ها شرایط خوبی دارند. بچه‌ها انگیزه لازم را برای این بازی دارند و امیدوارم فردا بهترین کیفیتشان را ارائه دهند و بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم و به هدفمان برسیم. با تیم بزرگی بازی داریم. پرسپولیس مربی و بازیکنان بسیار خوب و توانمندی دارد و امیدارم بازی زیبایی شود و آن‌هایی که در استادیوم هستند یا از صفحه تلویزیون بازی را تماشا می‌کنند شاهد یک بازی خوب و زیبا باشند و لذت ببرند.

او در مورد اینکه آیا نتایج نامطلوب پرسپولیس کار را برای هوادار سخت خواهد کرد یا نه، ادامه داد: مطمئنا همینطور است. بازی کردن با تیم‌های بزرگ سختی‌های خودش را دارد. اینکه پرسپولیس در آسیا نتوانست نتیجه بگیرد و در جدول با رقیبانش فاصله دارد، باعث می‌شود فقط برای سه امتیاز به زمین بیاید و شاید تلاش‌شان سخت‌تر هم باشد اما امیدوارم بچه‌ها نتیجه بگیرد.

سرمربی هوادار در خصوص حساسیت بازی باتوجه به نزدیکی دربی پایتخت گفت: فکر نمی‌کنم حساسیت خاصی را در این بازی به وجود بیاورد. شاید برای پرسپولیس بازی بعدی مهم‌تر باشد و بازیکنان پرسپولیس حواسشان جمع‌تر باشد که کارت نگیرند و در ادامه با سه امتیاز به استقبال دربی بروند. در کل فکر نمی‌کنم بازی حساسیت حساسیت زیادی داشته باشد.

او درباره کسب نتایج مطلوب هوادار در سه فصل اخیر مقابل پرسپولیس بیان کرد: فکر نمی‌کنم آمار خیلی مشکل‌ساز باشد. هر بازی شرایط خودش را دارد و شاید در آن شرایط نتوانستند امتیاز بگیرند. با این حال امیدواریم این آمار به روحیه و اعتماد به نفس تیم کمک کند تا بازی بهتری ارائه دهند تا با امتیاز از بازی خارج شویم.

او در مورد اینکه گفته می‌شود اشکان خورشیدی، داور بازی علاقه رنگی به پرسپولیس دارد گفت: به هر حال تو فوتبال دنیا همه افراد می‌توانند طرفدار تیم‌های بزرگ باشند. در ایران هم همه کسانی که در مجموعه فوتبال هستند از بچگی که به فوتبال علاقه داشتند مطمئناً طرفدار یکی از دوتا تیم بزرگ پایتخت می‌توانند باشند. حالا شرایط زندگی‌شان طوری پیش می‌ر‌ود که این شخص شاید روزی داور بشود و روزی یک مسئولیت دیگری را به دست بیاورد. به هر حال در مورد آقای خورشیدی من هم شنیدم که پرسپولیسی است ولی با توجه به شغلی که الان دارد و مسئولیتی که دارد این حق را به او می‌دهم هم قبل از بازی و هم بعد از بازی طرفدار تیم پرسپولیس باشد و حتی در شادی‌های‌شان شرکت بکند؛ به هر حال حق همه طرفداران هست ولی با توجه به مسئولیتی که دارد توقع داریم برای بازی فردا قضاوت کاملاً عادلانه‌ای را داشته باشد و سوت ایشان تعیین کننده بازی نباشد. تیم پرسپولیس به اندازه کافی بزرگ هست و بازیکنان بزرگ و کادر فنی بسیار قوی دارد که بتوانند بدون کمک داوری امتیاز کافی را بگیرند. حالا ما هم امیدواریم تو این بازی آقای خورشیدی روز بسیار خوبش باشد و کاملاً عادلانه سوت بزند و نه مشکلی برای ما به وجود بیاید نه مشکلی برای خودش به وجود بیاید و نه مشکلی برای بازی.

 • 19
 • 3
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
رودریگو هرناندز بیوگرافی «رودریگو هرناندز»؛ ستاره ای فراتر از یک فوتبالیست | هوش و تفکر رمز موفقیت رودری

تاریخ تولد: ۲۲ ژوئن ۱۹۹۶

محل تولد: مادرید، اسپانیا

حرفه: فوتبالیست 

پست: هافبک دفاعی

باشگاه: منچسترسیتی

قد: ۱ متر ۹۱ سانتی متر

ادامه
محمد بن راشد آل مکتوم بیوگرافی محمد بن راشد آل مكتوم حاکم موفق دبی

تاریخ تولد: ۱۵ ژوئیه ۱۹۴۵

محل تولد: دبی

ملیت: امارات متحده عربی

لقب: والاحضرت شیخ محمد

حرفه: حاکم دبی

ادامه
یزدگرد سوم زندگینامه یزدگرد سوم؛ آخرین پادشاه حکومت ساسانی

تاریخ تولد: ۶۲۴ میلادی

محل تولد: استخر، ایران شهر

سلطنت: ۶۳۲ – ۶۵۱ میلادی

خاندان: ساسانی

پدر: پسر شهریار

جانشین: مرگ او همراه با نابودی حکومت ساسانی بود

ادامه
فابیو کاپلو بیوگرافی فابیو کاپلو؛ اسطوره فوتبال جهان

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۴۶

محل تولد: سن کانزیان دیسونزو، ایتالیا

لقب: دن فابیو

حرفه: فوتبالیست پیشین و سرمربی 

پست: هافبک پیشین و مربی 

آغاز فعالیت: ۱۹۶۴ تاکنون

ادامه
ارنست رادرفورد زندگینامه ارنست رادرفورد؛ نابغه‌ای که اتم را دگرگون کرد

تاریخ تولد: ۳۰ اوت ۱۸۷۱

محل تولد: حومه برایت‌واتر شهر نلسون، ساحل شمالی جزیره جنوبی، نیوزیلند

ملیت: بریتانیایی

حرفه: فیزیک دان، استاد دانشگاه

محل تحصیل: دانشگاه کانتربوری، دانشگاه کمبریج

درگذشت: ۱۹ اکتبر ۱۹۳۷

ادامه
مجتبی حیدرپور بیوگرافی مجتبی حیدرپور هندبالیست تیم ملی ایران

تاریخ تولد: ۲۹ شهریور ۱۱۳۶۷

محل تولد: سرخس

حرفه: هندبالیست

پست: گوشه چپ

باشگاه کنونی: سپاهان

قد: ۱ متر ۸۰ سانتی متر

ادامه
کیلیان امباپه بیوگرافی کیلیان امپاپه؛ اعجوبه جوان فوتبال اروپا

تاریخ تولد: ۲۰ دسامبر ۱۹۹۸

محل تولد: پاریس، فرانسه

حرفه: فوتبالیست

پست: وینگر چپ فوروارد

باشگاه: پاریسن ژرمن

آغاز فعالیت: ۲۰۰۴ تاکنون

ادامه
عین الله دریایی بیوگرافی عین الله دریایی پیشکسوت تئاتر ایران

تاریخ تولد: دهه ۱۳۲۹ 

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر تئاتر و سینما

سال های فعالیت: پیش از انقلاب تاکنون

شهرت: با سریال مگه تموم عمر چندتا بهار

ادامه
مارکوس گالپرین بیوگرافی مارکوس گالپرین؛ میلیاردر آرژانتینی

تاریخ تولد: ۳۱ اکتبر ۱۹۷۱

محل تولد: بوینس آیرس، آرژانتین

حرفه: سرمایه گذار، کارآفرین

شناخته شده برای: یکی از بنیانگذاران MercadoLibre

تحصیلات: دانشگاه پنسیلوانیا، دانشگاه استنفورد

دارایی: ۵.۳ میلیارد دلار 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • دوشنبه ۱۴ اسفند
  لیگ آزادگان
  دریا بابل - داماش گیلان
  ۱۵:۰۰
 • جام حذفی ایران
  مس رفسنجان - استقلال
  ۱۷:۰۰
 • جام حذفی ایران
  سپاهان - شمس آذر قزوین
  ۱۷:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  آدانا دمیراسپور - کاراگومروک
  ۱۷:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  العین امارات - النصر
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی ایران
  پرسپولیس - نفت و گاز گچساران
  ۲۰:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  اینتر - جنوا
  ۲۳:۱۵
 • لیگ برتر انگلیس
  شفیلد یونایتد - آرسنال
  ۲۳:۳۰
 • سه شنبه ۱۵ اسفند
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  میلواکی باکس - لس آنجلس کلیپرز
  ۰۴:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  لس آنجلس لیکرز - اوکلاهاما سیتی تاندر
  ۰۷:۰۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  چونبوک موتورز - اولسان هیوندای
  ۱۳:۳۰
 • لیگ آزادگان
  فجر سپاسی - مس کرمان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ آزادگان
  خیبر خرم آباد - چادرملو اردکان
  ۱۵:۰۰
 • لیگ ستارگان قطر
  الدحیل - المرخیه
  ۱۸:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  معيذر - الاهلی دوحه
  ۲۰:۳۰
 • لیگ ستارگان قطر
  ام صلال - شمال
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان آسیا
  الهلال - الاتحاد
  ۲۱:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  ساندرلند - لسترسیتی
  ۲۳:۱۵
 • لیگ قهرمانان اروپا
  رئال سوسیداد - پاری سن ژرمن
  ۲۳:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  بایرن مونیخ - لاتزیو
  ۲۳:۳۰
ویژه سرپوش