پنجشنبه ۰۴ مرداد ۱۴۰۳
۲۱:۵۱ - ۱۳ اسفند ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۲۰۷۳۹
لیگ برتر و جام حذفی

مورایس: بازیکن خارجی ۳۴ ساله فقط برای پول به ایران می‌آید/ سپاهان پولدار نیست

ژوزه مورایس,سرمربی سپاهان
سرمربی پرتغالی تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: جام حذفی است و فردا رقابت متفاوتی با شمس آذر قزوین خواهیم داشت.

به گزارش تسنیم، ژوزه مورایس در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال سپاهان اصفهان مقابل شمس آذر قزوین در مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی فوتبال، اظهار داشت: فردا رقابت متفاوتی داریم. جام حذفی ایران است و از وضعیت حریف نیز آگاه هستیم و می‌دانیم رقیب ساده‌ای نخواهد بود. در خانه جلوی هواداران باید تلاش کنیم برنده شویم و به فینال برسیم. یک بار دیگر از هواداران سپاهان می‌خواهم برای حمایت از تیم به ورزشگاه بیایند.

وی در مورد وضعیت خط دفاعی سپاهان در بازی‌های اخیر و اینکه تیمش در نیم فصل نیاز به مدافع داشت، تصریح کرد: یکسری سوالات وجود دارند که می‌توانم ساده توضیح دهم. وقتی از دفاع صحبت می‌کنم، منظورم سازماندهی دفاعی تیم است. منظورتان را متوجه نمی‌شوم که نیاز به خرید مدافع داشتیم. آریا یوسفی مصدوم است، سیاوش یزدانی، محمد دانشگر، هادی محمدی و ... را داریم و امید نورافکن هم می‌تواند در خط دفاع بازی کند. قبلا جایگزینی برای میلاد زکی‌پور نداشتیم اما نورافکن برگشته است و می‌تواند در دفاع چپ و دفاع مرکزی بازی کند. بازیکنانی داریم که در پست‌های مختلف بازی می‌کنند، از جمله آریا یوسفی که می‌توانست جانشین رامین رضاییان شود.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان در رابطه با حضور هواداران در دیدار فردا و محروم و مصدومان تیمش عنوان کرد:  می‌دانم بازی فردا وسط هفته برگزار می‌شود اما تیم نیاز به حمایت دارد. با همه چالش‌هایی که داشته‌ایم، می‌توانیم با حضور هواداران از پس این چالش‌ها روبرو شویم. پس از بازی با استقلال با مصدومیت برخی از بازیکنان از جمله فرشاد احمدزاده، حسین‌نژاد و آریا یوسفی روبرو شدیم و محمد کریمی نیز از قبل از دیدار با استقلال مصدوم بود.

مورایس در رابطه با اتفاقات اخیری که برای سپاهان افتاد، یادآور شد: لحظات خوبی نداشتیم. نمی‌خواهم به گذشته برگردم و آدمی هستم که به آینده نگاه می‌کنم. در برخی از بازی‌ها ۶ بازیکن نداشتیم یا ۳ بازیکن مصدوم بودند. در دیداری یک گل را قبول کرده و سپس لغو کردند. طوفان‌های زیادی دور و بر تیم ایجاد شد. تمام بازیکنانی که در تیم هستند، کیفیت لازم را دارند، فقط همه چیز برمی‌گردد به اعتمادی که از طرف ما و باشگاه به آنها وجود دارد. وقتی رقابت در لیگ شروع شد با ترکیب خوبی بازی کردیم و به یک باره از صدر جدول بدون دلیل به رده چهارم رفتیم، چرا که ابتدا ۴ امتیاز از ما کم کردند و سپس برگرداندند. اتفاقاتی که افتاد تأثیرش این بود که از نظر روحی، احساسی و منفی برای ما بود اعتماد به نفس را به حریفان‌مان داد که بگویند بالاتر از سپاهان هستیم و این شرایط را برای آنها مهیا کرد با روحیه بهتری ادامه دهند. تیمی که لیاقت داشت اول باشد به رده چهارم رفت و تیم‌هایی که پایین بودند اول شدند. نمی‌خواهم به کسی که مسئول این قضیه هست اشاره کنم چون گذشته است و باید کار و تلاش کنیم.

وی در خصوص اینکه از ابتدای فصل خیلی‌ها عنوان کردند که سپاهان باشگاه پولداری است که به راحتی در نقل‌وانتقالات هزینه کرد، گفت: کافیست از سر کنجکاوی به سایت ترانسفرمارکت سر بزنید و ببینید سپاهان به لحاظ ارزش‌گذاری چندم است. قطعا تیم‌هایی مثل استقلال، پرسپولیس و احتمالا تراکتور بالاتر از سپاهان هستند. چرا فقط ما را جریمه کردند؟ آیا تیم‌هایی مثل تراکتور، گل‌گهر سیرجان و استقلال نباید جریمه می‌شدند؟ می‌‌گویند سپاهان باشگاه پولداری است، در صورتی که کارخانه سپاهان موفق است و باشگاه پولدار نیست. از همین جا اعلام می‌کنم از تمرین بعدی، حضور هواداران آزاد است و ببینند سپاهان در چه  زمینی تمرین می‌کند. ما در زمینی تمرین می‌کنیم که در لیگ دسته سوم و چهارم هم نمی‌بینید. به سپاهان حمله کردن را آغاز کرده‌اند. باشگاه سپاهان تمام قدم‌ها را برای رشد و سازماندهی برداشته است. خیلی دوست دارم بدانم باشگاه‌های دیگر چکار کرده‌اند که فقط ما باید تقاص پس بدهیم؟ سپاهان یک هدف شد و امیدوارم در آینده ما کارهایی که باید انجام دهیم، انجام داده و درس بگیریم. احساس می‌کنم فقط ما این وسط اشتباه کردیم و کارهایی که بقیه انجام می‌دهند را ما نیز باید انجام دهیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان در خصوص انتقادها به کیفیت بازیکنان خارجی سپاهان تصریح کرد: ما هر ۳ یا ۶ ماه یک بار نمی‌توانیم بازیکن عوض کنیم. ما یک بازیکن خارجی گرفتیم که تنها یک ماه است به تیم اضافه شده است. این بازیکن سرعتی بود که طبق نیازمان گرفتیم. بازیکنان ایرانی مثل دانشگر، یزدانی و ... با کیفیت هستند. لیورپول را دیدید که بازیکنی مثل فن دایک چه اشتباهی کرد. ما در ایران هستیم و باید به بازیکنان ایرانی خودمان اعتماد داشته باشیم. این بازیکنان انسان هستند و زندگی شخصی دارند. ما نباید اینجوری اذیت کنیم و باید حمایت شوند تا بازیکن عملکرد از خودش نشان دهد. شرایط ساده نیست و باید بجنگیم. هیچ سیستمی نیست که در آن اشتباه پیش بیاید. اگر در آن سیستم همدلی باشد از خیلی از مشکلات می‌تواند بر بیاییم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان اصفهان در خصوص انتقادها به کیفیت بازیکنان خارجی سپاهان تصریح کرد: ما هر سه یا ۶ ماه یکبار نمی‌توانیم بازیکن عوض کنیم. ما یک بازیکن خارجی گرفتیم که تنها یک ماه است به تیم اضافه شده است. این بازیکن سرعتی بود که طبق نیازمان گرفتیم. بازیکنان ایرانی مثل دانشگر، یزدانی و ... با کیفیت هستند. لیورپول را دیدید که بازیکنی مثل فن دایک چه اشتباهی کرد. ما در ایران هستیم و باید به بازیکنان ایرانی خودمان اعتماد داشته باشیم. این بازیکنان انسان هستند و زندگی شخصی دارند. ما نباید اینجوری اذیت کنیم و باید حمایت شوند تا بازیکن عملکرد از خودش نشان دهد. شرایط ساده نیست و باید بجنگیم. هیچ سیستمی نیست که در آن اشتباه پیش بیاید. اگر در آن سیستم همدلی باشد از خیلی از مشکلات می‌تواند بر بیاییم.

مورایس در پایان گفت: تیم ما در برابر بهترین ترکیب آسیا برنده بودند و زمانی بازنده شدند که یک بازیکن کمتر داشتند. در این تیم یک بازیکن خارجی بود و بقیه ایرانی بودند ولی در تیم مقابل بیشتر بازیکنان خارجی بوده یا ملی‌پوشان تیم ملی عربستان بودند. ما باید به کیفیت بازیکنان ایرانی اعتماد کنیم. ما نمی‌توانیم لیونل مسی را به خاطر پولش جذب کنیم یا شاید نخواهد اینجا بازی کند. در ایران بازیکنان با کیفیت داریم و کافی است به آنها اعتماد کنیم. روزی می‌آید همه به بازار نقل‌وانتقالاتی ایران می‌آیند و بازیکن جذب می‌کنند. فرق علی اعرابی با بازیکن اسپانیایی چیست؟ فکر می‌کنید تجربه است؟ بله تجربه‌اش کم است ولی پتانسیل دارد و کافی است به او اعتماد کنید. می‌گویند بازیکن از لیگ دسته اول آمده است، بله ولی از بازیکنان لیگ برتری که ۱۰ سال است بازی می‌کنند، کیفیت بهتری دارد. آیا می‌توانید جواب من را بدهید که بازیکن خارجی را برای چه می‌خواهید؟ بازیکن ۳۴ ساله‌ای که فقط برای پول می‌آید را، به چه علت می‌گیرید؟ من بازیکنی می‌خواهم که در زمین زندگی‌اش را بگذارد و تا موقعی که چنین بازیکنی پیدا نکنم بازیکن خارجی نمی‌گیرم.

 • 13
 • 6
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
بزرگمهر بختگان زندگینامه بزرگمهر بختگان حکیم بزرگ ساسانی

تاریخ تولد: ۱۸ دی ماه د ۵۱۱ سال پیش از میلاد

محل تولد: خروسان

لقب: بزرگمهر

حرفه: حکیم و وزیر

دوران زندگی: دوران ساسانیان، پادشاهی خسرو انوشیروان

ادامه
صبا آذرپیک بیوگرافی صبا آذرپیک روزنامه نگار سیاسی و ماجرای دستگیری وی

تاریخ تولد: ۱۳۶۰

ملیت: ایرانی

نام مستعار: صبا آذرپیک

حرفه: روزنامه نگار و خبرنگار گروه سیاسی روزنامه اعتماد

آغاز فعالیت: سال ۱۳۸۰ تاکنون

ادامه
یاشار سلطانی بیوگرافی روزنامه نگار سیاسی؛ یاشار سلطانی و حواشی وی

ملیت: ایرانی

حرفه: روزنامه نگار فرهنگی - سیاسی، مدیر مسئول وبگاه معماری نیوز

شغل های دولتی: کاندید انتخابات شورای شهر تهران سال ۱۳۹۶

حزب سیاسی: اصلاح طلب

یاشار سلطانیبیوگرافی یاشار سلطانی

ادامه
زندگینامه امام زاده صالح زندگینامه امامزاده صالح تهران و محل دفن ایشان

نام پدر: اما موسی کاظم (ع)

محل دفن: تهران، شهرستان شمیرانات، شهر تجریش

تاریخ تاسیس بارگاه: قرن پنجم هجری قمری

روز بزرگداشت: ۵ ذیقعده

زندگینامه امامزاده صالح

باورها و اعتقادات مذهبی، نقشی پررنگ در شکل گیری فرهنگ و هویت ایرانیان داشته است. احترام به سادات و نوادگان پیامبر اکرم (ص) از جمله این باورهاست. از این رو، در طول تاریخ ایران، امامزادگان همواره به عنوان واسطه های فیض الهی و امامان معصوم (ع) مورد توجه مردم قرار داشته اند. آرامگاه این بزرگواران، به اماکن زیارتی تبدیل شده و مردم برای طلب حاجت، شفا و دفع بلا به آنها توسل می جویند.

ادامه
شاه نعمت الله ولی زندگینامه شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه

تاریخ تولد: ۷۳۰ تا ۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

حرفه: شاعر و عارف ایرانی

دیگر نام ها: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

آثار: رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی، شرح لمعات

درگذشت: ۸۳۲ تا ۸۳۴ هجری قمری

ادامه
آپولو سایوز ماموریت آپولو سایوز؛ دست دادن در فضا

ایده همکاری فضایی میان آمریکا و شوروی، در بحبوحه رقابت های فضایی دهه ۱۹۶۰ مطرح شد. در آن دوران، هر دو ابرقدرت در تلاش بودند تا به دستاوردهای فضایی بیشتری دست یابند. آمریکا با برنامه فضایی آپولو، به دنبال فرود انسان بر کره ماه بود و شوروی نیز برنامه فضایی سایوز را برای ارسال فضانورد به مدار زمین دنبال می کرد. با وجود رقابت های موجود، هر دو کشور به این نتیجه رسیدند که برقراری همکاری در برخی از زمینه های فضایی می تواند برایشان مفید باشد. ایمنی فضانوردان، یکی از دغدغه های اصلی به شمار می رفت. در صورت بروز مشکل برای فضاپیمای یکی از کشورها در فضا، امکان نجات فضانوردان توسط کشور دیگر وجود نداشت.

مذاکرات برای انجام ماموریت مشترک آپولو سایوز، از سال ۱۹۷۰ آغاز شد. این مذاکرات با پیچیدگی های سیاسی و فنی همراه بود. مهندسان هر دو کشور می بایست بر روی سیستم های اتصال فضاپیماها و فرآیندهای اضطراری به توافق می رسیدند. موفقیت ماموریت آپولو سایوز، نیازمند هماهنگی و همکاری نزدیک میان تیم های مهندسی و فضانوردان آمریکا و شوروی بود. فضانوردان هر دو کشور می بایست زبان یکدیگر را فرا می گرفتند و با سیستم های فضاپیمای طرف مقابل آشنا می شدند.

فضاپیماهای آپولو و سایوز

ماموریت آپولو سایوز، از دو فضاپیمای کاملا متفاوت تشکیل شده بود:

ادامه
نیلوفر اردلان بیوگرافی نیلوفر اردلان؛ سرمربی فوتسال و فوتبال بانوان ایران

چکیده بیوگرافی نیلوفر اردلان

نام کامل: نیلوفر اردلان

تاریخ تولد: ۸ خرداد ۱۳۶۴

محل تولد: تهران 

حرفه: بازیکن سابق فوتبال و فوتسال، سرمربی تیم ملی فوتبال و فوتسال بانوان

سال های فعالیت: ۱۳۸۵ تاکنون

قد: ۱ متر و ۷۲ سانتی متر

ادامه
حمیدرضا آذرنگ بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ؛ بازیگر سینما و تلویزیون ایران

چکیده بیوگرافی حمیدرضا آذرنگ

نام کامل: حمیدرضا آذرنگ

تاریخ تولد: تهران

محل تولد: ۲ خرداد ۱۳۵۱ 

حرفه: بازیگر، نویسنده، کارگردان و صداپیشه

تحصیلات: روان‌شناسی بالینی از دانشگاه آزاد رودهن 

ادامه
محمدعلی جمال زاده بیوگرافی محمدعلی جمال زاده؛ پدر داستان های کوتاه فارسی

تاریخ تولد: ۲۳ دی ۱۲۷۰

محل تولد: اصفهان، ایران

حرفه: نویسنده و مترجم

سال های فعالیت: ۱۳۰۰ تا ۱۳۴۴

درگذشت: ۲۴ دی ۱۳۷۶

آرامگاه: قبرستان پتی ساکونه ژنو

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • سه شنبه ۲ مرداد
  -
  ۱۸:۰۰
 • دوستانه
  اشتورم گراتس - پورتو
  ۲۰:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  دیناموکیف - پارتیزان بلگراد
  ۲۱:۳۰
 • لیگ قهرمانان اروپا
  لوگانو - فنرباغچه
  ۲۲:۰۰
 • دوستانه
  اسپورتینگ - سویا
  ۲۳:۰۰
 • چهارشنبه ۳ مرداد
  دوستانه
  منچسترسیتی - سلتیک
  ۰۳:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - چین تایپه
  ۱۳:۰۰
 • دوستانه
  کاشیما آنتلرز - برایتون
  ۱۳:۳۰
 • دوستانه
  سرزو اوزاکا - دورتموند
  ۱۳:۴۵
 • دوستانه
  روتاخ اگرن - بایرن مونیخ
  ۱۵:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید آرژانتین - امید مراکش
  ۱۶:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید ازبکستان - امید اسپانیا
  ۱۶:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید گینه - امید نیوزیلند
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید مصر - امید دومینیکن
  ۱۸:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید عراق - امید اوکراین
  ۲۰:۳۰
 • فوتبال المپیک
  امید ژاپن - امید پاراگوئه
  ۲۰:۳۰
 • دوستانه
  گالاتاسرای - لچه
  ۲۱:۰۰
 • فوتبال المپیک
  امید فرانسه - امید آمریکا
  ۲۲:۳۰
 • پنج شنبه ۴ مرداد
  دوستانه
  چلسی - رکسام
  ۰۵:۳۰
 • دوستانه
  آرسنال - بورنموث
  ۰۶:۰۰
 • والیبال قهرمانی زیر ۲۰ سال آسیا ۲۰۲۴
  ایران - قطر
  ۱۳:۰۰
 • لیگ برتر فوتسال
  فولاد هرمزگان - ایرالکو اراک
  ۱۹:۰۰
ویژه سرپوش