شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳
۲۳:۳۵ - ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ کد خبر: ۱۴۰۲۱۲۰۸۱۱
لیگ برتر و جام حذفی

اوسمار: به هواداران قول می‌دهم همیشه برای پیروزی خواهیم جنگید/ قربانی: نیامده بودیم پرسپولیس را ببریم

اوسمار ویرا,سرمربی پرسپولیس
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس به هواداران این تیم وعده داد که در هر بازی برای پیروزی خواهند جنگید و از آنها خواست بیشتر تیم‌شان را همراهی کنند.

به گزارش تسنیم، اوسمار لوس ویرا پس از پیروزی ۳ بر صفر تیمش مقابل نفت و گاز گچساران در جام حذفی اظهار داشت: همانطور که می‌دانید بازی‌های جام حذفی از نظر احساسی سطح بالا هستند، ۹۰ دقیقه بازی که فقط یک تیم می‌تواند به مرحله بعد صعود کند. در نیمه اول ما کمی به مشکل خوردیم، آنهم مقابل تیمی که خیلی بسته و خوب بازی می‌کرد و موقعیت‌هایی که باید را نتوانستیم ایجاد کنیم. در نهایت توانستیم در نیمه اول یک گل بزنیم تا در نیمه دوم راحت‌تر بازی کنیم.

گل اسماعیلی‌فر به ما کمک کرد تا راحت‌تر و آرام تر بازی کنیم

وی ادامه داد: با اینکه تیم حریف بسته بازی می‌کرد اجازه ندادیم که این تیم به ما ضدحمله بزند. بازی با چنین تیم‌هایی اینطوری هستند که ما باید متعادل کار کنیم و آماده باشیم تا ضدحمله نخوریم. در رختکن در مورد استفاده از توپ‌های در عمق صحبت کردیم و دیدید که گل دانیال از همان نقطه به ثمر رسید و این گل به ما کمک کرد تا راحت‌تر و آرام تر بازی کنیم.

لازم بود گاهی ارونوف و عبدالکریم حسن نزدیک به هم بازی کنند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد ارسال‌های عبدالکریم حسن و نوع بازی او در پرسپولیس تصریح کرد: به نظرم عبدالکریم سعی کرد چند سانتر انجام دهد. وقتی ما با تیم‌هایی بازی می‌کنیم که کمی بسته بازی می‌کنند برای همین باید در حمله بادقت‌تر کار کنیم. در بازی‌هایی به این سبک، متعادل نگه داشتن حمله کمی سخت است. مقابل تیمی که بسته بازی می‌کند برای اینکه بتوانیم سریع حمله کنیم لازم بود گاهی ارونوف و عبدالکریم حسن نزدیک به هم بازی کنند. امیدوارم با گذشت زمان و بازی کردن کنار هم بتوانند به هماهنگی بیشتر برسند و بتوانند به سمت دروازه بروند و گل بزنند.

به هواداران قول می‌دهم که تیم ما برای پیروزی خواهد جنگید

«روزی که شما به‌عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شدید با تردید به این اتفاق نگاه شد، اما امروز هواداران در بیشتر دقایق شما را تشویق کردند و چه صحبتی با آنها دارید؟»، اوسمار در پاسخ به این سؤال تصریح کرد: در کنفرانس قبل از بازی هم در مورد این سؤال صحبت کردم. ممنونم بابت تبریک نتیجه بازی. ما با دو روش می‌توانیم کار یک مربی را ارزیابی کنیم. یک با نتیجه و دوم نوع بازی بازیکنانش. برای ما در چند بازی اخیر و حتی دیدار برابر آلومینیوم اراک، چیزی که از بازیکنان می‌خواستیم را انجام دادند و در سه بازی اخیر هم توانستیم نتیجه را به دست بیاوریم. صد درصد ارتباط بین هواداران و کادر فنی و بازیکنان می‌تواند کمک کند تا تیم احساس بهتری داشته باشد. من به هواداران قول می‌دهم که تیم ما برای پیروزی خواهد جنگید. شاید گاهی نتیجه مورد دلخواه ما نباشد، ولی تیم همیشه برای پیروزی می‌جنگد. وقتی احساس می‌کنیم هواداران به ما انرژی مثبت می‌دهد، این مسئله خیلی به ما کمک می‌کند. امیدوارم این رابطه نزدیک به تماشاگران و تیم خیلی نزدیک‌تر شود و بتوانیم هواداران بیشتری در ورزشگاه داشته باشیم. یک تیم بزرگ بدون هواداران بزرگ وجود ندارد.

به خاطر مصدومیت کنعانی‌زادگان مجبور شدیم تعویض‌مان را عوض کنیم

وی در پاسخ به سؤالی درباره استفاده از بازیکنان جوان در تیم‌های بزرگ دنیا مثل لیورپول و اینکه در هیچ‌کدام از تیم‌های بزرگ ایران این موضوع دیده نمی‌شود و دلیل این موضوع چیست، گفت: ما به بازی‌های آینده‌مان فکر کردیم. ما امروز اولین بازی ابوالفضل بابایی را داشتیم. ما می‌خواستیم احمدی را هم وارد زمین کنیم، ولی به خاطر مصدومیت کنعانی‌زادگان مجبور شدیم تعویض‌مان را عوض کنیم. من موافقم که جام حذفی فرصت خوبی است تا از بازیکنان جوان استفاده کنیم، حتی برای استفاده از بازیکنان جدید مثل ارونوف و عبدالکریم حسن. امروز توانستیم هنانوف را هم به زمین بیاوریم. ما توانستیم تعویض‌ها را متعادل کنیم بین بازیکنانی که کمتر بازی کردند و بازیکنانی که نیاز دارند تا استراحت کنند.

***

قربانی: نیامده بودیم پرسپولیس را ببریم؛ فقط در ۲۵ دقیقه آخر به هدف‌مان رسیدیم

سرمربی تیم فوتبال نفت‌و‌گاز گچساران اعتقاد دارد تیمش تنها در ۲۵ دقیقه پایانی دیدار مقابل پرسپولیس به هدفش رسیده است.

اوسمار ویرا,سرمربی پرسپولیس

پیروز قربانی پس از شکست ۳ بر صفر تیمش مقابل پرسپولیس در جام حذفی اظهار داشت: این بازی برای ما تجربه بود و بهترین حرفی که می‌توانیم بزنم این است که بازی امروز تفاوت سطح را نشان داد، سطح لیگ برتر با لیگ دسته اول، تفاوت تیم بزرگ پرسپولیس با تیم نوپای ما. ما ۲۵ دقیقه فوتبالی را که همیشه بازی می‌کردیم، انجام دادیم. به هیچ عنوان از بازی تیمم راضی نیستم، چون دوست داشتم با وجود بازی کنیم. مقصر خودم هستم و بازی برای ما که در لیگ یک می‌جنگیم درس‌های خوبی داشت.

وی در ادامه افزود: برخی مواقع اتفاقاتی می‌افتد که از مدار مربیگری خارج می‌شود و شاید مربی تحت تأثیر نتیجه حرف‌هایی بزند و در حالت طبیعی موافق آن حرف‌ها نباشد. وقتی صحبت از تفاوت سطح می‌شود، منظورم همه چیز است. در نیمه اول، یکسری از بازیکنان ما با کوچک‌ترین برخورد روی زمین می‌افتادند و داور به راحتی می‌گذشت. تصمیم داور درست بود، ولی در لیگ دسته اول، این تفاوت داوری وجود دارد، حتی در زمین‌ها هم تفاوت دیده می‌شود. امروز در زمینی بازی کردیم که جزو استانداردترین زمین‌هاست. ما در زمینی تمرین و بازی می‌کنیم که خشک و برهوت است. این بحث تفاوت است. ما امروز نیامده بودیم پرسپولیس را ببریم، آمده بودیم بازی خوبی انجام دهیم، ولی فقط ۲۵ دقیقه آخر به هدف‌مان رسیدیم. مقصر خودم هستم و نباید از اصل خودم دور می‌شدم. بگذریم که دو گلی خوردیم که بچگانه بود و توجیهی نداشت.

سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران در مورد میزان دریافتی تیمش در لیگ دسته اول تصریح کرد: تیم ما اولین سال حضورش در لیگ یک است و خوشبختانه بچه‌های ما فراتر از انتظار ظاهر شدند و حتی در مقاطعی می‌توانستیم مدعی صعود به لیگ برتر باشیم. الان شرایط خوبی داریم و باشگاه هم نظم خوبی دارد. اگر می‌خواهیم مدعی صعود به لیگ برتر باشیم، نیاز به تسهیلات دیگری هست که باید فراهم شود.

قربانی در پاسخ به این سؤال که آیا پرسپولیس را جزو تیم‌های مدعی قهرمانی در لیگ برتر می‌داند یا نه، گفت: یکسری تیم‌ها هستند که همیشه مدعی قهرمانی هستند. پرسپولیس و استقلال به دلیل اینکه انتظار از آنها زیاد است، باید مدعی باشند. پرسپولیس تیم و بازیکنان خوبی دارد و کادر فنی جدید تغییراتی در سبک بازی تیم‌شان ایجاد کرده‌اند. پرسپولیس، استقلال و سپاهان مدعی قهرمانی هستند. طبیعتاً به‌عنوان کسی که استقلالی هستم برای این تیم آرزوی قهرمانی می‌کنم، ولی باید به تیم‌های پرسپولیس و سپاهان احترام بگذاریم. این دو تیم می‌توانند تنور لیگ را داغ کنند.

وی راجع به حذف استقلال از جام حذفی با شکست برابر مس رفسنجان خاطر نشان کرد: شرایط بازی است و شاید تمرکزشان بیشتر روی لیگ برتر باشد. مس نیز با آمدن نویدکیا دگرگون شده است. بازی را ندیدم، ولی شنیدم سخت بوده است. پسرم استقلالی صدآتشه است و او به من خبرها را می‌داد. شاید تمرکز اصلی استقلال روی لیگ برتر باشد و امیدوارم قهرمان شود.

سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران درباره اینکه جام حذفی جام شگفتی‌هاست و آیا تاکنون شگفتی رخ ندادن مسابقات تا اینجای کار به دلیل سطح تیم‌ها بوده است، اظهار داشت: صد درصد به خاطر اختلاف سطح است. در لیگ دسته دوم، یک و حتی مقاطعی به‌عنوان مربی در لیگ برتر کار کردم. فاصله بین لیگ دوم و یک زیاد است و همینطور بین لیگ یک با لیگ برتر. یکسری تیم‌ها هستند از نظر پتانسیل و بازیکن می‌توانند به تیم‌های لیگ برتری نزدیک شوند، اما فقط بحث بازیکن نیست. نوع بازی در لیگ یک با لیگ برتر فرق دارد و امروز تفاوت سطح را درک کردم و در ادامه لیگ یک به من کمک خواهد کرد. به خاطر همین تفاوت سطح است که شگفتی در جام حذفی نمی‌بینیم.

قربانی درباره اینکه چهره‌هایی مثل رشید مظاهری از گچساران به فوتبال ایران معرفی شدند، ولی امروز بومی‌گرایی نمی‌شود، یادآور شد: بومی‌گرایی را من نباید انجام دهم و ساختار آنجا باید بازیکن بسازد. ضمن اینکه دو بازیکن از ما به تیم‌های لیگ برتری اضافه شدند که یکی امید علی‌پور است. او بازیکن بومی ما بود. همچنین رضا سلطانی به تیم گل‌گهر سیرجان رفت. بومی‌گرایی برای خیلی سال‌های گذشته است. نگاه ناسیونالیستی باعث می‌شود خیلی عقب بیفتم. باشگاهی مثل فولاد خوزستان آکادمی قوی دارد و هر سال بازیکن به تیم بزرگسالانش اضافه می‌کند. من درباره نفت و گاز گچساران صحبت نمی‌کنم. باشگاهی آکادمی ندارد، ولی تماشاگرانش به مربی فشار می‌آورند که بازیکن بومی به تیم اضافه کنید. باشگاه باید بازیکن بسازد تا مربی بیاید از بازیکن آکادمی استفاده کند، اتفاقی که برای من، امیرحسین صادقی، وحید طالب‌لو و ... در استقلال افتاد. ما ضعف‌‌های‌مان در لیگ یک را می‌خواهیم از طریق مربیان جبران کنیم که اصلاً درست نیست.

قربانی در پایان گفت: وقتی از طریق تلویزیون بازی‌ها را می‌دیدم پیش خودم می‌گفتم مربیان چقدر فیت هستند و چقدر بدن‌های آماده‌ای دارند. من هم تمرین کردم و غذا نخوردم، ولی اتفاقی نیفتاد. امروز اما، متوجه شدم مسیری که برای رسیدن به محل نشست خبری طی کردیم باعث می‌شود مربیان فیت شوند! الان کشاله پایم گرفته است! فاصله تا اینجا زیاد بود و امیدوارم پله‌های برقی بگذارند!

 • 12
 • 1
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
فرامرز اصلانی بیوگرافی فرامرز اصلانی از تحصیلات تا شروع کار هنری

تاریخ تولد: ۲۲ تیر ۱۳۳۳

تاریخ وفات : ۱ فروردین ۱۴۰۳ (۷۸ سال)

محل تولد: تهران 

حرفه: خواننده، آهنگساز، ترانه‌سرا، نوازندهٔ گیتار 

ژانر: موسیقی پاپ ایرانی

سازها: گیتار

ادامه
علیرضا مهمدی بیوگرافی علیرضا مهمدی؛ پدیده کشتی فرنگی ایران

تاریخ تولد: سال ۱۳۸۱ 

محل تولد: ایذه، خوزستان، ایران

حرفه: کشتی گیر فرندگی کار

وزن: ۸۲ کیلوگرم

شروع فعالیت: ۱۳۹۲ تاکنون

ادامه
ابراهیم بن جعفر ابی طالب زندگینامه ابراهیم بن جعفر ابی طالب

نام پدر: جعفر بن ابی طالب

سن تقریبی: بیشتر از ۵۰ سال

نسبت های مشهور: برادر محمد بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر ابی طالبزندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

زندگینامه ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب

ابراهیم بن جعفر بن ابی طالب فرزند جعفر بن ابی طالب بوده است، برخی از افراد ایشان را همراه با محمد از نوه های جعفر می دانند که عمال بن زیاد وی را به شهادت رساند. برخی از منابع می گویند که ابراهیم و محمد هر دو از لشکر ابن زیاد فرار کرده بودند که بانویی در کوفه آنها را پناه می دهد، اما درنهایت سرشان توسط همسر این بانو که از یاران ابن زیاد بود از جدا شد و به شهادت رسیدند. 

ادامه
مریم طوسی بیوگرافی مریم طوسی؛ سریع ترین دختر ایران

تاریخ تولد: ۱۴ آذر ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: ورزشکار، دونده دوهای سرعت

تحصیلات: کارشناسی تربیت بدنی از دانشگاه تهران

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر

ادامه
زهرا گونش بیوگرافی زهرا گونش؛ والیبالیست میلیونر ترکی

چکیده بیوگرافی زهرا گونش

نام کامل: زهرا گونش

تاریخ تولد: ۷ جولای ۱۹۹۹

محل تولد: استانبول، ترکیه

حرفه: والیبالیست

پست: پاسور و دفاع میانی

قد: ۱ متر و ۹۷ سانتی متر

ادامه
سوگل خلیق بیوگرافی سوگل خلیق بازیگر جوان سینمای ایران

تاریخ تولد: ۱۶ آبان ۱۳۶۷

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر

آغاز فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

تحصیلات: لیسانس کارگردانی تئاتر از دانشگاه هنر تهران

ادامه
شیگرو میاموتو سفری به دنیای بازی های ویدیویی با شیگرو میاموتو

تاریخ تولد: ۱۶ نوامبر ۱۹۵۲

محل تولد: سونوبه، کیوتو، ژاپن 

ملیت: ژاپنی

حرفه: طراح بازی های کامپیوتری و نینتندو 

تحصیلات: کالج هنر کانازاوا

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۱ اردیبهشت
  فوتسال جام ملت‌های آسیا
  کره جنوبی - ژاپن
  ۱۴:۳۰
 • چمپیونشیپ انگلیس
  لسترسیتی - وست برومویچ
  ۱۵:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  هایدنهایم - لایپزیش
  ۱۷:۰۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  بحرین - ایران
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  لوتون - برنتفورد
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  شفیلد یونایتد - برنلی
  ۱۷:۳۰
 • جام ملت های زیر ۲۳ سال آسیا
  امید کویت - امید ازبکستان
  ۱۹:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  امپولی - ناپولی
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - ترابزون اسپور
  ۱۹:۳۰
 • جام حذفی انگلیس
  منچسترسیتی - چلسی
  ۱۹:۴۵
 • بوندسلیگا آلمان
  یونیون برلین - بایرن مونیخ
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر امارات
  الوحده امارات - عجمان
  ۲۰:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  والنسیا - رئال بتیس
  ۲۰:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  کلیولند کاوالیرز - اورلاندو مجیک
  ۲۰:۳۰
 • لیگ حرفه‌ای عربستان
  الحزم - الاتحاد
  ۲۱:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  ولورهمپتون - آرسنال
  ۲۲:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  هلاس ورونا - اودینزه
  ۲۲:۱۵
 • لالیگا اسپانیا
  خیرونا - کادیز
  ۲۲:۳۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  مینه سوتا تیمبرولوز - فینیکس سانز
  ۲۳:۰۰
 • یکشنبه ۲ اردیبهشت
  بسکتبال حرفه‌ای NBA
  نیویورک نیکس - فیلادلفیا سیکسرز
  ۰۱:۳۰
 • لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - نشویل
  ۰۳:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دنور ناگتس - لس آنجلس لیکرز
  ۰۴:۰۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  میانمار - چین
  ۱۴:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  تایلند - ویتنام
  ۱۴:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  اورتون - ناتینگهام فارست
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر بسکتبال
  شهرداری گرگان - مهرام
  ۱۶:۰۰
 • لیگ برتر ایران
  ذوب آهن - آلومینیوم اراک
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر ایران
  ملوان - سپاهان
  ۱۷:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  وردربرمن - اشتوتگارت
  ۱۷:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  استون ویلا - بورنموث
  ۱۷:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  کریستال پالاس - وستهم
  ۱۷:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  عراق - استرالیا
  ۱۷:۳۰
 • فوتسال جام ملت‌های آسیا
  ازبکستان - عربستان
  ۱۷:۳۰
 • جام حذفی انگلیس
  کاونتری - منچستریونایتد
  ۱۸:۰۰
 • لیگ برتر انگلیس
  فولام - لیورپول
  ۱۹:۰۰
 • بوندسلیگا آلمان
  دورتموند - بایرلورکوزن
  ۱۹:۰۰
 • لالیگا اسپانیا
  آلاوس - اتلتیکومادرید
  ۲۰:۰۰
 • لیگ برتر پرتغال
  کاساپیا - پورتو
  ۲۰:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  رئال مادرید - بارسلونا
  ۲۲:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  پاری سن ژرمن - لیون
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش