یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳
۲۳:۳۱ - ۲۱ فروردین ۱۴۰۳ کد خبر: ۱۴۰۳۰۱۱۱۶۱
لیگ برتر و جام حذفی

رجبی: نکونام شورش را درآورده❗️

رضا رجبی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال,دعوای خطیر و نکونام
پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: اینکه سرمربی استقلال مدام مصاحبه کند و بگوید بازیکن نداریم توهین به بازیکنان فعلی استقلال است؛ مگر با این نفرات صدرنشین نیست؟ استقلال در هر پست دو بازیکن خوب در حد تیم ملی دارد.

رضا رجبی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال سه‌شنبه‌شب در گفت‌وگو با ایرنا با اشاره به تساوی این تیم مقابل مس رفسنجان، اظهار داشت: برای اینکه بخواهم درباره شرایط استقلال حرف بزنم باید به عقب برگردم؛ به تمام روزهایی که با تلویزیون، رادیو، خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها مصاحبه می‌کردم و بر این باور بودم که استقلال بازیکن دارد و باید به جای ارائه فوتبال تدافعی، فوتبال هجومی را در دستور کار قرار دهد.

وی ادامه داد: در بازی با مس رفسنجان به خاطر شهامت محرم نویدکیا و فوتبال رو به جلویی که مس رفسنجان در ورزشگاه آزادی انجام داد، استقلال مجبور شد بازی تدافعی را کنار گذاشته و به بازی رو به جلو روی بیاورد. حاصل این فوتبال رضایت همه آنهایی بود که در ورزشگاه حضور داشتند یا بازی را از از طریق تلویزیون تماشا کردند.

وی افزود: ذهنیت جواد نکونام این است که ابتدا گل نخورد و بعد گل برتری را بزند و سه امتیاز بازی را به دست آورد. این نوع بازی کردن برای تیم‌های کوچک است نه استقلال؛ در استقلال همه انتظار دارند این تیم فوتبال زیبا بازی کند، انتظار دارند در هر بازی موقعیت‌های زیادی برای گلزنی روی دروازه حریف خلق کند. زمان ما اگر ۲ بر صفر هم برنده می‌شدیم از عملکرد خودمان رضایت نداشتیم.

پیشکسوت استقلال اضافه کرد: بارها از زبان نکونام شنیدیم که مهدی قایدی از استقلال رفت، محمد محبی جدا شد. آقای نکونام اینجا استقلال است و در این تیم بازیکنان بزرگ‌تر از قایدی و محبی آمدند و رفتند و اگر بخواهیم برای رفتن دو بازیکن عزا بگیریم که باید فاتحه استقلال را بخوانیم!

رجبی درباره دعواهای تکراری نکونام با علی خطیر(مدیرعامل استقلال) گفت: دوباره شاهد حواشی در استقلال هستیم. من نمی‌فهمم چرا این اتفاقات میفتد؟! اعتقاد دارم هر چقدر هم اختلاف بین مربی و مدیریت وجود دارد، باز هم نباید نکونام این طور به مدیریت باشگاه بی احترامی کند. ما سال‌های سال فوتبال بازی کردیم و به مدیریت باشگاه احترام گذاشتیم.

وی افزود: نکونام می‌گوید علی خطیر دوست ندارد استقلال قهرمان شود حالا سوال من از نکونام این است که اگر استقلال قهرمان شود علی خطیر نقشی در آن ندارد؟ موفقیت یا ناکامی استقلال در کارنامه او ثبت نمی‌شود؟ مدیر با کارنامه‌اش مورد سنجش قرار می‌گیرد و هیچ مدیری دلش نمی‌خواهد که تیمش قهرمان نشود. نکونام در اسپانیا و لالیگا بازی کرده است. من از او یک سوال دارم؛ آیا در اروپا سرمربی تیم علیه مدیر حرف می‌زند؟ اگر این اتفاق بیفتد باشگاه چه تصمیمی می‌گیرد؟

بازیکن سال‌های دور استقلال اضافه کرد: من امیدوارم این مصاحبه‌ها و دعواهای جواد نکونام فرار رو به جلو نباشد، اگر این طور باشد و بخواهد قهرمان نشدن احتمالی در لیگ برتر را به این مسائل که الان در مصاحبه‌هایش بیان می‌کند، ارتباط دهد، نه برای من، نه برای دیگر پیشکسوتان استقلال و نه برای هواداران قابل قبول نخواهد بود. با یک مساوی که نباید زمین و زمان را بهم ریختو به خدا خسته شدم و مردم خسته شدند، مردم این قدر درگیر مشکلات اقتصادی هستند که دیگر مصاحبه‌های نکونام و حرف‌هایی که می‌ زند برای‌شان جذابیتی ندارد.

رجبی ادامه داد: خیلی از پیشکسوتان دیگر هم از این رفتارهای نکونام خسته شدند و وقتی در جمع‌های خودمانی با آنها حرف می‌زنیم ابراز نارحتی می‌کنند و خیلی راحت بگویم که می‌گویند «نکونام دیگر شورش را درآورده است»! می‌دانید چرا آنها حرف نمی‌زنند به خاطر این است که جامعه ما بد شده است. الان یکی بخواهد انتقاد کند در فضای مجازی فحش می‌خورد، برای همین سکوت می‌کنند. من دوست دارم بعد از مصاحبه‌ام فحش بخورم چون احساس می‌کنم که زنده هستم! حرف حق می‌زنم و تا آخر پای آن می‌مانم.

وی درباره مصاحبه برخی مربیان استقلال که در واکنش به انتقادات از عدم نمایش هجومی تیم، گفته بودند که «مقابل مس رفسنجان هجومی بازی کردیم و ۲ امتیاز از دست دادیم» نیز اظهار داشت: اگر استقلال نمایشی که مقابل مس رفسنجان به اجرا گذاشت را در همه بازی‌ها اجرا کند، به راحتی رقبا را شکست می‌دهد. امیدوارم این شهامت و انرژی که در بازی آخر استقلال شاهد بودیم، ادامه پیدا کند نه اینکه دوباره به سبک و سیاق گذشته برگردیم.

پیشکسوت آبی‌ها اضافه کرد: مگر روز دربی که استقلال فوتبال بازی نکرد و با همه نفراتش دفاع کرد، برنده شد؟ در دربی ۲ امتیاز از دست نداد؟ در بازی رفت مقابل سپاهان که در اصفهان برگزار شد مگر استقلال دفاعی بازی نکرد؟ با دفاع شکست نخورد؟ این حرف‌ها درست نیست، این تفکرات باعث خواهد شد تا آینده فوتبال به خطر بیفتد. این نوع بازی کردن باعث می‌شود تا تیم ملی مقابل فلسطین به مشکل بخورد. الان دیگر بازیکن پدیده و جوان در فوتبال ایران نداریم، دلیلش چیست؟ به خاطر این است که خلاقیت از بازیکنان گرفته می‌شود. شما برای هواداران استقلال نظرسنجی بگذارید، بیش از ۹۵ درصد هواداران دوست دارند استقلال زیبا بازی کند نه اینکه به لاک دفاعی فرو برود.

رجبی ادامه داد: اینکه سرمربی استقلال مدام مصاحبه کند و بگوید بازیکن نداریم توهین به بازیکنان فعلی استقلال است. مگر با این نفرات صدرنشین نیست؟ استقلال در کدام پست‌ها بازیکن ندارد؟ من برایتان تک‌تک بازیکنان را نام می‌برم تا حقایق برای مردم روشن شود. استقلال در هر پست ۲ بازیکن خوب در حد تیم ملی دارد. اگر استقلال حرف از بازیکن نداشتن بزند، ملوان، استقلال خوزستان، نساجی مازندران، هوادار یا تیم‌های دیگر چه حرفی بزنند؟! باز هم تاکید می‌کنم این نوع حرف زدن بی احترامی به بازیکنان فعلی استقلال است.

وی افزود: استقلال درون دروازه سید حسین حسینی را در اختیار دارد که نیازی به تعریف و تمجید ندارد. دروازه‌بان دوم استقلال محمدرضا خالدآبادی است که در تیم امید ایران فیکس بود. در دفاع چپ ابوالفضل جلالی و جعفر سلمانی حضور دارند که هر کدام درجه یک هستند. جلالی به جام جهانی رفت و الان یکی از بهترین چپ‌های ایران است. در دفاع وسط رافائل سیلوا، محمد حسین مرادمند، ایمان سلیمی، آرمین سهرابیان حضور دارند. باز هم بازیکن می‌خواهند؟ سوال من این است دیگر چه بازیکنی را در دفاع می‌خواهید؟ در منطقه راست، یامگا و حردانی بودند، وقتی یامگا مصدوم شد و حردانی بیشتر به میدان رفت به تیم ملی راه پیدا کرد.

پیشکسوت استقلال درباره دیگر بازیکنان این تیم نیز گفت: سامان تورانیان دیگر بازیکن منطقه راست استقلال است که در تیم امید بود. او اگر در هر تیمی جز استقلال بود الان به تیم ملی دعوت شده بود. این بازیکن توانایی‌های فنی زیادی دارد و من نمی‌دانم چرا نادیده گرفته می‌شود! در خط هافبک روزبه چشمی، آرش رضاوند، ماشاریپوف، زبیر نیک نفس، امید حامدی‌فر حضور دارند. مهدی مهدی پور هم مصدوم شد. هر تیمی در ایران آرزوی داشتن این نفرات را دارد. در فاز تهاجمی مهرداد محمدی، گوستاوو بلانکو، پیمان بابایی و آرمان رمضانی هستند. ارسلان مطهری هم که توسط نکونام در لیست مازاد قرار گرفت. استقلال نه تنها بی‌مهره نیست بلکه مهره‌های زیادی هم دارد.

کاپیتان اسبق استقلال در پایان گفت: به خدا این دعواها دیگر به سوژه مردم کوچه و خیابان برای تمسخر ما تبدیل شده است. پول‌های میلیاردی را آقایان می‌گیرند اما حرفش را باید ما بشنویم! نکونام که می‌گوید استقلالی است باید این شرایط را درک کند هوادارانی هستند که قُلک خود را می‌شکنند تا بلیت بازی را بخرند. شاید او بیشتر سال‌های فوتبالش را در تیم‌های بی‌هوادار بازی کرده باشد اما اینجا استقلال است. من حق دارم از استقلال حرف بزنم. اگر من حرف نزنم چه کسی باید بزند؟! ۱۲ سال برای استقلال بازی کردم، پنج رده ملی حضور داشتم. مراسم هفتم پدرم از مسجد با پیراهن مشکی به رختکن استقلال آمدم و لباس عوض کردم و به زمین رفتم تا بازی کنم. سر این موضوع خانواده‌ام ناراحت هستند اما من باید از حق تیمم دفاع کنم، آبروی استقلال، آبروی من است.

 • 13
 • 4
۵۰%
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
علی عسکری بیوگرافی علی عسکری سیاستمدار ایرانی

تاریخ تولد: ۱۳۳۷

محل تولد: دهق، اصفهان

حرفه: سیاستمدار، نظامی، مدیر ارشد اجرایی، مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

آغاز فعالیت: ۱۳۶۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی مهندسی برق - الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت، دکتری مهندسی صنایع - سیستم و بهره‌وری

ادامه
عبدالله دوم پادشاه اردن بیوگرافی عبدالله دوم پادشاه اردن به همراه عکس های خانواده اش

تاریخ تولد: ۳۰ ژانویه ۱۹۶۲ (۶۲ ساله)

محل تولد: عمان، اردن

سمت: پادشاه اردن (از سال ۱۹۹۹)

تاجگذاری: ۹ ژوئن ۲۰۰۰

ولیعهد: حسین بن عبدالله دوم

همسر: رانیا عبدالله (ازدواج ۱۹۹۳)

ادامه
مینا ساداتی بیوگرافی مینا ساداتی بازیگر سینما و تلویزیون ایران

تاریخ تولد: ۱۰ آذر ۱۳۶۰

محل تولد: کاشان، ایران

حرفه: بازیگر سینما، تلویزیون

تحصیلات: فوق لیسانس گرافیک از دانشگاه هنرهای زیبای تهران

آغاز فعالیت: ۱۳۸۶ تاکنون

ادامه
شاه نعمت الله ولی شاه نعمت الله ولی؛ عارف نامدار و شاعر پرآوازه ایرانی

تاریخ تولد: ۱۴ ربیع الاول۷۳۱ هجری قمری

محل تولد: کوهبنان یا حلب سوریه

نام های دیگر: شاه نعمت‌الله، شاه نعمت‌الله ولی، رئیس‌السلسله

پیشه: فلسفه و تصوف

مکتب: عارف و تصوف

آثار: شرح لمعات، رساله‌های شاه نعمت‌الله ولی

ادامه
محمدرضا احمدی بیوگرافی محمدرضا احمدی؛ مجری و گزارشگری ورزشی تلویزیون

تاریخ تولد: ۵ دی ۱۳۶۱

محل تولد: تهران

حرفه: مجری تلویزیون

شروع فعالیت: سال ۱۳۸۲ تاکنون

تحصیلات: کارشناسی حسابداری و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی 

ادامه
رضا داوودنژاد بیوگرافی مرحوم رضا داوودنژاد

تاریخ تولد: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

حرفه: بازیگر

شروع فعالیت: ۱۳۶۵ تا ۱۴۰۲

تحصیلات: دیپلم علوم انسانی

درگذشت: ۱۳ فروردین ۱۴۰۳

ادامه
مائوریستو موتا پائز بیوگرافی مائوریسیو موتا پائز؛ سرمربی والیبال

تاریخ تولد: ۲۶ مه ۱۹۶۳

محل تولد: ریو دو ژانیرو، برزیل

ملیت: فرانسه

حرفه: سرمربی والیبال

آغاز فعالیت: سال ۱۹۹۴ تاکنون

ادامه
فرشید اسماعیلی بیوگرافی فرشید اسماعیلی فوتبالیست جوان ایرانی

تاریخ تولد: ۴ اسفند ۱۳۷۲

محل تولد: بندرلنگه، هرمزگان، ایران

حرفه: فوتبالیست

پست: هافبک هجومی

باشگاه کنونی: پیکان

قد: ۱ متر ۷۲ سانتی متر 

ادامه
رضا عطاران بیوگرافی رضا عطاران؛ ستاره سینمای کمدی ایران

تاریخ تولد: ۲۰ اردیبهشت ۱۳۴۷

محل تولد: مشهد

حرفه: بازیگر، کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس، تدوین‌گر، خواننده

آغاز فعالیت: ۱۳۶۹ تا کنون

تحصیلات: دانشجوی انصرافی دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • شنبه ۲۹ اردیبهشت
  فینال پلی آف لیگ یک انگلیس
  بولتون - آکسفورد یونایتد
  ۱۸:۴۵
 • سری آ ایتالیا
  لچه - آتالانتا
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  کایسری اسپور - قونیه اسپور
  ۱۹:۳۰
 • نیمه نهایی امیر کاپ قطر
  الدحیل - السد
  ۱۹:۳۰
 • لیگ برتر پرتغال
  اسپورتینگ - چاوز
  ۲۰:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  تورینو - آث میلان
  ۲۲:۱۵
 • لیگ برتر پرتغال
  براگا - پورتو
  ۲۳:۰۰
 • یکشنبه ۳۰ اردیبهشت
  لیگ MLS آمریکا
  اینتر میامی - دی سی یونایتد
  ۰۳:۰۰
 • بسکتبال حرفه‌ای NBA
  دالاس ماوریکس - اوکلاهاما سیتی تاندر
  ۰۴:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  ساسولو - کالیاری
  ۱۴:۰۰
 • اردیویسه هلند
  فاینورد - اکسلسیور
  ۱۶:۰۰
 • سری آ ایتالیا
  اودینزه - امپولی
  ۱۶:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  آرسنال - اورتون
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  منچسترسیتی - وستهم
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  لیورپول - ولورهمپتون
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  برنتفورد - نیوکسل
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  برایتون - منچستر یونایتد
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  چلسی - بورنموث
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  کریستال پالاس - استون ویلا
  ۱۸:۳۰
 • لیگ برتر انگلیس
  شفیلد یونایتد - تاتنهام
  ۱۸:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  اینتر - لاتزیو
  ۱۹:۳۰
 • سوپرلیگ ترکیه
  گالاتاسرای - فنرباغچه
  ۱۹:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  بارسلونا - رایو وایه کانو
  ۲۰:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  ویارئال - رئال مادرید
  ۲۰:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیک بیلبائو - سویا
  ۲۰:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  اتلتیکومادرید - اوساسونا
  ۲۰:۳۰
 • لالیگا اسپانیا
  والنسیا - خیرونا
  ۲۰:۳۰
 • سری آ ایتالیا
  آاس رم - جنوا
  ۲۲:۱۵
 • لیگ یک فرانسه
  متز - پاری سن ژرمن
  ۲۲:۳۰
 • لیگ یک فرانسه
  موناکو - نانت
  ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش