۱۵:۲۲ - ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۲۰۲۵۸۱
لیگ برتر و جام حذفی

منصوریان: عربستانی‌ها حاضرند همه جای دنیا با ما بازی کنند جز کربلا /‌ دایی: ‌می‌خواهیم لیگ را آبرومندانه تمام کنیم

علیرضا منصوریان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
علیرضا منصوریان، سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن گفت: کربلا برای ما یک پایگاه بسیار بزرگ است و تیم‌های عربستانی حاضرند همه جای دنیا با ما بازی کنند جز در کربلا و ایران، چون کربلا خانه دوم ماست.

به گزارش تسنیم، علیرضا منصوریان درباره دیدار فردای تیمش برابر  سایپا در چارچوب دیداری معوقه از هفته هجدهم لیگ برتر اظهار داشت: ابتدا به تیم سایپا و به خصوص علی دایی همبازی خوبم در تیم ملی خوش‌آمد می‌گویم و امیدوارم بتوانیم در اصفهان میزبان خوبی برای آنها باشیم.

 

ای‌کاش سایپا هم در آسیا حضور داشت

وی با بیان اینکه سایپا تیمی فیزیکی و چغر است، افزود: این تیم جوانان خوبی دارد و شکل تیمی آنها به ذوب‌آهن بسیار نزدیک است. سایپا تحت مدیریت علی دایی شرایط خوبی پیدا کرده است و فقط ای کاش آن گل دقیقه ۹۰ را در پلی‌آف آسیا نمی‌خورد تا الان چهار سهمیه در لیگ قهرمانان آسیا داشتیم. اگر سایپا هم در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشت، بازی‌ها بسیار زیباتر می‌شد و این تیم می‌توانست در این مسابقات حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

 

برابر تیم علی دایی باید بسیار باهوش و زیرک باشیم

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن ادامه داد: تمام نقاط ضعف و قوت سایپا را بررسی کرده‌ایم و باید بگویم این تیم شرایط بسیار خوبی دارد. امیدوارم که فردا بتوانیم در یک بازی خوب و با جوانان خوب‌مان بهترین کیفیت خود را نشان دهیم، چون بازی بسیار سخت و پایاپایی برای ماست و باید برابر تیم علی دایی بسیار باهوش و زیرک باشیم. امیدوارم نتیجه ایده‌آلی بگیریم.

 

دیدار با دایی حالم را خوب کرد

منصوریان همچنین اظهار داشت: خوشبختانه امروز و پس از تمرین تیم ذوب‌آهن با علی دایی دیدار کردم. دیدار با همبازیانم در تیم ملی ایران که معروف به تیم ۹۸ هستند، حالم را بسیار خوب می‌کند که یکی از ویژه‌ترین این چهره‌ها علی دایی است. خیلی خوشحال شدم که یک روز پیش از مصاف با سایپا با دایی دیدار کردم تا دنیایی از خاطره و لذت دوران تیم ملی برایم زنده شود و در هیاهوی فوتبال کمی فرصت گپ راجع به آن روزها با دایی پیدا کردم.

 

هدف اصلی خود را ششمی جدول تعیین کردیم

وی درباره صعود تیمش از رده چهاردهم جدول به رده هفتم، گفت: برای اینکه انگیزه بازیکنانم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا حفظ شود و برخلاف برخی از تیم‌ها در لیگ برتر بی‌خیال نباشند، هدفی طراحی کرده‌ام. با توجه به اینکه فاصله پنج تیم اول جدول از ما زیاد شده است، هدف اصلی خود را ششمی جدول تعیین کردیم تا با کسب این رتبه، در نیم‌فصل دوم تیم سوم یا چهارم لیگ باشیم. این هدف سختی است، چون ما، سایپا و فولاد به تیم‌های بالای سر خود باج نداده‌ایم و بنابراین رقابت بر سر ششمی بسیار سخت است. این رقابت بسیار جاندار است و با این هدف انگیزه خود را در لیگ برتر حفظ کرده‌ایم.

 

اگر قانع باشیم اهداف بزرگ‌تر را از دست می‌دهیم

وی با بیان اینکه تا روز آخر و تا به صدا درآمدن سوت پایان هر بازی می‌جنگیم، اضافه کرد: می‌خواهیم کیفیت خود را نشان دهیم. قانع نیستیم چون اگر قانع باشیم، اهداف بزرگ‌تر را از دست می‌دهیم.

 

در کربلا یک ورزشگاه با ۵۰ هزار تماشاگر منتظر ماست

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره شرایط تیمش در لیگ قهرمانان آسیا بیان داشت: با توجه به اینکه الزوراء نتوانست در خانه خود برابر النصر پیروز شود، برای صعود نیاز به یک امتیاز و برای صدرنشینی نیاز به یک برد داریم. باید بسیار زیرک و باهوش باشیم، چون در کربلا یک ورزشگاه با ۵۰ هزار تماشاگر منتظر ماست و باید بهترین کیفیت خود را به نمایش بگذاریم. تلاش می‌کنیم بهترین ترکیب خود را برای آن بازی آماده کنیم. اگر ان‌شاءالله این یک امتیاز را تبدیل به سه امتیاز کنیم برای ما بسیار ایده‌آل است و صدر جدول را حفظ می‌کنیم و می‌توانیم روی یار دوازدهم خود که در بازی با الوصل بسیار به ما کمک کرد، در مرحله بعدی حساب کنیم و پس از اینکه بازی رفت ما در مردادماه در خانه حریف برگزار شود، در بازی برگشت در خانه به میدان می‌رویم و فکر نمی‌کنم با وجود هواداران‌مان تیمی بتواند به راحتی با برد از اصفهان برود.

 

برای حفظ آمادگی تیم کار علمی می‌کنیم

منصوریان درباره فشردگی بازی‌ها و خستگی تیمش گفت: در این باره کار عجیبی به جز کار علمی انجام نمی‌دهیم که متأسفانه همچنان از این نظر در کشورمان در اوج بی‌سوادی به سر می‌بریم. ما مربیان ایرانی که می‌خواهیم کار علمی کنیم با فضایی روبه‌رو می‌شویم که انگار نمی‌توانند قبول کنند که در کشورمان هم انسان‌های نخبه وجود دارند. ریکاوری تیم را هم‌کیفیت با بهترین تیم‌های دنیا انجام می‌دهیم و یک ترکیب اصلی همیشگی هم نداریم و شاید به بازیکنانی مانند قاسم حدادی‌فر، رشید مظاهری، میلاد فخرالدینی و حمید بوحمدان فشار بیاید، اما در سایر پست‌ها جابه‌جایی زیادی داریم و این شانس را داریم که نیروی تازه‌نفس داشته باشیم.

 

مربیان نسل جدید ایران این شانس را دارند که سقف مربیگری را بشکنند

وی ادامه داد: دوست ندارم مانند خیلی از مربیان آخر فصل بگویم من لیگ را با ۱۴، ۱۵ بازیکن شروع و تمام کردم و دوست دارم این هنر را داشته باشم که لیگ را با ۲۴ بازیکن تمام کنم و کیفیت تیم هم خوب باشد. همان‌طور که گفتم کار علمی می‌کنیم و تا آخرین روز زحمت می‌کشیم. همان‌طور که هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد علی دایی آقای گل جهان شود و علیرضا فغانی و فنایی بهترین داور و کمک داور جهان شدند و نخبگان و بهترین بازیکنان ما در بهترین تیم‌های جهان بازی کردند، فکر می‌کنم مربیان نسل جدید هم این شانس را دارند که سقف مربیگری را بشکنند و از بین ما مربیان جوان یک نفر بتواند از فوتبال ایران به خارج از کشور و مربیگری در کشورهایی که تاکنون پای ایرانی ها به آن نرسیده است، برسد.

 

عربستانی‌ها حاضرند همه جای دنیا با ما بازی کنند جز کربلا

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره اینکه آیا از الان به اینکه تیمش در مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا با چه تیمی روبه‌رو می‌شود و مسئله میزبانی و میهمانی فکر می‌کند یا خیر، ادامه داد: انتخاب کربلا از سوی سعید آذری کار کاملاً عقلانی و حرفه‌ای بود که احساس هم در آن نقش داشت که از او تشکر می‌کنم. کربلا برای ما یک پایگاه بسیار بزرگ است و تیم‌های عربستانی حاضرند همه جای دنیا با ما بازی کنند جز در کربلا و ایران، چون کربلا پایگاه دوم ماست. فکر همه چیز را کرده‌ایم و ابتدا به صعود و سپس به سرگروهی و اینکه به چه تیمی برخورد خواهیم کرد، فکر می‌کنیم. برای تمام این کارها وقت می‌گذاریم و همه جوانب از آنالیز فنی حریف و شرایط آب و هوایی را به طور دقیق و با جزئیات بررسی می‌کنیم تا به نقطه ایده‌آل خود برسیم.

 

‌دایی: ‌می‌خواهیم لیگ را آبرومندانه تمام کنیم/ سارفو در چند روز گذشته به تمرین نیامده
علی دایی درباره دیدار با ذوب‌آهن، اظهار داشت: بازی خیلی سختی است. ذوب‌آهن در این هفته‌ها بسیار خوب فوتبال بازی می‌کند و خوب هم نتیجه می‌گیرد و در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر موفق بوده است و مطمئناً بازی بسیار سختی برابر این تیم در پیش داریم.

 

‌وی افزود: برای کسب ۳ امتیاز به اصفهان آمده‌ایم و دوست داریم بازی را ببریم چون مساوی فرقی به حال ما نمی‌کند. تمام تلاش خود را انجام دادیم که بازیکنان خود را به این بازی برسانیم و متأسفانه به‌دلیل شرایط مالی باشگاه، ساموئل سارفو به‌ خاطر عدم پرداخت مطالباتش چند روز است سر تمرین نیامده و متأسفانه مدتی است به‌دلیل مشکلات مالی و چند بازیکنی که مصدوم شدند، با جوانان خود به میدان می‌رویم. تمام تلاش‌مان این است که در ۴ بازی باقیمانده خود آبرومندانه بازی کنیم و رتبه خوبی در جدول داشته باشیم.

 

سرمربی تیم فوتبال سایپا در پاسخ به اینکه آیا بهتر نیست در لیگ برتر ایران هم مانند لیگ برتر انگلیس، برای جایگاه‌های میانه جدول رقابت وجود داشته باشد و این رتبه‌ها برای تیم‌ها ارزشمند باشد، گفت: قطعاً همین‌طور است. ما فقط دنبال این هستیم که ۴ تیم ما در لیگ قهرمانان آسیا یا پلی‌آف بازی کنند و به سایر تیم‌ها اهمیتی داده نمی‌شود و تیم پنجم برای ما با تیم چهاردهم تفاوتی ندارد در حالی که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید برنامه‌ریزی کرده و بازی‌ها را حساس کنند که بستگی به شرایط سازمان لیگ دارد تا شرایط تیم‌ پنجم و تیم چهاردهم یکسان نباشد.

 

دایی ادامه داد: متأسفانه این موضوع به تیم‌ها بسیار ضربه می‌زند و تیم‌هایی که باقی ماندن آنها در لیگ تثبیت می‌شود، بی‌تفاوت می‌شوند و خیلی از نتایج مسابقات بر اساس این بی‌تفاوتی شکل می‌گیرد و شاید حق برخی تیم‌ها خورده شود. باید تدابیری باندیشند تا جایگاه‌ همه تیم‌ها مهم شود و تیم پنجم و دهم با هم تفاوت داشته باشند.

 

وی درباره تنش‌های اخیر در ورزشگاه‌های ایران و حواشی زیاد در فضای فوتبال کشور اضافه کرد: این چیزها را تنها در فوتبال آمریکای جنوبی و مثلاً بین دو تیم بوکاجونیورز و لیورپلاته آرژانتین می‌دیدیم و چنین چیزهایی اصلاً در فوتبال ما نبود. فوتبال آنها و بازیکنان تکنیکی آنها کجا و بازیکنان ما کجا! با این بازیکنان، امکانات و ظرفیت‌هایمان، در زمین که نمی‌توانیم ادای آنها را دربیاوریم و متأسفانه در بیرون زمین مانند آنها عمل می‌کنیم که خیلی به فوتبال ما ضربه می‌زند. خیلی وقت است فرهنگ اصیل خود را گم کرده‌ایم و باید فرهنگ‌سازی درستی نه تنها در فوتبال که در تمام جامعه انجام دهیم. فوتبال هم زاییده و بخش کوچکی از جامعه ما است و متأسفانه از فرهنگ خود دور شده‌ایم.

 

سرمربی تیم فوتبال سایپا تصریح کرد: در گذشته خبری از چنین مسائلی نبود و اصلاً معنی برخی حرکات را نمی‌فهمم. مگر ما در هزاران سال پیش زندگی می‌کنیم که چنین اتفاقاتی در ورزشگاه‌ها رخ دهد. همه ما را به فرهنگ اصیل می‌شناختند و درباره ما صحبت می‌کردند، اما متأسفانه امروز چنین جو نامناسبی در ورزشگاه‌ها به وجود آمده است و مطمئناً همه ما مقصر هستیم؛ از من علی دایی گرفته تا کوچک‌ترین هواداری که برای تشویق تیم‌ها به ورزشگاه می‌آید.

 

دایی ادامه داد: خوشبختانه در چند سال گذشته در تیم‌هایی مربیگری کرده‌ام که فکر می‌کنم به تعداد انگشتان دست هم طرفدار ندارد و این مشکلات را نداشته‌ایم.

 

 • 18
 • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.3 stars from 21 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
وب گردی
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
فرهاد مجیدی,بیوگرافی فرهاد مجیدی،اخبار فرهاد مجیدی بیوگرافی فرهاد مجیدی + مصاحبه جدید فرهاد مجیدی (عکس همسر و فرزندانش)

نان کامل: فرهاد مجیدی قادیکلایی

تاریخ تولد: ۱۳ خرداد ۱۳۵۵ (۳ ژوِئن ۱۹۷۷)

محل تولد: تهران

پیشه: فوتبالیست

پست: مهاجم 

باشگاه :استقلال

ادامه
ترلان پروانه,بیوگرافی ترلان پروانه,عکس های ترلان پروانه بیوگرافی ترلان پروانه و حواشی جنجالی ازدواجش + جدیدترین عکس‌های ترلان پروانه

نام کامل: ترلان پروانه

تاریخ تولد: ۱۸ تیر ۱۳۷۷

محل تولد: شیراز

حرفه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تلویزیون و تئاتر

تحصیلات:  لیسانس رشته گرافیک

ادامه
مهرداد صدیقیان,بیوگرافی مهرداد صدیقیان,عکس های مهرداد صدیقیان بیوگرافی مهرداد صدیقیان + عکس‌های جدید و جذاب مهرداد صدیقیان

نام کامل: مهرداد صدیقیان

تاریخ تولد:۳۰ بهمن ماه ۱۳۶۷

محل تولد: شهر تهران

تحصیلات: دیپلم ریاضی

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما، تئاتر و تلویزیون

ادامه
نوید محمدزاده,بیوگرافی نوید محمدزاده,عکس های نوید محمدزاده بیوگرافی نوید محمدزاده + جدیدترین عکس‌ها و مصاحبه جذاب او

نام کامل:نوید محمدزاده

تاریخ تولد: ۱۷ فروردین ۱۳۶۵

محل تولد: ایلام

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تئاتر

مدت فعالیت: ۱۳۸۷ تاکنون

ادامه
شیلا خداداد,بیوگرافی شیلا خداداد,عکس های شیلا خداداد بیوگرافی شیلا خداداد + جدیترین عکسهای خانواده ۴ نفره‌اش

نام کامل: شیلا خداداد

تاریخ تولد: ۱۴ آبان ۱۳۵۹

محل تولد: تهران

مدرک تحصیلی: لیسانس شیمی محض

پیشه: بازیگری

زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون

ادامه
نیما شعبان نژاد,بیوگرافی نیما شعبان نژاد,عکس های نیما شعبان نژاد بیوگرافی نیما شعبان نژاد (بازیگر و کمدین) + جدیدترین تصاویر

نام کامل: نیما شعبان نژاد

زمینه فعالیت: تئاتر و تلویزیون

تاریخ تولد: ۲۱ اردیبهشت ۱۳۶۶ 

محل تولد: شهر کلن در آلمان

محل زندگی: تهران

تحصیلات: فارغ التحصیل رشته کارگردانی

ادامه
سوگل طهماسبی,بیوگرافی سوگل طهماسبی,عکسهای سوگل طهماسبی بیوگرافی سوگل طهماسبی + مصاحبه و علت ازدواج نکردنش

نام کامل: سوگل طهماسبی

تاریخ تولد: ۲۵ بهمن ۱۳۶۴ 

محل تولد: اهواز

پیشه :بازیگر

زمینه فعالیت: تئاتر، سینما و تلویزیون

سال‌های فعالیت: ۱۳۸۱ تا کنون

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۳۱ خرداد
  کوپا آمریکا
  اروگوئه - ژاپن
  ساعت: ۰۳:۳۰
 • والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۱۹
  فرانسه - استرالیا
  ساعت: ۱۵:۳۰
 • والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۱۹
  ایران - پرتغال
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۱۹
  لهستان - آرژانتین
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۱۹
  ایتالیا - صربستان
  ساعت: ۲۲:۳۰
 • شنبه ۱ تیر
  جام ملت های آفریقا
  مصر - زیمباوه
  ساعت: ۰۰:۳۰
 • کوپا آمریکا
  اکوادور - شیلی
  ساعت: ۰۳:۳۰
 • والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۱۹
  ایران - استرالیا
  ساعت: ۱۸:۳۰
 • یکشنبه ۲ تیر
  والیبال لیگ ملت‌ها ۲۰۱۹
  ایران - فرانسه
  ساعت: ۱۸:۳۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید