۱۵:۲۲ - ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ کد خبر: ۹۸۰۲۰۲۵۸۱
لیگ برتر و جام حذفی

منصوریان: عربستانی‌ها حاضرند همه جای دنیا با ما بازی کنند جز کربلا /‌ دایی: ‌می‌خواهیم لیگ را آبرومندانه تمام کنیم

علیرضا منصوریان,اخبار فوتبال,خبرهای فوتبال,لیگ برتر و جام حذفی
علیرضا منصوریان، سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن گفت: کربلا برای ما یک پایگاه بسیار بزرگ است و تیم‌های عربستانی حاضرند همه جای دنیا با ما بازی کنند جز در کربلا و ایران، چون کربلا خانه دوم ماست.

به گزارش تسنیم، علیرضا منصوریان درباره دیدار فردای تیمش برابر  سایپا در چارچوب دیداری معوقه از هفته هجدهم لیگ برتر اظهار داشت: ابتدا به تیم سایپا و به خصوص علی دایی همبازی خوبم در تیم ملی خوش‌آمد می‌گویم و امیدوارم بتوانیم در اصفهان میزبان خوبی برای آنها باشیم.

 

ای‌کاش سایپا هم در آسیا حضور داشت

وی با بیان اینکه سایپا تیمی فیزیکی و چغر است، افزود: این تیم جوانان خوبی دارد و شکل تیمی آنها به ذوب‌آهن بسیار نزدیک است. سایپا تحت مدیریت علی دایی شرایط خوبی پیدا کرده است و فقط ای کاش آن گل دقیقه ۹۰ را در پلی‌آف آسیا نمی‌خورد تا الان چهار سهمیه در لیگ قهرمانان آسیا داشتیم. اگر سایپا هم در لیگ قهرمانان آسیا حضور داشت، بازی‌ها بسیار زیباتر می‌شد و این تیم می‌توانست در این مسابقات حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

 

برابر تیم علی دایی باید بسیار باهوش و زیرک باشیم

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن ادامه داد: تمام نقاط ضعف و قوت سایپا را بررسی کرده‌ایم و باید بگویم این تیم شرایط بسیار خوبی دارد. امیدوارم که فردا بتوانیم در یک بازی خوب و با جوانان خوب‌مان بهترین کیفیت خود را نشان دهیم، چون بازی بسیار سخت و پایاپایی برای ماست و باید برابر تیم علی دایی بسیار باهوش و زیرک باشیم. امیدوارم نتیجه ایده‌آلی بگیریم.

 

دیدار با دایی حالم را خوب کرد

منصوریان همچنین اظهار داشت: خوشبختانه امروز و پس از تمرین تیم ذوب‌آهن با علی دایی دیدار کردم. دیدار با همبازیانم در تیم ملی ایران که معروف به تیم ۹۸ هستند، حالم را بسیار خوب می‌کند که یکی از ویژه‌ترین این چهره‌ها علی دایی است. خیلی خوشحال شدم که یک روز پیش از مصاف با سایپا با دایی دیدار کردم تا دنیایی از خاطره و لذت دوران تیم ملی برایم زنده شود و در هیاهوی فوتبال کمی فرصت گپ راجع به آن روزها با دایی پیدا کردم.

 

هدف اصلی خود را ششمی جدول تعیین کردیم

وی درباره صعود تیمش از رده چهاردهم جدول به رده هفتم، گفت: برای اینکه انگیزه بازیکنانم در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا حفظ شود و برخلاف برخی از تیم‌ها در لیگ برتر بی‌خیال نباشند، هدفی طراحی کرده‌ام. با توجه به اینکه فاصله پنج تیم اول جدول از ما زیاد شده است، هدف اصلی خود را ششمی جدول تعیین کردیم تا با کسب این رتبه، در نیم‌فصل دوم تیم سوم یا چهارم لیگ باشیم. این هدف سختی است، چون ما، سایپا و فولاد به تیم‌های بالای سر خود باج نداده‌ایم و بنابراین رقابت بر سر ششمی بسیار سخت است. این رقابت بسیار جاندار است و با این هدف انگیزه خود را در لیگ برتر حفظ کرده‌ایم.

 

اگر قانع باشیم اهداف بزرگ‌تر را از دست می‌دهیم

وی با بیان اینکه تا روز آخر و تا به صدا درآمدن سوت پایان هر بازی می‌جنگیم، اضافه کرد: می‌خواهیم کیفیت خود را نشان دهیم. قانع نیستیم چون اگر قانع باشیم، اهداف بزرگ‌تر را از دست می‌دهیم.

 

در کربلا یک ورزشگاه با ۵۰ هزار تماشاگر منتظر ماست

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره شرایط تیمش در لیگ قهرمانان آسیا بیان داشت: با توجه به اینکه الزوراء نتوانست در خانه خود برابر النصر پیروز شود، برای صعود نیاز به یک امتیاز و برای صدرنشینی نیاز به یک برد داریم. باید بسیار زیرک و باهوش باشیم، چون در کربلا یک ورزشگاه با ۵۰ هزار تماشاگر منتظر ماست و باید بهترین کیفیت خود را به نمایش بگذاریم. تلاش می‌کنیم بهترین ترکیب خود را برای آن بازی آماده کنیم. اگر ان‌شاءالله این یک امتیاز را تبدیل به سه امتیاز کنیم برای ما بسیار ایده‌آل است و صدر جدول را حفظ می‌کنیم و می‌توانیم روی یار دوازدهم خود که در بازی با الوصل بسیار به ما کمک کرد، در مرحله بعدی حساب کنیم و پس از اینکه بازی رفت ما در مردادماه در خانه حریف برگزار شود، در بازی برگشت در خانه به میدان می‌رویم و فکر نمی‌کنم با وجود هواداران‌مان تیمی بتواند به راحتی با برد از اصفهان برود.

 

برای حفظ آمادگی تیم کار علمی می‌کنیم

منصوریان درباره فشردگی بازی‌ها و خستگی تیمش گفت: در این باره کار عجیبی به جز کار علمی انجام نمی‌دهیم که متأسفانه همچنان از این نظر در کشورمان در اوج بی‌سوادی به سر می‌بریم. ما مربیان ایرانی که می‌خواهیم کار علمی کنیم با فضایی روبه‌رو می‌شویم که انگار نمی‌توانند قبول کنند که در کشورمان هم انسان‌های نخبه وجود دارند. ریکاوری تیم را هم‌کیفیت با بهترین تیم‌های دنیا انجام می‌دهیم و یک ترکیب اصلی همیشگی هم نداریم و شاید به بازیکنانی مانند قاسم حدادی‌فر، رشید مظاهری، میلاد فخرالدینی و حمید بوحمدان فشار بیاید، اما در سایر پست‌ها جابه‌جایی زیادی داریم و این شانس را داریم که نیروی تازه‌نفس داشته باشیم.

 

مربیان نسل جدید ایران این شانس را دارند که سقف مربیگری را بشکنند

وی ادامه داد: دوست ندارم مانند خیلی از مربیان آخر فصل بگویم من لیگ را با ۱۴، ۱۵ بازیکن شروع و تمام کردم و دوست دارم این هنر را داشته باشم که لیگ را با ۲۴ بازیکن تمام کنم و کیفیت تیم هم خوب باشد. همان‌طور که گفتم کار علمی می‌کنیم و تا آخرین روز زحمت می‌کشیم. همان‌طور که هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد علی دایی آقای گل جهان شود و علیرضا فغانی و فنایی بهترین داور و کمک داور جهان شدند و نخبگان و بهترین بازیکنان ما در بهترین تیم‌های جهان بازی کردند، فکر می‌کنم مربیان نسل جدید هم این شانس را دارند که سقف مربیگری را بشکنند و از بین ما مربیان جوان یک نفر بتواند از فوتبال ایران به خارج از کشور و مربیگری در کشورهایی که تاکنون پای ایرانی ها به آن نرسیده است، برسد.

 

عربستانی‌ها حاضرند همه جای دنیا با ما بازی کنند جز کربلا

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره اینکه آیا از الان به اینکه تیمش در مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا با چه تیمی روبه‌رو می‌شود و مسئله میزبانی و میهمانی فکر می‌کند یا خیر، ادامه داد: انتخاب کربلا از سوی سعید آذری کار کاملاً عقلانی و حرفه‌ای بود که احساس هم در آن نقش داشت که از او تشکر می‌کنم. کربلا برای ما یک پایگاه بسیار بزرگ است و تیم‌های عربستانی حاضرند همه جای دنیا با ما بازی کنند جز در کربلا و ایران، چون کربلا پایگاه دوم ماست. فکر همه چیز را کرده‌ایم و ابتدا به صعود و سپس به سرگروهی و اینکه به چه تیمی برخورد خواهیم کرد، فکر می‌کنیم. برای تمام این کارها وقت می‌گذاریم و همه جوانب از آنالیز فنی حریف و شرایط آب و هوایی را به طور دقیق و با جزئیات بررسی می‌کنیم تا به نقطه ایده‌آل خود برسیم.

 

‌دایی: ‌می‌خواهیم لیگ را آبرومندانه تمام کنیم/ سارفو در چند روز گذشته به تمرین نیامده
علی دایی درباره دیدار با ذوب‌آهن، اظهار داشت: بازی خیلی سختی است. ذوب‌آهن در این هفته‌ها بسیار خوب فوتبال بازی می‌کند و خوب هم نتیجه می‌گیرد و در لیگ قهرمانان آسیا و لیگ برتر موفق بوده است و مطمئناً بازی بسیار سختی برابر این تیم در پیش داریم.

 

‌وی افزود: برای کسب ۳ امتیاز به اصفهان آمده‌ایم و دوست داریم بازی را ببریم چون مساوی فرقی به حال ما نمی‌کند. تمام تلاش خود را انجام دادیم که بازیکنان خود را به این بازی برسانیم و متأسفانه به‌دلیل شرایط مالی باشگاه، ساموئل سارفو به‌ خاطر عدم پرداخت مطالباتش چند روز است سر تمرین نیامده و متأسفانه مدتی است به‌دلیل مشکلات مالی و چند بازیکنی که مصدوم شدند، با جوانان خود به میدان می‌رویم. تمام تلاش‌مان این است که در ۴ بازی باقیمانده خود آبرومندانه بازی کنیم و رتبه خوبی در جدول داشته باشیم.

 

سرمربی تیم فوتبال سایپا در پاسخ به اینکه آیا بهتر نیست در لیگ برتر ایران هم مانند لیگ برتر انگلیس، برای جایگاه‌های میانه جدول رقابت وجود داشته باشد و این رتبه‌ها برای تیم‌ها ارزشمند باشد، گفت: قطعاً همین‌طور است. ما فقط دنبال این هستیم که ۴ تیم ما در لیگ قهرمانان آسیا یا پلی‌آف بازی کنند و به سایر تیم‌ها اهمیتی داده نمی‌شود و تیم پنجم برای ما با تیم چهاردهم تفاوتی ندارد در حالی که فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید برنامه‌ریزی کرده و بازی‌ها را حساس کنند که بستگی به شرایط سازمان لیگ دارد تا شرایط تیم‌ پنجم و تیم چهاردهم یکسان نباشد.

 

دایی ادامه داد: متأسفانه این موضوع به تیم‌ها بسیار ضربه می‌زند و تیم‌هایی که باقی ماندن آنها در لیگ تثبیت می‌شود، بی‌تفاوت می‌شوند و خیلی از نتایج مسابقات بر اساس این بی‌تفاوتی شکل می‌گیرد و شاید حق برخی تیم‌ها خورده شود. باید تدابیری باندیشند تا جایگاه‌ همه تیم‌ها مهم شود و تیم پنجم و دهم با هم تفاوت داشته باشند.

 

وی درباره تنش‌های اخیر در ورزشگاه‌های ایران و حواشی زیاد در فضای فوتبال کشور اضافه کرد: این چیزها را تنها در فوتبال آمریکای جنوبی و مثلاً بین دو تیم بوکاجونیورز و لیورپلاته آرژانتین می‌دیدیم و چنین چیزهایی اصلاً در فوتبال ما نبود. فوتبال آنها و بازیکنان تکنیکی آنها کجا و بازیکنان ما کجا! با این بازیکنان، امکانات و ظرفیت‌هایمان، در زمین که نمی‌توانیم ادای آنها را دربیاوریم و متأسفانه در بیرون زمین مانند آنها عمل می‌کنیم که خیلی به فوتبال ما ضربه می‌زند. خیلی وقت است فرهنگ اصیل خود را گم کرده‌ایم و باید فرهنگ‌سازی درستی نه تنها در فوتبال که در تمام جامعه انجام دهیم. فوتبال هم زاییده و بخش کوچکی از جامعه ما است و متأسفانه از فرهنگ خود دور شده‌ایم.

 

سرمربی تیم فوتبال سایپا تصریح کرد: در گذشته خبری از چنین مسائلی نبود و اصلاً معنی برخی حرکات را نمی‌فهمم. مگر ما در هزاران سال پیش زندگی می‌کنیم که چنین اتفاقاتی در ورزشگاه‌ها رخ دهد. همه ما را به فرهنگ اصیل می‌شناختند و درباره ما صحبت می‌کردند، اما متأسفانه امروز چنین جو نامناسبی در ورزشگاه‌ها به وجود آمده است و مطمئناً همه ما مقصر هستیم؛ از من علی دایی گرفته تا کوچک‌ترین هواداری که برای تشویق تیم‌ها به ورزشگاه می‌آید.

 

دایی ادامه داد: خوشبختانه در چند سال گذشته در تیم‌هایی مربیگری کرده‌ام که فکر می‌کنم به تعداد انگشتان دست هم طرفدار ندارد و این مشکلات را نداشته‌ایم.

 

 • 18
 • 3
۵۰%
sarpoosh
با این خبر موافقمبا این خبر مخالفم
4.3 stars from 21 votes
نظر شما چیست؟
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی:۰
غیر قابل انتشار: ۰
جدیدترین
قدیمی ترین
مشاهده کامنت های بیشتر
هرویه میلیچ,هروویه میلیچ,بیوگرافی هرویه میلیچ بیوگرافی هروویه میلیچ، مدافع جدید استقلال

نام اصلی:   هروویه میلیچ

زادروز:   ۱۰ مهٔ ۱۹۸۹ ‏

زادگاه:  اوسییک، کرواسی

قد:  ۱٫۸۳ متر (۶ فوت ۰ اینچ)

 وزن:  ۷۴ کیلو

پست:  مدافع چپ / وینگر

ادامه
مانوئل پوکیارلی,بیوگرافی مانوئل پوکیارلی,عکس های مانوئل پوکیارلی بیوگرافی مانوئل پوکیارلی + تصاویر مراسم ازدواجش

بیوگرافی مانوئل پوکیارلی

نام کامل: مانوئل پوکیارلی (manuel pucciarelli)

تاریخ تولد: ۱۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏

زادگاه: پراتو

قد: ۱٫۷۴ متر (۵ فوت ۸ ۱⁄۲ اینچ)

پست : مهاجم دوم/هافبک هجومی

ادامه
مودیبو مایگا,بیوگرافی مودیبو مایگا بیوگرافی مودیبو مایگا، بازیکن جدید پرسپولیس

نام کامل:مودیبو مایگا

تولد:۳ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏

زادگاه:باماکو، مالی

قد:۱٫۸۵ متر( ۶ فوت ۱ اینچ)

پست:مهاجم، هافبک

ادامه
فرناندو کانسین,بیوگرافی فرناندو کانسین,عکس های فرناندو کانسین بیوگرافی فرناندو کانسین + عکس همسرش

نام کامل: فرناندو کانسین ماتوس

نام  به انگلیسی: Fernando Canesin Matos

زادروز: ۲۷ فوریهٔ ۱۹۹۲ ‏

زادگاه: ریبرآ پرتو، برزیل

قد: ۱٫۷۶ متر

پست: هافبک

ادامه
شیخ دیاباته,بیوگرافی شیخ دیاباته,بازیکن جدید استقلال بیوگرافی شیخ دیاباته مهاجم جدید استقلال

نام کامل: شیخ تیدیانه دیاباته( فرانسوی:Cheick Tidiane Diabaté)

تاریخ تولد: ۱۹۸۸

محل تولد: باماکو، مالی

قد: ۱٫۹۴ متر

پست: مهاجم

باشگاه سابق: الامارات

ادامه
کالدرون,بیوگرافی کالدرون,گابریل کالدرون بیوگرافی گابریل کالدرون (سرمربی جدید پرسپولیس)

نام کامل: گابریل اومبرتو کالدرون (Gabriel Humberto Calderón)

تاریخ تولد: ۷ فوریهٔ ۱۹۶۰

محل تولد: راوسون، آرژانتین

باشگاه سابق: القطر

باشگاه کنونی: پرسپولیس (سرمربی)

ادامه
آنته چاچیچ,بیوگرافی آنته چاچیچ,عکس های آنته چاچیچ بیوگرافی آنته چاچیچ

نام کامل: آنته چاچیچ

زادروز: ۲۹ سپتامبر ۱۹۵۳

زادگاه: زاگرب، یوگسلاوی

پست: سرمربی

تحصیلات : فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی

ادامه
آندره آ استراماچونی,بیوگرافی آندره آ استراماچونی,استراماچونی بیوگرافی آندره آ استراماچونی، سرمربی جدید استقلال (+عکس همسر)

نام کامل: آندره آ استراماچونی

تاریخ تولد: ۱۸ ژوئن ۱۹۷۶

محل تولد: رم، ایتالیا

حرفه: مربیگری فوتبال

باشگاه فعلی: استقلال تهران

 

ادامه
مارک ویلموتس,بیوگرافی مارک ویلموتس,ویلموتس بیوگرافی مارک ویلموتس (+سوابق فوتبالی)

گزیده‌ای از بیوگرافی مارک ویلموتس

نام کامل: مارک روبر ویلموتس

تاریخ تولد: ۲۲ فوریهٔ ۱۹۶۹ ‏(۵۰ سال)

محل تولد: ژودوآنی، بلژیک

قد: ۱ متر و ۸۳ سانتی متر

 

ادامه
زمان پخش مسابقات از تلویزیون
 • جمعه ۲۹ شهریور
  کشتی آزاد قهرمانی جهان
  ساعت: ۱۵:۱۵
 • هفته چهارم لیگ برتر ایران
  تراکتور - گل گهر
  ساعت: ۱۷:۳۰
 • هفته چهارم لیگ برتر ایران
  شهر خودرو - فولاد
  ساعت: ۱۹:۰۰
 • هفته چهارم لیگ برتر ایران
  سپاهان - نفت‌ مسجدسلیمان
  ساعت: ۱۹:۳۰
 • شنبه ۳۰ شهریور
  هفته ششم لیگ برتر انگلیس
  لسترسیتی - تاتنهام
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • هفته پنجم بوندسلیگا
  بایرن مونیخ - کلن
  ساعت: ۱۸:۰۰
 • هفته چهارم سری آ ایتالیا
  یوونتوس - ورونا
  ساعت: ۲۰:۳۰
 • هفته پنجم لالیگا اسپانیا
  گرانادا - بارسلونا
  ساعت: ۲۳:۳۰
 • یکشنبه ۳۱ شهریور
  هفته چهارم لیگ برتر ایران
  استقلال - پرسپولیس
  ساعت: ۱۶:۰۰
 • هفته ششم لیگ برتر انگلیس
  چلسی - لیورپول
  ساعت: ۱۹:۰۰
 • هفته ششم لیگ یک فرانسه
  لیون - پاری سن ژرمن
  ساعت: ۲۲:۳۰
ویژه سرپوش
شاید از دست داده باشید